• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

با چگونه آزمونی وارد سمپاد شدید

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020
من با آزمون ورودی ۹۸/۹۹ آزمون ورودی دهم قبول شدم ، و خب برا فرز یک دو نفر می‌گرفتن و فرز دو پنج نفر و فک میکردم فرزانگان دو قبول شم ولی فرزانگان یک شدم

505

قاتل هندزفری
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1403
با آزمون تکمیل ظرفیت هفتم به هشتم
ظرفیتش 5 نفر بود برای دخترا
برای پسرا 25 نفر

ShAkIbA08

کاربر فوق‌فعال
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1403
تاپیکای جالبی داره بالا میاد
یکم شاید ضایع باشه بین بزرگان سایت من حرف از آزمون امسال بزنم :-" :))
ولی خب میگم ._.
آزمون سال ما مثل سال 98 بود(متوسطه اول)
و خب...
دوتا دفترچه داشت
اولی شصت تا سوال و یک دقیقه زمان
که مباحثش اینابود:
هوش کلامی و ادبی
هوش تصویری فضایی
و هوش ریاضی منطقی
دومین دفترچه هم 40 تا سوال بود با 20 دقیقه زمان
که سوالای سرعت و دقت بود
قسمت سختش فقط ریاضی منطقی بود
آنچنان سخت نبود
و بدیش این بود که
یکسری از رقبا که میشناختیم و قدر بودن نیومدن بخاطر کرونا و ازون ور بخاطر اینکه ظرفیت رو کامل بگیرن کسایی هم وارد مدرسه شدن که فقط اومدن سرجلسه و درسی نخونده بودن آنچنان
*البته فرزانگان کرج رو نمیگما...من تهران بودم انتقالی گرفتم و آزمونمم دقیقا وسط جابه جاییمون بود
ده تا سوال هم فکر میکنم نابود شد این وسط
چند تا دوجوابه و چند تا هم حذفی
(البته بنظرم دو جوابه ها نباید نمره به همه داده میشد چون سوال دوتا منظور دور و نزدیک داشت و جواب قرار بود همون دوره باشه)
در کل کیفیتی و ریزبینی که باید رو نداشت سوالا
از نظر رقابت هم که تو هر شهر متفاوته مثلا اینجا(کرج) خیییییییییلی رقابت تنگاتنگ بوده و بچه ها رسما خودکشی میکردن (البته استثنا همه جا هست) چون تو کوچه خودمون مدارس و موسسه هایی هست که دقیقا رو همین موضوع کار میکنن و الان که بچه هارو شناختم وقتی از جلوشون رد میشم اسم همه همکلاسیامو میبینم.و خب اکثرا کلاسای اینجوری رفتن و کلی استاد و اینا...

هرچی بود گذشت دیگه باید به فکر ادامش باشم ورود بخش کوچیکیش بود انگاری

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
از هرچه بگذريم ازمون بچه هايى كه امسال اومدن مثل اينكه خيلى داغون بوده
من فقط شنيدم اما به يكى از اشنايان گفتن سامانه خراب شده بوده تعداد زيادى از غير قبولى ها وارد شدن و تعداد زيادى از قبولى ها رد!بعدم بهشون گفتن به خاطر كرونا ديگه نميتونيم دوباره ازمون رو برگزار كنيم و خلاصه هيچى ديگه...خيليا فنا شدن
نمى دونم چطور ولى مثل اينكه پسرا بيشتر از سامانه امسال ضربه خوردن.ما هميشه مظلوم واقع ميشيم! :))
البته بگم اينايى كه گفتم خودش بر طبق حرفاى يكى ديگس و نمى تونم صحتشو تاييد كنم.
همونطور كه گفتم منبع اين حرف موثق نيست
كه الان معلوم شد واقعا نيست!ممنون كه بهم گفتين كه غلطه
(دوباره فريب خوردم!)

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
از هرچه بگذريم ازمون بچه هايى كه امسال اومدن مثل اينكه خيلى داغون بوده
من فقط شنيدم اما به يكى از اشنايان گفتن سامانه خراب شده بوده تعداد زيادى از غير قبولى ها وارد شدن و تعداد زيادى از قبولى ها رد!بعدم بهشون گفتن به خاطر كرونا ديگه نميتونيم دوباره ازمون رو برگزار كنيم و خلاصه هيچى ديگه...خيليا فنا شدن
نمى دونم چطور ولى مثل اينكه پسرا بيشتر از سامانه امسال ضربه خوردن.ما هميشه مظلوم واقع ميشيم! :))
البته بگم اينايى كه گفتم خودش بر طبق حرفاى يكى ديگس و نمى تونم صحتشو تاييد كنم.
همونطور كه گفتم منبع اين حرف موثق نيست
كه الان معلوم شد واقعا نيست!ممنون كه بهم گفتين كه غلطه
(دوباره فريب خوردم!)
ازمون امسال برای تکمیل ظرفیت پایه دهم ازمونی بود که حدودا 8 سوال توی استعداد تحلیلی و 3 سوال توی دروس دیگ کلا با 11 غلط برگزار شد
سوالات غلط رو برای همه حذف کردن که خب تاثیری ایجاد نمیکنه و سوال های دوگزینه درست هم برای همه درست گرفتن که حدودا 5 درصد افزایش ظرفیت در مراکز کل کشور بوده که میشه هرمدرسه 2 نفر حدودا همین!
از طرف دیگ سوال های استعداد تحلیلی رو که تشریف ببرین نگاه بکنین نسبت به ازمون های سوال های قبل بسیار سخت تر بوده که خب به نظرم خیلی پوم مثبتی بوده...
سوال های دروس دیگ هم افزایش سطح داشتن و نسبت سوال های دشوار به متوسط بیشتر بوده
در کل ازمون مناسبی بوده اما این غلط ها شاید یکمی توی جو اش موثر بوده باشن...
برای مثال سوال های شیمی اش که ترکیبی سه فصل نهم و هشتم بوده یعنی برای پاسخگویی به شیمی اش باید این فصول رو بلد میباشی ک خب درسته تعداد سوال ها از 17 تا به ده تا کاهش یافته بوده اما سطح پوشش مطالب اش به شدت بالا رفته بوده....
به نظر من ناعدالتی ای رخ نداده چون در هرصورت تکمیل ظرفیت های پارسال که قبول شدن قبول میشدن و شاید درکل برای یک یا نهایتا دو نفر فرق میکرده که خب این تفاوت بین تمامی سال ها بوده...
در کل تکمیل ظرفیت ها خیلی اذیت میشن قبول بشن نسبت به دوره اول چون هم ظرفیت کمتر میشه هم رقابت بیشتر و هم افراد نسبت به گذشته توانایی بیشتری پیدا میکنن...

یه کاربر قدیمی هیچ وقت از چیزی که مطمعن نیست صحبت نمیکنه!

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
ازمون امسال برای تکمیل ظرفیت پایه دهم ازمونی بود که حدودا 8 سوال توی استعداد تحلیلی و 3 سوال توی دروس دیگ کلا با 11 غلط برگزار شد
سوالات غلط رو برای همه حذف کردن که خب تاثیری ایجاد نمیکنه و سوال های دوگزینه درست هم برای همه درست گرفتن که حدودا 5 درصد افزایش ظرفیت در مراکز کل کشور بوده که میشه هرمدرسه 2 نفر حدودا همین!
از طرف دیگ سوال های استعداد تحلیلی رو که تشریف ببرین نگاه بکنین نسبت به ازمون های سوال های قبل بسیار سخت تر بوده که خب به نظرم خیلی پوم مثبتی بوده...
سوال های شیمی اش که ترکیبی سه فصل نهم و هشتم بوده یعنی برای پاسخگویی به شیمی اش باید این فصول رو بلد میباشی ک خب درسته تعداد سوال ها از 17 تا به ده تا کاهش یافته بوده اما سطح پوشش مطالب اش به شدت بالا رفته بوده....
به نظر من ناعدالتی ای رخ نداده چون در هرصورت تکمیل ظرفیت های پارسال که قبول شدن قبول میشدن و شاید درکل برای یک یا نهایتا دو نفر فرق میکرده که خب این تفاوت بین تمامی سال ها بوده...
در کل تکمیل ظرفیت ها خیلی اذیت میشن قبول بشن نسبت به دوره اول چون هم ظرفیت کمتر میشه هم رقابت بیشتر و هم افراد نسبت به گذشته توانایی بیشتری پیدا میکنن...
اره فكر كنم اشنامم ميخواسته همينو بگه منتها ناراحتى قبول نشدن و عصبانيتش رو باهاش جمع زده و شده اون چيزى كه بهم گفت!
(هرگز توصيفات زودهنگام كسيو كه تازه نتيجه امتحان اومده و قبول نشده رو باور نكنيد بزاريد يكم اروم شن بعد!)

!..Saman

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Helli 1
شهر
Arak
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علوم پزشکی آزاد تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
من تا هفتم کتاب تستو از نزدیک ندیده بودم.دیگه نمی دونم شیشم چطوری قبول شدم

(تنها مزیتش این بود که مطالعه کتابای سال متوسطه دوره اول و دوم جزء تفریحاتم بود.الان که می بینم چیز جذابی ندارن ولی اونموقع مطالبش خیلی برام جذاب بود:/)

فکر کنم منم همون سال آزمون دادم.
قبلش داشتم آب می خوردم ریخت کنار صندلیم هرچی به زنه گفتم کنار صندلیم خیسه اونجا نذار گوش نکرد.
دفترچه استعداد تحلیلیمو خیس خیس جواب دادم.:))
یادش بخیر بعد امتحان داشتم برا همکلاسیام توضیح می دادم اصلا pH چی هست.
ولی خب مدرسمون خیلی توی آمادگیمون سنگ تموم گذاشت(عین شلغم فقط گفتن میرین آزمون میدین میاین
اولین آزمون تستی عمرم که بود هیچ
اولین بارم بود اسم استعداد تحلیلی رو می شنیدم.)
یادمه سر آزمون دو تا دختره داشتن گریه می کردن من داشتم به اون دوتا می خندیدم+آبجیم که جلو نشسته بود)
برای ما هم چند نفر ازمون ششم حالشون بد شد و من بخاطر موقعیت استراتژیکم دیدمشون. :))

و خب اونموقع که هیچ حتی بعدا که خودمم خرخون تر شدم و برای ازمون دهم خونده بودم باز هم نتونستم درکشون کنم... :)) :D

!..Saman

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Helli 1
شهر
Arak
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علوم پزشکی آزاد تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
برای مثال سوال های شیمی اش که ترکیبی سه فصل نهم و هشتم بوده یعنی برای پاسخگویی به شیمی اش باید این فصول رو بلد میباشی ک خب درسته تعداد سوال ها از 17 تا به ده تا کاهش یافته بوده اما سطح پوشش مطالب اش به شدت بالا رفته بوده....

یه کاربر قدیمی هیچ وقت از چیزی که مطمعن نیست صحبت نمیکنه!
نه نه . سوالای دو گزینه رو گفتن هر کدوم از گزینه ها که زدید قبوله :))
که بنظرم حق اونایی که بین جواب ها شک کردن (و یعنی بیشتر هم از بقیه تسلط داشتن) و جواب ندادن ضایع شد

• لایک
امتیازات: f.hn
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه یزد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
ورودی ۹۶_ ۹۵ ، هم نمونه قبول شدم هم سمپاد یه رفیق خری داشتم گفت بریم سمپاد رسیدگی بیشتره که الان پنج ساله هر وقت میبینمش جد و آبادشو مستفیض میکنم...
سوالا هم چیز خاصی یادم نیست فقط یه سوال علوم رو یادمه گفته بود کدام حیوان پستاندار است بعد جوابشو بلد نبودم و چون پلاتیپوس خیلی اسمش برام عجیب بود اونو زدم :-"

!..Saman

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Helli 1
شهر
Arak
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علوم پزشکی آزاد تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
ورودی ۹۶_ ۹۵ ، هم نمونه قبول شدم هم سمپاد یه رفیق خری داشتم گفت بریم سمپاد رسیدگی بیشتره که الان پنج ساله هر وقت میبینمش جد و آبادشو مستفیض میکنم...
سوالا هم چیز خاصی یادم نیست فقط یه سوال علوم رو یادمه گفته بود کدام حیوان پستاندار است بعد جوابشو بلد نبودم و چون پلاتیپوس خیلی اسمش برام عجیب بود اونو زدم :-"
یعنی میخوای بگی توی شهرتون نمونه بهتره ؟؟ :-?

Asaliiiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه ۲
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1401
من یازدهمم تجربی
فرزانگان کرمان ناحیه دو
ورودی ۹۵ ۹۶ هفتم قبول شدم
یه خواهر دارم برای ششم به هفتم ۹۹ ۱۴۰۰ آزمون داد بخاطر کرونا و سوال های اشتباهشون قبول نشد :((
من خودم شاهدم که شب و روزش رو برای تیزهوشان گذاشت
تازه من که پارسال دهم بودم کمتر از خواهرم میخوندم
خیلی ناراحتم از اینکه میبینم خودم فرزانگانم بعد خواهرم نیست
الان فقط تنها امیدش به امساله که ممکنه تکمیل ظرفیت هفتم به هشتم برگزار بشه چون بخاطر کرونا خیلیا شرکت نکردن توی تیزهوشان و صندلی ها خالی بوده

آخرین ویرایش:

Asaliiiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه ۲
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1401
من یازدهمم تجربی
فرزانگان کرمان ناحیه دو
یه خواهر دارم برای ششم به هفتم ۹۹ ۱۴۰۰ آزمون داد بخاطر کرونا و سوال های اشتباهشون قبول نشد :((
من خودم ساختم که شب و روزش رو برای تیزهوشان گذاشت
تازه من که پارسال دهم بودم کمتر از خواهرم میخوندم
خیلی ناراحتم از اینکه میبینم خودم فرزانگانم بعد خواهرم نیست
الان فقط تنها امیدش به امساله که ممکنه تکمیل ظرفیت هفتم به هشتم برگزار بشه چون بخاطر کرونا خیلیا شرکت نکردن توی تیزهوشان و صندلی ها خالی بوده
میگه اگه امسال برگزار نشه برای نهم به دهم میخونم
اگه امسال برگزار نشه از نظرتون از هشتم شروع کنه یا نهم؟

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
میگه اگه امسال برگزار نشه برای نهم به دهم میخونم
اگه امسال برگزار نشه از نظرتون از هشتم شروع کنه یا نهم؟
بستگى به خودش داره اما به نظر من از هشتم شروع كنه ولى سنگين نباشه و از نهم سنگين كنه كارو

Asaliiiii

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه ۲
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1401

Batman:/

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1401
سال۹۵ازمون دادم ،ورودی راهنمایی
سوالا هم با ادبیات شروع شد و با ریاضی تموم شد
ازمون نمونه و تیزهوشان جدا بود
سطح سوالا اون سال بالا بود و خیلی سوالا هوشی بودن، ورودیم برای دخترا تو شهرمون بشدت اون سال کم بود (به نسبت سال های قبلش و کل کشور)
تستای علوم ی شباهتی به نشرالگو داشت ولی برخلاف نمونه دولتی که حتی بعضی سوالات عینا از کتابای تست تکرار شده بود همه ی تستا جدید بودن
وقت کم اوردم چون شک شده بودم و دیگ هیجی هم برام مهم نبود دیگ فقط سعی کردم تعداد غلطام و بیارم پایین :|
قبولیم خیلی شک بود واسم :))

Batman:/

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اراک
سال فارغ التحصیلی
1401
ورودی 95-96
ما اولین سالی بودیم که دوتا دفترچه شدیم.استعداد تحلیلی و استعداد تحصیلی
سمپاد با دوره ی ما فک کنم مشکل شخصی داشت.در راستای بهبود سمپاد سالی که ما اومدیم ظرفیت مدرسه ها نصف کردن سال بعد دوبرابر کردن.:|
یادمه فقط ظرفیتارو دیدم خیلی حرص خوردم.هنوزم ما کمترین تعداد دانش اموزو داریم حتی با اینکه دوره دوم ورودی گرفتن.
جدا از اون سال ما خیلی طول کشید نتایجو دادن.یعنی نمونه هم بعد امتحان ما بود ولی اول نمونه رو دادن بعد مارو.
ازمون سخت بود واقعا.مخصوصا ادبیاتش.یه سوال علومش پرسیده بود بعد ناهار کدوم میوه بهتره برای خوردن؟همه بلااستثنا زده بودن خیار
ولی خب بعدا مشخص شد کیویه.
اتفاقا الان داشتم به اون سواله فکر میکردم و اینکه جوابش چی بوده مرسی واقعا:))
من خودم چون فکر میکردم با غذا سالاد شیرازی میخورن و تو سالاد خیاره به هضمم حتما کمک میکنه :rolleyes:
دفترچه ها افتضاح بود استعداد تحیلیلی و گند زدم استعداد تحصیلیم باز کردم اولین سوال ادبیات و دیدم وا رفتم کاملX_X
نتیجه ها انقد دیر اومد من بیخیالش شده بودم دیگ مادر دوستم زنگ زد میخوای برات چک کنم منم ترسیدم گند زده باشم خودم چک کردم سایت و:|

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه یزد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
95
سال هشتاد و هشت یا هشتاد و نه باید باشه یادم نیست ؛ ولی هشت تا سوال تشریحی بود مرحله دومش. کلاس پنجم بودم.
زمان خیلی عجیب میگذره.

Smohammadreza

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی یک
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
مدال المپیاد
نقره فیزیک
سلام
ورودی97
6 به7
همون سالی که یک دفعه وسطش گفتن سمپاد قراره حذف بشه :\
که خداروشکر نشد
دو نوع سوال بود 60 تا استعداد تحلیلی، 60 دقیقه
5تا هم سوال هوش، 5دقیقه
من به همه سوالا غیر 3 تا اسعداد تحلیلی جواب دادم، نتیجه شم این شد که حلی5 قبول شدم
البته من بدون هیچ استرسی رفتم ازمون دادم چون قبلش هم انرژی قبول شده بودم هم مفید.
مثلا یکی از اون سوال هوش ها این بود که یک سری وسیله تو قایق داریم و قایق هم خیلی سنگینه و داره غرق میشه. به ترتیب کدومارو میندازی تو دریا؟
در کل سطح ازمون بخوام صادق باشم اصلا خوب نبود. در این حد که یکی از معلم هامون میگفت شما بدترین نسل سمپادید :/
تازه اکثر سوالای استعداد تحلیلش هم تکراری بودن یعنی با یه سرچ ساده تو نت هم میتونستی پیدا کنی کپی سوالارو
خودم سوالای سال های بعدی رو دیدم فهمیدم سخت تر بودن

بالا