• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور مشکلات غیردرسی کنکور 1402

Sanaii

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
؟؟؟آباد
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
دامپزشکی
بچه ها گوش دادن این پادکست فوق‌العاده برای کنکوری های امسال مفید و واجبه پس لطفا نا امید نشید.
https://t.me/Moshaver_bahmani/3987

golden babe

slay,bitch
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
+
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
اپتومتری

mani..

Dead for testing purpose (alive)
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
رشته دانشگاه
پزشکی
بچه ها شما اون سوال مسخره زبان که تاپیک رو میخواست رو چی نوشتید؟
توی کتاب هرجمله ای داده بود تاپیکش قسمت اولش بود حتی یه مثال هم نزده بود که غیر این باشه. اگه طبق مثال های کتاب بخوایم بگیم باید همون کلمه اول یعنی چیلدرن باشه. اگه هم بخوایم طبق تعریف کتاب بریم (what the paragraph is about) نمیشه با قطعیت گفت چیلدرنه یا ویدیوگیمز! چون واقعا موضوع، راجب هردوش بود. اگه یه ریدینگ بهمون میدادن میشد تشخیص داد، چون هر پارگرافی راجب یه موضوع در ارتباط با topic صحبت میکرد. مثلا اگه topic ویدیوگیمز بود، یه پاراگراف راجب اینکه بچه ها بهتره بازی نکنن و فعالیت فیزیکی داشته باشن حرف میزد. یه پاراگراف راجب اینکه چمیدونم بعضی ویدیوگیم ها میتونن فکر رو باز کنن و ... حرف میزد. یه پاراگراف هم میومد ویدیوگیم ها رو معرفی میکرد و هر کوفت دیگه ای. اون وقت میفهمیدی تاپیک ویدیو گیمه. یا اگه تاپیک، چیلدرن بود، یه جا راجب اینکه ویدیو گیم برای بچه ها خوب نیست حرف میزد، یه جا راجب اینکه نباید بچه ها رو توی این سن مجبور به درس خوندن کرد حرف میزد، یه پاراگراف هم یه چیز دیگه.
ولی اومده یه پاراگراف داده که همه جملاتش به نحوی هم به ویدیوگیمز مربوطه هم به چیلدرن. تازه یکی دوتا جملش هم بود بیشتر به چیلدرن مربوط بود چون داشت میگفت بچه ها باید فعالیت داشته باشن، خب این بیشتر از اینکه ربطی به ویدیوگیمز داشته باشه به اینکه چه کوفتی برای بچه ها بهتره ربط داره :|
ببین مصحح چوب نیست که، اگر جوابت منطقی باشه درست میگیره. این سوالای رایتینگ رو اصلا نمیشه عین کلید نوشت که.
نگران نباش.

mani..

نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
رشته دانشگاه
پزشکی
آخه من که توضیح ننوشتم که بخواد ببینه منطقیه یا نه، یه کلمه topic رو خواسته بود منم نوشتم چیلدرن. حالا پاسخنامه رو نگاه میکنم نوشته ویدیو گیمز
اوه خب چیلدرن خیلی دیگه کلی بوده…

mani..

نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
رشته دانشگاه
پزشکی
پستم رو خوندی کامل؟

هرچی باشه کلی تر و احمقانه تر از مثال کتاب نبوده که نوشته my sister and I respect our parents بعد برداشته my sister and I رو گرفته تاپیک =|
پستت رو کامل خوندم؛ ولی منطقی نیست که وقتی کل پاراگراف راجع به این بوده که چرا بچه‌ها ویدیوگیم بازی میکنن و براشون ضرر داره، بگی تاپیک فقط بچه‌هاست.
اره اگر چیز‌های دیگه‌ای جز بچه‌ها و ویدیوگیم لحاظ شده‌بود حرف تو میتونست درست باشه؛ ولی این متن کلا راجع به ویدیوگیم و بچه‌ها بود.

mani..

نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
رشته دانشگاه
پزشکی
یعنی میگی باید مینوشتم چیلدرن اند ویدیوگیمز؟ نداریم همچین چیزی و نمیشه. یه قسمت خاص میتونه تاپیک باشه فقط.
ولی اگه تاپیک رو بگیری چیلدرن، کنترلینگ آیدیا رو بگیری اینکه نباید ویدیوگیمز بازی کنن، منطقی درمیاد اتفاقا. کنترلینگ آیدیا کل پاراگراف رو هدایت میکنه، خب اینجا هم کل پاراگراف میتونسته چیلدرن باشه و توسط کنترلینگ آیدیا (نباید ویدیوگیمز بازی کنن) هدایت بشه. درواقع همیشه یه پاراگراف باید موضوعش هردوی تاپیک و کنترلینگ آیدیا باشه نه فقط یکیش. برای همین میگم هم میشه ویدیو گیمز رو گرفت تاپیک، هم میشه چیلدرن رو گرفت، و برای انتخاب بین یه کدومشون باید ریدینگ میداد
نه که اونطوری بنویسی-
منظورم اینه که حتما باید به ویدیوگیمز اشاره میکردی.
ولی خب اگر کنترلینگ ایدیا رو اونطوری نوشتی، احتمالا درست بگیره ازت.
جوابت غیرمنطقی نیست؛ ولی خب ممکنه اینکه “فقط” نوشتی چیلدرن براشون چیز باشه. شایدم مصحح ادم‌حسابی باشه و برات درست بگیره!

mani..

نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
رشته دانشگاه
پزشکی
توی کنترلینگ آیدیا ویدیو گیمز رو نوشتم. ولی تاپیک رو همون چیلدرن نوشتم.
همم نمیدونم باشه مرسی
نگرانش نباش. دیگه امتحان تموم شد، تمرکزت رو روی امتحانای بعدی بذار.
✨✨

golden babe

slay,bitch
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
+
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
اپتومتری
بچه ها شما اون سوال مسخره زبان که تاپیک رو میخواست رو چی نوشتید؟
توی کتاب هرجمله ای داده بود تاپیکش قسمت اولش بود حتی یه مثال هم نزده بود که غیر این باشه. اگه طبق مثال های کتاب بخوایم بگیم باید همون کلمه اول یعنی چیلدرن باشه. اگه هم بخوایم طبق تعریف کتاب بریم (what the paragraph is about) نمیشه با قطعیت گفت چیلدرنه یا ویدیوگیمز! چون واقعا موضوع، راجب هردوش بود. اگه یه ریدینگ بهمون میدادن میشد تشخیص داد، چون هر پارگرافی راجب یه موضوع در ارتباط با topic صحبت میکرد. مثلا اگه topic ویدیوگیمز بود، یه پاراگراف راجب اینکه بچه ها بهتره بازی نکنن و فعالیت فیزیکی داشته باشن حرف میزد. یه پاراگراف راجب اینکه چمیدونم بعضی ویدیوگیم ها میتونن فکر رو باز کنن و ... حرف میزد. یه پاراگراف هم میومد ویدیوگیم ها رو معرفی میکرد و هر کوفت دیگه ای. اون وقت میفهمیدی تاپیک ویدیو گیمه. یا اگه تاپیک، چیلدرن بود، یه جا راجب اینکه ویدیو گیم برای بچه ها خوب نیست حرف میزد، یه جا راجب اینکه نباید بچه ها رو توی این سن مجبور به درس خوندن کرد حرف میزد، یه پاراگراف هم یه چیز دیگه.
ولی اومده یه پاراگراف داده که همه جملاتش به نحوی هم به ویدیوگیمز مربوطه هم به چیلدرن. تازه یکی دوتا جملش هم بود بیشتر به چیلدرن مربوط بود چون داشت میگفت بچه ها باید فعالیت داشته باشن، خب این بیشتر از اینکه ربطی به ویدیوگیمز داشته باشه به اینکه چه کوفتی برای بچه ها بهتره ربط داره :|
سلام.
احتمال داره تجدید نظری در اون سوال انجام بدن.
جزو سوالات ابهام داره.
و از یکی از استادهای بسیار کاردرست زبان من این رو شنیدم.

golden babe

slay,bitch
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
+
سال فارغ التحصیلی
1402
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
اپتومتری
img_7342_lvyo.jpeg

: )نگران نباشید

mani..

نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
رشته دانشگاه
پزشکی

Sanaii

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
؟؟؟آباد
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
دامپزشکی

melina03

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
سلام لطفا یکی به من کمک کنه من رشتم ریاضیه و واقعا توی ریاضیات و فیزیک مشکل علمی ندارم ولی شیمیم ایراد علمی دارم که حالا فعلا صحبتم راجع به اون نیست. من توی همین ریاضی و فیزیک هم نمیتونم اون مقداری که بلدم رو توی آزمونا بزنم. کنکور 96 و 97 رو که دادم ریاضی سی و خورده ای زدم و فیزیک چهل و خورده ای زدم که واقعا کمه و واقعا توان من انقدر کم نیست!! بعد کنکور 98 رو یهو یه پیشرفت عجیب داشتم، ریاضی 80 زدم و فیزیک 67 زدم. و کلی اعتماد بنفس گرفتم و خوشحال شدم. اما امروز 99 رو زدم و باز ریاضی رو 34 زدم، فیزیک رو 52. و مدت زیادیه که درصد های ریاضی و فیزیکم به غیر از کنکور 98 همینا مونده. باهاشون نمیتونم رتبه زیر 1000 بیارم. خواهش میکنم بهم بگین چیکار کنم که درصدم بیاد روی 60، هم ریاضی هم فیزیک. بدبختی اینه که بخاطر امتحان نهایی تعداد تستم خیلی کمه. یعنی یه روزایی هیچی تست نمیزنم. ولی واقعا نمیخوام پشت بمونم و واقعا نمیخوام رشته ای برم که بدم بیاد. تو رو خدا بگین میتونم درصدمو بیارم روی 60 و حتی بیشتر؟؟ و چجوری؟ چجوری سریع نتیجه بگیرم چون وقت زیادی نمونده. امروز 99 رو دادم خیلی حالم بد شد. چون دفعه قبل که 98 رو انقدر خوب زدم فکر کردم بالاخره دارم یاد میگیرم اون چیزی که بلدم رو بیارم رو کاغذ. حتی درصدامو به چندتا مشاور گفتم که بفهمم بخاطر زیادی آسون بودن 98 بوده یا نه، و گفتن که 98 از 97 آسون تر بوده ولی نه در اون حد که درصد 30 بشه 80. واسه همین من خیلی امیدوار شدم. اما امروز همش به فنا رفت و از صبح یه حالی ام که نمیتونم درست درس بخونم. اعتماد بنفس نمونده برام. انقدر ناراحتم که خیلی بی حوصله و بی کیفیت درس میخونم. هر دفعه سر آزمونا وقت کم میارم، یه عالمه بی دقتی میکنم و انقدر تمرکزم پایینه که خیلی سوالا رو مجبورم دو سه بار بخونم تا بفهمم. ولی هیچ کدوم اینا موقع کنکور 98 اتفاق نیوفتاد، نمیدونم دلیلش چیه ولی اون روز خیلی حالم خوب بود و خیلی مصمم و حواس جمع بودم و واقعا تاحالا انقدر دقتم بالا نبود. اما نمیدونم دلیلش چی بود که بتونم دوباره تکرارش کنم.
تو رو خدا بهم بگین چیکار کنم که زود نتیجه بگیرم و کنکورهای بعدی رو درصدهای حدود 60 بزنم؟ واقعا نیاز دارم!
ببین چی ذهنتو ب هم میریزه سر ازمون.. حلش کن..
صحبت با ی تراپیست خوب خیلی کمکت میکنه

mani..

نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
رشته دانشگاه
پزشکی
اگه چیز جدی ای نباشه با یکی دو جلسه حل میشه
ببین، بیست و شیش روز مونده به کنکورمون! حتی فرصت اینکه بریم پیش تراپیست اوپن‌عاپ کنیم هم نیست. تراپیست برای تابستون قبل کنکوره، نه الان.

mani..

نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام لطفا یکی به من کمک کنه من رشتم ریاضیه و واقعا توی ریاضیات و فیزیک مشکل علمی ندارم ولی شیمیم ایراد علمی دارم که حالا فعلا صحبتم راجع به اون نیست. من توی همین ریاضی و فیزیک هم نمیتونم اون مقداری که بلدم رو توی آزمونا بزنم. کنکور 96 و 97 رو که دادم ریاضی سی و خورده ای زدم و فیزیک چهل و خورده ای زدم که واقعا کمه و واقعا توان من انقدر کم نیست!! بعد کنکور 98 رو یهو یه پیشرفت عجیب داشتم، ریاضی 80 زدم و فیزیک 67 زدم. و کلی اعتماد بنفس گرفتم و خوشحال شدم. اما امروز 99 رو زدم و باز ریاضی رو 34 زدم، فیزیک رو 52. و مدت زیادیه که درصد های ریاضی و فیزیکم به غیر از کنکور 98 همینا مونده. باهاشون نمیتونم رتبه زیر 1000 بیارم. خواهش میکنم بهم بگین چیکار کنم که درصدم بیاد روی 60، هم ریاضی هم فیزیک. بدبختی اینه که بخاطر امتحان نهایی تعداد تستم خیلی کمه. یعنی یه روزایی هیچی تست نمیزنم. ولی واقعا نمیخوام پشت بمونم و واقعا نمیخوام رشته ای برم که بدم بیاد. تو رو خدا بگین میتونم درصدمو بیارم روی 60 و حتی بیشتر؟؟ و چجوری؟ چجوری سریع نتیجه بگیرم چون وقت زیادی نمونده. امروز 99 رو دادم خیلی حالم بد شد. چون دفعه قبل که 98 رو انقدر خوب زدم فکر کردم بالاخره دارم یاد میگیرم اون چیزی که بلدم رو بیارم رو کاغذ. حتی درصدامو به چندتا مشاور گفتم که بفهمم بخاطر زیادی آسون بودن 98 بوده یا نه، و گفتن که 98 از 97 آسون تر بوده ولی نه در اون حد که درصد 30 بشه 80. واسه همین من خیلی امیدوار شدم. اما امروز همش به فنا رفت و از صبح یه حالی ام که نمیتونم درست درس بخونم. اعتماد بنفس نمونده برام. انقدر ناراحتم که خیلی بی حوصله و بی کیفیت درس میخونم. هر دفعه سر آزمونا وقت کم میارم، یه عالمه بی دقتی میکنم و انقدر تمرکزم پایینه که خیلی سوالا رو مجبورم دو سه بار بخونم تا بفهمم. ولی هیچ کدوم اینا موقع کنکور 98 اتفاق نیوفتاد، نمیدونم دلیلش چیه ولی اون روز خیلی حالم خوب بود و خیلی مصمم و حواس جمع بودم و واقعا تاحالا انقدر دقتم بالا نبود. اما نمیدونم دلیلش چی بود که بتونم دوباره تکرارش کنم.
تو رو خدا بهم بگین چیکار کنم که زود نتیجه بگیرم و کنکورهای بعدی رو درصدهای حدود 60 بزنم؟ واقعا نیاز دارم!
اول بشین مرور کن ببین روزی که کنکور ۹۸ رو دادی چه فرقی با روزای دیگه داشتی دقیقا؟ هم علمی هم روحی اصلا سوال اول دفترچه‌رو دیدی چه حالی داشتی؟ بعد بشین اینو بنویس. مثلا “من اولین سوال ریاضی رو که دیدم نمیتونم حل کنم، تا سه تا سوال بعدش تمرکز نداشتم و نمیتونستم امتحان بدم” بعد سعی کن تو ازمون جامع بعدیت این مشکل رو رفع کنی، اصلا شده باکس جداگانه برای درس‌ها بذار و ازمون تک‌درس بزن، که خود اون درس حل شه مشکلش. اگر توی تحلیل آزمونات، دیدی یه سری سوال هستن که دور دوم هم نتونستی حلشون کنی و مشکل داری، برو اول مشکل اون مبحث رو حل کن، بعد منتظر درصدت باش!
درست میشه همه چی، نگران نباش.

mani..

نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1402
رشته دانشگاه
پزشکی
من تک درس که میزنم درصدام خوب میشه. نمیدونم توی آزمون های جامع چِم میشه.
خب پس تو یکساعت و نیمی که داری، با تعداد کمتر از هر سه تا درست تست بزن.
مثلا بذار ۲۰ تا ریاضی، پونزده تا فیزیک، ده تا شیمی بعد بزن، درصد بگیر ببین کجای این ازمون وقتی جامع شده، بهم میریزی!

کنکوری1401

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ساری
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
ساری
رشته دانشگاه
پزشکی
سلام بچه ها اونایی که ترمیم کردن نمره معدل کل و دیپلم و اینا همه همون قبلیا رو وارد کردین ؟ چیزی رو نباید ویرایش کنیم که؟

Sanaii

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
؟؟؟آباد
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
دامپزشکی
سلام بچه ها اونایی که ترمیم کردن نمره معدل کل و دیپلم و اینا همه همون قبلیا رو وارد کردین ؟ چیزی رو نباید ویرایش کنیم که؟
سلام
بله همون قبلی.در کل با ترمیم معدلم دیپلم عوض نمیشه و سوابق تحصیلی جدا از معدل دیپلمه

MaMaL.ZzZ

یک عدد INTP هستم :)
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی ۵
شهر
شهرجدیدهشتگرد
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
متاسفانه ندارم :)
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق
سلام. برای کسی که فارغ التحصیله و رشته اش هنر بوده قبلا و می خواد کنکور ریاضی شرکت کنه امسال، چه کلاس کنکوری رو پیشنهاد میدید؟ هدفم قبولی تو دانشگاه های تاپ تهران هست.
برای فیزیک کیو پیشنهاد نمیدم سوال داشتی همینجا بپرس ، برای هندسه و ریاضی ارین حیدری و بهرام جلالی . برای شیمی هم بابایی تاملند
برای کتاب تست هم ریاضی و هندسه همون جزوه ارین و بهرام خوبه بعلاوه خود سوالای ازمونها و کنکور . اهان راستی حتما حتما پک ازمونهای کنکور خیلی سبز رو بگیر . تو ازمون هم ترجیحا قلمچی برو ولیت قلب توش زیاده صرفا مهارت ازمونتو قوی کن .

MaMaL.ZzZ

یک عدد INTP هستم :)
نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی ۵
شهر
شهرجدیدهشتگرد
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
متاسفانه ندارم :)
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
مهندسی برق
یه سوال میگم من از این هفته تصمیم گرفتم کمتر برم مدرسه که بیشتر درس بخونم ولی خب مدیر گرامیمون(that b*tch)به مامانم گفته که ما اگه بچه ها زیاد غیبت کنن معرفیشون نمیکنیم برای امتحان نهایی.زر میزد یا راسته؟: )))
به شخصه اصصصصصصلا غیبت رو توصیه نمیکنم تا بعد عید . قبل عید غیبت یعنی جدا شدن از محیط اموزشی که از هر 10 تا 9 تاش به نتیجه نمیذسه

بالا