• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ایده های نوین برای سایت سمپادیا

elahe

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ١
شهر
بندرعباس
پاسخ : ایده های نوین برای سایت سمپادیا

معذرت من دخالت می کنم تا حالا نه توو این جوور چیزا نظر دادم نه چیزه دیگه....ولی واسم خیلی سوال که سمت ها توی سایت چطوری تقسیم میشن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

trustme

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
کاشان
سال فارغ التحصیلی
1387
دانشگاه
دانشگاه خواجه نصیر طوسی
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

این سوال که باید توی مسایل سایت می بود، اونم درجه های کاربری و انتخاب مدیرا توضیح داده شده؛ یه گشت کوچولو بزنین توی اون انجمن، پیدا می کنین :D

elahe

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ١
شهر
بندرعباس

به نقل از مُحسن عُلیائی :
توی قسمت توضیحات کنار عناوین هست، همجنین توی یه تاپیک که من هم ایجاد کردم در مورد مدیران بحث شده، معیار های مدیرانی که من نوشتم در اصل برای مدیران انجمن ها هست، ولی کل سایت رو شامل میشه، اصولا ناظم ها و مشاور ها مدیران انجمن ها هستند که فعالیت مناسب و خوبی داشتند و یا افرادی که ما شناخت جامعی ازشون داریم.
معاون های سایت کسایی هستند که در یک مقطع زمانی بر حسب نیاز سایت انتخاب میشن، معمولا کسانی که توی مسائل فنی سایت دستی داشتند یا کمک واجبی به سایت کردند(مثل طراحی گرافیکی) و یا کسانی که پیشنهادات ویژه ای ارائه دادند و خودشون مسئول اجرایی کردن اون پیشنهادات شدند هستند! تعدادشون هم معمولا 1 نفر هست ولی خوب سایت دو نفر رو میطلبید.
مدیران کل سایت هم کسانی که شناخت مافی وجود داره، سابقه فعالیتی خیلی زیادی دارند، اهداف و برنامه هایی دارند و یا امثالهم در بعد بزرگ دارند انتخاب میشند. این درجات همه یه سطحی داره، مثلا مدیران کل سایت الان تعدادشون کافیه، یا معاون ها همینطور ولی مثلا ناظم کمه و مشاور همینطور یا همه انجمن ها مدیر ندارند...در کل بسته به موقعیت هم هست.
ممنوون بابت راهنماییتوون

مهساا

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان شیراز

یه سوال ( که می تونه از دید یه پیشنهاد بهش نگاه شه ! )
چرا اینجا دانش آموخته های سمپاد , یعنی کسایی که الآن دانش جو هستن , با هم یه کار خوب شروع نمی کنن؟!...
مثلا" یه انجمن بین رشته ای ...
اطلاعات جالبی که فکر می کنن مفیده رو در اختیار هم قرار بدن ...

arman aria

Arman Aria
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
Mshhd
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
OLC
رشته دانشگاه
Architecture
تلگرام
اینستاگرام

به نظرم چت روم جواب میده

mehran

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

به نقل از لوکاس کارودینک :
به نظرم چت روم جواب میده
اوه! میدونی چقدر سخته؟
فکر کنم خیلی سخته

arman aria

Arman Aria
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
Mshhd
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
OLC
رشته دانشگاه
Architecture
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از مهران :
اوه! میدونی چقدر سخته؟
فکر کنم خیلی سخته

آقا مهران ما رو دست کم گرفتی انگار !!!
میتونی بری وبلاگ من چت رومی که خودم نوشتمو ببینی اون کار یک ساعت من بود
وبلاگ ******برو

arman aria

Arman Aria
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
Mshhd
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
OLC
رشته دانشگاه
Architecture
تلگرام
اینستاگرام

آره درسته
نمی دونستم شما اینقدر ناراحت می شی و بهتون بر می خوره وگرنه نمی گفتم
راستی میتونی یه کاری بکنی که کسی نتونه با یه IP چند تا username نداشته باشه ؟

mira

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
المپیاد نجوم
دانشگاه
دانشگاه تحصیلات تکمیلی در ع
رشته دانشگاه
فیزیک

خوبه که یک هیهت علمی درست کنیم که هر تاپیکی رو نقد کنن و یه نمره به نویسنده اش بدن. همچنین هر هفته، ماه و سال برترین ها رو معرفی کنیم. تازه می تونیم جایزه ی سالانه ای نیز برای اونها تعیین کنیم.
پاینده باشید

amirfardanian

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد یک مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از mira :
خوبه که یک هیهت علمی درست کنیم که هر تاپیکی رو نقد کنن و یه نمره به نویسنده اش بدن. همچنین هر هفته، ماه و سال برترین ها رو معرفی کنیم. تازه می تونیم جایزه ی سالانه ای نیز برای اونها تعیین کنیم.
پاینده باشید
از اين پيشنهادات خيلي داده شده من خودم خيلي از اين پيشنهاد ها دام ولي فكر مي كنم مديران سايت زياد علاقه اي به تغيير ندارن :D

mira

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
المپیاد نجوم
دانشگاه
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از امير :
از اين پيشنهادات خيلي داده شده من خودم خيلي از اين پيشنهاد ها دام ولي فكر مي كنم مديران سايت زياد علاقه اي به تغيير ندارن :D
برای چی؟ البته من مطمئنم مدیران سایت یک دلیل قانع کننده برای این کار دارن یا هنوز فرصت انجام این کار رو پیدا نکردن.

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از mira :
پاینده باشید
این ایده قابلیت اجرایی پایدار نداره. یعنی یک روز 5-6 نفر انتخاب میشن و بعدش میان یکی دو هفته کار می کنن و بعد اون یکی حوصله نداره یکی خوشش نیومده یکی هم کلا سایت نمیاد و بعدش در اجرا لنگ می مونه. تازه این همه تاپیک و این همه نویسنده و ....

به نقل از امير :
لزوما هر تغییری خوب نیست.

mira

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
المپیاد نجوم
دانشگاه
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از محمد مطهری :
این ایده قابلیت اجرایی پایدار نداره. یعنی یک روز 5-6 نفر انتخاب میشن و بعدش میان یکی دو هفته کار می کنن و بعد اون یکی حوصله نداره یکی خوشش نیومده یکی هم کلا سایت نمیاد و بعدش در اجرا لنگ می مونه. تازه این همه تاپیک و این همه نویسنده و ....
قبول دارم؛ حتی خیلی از تاپیک ها ارزش داوری نیز ندارند. ولی می شه بعضی از تاپیک ها رو انتخاب کرد و اونا رو نقد کرد. یا مثلا دیر هر انجمنی بنابه نیاز موضوعی بده تا بچه ها در موردش بنویسن و اینا رو قبل از قرار دادن تو سایت نقد کرد. در ضمن در مورد اینکه بعضی ها تو سایت نمیان . این تنها انتقاد من از شماست( مثلا تو انجمن نجوم) باید افرادی که انتخاب می شن ویژگی های خاصی داشته باشنو به سختی گزینش شوند در ضمن مجازات هایی نیز برای کم کاری هاشون در نظر گرفته شه.
متشکرم

amirfardanian

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد یک مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1391
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از mira :
برای چی؟ البته من مطمئنم مدیران سایت یک دلیل قانع کننده برای این کار دارن یا هنوز فرصت انجام این کار رو پیدا نکردن.

راست مي گي

به نقل از محمد مطهری :
تو هم راست مي گي

به نقل از امير :
احتمالا من چرت گفتم! شما ببخشيد!

mira

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
المپیاد نجوم
دانشگاه
رشته دانشگاه
فیزیک

شکسته نفسی می فرمایید. :D تو چرا اینقدر ... .

f.m

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 مشهد
شهر
مشهد
مدال المپیاد
شيمي
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

افراد عضو کمند
اطلاع رسانی کنید

mira

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
المپیاد نجوم
دانشگاه
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از f.m :
افراد عضو کمند
اطلاع رسانی کنید
افراد عضو زیادند نسبتا ولی کسایی که فعال باشن کم هستند. اطلاع رسانی ما به وسیله مجله هست و راه های زیاد دیگه، پیشنهادی داری بگید.
بهترین روش اطلاع رسانی از طریق خودمونه که دوستامون رو دعوت کنیم و در ضمن اگه خود ما ها که عضویم تاپیک های قوی ایجاد کنیم و فقط ناظر باقی تاپیک ها نباشیم، باقی بچه ها یواش یواش به سایت میان. و موقعی می رسه که بچه ها به عنوان یک منبع آموزشی-پژوهشی هم می تونن رو سایت حساب باز کنن؛ اون موقع موقعیه که هر کی وارد سمپاد می شه اول عضو این سایت می شه.
به امید اون روز

neda.m

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
شهید رجائی تهران
رشته دانشگاه
مهندسی عمران - ژئوتکنیک

به نقل از mira :
بهترین روش اطلاع رسانی از طریق خودمونه که دوستامون رو دعوت کنیم و در ضمن اگه خود ما ها که عضویم تاپیک های قوی ایجاد کنیم و فقط ناظر باقی تاپیک ها نباشیم، باقی بچه ها یواش یواش به سایت میان. و موقعی می رسه که بچه ها به عنوان یک منبع آموزشی-پژوهشی هم می تونن رو سایت حساب باز کنن؛ اون موقع موقعیه که هر کی وارد سمپاد می شه اول عضو این سایت می شه.
به امید اون روز
آره، این خیلی خوبه که بچه ها به هم معرفی کنن. و البته واقعا خیلی مهمه که بچه ها تو ایجاد تاپیک های خوب و پرمحتوا سهیم باشن و تلاش کنن...چون الان تاپیک های بهتری که زده میشن، اکثرا توسط یه عده هست و بقیه نقش بازدید کننده رو دارن اکثرا و نهایتا یه نظر میدن که خیلی خوب بود، ممنون و یا بد بود! خیلی کم پیش میاد که بچه ها تاپیک های زده شده رو ادامه بدن به نحو خوبی...

mira

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
المپیاد نجوم
دانشگاه
رشته دانشگاه
فیزیک

این طرح خیلی خوبه. اگر بچه ها این لطف رو در حق سایت بکنن که خیلی عالی میشه.
به نقل از ندا مکرم :
آره، این خیلی خوبه که بچه ها به هم معرفی کنن. و البته واقعا خیلی مهمه که بچه ها تو ایجاد تاپیک های خوب و پرمحتوا سهیم باشن و تلاش کنن...چون الان تاپیک های بهتری که زده میشن، اکثرا توسط یه عده هست و بقیه نقش بازدید کننده رو دارن اکثرا و نهایتا یه نظر میدن که خیلی خوب بود، ممنون و یا بد بود! خیلی کم پیش میاد که بچه ها تاپیک های زده شده رو ادامه بدن به نحو خوبی...
از نظر من مدیران انجمن ها مهم ترین تاثیر رو روی افراد برای ایجاد تاپیک های قوی و فعالیت مفید دارن. انتخاب مدیران نالایق یا مدیرانی که مدت هاست فعالیت نکردن تنها انتقاد من نسبت به این سایته.برای مثال انجمن نجوم و هوا فضا.

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

قبول دارم؛ حتی خیلی از تاپیک ها ارزش داوری نیز ندارند. ولی می شه بعضی از تاپیک ها رو انتخاب کرد و اونا رو نقد کرد. یا مثلا دیر هر انجمنی بنابه نیاز موضوعی بده تا بچه ها در موردش بنویسن و اینا رو قبل از قرار دادن تو سایت نقد کرد. در ضمن در مورد اینکه بعضی ها تو سایت نمیان . این تنها انتقاد من از شماست( مثلا تو انجمن نجوم) باید افرادی که انتخاب می شن ویژگی های خاصی داشته باشنو به سختی گزینش شوند در ضمن مجازات هایی نیز برای کم کاری هاشون در نظر گرفته شه.
ببینید یک بار یک تاپیک ایجاد میشه بعدش ما بیاییم تاپیک رو دوباره نقد کنیم که تاپیک چطور بود و چطور پیش رفت؟ من مخالفم. آخه منطقی نیست که. یک تاپیک نقد نداره دیگه چون خودش پرسش پاسخه. مثل اینه که ما بیاییم بگیم " چقدر تو اون تاپیک سوالات خوب پرسیدن. به درد به خور بود" خوب از چنین نقدی ما هیچی به دست نمی یاریم. چون اون تاپیک در هر صورت باز خواهد بود و اگر برخلاف قوانین پیش بره بسته میشه. برای شناختن کاربران فروم هم نیازی به نقد کردنشون نیست. چون تقریبا هرکس اینجا بگرده بر اساس گفته های دیگران به شخصیتشون پی می بره.
در مورد مدیران انجمن ها هم باید بگم این دوستان هم مدتی فعال بودند و بعدش فعالیت نکردند. به هرحال مشکل پیش اومده و به سایت نمیان یا حوصله ندارن یا هرچی. در یک بازه زمانی این ها فعال بودند و مدیر شدند. مجازات هم نمیشه در نظر گرفت. به هرحال فعالیت در اینجا آزاده و زوری نیست. حقوق هم به کسی نمیدیم که انتظار کار داشته باشیم. در ضمن اینجا سیستم مدیریتی پیچیده ای نداره که افراد با گزینش سخت انتخاب بشن. اینجا صرفا بر اساس شناخت و فعالیت مدیران انتخاب میشن.

افراد عضو کمند
اطلاع رسانی کنید
به نظر من از نظر تعداد اعضا ما الان به مقدار خیلی خوبی رسیدیم و همچنان پیشرفت ادامه داره. چند روز پیش سایت 2 ساله شد. اطلاع رسانی هم در حد امکان انجام میشه. کاربران هم باید کمک کنند. ما که تاحالا توی هر وبلاگ ، گروه ، مسنجر ، ایمیل و .... تبلیغ کردیم.

به این کاری که شما میگین ، میگن تولید محتوا. متاسفانه تولید محتوا اصلا اصلا اصلا آسون نیست. ما مدیران مگر چقدر وقت و انرژی و خلاقیت داریم؟ می دونین چقدر خلاقیت میخواد ایجاد کردن تاپیک های مفید؟ مثلا من و آرمیتا برای جمع آوری اطلاعات و تهیه تاپیک معرفی اعضای تیم های بین المللی المپیاد ریاضی سرجمع 3 ساعت وقت گذاشتیم. چون باید اطلاعات میگشتیم از سایت اصلی المپیاد استخراج می کردیم بعدش میومدیم می تک تک به فارسی می نوشتیم و .... . خلاصه تبدیل شدن به منبع آموزشی-پژوهشی به اون سادگی ها نیست.

تولید محتوا صرفا با کمک کاربران ممکنه. به جای بحث های مسخره و بیهوده ، باید بیان دنبال بحث های مفید و خوب. من شخصا از خیلی از بحث های کاملا مزخرف اینجا متنفرم اما چاره ای نیست جز باقی ماندنشون. چون کاربران ترجیح میدن در مورد اون ها حرف بزنن !

بالا