• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات تحصیلی

Emad

در جست‌وجوی نمو
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1401
با افراد مختلف زیاد مشورت کردم ، خیلی هاشون مخالف بودن استدلال اکثرشون هم این بود که میگن از فضای رقابت خارج بشم ، درس ام افت میکنه ، در صورتی که اصلا این فضای رقابتی نه سودی برای من داشته و نه ضرری
فضای رقابت رو باید به فضای رفاقتی تبدیل کرد چون استرس زیادی رو وارد می‌کنه و می‌تونه باعث افت هم بشه.
ولی در رابطه با سمپاد ببین که به چه علّت می‌خوای از سمپاد بری؛ سمپاد چه چیزی داشته که تورو تحت فشار گذاشته که توی مدارس دیگه وجود نداره
ببین معایب مدارس عادی چیه و آیا می‌تونی اون معایبش رو برطرف کنی؟
چون به هر حال هر دو تا مدرسه توی یه سری از ابعاد ضعف دارن.
ببین با رویارویی با کدوم از مسائل رو ترجیح می‌دی؟

Intergalactic

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ای
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1404
یک چیزی رو هم این وسط اضافه کنم : تقریبا ۹ ساعت از زمان روزم درگیر مدرسه هستم و وقتی میام خونه ، تقریبا هیچ توان و کشش مغزی برام نمونده چون ساعت مفید خوندنم همون صبح هست که به لطف مدرسه کاملا نابود میشه

fαтeмe

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
علوم پزشکی
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام
طبق تجربه خودم از چیزی که پارسال توی دوستام دیدم حدودا خیلیا بودن که مدرسه نمیومدن حالا با هر روشی
از این تعداد چندنفرشون چیزی که میخواستن قبول شدن(میدیدم چقدر تلاشگرن. خیلی) و یه تعداد رتبه خیلی قشنگی نیاوردن
پس اینکه با مدرسه نرفتن میتونین موفق باشین یا نه کاملا بستگی به خودتون داره و بعضی مواقع شانسی عمل میکنه فکر نکنین هرکی میره موفق نخواهد شد یا هرکی نمیره لزوما موفقه و رتبه برتر میشه
اما اگر میبینین اگه خارج نشین همش فکرتون درگیر میشه به نفعتونه خارج شین تا درگیری ذهنی کمتری داشته باشین. اما اگر من جای شما بودم این کارو نمیکردم یا حداقل سال اخر این کارو میکردم نه الان

Sanaii

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
؟؟؟آباد
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
دامپزشکی
با افراد مختلف زیاد مشورت کردم ، خیلی هاشون مخالف بودن استدلال اکثرشون هم این بود که میگن از فضای رقابت خارج بشم ، درس ام افت میکنه ، در صورتی که اصلا این فضای رقابتی نه سودی برای من داشته و نه ضرری
فقط فضای رقابتی مدرسه مهم نیست
ببين تو هم یه نوجوان ۱۷ ساله ای که ربات نیست که فقط درس بخونه ،مدرسه ، ارتباط و صحبت کردن با دوستات و معلم ها، اینکه هر روز از خونه بری بیرون، خیلی برای سلامتی روانت مهمه ، تجربه به من ثابت کرده اگه بخوای کنکور خوبی بدی سلامت روان خیلی خیلی فاکتور مهمیه، سال کنکور فشار روانی متفاوتی با سال های قبل رو تجربه خواهی کرد و نمیتونی بگی چون دوران کرونا پیشرفت کردی و برات خوب بوده این دوسال هم همینطور خواهد بود ضمن اینکه اون موقع سنت هم کمتر بود.
معلم های مدرسه درسته خیلی عالی نیستند ولی در حدی هستند که اشکالاتت رو ازشون بپرسی و اینکه نهایی ها تاثیرشون خیلی خیلی بیشتر از تصورته و کلاس مدرسه رو که بری دیگه خیلی از این بابت راحت میشه چون امتحان تشریحی میگیرن و به حد کافی کار میکنن
و احتمالا رشتت تجربیه دیگه؟الان که یازدهمی و کنکوری خوندن رو شروع کردی با مشاور و کلاس خوب اصلا نیازی نداری که کلا مدرسه نری حالا غیبت هات زیاد باشه هم مگه چیکار میکنن نمره مستمر که مهم نیست میتونه بعضی روزای هفته رو نری و درس بخونی
اگه خیلی اصرار داری مدرسه رو ببیچونی هم یه راهش اینه که وانمود کنی المپیادی هستی مثلا شیمی که مرحله یکش با کنکور مرتبطه
اگه خارج از مدرسه کلاس میری و برنامه عصرات خیلی پره و نمیرسی درس بخونی اینکارو یکی از دوستام که هفته ۳۰ ساعت کلاس میرفت میکرد، از مدرسه که میرفت خونه تا قبل کلاسش می‌خوابید بعد کلاسشم تا ۱۲ می‌خوابید بعد از اونور تا صبح درس میخوند (البته فقط دهم و یازدهم، سال کنکور اینکار خیلی درست نیست)

Intergalactic

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ای
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1404
توضیحاتت برام مفید بود ممنونم.
در مورد المپیاد سختگیری خودشونو دارن یعنی میگن باید حتما کلاس های المپیاد مدرسه رو شرکت کنیم که اجازه بدن نریم سر کلاس !
و در مورد این که خودم مدرسه رو بپیچونم هم خیلی سعی کردم معاونمون یا واقعا میخواد اذیت کنه یا هر چی آخرش هر دفعه نمیرم مدرسه با کلی تهدید مجبورم میکنه فرداش بیام مدرسه

Intergalactic

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ای
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1404
سلام
طبق تجربه خودم از چیزی که پارسال توی دوستام دیدم حدودا خیلیا بودن که مدرسه نمیومدن حالا با هر روشی
از این تعداد چندنفرشون چیزی که میخواستن قبول شدن(میدیدم چقدر تلاشگرن. خیلی) و یه تعداد رتبه خیلی قشنگی نیاوردن
پس اینکه با مدرسه نرفتن میتونین موفق باشین یا نه کاملا بستگی به خودتون داره و بعضی مواقع شانسی عمل میکنه فکر نکنین هرکی میره موفق نخواهد شد یا هرکی نمیره لزوما موفقه و رتبه برتر میشه
اما اگر میبینین اگه خارج نشین همش فکرتون درگیر میشه به نفعتونه خارج شین تا درگیری ذهنی کمتری داشته باشین. اما اگر من جای شما بودم این کارو نمیکردم یا حداقل سال اخر این کارو میکردم نه الان
ممنون
تا حدی حق با شماست ، نرفتن به مدرسه سال آخر خیلی معقوله ، ولی الان شرایط خیلی خیلی فرق کرده ، با تاثیر معدلی که داریم کنکوری حساب میشم و اگه در جریان باشید امتحان نهایی ها هم از پارسال سخت میگیرن

fαтeмe

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
علوم پزشکی
رشته دانشگاه
پزشکی
ممنون
تا حدی حق با شماست ، نرفتن به مدرسه سال آخر خیلی معقوله ، ولی الان شرایط خیلی خیلی فرق کرده ، با تاثیر معدلی که داریم کنکوری حساب میشم و اگه در جریان باشید امتحان نهایی ها هم از پارسال سخت میگیرن
حق با شماست نمیگم حق با شما نیست
من خودم یه نمونه زنده ام😄که سال اخر هم مدرسه رفتم حتی. تا اسفند. و قبول هم شدم
دوازدهم امتحان نهایی داشتیم که اولین سالی بود که خیلی سخت شده بود نسبت به سال گذشته. اما باز هم غیرمنطقی نبود و با خوندن جزئیات ریز کتاب میشه نمره خوبی گرفت.
پس اولین چیزی که میخوام بهتون بگم اینه که زیادی شمارو ترسوندن. این اسمش میشه حاشیه که مدام به این فکر کنی نهایی اومده و سخت شده پس احتمال موفقیت پایین اومده. از حاشیه دور بمونید. پس اگه کتاباتو درست بخونی و قبل امتحانات مطالب رو درک کرده باشی نهایی چیز عجیبی نیست حتی از امتحاناتی که خود دبیران سمپاد میگیرن راحتترم بوده
دوما حتی اگه نهایی نبود هم شما کنکوری حساب میشدی چون سال اخر جمع کردن عملا غیرمنطقیه

بعدشم میگم وقتی میبینی شرایط اینطوریه به نفع خودت استفاده کن. درسنامه نخون بجاش از کلاسای مدرسه برای یادگیری اولیه استفاده کن. یا اگه میبینی نمیشه خب اینهمه فکر کردن نمیخواد. عوض کن راهتو

این صرفا پیشنهاد منه. امیدوارم تصمیمی که به نفعتونه بگیرین

cobblestone

گوربا سقوط کرده
نام مرکز سمپاد
مرکز نام
شهر
ناتهران
سال فارغ التحصیلی
1405
برای بهبود قرابت معنایی ایده ای ندارید؟

hypnos

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
انتظار...
سلام
توی قرآبت معنایی یک روش واحد که بتونه کمک کنه تست زیاد و آشنا شدن با روش طراح‌هاست.
به علاوه اینکه فهم درصد زیادی از مفهوم بیت توی قدم اول مواجهه خیلی زیادتر کمک کننده‌ست.
پیشنهاد من کتاب قرآبت معنایی هامون سبطیه که فایل پی‌ دی افش توی کانال‌های درسی خیلی راحت پیدا می‌شه.
اول که با سوال مواجه می‌شین، بیت رو خوب بخونین و سعی کنین تا حدود زیادی بفهمید چی می‌گه، فهم اون بیت متن سوال، یعنی رفتن ۵۰ درصد از راه سعی کنید مفهومش رو با کلید واژه کنار ذهن‌تون نگه دارید.
بعضی اوقات متن سوال اشاره به بیت یا مفهوم خاصی نداره، سوال فقط ازتون یک بیتی رو در گزینه‌ها می‌خواد که با دیگر ابیات همخونی نداره، تو این مورد فهم هر بیت به اندازه‌ی زیادی حائز اهمیته.
تمام شاه‌راه‌های خوب تست زدن توی تناسب مفهومی، به فهم بیت توی نگاه اولیه می‌رسه که اون هم با تمرین و تکرار به دست میاد و اگه برای تمرین و تکرار وقت ندارید، پیشنهاد می‌کنم نگاهی به درسنامه‌های کتاب‌های تناسب مفهومی بندازید که بیشترین موضوعات تکرار شونده رو معمولا با ابیات مرتبط آوردن و خوندنش به ذهن‌تون نظم می‌بخشه
امیدوارم تونسته باشم خوب کمک کنم😅
موفق باشید

arina._.sorayyaei

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
پزشکی
اولا همه متن ها و شعر های کتاب درسی رو باید بخونی و مفهومشون رو در بیاری این برای آمادگی ذهنیت خیلی مهمه
دوما درست خوندن شعر و متن هر چی از اهمیتش بگم کم گفتم درست خوندن یه بخش خیلی مهمی برای فهم هست میشه گفت اولین قدم برای درک هست
سوما تجسم کن و قشنگ به خودت توضیح بده خودتو جای شاعر و نویسنده بذار ببین تو اون حال چی تو ذهنش بوده و حرف دلش چی بوده
چهارمین مورد خیلی سوال دربارش کار کن شبی دو تا هم شده اوکیه این به مرور خیلی تو چرخه قرارت میده

Miniall

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1405
مدال المپیاد
قسمت نشد شرکت کنم :(
سلام من یه مشکل جدی دارم و به خاطرش چند روزه اصلا حالم خوب نیست :'(
من امسال نهم به دهم قبول شدم و حس کردم دیگه تمومه و ترکوندم و میتونم استراحت کنم!
ولی امسال با تأثیر معدل همه چیز خراب شد و الان نمیدونم باید چیکار کنم
اصلا انتظار این حجم زیاد از درس رو نداشتم!! یعنی باورم نمیشد انقدر دبیرستان سخت باشه
اولشم خب تا الان شل گرفته بودم و اصلا حتی نميدونستم باید چیکار کنم
ولی چند وقت دیگه امتحانات شروع میشه و من تقریبا خوب نیستم :((
خب مفاهیم رو تقریبا میشه گفت بد نیستم اما نمیدونم باید تو این مدت چیکار کنم نمرم خوب بشه خیلی عصبیم همیشه استرس دارم
مخصوصا برای نوبت اول و نهاییا!
و وقتیم میخوام برای تخصصیا سوال حل کنم (مخصوصا ریاضی) مفهوم رو بلدم اما نمیتونم حل کنم!!
میشه کمکم کنید لطفا؟ اصلا خوب نیست که دهم نهاییه :((((

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
xy
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
من چطور عربی بخونم ؟ از کجا بخونم؟

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
xy
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
سلام من یه مشکل جدی دارم و به خاطرش چند روزه اصلا حالم خوب نیست :'(
من امسال نهم به دهم قبول شدم و حس کردم دیگه تمومه و ترکوندم و میتونم استراحت کنم!
ولی امسال با تأثیر معدل همه چیز خراب شد و الان نمیدونم باید چیکار کنم
اصلا انتظار این حجم زیاد از درس رو نداشتم!! یعنی باورم نمیشد انقدر دبیرستان سخت باشه
اولشم خب تا الان شل گرفته بودم و اصلا حتی نميدونستم باید چیکار کنم
ولی چند وقت دیگه امتحانات شروع میشه و من تقریبا خوب نیستم :((
خب مفاهیم رو تقریبا میشه گفت بد نیستم اما نمیدونم باید تو این مدت چیکار کنم نمرم خوب بشه خیلی عصبیم همیشه استرس دارم
مخصوصا برای نوبت اول و نهاییا!
و وقتیم میخوام برای تخصصیا سوال حل کنم (مخصوصا ریاضی) مفهوم رو بلدم اما نمیتونم حل کنم!!
میشه کمکم کنید لطفا؟ اصلا خوب نیست که دهم نهاییه :((((
سلام
اولا ترم اول نهایی نیست و تاثیری در کنکور شما نخواهد داشت
ترم دوم هم که نهاییه به مراتب خیلی خیلی راحت تر از امتحانیه خود معلم میگیره
چرا راحته؟ چون همون ورقه ای که به شما میدن عین همونو به بچه سیستان بلوچستانی که تو یه روستای دور افتادس هم میدن که بنویسه
نهایتا دوتا سوال سخت میدن تا فرق درسخون ها و اونیکی ها معلوم بشه
در مورد ریاضی من خودمم این مشکلو داشتم و واقعا نتونستم به خوبی از پسش بر بیام ، البته چون روش وقت نذاشتم قطعا اگه حداقل روزی نیم ساعت میخوندمش به اون روز نمی‌افتادم

Miniall

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1405
مدال المپیاد
سلام ممنونم از راهنماییتون

شاید بابت بی تجربگیم باشه چون سال اولیه که وارد سمپاد شدم ولی بهم گفتن معدل نوبت اول و دوم اگه زیر 18 باشه باید از سمپاد بریم و من واقعا اینو نمیخوام

پس این همه میگن امتحان نهایی سخت و... حاشیست؟

و خب اگه من از الان شروع کنم ته توانم و بذارم (دیگه بیشتر از 5_6 ساعت نمیتونم)بسه؟یعنی ریاضیم درست میشه؟

در خصوص عربی که گفتید. خب عربی شما سخت تره خصوصا اگه رشتتون انسانی باشه ولی خب شاید بتونم تجربه های خودمو بگم

من از عربی متنفر بودم و هستم ولی نمره هام خیلی خوب میشه

سال هفتم و نصف هشتم آنلاین بود پس کلا پایه رو بلد نبودم. و فهمیدم ایرادم ایراد پایست. معمولا همه پایه که راهنماییه رو مشکل دارن و همین باعث میشه دبیرستانم با عربی مشکل داشته باشن

تو عربی معلم خیلی تاثیر داشت مثلا من معلم عربیم وحشتناک بود ( اخلاقی) و من کامل از عربی فاصله گرفتم مثلا 10 میشدم خوشحال بودم که نیفتادم😁

اما نهم شروع کردم جمع کردن 2 پایه قبلی و خوندن نهم.

عربی رو سه قسمت کردم ( لغت. قواعد. ایه و متن)

کلمات واقعا روزی یک ربع کافی بود ( تازه من از اردیبهشت شروع کردم این 3 تا رو جمع کردم برای آزمون!) الان تمام کلمات راهنمایی رو حفظم چون مدام یک ربع تو برنامم بود. شما اگه کلمات رو بلد باشید خیلی از تست ها رو میتونید حل کنید حتی قواعد (!)

قواعد هم از سایت آلا میدیدم هنوزم با آلا پیش میرم چون با تدریسش خیلی ارتباط گرفتم ( اسم استادش یادم نمیاد براتون مینویسم) به نظرم تو قواعد آموزش خیلی خیلی مهم تر از تکراره چون اگه آموزش بد باشه هیچوقت با درسِ نچسب عربی ارتباط نمیگیریم :]

ایه ها هم باز به معنی مربوط میشه ولی خیلی نمره بیاره 😁

شاه کلید عربی که معلمم یادم داد اینه که نیاز به حل تست های خیلی زیاد داره. درسته که عمومیه ولی واقعا سوال حل کردن زیاده که تسلط میاره. حتی توی بعضی از تستا شما میتونید راحت تر قواعد و معنی ها رو یاد بگیرید ( امتحان کنید معجزشو می‌بینید 😁)

سلام
اولا ترم اول نهایی نیست و تاثیری در کنکور شما نخواهد داشت
ترم دوم هم که نهاییه به مراتب خیلی خیلی راحت تر از امتحانیه خود معلم میگیره
چرا راحته؟ چون همون ورقه ای که به شما میدن عین همونو به بچه سیستان بلوچستانی که تو یه روستای دور افتادس هم میدن که بنویسه
نهایتا دوتا سوال سخت میدن تا فرق درسخون ها و اونیکی ها معلوم بشه
در مورد ریاضی من خودمم این مشکلو داشتم و واقعا نتونستم به خوبی از پسش بر بیام ، البته چون روش وقت نذاشتم قطعا اگه حداقل روزی نیم ساعت میخوندمش به اون روز نمی‌افتادم

امیدوارم مفید بوده باشه و موفق باشید =>

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
xy
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404

شاید بابت بی تجربگیم باشه چون سال اولیه که وارد سمپاد شدم ولی بهم گفتن معدل نوبت اول و دوم اگه زیر 18 باشه باید از سمپاد بریم و من واقعا اینو نمیخوام

و خب اگه من از الان شروع کنم ته توانم و بذارم (دیگه بیشتر از 5_6 ساعت نمیتونم)بسه؟یعنی ریاضیم درست میشه؟

در خصوص عربی که گفتید. خب عربی شما سخت تره خصوصا اگه رشتتون انسانی باشه ولی خب شاید بتونم تجربه های خودمو بگم

سال هفتم و نصف هشتم آنلاین بود پس کلا پایه رو بلد نبودم. و فهمیدم ایرادم ایراد پایست. معمولا همه پایه که راهنماییه رو مشکل دارن و همین باعث میشه دبیرستانم با عربی مشکل داشته باشن

تو عربی معلم خیلی تاثیر داشت مثلا من معلم عربیم وحشتناک بود ( اخلاقی) و من کامل از عربی فاصله گرفتم مثلا 10 میشدم خوشحال بودم که نیفتادم😁

کلمات واقعا روزی یک ربع کافی بود ( تازه من از اردیبهشت شروع کردم این 3 تا رو جمع کردم برای آزمون!) الان تمام کلمات راهنمایی رو حفظم چون مدام یک ربع تو برنامم بود. شما اگه کلمات رو بلد باشید خیلی از تست ها رو میتونید حل کنید حتی قواعد (!)

قواعد هم از سایت آلا میدیدم هنوزم با آلا پیش میرم چون با تدریسش خیلی ارتباط گرفتم ( اسم استادش یادم نمیاد براتون مینویسم) به نظرم تو قواعد آموزش خیلی خیلی مهم تر از تکراره چون اگه آموزش بد باشه هیچوقت با درسِ نچسب عربی ارتباط نمیگیریم :]

شاه کلید عربی که معلمم یادم داد اینه که نیاز به حل تست های خیلی زیاد داره. درسته که عمومیه ولی واقعا سوال حل کردن زیاده که تسلط میاره. حتی توی بعضی از تستا شما میتونید راحت تر قواعد و معنی ها رو یاد بگیرید ( امتحان کنید معجزشو می‌بینید 😁)

کی گفته معدل زیر ۱۸ اخراجه؟ زیر ۱۵ اخراجه نه ۱۸

Retr026

:)
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
تلگرام

هنوز دهمی :) و خب آره 6 7 ساعت تایم خوبیه با وجود مدرسه
و اینکه نهایی از 20 نمره اش 10 نمره اش ساده اس 5 نمره اش نیمه چالشیه 3 نمره اش چالشیه 2 نمره اش هم سخت ترین سوالات ممکنن که نزاری 20 بگیری . عین کنکور که هیچکی درصد 100 نمیزنه. اینطور قراره باشه

Miniall

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1405
مدال المپیاد
هنوز دهمی :) و خب آره 6 7 ساعت تایم خوبیه با وجود مدرسه
و اینکه نهایی از 20 نمره اش 10 نمره اش ساده اس 5 نمره اش نیمه چالشیه 3 نمره اش چالشیه 2 نمره اش هم سخت ترین سوالات ممکنن که نزاری 20 بگیری . عین کنکور که هیچکی درصد 100 نمیزنه. اینطور قراره باشه
واقعا خودم از غصه دارم دق میکنم نهایی چی بود :'(

دلم میخواست تا اخر یازدهم عشق و حال کنم و فقط یجوری بخونم که مشکل پایه نباشه و دوازدهم دیگه همه توانمو بذارم ولی زندگی با من یار نبود : ))

فکر کنم دوازدهم جنازه بشم😂

اینجوری امیداوری میدین خیلی خوشحال میشمم. خب حداقلش اینه که شاید برای نمره نوبت اولم یکم دیر شده ولی برای نهايي میتونم تلاش کنم و امیدوار باشم؛]

Retr026

:)
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
مدال المپیاد
کامپیوتری بودم
تلگرام
واقعا خودم از غصه دارم دق میکنم نهایی چی بود :'(

دلم میخواست تا اخر یازدهم عشق و حال کنم و فقط یجوری بخونم که مشکل پایه نباشه و دوازدهم دیگه همه توانمو بذارم ولی زندگی با من یار نبود : ))

فکر کنم دوازدهم جنازه بشم😂

اینجوری امیداوری میدین خیلی خوشحال میشمم. خب حداقلش اینه که شاید برای نمره نوبت اولم یکم دیر شده ولی برای نهايي میتونم تلاش کنم و امیدوار باشم؛]
دوازدهمای ما همین بودن
کل دهم یازدهمشونو ریدن و شهریوری میشدن و لب مرزی
بعد میگفتن امسال و پارسالو شل کردیم که 12ام سفت کنیم
بعد هم نهایی درسته ترسناکه ولی خب هست :) و بخون

ZahraHM

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1401
سلام بچه ها من یکم (=زیاد)وضعیتم عجیب غریبه و شدیدا به یه برنامه نیاز دارم که بهش اعتماد کنم وبدونم نیاز به شک و تعویض نداره تا حد زیادی ،و طبق اون پیش برم این چند ماهو کسی میتونه یه مشاور بهم معرفی کنه با این ویژگی خیلی واجبه مرسی😅

بالا