• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره انتخاب رشته دانشگاه -گروه ریاضی

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,481

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

ememlia

⁦(⊙_◎)⁩
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1397

_Fatemeh_

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علوم پزشکی بیابون
رشته دانشگاه
پزشکی
خب من دارم دفترچه رو میخونم و چیزای جالبی پیدا میکنم
من تجربی دادم ولی میخوام احتمال زیاد بمونم پشت ریاضی بدم. الان تو دفترچه دیدم مثلا میتونم مهندسی کامپیوتر یا معماری که مثلا از علاقه مندی هام بودن رو تو پردیس دانشگاه تهران و شریف بخونم( با سوابق تحصیلی) من ساکن تهرانم . این پردیس ها کیش هستن. چندتا سوال دارم:
۱. ایا اینکار می ارزه؟ مثلا با توجه به مسافت و یا دوباره کنکور بدم؟
۲. سطح پردیس ها چطورن؟ حقیقتا چون در تمام این۱۲ سال تو مدارس خوب و بین بچه های سطح بالا بودم حس میکنم مثلا اگه پیام نور یا غیر انتفاعی و اینجور چیزا برم راضیم نمیکنه و به تمام درس خوندم پشت کردم انگار :|
۳. از هزینه های پردیس ها اطلاعی دارین؟ مثلا ترمی چنده و اینا؟
۴. تو خود شهر تهران این دانشگاه های خوب پردیس و یا روزانه دارن که مثلا ازسوابق تحصیلی بشه رفت؟ خودم دارم بررسی میکنم حالا اگه شما هم اطلاعی دارین ممنون میشم بگین.
۵. رشته های مدیریت چطورن؟ بازارکار و درامد و ایناشون؟ یکی از دلایل من واسه کنکور ریاضی محیط کارشون بود. مثلا من کار تو شرکت ها و استارت اپ ها و کلا این محیط ها رو دوست دارم. کار گروهی کردن . مثلا روی یه پروژه کار کردن رو ترجیح میدم به مطب نشستن و مریض دیدن.
-----------------------------------------
یه سوال دیگم دارم شاید مسخره باشه ولی میپرسم.
این دانشگاه های روزانه که میگن رایگانه، واقعا رایگانه یا نه مثل مدارس دولتیه که ظاهرا باید رایگان باشه ولی پول میگیرن از بچه ها؟ :D

sepeedar

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
۱. ایا اینکار می ارزه؟ مثلا با توجه به مسافت و یا دوباره کنکور بدم؟ این که این کار می ارزه یا نه رو خودت با توجه به هزینه ای که داری میکنی حالا چه مالی و چه... باید به نتیجه برسی اما تا جایی که من میدونم باید در ماه دو هفته کیش باشی و کلاسات اونجا تشکیل میشن اما برای پروژه و کار تو ازمایشگاه و اینا ترمای آخر میتونی بیشتر وقتت تهران باشی
3 از هزینه های پردیس ها اطلاعی دارین؟ مثلا ترمی چنده و اینا؟ میدونم که هزینش زیاده معمولا ترمی بین 6 تا 10 میلیون شهریه تابت و واحدی بین 500 تا 900 هزار تومن شهریه متغیر که هر سال بیشتر میشه البته تو سایت هر دانشگاه بری جدولش رو میبینی و این که سطحش چطوره دانشگاه مثل مدرسه نیست و به نظرم سطح استاد مهمتره تا سطح بقیه بچه ها و این که صرفا با سوابق تحصیلی بچه ها قبول میشن خب واضحه بنیه علمی خیلی قوی ای نیست و بیشتر بچه پولدارا رو شمال میشه
۴. تو خود شهر تهران این دانشگاه های خوب پردیس و یا روزانه دارن که مثلا ازسوابق تحصیلی بشه رفت؟خودم دارم بررسی میکنم حالا اگه شما هم اطلاعی دارین ممنون میشم بگین. تا جایی که من میدونم پردیس دانشگاه ها خوب تو تهران با آزمون دانشجو میگیرن

۵. رشته های مدیریت چطورن؟ بازارکار و درامد و ایناشون؟ یکی از دلایل من واسه کنکور ریاضی محیط کارشون بود. مثلا من کار تو شرکت ها و استارت اپ ها و کلا این محیط ها رو دوست دارم. کار گروهی کردن . مثلا روی یه پروژه کار کردن رو ترجیح میدم به مطب نشستن و مریض دیدن. به نظر من با توجه به شرایطت به رشته های شناور بیشتر فکر کن و با فارغ التحصیلان و دانشجوها ارتباط برقرار کن و اطلاعات بگیر

این دانشگاه های روزانه که میگن رایگانه، واقعا رایگانه یا نه مثل مدارس دولتیه که ظاهرا باید رایگان باشه ولی پول میگیرن از بچه ها؟ :D نه واقعا رایگانه و صرفا هزینه بسیار کمی برای غذا و خوابگاه و اینا میگیره دانشگاه
من جواب همه سوالات رو نمیدونم اونایی که میدونم رو مینویسم

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
من تجربی دادم ولی میخوام احتمال زیاد بمونم پشت ریاضی بدم. الان تو دفترچه دیدم مثلا میتونم مهندسی کامپیوتر یا معماری که مثلا از علاقه مندی هام بودن رو تو پردیس دانشگاه تهران و شریف بخونم( با سوابق تحصیلی) من ساکن تهرانم . این پردیس ها کیش هستن. چندتا سوال دارم:
ببین تا جایی که من ته و توی این پردیس کیش رو در آوردم برای یه سری آقا زاده ساخته شده بوده (((: و همون اوایلش استاد پروازی داشته و بعد کم کم استاداش بومی میشن و اگه فکر میکنی شریفهههه ! نه راستش اونقدر هم شریف نیست ؛ حتی یادمه یکی میگفت من پارتی داشتم شماره دانشجویی فلانی رو زدم که پردیس کیش میخوند تو دانشگاه و شماره دانشجویی ش جزو دانشجوهای شریف نبود ! پردیس شریف تو خود تهران خیلی ماجراش فرق میکنه اگه میخوای اینجوری بخونی فکر کنم دانشگاه غیر انتفاعی بری خیلی کمتر اذیتی
۲. سطح پردیس ها چطورن؟ حقیقتا چون در تمام این۱۲ سال تو مدارس خوب و بین بچه های سطح بالا بودم حس میکنم مثلا اگه پیام نور یا غیر انتفاعی و اینجور چیزا برم راضیم نمیکنه و به تمام درس خوندم پشت کردم انگار :|
به هر حال بچه هایی که تو باهاشون درس خوندی رفتن دانشگاه روزانه و دولتی حتی تو همون دانشگاها هم خیلیاشون کم درس خون میشن و کلا یه جو قوی درس نخونی اون اوایل به همه حاکمه که کم کم درست میشن قطعا بچه های درس خون و موفق هم بینشون پیدا میکنی و قطعا بچه های غیر درس خون دانشگاه مثه مدرسه نیست که سطح اونقدر روت اثر بذاره اما اگه حس میکنی اونقدر از محیط اثر میگیری که بچه های درس خون رقابتی و فلان رو لازم داری وگرنه خیلی اذیت میشی بهتره به دانشگاهای بهتر فکر کنی
+ من خودم دانشگاه خوبی درس نخوندم و این جوی که میگی رو به شدت تو دانشگاهم حس کردم اما ترم اول بود بعد کم کم بچه ها میرن تو لاک خودشون بزرگ تر میشن و تو محیطی که دور خودت ایجاد میکنی آدمای شبیه خودتن اما ممکنه یکی دو ترم اول اذیت شی

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,486

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
آقا ظاهرن من یذره شانس قبولی تو اینو دارم، بزنیم یا نزنیم؟:))
در زدنش که شک نکن. به هرحال تهرانه و کامپیوتره. ولی اولویت مساله ست. بستگی داره با چی مقایسه کنی.

۳. از هزینه های پردیس ها اطلاعی دارین؟ مثلا ترمی چنده و اینا؟
۴. تو خود شهر تهران این دانشگاه های خوب پردیس و یا روزانه دارن که مثلا ازسوابق تحصیلی بشه رفت؟ خودم دارم بررسی میکنم حالا اگه شما هم اطلاعی دارین ممنون میشم بگین.
۵. رشته های مدیریت چطورن؟ بازارکار و درامد و ایناشون؟ یکی از دلایل من واسه کنکور ریاضی محیط کارشون بود. مثلا من کار تو شرکت ها و استارت اپ ها و کلا این محیط ها رو دوست دارم. کار گروهی کردن . مثلا روی یه پروژه کار کردن رو ترجیح میدم به مطب نشستن و مریض دیدن.
-----------------------------------------
این دانشگاه های روزانه که میگن رایگانه، واقعا رایگانه یا نه مثل مدارس دولتیه که ظاهرا باید رایگان باشه ولی پول میگیرن از بچه ها؟ :D
1. والا جیب خودت تعیین میکنه. واسه بعضیا عددی نیست. واسه بعضیا پول یه بار کیش رفتن هم عدد بزرگیه! کنکور دوباره اینا واقعا به اهداف شخصی برمیگرده. حوصله دوباره خوندن و ... تغییر رشته هم که بخوای بدی یک انرژی مضاعفی ازت میگیره سر درس های جدید و ... خیلی ریسکش بالاست.
2. من پول داشته باشم میرم پردیس و سمت آزاد و پیام نور نمیرم. اسم دانشگاه تا ابد باهاتون میمونه! سطح علمی اینا رو میشه جبران کرد. ولی اسم دانشگاه رو نه!
+ اینم بگم که یک بار یکی از دوستان زد کامپیوتر پردیس تهران تو کیش. فقط خودش ثبت نام کرد و کلاس تشکیل نشد! در نتیجه دوستمون انتقالی گرفت تهران! البته با هزار مصیبت و بدبختی این کارو کرد.
5. مدیریت مالی از نظر درآمد و بازار کار از مهندسی برق بهتره! درس هاش به مراتب آسونه. بیکار هم نمیمونی.

alihhh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
96
منم بین مدیریت و مهندسی مونده بودم
مدیریت اولا ک جو دانشکده هاش خیلی بهتر از مهندسیه عموما. دوما ی رشته ای مث فایننس (مدیریت مالی) الان بدون شک جزو رشته های تاپ امروز دنیاست. درساش وقت کمتری میگیرن پس میتونید حین تحصیل کار مرتبطی هم پیدا کنید و انجام بدید. بنظر من به این رشته جدی تر فکر کنید

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل
  • #1,488

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389
مدیریت مالی سال به سال داره تقاضا واسش بالاتر میره و رتبه های قبولیش هم سخت تر میشه. یادمه 10 سال پیش هیشکی این رشته ها رو اصلا حساب نمیکرد. الان فهمیدن و دارن میان به سمتش. فایننس (مدیریت مالی) الان جزو 3 تا رشته اول پرتقاضا برای دانشگاه های آمریکاست. دلیلش هم اینه که کار مالی در هر سازمان و شرکتی هست و بی نهایت بخش مهمیه.

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
مطمئنی رجایی حقوق داره؟
اگه با جو معلمی و این که داری مهندس میشی ولی مجبوری واحد های تعلیم و تربیت بگذرونی و تعدادی از واحد ها برای یه مهندس کامل شدن رو از دست میدی بخاطر واحد های دیگه مشکلی نداری رجایی
ولی صنعتی اصفهان که خیلی خوبه بهتون از تهرانم نزدیک تره من بودم اول صنعتی اصفهانو میزدم
من چیزی که از اطرافیان خیلی نزدیکم دیدم آره یه کمک هزینه ای میدن موقع دانشجویی بعد از چهار سال هم که میری سر کار معلمی البته محل خدمتی که زده شهرای خیلی دوری هستن
یکی فاریاب کرمانه یکی بم

اصفهان رو دوست دارم برم یا حتی تهران ولی بحث خانواده اینه که کار پیدا نمیشه و اینا مخصوصا برای زن

کسی راه حل و چیزی داره که من به خانوادم بگم و باعث بشه یه کم معلمی ها رو بندازم عقب توی انتخاب رشته؟

من برای معلمی احترام زیادی قائلم مزایای زیادی هم داره ولی هر کسی برای کاری ساخته شده من به نظرم به درد معلمی نمی خورم

ATE

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
کسی راه حل و چیزی داره که من به خانوادم بگم و باعث بشه یه کم معلمی ها رو بندازم عقب توی انتخاب رشته؟
اگه خانوادت به ادامه تحصیل اهمیت میدن بهشون بگو که ارشد خوندن بچه های تربیت معلم چالشای خودشو داره، تو رشته های خود فرهنگیان که خیلی کمن و بدرد نمیخوره، برای ارشد رشته های غیرفرهنگیان هم چون تعهد داری بساط داری، باید تعهدت رو بگذرونی همزمان دانشگاه هم بری که جفتش صبه و کلا ممکنه اموزش پرورش مخالفت کنه و اجازه نده، کلا یه چیزی که میگن اینه که میخواید ادامه تحصیل بدین باید کلاسای بعدظهر برید که عملا هیچ جا بعدظهر نیست. البته یه راهایی دارها، اینجوریم نیست ولی خب اینو میتونی به خانوادت بگی

یکی هم اینکه با رشته های دیگه هم میتونی درس بدی و تازه درامدت از فرهنگیان هم بیشتر باشه، یعنی بگو در تدریس به روت بسته نیست.

راستی اون حقوقی که میدن زیاد نیست امسالو چک نکردم چقد شده ولی دوسه سال پیش یه چیزی در حد ۳۰۰ تومن بود

رتبه اینات نمیدونم چجوریه، فرهنگیان برای یه عده واقعا انتخاب بدی نیست، به روحیه و خواسته هات بستگی داره ولی اگه اصلا نمیخوای فرهنگیان رو میتونی نهایتا بری مصاحبه رو خراب کنی ((: که خب کلا میپره اما اگه صرفا میخوای جابجا کنی راه خوبی نیست

حالا جو و ایناشم هست، مخصوصا فرهنگیانایی که پردیسای کوچیکترن و تک جنسیتی ان، اصلا شبیه دانشگاه بزرگی مثل رجایی نیستن، و به اینا هم میتونی اشاره کنی که مثلا به روحیه‌ت نمیخوره

دیگه بقیه شم تبلیغ رشته های دیگه رو بکن

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
اگه خانوادت به ادامه تحصیل اهمیت میدن بهشون بگو که ارشد خوندن بچه های تربیت معلم چالشای خودشو داره، تو رشته های خود فرهنگیان که خیلی کمن و بدرد نمیخوره، برای ارشد رشته های غیرفرهنگیان هم چون تعهد داری بساط داری، باید تعهدت رو بگذرونی همزمان دانشگاه هم بری که جفتش صبه و کلا ممکنه اموزش پرورش مخالفت کنه و اجازه نده، کلا یه چیزی که میگن اینه که میخواید ادامه تحصیل بدین باید کلاسای بعدظهر برید که عملا هیچ جا بعدظهر نیست. البته یه راهایی دارها، اینجوریم نیست ولی خب اینو میتونی به خانوادت بگی

یکی هم اینکه با رشته های دیگه هم میتونی درس بدی و تازه درامدت از فرهنگیان هم بیشتر باشه، یعنی بگو در تدریس به روت بسته نیست.

راستی اون حقوقی که میدن زیاد نیست امسالو چک نکردم چقد شده ولی دوسه سال پیش یه چیزی در حد ۳۰۰ تومن بود

رتبه اینات نمیدونم چجوریه، فرهنگیان برای یه عده واقعا انتخاب بدی نیست، به روحیه و خواسته هات بستگی داره ولی اگه اصلا نمیخوای فرهنگیان رو میتونی نهایتا بری مصاحبه رو خراب کنی ((: که خب کلا میپره اما اگه صرفا میخوای جابجا کنی راه خوبی نیست

حالا جو و ایناشم هست، مخصوصا فرهنگیانایی که پردیسای کوچیکترن و تک جنسیتی ان، اصلا شبیه دانشگاه بزرگی مثل رجایی نیستن، و به اینا هم میتونی اشاره کنی که مثلا به روحیه‌ت نمیخوره

دیگه بقیه شم تبلیغ رشته های دیگه رو بکن
مورد کارشناسی ارشد که کلا کن فیکونه چون برادرم رجایی خونده و ارشدشو امیر کبیر گرفته پس قبول نمی کنن اونو
رتبم 600 منطقه دو شده و خودم فکر می کنم شاید موقعیتای بهتری باشه با این رتبه ولی خب بازم احتمالا رجایی رو توی ده تای اول می زنم یه کم اجبار خانواده یه کم کلیشه ی بی سر و ته برای زن ها توی مهندسی کار نیست

ATE

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 5
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مورد کارشناسی ارشد که کلا کن فیکونه چون برادرم رجایی خونده و ارشدشو امیر کبیر گرفته پس قبول نمی کنن اونو
رتبم 600 منطقه دو شده و خودم فکر می کنم شاید موقعیتای بهتری باشه با این رتبه ولی خب بازم احتمالا رجایی رو توی ده تای اول می زنم یه کم اجبار خانواده یه کم کلیشه ی بی سر و ته برای زن ها توی مهندسی کار نیست
اره میگم که یه چیزایی تو قانون میگن ولی خب در عمل متفاوته
حالا داداشت تعهد خدمت داره یا جزو کسایی بوده که فقط رجایی بوده؟
اگه تعهد خدمتی بوده که پس خانواده ت کامل در جریان همه شرایط فرهنگیان هستن، کاری از دستت برنمیاد

اره رتبه ت خوبه .. مبارکه. مصاحبه خوب بدی قبولم میشی فرهنگیان، برای همین جاش خطریه

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
اره میگم که یه چیزایی تو قانون میگن ولی خب در عمل متفاوته
حالا داداشت تعهد خدمت داره یا جزو کسایی بوده که فقط رجایی بوده؟
اگه تعهد خدمتی بوده که پس خانواده ت کامل در جریان همه شرایط فرهنگیان هستن، کاری از دستت برنمیاد

اره رتبه ت خوبه .. مبارکه. مصاحبه خوب بدی قبولم میشی فرهنگیان، برای همین جاش خطریه
تعهدی بوده

مرسی
آره واقعا نگران جاشم

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
نمیدونم این فکر شیطانی از کجا به نظرم رسید ولی اگه اصرار خانواده س خب سعی کن مصاحبه رو خراب کنی رد شی :)) :))

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
نمیدونم این فکر شیطانی از کجا به نظرم رسید ولی اگه اصرار خانواده س خب سعی کن مصاحبه رو خراب کنی رد شی :)) :))
راستش خودم دارم به این فکر می کنم
ولی می ترسم برم دانشگاه دیگه بعد که نتونستم برم سر کار پشیمون شم

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
راستش خودم دارم به این فکر می کنم
ولی می ترسم برم دانشگاه دیگه بعد که نتونستم برم سر کار پشیمون شم
در مورد کدوم مهندسی میترسی برات کار نباشه؟
هرچند که طبیعتاً دبیری شغل ثابت و حقوق و مزایا داره ولی در کل میخوام بدونم مگه چه رشتیه که انقدر فکر میکنی کار براش نباشه

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
در مورد مدیریت و اینا الان چندتا پیام دیدم. من یه تجربه محدودی دارم تو این زمینه شاید به درد کسی بخوره امسال و سالهای بعد، مینویسم دیگه.
من رشته اصلیم (major) مهندسی مکانیکه، ولی رشته کهاد (minor) مدیریت زدم و تو دانشکده مدیریت دانشگاه تهران، 22 واحد پاس کردم (علاوه بر اون 144 واحد رشته اصلیم).
این 22 واحد، درسهای پایه‌ای بودن و فکر کنم مثلا بچه‌های خودشون سال اول و دوم و نهایتا سوم میخوندن اینارو و باهاشون همکلاس بودیم ما (یه جمعی از مکانیکیها میرفتیم اونجا در قالب همین کهاد). درسهایی که پاس کردیم، حسابداری و اقتصاد خرد و منابع انسانی و مدیریت مالی و مدیریت رفتار سازمانی و مدیریت استراتژیک و بازاریابی بود.
من فکر کنم دیگه دانشگاه تهران و دانشکده مدیریتش، بالاترین سطح رو دارن بین دانشکده‌های مدیریت کشور از نظر رتبه بچه‌ها. (شایدم اشتباه میکنم، ولی قطعا جزو دو سه تای اول دیگه هست). حالا تجربه من از سطح و کلاسها:
به نظرم واقعا نسبت به درسهای مهندسی، با اختلاف ساده‌تر بودن از نظر یادگیری و امتحان دادن. شما همونی که تو جزوه‌ست رو یاد بگیری، امتحانو خیلی خفن میشی. مهندسی اینطوریه که درسو میخونی و کتاب سورس هم ممکنه بخونی و 20 30 تا نمونه هم حل کنی، بری سر امتحان یه چیزی بده اصلا نتونی حلش کنی. ولی درسهای اینا رو من در طول ترم اکثرشون جذابیت داشت و گوش میدادم، تمرین هم یا نمیدادن یا چیزای خیلی ساده (نسبت به مهندسی)، بسته به سختی درس هم یکی دو روز برا امتحان پایانترمشون میخوندیم و فکر کنم معدلم بالای 19 شد تو این 22 واحد.
ولی نکته اینه که بچه‌های خودشون، شاید بگم 80 درصدشون نمیخوندن کلا. یه ده بیست درصدی بودن که میرفتن تست میزدن از مطالب و سوال حل میکردن، یه سریا ما کهادی‌ها بودیم که شب امتحان میخوندیم، اکثرا بچه‌های خودشون بودن که درس اصلیشون بود اینا، بعد طرف تو امتحان یک ساعت و نیمه که ما یک ساعته پا میشدیم، اینا میفتادن خیلیاشون.
در نتیجه اگر یه ذره تلاش کنه کسی اونجا، خیلی راحت میتونه با استادا کانکت شه، TA بشه، وارد شرکتاشون بشه یا توصیشون کنن استادا به شرکتهایی که کار میکنن توشون. این چیزا تو مهندسی خیلی سخت تره. انقدر آدم ریخته که نمرات بالا میگیرن و میخونن و علاوه بر درس اصلیشون، چندتا نرم افزار و برنامه نویسی و هوش مصنوعی و زبان هم فول ان. نهایتا میری تو آزمایشگاهشون کار میکنی و توصیه نامه میگیری برای اپلای کردن.
در مورد کار کردن هم، تو مهندسی بیشتر ورودی‌های ما و دو سه سال بالا و پایین رو میبینم، همه دنبال اپلای ان تقریبا. چون کار کردن تو یه شرکت و کارخونه‌ای چیزی به عنوان مهندس مکانیک مثلا، نهایتا 6 7 تومن بدن اوایلش اگه کارت خوب باشه و سربازی رفته باشی و کلی شرط دیگه. با این پول (و با توجه به تلاشی که کردی و پدرت در اومده تا به اینجا برسی)، واقعا سخته.
بازاریابی و مدیریت و این چیزا رو دقیق نمیدونم. میدونم خیلی از بچه‌هاشون کار میکنن و میرن شرکتهای مختلف از سال دوم سوم، یه کاریه که اینجوری نیست درس خونده باشی و بر فرض نمره خوبی گرفته باشی و در نتیجه بگی لزوما موفق میشم. تجربه میخواد، کلی استعداد و ویژگی لازم داره و از همه مهمتر هم کانکشن و شبکه‌ای هست که میسازن تو دانشکده و محیط کارشون. ولی به نظرم درآمدها و پوزیشن شغلی بیشتری دارن، تلاش خیلی کمتری میخواد نسبت به مهندسی (بچه‌هامون که خوابگاه‌هاشون توش دانشجوی مدیریت و تربیت بدنی و اینا داشتن، میگفتن اینا روزی یه ساعت هم نمیخونن!) ولی خب باید دوست هم داشته باشید و فضای کاری رشته رو ببینید چطوریه.
این تجربه من حتما ناقصه و کامل نیست. ولی امیدوارم بتونه یه خرده کمک کنه.

behnaz81

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید رجایی
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
در مورد کدوم مهندسی میترسی برات کار نباشه؟
هرچند که طبیعتاً دبیری شغل ثابت و حقوق و مزایا داره ولی در کل میخوام بدونم مگه چه رشتیه که انقدر فکر میکنی کار براش نباشه
کامپیوتر
و شاید صنایع

nils

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
‌‌فرزانگان
شهر
‌مشهد
سال فارغ التحصیلی
0
کامپیوتر
و شاید صنایع
حداقل در مورد کامپیوترش بهتر میتونم کمکت کنم ببین مسئله ی کار نیست با مسئله ی من این کارو نمیکنم تفاوت زیادی داره مسئله ی کار نیست با مسئله ی من تک بعدی بار اومدم و توانایی کار ندارم بازم فرق میکنه حالا تفاوت هاش تو چیه؟ اولی تو اینه که بله خیلیم کار هست ولی من بچه های دانشگاهای خوب رو زیاد دیدم که حاضر نیستن از شرکت های کوچیک تر و کارای حوصله سر بر تر شروع کنن تا جلو برن و فقط شرکتای تاپ رو میخوان و بعد میگن کار نیست
در مورد مدل دوم اینا دانشجوهایی هستن که فقط سرشون تو جزوه بوده و همون کدی که استاد خواسته رو زدن و ذره ای تلاش بیشتر نکردن پروژه خودشون بر نداشتن و بعد درسشون تموم میشه میبنن هیچی بلد نیستن انقدر شب امتحانی و یک بعدی و فقط برای دانشگاه درس خوندن و بلد نیستن و با مدرک حالا پر ادعا هم هستن و میگن کار نیست! من حتی بچه های کامپیوتری رو اکثرا دیدم از سال سوم میوفتن تو خط پروژه های فریلنسری و کارای کوچیک و شروع میکنن به کار
سایت کوئرا یه سایت کد زدنه یه بخش استخدام و اینا داره برو ببین چقدر شرکت هستن که درخواست دادن واسه نیروی کار حتی برو حقوق ایناشو ببین !! یادمه حتی یه زمانی دیجی کالا واسه یه زبون برنامه نویسی دنبال آدم میگشت ۵ ماه نتونست پیدا کنه کسایی بودن که بلد باشن کسایی نبودن که با کیفیت باشن آخرشم جایزه گذاشت یک میلیون تومن یک نفرو پیدا کرد ( یعنی تو بازارای اینجوری خیلی به توانایی خودت وابسته ای )
مشکل بازار کاری مثه کامپیوتر اینه که هر چقدر زحمت بکشی در میاری و رقابت توش هست اماااا بازار اشباعی نداره که بگی کار براش نیست اتفاقا کامپیوتر رو من از اون رشته هایی دیدم که خیلی بین زن و مرد تفاوت نمیذارن تو استخدامیا
× حالا بی تعارف اگه باشیم برای دبیری تو بالاخره یه مدرسه ای پیدا میکنی که بری تدریس کنی و کیفیت کارت محدودت نمیکنه از بابت درآمدت امااا اینم هست که سقف داره
× اینا رو باید در نظر بگیری که چقدر آدم رقابت طلبی هستی تو کامپیوتر یا چقدر دلت میخواد زحمت بکشی برای کارای اضافه بر دانشگاه محیط کار کدوم برات جذاب تره چون مثلا کامپیوتر کاریه که ۱۲ ساعت میشینی پای سیستمت ممکنه ۴ تا جمله بگی تو تمام مدت خیلی تفاوت داره با دبیری
× من پسر دایی ای دارم که با دکتری مربوط به عمران از دانشگاه تهران داره تدریس زبان برای بچه ها میکنه دختر خاله ای دارم که با کارشناسی معماری دانشگاه آزاد داره کار میکنه درآمدش فوق العاده بالاس این قضیه کار واقعاً به توانایی خودت ربط داره تو خیلی از رشته ها ولی تو کامپیوتر ۱۰۰ درصد توانایی هاتو خیلی باید آپدیت و تو سطح بالا نگه داری اینا رو حواست باشه
× من واقعاً شرمنده ام که میرم بالای منبر و انقدر طولانی میشه سخنرانی هام ((=

_Fatemeh_

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علوم پزشکی بیابون
رشته دانشگاه
پزشکی
در نتیجه اگر یه ذره تلاش کنه کسی اونجا، خیلی راحت میتونه با استادا کانکت شه، TA بشه، وارد شرکتاشون بشه یا توصیشون کنن استادا به شرکتهایی که کار میکنن توشون. این چیزا تو مهندسی خیلی سخت تره. انقدر آدم ریخته که نمرات بالا میگیرن و میخونن و علاوه بر درس اصلیشون، چندتا نرم افزار و برنامه نویسی و هوش مصنوعی و زبان هم فول ان. نهایتا میری تو آزمایشگاهشون کار میکنی و توصیه نامه میگیری برای اپلای کردن.

در مورد کار کردن هم، تو مهندسی بیشتر ورودی‌های ما و دو سه سال بالا و پایین رو میبینم، همه دنبال اپلای ان تقریبا. چون کار کردن تو یه شرکت و کارخونه‌ای چیزی به عنوان مهندس مکانیک مثلا، نهایتا 6 7 تومن بدن اوایلش اگه کارت خوب باشه و سربازی رفته باشی و کلی شرط دیگه. با این پول (و با توجه به تلاشی که کردی و پدرت در اومده تا به اینجا برسی)، واقعا سخته.
خب یه چیزی بگم. من تجربی دادم امسال. تو منطقه یک شدم حدودا 4300-4400. من خیلی خیلی خونده بودم. استرس گرفتم سر جلسه و خب ، خراب شد. خیلی راحت:)
الان رفتم سایت کانون رو چک کردم دیدم با رتبه حدود رتبه من مدیریت تهران و بهشتی و علامه اینا قبول شدن. ایا واقعا با این رتبه میشه مثلا مدیریت تهران خوند؟:Oops:
مورد بعد اینکه من چون علاقه ای به مریض و مطب و بیمارستان و این محیط ها ندارم میخواستم سال دیگه ریاضی بدم. هدفمم مهندسی کامپیوتر بود.با توجه به اینکه بازار کار خوبی هم داره و اینکه برای خودمم جالبه و خوشم میاد ازش. الان با این توصیفی که شما از شرایط مهندسی کردی و با توجه به اینکه برنامه نویسی اینا رو از بیرون هم میشه یاد گرفت و مشغول به کار شد، دودل شدم. ایا واقعا بازار کار مدیریت ها خوبه؟ من کار کردن توی شرکت ها و یا مثلا گروهی کار کردن روی یک پروژه یا راه انداختن تیم و استارت اپ خودم رو دوست دارم. الان با این وضع اگه پیشنهاد و نظری داری خیلی خیلی ممنون میشم بگی بهم.

بالا