• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور مشکلات غیر درسی کنکور 1401

الماس خانم

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
تیزهوشان جیرفت
شهر
جیرفت
سال فارغ التحصیلی
1391
با ۴-۵ شروع کنید و تا آخر تابستون به ۸-۹ برسونید عالیه و کافیه.
اول مطالب مهم پایه رو بخونید توی تابستون و ترجیحا دروس دوازدهم رو با آزمون های مهر ماه یواش یواش پیش ببرید، عجله نکنید و آرامشتونو حفظ کنید، البته که یک سال اونقدر زمان خوبی هست که بتونید خودتونو به جایگاه خوبی در هر درس برسونید، ولی مهم تلاش درست و اصولی و مستمره.
یعنی تابستون چ فصلهایی از هر درسی رو بخونم ک مهم هستن؟آخه من نظام قدیمی ام
و اینکه نظر شما اینه دروس پایه رو منطبق بر آزمون پیش برم؟نیم ترم اول دهم و نیم ترم دوم یازدهم؟

GHAZALIIH

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۳
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1401
و اینکه نظر شما اینه دروس پایه رو منطبق بر آزمون پیش برم؟نیم ترم اول دهم و نیم ترم دوم یازدهم؟
به نظر من بعضی درس هایی مثل شیمی و ریاضی رو اول دهم بخونید بعد یازدهم چون یه سری نکاتش به هم وصله من رشته ام ریاضیه مطمئن نیستم ولی مثلا مثلثات دهم فصل دوم کتابه مثلثات یازدهم فصل های اخر خلاصه همزمان پیش رفتن فکر نمی کنم کار درستی باشه یا مثلا استوکیومتری اولا تا اخرای دهمه ولی مال یازدهم همون اولشه فقط
ولی برای فیزیک کلا کتاب ها جدا هست و میشه همزمان خوند هر چند چون به نظر من فیزیک دهم ساده تر و قابل درک ترعه با اون شروع کنید امکان اینکه دلزده بشید کمترعه
قواعد عربی هم حتما اول دهم رو بخونید بعد یازدهم
در کل شمایی که مدت زیادی نخونید این هارو و صفر حسابید به نظر من اول دهم رو بخونید بعد یازدهم چون هر چقدر هم که جدا از هم باشن باز یه سری نکات هست که تو یازدهم به واسطه دهم گفتیم گفته نمیشه حالا ممکنه اون نکته ته کتاب دهم و اول یازدهم باشه
و یه نکته دیگه به نظر من و تحقیقاتی که کردم هیچ نکته ای رو حذف نکنید یه سری مطالب هستن خیلی سختن سرمایه گذاری کردن روشون ریسکه شما از خیر اونا میگذری میری سر جلسه از همون ها سوال اسون میاد یهو مثلا 4 تا سوال از دست میدی 4 تای دیگه مطلب اسونتری مثلا سخت اومده از اونور شاید 2 تا هم از دست بدی!

آدنوزین :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ١
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی
همونطور که دوستان توی پیام های بالایی گفتند، دروس خیلی از جا ها به دنبال همن و مرتبطن، یعنی شما لازم داری اول حتما ریاضی دهم بخونی بعد بری سراغ یازدهم علی الخصوص توی فصول دنباله دار (مثلثات، تابع، هندسه پایه و دوازدهم) پس توصیه ام برای ریاضی اینه که به ترتیب برید جلو.
شیمی هم همینطور، شما لازم داری فصل اول دهم رو خوب بلد باشی بعدش بری سراغ یازدهم.
برای فیزیک البته این طور نیست، دروس دنباله دار نیستن و هر پایه یه مباحث مشخصی رو کار کرده، ولی باز هم پیشنهاد من اینه که برای آرامش و نظم ذهنی بیشتر اونم به ترتیب برید جلو.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ard
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام :-"
عامم من امسال میرم یازدهم، سال دهم توی آزمونی شرکت نمیکردم و میخوام برای یازدهم دیگه ثبت نام کنم
میخواستم بپرسم چه موسسه ای بهتره؟
یه نفر بهم گفته بود که قلمچی تعداد شرکت کننده هاش بیشتره ولی از اونجایی که الان مجازیه و به رتبه ها و درصدا نمیشه اعتماد کرد، آدم گزینه دو ثبت نام کنه به صرفه تره چون سوالای بهتری داره
نظر شما چیه :-" ؟

+ ببخشید اگه اینجا جای پرسیدن این سوال نبود :/
سلام
اگه مجازی بشه توصیه نمیکنم حتی ثبت نام کنی؛ به نظرم به درد نمیخوره پولتو میریزی تو جوب
بعدا خودت میتونی از جایی پیدا کنی و سوالارو بزنی اگه خواستی
ولی اگه حضوری باشه درسته قلمچی یکم نامعقول سوال میده در مواردی ولی قلمچی خوبه

زمستون

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سبزوار
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
Alz
رشته دانشگاه
زیست
عامم من امسال میرم یازدهم، سال دهم توی آزمونی شرکت نمیکردم و میخوام برای یازدهم دیگه ثبت نام کنم
یه نفر بهم گفته بود که قلمچی تعداد شرکت کننده هاش بیشتره ولی از اونجایی که الان مجازیه و به رتبه ها و درصدا نمیشه اعتماد کرد، آدم گزینه دو ثبت نام کنه به صرفه تره چون سوالای بهتری داره

دیروز ما با یکی از بچه های کنکوری 99 مدرسه‌مون (که مشاور هم هست) جلسه داشتیم و گفت که گزینه 2 سطحش به کنکور نزدیک تره و قلم چی هم که واضحا به‌خاطر جامعه آماریش تعریف میشه
اگه این حرف درست باشه میتونی قلم چی رو ثبت نام کنی و سوالای گزینه 2 رو خودت تو خونه بزنی (:

itsmaew

Professional time-waster
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ث
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
الزهرا
رشته دانشگاه
ریاضی[ات و کاربردها]
سلام من خیلی خیلی خیلی از ابتدای دبستان تا الان که دارم کنکوری می‌شم، بی‌دقتم= ))
سوالا رو گاها اشتباه می‌خونم، تو محاسبات اشتباهات خیلی بدی دارم (در حد این که دو چهارتا رو می‌نویسم شیش)..
و نمی‌دونم چه جوری باید درستش کنم؟ کسی تا حالا مشکل اینطوری‌ داشته؟ یا می‌دونه باس چی کرد؟♡-♡

رعـنـا

منم آن درخت پیری، که نداشت برگ و باری.
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
سلام من خیلی خیلی خیلی از ابتدای دبستان تا الان که دارم کنکوری می‌شم، بی‌دقتم= ))
سوالا رو گاها اشتباه می‌خونم، تو محاسبات اشتباهات خیلی بدی دارم (در حد این که دو چهارتا رو می‌نویسم شیش)..
و نمی‌دونم چه جوری باید درستش کنم؟ کسی تا حالا مشکل اینطوری‌ داشته؟ یا می‌دونه باس چی کرد؟♡-♡
این مشکل رو منم خیلی داشتم و هنوزم هست و از بین نرفته کامل، راهش اینه که اولا سعی کنی روی سوال رو که میخونی زیر قسمتای مهمش خط بکشی که تو ذهنت بولد بشه، هم اینکه تست زیاد کار کنی و ترجیحا بعد کمی تسلط، تست زمان دار بزنی که بتونی مدیریت کنی.درباره محاسبات هم خیلی خیلییی برام پیش اومده مثلا 2+3 رو مینوشتم 6 ** اینم راه حلش بازم کار کردن سوالات زیاد و مختلفه.
موفق باشی^^

mahsajf

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1391
سلام. من از تحصیل دور بودم و رشته ام هم هنر بوده. الان می خوام برای کنکور ریاضی بخونم. مشاور تحصیلی خوب می شناسید؟ تیم آقای همت یار چطوره؟

hesam.kh

حرکات خاموش , نتایج بلند
نام مرکز سمپاد
علامه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
علم و (:
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
سلام بچه ها
شاید مفید باشه برا بعضیا این چیزی ک میگم
سال کنکور انواع نظریه های مختلف و از ادمای مختلف میشنوین
خوبه که بشنوین ولی ببینید با کدوم راحت ترید یا کدوم منطقی تره و بدرد شما میخوره و گرنه سر در گم میشین
متناسب با خودتون برید جلو / اینم بگم مقایسه خودتون با بقیه از ریشه غلطه چیزی ک من دیر فهمیدم
خلاصه حواستون باشه دیگ(:

anaana251223

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
جایی همین حوالی

به نظرم تعدا کمی تقلب میکنن
همون قلم چی
نخواستی سنجس

hesam.kh

حرکات خاموش , نتایج بلند
نام مرکز سمپاد
علامه
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
علم و (:
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر
اقا سلام عرض شد
به عنوان کسی که این مسیر و رفته از ۰ تا صد
هر موقعی که حوصله درس و نداشتین
بگید من فقط ۷ دقیقه میخونم !
ولی اون هفت دقیقه رو با حوصله و تمرکز بخونین
بعد هفت دقیقه دیگ خودتون ادامه درس و میرین
امتحانش مجانیه
من مشاور نیستم ولی به عنوان کسی که این مسیر و رفته و تجربه داره میتونم یه کمکایی کنم (((: هر کسی سوالی داشت و فکر کرد میتونه بپرسه میتونه بگه من با کمال میل جواب میدم

reyna

MelloW
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
پردیس هاشمی‌ نژاد مشهد
رشته دانشگاه
آموزش ریاضی

من با برنامه گزینه2 و سوالاش آشنا نیستم اما خب تا جایی که میدونم برنامه راهبردی قلمچی از تمام موسسات بهتره و اینکه اگه بیای از تمام امکانتش(مثلا آزمون های هدفگذاری و...)استفاده کنی خب خیلی کمک کنندس.مدت زمان بین دو آزمون هم دوهفته خیلی مناسبه. برای مجازی بودن هم دیگه فکر کنم کم کم داره حضوری میشه (یا اینکه ازمدیر مدرستون درخواست کنید توی مدرسه براتون حضوری برگزار کنن؛ما اینکار و کردیم امسال). سولاش هم خوبه. بازم میخوای یازدهم گزینه2 ثبت نام کن و دوازدهم قلمچی.

Asal :)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه 2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1401
من دهم روزی ۴-۵ ساعت میخوندم
یازدهم هم ۶-۷ ساعت
خوبه؟دوازدهم چقدر باید باشه؟

Lincoln

کاربر فوق‌فعال
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی دانشگاهی
رشته دانشگاه
کارشناسی ارشد_مهندسی هوافضا
هرچی بیشتر بهتر الان کم بخونی نیم سال دوم که قرار تو دو ماه ببندی بری بعد از عید جمع بندی مباحث خیلی خیلی فشرده تر میشن و زمان برات خیلی کم میاد الان تو به من بگی ۱۰ ساعت میخونم ولی میتونم افزایش بدم به ۱۲ ساعت مفیدخوب بیشتر بخون چون رقبا تو ممکن بیشتر وقت بذارن
گذشته از این وقت که شما میذارید به کنار چیزی مهم تر از ساعت مطالعه تعداد تست و کیفیت خوندن و از همه مهمتر برنامه ریزی کنکور یعنی همه آش تست پوششی و عقب برگشتن و چیزای که قبلا خوندی و بالا اومدن رو حفظ کنی
دو تا بحث هست همیشه حاشیه ساز کنکوری ها میشه یکی ساعت مطالعه دوم منبع هست ! مراقب اینم باش
یازدهم هم ۶-۷ ساعت

Nabat

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
=)
سال فارغ التحصیلی
00
بچها یکی هست بیاد شبا گزارش کارهای منو چک کنه =((

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
علوم پزشکی ارومیه
رشته دانشگاه
پزشکی
یازدهم هم ۶-۷ ساعت
ببین اره پایه همین قد بچه ها میرسن-ولی دوازدهم مسئلش جداس و تا جایی که میتونی باید بالا ببری و مهم تر اینه که بالا نگه داری یعنی پیوستگیتو حفظ کنی مثلا از الان تابستون از ۱۰ساعت شروع کنی و ثابت داشته باشی و سعی کنی ببری بالا-هرچه به بیشتر خودتو عادت بدی به کار با ساعت بالا بعد عید راحت تر میتونی برنامه بریزی چون مثلا اردیبهشت و خرداد و دوران جمعبندی مباحث اونقد زیاد میشن که عملا بدون ساعت مطالعه بالا (یچیزی حدود ۱۲تا۱۴) نمیشه درست برنامه ریزی کرد-

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
_بی دقتی میتونه بخاطر عدم حل کردن سوالها در تعداد زیاد باشه،
به مرور زمان با بالابردن تعداد تستها، بی دقتیها کم میشن.
_چرکنویسهات رو مرتب بنویس. مرتب نبودن چرکنویس بی دقتی میاره.
یازدهم هم ۶-۷ ساعت
کیفیت خیلی خیلی مهمتر از کمیته
آروم آروم ساعت مطالعه رو بالا ببر.

mahsajf

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1391
سلام.‌ مشاور خوب برای رشته ی ریاضی میشناسید؟

Chandler.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
1400
من ی مشکل دارم که تو خونه خوب نمیخونم
اما پانسیون خب ساعت مطالعم بالاتره
ولی پانس حاشیش زیاده
چ کنم
سرت تو کار خودت باشه،سعی کن جایی رو انتخاب کنی که خلوت تره و دوستات اونجا نیستن.
با کسی دوست نشو،به هیچی جز درس فک نکن.تایمای ناهار واستراحتت رو تنظیم کن که یا تنها باشی یا با یکی که بی حاشیه ست

بالا