• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات پیرامون رشته‌های پزشکی/دندون‌/داروسازی

نام مرکز سمپاد
حلی ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
برنز شیمی
دانشگاه
علوم پزشکي تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
اینستاگرام
من پارسال اینجا یه سری توضیحات راجع به دندون دادم که شاید به کارتون بیاد.
امسال هم حرفام همیناس تقریبا،فقط اون سه‌‌هایی که توی متن هست امسال شده چهار :‌)))
فقط این رو اضافه کنم که برای تحقیق درمورد یک رشته به صحبت با دانشجوهاش بسنده نکنید و حتما با فارغ‌التحصیلاش هم حرف بزنید،به هر حال آینده شماست و ارزش داره که براش حسابی وقت بذارید.

Tilda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۳
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1400
واقعن دندون راحت تره کارش
اگه یک نفر بخواد یه داروخانه بزنه اونم با این وضع بازار دارو
خودش خیلی سخته و سخت ترش سر و کله زدن با کلی مریض سر قیمت و پس گرفتن دارو و...
البته نمی گم دندون سخت نیس سختی های خودش رو داره اما با توجه به پولی که دندون پزشک برای هر دندون می گیره واقعا سختیشو کمتر میکنه..
خلاصه اگه می خواین دارو بخونین شرکت بزنین بیشتر به نفعتونه
با چشمای خودم دیدم که می گم اینارو .

Tilda

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۳
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1400
دندون پزشک تا بیاد مطب بزنه و جا بیوفته پدرش درمیاد تازه ابزار دندون پزشکی خیلی گرونه
درسته اما همین داروساز دارو ها رو که می خره کلی از اون پولی رو که با زحمت دراورده باید بده به همون شرکتا
و کمتر از ده درصدش به خودش میرسه

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
نمی دونم بحث راجب چیه الان اما یادم اومد شنیدم دندون پزشکا که خم میشن کار می کنن، مهره هاشون تو سن بالا درد می گیره.

آخرین ویرایش:

Detective SHERLOCK

Logophile
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین 1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1397
مدال المپیاد
دردست احدااااث ؛) المپیاد دانشجویی میرویم ان شا الله
دانشگاه
کاشان
رشته دانشگاه
پزشکی
نمی دونم بحث راجب چیه الان اما یادم اومد شنیدم دندون پزشکا که خم میشن کار می کنن، مهره هاشون توسن بالا درد می گیره.
کاش سن بالا بود.......
چیزی که من شنیدم........

نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام خوبی؟
ببین ویژگی هایی که نوشتی خیلی خوب و عالیه و واقعا برای ورود به رشته ی پزشکی حرف نداره ولی مساله اینه که الان شما ۱۸ سالته و این افکار و عقاید داری، تو ۲۴ ۲۵ سالگی هم این طوری فکر می کنی یا ایده ت نسبت به زندگی و خودت عوض میشه یا نه؟ این به نظر من خیلی مهمه. تقریبا اکثر کسایی که وارد این رشته میشن اون جنبه ی بشر دوستانه و کمک به هم نوع و انسان برتر بودن رشته براشون مهم بوده که حاضرن شرایط سخت این رشته رو تحمل کنن ولی وقتی شما سنت زیاد میشه یه سری مسائل دیگه هم تو زندگیت بولد میشه. مخصوصا اینکه شما پسری ، بخوای نخوای داشتن درآمدت برات مطرح تر از یه دختره. پزشکی رشته ای نیست که زود به درآمد برسی و از خانواده مستقل شی. اکثرا پسرا دیر ازدواج می کنن و اگرم زود ازدواج کنن باید تا مدت ها تحت حمایت خانواده باشن .
نکته بعدی اینه که تحقیق و پژوهش انسان برتر بودن و همه ی اینا هم خوب و عالی ولی ببین برات مثال می زنم، الان مقاله های دانشجو های ایرانی رو خیلی به سختی اکسپت می کنن سرهمین جریان تحریم:| یا ژورنال های پولی که به دلار پول می گیرن چند سال پیش می شد براشون فرستاد ولی الان با این قیمت دلار یه مقدار سخت میشه. یا مواد اولیه کارای تحقیقاتی گیر نمیاد یا گرونه. خلاصه ممکنه بخوره تو ذوقت
حالا توصیه آخرم اینه که از الان تا تاریخ انتخاب رشته هر روز بری بیمارستان و دانشگاه های پزشکی و از افراد مختلف تو ترمای مختلف بپرسی حتی اگه شد باهاشون سر کلاس بری. این کار حتما بکن. منم انجام دادم ولی از نفرات کمی پرسیدم که محدود به ترم پایینی ها میشد. خیلییی بپرس خیلیییی
موفق باشی
من هم قبول دارم که عقاید و انگیزه های من ممکنه که تغییر کنند.
اخیرا یه مستند به نام «راه قریب» رو دیدم که در مورد دانشجویان پزشکی و تغییر انگیزه هاشون بود. مهم ترین نتیجه ای که گرفتم این بود که اگر انسان، انگیزه های خوبی داره ، و اگر میخواد واقعا عملیشون بکنه، باید «مراقب» اونها باشه. من هم مطئنم که 7 یا 8 سال بعد ، عقاید من تغییر خواهند کرد و مطمئنا بحث درآمد برای من مهم تر از الان خواهد شد ولی نکته اینجاست که نباید بگذارم این درآمد مثلا مهم تر از سلامتی بیماران بشه.
این مراقبت ها و اینکه من حواسم رو جمع کنم تا انگیزهای عالی و واقعی از بین نرن از نظر شما فایده ای داره؟
یا چه بخوام و چه نخوام قراره کلا 180 درجه تغییر بکنم؟
(نسبتا هم زیاد دارم در مورد رشته پرس و جو می کنم و از 2 پزشک متخصص اطفال و دانشجوی پزشکی و دندانپزشکی هم به نوعی «بله» گرفتم که برای پزشکی مناسبم ...)
در کل 6 تا «بله» دارم . خخخخ

آخرین ویرایش:

mischievous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2️⃣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
من هم قبول دارم که عقاید و انگیزه های من ممکنه که تغییر کنند.
اخیرا یه مستند به نام «راه قریب» رو دیدم که در مورد دانشجویان پزشکی و تغییر انگیزه هاشون بود. مهم ترین نتیجه ای که گرفتم این بود که اگر انسان، انگیزه های خوبی داره ، و اگر میخواد واقعا عملیشون بکنه، باید «مراقب» اونها باشه. من هم مطئنم که 7 یا 8 سال بعد ، عقاید من تغییر خواهند کرد و مطمئنا بحث درآمد برای من مهم تر از الان خواهد شد ولی نکته اینجاست که نباید بگذارم این درآمد مثلا مهم تر از سلامتی بیماران بشه.
این مراقبت ها و اینکه من حواسم رو جمع کنم تا انگیزهای عالی و واقعی از بین نرن از نظر شما فایده ای داره؟
یا چه بخوام و چه نخوام قراره کلا 180 درجه تغییر بکنم؟
(نسبتا هم زیاد دارم در مورد رشته پرس و جو می کنم و از 2 پزشک متخصص اطفال و دانشجوی پزشکی و دندانپزشکی هم به نوعی «بله» گرفتم که برای پزشکی مناسبم ...)
در کل 6 تا «بله» دارم . خخخخ

احسنت! دقیقا همین طوره. اگه مواظب شون باشی قطعا برات می‌مونن. تازه وقتی بیشتر با رشته آشنا بشی می تونی‌انگیزه های جدید هم برای ادامه راه ایجاد کنی.
نه قرارم نیست ۱۸۰ درجه تغییر کنی فقط خواستم یه سری مسائلی که هیچ وقت به ذهن خودم تو ۱۸ سالگی نمی رسید و کسی نبود بهم بگه رو برات روشن کنم
فقط بازم میگم این چند روز تا انتخاب رشته رو از آدمای بیشتری سوال بپرس. بحث‌ یه عمر تعیین مسیر زندگیته. اگه تونستی حتما بیمارستان های آموزشی هم برو
موفق باشی

mmd_b3

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی2
شهر
بوشهر
سال فارغ التحصیلی
1399
درسته که زدن داروخونه هزینه زیادی داره...من برا مقایسه نمیگم:
الان ارزون ترین یونیت استاندارد ۱۵۰ میلیونه تازه همین نوع رو دیگه آمریکا استفاده نمیکنه...تازه فقط یونیت...الان یه کسی که بخواد غیر استاندارد کار کنه و خودش و مردم جامعه رو با استفاده از ابزار ایرانی یا دست دوم، ناقل HIV کنه ۲۰۰ میلیون دیگه باید خرج کنه جدا از هزینه مکان.... تازه با وسایل حداقل ، بدون رادیوگرافی و تعداد کافی ابزار که بشه به درستی اتوکلاو بشه.
قبلا این یونیت ۱۵۰ ای، ۳۰ میلیون بوده ...با این وضع که در آینده نمیشه پیش بینی کرد دیگه
اما خوب همش مطب هم که نیس میشه رفت کلینیک تا هزینه مطب زدن رو دربیاری....

دوران دانشجویی دندون :
برای پاس شدن کلا به جز یه ماه آخر لازم نیست زیاد تئوری بخونی و وقت برا کارای دیگه داری اما ۵ روز هفته اغلب ۷ صبح تا ۴ ظهر دانشگاهیم.تازه دو ترم پنچ شنبه صبح ها هم چندتا کلاس داشتیم.اما باز نسبت به پزشکی اوقات فراغت بیشتری داریم.

سختی ها: خیلی با مریض سروکار داریم از ترم ۶ ناگهانی میری دندون مریض رو تراش میدی و استرس زاست و من خودم سومین مریض ترمیمیم ۶ساعت کارش طول کشید به خاطر استرس و ترسم و مریض زیر دستم خوابید و یکی دیگه هی مادر پدرش میومدن میگفتن زود باش با اینکه پسره ۱۷ سالش بود و جسه اش دو برابر من! اونم خوابید....یکی دیگه میگفت کار اندوم انقدر طول نکشیده، اونقدر اعصابم رو خرد کرد که هی زیر لب دشنام میدادم به روزگار که بس کنه.... یا اینکه یکی یک ماه و نیمه پروتز کاملش رو تحویل داد مریض من ۴ ماه اومد و از یه طرف از مریض خجالت میکشیدم از اون طرف لابراتوار برا اینکه حقوق نگرفته بود از دانشگاه کارمو ۲ ماه گرو گرفت...بعدم خراب تحویلم داد و برخلاف بعضیا که پول میدن به تکنسین ، گفتم خودم درست کنم تا یاد بگیرم پدرم در اومد سر کلاسا دیگه و تایم استراحت نمیرفتم و همش تو لابراتوار بودم...کلا رو به نابودی بودم اما الان فقط خوبی هاش یادمه و سختی هاشم برام الان خنده داره....فقط اینا رو تعریف کردم که بگم باید اعصاب داشته باشی همین!
کار با فرز و... میتونه برا مریض خطرناک باشه. من کلا از هیچی نمیترسیدم اما لان بزرگترین ترسم اکسپوز شدن پالپه! الکی هم نیس خوب من به خاطر استرس دچار گز گز پا و دست شدم در حدی که فکر کردم ام اس گرفتم و رفتم دکتر اعصاب که اصلا هیچ تشخیصی براش نگذاشت :))...اما با اومدن تعطیلات عید خوب شدم.
بعد از یه سری کارا حسابی کمر درد سراغتون میاد.فعلا شدید ترین درد من سر دستیار جراحی دندان نهفته و کیست بوده وگرنه با رعایت استاندارد حله اگه با یک رزیدنت عصبانی نبودم حواسم میبود که درست بشینم.
نمره عملیتون به کار شما ربطی ندارد!!!!! شده که به همه ۱۵ دادن اطفال عملی رو...اینم شاید به داشکده مربوطه شاید.... اگه مریضی مثل پروتز کامل گیرتون نیاد باید درس رو حذف کنید...شده که میگم.
تو روزانه که خرجش اونقدر زیاد نیس اما باز بنا به دانشکده تون باید یه سری وسایل و دندون کشیده شده بگیرین که همین طوری قیمتاش روبه افزایشه.

خوبی ها: خیلی تنوع داره کارایی که به عنوان دانشجو میکنید و برخلاف پزشکی از سال سوم یه مریض رو فقط میدن دست شما و همه کار رو شما میکنید و از کارایی که میکنید میشه حسابی لذت برد. شده تو همون ترمیمی هم لذت ببرم.

توی رشته هایی که با کار کردن و عمل کردن گره خورده مثل علوم پزشکی صرفا علاقه ملاک نیست، باید بدونی با چه چالش هایی سال های بعد رو به رو میشی و ببینی تحملشو داری یا نه.
علاقه هم مهمه اما شاید عدم علاقه ما به یه رشته عدم آگاهی از اون باشه. مثلا کسی که به جراحی زیبایی صورت مثل عمل بینی و ترمیم شکاف کام و لب رو دوست داره دو راه وجود داره یکی پزشکی و یکی دندون که دومی مسیرش حداقل یه سال کمتر و به جز تخصص کشیک نداره البته برخلاف پزشکی محدود به از گردن به بالاست دیگه...

اما در آخر دروغ ترین حرف مشاورا اینه: آسون ترین راه برا دکتر شدن، دندونه....
نمیگم سخت ترینه....اما هر رشته سختی داره بنا به جنس خود اون رشته...فقط میدونم اگه اون مشاورا دندون خونده بودند اینو نمیگفتند...
مرسی خعلی کامل بود
پس میرم واس دندون دیگه:-":))
اگ یه درصد نشد دارو

Mousavi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
استعدادهای درخشان فرزانگان
شهر
اندیمشک
سال فارغ التحصیلی
1398
سلام وقتتون بخیر
میشه در مورد پردیس رشته های پزشکی و بخصوص دندون توضیح بدین...
هزینه هاشون چطوره...؟
ازادشون به چه صورت هستش..؟

Noo$hin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
تلگرام
اینستاگرام
سلام وقتتون بخیر
میشه در مورد پردیس رشته های پزشکی و بخصوص دندون توضیح بدین...
هزینه هاشون چطوره...؟
ازادشون به چه صورت هستش..؟
آزاد رو نمیدونم....دانشکده ما چند ساله پردیس نگرفته امسال رو نمیدونم میگیره یا نه اما اون طوری که از دوستای پردیسیم شنیدم،دو سال اول بیشتر از ۱۰ میلیونه ترمی از علوم پایه به بعد حدود ۳۲ میلیون....اما اگه میخواین بیان پردیس باید انتظار از این بیشترم داشته باشید،با این وضع مملکت.

انتظار تساوی با روزانه ها رو هم نداشته باشید، ما پردیسامون یه دانشکده دیگه میرن_خانی آباد _ خودمون اما امیرآبادیم.

• لایک
امتیازات: Sep

Mousavi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
اندیمشک
سال فارغ التحصیلی
1398
شما خودتون دندون میخونید....؟
ینی دوسال اول حدود 15m هم میرسه؟ وبعد از علوم پایه بیشترم میشه...؟
ولا هزینه هاش زیاده ولی بنظر شما میارزه که بین دولتی پیرا پزشکی و ازاد مازاددندون من برم دندون...؟

نام مرکز سمپاد
-
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
1397
ولا هزینه هاش زیاده ولی بنظر شما میارزه که بین دولتی پیرا پزشکی و ازاد مازاددندون من برم دندون...؟
ببخشید من میپرسم وسط :-":-"
البته دانشگاه به دانشگاه هم فرق داره. مثلا دانشگا های کوچیک ارزون تر هستن. یا مازاد کمی ارزون تر از پردیس هستن.
بعد تا اونجا که میدونم پردیس دندون هم گرونتر پزشکی و دارو هس

Mousavi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
اندیمشک
سال فارغ التحصیلی
1398
ببخشید اشتباه زدم~X(
ینی دانشگاه های شهرستان ها از مرکز استان ها کمتره...؟ ولی خب مگه شهریه هاشون مصوبه ندارن که یکسان باشن...؟

Noo$hin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان سه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
تلگرام
اینستاگرام

من نمیدونم باید شرایط مالی خانواده ت رو بسنجی...به نظرم پردیس به درد کسی میخوره که حداقل یکی از والدینش حقوق ۴۰ م داشته باشه مثلا پزشک یا دندانپزشک متخصص باشن.

همش به شرایط مالی بستگی داره من که پولی که بقیه با زحمت در میآرن رو هرگز خودم خرج درس خوندنم نمیکردم اگه تو اون شرایط بودم....
پول رو میذاشتم بانک،سودش رو میخوردم:-"

آزاد بهتره و به صرفه تره به نظرم
پردیس های ما باز رتبه منطقه شون سه رقمی بوده، توشون مدال المپیاد و ۲.۵ درصد برتر ازمون المپیاد هم هست...رتبه ی خوبی داشتن و خ درس میخونن...کسایی بودن که واقعا اسم دانشگاه رو میخواستن وگرنه روزانه شهر دیگه هم قبول میشدن. تازه خودشون میگن طرح هم باید برن!!!!

ببخشید من میپرسم وسط :-":-"
البته دانشگاه به دانشگاه هم فرق داره. مثلا دانشگا های کوچیک ارزون تر هستن. یا مازاد کمی ارزون تر از پردیس هستن.
بعد تا اونجا که میدونم پردیس دندون هم گرونتر پزشکی و دارو هس
درسته دندون گرونتره...پزشکی تهران ۲۰م نه ۳۰.

Mousavi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
اندیمشک
سال فارغ التحصیلی
1398
بله دندون یه مقدار گرونتر هست ولی میخواستم بپرسم که واقعا میارزه که پردیسشو بریم و در آینده کارو درامدش تضمینهست مثل دولتیها....؟

incognito

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بابل
سال فارغ التحصیلی
1395
رشته دانشگاه
پزشکی
آزاد رو نمیدونم....دانشکده ما چند ساله پردیس نگرفته امسال رو نمیدونم میگیره یا نه اما اون طوری که از دوستای پردیسیم شنیدم،دو سال اول بیشتر از ۱۰ میلیونه ترمی از علوم پایه به بعد حدود ۳۲ میلیون....اما اگه میخواین بیان پردیس باید انتظار از این بیشترم داشته باشید،با این وضع مملکت.

انتظار تساوی با روزانه ها رو هم نداشته باشید، ما پردیسامون یه دانشکده دیگه میرن_خانی آباد _ خودمون اما امیرآبادیم.
خب این که میگین برای دانشگاههای شهید بهشتی و تهرانه
وگرنه دانشگاههای شهرستان علوم پایه حدود ترمی 9 تا 10
و دوره بالینی هم زمانی که استاجرن حداکثر به ترمی 15 تا 18 میرسه
و تو دوره ی اینترنی حقوقی بهتون نمیدن و از شهریتون کم میشه. تقریبا میشه همون نرخ علوم پایه

بله دندون یه مقدار گرونتر هست ولی میخواستم بپرسم که واقعا میارزه که پردیسشو بریم و در آینده کارو درامدش تضمینهست مثل دولتیها....؟
ببینید به نظرم خیلی بهتر از پیراپزشکی رفتنه و از نظر کارواستخدام با سراسری فرقی نداره
دانشگاهای شهید بهشتی و تهران بر اساس مصوبه 20 یا 15 درصد بیشتر از پردیسای شهرستان میگیرن
و خود شهرستان ها هم باهم ی مقدار تفاوت دارن
مثلا پردیس کرمان داره علوم پایه ترمی 11 و خردی میگیره اما رفسنجان ک مازادِ داره 9 میگیره ترمی
اگر هم الف شید 20 درصد میدونم تخفیف داره
و ی چیزی ک هست اکثر بچه های پردیس اتفاقا از خانواده های متوسطن و تقریبا هرطور هست دارن میرن جلو
این نظر شخصیه و به نظرم اگه فکر میکنید بالاخره میتونید هزینشو تامین کنید ی طوری هرچند ی کوچولو تو سختی بیوفتید ارزششو داره

آخرین ویرایش:

Mousavi

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهر
اندیمشک
سال فارغ التحصیلی
1398
خیییلی ممنونم از راهنماییتون خییلی کمک کرد:RedHeart
واقعیتش اینه که رتبهی من یه جوریه که ازاد مازاد رشته های خوب رو میتونم بیارم ودولتی پیرا ها رو والان دو دل هستم که کدومو برم یکم هزینه های ازاد و پردیس زیاده ولی من علاقه دارم بهشون....!

• لایک
امتیازات: Sep

...ELINOR...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
آزاد مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

رشته هدف برای اکثر دانش آموزان تجربی پزشکیه، این حقیقت هنوزم درسته اما چیزی که من اخیراً متوجه شدم اینه که گرایش به رشته داروسازی خیلی بیشتر شده. از اونجا که نمیشه گفت علاقه به داروسازی زیاد شده، بنابراین دلیل دیگه ای برای این گرایش هست. چندتا دلیل (مزیت) شاید باشه:​
  • رتبه کنکور لازم برای رشته داروسازی و همچنین رقابتش لطیف تره و راحت تر از پزشکی میشه واردش شد.
  • دکترای داروسازی رشته 6 ساله هست.
  • بعد از تاسیس داروخانه، تقریباً چالش خاصی دیگه نداره شغلش، ساعت کار منعطف هست و تحت کنترل خود فرد.
اینها میتونن دلایلی باشند برای اینکه چرا گرایش به داروسازی (البته با این وضع داروفروشی لغت مناسب تریه) وجود داره. اما از طرفی درامد یک داروساز با پزشک یا دندانپزشک در یک سطح نیست. علاوه بر اون داروخانه ها هم در حال اشباع شدن هستند به طوری که من در شهر خودمون داروخانه هایی دیدم که به ندرت کسی ازشون خرید میکنه.
دلایلی که بالاتر برای گرایش گفتم، همیشه بودند. اما گرایش به داروسازی اخیراً بیشتر شده، مگر رشته یا شرایط تغییر خاصی کرده؟ البته موضوع تاپیک این گرایش نیست و خود داروسازی هست. چندتا سوال اساسی هم هستند:
  • به نظر شما اصلاً گرایش به داروسازی بیشتر شده؟ یا من اشتباه میکنم؟ :D
  • چرا به نظرتون این گرایش بیشتر شده؟
  • وقتی کسی میگه که داروساز هستم چه تصویری ازش تو ذهنتون تشکیل میشه؟
  • چشم انداز شغلی داروساز رو تا چه حد میبینید؟
  • تا چند درصد در کشور ممکن هست که یک داروساز واقعاً دارو بسازه؟ (ترکیب منظورم نیست بلکه طراحی داروهای جدید.)
  • آیا شرایط و امکانات برای چنین کاری مهیا هست؟
  • در بُعد صنعتی داخل ایران، برای یک داروساز، شغل قابل قبولی وجود داره؟ درآمد و شرایطش چطور هستند؟
خلاصه بگم که
اولا الان با این وضع کشور سعی در اپلای کردن برای تخصص هست که داروسازی تو کشورای جهان اول ارزش اجتماعی خیلی خیلی بیشتری از دندون و پزشکی داره
و دوما هم اینکه الان شرکتای داروسازی داخلی بیشتر شده و کار با پرستیژ تمیز و پردرامدیه
و سوما هم پزشکی عمومی کم درامد و ادامه تحصیل مخصوصا برای دخترا سخت و طاقت فرسا به نظر میاد مخصوصا برای خسته های پشت کنکور مونده.الان پزشکی حدودا یک دوره ۱۳ ساله حساب میشه به طور معمول.الان که خبرش هست برای پردیس ها هم طرح بذارن اجباری

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
بهشتي
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1392
مدال المپیاد
رتبه سوم المپیاد آزمایشی زیست
دانشگاه
علوم پزشکی كاشان
رشته دانشگاه
تخصص اطفال
تلگرام
اینستاگرام
دوستان سلام
پیشنهاد میکنم حتما برای آشنایی کامل با یه سری واقعیت ها در مورد پزشکی و تیپ درس و استاداش که تقریبا تو تمام دانشگاه ها جو کم و زیاد یکسان هست
حتما مستند راه قریب رو که حدود 45دقیقست ببینید
اول مستند دقیقا شروع میکنه مثل همه اونایی که پزشکی دوس داشتن و قبول شدن از اون آرزوی اولیه میگن و بعد ادامه ماجرا تا پایان دوره پزشکی و بخش آخر هم دوران رزیدنتی هست
بعد اگه علاقه مونده بود و انگیزه داشتید و تصمیم منطقی نه احساسی گرفتید
میتونید بین اینکه آیا چه شهری خوبه یا ارزش داره خرج کنه خانواده براتون تو آزاد یا پردیس
و بقیه ی موارد تصمیم گیری کنید اما اول باید دقیق راه رو بشناسید
حتی چند تا دکتر رو برید باهاشون صحبت کنید ضرر نمیکنید یه عمومی و یه متخصص ترجیحا.
بعنوان یه عضو کوچولو که شاید بیشتر وقتاشو بجای درس خوندن های بی هدف پیش مریضا و تو بیمارستان موندن تا آخرای شب گذرونده و درست هم درس خونده و ضرری نکرده، توصیه میکنم احساس و علاقه حتما رتبه ی دوم اهمیت بعد از منطق رو داشته باشه براتون تا از حداقل 7سال عمومی خوندن لااقل اگر لذت نبردید اذیت هم نشید

آخرین ویرایش:

.shadi.

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
dk
سال فارغ التحصیلی
95
رشته دانشگاه
دندانپزشکی
آینده کاری و درآمد مثل دولتی هاست و کلا به شخص ربط داره و ربطی به دولتی یا آزاد و پردیس نداره.
طبق چیزاییم که من دیدم خیلی از بچه های پردیس همونطور که Incognito گفت از خانواده های متوسط هستن و به نظر من هم حتی اگه یکم سختی هم داره بازم ارزششو داره.
اینم در نظر بگیرید که شما قراره مثلا 30_40 سال کار کنید و واقعا مهمه که چه کاریو انتخاب کنید، اما پردیس فقط 6_7 سال از زندگی شماست و هزینه ای هم که پاش دادین تو چند سال اول کارتون درمیاد و برمیگرده.
اینم اگه براتون مهمه که اطلاع داشته باشید، تو چندتا از دانشگاه ها پردیس و روزانه تو یه کلاس میشینن.

بالا