ایده های نوین برای سایت سمپادیا

mira

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
المپیاد نجوم
دانشگاه
دانشگاه تحصیلات تکمیلی در ع
رشته دانشگاه
فیزیک
پاسخ : ایده های نوین برای سایت سمپادیا

به نقل از محمد مطهری :
ببینید یک بار یک تاپیک ایجاد میشه بعدش ما بیاییم تاپیک رو دوباره نقد کنیم که تاپیک چطور بود و چطور پیش رفت؟ من مخالفم. آخه منطقی نیست که. یک تاپیک نقد نداره دیگه چون خودش پرسش پاسخه. مثل اینه که ما بیاییم بگیم " چقدر تو اون تاپیک سوالات خوب پرسیدن. به درد به خور بود" خوب از چنین نقدی ما هیچی به دست نمی یاریم. چون اون تاپیک در هر صورت باز خواهد بود و اگر برخلاف قوانین پیش بره بسته میشه. برای شناختن کاربران فروم هم نیازی به نقد کردنشون نیست. چون تقریبا هرکس اینجا بگرده بر اساس گفته های دیگران به شخصیتشون پی می بره.
در مورد مدیران انجمن ها هم باید بگم این دوستان هم مدتی فعال بودند و بعدش فعالیت نکردند. به هرحال مشکل پیش اومده و به سایت نمیان یا حوصله ندارن یا هرچی. در یک بازه زمانی این ها فعال بودند و مدیر شدند. مجازات هم نمیشه در نظر گرفت. به هرحال فعالیت در اینجا آزاده و زوری نیست. حقوق هم به کسی نمیدیم که انتظار کار داشته باشیم. در ضمن اینجا سیستم مدیریتی پیچیده ای نداره که افراد با گزینش سخت انتخاب بشن. اینجا صرفا بر اساس شناخت و فعالیت مدیران انتخاب میشن.
به نظر من از نظر تعداد اعضا ما الان به مقدار خیلی خوبی رسیدیم و همچنان پیشرفت ادامه داره. چند روز پیش سایت 2 ساله شد. اطلاع رسانی هم در حد امکان انجام میشه. کاربران هم باید کمک کنند. ما که تاحالا توی هر وبلاگ ، گروه ، مسنجر ، ایمیل و .... تبلیغ کردیم.

به این کاری که شما میگین ، میگن تولید محتوا. متاسفانه تولید محتوا اصلا اصلا اصلا آسون نیست. ما مدیران مگر چقدر وقت و انرژی و خلاقیت داریم؟ می دونین چقدر خلاقیت میخواد ایجاد کردن تاپیک های مفید؟ مثلا من و آرمیتا برای جمع آوری اطلاعات و تهیه تاپیک معرفی اعضای تیم های بین المللی المپیاد ریاضی سرجمع 3 ساعت وقت گذاشتیم. چون باید اطلاعات میگشتیم از سایت اصلی المپیاد استخراج می کردیم بعدش میومدیم می تک تک به فارسی می نوشتیم و .... . خلاصه تبدیل شدن به منبع آموزشی-پژوهشی به اون سادگی ها نیست.

تولید محتوا صرفا با کمک کاربران ممکنه. به جای بحث های مسخره و بیهوده ، باید بیان دنبال بحث های مفید و خوب. من شخصا از خیلی از بحث های کاملا مزخرف اینجا متنفرم اما چاره ای نیست جز باقی ماندنشون. چون کاربران ترجیح میدن در مورد اون ها حرف بزنن !
حق با شماست منظور من از تاپیک مقالات علمی بود.
دقیقا باشما موافقم. در انجمن نجوم مدرسه برای یک طرحی که یک نفر یک سال و سه ماه فقط پژوهش کرده بود و ما خودمون به خاطر مدرسه و فعالیت های جنبی وقت چندانی نداشتیم، کارها رو بین اعضا تقسیم کردیم هر روز یه نفر می اومد و حاصل پژوهش هایش را ارائه می داد و اون کار خیلی سریع تر پیش رفت. می شه از اعضا ی فعال استفاده کرد.مدیرانی را نیز که همکاری نمی کنند عوض کنید، یا اگر مدتی کار دارند معاونی برای اونها تعیین کنید.
متشکرم

sohaaaa

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان کرج

میشه یه بخش واسه معما تو تالار باز کنین؟
من خودم یه سری معماهای خیلی قشنگ دارم که فکر کنم انجام این کار و گذاشتن معما مخصوصا تو این سایت(که همه یه پا تیزهوشیم ! )کار جالبی باشه!

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

خوب این موارد رو میشه توی انجمن علمی مطرح کرد. نیازی به انجمن جدید نیست که. انجمن جدید رو برای یک موضوع خاص میزنن نه تعدادی سوال. همین حالاش هم تعداد انجمن ها خیلی زیاده.

khormaloooooo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
الزهرا
رشته دانشگاه
بيوتكنولوژي - معارف اسلامی

يه ايده اي كه به نظرم رسيد اين بود كه نمي خوايد احيانا تو فروم يه قسمت آموزشي دنباله دار باشه كه مثلا هر هفته يه سري چيز جديد ياد داده شه؟ يه چيزي تو مايه هاي كلاس مجازي! فكر كنم خيلي چيز مفيدي مي شه. بعدشم طي يك هفته اگه كسي سوالي يا مشكلي با درس هاي اون دفعه داشته باشه، سرش بحث شه. اون وسط مسابقه ها و امتحان هايي هم مي شه برگزار شه.
حالا موضوعشم هر چيزي مي تونه باشه.

mira

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
المپیاد نجوم
دانشگاه
رشته دانشگاه
فیزیک

ا
به نقل از khormaloooooo :
يه ايده اي كه به نظرم رسيد اين بود كه نمي خوايد احيانا تو فروم يه قسمت آموزشي دنباله دار باشه كه مثلا هر هفته يه سري چيز جديد ياد داده شه؟ يه چيزي تو مايه هاي كلاس مجازي! فكر كنم خيلي چيز مفيدي مي شه. بعدشم طي يك هفته اگه كسي سوالي يا مشكلي با درس هاي اون دفعه داشته باشه، سرش بحث شه. اون وسط مسابقه ها و امتحان هايي هم مي شه برگزار شه.
حالا موضوعشم هر چيزي مي تونه باشه.
این نیازی به ایجاد بخش جدید و کمک مدیران نداره؛ باید خود بچه ها همت کنن.

khormaloooooo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
الزهرا
رشته دانشگاه

به نقل از mira :
ااین نیازی به ایجاد بخش جدید و کمک مدیران نداره؛ باید خود بچه ها همت کنن.
نه خب مطمئنا بايد يكي مسئوليتشو به عهده باشه و منظم كار شه تا واقعا مفيد باشه تازه موضوعش رو هم بايد اصولا مديرا انتخاب كنن(حالا هر جوري كه خودشون دوست دارن مي تونه نظر سنجي شه يا هر چيز ديگه)

mira

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
المپیاد نجوم
دانشگاه
رشته دانشگاه
فیزیک

به نقل از khormaloooooo :
نه خب مطمئنا بايد يكي مسئوليتشو به عهده باشه و منظم كار شه تا واقعا مفيد باشه تازه موضوعش رو هم بايد اصولا مديرا انتخاب كنن(حالا هر جوري كه خودشون دوست دارن مي تونه نظر سنجي شه يا هر چيز ديگه)
اصولا مسئولش باید مدیر هر انجمن باشه؛ ولی مشکلی که هست اینه که خیلی وقتا این مدیران بدبخت وقت ندارن!

khormaloooooo

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1 تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
الزهرا
رشته دانشگاه

به نقل از mira :
اصولا مسئولش باید مدیر هر انجمن باشه؛ ولی مشکلی که هست اینه که خیلی وقتا این مدیران بدبخت وقت ندارن!
ديگه اينش مربوط به ما نمي شه ميتونن كسي رو كه قبول دارن به جاي خودشون مسئول بذارن وظيفه ي من پيشنهاد بود حالا هر جور خودشون دوست دارن!

امید بخشنده

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای
شهر
اصفهان
دانشگاه
آزاد
رشته دانشگاه
نرم افزار

اين تصوير سمپاد واسه لوگو که کناره http:مياد رو اون سمپاد سبز رو تصويرش رو که سبزه, پشت زمينش رو transparent کنيد که لگو خوشگل بياد اونجا

mira

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
المپیاد نجوم
دانشگاه
رشته دانشگاه
فیزیک

درود
با عرض سلام و در کمال تشکر از زحمات مدیران محترم سایت، پیشنهاداتی برای ارتقای سطح علمی و بهتر شدن شناخت در سایت دارم؛ که با اجازه عرض می نمایم:
1-از نظر من خوبه که یک معیار جدید برای افراد توی سایت طراحی بشه؛ این معیار که می تونه توسط افراد مختلف به هر کاربر داده بشه، می تونه برای ایجاد تاپیک های قوی و پر طرف دار، رعایت ادب و از طرفی برای اسپم دادن، رعایت نکردن قوانین به صورت عمدی، پینگلیش نویسی و موارد دیگر مشابه داده بشه. لازم به ذکر است که هر کدام از این مدال ها ( به تعبیری ) می تونه توسط شخص خاصی داده بشه؛ مثلا ناظم برای مدال ادب.
2-برای بالا رفتن سطح علمی و همچنین پرطرفدار تر شدن سایت فکر کنم خوب باشه اگر کاربرانی را انتخاب کنیم تا مقالات علمی ارائه شده در مراکزشون را توی سایت بزارن یا به معلم ها بگن که وقتی می خوان به بچه ها مقاله ای واگذار کنن، یا به خود بچه ها ویا خودشون اونا ا توی سایت بزارن.
سپاس گزارم

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

چرا یه انجمن وی بلتین نمی خرین. امکاناتش بیشتر و بهتر هم هستش.
فقط یه 200 تومن باید کنار بذارید.
اما در عوض میتونین سیستم های جدید بذارین مثل سیستم تشکر و بلاگ و گروه ها.
به خصوص گروه ها خیلی مهمه که تو سایت هر کس خواست واسه مدرسه ی خودش گیه گروه بازکنه تو فقط دوستاش تو اون گروه عضو باشن. نمیدونم دیدید یا نه ولی خیلی خوب میشه اگه بذارید.

نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1388

به نقل از Agent 47 :
به خصوص گروه ها خیلی مهمه که تو سایت هر کس خواست واسه مدرسه ی خودش گیه گروه بازکنه تو فقط دوستاش تو اون گروه عضو باشن. نمیدونم دیدید یا نه ولی خیلی خوب میشه اگه بذارید.

مگه وی بی نال چشه ؟!

Agent 47

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
تهران
دانشگاه
شهید بهشتی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

خب نمیگم چشه. اما وی بلتین امکانات بهتری داره. سایت های معتبر فارسی هم از این فروم استفاده میکنن.

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

به نقل از mira :
درود
با عرض سلام و در کمال تشکر از زحمات مدیران محترم سایت، پیشنهاداتی برای ارتقای سطح علمی و بهتر شدن شناخت در سایت دارم؛ که با اجازه عرض می نمایم:
1-از نظر من خوبه که یک معیار جدید برای افراد توی سایت طراحی بشه؛ این معیار که می تونه توسط افراد مختلف به هر کاربر داده بشه، می تونه برای ایجاد تاپیک های قوی و پر طرف دار، رعایت ادب و از طرفی برای اسپم دادن، رعایت نکردن قوانین به صورت عمدی، پینگلیش نویسی و موارد دیگر مشابه داده بشه. لازم به ذکر است که هر کدام از این مدال ها ( به تعبیری ) می تونه توسط شخص خاصی داده بشه؛ مثلا ناظم برای مدال ادب.
2-برای بالا رفتن سطح علمی و همچنین پرطرفدار تر شدن سایت فکر کنم خوب باشه اگر کاربرانی را انتخاب کنیم تا مقالات علمی ارائه شده در مراکزشون را توی سایت بزارن یا به معلم ها بگن که وقتی می خوان به بچه ها مقاله ای واگذار کنن، یا به خود بچه ها ویا خودشون اونا ا توی سایت بزارن.
سپاس گزارم
1. به فکرش هستیم.
2. اجراش اصلا ممکن نیست. به نظر آسون میاد اما در عمل غیرممکنه.

به نقل از Agent 47 :
خیلی راحت میگید 200 تومن !
این سایت بیش از 2 ساله که smf هست. عوض کردن سیستم دردسرهای فراوان داره. فعلا مشکل اصلی این فروم محتوا و بحث هاست نه سیستم. وی بی نال شده هم اصلا علاقه ای ندایم نصب کنیم.

parsa_spy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
مدال طلای المپیاد کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

لطفا یه کاری بکنید که از این به بعد ، برای تغییر مشخصات ، نیاز به رمزعبور باشه ! تا دیگه اگه یادمون رفت خارج شیم از سایت ، یکی پیدا نشه همه چیز رو خراب بکنه !!!

mira

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
مدال المپیاد
المپیاد نجوم
دانشگاه
رشته دانشگاه
فیزیک

درود
نظر دیگه ای که به ذهنم می رسه اینه که خوبه شماره اتصال به اینترنت رایگان برای اعضای سایت و فقط برای استفاده از همین سایت به اعضا بدین.

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

پارسا شما باید دقت کنی. اصولا clear private data بهترین کاره !

به نقل از mira :
درود
نظر دیگه ای که به ذهنم می رسه اینه که خوبه شماره اتصال به اینترنت رایگان برای اعضای سایت و فقط برای استفاده از همین سایت به اعضا بدین.
امکاناتش نیست ! به درد بخور هم نیست.

parsa_spy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از مطهری :
پارسا شما باید دقت کنی. اصولا clear private data بهترین کاره !

خوب بالاخره آدم یادش می ره دیگه ! یکسری آدم فرصت طلب هم ( http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,15806.0.html ) ور می دارن عوضش می کنن ! یا مثلا یه کاری بکنید که اگه از یه کامپیوتر دیگه توی اکانتمون لاگین کردیم ، کوکی های روی کامپیوتر های دیگهexpire بشه !!!

parsa_spy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1390
مدال المپیاد
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

یعنی واقعا این دوتا پیشنهادی که من دادم ( expire شدن و احتیاج به رمز برای تغییر مشخصات) این قدر سخته که هیچ کدوم رو انجام نمی دید ؟؟؟

• شروع کننده موضوع
  • مدیر کل

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389