• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور مشکلات غیر درسی کنکور 1401

• شروع کننده موضوع
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
کرج
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
Physics
دانشگاه
SUT
رشته دانشگاه
Physics
مشکلات غیر درسی کنکوریتون رو اینجا به اشتراک بزارید

الماس خانم

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان جیرفت
شهر
جیرفت
سال فارغ التحصیلی
1391
سلام..من برنامه میریزم ولی در اجرا ضعیف عمل میکنم علتش چیه و اینکه مطالب رو میخونم اما تست میخوام بزنم مغزم هنگ میکنه..چکار کنم؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
یه مرحله دو ادبی :)
دانشگاه
UMSHA
رشته دانشگاه
ANS
سلام..من برنامه میریزم ولی در اجرا ضعیف عمل میکنم علتش چیه و اینکه مطالب رو میخونم اما تست میخوام بزنم مغزم هنگ میکنه..چکار کنم؟
شاید خیلی ایده آل چیدید و واقعا نمی کشید
به نظرم ساعت ها رو روزای اول کمتر کنین تا بدنتون به چندساعت مطالعه در روز عادت کنه بعد هی پله پله زیاد کنین
همچنین ترتیب دروس عمومی و اختصاصی رو رعایت کنین که ذهنتون خسته نشه :)

بعد مطالعه درسنامه و متن اول چندتا تست آموزشی بزنید
یعنی اگه جواب نداید نگران نشید پاسخ رو بخونید و اگه مشکلی بوده، یه مرور کوچک و رفع اشکال کنین
بعد اگه مشکل حل شد وارد مرحله بعدی (تست زماندار) بشید

با نزدن چندتا تست ناامید نشین به این توجه کنین که دارین یه روش جدید یاد می گیرین که قبلا بلد نبودین و الان با دیدن پاسخ متوجهش شدین :)

فقط برای تسلط در تست زنی تکرار و تمرین خیلی مهمه

نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
شیمی
ماز واقعا کیفیت سوالاش بهتره.البته شما فک کنم ریاضی هستی.برا ریاضی نمیدونم اما من سوالات گزینه دو و ماز رو بهتر از قلم چی دیدم.
تا حالا از تدریس‌های بنیان استفاده کردید؟ چطور بودن؟
آزمون‌های ماز چی؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
پارسه
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
Used to Bio
رشته دانشگاه
CS
ماز واقعا کیفیت سوالاش بهتره.البته شما فک کنم ریاضی هستی.برا ریاضی نمیدونم اما من سوالات گزینه دو و ماز رو بهتر از قلم چی دیدم.
مرسی :)
تجربی ام.

..Mehrab..

استــاد بـــزرگ
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 2
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
اقا برا کسی ک تو یازده سال تحصیلش ی بارم ادبیات نخونده (ب جز حفظ کردن شعر و اینا -__- ) میشه بگین چطوری باید ادبیات خوند؟؟ +_×

نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
شیمی
اقا برا کسی ک تو یازده سال تحصیلش ی بارم ادبیات نخونده (ب جز حفظ کردن شعر و اینا -__- ) میشه بگین چطوری باید ادبیات خوند؟؟ +_×
اول برای قرابت معنایی کتاب هامون سبطی
برای ارایه هم هفت خوان خیلی سبز
این دوتا مناسب شروع از صفر هستن .
اگه معلم خوبی دارید که معنی بیت ها و نقش یابی هارو خوب میگه اونم کمک میتونه بکنه برا یادگیری.از بیت های توی کتاب هم میدن برا قرابت معنایی .

..Mehrab..

استــاد بـــزرگ
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 2
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
اول برای قرابت معنایی کتاب هامون سبطی
برای ارایه هم هفت خوان خیلی سبز
این دوتا مناسب شروع از صفر هستن .
اگه معلم خوبی دارید که معنی بیت ها و نقش یابی هارو خوب میگه اونم کمک میتونه بکنه برا یادگیری.از بیت های توی کتاب هم میدن برا قرابت معنایی .
ببین تو این مدت همیشه بدون خوندن هجده و نوزده و اینا میشدم @_@
ینی صفر نیستم
تو معنی و اینام مشکل ندارم اصن
تو دستور لنگ میزنم فقط @_@
ضمن اینکه من منظورم این نبود ک چ کتابی بخونم
منظورم این بود چیا رو باید بخونم؟
اصن چطوری بخونم؟
ینی بشینم حفظ کنم؟ مفهومی بخونم؟
منظورم این بود در واقع @_@

reyna

MelloW
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
پردیس هاشمی‌ نژاد مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی
سلام
خب ببین یه سری درسا هستن که آدم باید پیوسته بخونه تا جواب بگیره. یعنی هر روز باید یه تایمی رو بهش اختصاص بدی. مثلا من همین تابستونی که میخواستم برم دوازدهم کتاب دستور الگو رو کلشو زدم. فکر کنم روزی سی تا تست می‌زدم و خیلی تاثیر داشت. همونموقع کتاب قرابت هامون سبطی رو هم روزی چند صفحه می‌خوندم و تست هم که خب کم داره. آرایه هم همینطور. مثلا آرایه الگو تستاشو تیپ‌بندی کرده و من میومدم از هر تیپ یکی دو تا سوال ‌می‌زدم کلا میشد بیست تا. اولاش شاید خیلی نتیجه نده این موضوعی خوندن ولی بعد از یه مدتی می‌بینی چقدر پیشرفت کردی. و اینکه حفظ کردن اصلا توی ادبیات فایده نداره. توی تستای آرایه هم یه سری تکنیک ها هست که خیلی کمک کنندس. برای دستور هم مهم‌ترین چیز اینه که تو اول معنی بیت و بفهمی.

..Mehrab..

استــاد بـــزرگ
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 2
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه اصفهان
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
اهان اهان
خیلی ممنون :)
حالا مشکلی بود میام میپرسم دوباره @_@

الماس خانم

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان جیرفت
شهر
جیرفت
سال فارغ التحصیلی
1391
سلام دوستان...واسه یه نفر ک سالها از درس دور بوده..بنظر شما باید از روزی چند ساعت شروع کنه؟و اینکه کدوم درسهارو تابستونی بخونه بهتره؟؟منظورم اینه مثلا دینی یا غربی یا بقیه درسها کدوم رو تابستون بخونم و اینکه پایه شو بخونم فقط یا دوازدهم کامل و اینکه مثلا در روز چند تا درس بذارم..لطفا جامع توضیح بدید ممنون میشم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
شیمی
سلام دوستان...واسه یه نفر ک سالها از درس دور بوده..بنظر شما باید از روزی چند ساعت شروع کنه؟و اینکه کدوم درسهارو تابستونی بخونه بهتره؟؟منظورم اینه مثلا دینی یا غربی یا بقیه درسها کدوم رو تابستون بخونم و اینکه پایه شو بخونم فقط یا دوازدهم کامل و اینکه مثلا در روز چند تا درس بذارم..لطفا جامع توضیح بدید ممنون میشم
والا.بستگی به ظرفیت خودتون داره.من فکر نمیکنم بتونید تو یک سال سه پایه رو بخونید.
پیشنهاد من اینه که فعلا اختصاصی بخونید.حالا وسطش ادبیات که از بقیه عمومی ها سخت تره و وقت گیر تر.
از دهم شروع کنید بهتره چون رفته رفته سنگین تر میشن و اغلب مباحث هم بهم مربوط هستن پس از صفر دهم شروع کنید.
برنامه هم به این صورت که روزی ۳ تا اختصاصی مثلا.
ریاضی یا فیزیک یکیشو انتخاب میکنی یک روز درمیان میذاری تو برنامه.ترجیحا برنامه ساعت محور نباشه یعنی مثلا این طوری نباشه که بگی ۲ ساعت ریاضی میخونم.این طوری باشه که بگی من امروز میخوام یک قسمت از تابع رو بخونم.هر چقدر هم بکشه مثلا ۳ ساعت کامل میخونی یادش میگیری.لازم هم نیست هر روز تستاشو بزنی تموم شه مهم یادگیریه.
زیست و شیمی هم هر روز باید باشه.

الماس خانم

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان جیرفت
شهر
جیرفت
سال فارغ التحصیلی
1391
والا.بستگی به ظرفیت خودتون داره.من فکر نمیکنم بتونید تو یک سال سه پایه رو بخونید.
پیشنهاد من اینه که فعلا اختصاصی بخونید.حالا وسطش ادبیات که از بقیه عمومی ها سخت تره و وقت گیر تر.
از دهم شروع کنید بهتره چون رفته رفته سنگین تر میشن و اغلب مباحث هم بهم مربوط هستن پس از صفر دهم شروع کنید.
برنامه هم به این صورت که روزی ۳ تا اختصاصی مثلا.
ریاضی یا فیزیک یکیشو انتخاب میکنی یک روز درمیان میذاری تو برنامه.ترجیحا برنامه ساعت محور نباشه یعنی مثلا این طوری نباشه که بگی ۲ ساعت ریاضی میخونم.این طوری باشه که بگی من امروز میخوام یک قسمت از تابع رو بخونم.هر چقدر هم بکشه مثلا ۳ ساعت کامل میخونی یادش میگیری.لازم هم نیست هر روز تستاشو بزنی تموم شه مهم یادگیریه.
زیست و شیمی هم هر روز باید باشه.
از چند ساعت شروع کنم؟خیلیا میگن از ساعت مطالعه بالا شروع کنید اوایل ؛زده میشید بعدا ...

رعـنـا

منم آن درخت پیری، که نداشت برگ و باری.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
از چند ساعت شروع کنم؟خیلیا میگن از ساعت مطالعه بالا شروع کنید اوایل ؛زده میشید بعدا ...
اگه مطالعه ای نداشتید خیلی وقته، بنظرم 4-5 ساعت مناسب باشه.در ضمن اینکه یه مشاور یا همراهی ترجیحا کنارتون باشه و به بیراهه نرین.

رعـنـا

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
۴ و ۵ ساعت بخونم تا آخر تابستون ب چند باید برسه؟ ب نظر شما میشه این یکسال دروس سه سال رو خوند و نتیجه گرفت؟
معقولش اینه که از 4-5 ساعت شروع بشه و به تدریج هرهفته یه ساعت اضافه کنین بهش، مثلا هرروز 10 دقیقه بیشتر از روز قبل.اینطوری زیادم براتون سنگین نیست افزایش ساعت مطالعه.بعدم که همه چی کمیت نیست،کیفیت مهم تره.سعی کنین پیوسته بخونین و اصلا رها نکنین و دور نشین از اون فضا وگرنه سخته دوباره برگشتن.پیوستگی خیلی خیلی مهمه!
ساعت مطالعه تون رو به 8-9 ساعت برسونین تا آخر تابستون و یمدت ثابت نگهش دارین!خیلی مهمه ها این نکته.
راجب رسوندن هم آره چرا نشه، هیچ چیز نشد نداره و غیرممکن نیست.اگه با اصولش پیش برین یه درصد هم شک نکنین^^

رعـنـا

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
معقولش اینه که از 4-5 ساعت شروع بشه و به تدریج هرهفته یه ساعت اضافه کنین بهش، مثلا هرروز 10 دقیقه بیشتر از روز قبل.اینطوری زیادم براتون سنگین نیست افزایش ساعت مطالعه.بعدم که همه چی کمیت نیست،کیفیت مهم تره.سعی کنین پیوسته بخونین و اصلا رها نکنین و دور نشین از اون فضا وگرنه سخته دوباره برگشتن.پیوستگی خیلی خیلی مهمه!
ساعت مطالعه تون رو به 8-9 ساعت برسونین تا آخر تابستون و یمدت ثابت نگهش دارین!خیلی مهمه ها این نکته.
راجب رسوندن هم آره چرا نشه، هیچ چیز نشد نداره و غیرممکن نیست.اگه با اصولش پیش برین یه درصد هم شک نکنین^^
آها آها اینم اضافه کنم که منتظر نباشین دیگران شما رو تایید کنن.اگه از الان بپرسین که میشه یا نه،تا آخر کنکور درگیرش خواهید بود.یبار بگین من می تونم و جلو برین و گوشتون رو همه حرفا ببندین^^
از تابستون هم نهایت استفاده رو ببرین که یه فرصت خیلی خوبیه،چون اگه استفاده نکنین بعدا پشیمون میشین و حتی ممکنه ناامیدی بیاد سراغتون که چون تابستون نخوندم موفق نخواهم شد.
خلاصه که موفق باشین:)

آدنوزین :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ١
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی
۴ و ۵ ساعت بخونم تا آخر تابستون ب چند باید برسه؟ ب نظر شما میشه این یکسال دروس سه سال رو خوند و نتیجه گرفت؟
با ۴-۵ شروع کنید و تا آخر تابستون به ۸-۹ برسونید عالیه و کافیه.
اول مطالب مهم پایه رو بخونید توی تابستون و ترجیحا دروس دوازدهم رو با آزمون های مهر ماه یواش یواش پیش ببرید، عجله نکنید و آرامشتونو حفظ کنید، البته که یک سال اونقدر زمان خوبی هست که بتونید خودتونو به جایگاه خوبی در هر درس برسونید، ولی مهم تلاش درست و اصولی و مستمره.

بالا