• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سوالات و مشکلات تحصیلی

pouya1997

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید احمدی روشن
شهر
قروه-کردستان
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
پاسخ : سوالات و مشکلات تحصیلی

به نقل از ali_0111mirza :
بچه ها 2 تا سوال دارم:
1/ به نظرتون ایا واقعا به دفتر برنامه ریزی نیازه؟ نداشتنش چه مشکلاتی داره؟ چجوری از دفتر ثبت مظالعه استفاده بکنم؟ ایا ازش برای برنامه ریزی برای هفته های بعد؟؟ اصن فایدهی داشتن دفتر ثبت ساعت مطالعه چیه ؟ اینکه صرفا بنویسیم هر روز چقد مطالعه داشتیم کمک میکنه؟

2/ابتدای کتاب های دبیرستان نوشته شده که مثلا از موارد فلان و فلان نباید در کنکور سوال بیاد ، ایا واقعا بهش عمل میشه یا بصورت مستقیم یا غیر مستقیم ازش سوال میدن؟؟
1)دفتر برنامه ریزی خوبه به شرطی که بازده و توان مطالعاتی هم توش نوشته شه.یعنی صرفا نوشتن 2 ساعت ریاضی هیچ کمکی به تو نمیکنه باید بتونی بنویسی که توی این 2 ساعت ریاضی خوندن چه حجم کار و تستی رو جمع کردم.یعنی فقط یه کمیت توجه نکنی وبه کیفیت هم اهمیت بدهی.باید دفتر برنامه ریزیت جوری باشه که بتونی باهاش تشخیص بدی که 5 ساعت مطالعه امروزم از 10 ساعت دیروز خیلی بهتر و پر ثمر تر بود.دفتری خوبه که همزمان هم به کیفیت وهم به کمیت توجه کنه.
2)کتاب مزخرف گفته X-(.البته برای شیمی بیشتر بدانید نیاز نیست.ولی مطالب حاشیه ی کتاب و واکنش ها وساختار ها گل کنکورن.یا تو دینی باید حتی ایاتی رو که توی اندیشه و تحقیق اسمشون اومده بلد باشی چه برسه به ایات اصلی درس.

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC

چی کار کنم که برنامه و همه چی هم دارم (خودمم یه پا مشاورم :-") ولی حس و حال درس خوندن به طور مستمرو ندارم؟ ~X( :-"

amirziaee680

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد

به نقل از A M I N :
چی کار کنم که برنامه و همه چی هم دارم (خودمم یه پا مشاورم :-") ولی حس و حال درس خوندن به طور مستمرو ندارم؟ ~X( :-"
برای خودت جریمه بزار که اگه برنامتو اجرا نکردی مثلن 2 تومن صدقه بدی! یا مثلن گوشیتو 1 روز بزاریش کنار

pouya1997

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید احمدی روشن
شهر
قروه-کردستان
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از A M I N :
اگه بخوام با زبان علمی بگم.بر اساس نتایج پژوهش ها وقتی انسان تصمیم به انجام کاری میگیره ولی توی ذهنش انگیزه و انرژی لازم رو برای انجام کار نداره یا به قول خودمون حسش نیست و فازش نیست.وقتی همین کلمه حسش نیست از ذهن شما بگذره پیامی برای مغز مخابره میشه که مغز بر اساس اون پیام شما رو به هر کاری سرگرم میکنه که کار اصلی رو انجام ندین.اگر یک آن اون کار رو انجام بدین اون آلارم خاموش میشه .اتفاقا کلی هم از اون کار لذت میبرین.
به زبون خودمونی انگیزه بعدا ایجاد میشه در واقع انگیزه مثل گرمای یک شومینه است.شما تا بهش سوخت ندین اون هرگز به شما گرما نمیده.اگه انگیزه خوندن درس سختی رو نداری ابتدا یه چیز خیلی ساده رو انتخاب کن بخون وبعدش حتما دیگه انگیزه در درون تو به وجود میاد چون سوخت لازم رو بهش رسوندی.
هرگز نگو حسش نیست چون مغزت تا هر موقع که این حرف رو بگی تورو سرگرم به کار های دیگه میکنه.

AHMADREZA.RS

احمدرضا
نام مرکز سمپاد
صدرالمتألهین
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
97
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات فارسی

به چه شکل باید برای آزمونای قلمچی درس خوند؟

pouya1997

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید احمدی روشن
شهر
قروه-کردستان
دانشگاه
صنعتی اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از ARS :
به چه شکل باید برای آزمونای قلمچی درس خوند؟
تراز در ازمون دقیقا رابطه ی مستقیم داره با تعداد تست هایی که میزنی.هرچه قدر بیشتر تست بزنی ترازت میره بالاتر.البته من خودم سیاست قلم چی رو تو تابستان زیاد جالب نمیدونم.و نمیشه زیاد باهاش اوج گرفت و پیشرفت کرد.خیلی کنده.
سعی کن حتی اگه شده یک یا چند بار تست ها رو بزنی وهر بار سرعت تست زنیت رو زیاد تر کنی.به طوری که انقدر کار کرده باشی که هر تستی رو دیدی فورا راه حلش توی ذهنت شکل بگیره و سریع حل کنی وفکر نکنی.موضوع بعدی اینه که سعی کن میکرو موضوع تست نزنی,یعنی تست زنیت رو ترکیبی کن.تو اگه بیای یک دفعه از حرکت با شتاب ثابت 100 تا تست بزنی زیاد فایده نداره.بنابراین باید 10 تا از هر مبحث رو جدا کنی ویک باکس درست کنی وهر دفعه یک باکس رو تست بزنی. اینطوری همه مطالب رو در کنار هم یاد میگیری.چیزی که تو ازمون ها اینجوری سوال میاد.

انیس

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
جندی شاپور
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از pouya1997 :
تراز در ازمون دقیقا رابطه ی مستقیم داره با تعداد تست هایی که میزنی.هرچه قدر بیشتر تست بزنی ترازت میره بالاتر.البته من خودم سیاست قلم چی رو تو تابستان زیاد جالب نمیدونم.و نمیشه زیاد باهاش اوج گرفت و پیشرفت کرد.خیلی کنده.
سعی کن حتی اگه شده یک یا چند بار تست ها رو بزنی وهر بار سرعت تست زنیت رو زیاد تر کنی.به طوری که انقدر کار کرده باشی که هر تستی رو دیدی فورا راه حلش توی ذهنت شکل بگیره و سریع حل کنی وفکر نکنی.موضوع بعدی اینه که سعی کن میکرو موضوع تست نزنی,یعنی تست زنیت رو ترکیبی کن.تو اگه بیای یک دفعه از حرکت با شتاب ثابت 100 تا تست بزنی زیاد فایده نداره.بنابراین باید 10 تا از هر مبحث رو جدا کنی ویک باکس درست کنی وهر دفعه یک باکس رو تست بزنی. اینطوری همه مطالب رو در کنار هم یاد میگیری.چیزی که تو ازمون ها اینجوری سوال میاد.
میدونی سیاست قلم چی تو تابستون بستگی به خود دانش اموز داره مثلا من که در طی سال درس نخوندم به نظرم تابستونش کند نیس زیاد تابستونم ک همش نباید درس خوند [-(

skyhacker79

سپهر
نام مرکز سمپاد
اردبیل ناحیه1
شهر
اردبیل

-یک مشکل روحی روانی من پیدا کردم و میخوام به شما دوستان خوبم هم بگم:
من خانوادم خوشبختانه هیچ فشاری نمیارن و به درس خوندن من اعتماد دارن کمکی هم دریغ نمی کنن
اما من خودم توقعاتم از خودم وترسم از سه سال پیش رو خیلی خیلی خیلی زیاده و این تابستونو میخواستم استراحت شدید کنم تا با انرژی برگردم برای دهم ولی اشتباه کردم یه اموزشگاهی رفتم ثبت نام کردم 2روز در هفته5ساعت...از طرفی هم از یکشنبه تا20مرداد مدرسمون کلاس همسانسازی گذاشته...
من الان حس میکنم اخرین تابستون قبل کنکورمم دارم بیخودی از دست میدم و خیلی ناراحتم
چرا سیستم باید اینطوری باشه که زندگی ادم فدای کنکور شه....من این تابستون رو خیلی خوب و پر از مسافرت و ...خیال کرده بودم

انیس

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
جندی شاپور
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از skyhacker79 :
-یک مشکل روحی روانی من پیدا کردم و میخوام به شما دوستان خوبم هم بگم:
من خانوادم خوشبختانه هیچ فشاری نمیارن و به درس خوندن من اعتماد دارن کمکی هم دریغ نمی کنن
اما من خودم توقعاتم از خودم وترسم از سه سال پیش رو خیلی خیلی خیلی زیاده و این تابستونو میخواستم استراحت شدید کنم تا با انرژی برگردم برای دهم ولی اشتباه کردم یه اموزشگاهی رفتم ثبت نام کردم 2روز در هفته5ساعت...از طرفی هم از یکشنبه تا20مرداد مدرسمون کلاس همسانسازی گذاشته...
من الان حس میکنم اخرین تابستون قبل کنکورمم دارم بیخودی از دست میدم و خیلی ناراحتم
چرا سیستم باید اینطوری باشه که زندگی ادم فدای کنکور شه....من این تابستون رو خیلی خوب و پر از مسافرت و ...خیال کرده بودم
خوب عزیز دلم خودت رفتی کلاس ثبت نام کردی الان از چی شاکی هستی?
کلاسو نرو اگه ضروری نیس
تابستونتو حروم نکن بالاخره باید تو تابستون ی کاری کرد

skyhacker79

سپهر
نام مرکز سمپاد
اردبیل ناحیه1
شهر
اردبیل

سلام دوست عزیز ممنون از پاسختون
اخه اونچه منو ناراحت میکنه وجود کلاس نیست که،اینه که همه رو هم میان
ینی شنبه و دوشنبه از 7تا12و نیم مدرسس از 3تا8اموزشگاه

YaSm!nA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان حکیم زاده
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
98
تلگرام

به نقل از skyhacker79 :
سلام دوست عزیز ممنون از پاسختون
اخه اونچه منو ناراحت میکنه وجود کلاس نیست که،اینه که همه رو هم میان
ینی شنبه و دوشنبه از 7تا12و نیم مدرسس از 3تا8اموزشگاه
ب نظر من اگ نیازی ندارین ( مثلا تو درس خاصی احساس ضعیفی زیاد نمیکنید) کلاس تقویتی بیرون رو بیخیال بشید و فقط مدرسه برید تا خسته هم نشید.
ولی خب اگ علاقه دارید یا فک میکنید نیاز دارید با برنامه ریزی ب هردوتاش میرسید و خیلی هم موفق میشید...! مخصوصا اگ علاقه داشته باشید ک خسته نمیشید هیج! لذت هم میبرید!
کسی رو میشناسم همسن خودمون تو همین سایت !از اول تابستون روزی 5 ساعته داره درس میخونه و خسته نمیشه هیچ لذت هم میبره چون عاشق درس خوندنه.
موفق باشید (;

kosar1379

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
aryamanesh
شهر
mashhad

من الان یک سال نهمی ام و دوست دارم برم رشته تجربی ولی اولویت اولمو زدن ریاضی نمی تونم برم تجربی به نظرتون باید چی کار کنم؟ ریاضیم هم خیلی ضعیفه
نمی دونم چه جوری برام زدن ریاضی

ali_0111mirza

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1396
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از kosar1379 :
من الان یک سال نهمی ام و دوست دارم برم رشته تجربی ولی اولویت اولمو زدن ریاضی نمی تونم برم تجربی به نظرتون باید چی کار کنم؟ ریاضیم هم خیلی ضعیفه
برو اموزش پرورش منطقه

kosar1379

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
aryamanesh
شهر
mashhad

رفتم مشکل من تنها نیستم کله نهمی های کشور همین جوریه میتونم انسانی یا ریاضی برم
به انسانی علاقه ندارم ریاضی هم که ضعیفم مجبورم برم فنی حرفه ای
دارن ازمایشاشونو روی ما بدبختا ازمایش میکنن

YaSm!nA

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان حکیم زاده
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
98
تلگرام

به نقل از kosar1379 :
اگه منظورت از اینکه برات "انتخاب کردن" فرم هدایت تحصیلیه... باید بگم اون فقط یه راهنماییه ک بتونی راحت تر تصمیم بگیری. و اینکه هیچ مقامی نمیتونه کسی رو مجبور کنه فلان رشته رو بخونه یا نخونه.
دلیلشون چیه؟ میگن ظرفیت ندارن؟

Flying_girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
هیچ
دانشگاه
تربیت مدرس
رشته دانشگاه
پیشرانش

به نقل از kosar1379 :
رفتم مشکل من تنها نیستم کله نهمی های کشور همین جوریه میتونم انسانی یا ریاضی برم
به انسانی علاقه ندارم ریاضی هم که ضعیفم مجبورم برم فنی حرفه ای
دارن ازمایشاشونو روی ما بدبختا ازمایش میکنن
این مژده رو واست دارم که هدایت تحصیلی برداشته شد و میتونی با خیال راحت رشته مورد علاقت رو انتخاب کنی

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
94

یه نفر از دوستام دیپلم ریاضی داره، بعد دو سال میخواد دیپلم تجربی بگیره. الان باید بره تو دی امتحان بده؟ با متفرقه‌ها؟ بعد واحدهای عمومی رو که گذرونده، لازمه بازم امتحان بده؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

من خیلی تحقیق کردم به این نتیجه رسیدم با این رشته و تمام جوانب شخصی برم گزینه دو. ولی حس میکنم کاش میرفتم کانون.
برنامه ش سنگینه میترسم مثل پارسال همش عقب بمونم

Flying_girl

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان7
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
مدال المپیاد
هیچ
دانشگاه
تربیت مدرس
رشته دانشگاه
پیشرانش

به نقل از ♥hastikhanoom♥ :
من خیلی تحقیق کردم به این نتیجه رسیدم با این رشته و تمام جوانب شخصی برم گزینه دو. ولی حس میکنم کاش میرفتم کانون.
برنامه ش سنگینه میترسم مثل پارسال همش عقب بمونم
هر آزمونی شرکت کنی از برنامش عقب میمونی
خیلی خودتو درگیر نکن
پایه اینا مخصوصا کانون براساس پیشخوانیه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97

من زبان رو خیلی رها کردم :D الان چهار ترمه و هشت ترمه می تونم برم و تموم کنم. به نظرتون چون درسای سوم سنگینه چهار ترمه نمی تونم برم؟
هشت ترمه میخوره تا بعد عید و اینا

بالا