• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

روند ثبت نام دانشگاه

_Fatemeh_

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علوم پزشکی بیابون
رشته دانشگاه
پزشکی
شناسه ملی دانشگاه رو از کجا پیدا کنم؟
بچه ها اینو لطفا اگه میدونید بگین
برای گرفتن سوابق فارغ التحصیلی و تاییدیه تحصیلی بعد اینکه استعلام گیرنده رو مشخص میکنی،شناسه ملی شرکت میخواد.ازکجا پیدا کنم؟

پریشون

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشمر
سال فارغ التحصیلی
1400
رشته دانشگاه
داروسازی
برای گرفتن سوابق فارغ التحصیلی و تاییدیه تحصیلی بعد اینکه استعلام گیرنده رو مشخص میکنی،شناسه ملی شرکت میخواد.ازکجا پیدا کنم؟
نیازی نیست اصلا نمی تونی چیزی وارد کنی

Mobi_

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1401
کسی می‌دونه که برای تغییر رشته یا انتقالی با کارنامه‌ی سبز، حتماً باید تو دانشگاه مبدأ ثبت‌نام کنیم و یکی دو ترم بگذرونیم یا از همین اولش می‌شه تغییر رشته داد؟ (به فرض موافقت دانشگاه مقصد)

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
neverwhere
سال فارغ التحصیلی
1400
های
توی فرم شماره 1(اخذ تعهد از فارغ التحصیلان و بلا بلا)
اون بالاش که نوشته تاریخ...... و شماره......
با چی باید پرش کنم؟
و
من نمی‌خوام فرم 6 رو پر کنم:/ خاله‌م گفت دوران اوشون(!) هم خودشو دوستاش پرش نکردن! و مشکلی نبوده... کسی تجربه‌ای در این باب داره؟
و
کارنامه 3 سال که می‌گن، سه سال جدا جداهای اصلی رو ببریم یا اون که توی 2 برگه کل نمرات 3 سال رو داره؟ اخه این 2 برگه‌هه برا من نوشته گواهی موقت پایان تحصیل و اعتبار از زمان صدور حداکثر 6 ماه است، و برای من تیرماه 1400 صدور شده! باید برم جدیدشو بگیرم؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
یه مرحله دو ادبی :)
دانشگاه
UMSHA
رشته دانشگاه
ANS
من نزدم
نیاز نبود
(فکر کنم اون برای شغل بود)

_Fatemeh_

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علوم پزشکی بیابون
رشته دانشگاه
پزشکی

_Fatemeh_

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علوم پزشکی بیابون
رشته دانشگاه
پزشکی
تو لیست مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دانشگاه، فقط تاییدیه تحصیلی رو خواسته و در مورد سوابق فارغ التحصیلی چیزی نگفته . اونم لازمه حتما بگیریم؟
اخه سایت دانشگاه گفته اصل ریز نمرات سه سال( فکر کنم همون۶۰۲رو میگه)رو هم بار گذاری کنید. خب این همون سوابق فارغ التحصیلی میشه دیگه. پس نیاز نیست بگیرم؟

اَشی مَشی

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1400
های
توی فرم شماره 1(اخذ تعهد از فارغ التحصیلان و بلا بلا)
اون بالاش که نوشته تاریخ...... و شماره......
با چی باید پرش کنم؟
و
من نمی‌خوام فرم 6 رو پر کنم:/ خاله‌م گفت دوران اوشون(!) هم خودشو دوستاش پرش نکردن! و مشکلی نبوده... کسی تجربه‌ای در این باب داره؟
و
کارنامه 3 سال که می‌گن، سه سال جدا جداهای اصلی رو ببریم یا اون که توی 2 برگه کل نمرات 3 سال رو داره؟ اخه این 2 برگه‌هه برا من نوشته گواهی موقت پایان تحصیل و اعتبار از زمان صدور حداکثر 6 ماه است، و برای من تیرماه 1400 صدور شده! باید برم جدیدشو بگیرم؟
منم ۱۴۰۰ ام. از مدیر مدرسه‌ی خودمون پرسیدم و گفتن برای ۱۴۰۰ همون گواهی موقت رو به همه دادن و مشکلی ایجاد نمی‌کنه با اینکه نوشته اعتبارش ۶ ماهه.

بازم برای اطمینان می‌تونی زنگ بزنی مدرسه‌تون و بپرسی.

اَشی مَشی

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1400
تو لیست مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دانشگاه، فقط تاییدیه تحصیلی رو خواسته و در مورد سوابق فارغ التحصیلی چیزی نگفته . اونم لازمه حتما بگیریم؟
اخه سایت دانشگاه گفته اصل ریز نمرات سه سال( فکر کنم همون۶۰۲رو میگه)رو هم بار گذاری کنید. خب این همون سوابق فارغ التحصیلی میشه دیگه. پس نیاز نیست بگیرم؟
*فکر‌ کنم* که فرم ۶۰۲ با اصل ریز نمرات فرق داره.
چون هم توی مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه ما هر دو رو جدا نوشته و هم‌اینکه من سرچ زدم فرم ۶۰۲ و شکل صفحه با اصل ریز نمراتی که توی پرونده‌م بود فرق داشت. 🤔

Cloudy

:)
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مرند
سال فارغ التحصیلی
1400
برای پزشکی فرم ۶ که زده تعهد یک برابر مدت تحصیل برای چیه؟

_Fatemeh_

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علوم پزشکی بیابون
رشته دانشگاه
پزشکی
*فکر‌ کنم* که فرم ۶۰۲ با اصل ریز نمرات فرق داره.
چون هم توی مدارک لازم برای ثبت نام دانشگاه ما هر دو رو جدا نوشته و هم‌اینکه من سرچ زدم فرم ۶۰۲ و شکل صفحه با اصل ریز نمراتی که توی پرونده‌م بود فرق داشت. 🤔
عه ممنون
میگیرمش پس

اَشی مَشی

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1400
گویا برای پزشکی و حتی بقیه رشته ها تعهد خدمت هست تا مدرکتون ازاد بشه. (البته مثل پزشکی‌های تعهدی محروم‌ نیست که نشه خرید)

_Fatemeh_

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
علوم پزشکی بیابون
رشته دانشگاه
پزشکی
تا جاییکه من میدونم مثلا بچه های پزشکی عادی( تعهدیا رو نمیدونم.) ، علاوه بر اون دوسال طرح، در برابر اون اموزش رایگانی که گرفتن، باید یه مدت معینی رو توی کشور بمونن و کار کنن تا اصل مدرکشون رو بگیرن.این مدت مثلا برای منطقه یکی ها که من خبر دارم، یک برابر مدت تحصیله. حالا اگر بخوان بعد طرحشون مثلا از ایران برن، باید هزینه ی اون اموزش رایگان رو بدن تا مدرکشون رو ازاد کنن.
نمیدونم دقیق درست گفتم یا نه اگه کسی دقیقشو میدونه بگه لطفا
در مورد بچه های پردیس و ازاد هم نمیدونم سیستم چیه چون اون ها هزینه میدن برای تحصیل.

آدنوزین :)

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ١
شهر
اهواز
سال فارغ التحصیلی
1400
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
داروسازی
من برای تائیدیه سوابق تحصیلی استعلام گیرنده رو دانشگاه‌های دولتی زدم ولی الان می‌بینم باید وزارت بهداشت می‌زدم، ویرایشش کردم ولی مشکل ساز میشه؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
دانشگاه
UMSHA
رشته دانشگاه
ANS
من برای تائیدیه سوابق تحصیلی استعلام گیرنده رو دانشگاه‌های دولتی زدم ولی الان می‌بینم باید وزارت بهداشت می‌زدم، ویرایشش کردم ولی مشکل ساز میشه؟
وقتی اشتباه می کردی اصلا تو سرچ بعدی نمی آوردش :-" چه جوری زدی؟ :)

من اول دولتی زدم بعد فیلد بعدی رو زدم علوم پزشکی و اصلا چیزی نیاورد
با راهنمایی کنارش فهمیدم باید وزارت بهداشت رو بزنم

+دانشگاه ما اولین قدمش کد تاییدیه تحصیلی میخواد ولی هنوز تایید نشده
برای شما هم؟

نام مرکز سمپاد
فرزانگان۱
شهر
قم
سال فارغ التحصیلی
1401
مدال المپیاد
دانشگاه
UMSHA
رشته دانشگاه
ANS
یه ادم خیر بگه وقتی میگن معدل دیپلم؛ معدل کل رو میخوان یا معدل کتبی نهایی؟

Cloudy

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مرند
سال فارغ التحصیلی
1400
خودتون تاییدیه تحصیلی گرفتین یا رفتین پست بانک؟ اگر اطلاع دارین میشه کمی توضیح بدین

نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
neverwhere
سال فارغ التحصیلی
1400
خودتون تاییدیه تحصیلی گرفتین یا رفتین پست بانک؟ اگر اطلاع دارین میشه کمی توضیح بدین
خودم گرفتم
وارد سایتش میشی و میزنی ثبت نام مدرک تحصیلی (واسه نظام اموزشی خودمون) و گزینه‌ی سوابق فارغ‌التحصیلی رو انتخاب می‌کنی و بقیه‌ی کارا رو هم طبق اطلاعات شخصیت انجام می‌دی
بعداز این یه پولی میدی(!!پرداخت اینترنتی)
در نهایت یه کد پیگیری می‌فرسته رو شماره‌ای که وارد کردی که اونو تو سایت دانشگاهت باید اپلود کنی
مطابق نامه شماره 105320/460 مورخ 1400/6/29 رئيس محترم مرکز سنجش و پايش کيفيت آموزشي وزارت آموزش و پرورش امکان ارائه کارنامه و سوابق فارغ التحصیلی برای پذیرفته شدگان بصورت الکترونیکی در سامانه (تأییدیه تحصیلی) به آدرس https://emt.medu.ir فراهم می باشد. لذا کلیه پذیرفته شدگان می بایست براساس مراحل اجرایی ذیل اقدام لازم را بعمل آورند.

-پذيرفته شدگان با مراجعه به سامانه مذکور و مشخص نمودن نظام آموزشي، با انتخاب گزينه (سوابق فارغ التحصيلي)، ارسال کارنامه فارغ التحصيلي و گواهي محل هاي تحصيل دوره دوم متوسطه، به دانشگاه محل پذيرش خود را درخواست نمايند، که پس از کامل شدن فرآيند درخواست، کد پيگيري در اختيار ايشان قرار خواهد گرفت و با ارائه اين کد به دانشگاه محل پذيرش، مدارک درخواست شده، از سامانه medu.kemt.ir توسط دانشگاه مذکور قابل دريافت مي باشد.

الف- براي فارغ التحصيلان شهريور سال 1395 و بعد از آن، نيازي به مراجعه حضوري به مدارس و مناطق آموزش و پرورش محل تحصيل خود نميباشد.

ب- فارغ التحصيلان خرداد سال 1395 و قبل از آن، با کد پيگيري صادر شده از سامانه فوق، به همراه مدارک تحصيلي که توسط سازمان سنجش آموزش کشور براي ثبت نام در دانشگاهها و موسسات آموزش عالي اعلام ميشود به ادارات آموزش و پرورش محل فارغ التحصيل خود مراجعه، تا مسئول سنجش آموزش و پرورش منطقه پس از بررسي و تأييد، مدارک تحصيلي را اسکن و در سامانه بارگذاري نمايند.
یه تیکه هم داره تو پر کردنی ها: شناسه ملی شرکت که من نمی‌دونستم چیه و قابل پر کردن هم نبود پس ولش کردم.

Aynazi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
_
شهر
سال فارغ التحصیلی
1401
دانشگاه
پلی تکنیک تهران
رشته دانشگاه
پلیمر
برای اپلود اصل ریزنمرات باید کارنامه کلی سوابق ( ۶۰۲) رو وارد کنیم یا کارنامه فارغ التحصیلی رو؟

بالا