• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

هولوکاست

به هولوکاست اعتقاد دارید؟

• رای‌دهندگان
    26
  • شروع کننده موضوع

sombrero04

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام :)
موضوع که مشخصه...
نظرتون رو در مورد هولوکاست بگید
بحث کنیم

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه یزد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
انگلستان فرشته نجات !!!
انگلیسی ها مثل پرچم هستن هر جا به نفعشون باشه هستن هر جا هم به ضررشون باشه آتیش میزنن‌.
صد رحمت به مار غاشیه

• شروع کننده موضوع

sombrero04

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1400
انگلستان فرشته نجات !!!
انگلیسی ها مثل پرچم هستن هر جا به نفعشون باشه هستن هر جا هم به ضررشون باشه آتیش میزنن‌.
صد رحمت به مار غاشیه
جالبه که انی تگ جهانی اول 10 میلیون نفر از مردم ایران به خاطر قحطی ناشی از اعمال انگلیس تلف شدن یعنی نصف جمعیت مردم ایران
اما این قضیه هیچ جا گفته نشده
(ولی اسنادش موجوده)
اما انگلستان به خاطر اسرائیل میاد از هولوکاست یهودی ها حرف میزنه
اصلا فک کردید چرا انگلیس انقدر خوشنامه؟
چون از زمانی که انگلیس وارد تاریخ ایران شده همیشه فاتح بوده
انگلستانی که دستش به خون 10 میلیون ایرانی آغشته هست ادم خوشنامیه
و همین طور آمریکایی که اولین استفاده کننده بمب اتمیه
وینستون چرچیلی که کمر ایران رو داشته میشکسته
اما هیتلر چی؟ منگه اینا چی هیتلر کم دارن؟

من از...
@karen._.
@PD
@maziar
@armaghannn
@Feynman
@Admin2
@SinaDev
@maleck :)
... و بقیه افراد دعوت میکنم که بیان و نظر بدن

آخرین ویرایش:

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
جالبه که انی تگ جهانی اول 10 میلیون نفر از مردم ایران به خاطر قحطی ناشی از اعمال انگلیس تلف شدن یعنی نصف جمعیت مردم ایران
اما این قضیه هیچ جا گفته نشده
(ولی اسنادش موجوده)
اما انگلستان به خاطر اسرائیل میاد از هولوکاست یهودی ها حرف میزنه
اصلا فک کردید چرا انگلیس انقدر خوشنامه؟
چون از زمانی که انگلیس وارد تاریخ ایران شده همیشه فاتح بوده
انگلستانی که دستش به خون 10 میلیون ایرانی آغشته هست ادم خوشنامیه
و همین طور آمریکایی که اولین استفاده کننده بمب اتمیه
وینستون چرچیلی که کمر ایران رو داشته میشکسته
اما هیتلر چی؟ منگه اینا چی هیتلر کم دارن؟

من از...
@karen._.
@PD
@maziar
@armaghannn
@Feynman
@Admin2
@SinaDev
@maleck :)
... و بقیه افراد دعوت میکنم که بیان و نظر بدن
ببین از همه جای شما بوی شک می باره؛20 دقیقه بعد از ثبت نام اومدید تاپیک سیاسی زدید و بعد هم دقیقا میدونید کیا توی این بحث ها شرکت می کنن....(یا لااقل دربارشون نظر میدن)واقعا آدم شک می کنه که مولتی باشید.....

• شروع کننده موضوع

sombrero04

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1400
ببین از همه جای شما بوی شک می باره؛20 دقیقه بعد از ثبت نام اومدید تاپیک سیاسی زدید و بعد هم دقیقا میدونید کیا توی این بحث ها شرکت می کنن....(یا لااقل دربارشون نظر میدن)واقعا آدم شک می کنه که مولتی باشید.....
:/

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
اخه ميدونى،هيتلر حماقتش عيان بود
هم انگليس هم هيتلر دستشون به خون كلى ادم الوده اس،اما جنايتى كه هيتلر كرد واقعا بى سابقه بود،اما به هرحال هردو جنايتكارن

نميدونم منظورت از اين تاپيك دفاع از هيتلره يا خير،اما از جنايات هيتلر نميشه دفاع كرد،تلاش نكن

• شروع کننده موضوع

sombrero04

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1400
هم انگليس هم هيتلر دستشون به خون كلى ادم الوده اس،اما جنايتى كه هيتلر كرد واقعا بى سابقه بود،اما به هرحال هردو جنايتكارن

نميدونم منظورت از اين تاپيك دفاع از هيتلره يا خير،اما از جنايات هيتلر نميشه دفاع كرد،تلاش نكن
نه اشتباه نکنید
من نمیخوام از هیتلر دفاع کنم هیتلر دستش به خون خیلی ها آلوده ست
من میخوام بگم به نظرتون چرا انگلستان رو همه به عنوان فرشته نجات می‌شناسن؟
توی تمام فیلم هایی که درمورد جنگ جهانی ساخته میشه از انگلستان یه
تصویر سوپرمن گونه ساختن و میگن شانس اوردین متفقین جنگ رو بردن وگرنه خدا میدونه چه بلایی سرتون میومد!
دیگه چه بلایی میخواست سرمون بیاد؟
انگلستان و شوروي توی جنگ جهانی اول 10 نفر از مردم ایران بی طرف و قتل عام کردن
و حتی اجازه اعاده حق رو به ایران توی پیمان ورسای ندادن
میخوام بگم امریکا دست به حمله اتمی زد و 100000 نفر مردم بیگناه رو کشت
اما هنوزم به عنوان فرشته نجات متفقین و نتیجتا جهان معرفی میشه
همین فاتحن جنگ جهانی دوم میگن توی جنگ جهانی دوم آلمان 5 میلیون نفر ادم رو توی کوره های ادم سوزی به قتل رسونده
و عملا میاد ایجاد یه کشور جدید توی خاور میانه رو توجیه میکنه اما سه تا مسئله هست:
1_المان ها از یهودی ها توی اردوگاه های کار اجباری انقد کار می‌کشیدن که نهایتا میمردن و جسدشونو میسوزوندن نه اینکه همین طوری بی دلیل بکشنشون درسته که بازم قتله ولی این دوتا مثل هم نیستن(توی فیلم پیانیست خیلی این موضوع رو مطرح کردن)
توی اردوگاه های شوروی هم همین بلا رو سر اسرای المانی کمابیش اوردن
2_اگرهم حقیقت داشته باشه و هولوکاست وجود داشته، شما هم که دارید رفتار آلمان ها رو سر فلسطین در میارید خودتون که جاپای المان گذاشتید
3_اگه شما انقد حامی حقوق بشر هستید چرا در مورد قتل عام هزاران مردم بیگناه ژاپن یا میلیون ها مردم بیگناه ایران حرفی نمیزنید؟
مگه اینا هلوکاست نداشتن؟

آخرین ویرایش:

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
نه اشتباه نکنید
من نمیخوام از هیتلر دفاع کنم هیتلر دستش به خون خیلی ها آلوده ست
توی تمام فیلم هایی که درمورد جنگ جهانی ساخته میشه از انگلستان یه
تصویر سوپرمن گونه ساختن و میگن شانس اوردین متفقین جنگ رو بردن وگرنه خدا میدونه چه بلایی سرتون میومد!
دیگه چه بلایی میخواست سرمون بیاد؟
انگلستان و شوروي توی جنگ جهانی اول 10 نفر از مردم ایران بی طرف و قتل عام کردن
و حتی اجازه اعاده حق رو به ایران توی پیمان ورسای ندادن
میخوام بگم امریکا دست به حمله اتمی زد و 100000 نفر مردم بیگناه رو کشت
اما هنوزم به عنوان فرشته نجات متفقین و نتیجتا جهان معرفی میشه
همین فاتحن جنگ جهانی دوم میگن توی جنگ جهانی دوم آلمان 5 میلیون نفر ادم رو توی کوره های ادم سوزی به قتل رسونده
و عملا میاد ایجاد یه کشور جدید توی خاور میانه رو توجیه میکنه اما سه تا مسئله هست:
1_المان ها از یهودی ها توی اردوگاه های کار اجباری انقد کار می‌کشیدن که نهایتا میمردن و جسدشونو میسوزوندن نه اینکه همین طوری بی دلیل بکشنشون درسته که بازم قتله ولی این دوتا مثل هم نیستن(توی فیلم پیانیست خیلی این موضوع رو مطرح کردن)
توی اردوگاه های شوروی هم همین بلا رو سر اسرای المانی کمابیش اوردن
2_اگرهم حقیقت داشته باشه و هولوکاست وجود داشته، شما هم که دارید رفتار آلمان ها رو سر فلسطین در میارید خودتون که جاپای المان گذاشتید
3_اگه شما انقد حامی حقوق بشر هستید چرا در مورد قتل عام هزاران مردم بیگناه ژاپن یا میلیون ها مردم بیگناه ایران حرفی نمیزنید؟
مگه اینا هلوکاست نداشتن؟
خب ببين نكته اينجاست كه:هميشه از ديد خودشون پيروز جنگ قهرمان جنگه،حالا هر جنايتى هم كه كرده باشه
ببين طبيعتا كسى نمياد از اون ايرانيايى صحبت كنه كه به خاطر انگليسى ها مردن،هميشه هم همينطوره.پيروز جنگ هرغلطى هم كه كرده باشه پيروزه و قهرمان!
در حال حاضر گرفتار وضعى شديم كه يه مشت جانى شدن مدافع حقوق بشر!هرچيزيو ميتونم قبول كنم جز اين!
خلاصه اينكه،اين از حماقت خود مردم دنياس اگر انگليس يا هر كشور ديگه اى در جنگ فرشته نجات دونسته بشه.همه فقط از كشورشون دفاع كردن،بعضا با جنايت هاى وقيح
در جنگ قهرمان وجود ندارد.همه فقط قربانى اند.يكى بيشتر يكى كمتر.

• شروع کننده موضوع

sombrero04

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1400
خب ببين نكته اينجاست كه:هميشه از ديد خودشون پيروز جنگ قهرمان جنگه،حالا هر جنايتى هم كه كرده باشه
ببين طبيعتا كسى نمياد از اون ايرانيايى صحبت كنه كه به خاطر انگليسى ها مردن،هميشه هم همينطوره.پيروز جنگ هرغلطى هم كه كرده باشه پيروزه و قهرمان!
در حال حاضر گرفتار وضعى شديم كه يه مشت جانى شدن مدافع حقوق بشر!هرچيزيو ميتونم قبول كنم جز اين!
خلاصه اينكه،اين از حماقت خود مردم دنياس اگر انگليس يا هر كشور ديگه اى در جنگ فرشته نجات دونسته بشه.همه فقط از كشورشون دفاع كردن،بعضا با جنايت هاى وقيح
در جنگ قهرمان وجود ندارد.همه فقط قربانى اند.يكى بيشتر يكى كمتر.
خب حالا یه سوال:
آیا میشه به انگلستان و آمریکا مجددا اعتماد کرد؟

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
  • شروع کننده موضوع

sombrero04

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1400

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
به خاطر همین از همه دعوت کردم نظر بدن اما انگار کسی علاقه به این بحث نداشت
كلا متاسفانه اينجا خيلى به يه بحث مهم بها داده نميشه
اما به طور ملى و با شرايط حاضر اگه بخوام بگم،امريكا در كل قابل اعتماد در امر نظامى نيست(راستى نگفتى اعتماد در چه زمينه اى؟)ولى انگليس خب ديگه قدرت و اشتهاى قدرت سابق رو نداره و خب،قابل اعتماد تره چون الان ديگه اون توان قبل رو نداره

• شروع کننده موضوع

sombrero04

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کرمانشاه
سال فارغ التحصیلی
1400
كلا متاسفانه اينجا خيلى به يه بحث مهم بها داده نميشه
اما به طور ملى و با شرايط حاضر اگه بخوام بگم،امريكا در كل قابل اعتماد در امر نظامى نيست(راستى نگفتى اعتماد در چه زمينه اى؟)ولى انگليس خب ديگه قدرت و اشتهاى قدرت سابق رو نداره و خب،قابل اعتماد تره چون الان ديگه اون توان قبل رو نداره
اینکه تو انگلستان رو قابل اعتماد تر میدونی دلیلش چیه؟
این همون چیزیه که من دارم درموردش صحبت میکنم یعنی تبلیغات گسترده و در پرده انگلستان
این نشون میده انگلیس بیشتر از اون چیزی که نشون میده تو استینش داره به خاطر همینم هست که بهش میگن روباه پیر...

نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1401
جالبه که انی تگ جهانی اول 10 میلیون نفر از مردم ایران به خاطر قحطی ناشی از اعمال انگلیس تلف شدن یعنی نصف جمعیت مردم
دربارهٔ رقم کشته‌ها بین مورخین اجماعی وجود ندارد ولی رای غالب بین یک تا سه میلیون نفر است.[۶] برخی کار را بدانجا رسانده‌اند که رقم تلفات به سبب گرسنگی، سوءتغذیه و قحطی را نزدیک به ۵۰٪ از جمعیت ایران (۹ میلیون نفر) دانسته‌اند.[۷] البته این حجم از تلفات تنها توسط یکی از محققین مطرح شده‌است، اما اغلب مورخین چنین آماری را غلط و غیر علمی می‌دانند. مضاف بر اینکه جمعیت ایران در آن دوره بنا بر نظر اکثر مورخین بیشتر از ده میلیون نفر نبوده‌است.[۶]
.
مسئله دلیل خوشنامی چرچیل، انگلستان و آمریکاست
هیچکس چرچیل رو بخاطر حرفاش درباره مستعمرات انگلیس تحسین نمیکنه دلیل تحسین شدن چرچیل بخاطر مقاومتش دربرابر آلمان و متمرکز کردن مردم انگلیسه که توی پیروز شدن متفقین خیلی موثر بود
هیچکس آمریکا رو بخاطر استفاده از بمب‌های اتمی تحسین نمیکنه(به‌غیر از خودآمریکاییا:))) تحسین شدن آمریکا بخاطر اینه‌که با تهدیدهای زیادی روبرو شده از تروریسم بگیر تا دیکتاتوری‌های مشهور و آلمان‌نازی و شوروی و ...

• لایک
امتیازات: uwu
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه یزد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
به خاطر همین از همه دعوت کردم نظر بدن اما انگار کسی علاقه به این بحث نداشت
یک : بحث باید نتیجه بدرد بخوری داشته باشه
دو : اینجا هیچکس در مورد خود هولوکاست صحبت نمیکنه دارین در مورد سیاست های متفقین بعد از جنگ جهانی دوم بحث میکنین
سه : بعضی بحث ها سرت رو به باد میده حواست به سربازان گمنام آقا امام زمان (عج) هم باشه:))

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
اینکه تو انگلستان رو قابل اعتماد تر میدونی دلیلش چیه؟
این همون چیزیه که من دارم درموردش صحبت میکنم یعنی تبلیغات گسترده و در پرده انگلستان
این نشون میده انگلیس بیشتر از اون چیزی که نشون میده تو استینش داره به خاطر همینم هست که بهش میگن روباه پیر...
من انگلستان رو قابل اعتماد نمى دونم.ميگم اگه خيانت كنه هزينه خيانتش كمتر از هزينه خيانت امريكاس.وگرنه هر جفتشونم كاملا قابل اعتماد نيستن

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

جنایات هیتلر بی سابقه نبود...فوکوس خبری و رپتاز تبلیغاتی روی جنایات هیتلر بی سابقه بود...
ک دلیلی جز مظلوم نمایی برای صهیون ها نداشته...
وگرن تو همین کشور خودمون جنایات کمی اتفاق نیفتاده...
استفاده صدام از بمب های شیمیایی در شهر های مسکونی خیلی خیلی جنایت بزرگتری بود...که هیچوقت هیچ سازمان بین المللی روی اون مانوری نداد...
چون طبق استدلال خودشون ایران هم میتونه بخاطر این جنایاتی ک علیهش شده بره ی منطقه از دنیا رو بگیره ی کشور دیگ هم تاسیس کنه...

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
جنایات هیتلر بی سابقه نبود...فوکوس خبری و رپتاز تبلیغاتی روی جنایات هیتلر بی سابقه بود...
ک دلیلی جز مظلوم نمایی برای صهیون ها نداشته...
وگرن تو همین کشور خودمون جنایات کمی اتفاق نیفتاده...
استفاده صدام از بمب های شیمیایی در شهر های مسکونی خیلی خیلی جنایت بزرگتری بود...که هیچوقت هیچ سازمان بین المللی روی اون مانوری نداد...
چون طبق استدلال خودشون ایران هم میتونه بخاطر این جنایاتی ک علیهش شده بره ی منطقه از دنیا رو بگیره ی کشور دیگ هم تاسیس کنه...
ببين جنايتكار كه زياده و دست بالاى دست هم بسيار.جنايات هيتلر هم تا اون موقع بى سابقه بود وگرنه بعدا جنايتكاراى بزرگتر از خودش داشتيم.

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392
ببين جنايتكار كه زياده و دست بالاى دست هم بسيار.جنايات هيتلر هم تا اون موقع بى سابقه بود وگرنه بعدا جنايتكاراى بزرگتر از خودش داشتيم.
حرف من اینه ک هنوز ک هنوزه هیتلر ب عنوان جنایت کار ترین و جنایاتاش ب عنوان بی سابقه ترین جنایات تاریخ تبلیغ میشه...
هنوز ک هنوزه تحقیق در مورد هولوکاست جرم محسوب میشه و اگر ما در کشور های دیگ بودیم ممکن بود همچین تاپیکی در یک فروم عمومی ترسناک باشه برامون...
هولوکاست بود یا نبودش به عنوان یک اتفاق، بزرگنمایی و امتیازات غیر منطقی ای به همراه داشته...

پ.ن: همین امروز اسرائیل برای چندمین بار در چند وقت اخیر چندین تاسیسات دامداری و کشاورزی فلسطینی رو در کرانه باختری تخریب و نابود کرد... ولی چند خبرگزاری و جراید بزرگ حتی اشاره کوچیکی بش داشتن؟

بالا