• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

کنکور سطح کنکور1401

_Fatemeh_

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علوم پزشکی بیابون
رشته دانشگاه
پزشکی
از همین تریبون می‌تونم تنها تجربه‌ی نزدیک به کنکورم رو در اختیارتون بذارم که اصلا رو آزمون آزمایشی هیچ حسابی نکنید جز اینکه قراره آماده‌تون کنه، وگرنه واسه من درصداش به قاپ سگ نی‌ارزید و هر چی اونجا نقطه قوتم بود اینجا خراب کردم.
بعدشم که عربی امسال چرا کلا انقدر وحشیانه و وقت‌گیر بود؟ (هنر و زبان رو عرض می‌کنم‌.)
سالای قبل هم اینطور بوده؟
اره عربی وقت گیر بود. ترجمه هاش مخصوصا.کنکورای سالای قبل رو میزدم اینجوری نبودن.
کنکور زبان عربیش بهتر از هنر و تجربی بود(شایدم من خیلی بدون استرس کنکور زبان دادم)

***Paradise

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
shk
سال فارغ التحصیلی
0000
مدال المپیاد
متاسفانه به مدال نرسید :(
رشته دانشگاه
پزشکی
از همین تریبون می‌تونم تنها تجربه‌ی نزدیک به کنکورم رو در اختیارتون بذارم که اصلا رو آزمون آزمایشی هیچ حسابی نکنید جز اینکه قراره آماده‌تون کنه، وگرنه واسه من درصداش به قاپ سگ نی‌ارزید و هر چی اونجا نقطه قوتم بود اینجا خراب کردم.
بعدشم که عربی امسال چرا کلا انقدر وحشیانه و وقت‌گیر بود؟ (هنر و زبان رو عرض می‌کنم‌.)
سالای قبل هم اینطور بوده؟
* تجربه شخصی منم ثابت کرده به آزمونای آزمایشی خصوصا قلمچی نمیشه اعتماد کرد :))
زیست اخر قلمچیو من ۷۰ زدم تراز ۷۶۰۰ ولی کو زیست ۷۰ کنکور ؟!:))

* استرس سر جلسه واقعا میتونه کار بده دستتون ، اگه حس میکنید استرس میگیرید حتما از دو سه هفته قبلش با پزشک مشورت کنید که یه قرصی چیزی بهتون بده
من سر جلسه پرانول بردم ، قبلا هم دو سه باری مصرف کردم ولی اینقد سر جلسه ترسیدم عوارضی بده حالت تهوعی چیزی مثلا بیخیالش شدم و واقعا استرس داشتم

* سر جلسه آزمون آزمایشی نشستن تنها کمکش مدیریت زمانه براتون ، ( یعنی بار علمیشو با برسی سوالا تو خونه هم میتونین بدست بیارین ) و اینکه فکر نکنید باید ۳۰ تا ازمون بدین تا اوکی شه ، من ۱۲ دوره کنکور گذشته + ۳ تا ازمون سنجش + همه ازمونای قلمچی رو شرکت کردم ، از بعد از عید کاملا زمان بندیم درست شده ولی تهش سر جلسه کنکور اون طوری که میخواستم زمان برگشتی نموند برام ! ( استرسته مهمه جدی !)

خب بذارین اسپم ندم دیگه تحلیل دقیق و کارشناسیمو اعلام کنم خدمتتون :))

کنکور تجربی
عمومی ها : سطح متوسط ، کمی دشوار تر از روتین کنکور

ادبیات : سطح متوسط کمی دشوار شبیه به کنکورهای ۹۹_۱۴۰۰
لغت و املا : آسون ، متوسط قابل حل بودن و میشد امتیازشونو گرفت
دستور زبان : متوسط و کمی وقت گیر تر از سالهای گذشته
آرایه : دشوار مشابه سالهای گذشته
قرابت : متوسط و کمی دشوار ، چالشی تر از سالهای گذشته بودن و گزینه ها خیلی نزدیک بودن

عربی : سطح متوسط ، کمی وقت گیر ، سخت تر از ۱۴۰۰
ترجمه : چالشی تر وقت گیر تر نیازمند دقت بیشتر
قواعد : متوسط حضور تیپ های تستی جدید ، پررنگ تر شدن لغات :-″(۴۰۲ ای ها حتما لغت رو بخونید )
درک مطلب : آسون ، متوسط
تحلیل صرفی : چون عین الخطا بود آسون تر بود و سریع تر به جواب میشد رسید

دینی : متوسط ، کمی چالشی
دینی امسال نشون داد میتونه گلابی نباشه :)) نیاز داره دقیق تر خونده بشه و تسلط روی آیات قطعا خیلی کمک کننده بود و باید ببن مفاهبم و آیات دروس مختلف ارتباط ایجاد میکردیم

زبان : متوسط
گرامر : سوالات روتین و پرتکرار نبودن اما قابل حل بودن
لغات : آسون
متن : متوسط ، تیپ سوالات دوباره داره از حالت گلابی بودن درمیاد

اختصاصی ها : به نظرم با توجه به تغیرات نمیشد اسم کنکور متعادلی روروش گذاشت !
ریاضی : متوسط ، شاید کمی دشوار
چیزی بین کنکور ۱۴۰۰_۹۹
میشد درصد مطلوبی ازش گرفت اما چون دفترچه ها جدا شدن و زیست سوالات نرمالی نداشت احتمالا اگه با زیست شروع کرده باشید درصد ریاضی رو هم از دست دادین

زیست : :|دشوار
به نظرم بیشتر به درد یه آزمون آزمایشی کیخوردن که بار آموزشی برای بچه ها داشته باشه نه یه آزمون سنجشی
سوالات خیلی دو پهلو بودن و احتمالا نمره منفی که بچه ها از پاسخ های شکدارشون میگیرن زیاده
شباهتی از نظر سطح سوالی به کنکور های اخیر چندان نداشت
و به نظرم با نمره زیست به تنهایی یا ریاضی بخه تنهایی نمیتونید خیلی برآورد دقیقی از خودتون داشته باشید این دو کنار هم مهمن چون حتی بچه هایی که یکی از این دو تا رو خوب زدن اغلب اون یکی رو خراب کردن

فیزیک : آسون ، متوسط
اندازه فیزیک ریاضی و فیزیکای سنجش آسون نبود و اتفاقا سوالاتی داشت که تو ایبن مبحث جزو سوالات سخت بود ( کم البته)
در کل دوباره فکر نکنید همه بالا ۸۰_۹۰ زدن :)) ، خیلی از بچه های تجربی حذفیاتی برای فیزیک داشتن که بی تاثیر نیست

شیمی : :| دشوار
شیمی امسال به نظرم بین شیمی سه سال گذشته سخت تر از همیشه بود ، سوالات شمارشی خیلی زباد بودن و اغلب ۵ موردی
سوالات غلطی هم بیشنشون حضور داشت البته که میتآنیم دعا کنیم سنجش حذفشون کنه :))
شیمی ۹۹ واقعا استاندارد تر از این بود چون اغلب سوالاتش الف ب ، ب پ این سبکی بودن که خیلی راحت تر میشه حذف گزینه کرد
مجددا برای شیمی و فیزیک هم باید درکنار هم قضاوتشون کنید

دستم درد گرفت :\\

نام مرکز سمپاد
ضروری
شهر
ضروری
سال فارغ التحصیلی
0
+ شایدم یه پاسخ تشریحی آپلود کنم این‌جا. :-‌؟
پاسخ تشریحی ریاضی 1401
کمی دیر شد ولی شرمنده D‌:
گرچه تا الان دیگه همه‌جا پر شده از پاسخ تشریحیش ولی دلم نیومد دست‌نویس خودم رو این‌جا نگذارم به خصوص که از قبل هم گفتم ممکنه آپلودش کنم.
لازم به ذکره اینا رو طی این دو روز توی داروخونه وقتایی که بیکار می‌شدیم نوشتم :‌))) دلیل قلم‌خوردگیا و ایناش هم همینه.

خودکشی

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علامه طباطبایی
رشته دانشگاه
روان شناسی
به آزمون آزمایشی خصوصا قلم چی محل سگ نذارید من زیست توی جامع ها پایین ترین درصدم ۶۰ ولی کنکور شاید ۵۰ زدم. ریدم توی قلم چی دزد

Sanaii

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
؟؟؟آباد
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
دامپزشکی
استرس بعد کنکورم از قبل کنکورم بیشتره چرا؟🥲

!..Saman

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Helli 1
شهر
Arak
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علوم پزشکی آزاد تهران
رشته دانشگاه
داروسازی
به نظرم به طور کل از کنکورای ۴۰۰ و ۹۹ بهتر بود ...
اگر بهتر کار کرده بودم خیلی بهتر میتونستم جواب بدم .
درمورد سه دفترچه ای بودن هم من قبلا هم تمرین کرده بودم موقع زدن کنکورای قبل و سر جلسه هم اوکی بود برام زمانبندی

!..Saman

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
Helli 1
شهر
Arak
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علوم پزشکی آزاد تهران
رشته دانشگاه
داروسازی

Iman Page

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی 1
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1
من تنها درسی که درصد گرفتم ریاضی بود، اونم بیست و اندی زدم :)) تازه خیلی هم راضی بودم😂😂
مرسی:]]]
ولی حقیقتا قصدم این نبود که خودنمایی کنم
دوستام ۶۰ به بالا می زنن
قصدم بر این بود که هیچ وقت نمی شه خودمومو جای دیگری بزاریم
سطح شناسی سوالا از فرد به فرد متغیره
و توانایی هاش با بقیه فرق می کنه
بقیه و کسانی که می بینن که فلانی می گه سوالا اسون بودن یا سخت بودن جدی نگیرن :‌)‌)
شما نسخه خاص خودتون هستین
حتی اگر ضعیف هم باشید قدر خودتونو بدونین
به قول برایان هیو وارنر؛
The weak ones are there to justify strong ones

بالا