• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

طرح صیانت از حقوق کاربران

DarkLightI

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علّامه‌حلّی۳
شهر
طهران
سال فارغ التحصیلی
1406
توجیهتون برای این میل کنترل کردن کوچک‌ترین مسائل شخصی مثل کارایی که مردم توی اوقات فراغتشون میکنن چیه؟
وظیفه ی دینیم در قبالت :)
و ما کنترل نمی کنیم، بلکه یه مقداریش رو که میدونیم به دردتون نمیخوره محدود می کنیم، و از بین هزاران سرگرمی تو دنیا، شما باید بچسبید به اونا دقیقا 😐
ولی به ابلفضل که هرجای دنیا بری بگی تلگرامو اینستا رو بستیم تا ملت به تفریح های "مفید" روی بیارن میخندن بهت
ما جایگزین هایی به همون خوبی و با همون کاربرد بهتون میدیم با حذف بدی هاشون، نمیگیم از تلگرام در بیا برو لی لی بازی کن -____-
واسه همین حمایت از تولید ملیه که رهبر معظم و تمام سیاسیون از توییتر محصول شیطان بزرگ استفاده میکنن؟
اون برای اینه که:
۱-میخوان ایرانی های خارج از کشور هم بخونن
۲- هنوز معادل ایرانی براش ساخته نشده
خدا به پیامبرش هم گفته وظیفه‌‌ات رو انجام بده و از وجود کفر ناراحت و عصبی نشو، شما که جای خود دارید : ))))
میدونم، ولی بنظرم این وظیفه تا حدی شامل فیلترینگ هم میشه.
من موافق بستن این شبکه ها نیستم. حکومت هم قرار نیست این کار رو بکنه، و من فکر می‌کنم فیلتر های تلگرام و توییتر و یوتیوب که الان وجود داره هم بزودی برداشته میشه. چون چیزای غیرمنطقی مدت زیادی دووم نمیارن. حکومت هم نشون داده که انعطاف داره.
فیلترینگ سه حالت داره برای من، یا فقط بخشیش محتوای بده و استفاده های خوب هم داره، که فقط اون بخش بد مسدود میشه (مثل بعضی صفحات یوتیوب) یا اینکه اکثریت فاسده و باید براش جایگزین درست حسابی بوجود بیاد (مثل اینستاگرام) (توجه کنید پیامرسان ها جزو این دسته نیستن، اکثریت استفاده از پیامرسان ها خوبه، لذا جزو دسته ی اولن) یا اینکه کلا منشا فسادن و نه تنها باید فیلتر بشن، نمونه ی دیگه ای هم نباید ازشون ساخته بشه (پورن هاب مثلا).
این مسئله هم که گفتی بزودی فیلترشکن برداشته میشه، با توجه به اینکه جزو دسته ی اولن، اگه خارجی ها همکاری کنن احتمالش زیاده.
منم دوس دارم همین طور باشه اما وقتی به حرفا و رفتاراشون نگاه می‌کنم، یه دندگی و نادونی زیادی می‌بینم که بدبینم می‌کنه.
من نمیدونم چجوری نگام می کنی ولی از نظر خودم فقط با اطمینان حرف می زنم :)
باید حساب تندرو ها و خشک مقدس ها رو از هسته‌ی اصلی جدا کنیم.
همین اخیرا معاون ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفتش که رئیس این ستاد حرفای رهبری درباره‌ی حجاب رو سانسور می‌کرد. (رئیس این ستاد طرح های خطرناکی رو مطرح می‌کنه که مطمئنا عملی نمیشه)
خیلی از این مسائل مثل حجاب اجباری و... به تدریج حل میشه‌. دلیل اینکه یه شبه آزاد نمیشه اینه که این مسئله تبدیل به مسئله‌ای امنیتی شده و به مرور زمان از فشار های گشت و... کم میشه. با مقایسه‌ی وضعیت الان و دهه‌ های گذشته میشه به این موضوع پی برد.
برداشتنش بخاطر مخالفت مردم کار درستی نیست، میتونن تبلیغاتی بهتر و دلایل شفاف تر کنن و تنوع بدن به اشکال حجاب (الان فقط چادر و روسری هست) تا مردم استقبال کنن. البته گشت ارشاد رو ضروری نمیدونم.
تو اصلاً به چه حقی ماینکرفت بازی می‌کنی؟ پاشو برو مطالعۀ سیاسی و جامعه‌شناسی و اقتصادی کن. نوجوان مگه این‌طوری وقتشو هدر می‌ده؟ باید دنبال اطلاعات مفید برای پیشرفت خودت و کشورت باشی هر ثانیه که سر ماینکرفت هدر میدی گناهه. بازی که الزامی نیست. اگه بازی نکنی دنیا به آخر می‌رسه؟ کی وقتشو واسه اراجیف ماینکرفت می‌ذاره؟ ما این همه بازی داخلی و وطنی داریم. مگه احمقیم بریم بازی آمریکاییا رو بازی کنیم به گسترش کسب و کار اونا کمک کنیم؟ طرح صیانت قراره دسترسی به سرورهای ماینکرفت رو هم قطع کنه از همین الان باید خودت ولش کنی. چطور ایرانی‌ای هستی تو؟
۱-انسان به استراحت نیاز داره
۲-ماینکرافت هیچ محتوای ناجوری نداره
۳-هرچیز ساخت آمریکا بد نیست، اگه دلیلی داری برای اینکه بگی ماینکرافت بده، بگو
۴-ما از تی لانچر کرکی رایگان استفاده می کنیم، پولی به جیب آمریکایی ها نمیره :)
۵-حقیقتا بازی کامپیوتری وطنی زیادی نداریم.
** نگید. وقتی میان safe search گوگل رو برای همه فعال میکنن به شکلی که فقط با تغییر DNS بشه از زیرش در رفت دیگه "صیانت خوبه ولی خوب توضیحش ندادن" ** خوری اضافیه.
سیف سرچ هیچ چیز بدی نداره، فقط محتوا های بالای ۱۸، مربوط به سوکس و برهنه رو سانسور می کنه، شما کدوم یک از این محتوا ها رو لازم داری دقیقا :) ؟

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---
حاجی من پورن میخوام .اینم حق طبیعیه منه.و اصن علت مخالفت منم همین پورنه.والسلام.
حاجی‌آ می‌تونن حتی پورن‌های بهتری هم بسازن و البته شرعی و اسلامی، انواع پورن‌هایی که حتی دارک‌وب هم نمیتونی پیدا کنی مثل چایلد پورنوگرافی و پورن پدوفیلی

زار

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
0
و ما کنترل نمی کنیم، بلکه یه مقداریش رو که میدونیم به دردتون نمیخوره محدود می کنیم، و از بین هزاران سرگرمی تو دنیا، شما باید بچسبید به اونا دقیقا 😐
دینت رو لوله کن عزیزم❤️
کی میخوای به این واقعیت که دین تو دین همه آدما نیست پس قوانینش شامل حال اونا نمیشه جوابی بدی؟ (غیر از جمع کنید از ایران برید. اینجا همونقد که کشور توعه مال منم هست.) چون اینجا هی بهت میگن که خب من مسلمون نیستم و بازم تکرار میکنی وظیفه دینیم
البته هنوز من حدقل تو مجازی همه کار مستهجن و غیر مستهجن میکنم به کوری چشم حسود و بخیل :»
ما جایگزین هایی به همون خوبی و با همون کاربرد بهتون میدیم با حذف بدی هاشون، نمیگیم از تلگرام در بیا برو لی لی بازی کن -____-
بازم همون حرف. جناب من به خدا اعتقاد ندارم. اون بدی‌های شمارو من بدی نمیدونم و خودم تصمیم میگیرم از گوشیم و پولم و وقتم چه استفاده‌ای بکنم. اگه بجای ماله کشی صرفا بگی طرفدار یه عده‌ایم که الآن صرفا چون زورشون میچربه هرغلطی که میخوان میکنن بخاطر صداقتتم که شده دیسلایکای کمتری بگیری احتمالا

_Hani

رویای بی انتها
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۳
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
مدال طلای المپیاد نانو
اینو از من نخواه چون من نمیتونم بزارم دستی دستی خودتو نازل کنی به جهنم بخاطر مسئولیتی که دارم، دلایل اینکه چرا بده و نازلت می کنه جهنم هم بار ها شنیدی. اعتیاد رو بهش ترک کن فرزندم🗿

شما تنها کاری که میتونی بکنی اینه که یک نفر رو از مضرات چیزی آگاه کنی و بهش کمک کنی راه درست تری رو پیش بگیره، این میشه امر به معروف؛
نه اینکه دست و پاشو ببندی و بگی گناه نکن و بگی یا مثل من باش یا اگه نیستی پس بی دین و گمراهی، به زور نمیشه مردم رو بهشت برد.
کسی هم چنین وظیفه ای روی دوش شما نگذاشته، فقط میتونی با زبون خوش عقایدت رو تبلیغ کنی.
اینو بهت گفتم چون توی تاپیک های دیگه هم نظرات این چنینی ازت خونده بودم.

راجب طرح صیانت :

۱_ اینکه ممکنه در پلتفرم هایی مثل اینستاگرام حرف هایی مخالف نظر حکومت (یا خود حکومت پنداران!) زده بشه و به همین دلیل بیایم فیلترش کنیم دقیقا پاک کردن صورت مسئله ست، حکومت اگر میترسه که مردم چیزهایی رو بشنون یا ببینن، باید رسانه های خودش رو تقویت کنه و مردم رو قانع کنه (نه مجبور) که هم عقیده با جریان حاکم بشن؛
نه اینکه صدای مخالف رو خفه کنه!
اگر فکر میکنن بر حق ان، بسم الله! بر حق و درست نباید ترس از مخالف داشته باشه. (این انکار تاثیرات مخرب و فضا سازی های غلط مخالفین نیست، طبعا برای حفظ آرامش جامعه برخی رسانه های دشمن رو باید محدود کرد)
منتها مسئله اینه که عده ای خودشون رو عین حکومت میدونن و از این طریق میخوان جلوی آگاهی مردم و شفاف شدن اعمالشون رو بگیرن، وگرنه من بعید میدونم دلشون برای نظام سوخته باشه!

۲_ باز هم بیاین صورت مسئله رو پاک نکنیم!
اینکه مردم با چرخیدن توی فضای مجازی سرخورده و ناامید میشن دلیلی بر حذف پلتفرم ها نمیشه؛
شما اوضاع اقتصادی و اجتماعی رو مطلوب اکثریت کن، فرهنگ فضای مجازی رو جا بینداز، از محتواهای خوب و مورد قبول اکثریت (نه اقلیت به اصطلاح خودی!) حمایت کن، اونوقت ببین این آسیب ها هست یا نه

۳_ محدود کردن دسترسی به محتوا های مستهجن یه اقدام عقلانی و درسته و بیشتر کشور ها اینکار رو میکنن، چون برای همه ثابت شده که چه آثار بدی بر فرد و اجتماع میزارن، اما کسایی که واقعا میخوان رو نمیشه جلوشون رو گرفت و نباید هم بیشتر از این محدودشون کرد. به هر حال انسان حق انتخاب داره، مهم اینه که جلوی گسترش بی حد و اندازه این چیزا رو بگیریم و گرنه حذف کاملشون غیر ممکن و یا حتی مخربه

۴_ مهم ترین مسئله
اختلاف نظر های ما نه به خاطر اصل موضوع، بلکه بخاطر نوع نگاه و تفاوت دیدگاهمون درمورد خوب و بده
برای ستاد ا.ب.معروف شاید یک کلیپ رقص هم مستهجن به حساب بیاد، باید اونو فیلتر کنیم؟
تنها راه اینه که حکومت و مسئولین این چنین طرح هایی به معنای واقعی برآمده از مردم و نماینده خواسته های جامعه باشن، فقط اینطور میشه رای اکثریت رو اعمال کرد، مادامی که نمایندگان اقلیت در رأس باشن و هیچ توجهی به آنچه در جامعه رخ میده نکنن، اوضاع همین خواهد بود.

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
واقعا دلم نمیخواد ب همچین چیز مزخرفی فک کنم.. چ برسه در موردش صحبت کنم...
صد در صد همه امون در این مور. هم نظریم... هر کیم گفت خوبه بگید خودم تا جا داره بزنمش...

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
این صیانتو حکومت راهمیخواد بندازه تا گند کاریابی خودش رو نشه..
این ک ب اجبار میخواد مردمو بفرسته بهشت خیلی چیز مسخره ایه...
من میخوام برم جهنم.. شما ها رو سننه؟
اجبار جواب نمیده... قول میدم بدتر میشه.. همه چی بدتر میشه...

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC

اون برای اینه که:
۱-میخوان ایرانی های خارج از کشور هم بخونن
۲- هنوز معادل ایرانی براش ساخته نشده

میدونم، ولی بنظرم این وظیفه تا حدی شامل فیلترینگ هم میشه.

فیلترینگ سه حالت داره برای من، یا فقط بخشیش محتوای بده و استفاده های خوب هم داره، که فقط اون بخش بد مسدود میشه (مثل بعضی صفحات یوتیوب) یا اینکه اکثریت فاسده و باید براش جایگزین درست حسابی بوجود بیاد (مثل اینستاگرام) (توجه کنید پیامرسان ها جزو این دسته نیستن، اکثریت استفاده از پیامرسان ها خوبه، لذا جزو دسته ی اولن) یا اینکه کلا منشا فسادن و نه تنها باید فیلتر بشن، نمونه ی دیگه ای هم نباید ازشون ساخته بشه (پورن هاب مثلا).
این مسئله هم که گفتی بزودی فیلترشکن برداشته میشه، با توجه به اینکه جزو دسته ی اولن، اگه خارجی ها همکاری کنن احتمالش زیاده.

من نمیدونم چجوری نگام می کنی ولی از نظر خودم فقط با اطمینان حرف می زنم :)

برداشتنش بخاطر مخالفت مردم کار درستی نیست، میتونن تبلیغاتی بهتر و دلایل شفاف تر کنن و تنوع بدن به اشکال حجاب (الان فقط چادر و روسری هست) تا مردم استقبال کنن. البته گشت ارشاد رو ضروری نمیدونم.

۱-انسان به استراحت نیاز داره
۲-ماینکرافت هیچ محتوای ناجوری نداره
۳-هرچیز ساخت آمریکا بد نیست، اگه دلیلی داری برای اینکه بگی ماینکرافت بده، بگو
۵-حقیقتا بازی کامپیوتری وطنی زیادی نداریم.

سیف سرچ هیچ چیز بدی نداره، فقط محتوا های بالای ۱۸، مربوط به سوکس و برهنه رو سانسور می کنه، شما کدوم یک از این محتوا ها رو لازم داری دقیقا :) ؟
رفتار مسئولینو میگم.

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
واقعا دلم نمیخواد ب همچین چیز مزخرفی فک کنم.. چ برسه در موردش صحبت کنم...
صد در صد همه امون در این مور. هم نظریم... هر کیم گفت خوبه بگید خودم تا جا داره بزنمش...
با قسمت اول حرفت موافقم اما فکر می‌کنم میشه ملایم‌تر هم مخالفتمونو به بقیه نشون بدیم.
این صیانتو حکومت راهمیخواد بندازه تا گند کاریابی خودش رو نشه..
این ک ب اجبار میخواد مردمو بفرسته بهشت خیلی چیز مسخره ایه...
من میخوام برم جهنم.. شما ها رو سننه؟
اجبار جواب نمیده... قول میدم بدتر میشه.. همه چی بدتر میشه...
این یه فرضیهٔ سطحیه به نظر من. ینی چی که اینو داده که فلان چیز یادمون بره؟ یارو یه شب دو شب نگفتدش که! در دستور کارشه و اون قسمتی از حکومت که نیروی خشک مغز زیادی داره هم خواب و خوراک نداره برای اجراش. فک می‌کنه دنیا رو فتح کرده اگه اجرا کنه.
با وجود همچین احمقانی پشت صندلی مسئولیت، نمیشه از کارشناسای احتمالی هم انتظار داشت زورشون به اینا بچربه؛ مگه این که بگیم احمق‌تر از اونن که عقلشون برسه درست و حسابی مسدود کنن. در کل که وقتی یه حکومت ندونه و نفهمه گفتمان خودش چی باید باشه، همچین تصمیماتی رو می‌بینیم.

نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
شهربابک
سال فارغ التحصیلی
1401
من؟ پورن.
اگر با خون و تشریح مشکل دارین اینو باز نکنین.
5og28djhjbm91.jpg
این عکس بالا برچسب NSFW داره و توی Safe Search حذف میشه، اینو گذاشتم که بگم لزوماً چیزی که حذف میشه پورن نیست، میتونه مربوط به پزشکی هم باشه.(البته این عکس توی سابردیت interestingasfuck بود.)
اخبار مربوط به جنگ و درگیری‌ها هم بخاطر تصاویر یا ویدیوهاشون میتونن از نتایج جستجو حذف شن.

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
این که میگید «دینم گفته و وظیفه‌ی شرعیِ منه» خیلی رو مخ و ابلهانه‌ست. آقا منم پیرو یه دینی‌ام که تو یه بخش از احکامش میگه روزانه باید حداقل ۲ ساعت تو یوتیوب بچرخید و دیگران رو هم تشویق به این کار کنید و هرکسی رو هم که بگه یوتیوب بده و باید فیلتر بشه از کون دار بزنید. خب؟ وظیفه‌ی دینیمه که انسان‌های احمق رو آگاه کنم که چرخیدن در یوتیوب خیلی فایده داره و باعث افزایش دانش، آموزشِ هرچی که فکرشو کنی، بهبود سطح زبان انگلیسی، تولید محتوا، سرگرم شدن و کسب درآمدِ قابل توجه و البته پیدا کردنِ طرفدار و مخاطب و ایجادِ رابطه‌ی ادمین و ممبری میشه.

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
داش بکش بیرون خدایی یه نگا به نوار زیر پیامات بنداز
یه نفرم با جنابعالی موافق نیست. پس کش نده اینقد
شو نیک....
موافقت یا مخالفت جمعی دلیل درستی و نادرستی نیست.
@DarkLightI امر به معروف و نهی از منکر به نظر من هم واجب فراموش‌شدهٔ جامعه ست و نه تنها خوبه، بلکه لازمه و بدون اون یه چیزی لنگ می‌زنه اما شرایطی داره.
اول اینه که مسئله رو بشناسیم درست و بدونیم که معروفه و اون یکی رو هم درست بشناسیم و بدونیم که منکره. دوم، اینه که روششو بلد باشیم و جایگاهشو. ینی مثلا به کسی که گرسنه ست، از مزایای فلان کار نمیگم. غذا میدم بهش! کسی هم که عصبانیه (حتی اگه به اشتباه و سوء تفاهم عصبانیه) نمیشه به راحتی از چیزی که عصبانیش کرده بهش گفت.
مسئلهٔ سومم احتمال تاثیره. ینی ما اگه عالم بودیم درست و حسابی و فن بیان و روش بحث رو هم در حد لازم می‌دونستیم و باز روبه‌روییمون لجباز بود، نمیشه بهش یاد آوری کرد.
رفع اسپم بسیار مهم دربارهٔ شرط اول امر به معروف و نهی از منکر: رویکرد دین این نیست که راها رو ببنده و خودش آب‌باریکه‌ای باز کنه بلکه اینه که بهت بشناسونه و راه و چاهو به اختیار خودت بذاره (حتی در مسئلهٔ حجاب که بحثش بسیار بسیار طولانی و پیچیده ست به نسبت صیانت) و اگه حکومتی رویکرد ممنوع‌کردن گسترده رو پیش بگیره، این کارش -تا جایی که من فهمیدم- حرامه و اتفاقا به صلاح فردی و جمعی نمی‌رسه حتی از نظر فرهنگی.
ضرورت‌های جامعه هم این نیست. الان دورانیه که جامعه باید فهم عمیق و درک واقعی پیدا کنه (و همه چیز در دسترسش هست و فقط میشه تو دسترسیش تاخیر انداخت و سوخت و سوز نداره) و این جا اگه کسی بفهمه چرا باید چی کار کنه، به نتیجهٔ تمدنی‌ای که توی ذهن جفتمون هست می‌رسه.
این از کلیات بحث.

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
دانشگاه یزد
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک
خب تو خیلی بیشعوری که داری از کرکش استفاده میکنی، طرف جدا از اینکه کجایی هست وقت و هزینه صرف کرده این بازیو ساخته تو میری از کرکش استفاده میکنی؟ این عین دزدیه، امربه‌معروف و نهی از منکر بخوره توی سر صاحاباش اگه همچین زری زدن که تو مجاز به دزدی از مردمی هستی که با سیاستای کشورشون مخالفی، بعدم کی گفته از هرچیز نسخه ایرانیش وجود داره نباید از نسخه بیگانه استفاده کرد؟ باید ها و نباید های جامعه رو تو یا هر شخص دیگه‌ای نمیگه، جامعه خودش قانون داره و قانون اجتماعی که قانون‌گذار هاش اکثریت جامعه هستن تعیین میکنه چی خوبه چی بد، توی این اجتماع کوچیک (جامعه انتخابی از کل اجتماع) بالای صد نفر فعالیت جدی دارن و تعداد موافقین این عقاید و نظریات تو از انگشتای یه دست کمتره، میفهمی ینی چی؟ ینی داری مخالف جریان آب شنا می‌کنی دوست عزیز.

DarkLightI

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علّامه‌حلّی۳
شهر
طهران
سال فارغ التحصیلی
1406
خب تو خیلی بیشعوری که داری از کرکش استفاده میکنی، طرف جدا از اینکه کجایی هست وقت و هزینه صرف کرده این بازیو ساخته تو میری از کرکش استفاده میکنی؟ این عین دزدیه، .
تو الان مشکلت اینه؟
الان تعداد پلیرای تی لانچر از کسایی که لایسینس اورجینال دارن بیشتره، تی لانچر هم شناخته شدست و موجنگ میتونه با یه شکایت تعطیلش کنه، ولی چرا این کارو نمی کنه؟
چون با اینکار تعداد خیلی زیادی از پلیراش از دست میرن و محبوبیت بازی افول پیدا می کنه.
اکثر کسایی که تی لانچر دارن هم یه مدّت بعد که دیدن ماینکرافت چه خوبه، برای دسترسی به امکانات بیشتر «سرور های پریمیوم و ماینکرافت ریلیتز و ...» بعد یه مدّت میرن و اکانت پریمیوم می خرن «که دو تا از همکلاسی هام خریدن، منم دارم بهش فکر می کنم»، و تی لانچر حکم یجور free trial رو داره برای ماینکرافت.
پس سیاست خود بازیه برای تبلیغش، دزدی نیست برادر.
درود بر شما دوست عزیز
دلایلی که برای بد بودن اینستاگرام آوردید، بسیار پیش پا افتاده هستن که بنده روی هر کدوم از دلیل های شما یکسری توضیحاتی رو اضافه میکنم.
متاسفانه امثال شما به محض ورود به اینستاگرام اینگونه چیز ها رو سرچ میکنید وگرنه فضای این پلتفرم گسترده تر از این حرف هاست و شما چیز هایی به غیر از اون رو میتونید پیدا کنید.
منتها مشکل اینه که اکثر محتواهاش همیناست، نمیگم پیج خوب نداره ولی تعدادشون انقدر کمه که در برابر اونا به چشم نمیان.
بنابراین همه چیز به اختیار و میل ادم توی سرچ بستگی داره. شما حق تعیین تکلیف برای مردم رو که چه چیزی نگاه بکنن و چه چیزی نگاه نکنن رو ندارید.
فعلا میبینی که داریم :)
شما بایستی از همون اول ارتباط بین دختر و پسر رو آزاد میذاشتید و بین زن و مرد حائل قرار نمیدادید تا یکی از این پیامد ها که جوون های مملکت به پورن و امثالهم که به اصطلاح که شما فرمودید ضد اسلامی اعتیاد پیدا کردن رخ نده.
اگه اونطوری بود، بجای مانیتور، توی دستشویی مدرسه پورن میدیدن :‌| «شنیدم که میگم»
مدارس و سیستم آموزشی تبدیل به ندامتگاه تبدیل شده که جوونی که تازه از مدرسه فارغ میشه توانایی صحبت با جنس مخالفش رو نداره و وقتی میخواد حرف بزنه انگار میخواد جون به عزرائیل بده.این ها پیامد های چیست؟ چرا جوون های گرفتارش شدن؟
مشکل اینه که پیامد های اختلاط ده برابر اینه، نمیگم جای کار نداره ولی در هر صورت از اختلاط کمتره پیامداش.
درباره جمله دومتون. حرفتون لزوما صحیح نیست. در اینستاگرام نه تنها خود من بلکه افراد دیگه ای توی صنف نظامی تولید محتوا میکنیم. آیا شایعه پراکنی میکنیم؟ آیا توی مطالب دروغ به خورد مردم میدیم؟
بازم مثل مورد اوّل منظور من «همه» نبود، راست هست توش ولی دروغ خیلی بیشتره.
مورد سوم صحبتتون هم که به قضاوت دیگر خوانندگان می گذارم.
بنده به آزاد بیان اعتقادی ندارم، و اگه قراره بر علیه هنجار ها تو جامعه حرف زده بشه حتما باید بصورت مناظره باشه که بشه جوابشو داد «در غیر این صورت یک سری رو از راه راست منحرف می کنه». اگه بخوایم اینجا بحث کنیم طولانی میشه، تاپیک مربوطی اگه ایجاد شد یا بالا اومد اونجا بحث می کنیم.

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC
@DarkLightI امر به معروف و نهی از منکر به نظر من هم واجب فراموش‌شدهٔ جامعه ست و نه تنها خوبه، بلکه لازمه و بدون اون یه چیزی لنگ می‌زنه اما شرایطی داره.
اول اینه که مسئله رو بشناسیم درست و بدونیم که معروفه و اون یکی رو هم درست بشناسیم و بدونیم که منکره. دوم، اینه که روششو بلد باشیم و جایگاهشو. ینی مثلا به کسی که گرسنه ست، از مزایای فلان کار نمیگم. غذا میدم بهش! کسی هم که عصبانیه (حتی اگه به اشتباه و سوء تفاهم عصبانیه) نمیشه به راحتی از چیزی که عصبانیش کرده بهش گفت.
مسئلهٔ سومم احتمال تاثیره. ینی ما اگه عالم بودیم درست و حسابی و فن بیان و روش بحث رو هم در حد لازم می‌دونستیم و باز روبه‌روییمون لجباز بود، نمیشه بهش یاد آوری کرد.
رفع اسپم بسیار مهم دربارهٔ شرط اول امر به معروف و نهی از منکر: رویکرد دین این نیست که راها رو ببنده و خودش آب‌باریکه‌ای باز کنه بلکه اینه که بهت بشناسونه و راه و چاهو به اختیار خودت بذاره (حتی در مسئلهٔ حجاب که بحثش بسیار بسیار طولانی و پیچیده ست به نسبت صیانت) و اگه حکومتی رویکرد ممنوع‌کردن گسترده رو پیش بگیره، این کارش -تا جایی که من فهمیدم- حرامه و اتفاقا به صلاح فردی و جمعی نمی‌رسه حتی از نظر فرهنگی.
ضرورت‌های جامعه هم این نیست. الان دورانیه که جامعه باید فهم عمیق و درک واقعی پیدا کنه (و همه چیز در دسترسش هست و فقط میشه تو دسترسیش تاخیر انداخت و سوخت و سوز نداره) و این جا اگه کسی بفهمه چرا باید چی کار کنه، به نتیجهٔ تمدنی‌ای که توی ذهن جفتمون هست می‌رسه.
این از کلیات بحث.
فقط اون بزرگوارانی که فک کردن ما این طرح مزخرف موافقم و دیس دادن:))
«نخوندم» واقعی:

DarkLightI

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علّامه‌حلّی۳
شهر
طهران
سال فارغ التحصیلی
1406
پس چرا ما بايد اعتقاد داشته باشيم و گوشمون رو بديم به حرفاى تو؟
بنده به آزاد بیان اعتقادی ندارم، و اگه قراره بر علیه هنجار ها تو جامعه حرف زده بشه حتما باید بصورت مناظره باشه که بشه جوابشو داد «در غیر این صورت یک سری رو از راه راست منحرف می کنه». اگه بخوایم اینجا بحث کنیم طولانی میشه، تاپیک مربوطی اگه ایجاد شد یا بالا اومد اونجا بحث می کنیم.
منم همیشه بصورت مناظره مطرح می کنم عقایدمو.

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1920
مدال المپیاد
نقره
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
فیزیک
این از کلیات بحث.
کس نگو.

DarkLightI

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علّامه‌حلّی۳
شهر
طهران
سال فارغ التحصیلی
1406
چه کسی گفته تعدادشون کمه؟؟ علاقه ای به تکرار مکررات ندارم اما باز هم همه چیز به ذهن آدم ها برمیگرده.
ببین، مطمئنا تحقیق علمی انجام نشده درباره تعداد صفحات راست و دروغ تو اینستاگرام، ولی اگه بدون ذهنیت و سرچ، یه نگاهی به مطالبی که وقتی اپو باز می کنی برات میاره بندازی، حرفمو می فهمی :)
پس مسئول این اعتیاد شمایید.
تا حدّی شاید، ولی با تفکیک جنسیتی از خیلی چیزای بدتر جلوگیری کردیم.
بنده اومدم نظرم رو بیان بکنم ولی متاسفانه شما میل به شاخ و شونه کشیدن دارید. با این روند مناظره ای فرمودی کاری پیش نخواهد برد.
اگر منظور شما از مناظره تحمیل عقایده که بله شما حق همه چیز رو دارید.
من علاقه ای به شاخ و شونه کشیدن ندارم، شما گفتی حق ندارید و نمیشه، منم گفتم با این وضع فیلترینگ میشه دید که شده.
میشه از اون موارد کذب مثالی بزنید؟؟
https://saednews.com/fa/post/tsaoir-gol-darogh-haye-instagram-ra-nkhorid
ادبت کجا رفته؟ خیر سرت مدیر انجمنی :‌|

بالا