• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

زمین را نجات دهیم!

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان٢ :x
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست
پاسخ : زمین را نجات دهیم!

به نقل از clever child :
برای نمونه پست زهرا رو نقل قول کردم . چون فهمیدم هنوز بچه ها یه سری از مفاهیم رو درک نکردن و نظراتی هم که میدن کارآمد نیست چون هنوز کامل روند گروه رو درک نکردن . خب توضیحات :

این که الان داریم واسه گروه ها و ... تصمیم میگیریم به این معنی نیست که بقیه که قراره بعدن بیان هیچ میشن . در واقع ما الان میخوایم با همین افراد سازمان کاریمون رو تشکیل بدیم بعد بقیه بیان و عضو این سازمان بشن . خب پس نیاز نیست وایسیم امتحانا تموم بشه که همه بیان .

× نکته بعد هم این که اگه میگیم گروه تبلیغات به این معنی نیست که فقط افرادی که توی این گروه حضور دارند حق تبلیغ دارن . بلکه نحوه و شکل تبلیغ رو این گروه با مشارکت بچه ها و نظارت مسئول پروژه تعیین و تهیه میکنن بعد به همه میگن که برید به این شکل تبلیغ کنید . مثلا این گروه میاد با مشارکت بچه ها و نظارت مسئول یه پوستر میزنه و بعد به همه یه نمونشو میده میگه برید تو مدرستون و اینا بزنید . پس وقتی میگیم گروه اجرایی یعنی گروهی که تصمیم میگیره فلان موقع چه کار عملیی رو انجام بدیم . نه این که همین 2 3 نفر گروه اجرایی بیان و خودشون برن کار عملی انجام بدن . گروه ها فقط اهرم های نظم بچه ها هستند ، پس زهرا خانوم اشتباه نکن ، لازم نیست همه عضو گروه اجرایی باشند ... (;

درباره بتد اول:تویکی از پست ها اشاره شد که برای تبلغات(چاپ پوستر و..)پول نیازه,بعد یکی گفت میتونیماین پول رو از مدارس جمع آوری منیم.بعد من گفتم الان نمیشه که!تعطیل اند,پس برای پول جمع کردن یه راه دیگه میخوایم که توپست قبل گفتم یه راه براش.نمیشه که بریم راه بیوفتیم بگیم ما میخوایم زمین رو نجات بدیم به ما پول بدید که :Dبالا بری پایین بیای برای شروع پول نیازه..حتی خریدن کیسه زباله!خب؟! :-"
درباره بند دوم هم من منظور رو از گروه اجرایی اشتباه برداشت کرده بودم..ممنون (;

clever child

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Allame Helli.II
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
Tehran Polytechnic
رشته دانشگاه
Electrical Engineering

به نقل از This is me :
درباره بتد اول:تویکی از پست ها اشاره شد که برای تبلغات(چاپ پوستر و..)پول نیازه,بعد یکی گفت میتونیماین پول رو از مدارس جمع آوری منیم.بعد من گفتم الان نمیشه که!تعطیل اند,پس برای پول جمع کردن یه راه دیگه میخوایم که توپست قبل گفتم یه راه براش.نمیشه که بریم راه بیوفتیم بگیم ما میخوایم زمین رو نجات بدیم به ما پول بدید که :Dبالا بری پایین بیای برای شروع پول نیازه..حتی خریدن کیسه زباله!خب؟! :-"
خب فعلا پول کارایی که میخوایم بکنیم اونقدری نمیشه ، خود بچه ها میتونن دستی از جیبشون بدن ... نه ... ؟!

خواهش ، اگه مورد دیگه ای هم بود حتما از بقیه بپرس ... (; همین طور بقیه ... ;;)

mariiiiii

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
tehran

به نقل از This is me :

میتونیم خودمون پول بذاریم،همه ی پول هارو واریز کنیم به یه حساب تا مثلا مدیر گروه تبلیغات ازش استفاده کنه.

در مورد کیسه زباله هم،میتونیم اوایلش از خونه هامون بیاریم :-"

clever child

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Allame Helli.II
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
Tehran Polytechnic
رشته دانشگاه
Electrical Engineering

به نقل از Lily Delicated :
هنوز وظايف دقيق هر گروه مشخص نشده,تاكيد ميكنم وظايف دقيق
اينو بگيد,بعد ميريم سراغ بقيه كارا

1. گروه عضوگیری : ابداع روش های نوین برای عضوگیری و ساماندهی عضوهای جدید و تفهیم فعالیت گروه برای عضوهای جدید

2. گروه تبلیغات : تبلیغات فعالیت ها و اهداف و برنامه های گروه به روش های متنوع و نوین

3. گروه آموزش و پژوهش : تحقیق در مورد تهدیدهای زمین و روش های پیشگیری از آن ها و تهیه مقالات آموزش مختصر و کوتاه از آن ها و ارایه آن ها به بقیه گروه به صورت های مختلف (در مورد ارایه آموزش ها میشه با گروه تبلیغات همکاری کنه این گروه)

4. گروه اجرایی : تعیین فعالیت های آینده بچه ها برای انجام کارهای گروهی و نحوه انجام اونها که بیش ترین تأثیر رو در فرهنگ مردم ، افکار عمومی مردم و نجات زمین داشته باشه .

fitmal

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
کرمان (1 ر) - تهران (بقیه)
مدال المپیاد
یه سری مرحله 1 :-" 1 مرحله 2 :-"

واسه هر گروه 3 الی4 نفر عضو اصلی خوله بقیه رو هم ک عضوگیری کردیم درهر مورد ک دوس دارن عضومیشن وزیر نظراعضای اصلی کار میکنن
به نظرم بهتره اول گروه اموزش و پژوهش کارشو شروع کنه ک اطلاعات هممون درسطح بالا و لازم باشه بعد گروه اجرایی ک هدف هارو مشخص کنه چون اگه روع ب عضو گیری بدون هدف کنیم اصن ایده خ بی نیس باید اماده باشیم قبلش بعد اینا گروه تبلیغات و عضو گیری دست ب کار میشن

Emad a.z

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی 1 TO حلی 4
شهر
تهران

توی امور اجرایی میتونین روی من حساب کنین! :)

• شروع کننده موضوع

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

بچه ها شلوغش نکنید، باید مرحله به مزحله پیش بریم. مرحله اول همونظور که تو اصول 3 گانه گفتیم آگاه سازی و تغییر عادات مخرب خود اعضای گروه هست. بذارید مرحله اول رو شروع کنیم اگر موفق بودیم سراغ مراحل بعدی هم خواهیم رفت!
به نقل از clever child :
1. گروه عضوگیری : ابداع روش های نوین برای عضوگیری و ساماندهی عضوهای جدید و تفهیم فعالیت گروه برای عضوهای جدید

2. گروه تبلیغات : تبلیغات فعالیت ها و اهداف و برنامه های گروه به روش های متنوع و نوین در داخل انجمن سمپادیا و خارج اون و همچنین احداث سایت برای آگاه سازی و جذب همکاری عمومی، طراحی بنر، آرم و پوستر برای گروه

3. گروه آموزش و پژوهش : تحقیق در مورد تهدیدهای زمین و روش های پیشگیری از آن ها و تهیه مقالات آموزش مختصر و کوتاه از آن ها و افتتاح تاپیک درباره این موضوعات با استفاده از همون تحقیقاتشون و همچنین نظارت بر فعالیت های علمی و تئوری گروه

4. گروه اجرایی : تعیین فعالیت های آینده بچه ها برای انجام کارهای گروهی و نحوه انجام اونها که بیش ترین تأثیر رو در فرهنگ مردم ، افکار عمومی مردم و نجات زمین داشته باشهنظارت و ساماندهی امور داخلی انجمن و ایجاد هماهنگی بین گروه ها
وظایف هر گروه هم طبق لیست مشخصه، هر کسی که دوس داره تو گروه های فوق عضو بشه به من پ.خ بده.
تا زمانی که گروه ها کامل بشن تاپیک قفل میشه.

• شروع کننده موضوع

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

Zed

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو/یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روان‌شناسی

این گروه خودشون درخواست دادند؟
هنوز میشه درخواست داد؟
اگر میشه من دوست دارم تو گروه آموزش و پژوهش باشم!

scamp42

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
مدال المپیاد
زیست

بله خود افراد درخواست میدن!
برا عضویت میتونی ب نیلوفر پ.خ بدی!ولی فک کنم ظرفیت گروه انتخابیت تکمیله ها!
الان ب ی نفر نیاز داریم ک کار گرافیکی بلد باشه!

• لایک
امتیازات: scamp

Zed

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان دو/یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
روان‌شناسی

اون وقت بقیه اعضا چی کار می کنند؟
در واقع اینا مثل سرگروهند؟ :-?

• شروع کننده موضوع

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

این افراد کمک میکنن که انجمن رو راه اندازی کنیم بقیه کمک می کنن که کار انجمن ادامه پیدا کنه و تو بخش های مختلفش فعالیت و همکاری میکنن.

شب بو

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4|فرزانگان1تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
انسان‌شناسی

تقسیم بندی ها که انجام شد ولی کاری از دستم بربیاد همه جورم پایه م /m\

Sevda Gholami

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران

برا کار گرافیکی که من قبلا گفتم میتونم کاراشو انجام بدم

• شروع کننده موضوع

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

هر کی دوس داره و ایده خوبی برای ایجاد تاپیک تو انجمن محیط زیست داره خوش حال میشیم تاپیک بزنه ولی لطفا قبلش با من هماهنگ کنید.

tahourataheri

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان3
شهر
تهران
مدال المپیاد
شیمی-طلای جهانی(خب بالاخره می گیرم دیگه)
تلگرام
اینستاگرام

بابا خوبه ک مدرسه ها رو تعطیل کنن.تو دوست داری تو هوای آلوده که هم برای خودت ضرر داره و هم برای ریه هات بری مدرسه اونم سر کلاس موسوی و اسدی بشینی؟؟؟

N@R

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان♥♥♥
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از tahourataheri :
بابا خوبه ک مدرسه ها رو تعطیل کنن.تو دوست داری تو هوای آلوده که هم برای خودت ضرر داره و هم برای ریه هات بری مدرسه اونم سر کلاس موسوی و اسدی بشینی؟؟؟

اون بحثش جداست طهوراجان...اونا که بالاخره کلاس جبرانی میزارن...تازه وقتمون هم برای یادگیری درسا کمتر میشه و در کل این قضیه به ضرر ما تموم میشه L-:

• شروع کننده موضوع

robomash

Lily Delicated
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی نرم افزار

از بحث تاپیک منحرف نشید

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

رک بگم؟ ایده‌ی تاپیک عالی بود اما بسیار بد پیش رفت. از همون اوّل که همه شوق داشتن و به اصطلاح تو جوبودن، باید کارای مفید و عملی رو شروع میکردید و بعد در حین کار و به مرور زمان مسئولیت تقسیم میکردید! الان دیگه اون شور رو تو بچه‌ها میبینید؟ کار عملی جدی شروع شده؟ تاپیک به اون اندازه شلوغه و کاربرا انگیزه دارن؟ قطعا نه. البتّه دیر نشده، به نظرم بهتره الان که تابستون‌ـه کار جدی رو شروع کنید.

بالا