• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سمپادیای ترک زبان

به عنوان یک ترک تو ایران عادلانه رفتار میشه باهاتون؟

• رای‌دهندگان
    72

*Kosar*

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خوی
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران_مرکز
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی
  • لایک
امتیازات: panah

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399

*Kosar*

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خوی
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران_مرکز
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

*Reihan*

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خوی
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
شاعر فرمودن نارنجی ماهم میگیم نارنجی:-"
شاعر کی بودم مننن :))
شاعر فرمودن قیرمیز :-"
منتها قلم خوش تحریف ریحان خانوم هر جا رنگی ببینه تبدیلش می‌کنه به نارنجی :-"
ولی خب اینجوری تو ذهنم بود واقعا :-"
پس نارنجی دوستی بخشی از ژن خویی هاست :))
ببخشید ببخشید ادامه بدید :))
خویی نیستم ولی خویی هارو دوست میدارم! :))
بیاز دا سیز دانیشین دا عاقا گیلکی :-"

نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
گرندلاین
سال فارغ التحصیلی
1399
آقا بحث بالا نگیره این آهنگ چندین بار و توسط چندین نفر اجرا شده که آخرین بارش مربوط به افشین آقای آذریه که میفرمایند کفش با هر دو رنگ نارنجی و قرمز در بازار موجود نمی‌باشد، کوه رو نمیشه فتح کرد و با یار هم نمیشه دعوا گرفت و همچنین نمیشه و نمیشه و نمیشه

*Reihan*

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خوی
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
آقا بحث بالا نگیره این آهنگ چندین بار و توسط چندین نفر اجرا شده که آخرین بارش مربوط به افشین آقای آذریه که میفرمایند کفش با هر دو رنگ نارنجی و قرمز در بازار موجود نمی‌باشد، کوه رو نمیشه فتح کرد و با یار هم نمیشه دعوا گرفت و همچنین نمیشه و نمیسه و نمیشه
=))=))=))
کفش زرد مجازه عایا؟ :-"
+
من کش و جوراب و لاک و دستمالِ دورِ دست رو نارنجی دوس دارم :-"
ینی غیر کفش،بقیه اوکین؟ :-"

f-1391

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
روانشناسی
حقا که اهل خویی..
من نگفتم که خوی رو نمیشناسم اتفاقن خیلیم خوب میشناسم، آشنا و فامیل هم زیاد هست تو خوی، من گفتم فکر نکنم کسی خارج از آذربایجان اونجا رو بشناسه یعنی اکثر افراد نمیشناسن، حالا من یه چی گفتم شما دیگه کشش نده
حالا جدا ازینا چرا انقدر جرم و جنایت تو خوی زیاده؟؟
منم اون اوایل فک میکردم خوی تو خراسان جنوبیه...
شاید چون ریحانه با ریحانه دوست بودن فک میکردم مال یک منطقه باشن :-?

*Reihan*

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
خوی
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
منم اون اوایل فک میکردم خوی تو خراسان جنوبیه...
شاید چون ریحانه با ریحانه دوست بودن فک میکردم مال یک منطقه باشن :-?
بئاتریس؟
ما هزاران کیلومتر فاصله داشتیم که :-"
ولی خب ذهنیت جالی بود!
ولی خب ما الان بیخ گوش مرز ترکیه ایم نه اون ورا :)):-"

f-1391

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
روانشناسی

*100RA*

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
xy
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1404
شاید این چیزی که میگم درست نباشه ولی فهمیدن ترکی به نسبت آسونتر نیست تا مثلا زبان های دیگه(کردی، لری یا....)؟ از دوستای فارسی زبانم، با اینکه ترکی بلد نیستن ولی معمولا متوجه میشن چی میگم؛ نمیدونم به خاطر ذات زبان هس یا اینکه چون یاد گرفتن متوجه میشن!
تا حالا، باهام به خاطر ترک زبان بودنم تبعیض یا بد رفتاری ای نشده؛ ولی معمولا جاهایی که ازم میپرسن از کجا اومدی؟ منم میگم تبریز؛ حس میکنم جو اونجا ،یکم زیادی سنگین میشه!(واقعا چرا؟!)
به نظرم، هوای تبریز، تمیزی، امکانات و سطح علمیش خوبه و خرده ای نمیشه بهش گرفت؛ حداقل برای من ،کافی بوده!...
فقط حس میکنم شاید یکم اخلاقمون برای بقیه، یه جوری باشه😂 البته اخلاق هر کسی فرق داره (راستش واقعا نمیدونم نظر بقیه راجب این موضوع چیه ؛ فقط حس میکنم شاید به نظرشون، اخلاقمون یکم تند یا سرد باشه!)
و اینکه ، پساپس به خاطر نظر پایینیم معذرت میخوام؛ من اغلب دوستام، مثل خودم ترک زبان بودن...پس واقعا چیز زیادی از طرز فکر بقیه، راجب ترک ها نمیدونم
تبریز امسال بهترین شهر ایران برای زندگی انتخاب شده ،، با افتخار
ترکی یاد گرفتن برای اونی که زبان مادریش نیست خیلی سخته
حتی من خودم با اینکه ترکم تا اول ابتدایی ترکی بلد نبودم یادمه بچه ها تو مدرسه مسخرم میکردن
اصالتا اهل شهرستانم ولی ساکن تبریز !

زار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0
من یادمه بچه بودم یه بابایی که یادم نمیاد کی بودو تو تلوزیون ازش پرسیده بودن کجایی هستی و اونم جواب داده بود مسخرم نکنیداا ولی لرم. خیلی پدرمادرا به این دلیل که بعداً بچه‌شون بخاطر لهجه‌ش مسخره نشه فارسی حرف میزنن باهاش و خود من نمیتونم حتی لریو درست صحبت کنم. بابام هروقت از قومیتای دیگه توی اخبارو اینا میبینه این جمله که «بقیه جاها واسشون مهم نیست و با اعتماد بنفس باوجود لهجه‌شون مصاحبه میکنن»و میگه. خاطرات اعضای فامیل از رفتارایی که باهاشون شده همیشه هست. منظورم اینه که خط فکری نسل قبل من اینجا کاملا اینه که اگه میخوای جدی گرفته بشی تاجایی که میتونی هرچیزی که ممکنه جامعه رو متوجه لر بودن تو بکنه حذف کن و حدقل من تو همچین جوی بزرگ شدم.
خودم هیچوقت آدمی نبودم که اونقد نسبت به جایی که صرفا توش بدنیا اومدم و دستاورد من نبوده ارق داشته باشم. دارم میبینم که فرهنگ لر از پر از ایراده و هیچوقت قرار نیست ازش دفاع کنم. ولی اون خجالت کشیدن دیگه در من نیست. دیگه به ملت نمیگم اهل کرجم. و نمیدونم سایه "خنگ و حواس‌پرت یا در مواردی وحشی" بودن یا ورژن مدرن ترش آخی نانازی من عاشق لرهام اوگوبوگوجیی🤏هیچوقت شرشو کم کنه یا نه ولی خب ملموسه که الان اوضاع به بدی وقتی که پدرمادرامون دانشگاه رفتن نیست.
و اینکه
img_20220901_130451_92lu.jpg

بالا