• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کارگاه آموزشی عکاسی

• شروع کننده موضوع

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام
پاسخ : کارگاه آموزشی عکاسی

به نقل از فاطمه.چ :
83274012497893253358.jpg

×ادیتش شامل نور و کنتراست و رنگ ـه؛ با آفیس! :-‌"
آفیس!؟ آفیس آخه؟!؟! مثل اینه که یکی بگه من توی Wordpad یه کتاب نوشتم چاپ کردم! همه نمی پرسن مگه Microsoft word رو ازت گرفته بودن؟!؟!
عکست هم عکس خوبی نیست، دقیقا به دلیل ادیت. فقط ادیت نه، اما بزرگترین ضعف کارت ادیته! :) مثلا اینجاهایی که برات مشخص کردم رو ببین! با ابزار Healing Brush توی فوتوشاپ زیر 5 ثانیه برای هرکدوم وقت میگذاشتی درست میشد کاملا! اما الان توی عکست مشخصه و نشون میده که عکس رو یه آدم حرفه ای نگرفته. اینجا اومدیم یاد بگیریم عکس حرفه ای بگیریم! :)
problems.jpg

ایرادهای بزرگ دیگه ای که داره عکست هم انتخاب نا مناسب جای سوژه ها (هدفت از چیدن اینطوری این گوسفندا مشخص نیست، الان فقط صرفا یه سری گوسفندن که هیچ نظمی ندارن، هیچ بی نظمی یی هم ندارن! یکیشون پشت یکی دیگه رفته)، زاویۀ نامناسب عکاسی (از بالا عکس گرفتی، خیلی ناشیانه است این عمل! چون ساده ترین کادریه که به ذهن هر کسی که دوربین ندیده باشه هم میرسه!)و کادر نامناسب (گوسفندا خیلی نزدیک لبۀ عکس هستن! یکی که یه ذره اش هم رفته بیرون اصلا!) هست. اصلاح کن یکی دیگه بفرست.
به نقل از 1tA ! :D :
ببخشید. X_X
خب این یکی بهتر نشد؟ X_X

IMG_4928.jpg

من اعتماد به نفس ندارم عـاقا، نکنید این کار و با من. :-"
نه راستش خوب نیست. ته رنگ Magenta داره خیلی. بنفش شده. اعتماد به نفس هم داشته باش. من اگه بهت می گفتم خوبه، مطمئن باش نشون میدادم که برام ارزش نداره پیشرفتت. اما الان حتما ارزش داره که برای بهتر شدن کارت نظر دادم. یالا ببینم دختر تنبلی رو بذار کنار، عکس بگیر ببینم! بدو!این نا امید بازی ها مال موقعیه که هیچ امیدی نباشه! شما تازه اول راهید بابا! :) عکست هنوز مشکل کادربندیش درست نشده. نصف سیستم بیرونه. ادیتت هم خوب نیست. توی فوتوشاپ، باهاش ور برو. ور رفتن با یه نرم افزار بهترین راه یاد گرفتنشه... :) و اینکه قرار بود اگه سرتون درد می کنه واسه عکاسی بیاید، نه اینکه فقط عکاسی رو دوس داشته باشید. کسی که سرش درد میکنه، دوتا عکسش رو که میگن خوب نیست جا نمیزنه!
به نقل از شـراره :
IMG_4000.jpg

40mm E.T.1/25 f/5ّ
ادیت نور و کنتراست.
کراپ.:د
همه 550دی دارا! :))
احسنب به همخوانی صحنه! :) خیلی خوبه، عمق میدان خوبی داره عکست و مناسب حال و هوای عکسه. کادرش رو اما دوس ندارم. پرتریت بودن کادرت نمی دونم چه دلیلی داشته، خود سوژه ات چون طول و عرضش به ترتیب تو راستای افق و قائم هستن، قاب پرتریت به نظرم زیاد جالب نیست. شاید مربعی خوب باشه. تست کن. توی انتخاب سوژه، پس زمینه، در آوردن رنگ خیلی موفق بودی به نظرم. اما یه ایراد اصلی داره کارت. نورش خوب نیست. اون هات اسپات هایی که تولید شده روی باک موتور به نظرم جالب نیستن زیاد. بافت چوب صیقل خورده رو به تصویر میکشه اما به نظرم میشد یه طوری بندازی که سایه های ایجاد شده کمتر بشن، اون هات اسپات ها هم ایجاد نشن. ببین، خیلی دارم ایراد ریز میگیرم براتا! میتونی یه عکس خیلی خوب بگیری...

1tA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397

به نقل از amparisay :
نه راستش خوب نیست. ته رنگ Magenta داره خیلی. بنفش شده. اعتماد به نفس هم داشته باش. من اگه بهت می گفتم خوبه، مطمئن باش نشون میدادم که برام ارزش نداره پیشرفتت. اما الان حتما ارزش داره که برای بهتر شدن کارت نظر دادم. یالا ببینم دختر تنبلی رو بذار کنار، عکس بگیر ببینم! بدو!این نا امید بازی ها مال موقعیه که هیچ امیدی نباشه! شما تازه اول راهید بابا! :) عکست هنوز مشکل کادربندیش درست نشده. نصف سیستم بیرونه. ادیتت هم خوب نیست. توی فوتوشاپ، باهاش ور برو. ور رفتن با یه نرم افزار بهترین راه یاد گرفتنشه... :) و اینکه قرار بود اگه سرتون درد می کنه واسه عکاسی بیاید، نه اینکه فقط عکاسی رو دوس داشته باشید. کسی که سرش درد میکنه، دوتا عکسش رو که میگن خوب نیست جا نمیزنه!

خب ینی کلا زمینه رو عوض کنم؟
بله درسته. منم خیلی خوش‌حالم از این بابت. برای همین اومدیم تو این تاپیک اعلام ِ آمادگی کردیم اصن. :د
خب آخه این قطاره، قطار نبوده. :-"
مداد تراش بوده. بعد برای همین من اون قسمت ِ پشتش ـو که یه چیزی هس می‌چرخونیمش (!) رو از کادر انداختم بیرون. ینی شما نظرتون اینه که اون داخل ِ کادر باشه؟ عد اون موقه دیگه از حالت ِ قطار بودن خارج می‌شه فک کنم.
درباره‌ی ادیت هم چه کارایی لازمه انجام بدم روش؟ من مشکلم اینه که نمی‌تونم نشخیص بدم چی ـو دقیقا باید تو عکسم اصلاح کنم.
× ممنون. :د

LOLLIPOP

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان یک
شهر
تبـریـز
دانشگاه
پلی‌تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر/رنگ

ادیتُ که می‌دونم آفیس خوب نیست؛ ولی تا یکی دو هفته این تنها ابزاری ـه که من دارم؛ از روی ناچاری بود!
هدفم از چیدن اینطوری هم راستش این بود که یکی‌شون سوژه‌ی اصلی باشه؛ اون دو تای دیگه ـم تو پس‌زمینه باشن؛ منظورم در واقع این بود که بی‌نظمی داشته باشن؛ که موفق نبودم دیگه! :D بعد ولی میشه یکم راهنمایی کنید که جاهاشونُ چطور عوض کنم؟ :-? ×_× مثلاً از نظر جاهاشون این بهتر شد؟ :D
×هیچ نکته‌ی مثبتی نداشت عکسم که یکم امیدوار شم؟ : )) :-"
×مرسی! : )

• شروع کننده موضوع

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از فاطمه م. :
workshop1.jpg

ببخشید دیر شد به خونمون دسترسی نداشتم تا امروز:د
البته الان یه عکس دیدم که یه شباهت هایی داشت به عکسم، کتابخونه و مجسمه و این حرفا، من تقلب نکردم اتفاقی بوده :د
خب ادیت هم نداره، با عرض معذرت، حتما تا عکس بعدی دنبال یاد گرفتن ادیت میرم.
به دوتاچیز توجه کردم تو عکسم، یکی کادر بندیش که فکر میکنم بد نشده، و یکی نور که خیلی اذیت شدم تا سایه ایجاد نشه، آخر هم یه چراغ مطالعه رو همراه با دستمال سفید مرطوب که روش انداختم استفاده کردم. این که مجسمه رو توی قفسه ی کتاب گذاشتم هم به این دلیل بوده که از فضاهایی که این طوری سه بعدی بودنشون به چشم میاد خوشم میاد.
راستش من چیز خاصی توی کادربندیت نمی بینم...! :-? یه تیکه از یه قفسه یا کتابخونه که به صورت نا متقارن انداختیش توی کادرست.
بزرگترین، بزرگترین و بزرگترین ایراد عکست نورپردازیه. فلاش رو احتمالا مستقیم زدی تو سوژه که کلی سایه های تند پشت سرش درست کرده... اولین قدم برای نورپردازی، اینه که سایه توی عکست به این تندی نداشته باشی!
به نقل از 1tA ! :D :
خب ینی کلا زمینه رو عوض کنم؟
بله درسته. منم خیلی خوش‌حالم از این بابت. برای همین اومدیم تو این تاپیک اعلام ِ آمادگی کردیم اصن. :د
خب آخه این قطاره، قطار نبوده. :-"
مداد تراش بوده. بعد برای همین من اون قسمت ِ پشتش ـو که یه چیزی هس می‌چرخونیمش (!) رو از کادر انداختم بیرون. ینی شما نظرتون اینه که اون داخل ِ کادر باشه؟ عد اون موقه دیگه از حالت ِ قطار بودن خارج می‌شه فک کنم.
درباره‌ی ادیت هم چه کارایی لازمه انجام بدم روش؟ من مشکلم اینه که نمی‌تونم نشخیص بدم چی ـو دقیقا باید تو عکسم اصلاح کنم.
× ممنون. :د
آره. هم پس زمینه رو عوض کن، هم سوژه رو. اگه اصراری داری که از همین سوژه عکس بگیری، شاید همون اولی بهترین عکسی باشه که بشه ازش گرفت. اما سوژه دستت رو بسته، بک گراند هم جالب نیست، ادیت هم خوب نیست! خوب دیگه هیچی دیگه! :) من به نظرم یه مجسمۀ دیگه انتخاب کن، شروع کن روی اون نورپردازی رو امتحان کردن و عکس گذاشتن.
اینکه چی رو لازمه ادیت کنی، پیش نیازش اینه که عکس خوب زیاد ببینی. برو تو سایت 500px.com بچرخ. یواش یواش دستت میاد. همین الان، عکس تو نیاز به درست کردن رنگهاش داره. یه سوژۀ مناسب تر انتخاب کن و عکس بگیر، من بهت میگم ادیت رو چیکار کنی. پست های همین جا برای بقیه رو هم دنبال کن.
به نقل از فاطمه.چ :
ادیتُ که می‌دونم آفیس خوب نیست؛ ولی تا یکی دو هفته این تنها ابزاری ـه که من دارم؛ از روی ناچاری بود!
هدفم از چیدن اینطوری هم راستش این بود که یکی‌شون سوژه‌ی اصلی باشه؛ اون دو تای دیگه ـم تو پس‌زمینه باشن؛ منظورم در واقع این بود که بی‌نظمی داشته باشن؛ که موفق نبودم دیگه! :D بعد ولی میشه یکم راهنمایی کنید که جاهاشونُ چطور عوض کنم؟ :-? ×_× مثلاً از نظر جاهاشون این بهتر شد؟ :D
×هیچ نکته‌ی مثبتی نداشت عکسم که یکم امیدوار شم؟ : )) :-"
×مرسی! : )
اول من یه سوالی ازت می پرسم! هدفت از اینکه یکی سوژۀ اصلی باشه بقیه فرعی چی بوده؟ جواب این رو بده تا بهت بگم جاشون رو چطوری بچینی.
نه همون اولیه بهتر بود. این یکی خیلی بازه کادرش.
نکتۀ مثبت که خوب این بود که نقطه ضعف خیلی بزرگی نداشت.

LOLLIPOP

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان یک
شهر
تبـریـز
دانشگاه
پلی‌تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر/رنگ

به نقل از amparisay :
اول من یه سوالی ازت می پرسم! هدفت از اینکه یکی سوژۀ اصلی باشه بقیه فرعی چی بوده؟ جواب این رو بده تا بهت بگم جاشون رو چطوری بچینی.
خب، پس‌زمینه‌ی خوبی پیدا نکردم؛ واسه همین تصمیم گرفتم فقط میز دیده بشه؛ بعدم احساس کردم خیلی خالی ـه؛ واسه همین. :D

Tahmine

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين1
شهر
اصفهان
دانشگاه
صنعتي اصفهان
رشته دانشگاه
مكانيك

IMG_2331e3.jpg

Canon PowerShot SX110 IS
f/3.2
1.6sec
ISO-100

- همينجا يه سوالم بپرسم، توي عكس قبلي كه گذاشتم ميشد زمينه رو بيشتر از اين محو كرد؟ اگه جواب مثبته چطوري؟

كياناز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان ۱
شهر
اصفهـان
سال فارغ التحصیلی
96

%DA%A9.jpg

گوش‌واره‌یِ اولین حرفِ اسمِ آدم؟ شیء بی‌جان؛ بالاخره. :-"

+فقط آقای پریسای باید نظر بدن یا ما هم می‌تونیم درمورد عکس بقیه نظر بدیم؟

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای

من کلی عکس گرفتم، تو جاهای مختلف، با نورای مختلف، با پشت‌زمینه‌های مختلف، اما هیچ کدوم نشد اون که می‌خواستم :-<
میشه سوژمو عوض کنم؟

× این چطوره :
pic1_1952.jpg

nahid

violet
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1388

به نقل از ص‌ـاد. :
من کلی عکس گرفتم، تو جاهای مختلف، با نورای مختلف، با پشت‌زمینه‌های مختلف، اما هیچ کدوم نشد اون که می‌خواستم :-<
میشه سوژمو عوض کنم؟

× این چطوره :
pic1_1952.jpg
این خوبه. ولی چند تا چیز واسه بهتر شدنش بود که میتونستید انجام بدید
اول اینکه سوژه رو کمی از اون زمینه (دیواره یا هر چی) دور تر کنید و اینکه عمقِ میدان رو کمتر کنید تا اون دیوار (یا هرچی) بلر بشه
و اینکه زاویتون رو تغییر بدید, عکسه خیلی استخون قورت دادست! اولین زاویه ای که به ذهن خطور کرده واسه عکس گرفتن ازش رو انتخاب کردین, یه کم دوربین رو میبردید چپ تر مثلاً

بعد؛ اینکه رفلکسش رو تو عکس انداختین خیلی اتفاق خوبیه ولی تصویرش جای خوبی تموم نشده, یا کلِ تصویرِ منعکس شده رو مینداختید توی عکس یا مثلاً جای بهتری کراپ میکردین, مثن فقط تا پاهاش

• شروع کننده موضوع

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از فاطمه.چ :
خب، پس‌زمینه‌ی خوبی پیدا نکردم؛ واسه همین تصمیم گرفتم فقط میز دیده بشه؛ بعدم احساس کردم خیلی خالی ـه؛ واسه همین. :D
اصلا خوب نیست...! اول یه "هدف" تعیین کن برای کاری که داری انجام میدی، مثلا اینکه فلان مطلب رو می خوام منتقل کنم. بعدش بر اساس اون سوژه انتخاب کن. اینکه میز خالی بود منم دوتا دیگه اضافه کردم اصلا خوب نیست.

به نقل از TFire :
IMG_2331e3.jpg

Canon PowerShot SX110 IS
f/3.2
1.6sec
ISO-100

- همينجا يه سوالم بپرسم، توي عكس قبلي كه گذاشتم ميشد زمينه رو بيشتر از اين محو كرد؟ اگه جواب مثبته چطوري؟
عکست خوبه، نورپردازی خوبی داره، اما کاش تا ته کادر می رفتن اینا. و اینکه کادر یا کاملا متقارن باشه، یا اینکه از حالت تقارن به دلیلی خارجش کنی. الان به نظر میاد که "حواست نبوده" که متقارنش کنی.
در مورد سوالت هم بله میشه. توی فوتوشاپ، لایۀ عکست رو Duplicate کن، Lens Blur رو روش اعمال کن از فیلترها، روی لایۀ جدیدت یه دونه Filter mask بذار، بعدش با براش روی فیبتر مسک بکش و اون قسمتی که می خوای رو رنگ کن که انتخاب بشه. به شخصه این کار رو پیشنهاد نمی کنم، اما میشه این شکلی :
IMG_2320er.jpg

به نقل از Mr.KIA :
%DA%A9.jpg

گوش‌واره‌یِ اولین حرفِ اسمِ آدم؟ شیء بی‌جان؛ بالاخره. :-"

+فقط آقای پریسای باید نظر بدن یا ما هم می‌تونیم درمورد عکس بقیه نظر بدیم؟
نظر بدید، اما ملایم.
بک گراند عکست رو هوشمندانه انتخاب کردی، خوبه! اما عکست خوب نیست اصلا! معن؟ مفهوم؟ زیبایی؟ فوکوس درست؟ کادربندی مناسب؟
به نقل از ص‌ـاد. :
میشه سوژمو عوض کنم؟

× این چطوره :
pic1_1952.jpg
سوژه خوبه...! :) اما عکس جای کار خیلی داره. ساده ترین کادر رو انتخاب کردی، و معلومه که برای نورپردازی هم هیچ حرکتی نزدی!
چی می خواستی در بیاد که در نیومد؟ بگو ببینم دیدت چیه. شاید انتظارت انتظار خوبی نیست! ببین یه عکس می تونی شبیه چیزی که می خوای بذاری اینجا؟!

خدمت اون دوستانی که غر میزنن هم عرض کنم که من 2 روز نباشم همه طلبکار میشید، نه؟ لطفا این رو در نظر بگیرید که من وظیفه ای برای این حرکت نداشتم، خودتونید که باید به خودتون لطف کنید و جدی بگیرید قضیه رو!

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای

به نقل از amparisay :
سوژه خوبه...! :) اما عکس جای کار خیلی داره. ساده ترین کادر رو انتخاب کردی، و معلومه که برای نورپردازی هم هیچ حرکتی نزدی!
چی می خواستی در بیاد که در نیومد؟ بگو ببینم دیدت چیه. شاید انتظارت انتظار خوبی نیست! ببین یه عکس می تونی شبیه چیزی که می خوای بذاری اینجا؟!

من از زوایای مختلف کردم ولی هیچ کدومشون به خوبی این نشد.
درمورد نور، من اتفاقا کلی سعی کردم که چیز خوبی دربیاد، با یک چراغ‌قوه سفید سعی کردم کاری کنم که پاهاش تاریک نیفتن، با فوتوشاپ هم لکه‌های نور که رو سوژه افتاده بودن رو تصحیح کردم، ولی گویا موفق نبودم.
دوباره می‌گیرم و میزارم :)
× به نظر شما اصلا استعداد دارم ؟ :-‌"

• شروع کننده موضوع

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از ص‌ـاد. :
من از زوایای مختلف کردم ولی هیچ کدومشون به خوبی این نشد.
درمورد نور، من اتفاقا کلی سعی کردم که چیز خوبی دربیاد، با یک چراغ‌قوه سفید سعی کردم کاری کنم که پاهاش تاریک نیفتن، با فوتوشاپ هم لکه‌های نور که رو سوژه افتاده بودن رو تصحیح کردم، ولی گویا موفق نبودم.
دوباره می‌گیرم و میزارم :)
× به نظر شما اصلا استعداد دارم ؟ :-‌"
بازم نگفتی چی میخواستی بشه که نشد؟!
با یه چراغ قوه و یه چراغ مطالعه سعی کن ببین چیز بهتری پیدا میشه یا نه.
بله دارید، اگه نداشتید وقت صرفتون نمی کردم.

• لایک
امتیازات: swz

Tahmine

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امين1
شهر
اصفهان
دانشگاه
صنعتي اصفهان
رشته دانشگاه
مكانيك

به نقل از amparisay :
عکست خوبه، نورپردازی خوبی داره، اما کاش تا ته کادر می رفتن اینا. و اینکه کادر یا کاملا متقارن باشه، یا اینکه از حالت تقارن به دلیلی خارجش کنی. الان به نظر میاد که "حواست نبوده" که متقارنش کنی.
منظورتون تقارن بالا و پايين عكسه؟ تقارن بالا و پايين قطعه‌ي اول يا فضاي سياه كل عكس؟ آخه ديدم اگه پايينشو كراپ كنم تصويرشون قطع ميشه. يعني اينجوري بشه؟

IMG_2331e3e.jpg

به نقل از amparisay :
در مورد سوالت هم بله میشه. توی فوتوشاپ، لایۀ عکست رو Duplicate کن، Lens Blur رو روش اعمال کن از فیلترها، روی لایۀ جدیدت یه دونه Filter mask بذار، بعدش با براش روی فیبتر مسک بکش و اون قسمتی که می خوای رو رنگ کن که انتخاب بشه. به شخصه این کار رو پیشنهاد نمی کنم
منظورم با دوربين بود البته :D ممنون

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای

به نقل از amparisay :
بازم نگفتی چی میخواستی بشه که نشد؟!
منظورم این بود که مثلا نورش/ پشت‌زمینه‌اش/ وضوحش، خوب درنمیومد خیلی.

LOLLIPOP

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانگان یک
شهر
تبـریـز
دانشگاه
پلی‌تکنیک
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر/رنگ

اصلا خوب نیست...! اول یه "هدف" تعیین کن برای کاری که داری انجام میدی، مثلا اینکه فلان مطلب رو می خوام منتقل کنم. بعدش بر اساس اون سوژه انتخاب کن. اینکه میز خالی بود منم دوتا دیگه اضافه کردم اصلا خوب نیست.
هدفم در واقع این بود که پس‌زمینه یه چیز مرتبط باشه! :-?
×یه سوژه‌ی دیگه انتخاب می‌کنم؛ به زودی می‌ذارم! :د

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای

این هم خوب نیست نورپردازی‌ش؟ احساس می‌کنم که خیلی تو چشم میزنه نورش! :‌-<
کادر بندی و ایناش؟
pic_0481.jpg

× اون پای فیل‌ه که به قرمزی میزنه، باید با فوتوشاپ درستش کنم؟

• شروع کننده موضوع

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از TFire :
منظورتون تقارن بالا و پايين عكسه؟ تقارن بالا و پايين قطعه‌ي اول يا فضاي سياه كل عكس؟ آخه ديدم اگه پايينشو كراپ كنم تصويرشون قطع ميشه. يعني اينجوري بشه؟

IMG_2331e3e.jpg

منظورم با دوربين بود البته :D ممنون
احسنت، خیلی بهتر شد! همین عکس رو فلیپ کنی (جای چپ و راستش رو عوض کنی) تاثیرگذاری این یکی رو نداره. یه تست بکن، یه منبع نور بذار پشت سر این دومینو ها. یا سمت چپ کادر. ببین نتیجه چی میشه! :)
با دوربین یا باید سایز سنسور دوربینت رو عوض کنی (که قطعا نمی تونی!) و یا باید از لنز با اپرچر بازتر استفاده کنی. که فکر کنم این یکی هم به خاطر دوربینت امکان پذیر نیست و مجبوری همین کاری که کردی رو بکنی. یه سری فیلتر "دورسافت" هم داریم که کناره های تصویر رو سافت می کنن. البته باز هم به نظر میاد به خاطر دوربینت نمی تونی استفاده کنی...!
به نقل از ص‌ـاد. :
منظورم این بود که مثلا نورش/ پشت‌زمینه‌اش/ وضوحش، خوب درنمیومد خیلی.
از نور و پس زمینه و وضوح چه انتظاری داشتی که براورده نشد؟ یه نمونه بذار از چیزی که می خوای. یه کم بگرد!
به نقل از فاطمه.چ :
هدفم در واقع این بود که پس‌زمینه یه چیز مرتبط باشه! :-?
×یه سوژه‌ی دیگه انتخاب می‌کنم؛ به زودی می‌ذارم! :د
اوکی. منتظریم.
به نقل از ص‌ـاد. :
این هم خوب نیست نورپردازی‌ش؟ احساس می‌کنم که خیلی تو چشم میزنه نورش! :‌-<
کادر بندی و ایناش؟
pic_0481.jpg

× اون پای فیل‌ه که به قرمزی میزنه، باید با فوتوشاپ درستش کنم؟
نورت حس می کنم زیاد شده. باید با سرعت شاتر و دیافراگمت یه ذره کنترل کنی نور رو.
تو هم یه دور نور انداختن از پشت سوژه رو تست کن ببین چی در میاد.
آره باید با فوتوشاپ درست کنی.

swz

کاربر فوق‌حرفه‌ای

به نقل از amparisay :
از نور و پس زمینه و وضوح چه انتظاری داشتی که براورده نشد؟ یه نمونه بذار از چیزی که می خوای. یه کم بگرد!
نورت حس می کنم زیاد شده. باید با سرعت شاتر و دیافراگمت یه ذره کنترل کنی نور رو.
تو هم یه دور نور انداختن از پشت سوژه رو تست کن ببین چی در میاد.
آره باید با فوتوشاپ درست کنی.

نه چیز خاصی منظورم نبوده! یعنی که مثلا من می‌خواستم بک‌گراند خوبی داشته باشم، نمی‌تونستم نور خوبی بزارم رو سوژه.

از پشت سوژه چجوری نور بندازم؟

• شروع کننده موضوع

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

بچه ها این سایت رو ببینید:

www.strobox.com

اینا نمونه هایی هستن که برای عکاسی تبلیغاتی استفاده شده اند:

http://strobox.com/food/22332

http://strobox.com/commercial/22100

http://strobox.com/food/22326

http://strobox.com/commercial/21398

http://strobox.com/food/20208

http://strobox.com/food/19589

اینم یه نورپردازی خیلی ساده

http://strobox.com/commercial/20188

newfolder16

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران

ببخشید دیر شد، چن روز که نبودم. بعدم درگیر بودم که بذارم این عکسرو یا از ی چیز دیگه بگیرم.

IMG_5280_Copy.jpg

میدونم بهتر هم میشد گرفت، ولی خب از لحاظ سوژهُ نور میخوام بدونم چه جوریه.

× Canon IXY 400F
f/2.8
1/80 sec.
ISO - 160

عکس هم یک ذره کراپ شده. : دی

× بعدن نوشت: من یه سوال ـم داشتم؛ این عکسایی که بالا گذاشتید، خب مثلن از چ جور منبع نوری استفاده کنیم بهتره؟

بالا