• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سختی های رشته پزشکی

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام
همونطور که خیلی از شماها می دونید رشته تجربی تو دهۀ 90 خیلی پرطرفدار شده و اکثر دانش آموزان دبیرستانی توی کنکور تجربی شرکت می کنند فقط برای رسیدن به سه رشته "پزشکی ، دندانپزشکی، داروسازی" و مخصوصا پزشکی
توی این تاپیک قراره که با مشارکت دانشجویان پزشکی شرایط این رشته و سختی هاش رو تا جایی که ممکنه درک کنیم.
دانش آموزانی که رشتشون تجربیه میتونن بیان توی این تاپیک در مورد انگیزه خودشون که از انتخاب رشته تجربی داشتن حرف بزنن و از دانشجویان پزشکی هم در مورد این رشته سوال بپرسن.
دانشجویان پزشکی هم میتونن توی این تاپیک از سختی ها و شرایط رشته پزشکی و بازار کار این رشته برای دانش آموزان تجربی بگن.

saintr

Downhillson
نام مرکز سمپاد
استعداد های درخشان شهید بهشتی
شهر
بهبهان
نمیدونم مرتبطه یا نه ولی بازار تجربی هم تا چند سال اینده میخوابه و اون وقته که بازار کار ایران از همیشه بدتر میشه
اکثر کسایی که میرن تجربی کششو ندارن و فقط بخاطر پولشه
تو کشور های خارجی بهترین رشته انسانیه و بعد ریاضیو تجربی
و هر کسی هر رشته ای مورد علاقشه انتخاب می کنه چون تو همش پول هست
نمی خوام بگم وضع اون جا بهشته ولی حداقل از ما بهترن
وقتی ما افراد ضعیف رو به رشته انسانی بفرستیم افرادی مدیر کشور میشن که یا ضعیفن و نمی تونن یا پزشک و مهندسن و سر رشته ای ندارن و باعث میشه کشور از بین بره

Shirin 77

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
96
منم تا همین یه ماه پیش به خاطر خانوادم تنها هدفم پزشکی بود بعد رفتم با چند تا دانشجوی پزشکی تو فامیلامون حرف زدم فهمیدم کار من نیست !:D

بهترین ضرب المثل برای توصیفش اینه :D

کار هر بز نیست خرمن کوفتن

گاو نر می خواهد و مرد کهن

واقعا رشته ی سختیه با قبول شدت تو کنکور فقط پله ی اول نردبان رو طی کردی ! خیلی ها فکر میکنن کار تمومه :|

فقط کسایی موفقن که واقعا عاشق این رشته هستند نه به خاطر درآمد و خانواده و ....

ببخشید من نظر دادم من هنوز کنکوری ام اصلا دانشجو نیستم <':

از استارتر هم ممنونم بابت تاپیک ! (:

سارا مقدم

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
ته
من خیلی دوست دارم با چنتا دانشجوی پزشکی صحبت کنم اما نمی دونم چطوری! اما فک میکنم رشته سختی باشه

Shirin 77

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
96
من خیلی دوست دارم با چنتا دانشجوی پزشکی صحبت کنم اما نمی دونم چطوری! اما فک میکنم رشته سختی باشه

قطعا رشه ی سختیه !! تو همین انجمن خودمون خیلی دانشجوی پزشکی داریم (:

پ . ن : تلاش من برای بالا بردن این تاپیک اصلا تابلو نیست:D:>

سارا مقدم

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
farzanegan
شهر
ته
میدونی ی عالمه سوال دارم و در عین حال هیچ سوالی ندارم!

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
  • شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 2
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
98
دانشگاه
علوم پزشکی زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
خب همین جوری که نمیشه!
سوال بپرسید تا جواب بدیم :D
از سختی های پزشکی همین بس که من به شخصه از بعد از کنکور کمتر از انگشت های دو دست:D رفتم جا هایی که دلم میخواد(همون ددر منظورمه:D)
حالا این الان اولاشه و این کوچیکشه! کلا کسی اگه بخواد پزشک موفق و خوبی بشه زندگیش نوع خاصی میشه! واسه ی همین میگن اگه علاقه دارید برید این رشته(چون در این صورت حتی اگه زندگیتون محدود بشه، به کار های تخصصیتون در این حیطه، ناراحت و خسته نمی شید)

Shirin 77

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
96
خب همین جوری که نمیشه!
سوال بپرسید تا جواب بدیم :D
از سختی های پزشکی همین بس که من به شخصه از بعد از کنکور کمتر از انگشت های دو دست:D رفتم جا هایی که دلم میخواد(همون ددر منظورمه:D)
حالا این الان اولاشه و این کوچیکشه! کلا کسی اگه بخواد پزشک موفق و خوبی بشه زندگیش نوع خاصی میشه! واسه ی همین میگن اگه علاقه دارید برید این رشته(چون در این صورت حتی اگه زندگیتون محدود بشه، به کار های تخصصیتون در این حیطه، ناراحت و خسته نمی شید)

ممنون که دعوت منو قبول کردید x:

الان روزانه چند ساعت مطالعه می کنید ؟؟

شما دنبال تخصص می رید دیگه ؟

تعطیلی هاتون کی هست ؟ :D

نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
بستگی داره
دم امتحان 26 ساعت از 24 ساعت:D:D(حالا نه دیگه در این حد ولی توی فرجه ی امتحان ها نرمال برای نمره خوب 8-10 ساعت هست)

در انگلیس و آمریکا و ... پزشک های عمومی و خانوده از پزشک متخصص شرایطشون بهتره ولی در ایران دقیقا برعکس هست و یک پزشک باید حتما متخصص یا فوق تخصص باشه تا اصلا پزشک به حساب بیاد!! (منم بستگی داره هنوز واقعا تصمیم نگرفتم)

تعطیلی؟ چی هست اصلا؟؟:D:D ولی جدا از شوخی خب فرجه ها رو تعطیلیم و تابستون هم از 7 مرداد تعطیلیم (تا کی رو نمی دونم؟) بین دو ترم که در یک سال تحصیلی هستند هم زیاد تعطیلی نداریم چند روز (یعنی مثلا بین ترم 1و2 یا بین ترم 3و4)

shiva93

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرز
شهر
کــرج
سال فارغ التحصیلی
1398
کلا آدم باید چه ویژگی هایی داشته باشه تا بتونه موفق باشه تو پزشکی ؟ ....بعد اینکه دانشجوی پزشکی می تونه همزمان کار هم کنه یا دنبال رشته های دیگه ای مثل موسیقی و هنر هم بره ؟ ( با توجه به حجم درسا )

Ursula

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1و2
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1930
به نظر شما دانشجویان عزیز پزشکی، سخت ترین پله قبولی تو کنکور نیست؟ چون خیلیا هم علاقشو دارن هم استعداد پزشک خوب شدن ولی این کنکور اجازه نمیده که آدم به علایقش برسه!

maryam-n

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
shk
سال فارغ التحصیلی
98
رشته دانشگاه
دندون
منم تا همین یه ماه پیش به خاطر خانوادم تنها هدفم پزشکی بود بعد رفتم با چند تا دانشجوی پزشکی تو فامیلامون حرف زدم فهمیدم کار من نیست !:D

بهترین ضرب المثل برای توصیفش اینه :D

کار هر بز نیست خرمن کوفتن

گاو نر می خواهد و مرد کهن

واقعا رشته ی سختیه با قبول شدت تو کنکور فقط پله ی اول نردبان رو طی کردی ! خیلی ها فکر میکنن کار تمومه :|

فقط کسایی موفقن که واقعا عاشق این رشته هستند نه به خاطر درآمد و خانواده و ....

ببخشید من نظر دادم من هنوز کنکوری ام اصلا دانشجو نیستم <':

از استارتر هم ممنونم بابت تاپیک ! (:
اهم اهم ببخشیدااااااا ولی میشه بگی تصمیم گرفتی تو چه رشته ای تحصیل کنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

maryam-n

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
shk
سال فارغ التحصیلی
98
رشته دانشگاه
دندون
دندون پزشکی مریم جان (:
اوکی عزیزمx:
منم درباره سختی های پزشکی تحقیق کردم هم درباره دندون. با اینکه دندون مناسب تر بود اما نمی تونم از عشق پزشکی بگذرم.:Dفعلا سردرگمم :-sدر انتخاب البته هنوز کوتا دو سال و نیم دیگه:))

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی
کلا آدم باید چه ویژگی هایی داشته باشه تا بتونه موفق باشه تو پزشکی ؟ ....بعد اینکه دانشجوی پزشکی می تونه همزمان کار هم کنه یا دنبال رشته های دیگه ای مثل موسیقی و هنر هم بره ؟ ( با توجه به حجم درسا )
موفق شدن تو رشته پزشكي درس خوندن خيلي زياد ميخواد اول از همه اينه حتي وقتي وارد بخش ميشي د درجه بعد پزشكاي خيلي موفق ريسرچر هاي موفقي هم هستند
بله ميشه كار كرد و يا رشته هنري رو دنبال كرد البته يكي از اين دو مورد نه هردو باهم

Shirin 77

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
96
اوکی عزیزمx:
منم درباره سختی های پزشکی تحقیق کردم هم درباره دندون. با اینکه دندون مناسب تر بود اما نمی تونم از عشق پزشکی بگذرم.:Dفعلا سردرگمم :-sدر انتخاب البته هنوز کوتا دو سال و نیم دیگه:))
دندون پزشکی هم سختی داره !
ولی من فهمیدم علاقم به پزشکی فقط به خاطر خانوادمه:D
اگه عاشق پزشکی هستی موفق میشی (:

saranaz

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
یزد
سال فارغ التحصیلی
1393
رشته دانشگاه
پزشکی
به نظر شما دانشجویان عزیز پزشکی، سخت ترین پله قبولی تو کنکور نیست؟ چون خیلیا هم علاقشو دارن هم استعداد پزشک خوب شدن ولی این کنکور اجازه نمیده که آدم به علایقش برسه!
من فكر نميكنم قبولي كنكور سخت ترين بخش باشه
مواردي ديده ميشه كه ول ميكنن پزشكي رو يا به دلايلي مجبور به تغير رشته ميشن.... بعد از قبولي از ترم يك با حجم خيلي زيادي از درس مواجه ميشي كه اگه بخواي روند دبيرستان و يادگيريه همه چيزو ادامه بدي خيلي خيلي بيشتر از كنكور بايد درس بخوني

بالا