• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور مشکلات غیر درسی کنکور 1401

.Mr.

Its all in your head
نام مرکز سمپاد
شهریار
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1400
نظرتون راجب مشاور چیه نمیدونم چرا نمیتونم بهشون اعتماد کنم چون هرکی از راه رسیده یه پیج یه کانال زده ادعای مشاوری داره درحالی ک خودشونم نمیدونن چیکار دارن میکنن! به نظرتون بدون مشاور پیش برم چطوره؟ مشکل انگیزه و کم کاری و... هم ندارم
_____
صبحا با انرژی بالا شروع میکنم و میزان وفاداری به برنامه‌ام صد در صده اما بعد از ظهر انرژیم افت میکنه و حتی چنتا درس آخر و از دست میدم.
و اینکه ۱/۵ ساعت بعد از بیدار شدن میتونم درس خوندن و شروع کنم در حالیکه صبحونه خوردنم حدودا ۲۰دقیقه طول میکشه.
توصیه‌ای برام دارین؟
درسایی که نمیرسی بخونی آخر سر ها و ول میکنی عمومی هستن؟ یا درسایی ک سختن و دوسشون نداری؟

رنگین کمان

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
نظرتون راجب مشاور چیه نمیدونم چرا نمیتونم بهشون اعتماد کنم چون هرکی از راه رسیده یه پیج یه کانال زده ادعای مشاوری داره درحالی ک خودشونم نمیدونن چیکار دارن میکنن! به نظرتون بدون مشاور پیش برم چطوره؟ مشکل انگیزه و کم کاری و... هم ندارم
فرایند انتخاب مشاور خیلی مهمه.

داشتن یا نداشتن مشاور کاملا بستگی به خودت داره
ممکنه دانش‌آموزی نیاز داشته باشه کسی راهنماییش کنه، گزارش‌کار بفرسته و بررسی بشه، پس مشاور براش خوبه
ولی اگر روش خوندن هر درس، روش‌های مدیریت آزمون و.... رو کاملا بلدی نیازی به مشاور نداری.

.Mr.

Its all in your head
نام مرکز سمپاد
شهریار
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1400
درسایی که دوست ندارم
منم قبلا اون اشتباهو داشتم یا عمومیارو آخرسر میخوندم یا درسی ک بدم میومد و در آخر ناخوداگاه مغزم میپیچوند اونارو! راهکارش اینه ک اون درسارو بیاری تو اولویت و نزدیک ظهر در واقع نیمه ی اول برنامت

رنگین کمان

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
منم قبلا اون اشتباهو داشتم یا عمومیارو آخرسر میخوندم یا درسی ک بدم میومد و در آخر ناخوداگاه مغزم میپیچوند اونارو! راهکارش اینه ک اون درسارو بیاری تو اولویت و نزدیک ظهر در واقع نیمه ی اول برنامت
ممنون. بهش دقت نکرده بودم.

• لایک
امتیازات: .Mr.

Ali.SH

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HIV
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام
وااای نجاتم بدین...خوابم اصلا تنظیم نیست
شبها تا دیر وقت خوابم نمیبره ازون ور لنگ ظهر پا میشم..اون وقت انگیزه ای واسه شروع درس ندارم چون اکثرن تا قبل ۱۰ استارت میزنن خب..چجوری خوابمو تنظیم کنم؟
سلام
اگر حال داشتی این پست رو ببین دقیقا در این مورد صحبت کردم و کامل توضیح دادم

اگرم حال نداشتی خیلی نکته‌های خوبی بهت گفتن من یه چندتا دیگه بگم
شب قبل خواب دو لیوان اب بخور. شیر و عسل هم عالی میتونه باشه
ظهر و عصر نخواب
ورزشی که گفتنو جدی بگیر
تو طول روز حتما در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرید تا ترشح ملاتونینتون بهم نخوره
شب شامتون دیر نباشه
اگر مواردی که بقیه هم گفتن رعایت کردید و خوابتون نامنظم بود حتما پیش پزشک برید شاید مشکلات تیروئیدی و ... داشته باشید
بعضیا همین ملاتونینو پیشنهاد میدن یک ساعت قبل خواب مصرف بشه ولی حتما با تجویز پزشک باشه
گوشیتم شب قبل خواب نهایت نیم ساعت استفاده بکن
--------
_____

درسایی که نمیرسی بخونی آخر سر ها و ول میکنی عمومی هستن؟ یا درسایی ک سختن و دوسشون نداری؟
اقا من اون پست بالاییو فرستادم اینو دیدم. پست بالایی هم بلد نیستم با ویرایش ایشونو کوت کنم. خلاصه اگر مدیر انجمن بلده و مثل قبل دوتا پست پشت هم گناهه:)) این دوتا پستو یکی کنه دمش گرم

معمولا دانش‌آموزا دو دستن
یا خودجوش میخونن خودشون و برنامه میریزن برا خودشون و اجرا میکنن و تا عید این منوالو ادامه میدن
یه دسته دیگه هم کلا نیاز دارن چوب بالا سرشون باشه و نمیدونن چیکار کنن

اگر دسته اولی تا عید قطعا نیاز به مشاور نداری بعدش ممکنه نیاز پیدا کنی مخصوصا اگر دوازدهمی باشی ولی تا عید اوکیه طبق قلمچی بخون

بازم در این مورد این پست رو دوست داشتی ببین.

صبحا با انرژی بالا شروع میکنم و میزان وفاداری به برنامه‌ام صد در صده اما بعد از ظهر انرژیم افت میکنه و حتی چنتا درس آخر و از دست میدم.
و اینکه ۱/۵ ساعت بعد از بیدار شدن میتونم درس خوندن و شروع کنم در حالیکه صبحونه خوردنم حدودا ۲۰دقیقه طول میکشه.
توصیه‌ای برام دارین؟
یکی از موارد درستی که گفتن همون درساییه که دوست نداری. شبا سعی کن برنامتو بذاری برای درسایی که علاقه داری بهشون
علاوه بر اون میتونی شب‌ها بیشتر از مطالعه، تایم بذاری برای تست. مخصوصا اگر تست زماندار باشه دانش‌آموز رغبت میکنه به تست زدن. احتمالا بیشتر تایم شب‌هات دروسی رو "مطالعه" میکردی که هم دوستشون نداشتی هم چون جدید هستن و قبلا نخوندی باید انرژی زیادی رو براشون بذاری.
پس سعی کن اگر مطلبی جدید هستش صبحا بخونی و شبها بیشتر مرور مطالب قبلی به صورت تست باشه

در مورد صبحتم بعد از بیدار شدن سعی کن ورزش کنی با یه اهنگی مثل تکون بده و این چیزا:)) گوشیو بذاری کنار. صبحانت درست حسابی باشه. بیسکوییت و شیرکاکائو نباشه و یک میوه هم در کنارش داشته باش. اب خنک هم بشوری صورتتو بد نیست. اینکارارو بکن ببینیم چی میشه

.Mr.

Its all in your head
نام مرکز سمپاد
شهریار
شهر
تبریز
سال فارغ التحصیلی
1400
من همه ی تلاشمو دارم میذارم و خوب میخونم ولی یه ترسی دارم ک همیشه میاد تو ذهنم(حین مطالعه خواب و...) اینه ک نکنه مثلا رتبه ایی ک میخوام نیارم! این کم کم اذیتم میکنه راهکار دارین؟

Ali.SH

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HIV
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام
من همه ی تلاشمو دارم میذارم و خوب میخونم ولی یه ترسی دارم ک همیشه میاد تو ذهنم(حین مطالعه خواب و...) اینه ک نکنه مثلا رتبه ایی ک میخوام نیارم! این کم کم اذیتم میکنه راهکار دارین؟
دلایل عدم موفقیت و نرسیدن به رتبه‌ای که تو ذهنت داری رو روی یک کاغذ بنویس
مثلا
استفاده زیاد از گوشی
اجرا نکردن برنامه
زیاد خوابیدن و... اگر این خصوصیاتو نداشتی جلوشون ضربدر بزن و اگر داریشون یک تیک بزن جلوشون

اون کاغذو بذار جلو چشمت تا هم اون نقاطی که مشکل داری رو برطرف کنی و هم بدونی که خیلی از دلایل عدم موفقیت رو نداری و نگرانیت بی‌مورد هستش.

البته این مسئله توی دانش‌آموزای مسئولیت پذیر زیاد اتفاق میوفته. ترس از اینکه نتونن جواب زحماتی که هم خودشون و هم بقیه براشون میکشن رو بدن. وظیفه شما صرفا تلاشه و نتیجه شما رابطه مستقیمی با همین میزان تلاش و یک سری عوامل دیگه که دست شما نیست داره. شما کار خودتو انجام بده نگران بقیش نباش

Asal :)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه 2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1401
اینا طبیعیه نگران نباش

• لایک
امتیازات: .Mr.

Chandler.

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
سیرجان
سال فارغ التحصیلی
1400
توصیه‌ای برام دارین؟
به چینش درسات دقت کن.
من خودم درسی که دوست داشتم(یا بهتره بگم مبحث) رو می گذاشتم اولین درس در آغاز صبح که به امید اون شروع کنم.
نیم ساعت اخر ظهر رو یه عمومی سبک که دوست داشتم می گذاشتم.
درسای اخر شب رو هم ازونا که اسون ترن و روتین تره می گذاشتم.

یه نکته ی مهم راجع به عصرا اینه که تایم های استراحت نقش مهمی در بازگشت به برنامه داره.
من هروقت سراغ گوشیم میرفتم یا بیشتر از ۱۰ مین با خانواده بودم انگیزم واسه ادامه دادن برنامه کم میشد.

@Mr.Oj
به ترازات رجوع کن.
اگه درحد اوکی هستی نگرانیت بی مورده،اگه نه باید رفع اشکال کنی ببینی فرضا چرا درصد شیمی ت پایینه یا تعداد غلط هات زیاده واینا.
اینم بگم که من هر وقت با فکر به نتیجه ازمون میدادم بیشتر خراب میکردم،سعی کن تمرکزت روی یادگیری و رقابت باشه وبا ارامش پیش برو.
افکارت رو هم بنویس بعد پارش کن

رنگین کمان

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
به چینش درسات دقت کن.
من خودم درسی که دوست داشتم(یا بهتره بگم مبحث) رو می گذاشتم اولین درس در آغاز صبح که به امید اون شروع کنم.
نیم ساعت اخر ظهر رو یه عمومی سبک که دوست داشتم می گذاشتم.
درسای اخر شب رو هم ازونا که اسون ترن و روتین تره می گذاشتم.

یه نکته ی مهم راجع به عصرا اینه که تایم های استراحت نقش مهمی در بازگشت به برنامه داره.
من هروقت سراغ گوشیم میرفتم یا بیشتر از ۱۰ مین با خانواده بودم انگیزم واسه ادامه دادن برنامه کم میشد.

@Mr.Oj
به ترازات رجوع کن.
اگه درحد اوکی هستی نگرانیت بی مورده،اگه نه باید رفع اشکال کنی ببینی فرضا چرا درصد شیمی ت پایینه یا تعداد غلط هات زیاده واینا.
اینم بگم که من هر وقت با فکر به نتیجه ازمون میدادم بیشتر خراب میکردم،سعی کن تمرکزت روی یادگیری و رقابت باشه وبا ارامش پیش برو.
افکارت رو هم بنویس بعد پارش کن
سلام
اگر حال داشتی این پست رو ببین دقیقا در این مورد صحبت کردم و کامل توضیح دادم

اگرم حال نداشتی خیلی نکته‌های خوبی بهت گفتن من یه چندتا دیگه بگم
شب قبل خواب دو لیوان اب بخور. شیر و عسل هم عالی میتونه باشه
ظهر و عصر نخواب
ورزشی که گفتنو جدی بگیر
تو طول روز حتما در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرید تا ترشح ملاتونینتون بهم نخوره
شب شامتون دیر نباشه
اگر مواردی که بقیه هم گفتن رعایت کردید و خوابتون نامنظم بود حتما پیش پزشک برید شاید مشکلات تیروئیدی و ... داشته باشید
بعضیا همین ملاتونینو پیشنهاد میدن یک ساعت قبل خواب مصرف بشه ولی حتما با تجویز پزشک باشه
گوشیتم شب قبل خواب نهایت نیم ساعت استفاده بکن
--------

اقا من اون پست بالاییو فرستادم اینو دیدم. پست بالایی هم بلد نیستم با ویرایش ایشونو کوت کنم. خلاصه اگر مدیر انجمن بلده و مثل قبل دوتا پست پشت هم گناهه:)) این دوتا پستو یکی کنه دمش گرم

معمولا دانش‌آموزا دو دستن
یا خودجوش میخونن خودشون و برنامه میریزن برا خودشون و اجرا میکنن و تا عید این منوالو ادامه میدن
یه دسته دیگه هم کلا نیاز دارن چوب بالا سرشون باشه و نمیدونن چیکار کنن

اگر دسته اولی تا عید قطعا نیاز به مشاور نداری بعدش ممکنه نیاز پیدا کنی مخصوصا اگر دوازدهمی باشی ولی تا عید اوکیه طبق قلمچی بخون

بازم در این مورد این پست رو دوست داشتی ببین.

یکی از موارد درستی که گفتن همون درساییه که دوست نداری. شبا سعی کن برنامتو بذاری برای درسایی که علاقه داری بهشون
علاوه بر اون میتونی شب‌ها بیشتر از مطالعه، تایم بذاری برای تست. مخصوصا اگر تست زماندار باشه دانش‌آموز رغبت میکنه به تست زدن. احتمالا بیشتر تایم شب‌هات دروسی رو "مطالعه" میکردی که هم دوستشون نداشتی هم چون جدید هستن و قبلا نخوندی باید انرژی زیادی رو براشون بذاری.
پس سعی کن اگر مطلبی جدید هستش صبحا بخونی و شبها بیشتر مرور مطالب قبلی به صورت تست باشه

در مورد صبحتم بعد از بیدار شدن سعی کن ورزش کنی با یه اهنگی مثل تکون بده و این چیزا:)) گوشیو بذاری کنار. صبحانت درست حسابی باشه. بیسکوییت و شیرکاکائو نباشه و یک میوه هم در کنارش داشته باش. اب خنک هم بشوری صورتتو بد نیست. اینکارارو بکن ببینیم چی میشه
ممنون خیلی کمک کننده بودن.

بعد از نشرالگو فیزیک به نظرتون برم سراغ نردبام یا موج آزمون؟

Ali.SH

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HIV
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام
ممنون خیلی کمک کننده بودن.

بعد از نشرالگو فیزیک به نظرتون برم سراغ نردبام یا موج آزمون؟
بهتره موج آزمون رو برای دوران جمعبندیتون نگه دارید. برای تست آموزشی همون نردبام بهتره

جین ایر

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
____
سال فارغ التحصیلی
1400
هی امروز و فردا میکنم
نمیتونم شروع متمرکز داشته باشم
اون شروع خوب و طوفانی و پیوسته رو ندارم و همش تعلل میکنم
چقدر ناراحتم بابت این موضوع و هر روز که میگذره فکر میکنم خیلی جا موندم از بقیه
نمیدونم چکار کنم راهنمایی لطفا

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
هی امروز و فردا میکنم
نمیتونم شروع متمرکز داشته باشم
اون شروع خوب و طوفانی و پیوسته رو ندارم و همش تعلل میکنم
چقدر ناراحتم بابت این موضوع و هر روز که میگذره فکر میکنم خیلی جا موندم از بقیه
نمیدونم چکار کنم راهنمایی لطفا
آهسته و پیوسته مطالعه کن
از ۴-۵ساعت شروع کن و هر هفته نیم تا یکساعت زمان مطالعه رو بالا ببر

جین ایر

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
____
سال فارغ التحصیلی
1400
آهسته و پیوسته مطالعه کن
از ۴-۵ساعت شروع کن و هر هفته نیم تا یکساعت زمان مطالعه رو بالا ببر
من روزی 7، 8 ساعت میتونم بخونم و تقریبا 5و6 روز توی هفته
ولی همون یه روز یه ساعت مطالعم کم میشه از لحاظ ذهنی میریزم بهم
و کلا تو ذهنم اینه که من خیلی کم میخونم و این روزای تابستون باید حداقل 12 _ 13 ساعت بخونم
و خب چون الان نمیتونم هر روز 12 ساعت بخونم نا امید میشم
( شروع توی ذهن من برای کنکور وقتیه که من اینجوری بخونم و چون نمیخونم انگار اصلا شروع نکردم)

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
من روزی 7، 8 ساعت میتونم بخونم و تقریبا 5و6 روز توی هفته
ولی همون یه روز یه ساعت مطالعم کم میشه از لحاظ ذهنی میریزم بهم
و کلا تو ذهنم اینه که من خیلی کم میخونم و این روزای تابستون باید حداقل 12 _ 13 ساعت بخونم
و خب چون الان نمیتونم هر روز 12 ساعت بخونم نا امید میشم
( شروع توی ذهن من برای کنکور وقتیه که من اینجوری بخونم و چون نمیخونم انگار اصلا شروع نکردم)
حداقل ۱۲،۱۳ ساعت برای تابستون؟!
روزی ۸،۷ ساعت برای تابستان ساعت مطالعه‌ی خوبیه.
لازم نیست اینقدر بالا ببری چون ممکنه در ادامه خسته بشی
مطالعه‌ی با کیفیت اهمیت خیلی زیادی داره

Asal :)

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ناحیه 2
شهر
کرمان
سال فارغ التحصیلی
1401
باهات موافقم
۷ یا ۸ ساعت خوندن ولی مفید خیلی بهتر از اینه که کل روز و بشینی تو اتاقت ولی هیچ کار نکنی

جین ایر

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
____
سال فارغ التحصیلی
1400
من 7 _8 ساعت با کیفیت خوبی میخونم
اما این مغز مضخرف داره منو نابود میکنه
هیچوقت راضی نمیشه و اگر 8 ساعت خوب خونده باشم فکر میکنم کمه و....
گمونم بهش میگن کمال‌گرایی
فکر کنم با این تفکر جلبک وار تا کنکور دووم نیارم کاش میشد مغزمو بکنم بندازم بیرون

Becoming

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
عضو کادر مدیریت
مدیر داخلی
نام مرکز سمپاد
Frz
شهر
Sari
سال فارغ التحصیلی
1398
رشته دانشگاه
دواسازی
فکر کنم با این تفکر جلبک وار تا کنکور دووم نیارم کاش میشد مغزمو بکنم بندازم بیرون
Keep calm
این میزان مطالعه کافیه و اصلا کم نیست!
تا کنکور به این مغز احتیاج داری!

Ali.SH

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
HIV
شهر
Tehran
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
اینستاگرام
حرفای بقیه کاملا درسته
من تو دوران کنکور خودم یادم نمیاد به ۱۲ ساعت رسیده باشم تو طول روز:-"

اما یه سری راهکار

برنامت حس میکنم خیلی یهوییه:-" ینی مثلا صبح پا میشی میگی"خب امروز چی بخونم؟ بذار فلان چیزارو بخونم"
اگر اینطوری سعی کن برنامت از قبل مشخص باشه و برای یک هفته یا دو هفتت برنامه ریزی کن مثلا قلمچی رو خورد کن تو دوهفته
اینطوری دیگه حس کم کاری بهت دست نمیده
البته برنامت باید منطقی باشه و براساس تواناییت:-"

تو برنامه روزانت تنوع داشته باش و حتما هر۴ درس اختصاصی اگر تجربی هستی و یک درس عمومی حداقل یک تایم براشون باشه

حتما استراحت تو برنامت باشه اما یک روز کامل نباشه. دانش‌آموز یه روز کامل استراحت میکنه بهش خوش میگذره بعد میخواد شروع کنه به درس به پوچی میرسه با فلسفه تیر تو این زندگی، دیگه دوباره سختش میشه بشینه پای درس:-"

بالا