• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

بیاین سمپادیا رو به اوجش برگردونیم!

ÄBČDE FGHÏ

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه ی حلی 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
1395
اینطور به نظر میاد که تاحد‌ودی این کاهش فعالیت ها طبیعیه و کلا انجمنا بعد ورود گسترده‌ی شبکه‌های مجازی گنده تر ، رونقشون کمتر شده

بحث های سیاسی ، اعتقادی ، اجتماعی و ... خیلی از ادبیات سایر شبکه های اجتماعی تاثیر پذیرفتن و این ادبیات، ادبیات بحث طولانی نیست ، ادبیات کامنت گذاشتنه مثلا : یادمه اون اوایل یکی نوشته بود بسیجیان mokhless توی بحث و این توهین بزرگی قلمداد شده بود اونوقت و یه عده از بحث کناره کشیدن وای الآن خیلی راحت تر به بسیجیا که سهله ، هرکی ذره‌ای تفاوت داشته باشه توهین می‌شه و پستش هم لایک زیاد میخوره ، این یه دافعه ‌ای برای ادامه‌ی بحث ایجاد میکنه . مشکلی نیست با توهین ولی خوب بحث شکل نمیگیره من خودمم توهین کردم و به نظرم سود خاصی نداشته اینکار .

مردمم تا حدودی نهیلیست شدن ، و در شروع بحث یا تولید محتوی میگن خوب که چی؟؟ هیچی و منصرف میشن

شب نشینی ، حرف بزن و خلاقیت و ... مثل نمک سایتن ، زیاد شدنشون باعث شور شدن میشه

نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
تهران
لایک و دیسلایک رو بردارین. خیلی از ارتباطا و صحبتا تقلیل پیدا میکنن به همین لایک و دیسلایک و از بین میرن.

پ.ن: اگر استدلالی داری که با این پیشنهاد مخالفی بیا بیان کن، دیسلایک دادن سطحی بودن فکرت در مخالفتت رو میرسونه.
#طلب_مبارزه

آخرین ویرایش:

Salyone

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
بروجرد
سال فارغ التحصیلی
1399
سلام من کاربر جدیدم با نظر mmmmsampadia موافقم فکر میکنم رویداد های مختلف بیشتری باید برگزار بشه تا جذابیت سایت بره بالا تر این جریان پادکست مثلا فکر خوبیه بیشتر ازین فکرا بدین توی جمع دوستام فک کنم من اولین کسی هستم که فهمیدم یه سایتی وجود داره که سمپادیا توش جمع میشن یکم تبلیغ هم بکنید خب

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
2020
سلام من کاربر جدیدم با نظر mmmmsampadia موافقم فکر میکنم رویداد های مختلف بیشتری باید برگزار بشه تا جذابیت سایت بره بالا تر این جریان پادکست مثلا فکر خوبیه بیشتر ازین فکرا بدین توی جمع دوستام فک کنم من اولین کسی هستم که فهمیدم یه سایتی وجود داره که سمپادیا توش جمع میشن یکم تبلیغ هم بکنید خب
دقیقا

Elaheh_nas

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ دبیرستان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1399
مدال المپیاد
نداشته بید
دانشگاه
محقق
رشته دانشگاه
فیزیک
تلگرام
اینستاگرام
فلسفه‌ی وجودی و نقطه‌ی تمایز این جا چیه؟

جواب این دو تا سوال راه حله.
فلسفه وجودی رو نمیدونم
ولی نقطه تمایزش احتمالا اینه که
نقطه تمایزشم نمیدونم:/
ولی خب نقطه تمایزش چیزیه ک باعث میشه من به جای نوشتن تو اینستا اینجا بنویسم، به جای فالو کردن همچین پیجایی تو اینستا، تاپیکای اینجا رو بخونم
ساده و صمیمیه شاید
با تبلیغ و تزریق ممبر مخالفم، چون درنهایت ب نظرم اگه جو منفعل باشه کاربر هرچقدرم بیشتر باشه وضع همینطوری میمونه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اشباح
سال فارغ التحصیلی
1400
فلسفه‌ی وجودی و نقطه‌ی تمایز این جا چیه؟

جواب این دو تا سوال راه حله.
نقطه تمایزش واسه من اینه که همه چیز دسته بندی شدست... اون گروهی که maleck میگه میشه توش از بحثی پرید به بحث دیگه برای من سخت میشه، چون موضوعی که دنبالشم گم و گور میشه. ولی اینجا وقتی دنبال یه چیز خاصی‌ام میدونم چه جاهایی میشه پیداش کرد (البته باید کلی گشت ولی باز راحت تر از پیدا کردنش تو یه گروهه)

:-|

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
frz1
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
مهندسی معماری
برای اینکه اینجا مثل قبل بشه اول باید فرومش سبز آبی بشه و پ.خ اون ابهت سابقشو پیدا کنه که یه دور ریلود کنی پیجو و تو کروشه اون بالا گنده توش عدد نوشته بشه... :-"
و اینکه مرتبه های اعضا دوباره با لایک بره بالا...
سیستم پاداش مغز هرچی بیشتر بهش جایزه داده بشه مشتاق تر میشه برای بودن و فعالیت کردن بنظرم
من دوتا نکته در ادامه این بگم...
اول اینکه شاید این حرفی که زدم بنظر کمی بچگانه بیاد یا از منظر کسی باشه که واقعا دلتنگه برای حالت اولیه که خب درستم هست هردوش
اما در ادامه میخوام بگم که چندان بی ربط هم نگفتم:D بنظرم اینکه بقول عنوان تاپیک بخوایم اینجارو به اوجش برگردونیم نیازمند برسی از دو منظره.یکی از لحاظ فضایی که داره ارائه میشه و هم از لحاظ محتوا...
و حالا میخوام بعنوان کسی که سر و کار دارم با هنر بگم که چرا این حرف درسته.قبلا که وارد سایت میشدیم با سایتی با نشاط و به شدت منظم و ساده مواجه بودیم طوری که آدم حس میکرد به شدت بهش مسلطه و اگرم سوالی داشت میرفت قسمت راهنما.و خود همین فضای ساده بستری فراهم میشد برای ارتباطات ساده و صمیمی اما الان سایت به طرز عجیبی پیچیده بنظر میاد.پیچیده نیستا اما بنظر میاد.چهره اش خفن شده و داره میره سمت اینکه یه اپ اندرویدم داشته باشه اما قضیه اینه که وقتی قرار باشه مثل بقیه اپلیکیشن ها بشه با کلی تیک و تنظیمات آدم یا تمایزی قائل نمیشه یا میره سمت اپ های بهتر.یکی از دلایلی که نرم افزارها تو ورژن های جدیدشون دارن به سمت آیکن داشتن برای هر دستوری پیش میرن اینه که ساده انگاری باعث افزایش کارکرد و جذب مخاطب میشه...من خودم به شخصه شکل اون موقع فروم رو خیلی بیشتر دوست داشتم
اما از لحاظ محتوا که بخوایم بگیم بنظرم این چیزی نیست که بخوایم مقایسه اش کنیم و یه دورانی رو اسم اوج روش بذاریم...آره یه دوره قریب به ده سال پیش مثلا من اومدم توی سایت و اینجا پر از بحث کردن و صحبت های تخصصی بود اما چیزی که من داشتم نگاه میکردم از زاویه دید یه دختر بچه ی ۱۵ ساله بود،نگاهی پر از کنجکاوی و نشاط و جوگیری نوجوانانه که خب خیلی چیزا برام جذاب میومد که الان نیست.اون دوره بچه های اواخر دهه شصت و هفتادیا اکثرا بودن اینجا و خب نهایت ارتباطات با یاهو مسنجر بود و حال و هوا مثل الان نبود.بچه ها به اینجا زیاد معتاد میشدن و زیاد میومدن چون به موازاتش تلگرام و واتس اپ و اینستا نبود و برای حضور در اینجا زمان و انرژی بیشتری داشتن و خیلی از سرمایه گذاری های ارتباطی،اجتماعی،فکری و رشدی خودشونو اینجا میگذروندن...خب الان نسل عوض شده و نیاز ها متفاوت شده و نحوه ی ارتباطات فرق کرده اما به معنی نیست که الان بگیم اینجا غمیگنه و قبلا نبوده یا بگیم دعوا میشه و قبلا نمیشده و همون قدیما هم بیشترین پستو حرف بزن داشت و هنوزم داره و یه روزم هرکسی میومده تو یه پست حرف بزن خدافظی میکرده میرفته و یه عده مثل منم میموندن و الانم همینطوره...میخوام بگم ک بهشت نبوده قبلنم.
این حرف بنظرم درست نیست که بگیم قبلا تو اوجی بوده که الان نیست.الانم بچه ها اتفاقا باتوجه به مقتضیات زمان بنظرم زیاد اینجا فعالیت میکنن و بحث های خوبی میشه.و بچه های الانم پر از قابلیت هایی هستن که ماها نداشتیم یا دست و پامون بسته بود برای ابراز و انجام دادنش.
اینکه بگیم قدیم دوران اوج بوده حرف کسایی مثل منه که قبلا اینجارو دیدیم و کلی دوست پیدا کردیم و حالا که اینجا مامان بزرگ بنظر میایم و همه ی دوستامون رفتن و غریبی اینجا اذیتمون میکنه میام میگیم که بنظرم دیگه هیچی مثل قدیم نمیشه.

آخرین ویرایش:

froq

فارغِ مُطلق
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار
سال فارغ التحصیلی
1401
اقا من یه نکته بگم فقط
واقعا تزریق ممبر درست نیست
چیزی که مهمه اینه که به افراد تازه وارد همون اندازه قدیمیا بها داده بشه
من به شخصه اگه به خاطر یکی از دوستام و اشناییت اندکی که تو تلگرام با چندتا از بچه ها پیدا کردم نبود مطمئنا همون هفته اول به بعد دیگه نمیومدم
چون تا وقتی که افراد سمپادیا رو مثل یه جامعه ی از پیش تعیین شده ببینن که هیچ جایی توش ندارن قطعا تو بحثا شرکت نمیکنن
یکی این موضوع یکی اینکه اموزش سایت رو به صورت خلاصه و ساده ارائه بدین چون بعضی قسمتاش واقعا گیج کننده اس

قاصدک آبی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
معمولا بحثی توی سایت شکل نمیگیره، همونایی هم که بوجود میاد آخرش همدیگرو احمق میدونن و بحث تموم میشه.
البته اینکه خبر بد و کلا چیزای ناراحت کننده یه جورایی توی این فضا بیشتر شدن و بیشتر هم مردم رو تحت تاثیر میزارن خودش یه دلیل میتونه باشه
گاهی همین توهینایی که تو بحثا اتفاق میفته باعث میشه کاربرا ناراحت بشن و کمتر هوس اینجا رو بکنن

نسیـم

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
سابقه مدیریت فروم
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرراز
سال فارغ التحصیلی
98
به اوج رسوندن سمپادیا اصن ینی چی ؟ینی کاربرای قدیمی برگردن ؟یا صرفا ممبرا زیاد بشن ؟
من حس میکنم قبلا سایت تاپیکای پر محتوایی داشته یا حتی کاربراش واقعا اهل تبادل نظر و مطالعه بودن که ادم الان نظراشونو میخونه میگه اعع اینا چقدر ادمای خفنی بودن ولی الان یکم تاپیکا بی محتوان تاپیکای مهم کسی سراغش نمیره یا حتی شاید یکی از دلایلش این باشه که کاربرای قدیمی که کمتر میان اینه که اشنایی رو اینجا پیدا نمیکنن یا همونطور که بچه ها گفتن خارج از سایت با هم ارتباط دارن و خب چ نیازی به اینجاست اصن ؟!یا شایدم دغدغه های خسلی مهمتر از سایتی دارن که سال ها پیش فعالیتی توش داشتن
من فک کنم باید بیشتر از هر چی روی محتوا کار بشه تاپیکا روش نظارت وجود داشته باشه واقعا فیک نداشته باشیم قوانین بیشتر ی وجود داشته باشه
به نظر من وقتی سمپادیا در اوج خواهد بود که کاربرای پر محتواش )؟کلمه ی مناسب تر پیدا نکردم برگردن و پرمحتواش بمونن
البته اینم بگم کاربرای قدیمی هنوزم سر میزننا ولی صحبت خاصی ندارن و کلا هیچی نمیگن :))))یه کاری کنید حرف بزنن ما هم استفاده کنیم

باید یه سری هاشونو اینجا بکشونیم بعد اونا میرن اون بقیه کاربرای قدیمی رو هم میارن :)))

آخرین ویرایش:
  • شروع کننده موضوع
  • توقیف شده

Zahra_a

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
99
رشته دانشگاه
داروسازی
خب منظور من از برگردوندن سمپادیا به ،به اصطلاح اوجش این نبود که قبلا خیلی خوب بوده الان بده
به نظرم یه مشکل اساسی الانمون بلد نبود بحث کردن و تبادل نظر و اطلاعاته ....درسته قبلا هم دعوا میشد، بهم توهین میکردن اما همچنان بحث ها روند تکاملی بهتری داشتن و تاپیکا یخورده پیش میرفت
اما الان تعداد خیلی زیادی از تاپیکایی که زده میشه پیشرفت خاصی ندارن
نمیدونم مشکل از کجاست دقیقا...من هدفم این بوده که کاری کنیم کاربرا چه قدیمی چه جدید فعالیت بیشتری داشته باشن و بتونن نظراتشون رو بیان کنن

reyna

MelloW
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
پردیس هاشمی‌ نژاد مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
من الان نزدیک شیش ماهه که عضوم
اوایل میومدم میدیدم که تقریبا هر چند روز یک تاپیک ( معمولا اعتقادی یا اجتماعی ) خیلی داغ میشد و افراد زیادی نظر میدادن
حس میکنم اینروزا یکم کمرنگ تر شده ؛ ولی راستش حتی خودم هم الان حوصله بحث کردن ندارم :| (من عذرم موجهه کنکوریم)
ولی به نظرم تاپیکای خلاقیتی و چالشی میتونن جالب باشن ، مثلا همین گروه شدن واسه پادکست ایده ی نابیه ولی خب باید یکم بیشتر روش فکر کرد

آخرین ویرایش:

reyhaneh24

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سمنان
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
دو تا برنز کارآفرینی
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روانشناسی
در کنار تولید محتوا تو تاپیکا
باید به دنبال جذب کاربر هم باشیم :-"

حقیقتا همون کاربرهای قدیمی و خفنی که ازشون صحبت میکنیم تاریخ عضویتشون بر میگرده به دورانی که دانش اموز سمپاد بودن
و در واقع استقبال دانش اموزا اون موقع خیلی بیشتر از الان بوده

الان دیگه کمتر کسی پیدا میشه که در مقابل تلگرام و اینستاگرام و اکسپلور تموم نشدنیش و هزار جور اپلیکیشن و ... بخواد یه سایت رو برای ارتباط با بقیه افراد و دوستاش انتخاب کنه

با این همه ، به طور کلی دو تا دلیل برای نیومدن افراد جدید به اینجا وجود داره
۱. یا اصلا با اینجا آشنا نیستن
۲. یا از وجود همچین جایی خبردار هستن اما اینستا و راحتی بقیه پیام رسان ها رو به اینجا ترجیح میدن

برای مورد اول راهکار زیادی وجود داره
تبلیغات و صفحات اینستا و تلگرام و توییتر سایت خیلی ضعیفه :-"
در واقع فقط برا کاربرای اینجاعه و جنبه تبلیغاتی نداره

و برای مورد دوم
حقیقتا کار زیادی از دستمون بر نمیاد :-" :))
مگر اینکه کاری کنیم و جذابیت هایی رو ایجاد کنیم که بتونه در مقابل جذابیت ها و راحتی و سرگرمی ای که بقیه اپلیکیشن ها ایجاد میکنن قرار بگیره
و به عبارت دیگه باید یه حرفی برای گفتن داشته باشیم و یه مزیتی وجود داشته باشه که افراد اینجا رو به اون برنامه ها ترجیح بدن :-"

نام مرکز سمپاد
فرزانگان زینب
شهر
ری
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
تحصیلات تکمیلی در علوم پایه‌ی زن‌جان :)
رشته دانشگاه
فیزیک
به نظر من برای این که این جا رونق بگیره مهم ترین اتفاق اینه که بتونیم در حد سایتی مثل ویرگول اعتبار جمع کنیم! خود من خیلی این جا رو دوست دارم ولی اگر بخوام محتوایی تولید کنم ترجیح می دم تو فضایی باشه که بیش تر دیده بشه!
و این که فکر نکنیم اگه الان شروع کنیم تا آخر تابستون سایت رونق می گیره!
ولی به نظرم بهترین کار اینه که تو هر انجمن تاپیکی برای همکاری تشکیل شده و بچه هایی که در مورد موضوعات سواد و علاقه دارن اعلام همکاری کنن و با هم چندتا محتوای خوب تولید کنن!

آخرین ویرایش:

IJJN

Amirreza khakpour
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1401
میشه اپلیکیشن سمپادیا رو هم تولید کرد(چند میلیون هزینه می خواد ولی میشه)
خیلی سایتا اپ دارن، مثلا پونیشا. در ضمن خیلیا کار با اپلیکیشن رو به سایت ترجیح میدن.
با انتشارش توی پلی استور و بازار و.. هم بیشتر در معرض دید قرار میگیره(با یکمی تبلیغات به اوج میرسه)

Strangers

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی۱
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
0000
خب من امروز سه تا تاپیک خاک خورده آوردم بالا
رسالتم رو انجام دادم;;):-":-"

آخرین ویرایش:

armin_att

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهر ری
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
تقریبا برق
اینستاگرام سایت فعال تر شه
و اینکه فعالیت گروهی مون رو زیاد کنیم - میتینگ و گروه کتابخوانی و فیلم و...

برفــــ

-
کنکوری 1403
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
این هم پیشنهاد دوست داشتنی و جذابیه
لطفا راه اندازیش کنید

بالا