• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ایده های استارت آپی

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
سلام
احتمالا این روزا خیلی می‌شنوید که فلانی یه استارت‌آپ زده یا فلان استارت‌آپ اینقدر ترکونده و احتمالا شما هم به ذهنتون رسیده که یک کاری شروع کنید. من خودم دانشجوی ام‌بی‌ای هستم و یکی از کارهایی که می‌کنیم تحلیل این استارت‌آپ ها و مشاوره تو این زمینه است. استارت‌آپ هم فقط یک کار کامپیوتری نیست. حتی مثلا تاسیس یک نانوایی تلفنی هم میتونه استارت‌آپ تلقی بشه.
خیلی دوست دارم اگر شما هم ایده‌ای دارید مطرح کنید تا باهم بررسیش کنیم.

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی 1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
اگر ایده ای دارید در ضمینه کامپیوتر خوش حال میشم. :D

• لایک
امتیازات: fteh

clever child

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Allame Helli.II
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
Tehran Polytechnic
رشته دانشگاه
Electrical Engineering
ایده برا اجرا زیاده، دو تا نکته خیلی مهمه:
1. یکی ویژنتون برای انجام کارهای استارت اپی. جون به شدت کار سختیه و اگ دیژن نداشته باشین کم میارین
2. تیم خوب

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
ایده برا اجرا زیاده، دو تا نکته خیلی مهمه:
1. یکی ویژنتون برای انجام کارهای استارت اپی. جون به شدت کار سختیه و اگ دیژن نداشته باشین کم میارین
2. تیم خوب
شما ایده بدید نگران بقیش نباشید.

• لایک
امتیازات: fteh

clever child

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Allame Helli.II
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
Tehran Polytechnic
رشته دانشگاه
Electrical Engineering

mhs.1d

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
ریاضی
فقط یه مطلبی رو راجع به مسابقات استارتاپی که برگزار میشه بگم
تا جایی که من دیدم توی [بعضی از] این مسابقات به شدت تقلب اتفاق میفته، به این صورت که موقع رای‌گیری اولیه راجع به ایده‌ها و بعدش گروه‌بندی، خیلیا از قبل گروه شدند و ایده از قبل داشتند و همچنین با رای‌های تقلبی ایده‌ی خودشونو جزو ایده‌های قبول شده قرار میدن
همچنین زمانی که هرکس ایده ی خودش رو اعلام میکنه خیلیای دیگه از اون ایده کپی میکنن و ایده‌ی اون فرد رو عملی میکنن و فرصتی برای اون آدم نمیمونه
این مسابقات برای تمرین کار گروهی و همچنین آشنایی با آدمای جدید و شبیه به خودتون خیلی خوبه ولی تا جایی که میشه به عنوان یه عضو باشید و ایده‌هاتون رو توی مسابقه بیان نکنید
البته درصورتی که توانایی عملی کردن ایده رو در خودتون میبینید! درغیراینصورت ایده‌تون رو بگید تا حداقل یه نفر عملی‌ش کنه

clever child

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Allame Helli.II
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
Tehran Polytechnic
رشته دانشگاه
Electrical Engineering
فقط یه مطلبی رو راجع به مسابقات استارتاپی که برگزار میشه بگم
تا جایی که من دیدم توی [بعضی از] این مسابقات به شدت تقلب اتفاق میفته، به این صورت که موقع رای‌گیری اولیه راجع به ایده‌ها و بعدش گروه‌بندی، خیلیا از قبل گروه شدند و ایده از قبل داشتند و همچنین با رای‌های تقلبی ایده‌ی خودشونو جزو ایده‌های قبول شده قرار میدن
همچنین زمانی که هرکس ایده ی خودش رو اعلام میکنه خیلیای دیگه از اون ایده کپی میکنن و ایده‌ی اون فرد رو عملی میکنن و فرصتی برای اون آدم نمیمونه
این مسابقات برای تمرین کار گروهی و همچنین آشنایی با آدمای جدید و شبیه به خودتون خیلی خوبه ولی تا جایی که میشه به عنوان یه عضو باشید و ایده‌هاتون رو توی مسابقه بیان نکنید
البته درصورتی که توانایی عملی کردن ایده رو در خودتون میبینید! درغیراینصورت ایده‌تون رو بگید تا حداقل یه نفر عملی‌ش کنه
مسابقات استارت آپی صرفا محل خوبی برا یادگیریه. اصلا جای مناسبی برای استارت آپ نیست

Flying_girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
هیچ
دانشگاه
تربیت مدرس
رشته دانشگاه
پیشرانش
من هم ایده دارم هم توانایی
واپلی بیشتر مکانیکیه
البته در زمینه پزشکی هم تو یه استارت آپ شرکت کردم و گروهمون سوم شد
ولی الان به شدت نیازمند به یه گروهم
شرکت های شتابدهنده هم بیشتر برنامه نویسی و کامپیوتر هستند
یه ستاک رو پیدا کردم که حداقل 50%گروهم باید از خود بچه های شریف باشه
ولی اگه کسی ایده خواست ایده میدم ولی کمک کنه بسازیمش
در آخر نگران سهامدار بودنش هم نباشه

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
توان اجرات چقدره؟

ایده اصل کاره دیگه . هلو برو تو گلو :-"
ایده که اول راهه تازه! طبیعتا ایده باید خوب باشه اما داشتن یک ایده خوب فقط قدم اول از صدها قدمیه که باید برداشته بشه.

من هم ایده دارم هم توانایی
واپلی بیشتر مکانیکیه
البته در زمینه پزشکی هم تو یه استارت آپ شرکت کردم و گروهمون سوم شد
ولی الان به شدت نیازمند به یه گروهم
شرکت های شتابدهنده هم بیشتر برنامه نویسی و کامپیوتر هستند
یه ستاک رو پیدا کردم که حداقل 50%گروهم باید از خود بچه های شریف باشه
ولی اگه کسی ایده خواست ایده میدم ولی کمک کنه بسازیمش
در آخر نگران سهامدار بودنش هم نباشه
ایده هاتو بگو خب اینجا تحلیل کنیم. شتابدهنده به ایده خالی ارزشی قائل نیست. باید خودت تونسته باشی به یه جایی برسونیش.

Flying_girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
هیچ
دانشگاه
تربیت مدرس
رشته دانشگاه
پیشرانش
1_شیر حموم ها حافظه داشت، دمای آب مطلوب هرکس رو سیو میکرد. مردیم از بس هعی هربار تنظیم کردیم
2_نباز به دستگاهی داریم کخ روزنامه و کاغذ باطله بگیره، جوهرش رو برداره کاغذ سفید تحویل بده( یه نمونه ازش ساخته شده ولی مصرف انرژیش بالاست، تو تکمیلش میگم که کاغذ خمیر نمیشه و فقط شسته میشه و از زیر یه اتو میاد بیرون، دستی انجام دادم جواب داد.)
3_ استفاده از سیستم هیبریدی تغذیه ماهواره بدای شارژ وسایل الکترونیکی
4_ استفاده از نوعی سنسور های حرارتی بیرون ماشین که با حرارت بدن انسان و حیوانات هشدار به راننده میداد تا اینطور حیوانات بیچاره رو زیر نگیریم، با خصوص در شب
5_ ای کاش واسه ریموت دزدگیر ماشین یه دستگاهی اضافا میکردن وقتی ماشین صداش در میاد، ریموت هم صدا کنه. اگر کسی صدای ماشین رو نمی شنوه با صدای " آقا بلند شو این دزدگیر رو بزن جان مادرت یه ساعته مغز ما رو داغون کرد" حداقل یه تکونی به خودش بده
6_ چی میشد اگه مثل شارژ پولی، واسه هم شارژ برقی تلفن هم میفرستادیم
7_ یه گوشی که اگه دزدیدنش دوربین جلو سریع ازش عکس بگیره( یا بونه انگشت نگاری کنه) لعد برای نزدیکترین کلانتری بفرسته، تمام شارژ باطریش هم مثل برق(شوک) وارد کنه به دست دزده که برق بگیرتش دل ماهم خنک بشه
8_ یا دستگاه که آب و آرد و اینا رو بریزی توش بعد خر نونی خواستی انتخاب کنی برات بپزه داغ تحویلت بده( البته فقط برای نونوا ها نه مصرف شخصی)
9_آخه تو قرن 21 هنوز باید رمز باز کنیم، تو کانتکتامون دنبال اسم بگردیم تا بتونیم بزنگیم؟!
10_ یه رباتی که نابینایان رو تو انجام کار کمک کند و بگه وسیله کجاس تو کارهای روزانه
11_ یه آدانس از جنس خمیردندون، بجویم مواد لای دندون ها رو خارج کنه، اون آنتی باکتریال و حالا هرچی که خمیردندون داره رو هم داشته باشه. در آخر هم میندازیمش دور
12_ !توربین های کوچیک که لبه شیشه ماشین ید اتوبوس نصب بشه و با استفاده از باد، الکتریسیته تولید کنیم
13_ کفش شارژ باتری( طرحش انجام شده فقط دنبال آدمم که بسازمش، طرحش کامل بی نقص و قابل ساخت ولی دست تنها نمیشه)
و .....
میدونم این ها که گفتم هنوز ایده های خام هستن و نیاز به توسعه دارن

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
دقیق نمی دونم بستگی به بقیه بچه ها داره.
خب تو بگو تو حوزه کامپیوتر چیا بلدی تا دقیقتر صحبت کنیم. فراند میزنی بک میزنی. پایتون میزنی گو میزنی. اپ میزنی چی ...

1_شیر حموم ها حافظه داشت، دمای آب مطلوب هرکس رو سیو میکرد. مردیم از بس هعی هربار تنظیم کردیم
خب تو اینو میخوای به شکل یک دیوایس الکترونیکی بسازی؟
بقیه‌ش رو صحبت میکنیم. اول یکی.

Flying_girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
هیچ
دانشگاه
تربیت مدرس
رشته دانشگاه
پیشرانش
خب تو اینو میخوای به شکل یک دیوایس الکترونیکی بسازی؟
بقیه‌ش رو صحبت میکنیم. اول یکی.
آره دیگه، یه برد رله میخواد که به پیچ تنظیم بره، و دستورات رو بگیره قسمت اصلیش میشه این و برنامه نویسی

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
آره دیگه، یه برد رله میخواد که به پیچ تنظیم بره، و دستورات رو بگیره قسمت اصلیش میشه این و برنامه نویسی
خب یه پیشنهاد بهتر بدم؟ الان شیرها تک اهرمه هستند و به نسبت زاویه شون میتونی تنظیم کنی چقدر آب سرد و گرم بیاد. میشه یه درجه رو اهرم گذاشت که ثابت باشه و من بدونم که مثلا همیشه درجه ۱۰ واسم مطلوبه و اهرمو رو اون تنظیم کنم. نیازی به اون همه تکنولوژی هم نیست :-"

Flying_girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
هیچ
دانشگاه
تربیت مدرس
رشته دانشگاه
پیشرانش
خب یه پیشنهاد بهتر بدم؟ الان شیرها تک اهرمه هستند و به نسبت زاویه شون میتونی تنظیم کنی چقدر آب سرد و گرم بیاد. میشه یه درجه رو اهرم گذاشت که ثابت باشه و من بدونم که مثلا همیشه درجه ۱۰ واسم مطلوبه و اهرمو رو اون تنظیم کنم. نیازی به اون همه تکنولوژی هم نیست :-"
پیشنهاد خوبیه ولی به نظر من عملی نیست
الان اکثرا آپارتمان و برج نشینن و آب گرم از مونور خونه میاد
همیشه دمای این آب یکی نیست، به خاطر همین میگم قبلش یکی باید تنظیم کنه

suicide

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد
شهر
تبریز
آخرین ویرایش:

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی
2_نباز به دستگاهی داریم کخ روزنامه و کاغذ باطله بگیره، جوهرش رو برداره کاغذ سفید تحویل بده( یه نمونه ازش ساخته شده ولی مصرف انرژیش بالاست، تو تکمیلش میگم که کاغذ خمیر نمیشه و فقط شسته میشه و از زیر یه اتو میاد بیرون، دستی انجام دادم جواب داد.)
4_ استفاده از نوعی سنسور های حرارتی بیرون ماشین که با حرارت بدن انسان و حیوانات هشدار به راننده میداد تا اینطور حیوانات بیچاره رو زیر نگیریم، با خصوص در شب
5_ ای کاش واسه ریموت دزدگیر ماشین یه دستگاهی اضافا میکردن وقتی ماشین صداش در میاد، ریموت هم صدا کنه. اگر کسی صدای ماشین رو نمی شنوه با صدای " آقا بلند شو این دزدگیر رو بزن جان مادرت یه ساعته مغز ما رو داغون کرد" حداقل یه تکونی به خودش بده
7_ یه گوشی که اگه دزدیدنش دوربین جلو سریع ازش عکس بگیره( یا بونه انگشت نگاری کنه) لعد برای نزدیکترین کلانتری بفرسته، تمام شارژ باطریش هم مثل برق(شوک) وارد کنه به دست دزده که برق بگیرتش دل ماهم خنک بشه
8_ یا دستگاه که آب و آرد و اینا رو بریزی توش بعد خر نونی خواستی انتخاب کنی برات بپزه داغ تحویلت بده( البته فقط برای نونوا ها نه مصرف شخصی)
9_آخه تو قرن 21 هنوز باید رمز باز کنیم، تو کانتکتامون دنبال اسم بگردیم تا بتونیم بزنگیم؟!
10_ یه رباتی که نابینایان رو تو انجام کار کمک کند و بگه وسیله کجاس تو کارهای روزانه
11_ یه آدانس از جنس خمیردندون، بجویم مواد لای دندون ها رو خارج کنه، اون آنتی باکتریال و حالا هرچی که خمیردندون داره رو هم داشته باشه. در آخر هم میندازیمش دور
12_ !توربین های کوچیک که لبه شیشه ماشین ید اتوبوس نصب بشه و با استفاده از باد، الکتریسیته تولید کنیم
13_ کفش شارژ باتری( طرحش انجام شده فقط دنبال آدمم که بسازمش، طرحش کامل بی نقص و قابل ساخت ولی دست تنها نمیشه)
و .....
پنجمی وجود داره
دوازدهمی هم منطقی نیست چون کوچیک ترین چیز اضافه رو ماشین هم ایرودینامیکو بهم میریزه هم مصرفو زیاد میکنه و هم صدا میده توی سرعت، برای مثال باربند رو سقف که اصلا بنظر نمیاد

dr.namingstuff

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
98
خب تو بگو تو حوزه کامپیوتر چیا بلدی تا دقیقتر صحبت کنیم. فراند میزنی بک میزنی. پایتون میزنی گو میزنی. اپ میزنی چی ...
فرانت میزنم،بک میزنم پایتون هم میزنم.اپ اندروید و وب اپ هم می تونم بسازم.
فقط اپ ای او اس بلد نیستم.
بقیه بچه ها هم هستن که فکر کنم اونا هم این مورد رو بلد نیستن.

CPHM

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
اژه اي
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
مرحله دو فيزيك و شيمي
دانشگاه
University of Oxford
رشته دانشگاه
Theoretical physics
و .....
با سلام ايده هاي شماره ٤ و ٥ و ٦(تا حدي) و ٩ و ١٠ و ١١ و ١٣ متاسفانه قبلا عملي شده اند
شماره ٤:
http://www.popsci.com/technology/article/2013-08/infrared-car-system-spots-wildlife#page-2
شماره ٥:
http://www.google.com/patents/US20140070929
شماره ٦:
شارژ وايرلس:
https://powerbyproxi.com/wireless-charging/
ايده و ثبت شركت سوني براي انتقال شارژ وايرلس بين دستگاه ها:
http://www.wired.co.uk/article/sony-wireless-phone-charging
شماره ٩:
سيري(Siri) اپل خيلي سال پيش اومده و در حالت قفل ميشه گفت: Hi Siri و بعد به صورت صوتي گفت call someone و تمام
شماره ١٠:
https://www.unr.edu/nevada-today/news/2015/robotics-to-help-blind-navigate
شماره ١١:
http://www.peelu.com/products.html
شماره ١٣:
بايد به سرعت بسازيد چون در حال حاضر يك استارتاپ داره منابع مالي رو جمع ميكنه تا توليد انبوه كنه:
https://www.kickstarter.com/projects/764467377/solepower-power-by-walking-0
-------------------------------------
تجربه شخصي:
يك دوره ي تقريبا دو ساله در دبيرستان با جمعي از دوستان روي ايده اي مثل ايده يك جسم ياب (!) براي نابينايان كار مي كرديم و بعد از دو سال وقتي داشت تموم ميشد فهميديم چنين چيزي بوده
براي همين يك توصيه كوچك بنده از روي تجربه شخصي اينه كه قبل از امتحان هرگونه ايده جديد به فارسي و انگليسي دنبالش بگرديد كه مثل من(ما) بيخودي تلف نشيد...

آخرین ویرایش:

Flying_girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
هیچ
دانشگاه
تربیت مدرس
رشته دانشگاه
پیشرانش
شماره ١٣:
بايد به سرعت بسازيد چون در حال حاضر يك استارتاپ داره منابع مالي رو جمع ميكنه تا توليد انبوه كنه:
https://www.kickstarter.com/projects/764467377/solepower-power-by-walking-0
این وسیله ای که وجود داره رو کلی دنبالش رفتیم و چیزی که میخواد تو لید بشه بد استفاده از پیزو الکتریک هاست، که خوب خود این ها یه مسائل و مشکلاتی بعد ها به وجود میارن و از جمله تاریخ انقضا داشتنشه
خب ما اومدیم وسیله رو کاملا مکانیکی کردیم و یا استفاده از انرژی ای که وجود داشت ولی خب هدر میرفت

بالا