• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور سوالات و مشکلات غیردرسی کنکور ۹۸

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
از کی تست زمان دار بزنیم ؟
ببینید تست زمان دار زدن به نظر من از الان زوده. شما اگه تو درس ایکس ضعیف هستید ناکارآمده و جلوی حل درستتون رو می گیره. ولی مهمه قبل از شروع تست زنی برای خودتون زمان تعیین کنید. اینجور نباشه بره تو بازه ی بی نهایت و بقیه درس هاتون نرسید. وقتی تو یه درس به تسلط رسیدید، مرحله بعدیش تست زمان دار زدنه.

Mahdich

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی 3
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1396
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
از کی تست زمان دار بزنیم ؟
بعد اینکه هر درس جدیدی رو میخونید، یکی دو بار باید تست آموزشی بزنید. نه زمان دار. که مفاهیم براتون جا بیفته و مسلط بشید روی درس. بعدا میتونید از تست زمان دار برای تسلط بیشتر رو دروس استفاده کنید و افزایش سرعت عمل

frants

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
دوستان با تجربه چه درسهایی ومباحثی برای تابستان ارزش خوندن دارن؟
ببین خوب ما درست نمیدونیم چه مطالبی دارین ولی مثلن اگه هندسه دارین یا منحنی های درجه دو یاتابع اونا مهم که پایه قوی داشته باشی و زبان فارسی قرابت ارایه متن وکلوز زبان قوائد عربی مسئله های شیمی فصل فشار حرکت شناسی دینامیک دو سه دور یا بیشتر کتاب های زیست هربار با یه دیدی با انرژی کنجکاوانه پرسشگر تست زده ... بخونی وهیی بری ازیکی سوالاتت بپرسی بخوای مفهومارو برات توضیح بدن کتابای درسی شما از ما خیلی مهم ترن اونا بدون اینکه ازیه مسئله از یه جمله بگذری بخون البته خیلی کار گفتم اما چند تا شو انتخاب کن دیگه ||=||

boodika

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ناکجا
سال فارغ التحصیلی
1398
از کی به صورت جدی شروع کنیم؟؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
ری
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
تحصیلات تکمیلی در علوم پایه‌ی زن‌جان :)
رشته دانشگاه
فیزیک
از کی به صورت جدی شروع کنیم؟؟
هر چی زودتر شروع کنی نتیجه بهتری می گیری حتا اگه از اول دبیرستان شروع کنی
این سوال یه جورایی ینی تا کی می تونم نخونم و عقب بندازم کارمو
شما از همین الان نتتو قط کن بشین پا درست :عینک آفتابی :))

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
من یه هفته بعد امتحان نهاییا خسته شدم شروع کردم. این آخرای تابستون یازده ساعت فقط شیمی می خوندم حتی : )) که خب کار اشتباهیم بود . نمی دونم اینا که میگن میبُری دقیقا یعنی چی میشه ولی من تو یه بازه ی خیلی کوتاهی درس نمی خوندم! هیچی تو مغزم نمیرفت و عصبی میشدم همش. اینجوری نکنید با خودتون. اگه هی بشینید بگید زوده زوده میرسید به جایی که وقت تنگه و شروع نمی کنید. از نظر روحی و ذهنی به یه استراحت نیاز دارید هر چه قدر که هست فردیه واقعا... و بعد از اون بشینید پیش نیازا رو بخونید. شما اگر تو شیمی شیمی دوم رو بخونید برد کردید. چون ساختار ها، نام گذاری ترکیب ها و ترکیب های آلی تو همه جا هستن و بخواید شیمی سه و پیش بخونید بهشون نیاز دارید، چه بهتره که تابستون خوب بخونیدشون.
مثلا من تو فیزیک سینماتیک وحشتناک می لنگیدم، وقتم باز بود آزمون نمیدادم و سینماتیک کار کردم. واقعا وقت گذاشتم و نتیجه ش رو هم دیدم.
در کل میخوام بگم تا تابستونه بهتره چیزایی بخونید که نقاط ضعفتون رو پوشش بده و با پایه ی بهتری سالتون رو شروع کنید.
کاراتونو به تعویق نندازید،برنامه ریزی کنید حتی اگه فرداش بندازیدش دور... انقدر رو خودتون کار کنید که مدلتون دستتون بیاد.
+یه چیزی هم بگم. من یادم نیست خودم از کی نیومدم اینجا و تلگرام. فقط اینکه خودتونو از حواشی دور کنید. از اعصاب خوردیای بی مورد. آدمایی که جو منفی میدن،استرس بهتون وارد می کنن... ولی خودتونو ایزوله نکنید از الان. فقط از جاهایی که می دونید فکرتونو بهم می ریزن خیلی جدی فاصله بگیرین. دنبال ساعت مطالعه و کتاب و کلاس فلانی نرین. نگین اون از الان شروع کرده پس من هیچی. مدیونین اگه فک کنین من این کارا رو میکردم :-"

آخرین ویرایش:

sadegh dartoomian

پسر بد
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
96
مدال المپیاد
میخواستم طلا بشم ولی نشد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
من یه هفته بعد امتحان نهاییا خسته شدم شروع کردم. این آخرای تابستون یازده ساعت فقط شیمی می خوندم حتی : )) که خب کار اشتباهیم بود . نمی دونم اینا که میگن میبُری دقیقا یعنی چی میشه ولی من تو یه بازه ی خیلی کوتاهی درس نمی خوندم! هیچی تو مغزم نمیرفت و عصبی میشدم همش. اینجوری نکنید با خودتون. اگه هی بشینید بگید زوده زوده میرسید به جایی که وقت تنگه و شروع نمی کنید. از نظر روحی و ذهنی به یه استراحت نیاز دارید هر چه قدر که هست فردیه واقعا... و بعد از اون بشینید پیش نیازا رو بخونید. شما اگر تو شیمی شیمی دوم رو بخونید برد کردید. چون ساختار ها، نام گذاری ترکیب ها و ترکیب های آلی تو همه جا هستن و بخواید شیمی سه و پیش بخونید بهشون نیاز دارید، چه بهتره که تابستون خوب بخونیدشون.
مثلا من تو فیزیک سینماتیک وحشتناک می لنگیدم، وقتم باز بود آزمون نمیدادم و سینماتیک کار کردم. واقعا وقت گذاشتم و نتیجه ش رو هم دیدم.
در کل میخوام بگم تا تابستونه بهتره چیزایی بخونید که نقاط ضعفتون رو پوشش بده و با پایه ی بهتری سالتون رو شروع کنید.
کاراتونو به تعویق نندازید،برنامه ریزی کنید حتی اگه فرداش بندازیدش دور... انقدر رو خودتون کار کنید که مدلتون دستتون بیاد.
+یه چیزی هم بگم. من یادم نیست خودم از کی نیومدم اینجا و تلگرام. فقط اینکه خودتونو از حواشی دور کنید. از اعصاب خوردیای بی مورد. آدمایی که جو منفی میدن،استرس بهتون وارد می کنن... ولی خودتونو ایزوله نکنید از الان. فقط از جاهایی که می دونید فکرتونو بهم می ریزن خیلی جدی فاصله بگیرین. دنبال ساعت مطالعه و کتاب و کلاس فلانی نرین. نگین اون از الان شروع کرده پس من هیچی. مدیونین اگه فک کنین من این کارا رو میکردم :-"
خیلی خوب و کامل گفتی
دمت گرم
همه کنکوریای ۹۸ ب این پست دقت کنن و عمل کنن بهش
#همپوشانی_نظرات

Aramesh_Z

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امام رضا (ع)
شهر
لاهیجان
سال فارغ التحصیلی
96
رشته دانشگاه
دامپزشکی
يه چيزي درباره تست زمان دار بگم من
من پارسال وقتي ميخواستم زمان بگيرم ، براي خودم ميگفتم خب مثلا تو ٣٠ دقيقه بايد اين تستاي رياضي رو بزني و كورنومتر رو تنظيم ميكردم سر ٣٠ دقيقه. بعد چي ميشد ؟ دم به دقيقه داشتم نگاه ميكردم نكنه زمان تموم بشه ، اون آخراشم همش دستپاچه ميشدم. نتيجه چيشد ؟ سر كنكور پارسالم، هم رو عمومي هم رو اختصاصي هول شدم و وقت كم اوردم.
امسال ولي اين كارو نكردم. كورنومتر رو تنظيم نكردم سر زمان خاصي. صرفا زمان ميگرفتم ببينم اين تعداد تست رو تو چه زماني ميتونم بزنم. مثلا براي زيست ، ٥٠ تا سوال رو اولش تو ٤٥ دقيقه ميزدم ، كم كم با همين روش اومد پايين و رسيد به ٣٧ دقيقه . خوبيش چي بود ؟ تونسته بودم بدون دستپاچگي زمان رو كنترل كنم. سر كنكور هم وقت اضافه اوردم.
بنظرم اگه كسي مثل منه اين كار رو انجام بده.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
مهندسی بهداشت حرفه‌ای
بچه ها
کسی اینجا گاج ثبت نام کرده؟!
هزینه اش چقدر میشه؟؟؟؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
97
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط شیمی ولا غیر!!!
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
پزشکی
دوستان یک سوال کسی به طور دقیق میدونه برای کنکور هنر رشته هنر های نمایشی منابع چیاست؟ + ضریب هر بخش
بعد کتاب های کانون براش خوبن؟

panah

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
نمیدانم آن کجا
سال فارغ التحصیلی
1397
میخوام یه کتاب زیست دهم بگیرم _وزارتی ها _
کسی میدونه کجا میتونم پیداش کنم؟اصلا پیدا میشه؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
مهندسی بهداشت حرفه‌ای
میخوام یه کتاب زیست دهم بگیرم _وزارتی ها _
کسی میدونه کجا میتونم پیداش کنم؟اصلا پیدا میشه؟
به سایت بانک کتاب پایتخت برین
توی قسمت کتاب درسی شماره ای گذاشته
باهاشون تماس بگیرین
احتمالا دارن کتاب رو

SAREH AKBARI

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
۳
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400