• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

ارباب حلقه ها

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر- نرم افزار
اینستاگرام
پاسخ : ارباب حلقه ها

به نقل از afroDt :
بچه؟...اخييييي...اخييييييييي...
خيلي حسه بزرگي كرده....اخه اين هر كتابي هم كه بخونه چيزي ازش نميفهمه كه حالا بخواد چيزي هم يادبگيره...
اخ من حرس ميخورم...حرس ميخورم...حرس ميخورم....حرس ميخورم...
هي ادعاشون ميشه....بعد واسه مجله ي 16 صفحه اي 4 خط در كل متن اوردن....بعد ميخوان سردبيرم بشن؟
ماشالا سر تا پا روان......حالا به خاطر پستي بلندي هاي پوستشم كه مساحتش بيشتر ميشه ....
ادم دلش ميخواد از دسته اينا خودشو دار بزنه......
اخيييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييييش...خالي شدم...
ميشه اين پست پاك نشه؟؟؟؟...لطفا!دقيقا...كاملا موافقم...شعور كاملا به جا و مناسب استفاده شد!

حرف بزن هم میشه همچین پستی داد! (;
دفعه ی بعدی پاک میکنم! (;

نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
خوارزمی
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر- علوم تصمیم و مهندسی دانش
تلگرام
اینستاگرام

به نام خدا

به نقل از ستـاره :
امروز من یه چیزی از یکی از بچه های مدرسمون شنیدم کفم برید ! :O

تو نشریه دانش آموزی مدرسمون ارباب حلقه ها رو معرفی کرده بودن، این دوست عزیزمون اظهار نظر کرد :

#-o چون ایشون به طور کلی از ارشد های قلدر ما هستن من جرئت نکردم باهاش در بیفتم جوابشو بدم ! :-" یه دفه سر این که هری پاتر ارزش خوندن داره یا نه باهاش بحث کردم واسه هفت پشتم بس بود! :D
اندر باب احوالات این دانش آموز همین بس که برود آب حوض خالی کند. ضمنا بهش یادآوری کنین که دستم بهش نرسه و گرنه دیگه آب حوضم نمی تونه بخوره، چه برسه به اینکه خالی کنه X-( X-(
به نقل از King Dain II :
بله باز هم اینجا بحث شعور مطرح میشه.
ازین دوست عزیزمون بپرسین که چند صفحشو خوندن؟! یا یه سوال بهتر اینه که بگن کوریو کی نوشته چون از ظواهر بر می یاد که ایشون کوریم نمیدونن چیه. در ضمن بگین که شما سال اول سواد خوندن نداشتین و بیشتر مامان جونتون براتون قصه میگفتن. دیگه فعلا همین :D
بله، شهریار به نکته ای بس نیکو اشاره کرد، آنقدر نیکو که اگه جهنمی هم بود الان بهشتی شد :D ،‌یکی از بزرگترین موعضل های جامعه ی ما بی شعوری اشخاص همچون این فرده که خودش رو خیلی با شعورم می دونه
ما هم اکنون مطلع شدیم که طبق فتواهایی که تعداد بسیاری از جمله بنده صادر کردیم خون این شخص نه تنها مباح است، بلکه برای قاتل بهشت رو به ارمغان می یاره :D

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

سلام
امروز با هزار جون کندنی که بود اومدم سمپادیا !

امروز تولد استاد تالکینه ( نمی تونم از اسمایلی ها استفاده کنم )

امروز 13 دی ماه 1389 ( 3 ژانویه 2011 میلادی ) سالروز تولد « جی آر آر تالکین » حماسه ساز دنیای فانتزی است . تالکین ، خالق کتاب های سه گانه ارباب حلقه ها و هابیت در سوم ژانویه سال ۱۸۹۲ در فونتین آفریقا متولد شد . وی علاوه بر کتاب های ارباب حلقه ها و هابیت دو کتاب سیلماریلیون و ماجراهای تام بامبادیل را نوشته است .
او شاید تنها کسی باشد که 15 زبان ساخته است و سر سختانه از زبان بین المللی اسپرانتو پشتیبانی می کرد . این نویسنده بزرگ در دوم سپتامبر 1973 میلادی در گذشت .

تولدش مبارک و روحش شاد !
فانتزی فنس

خوب خودم اولین نفر تولدشو تبریک میگم

نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
خوارزمی
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نام خدا

منم به نوبه ی خودم تولد اسطوره ی فانتزی، بزرگ مرد عرصه ی ادبیات، استاد جان رونالد روئل تالکین رو به تمام ملت ادبیات دوست جهان تبریک عرض می کنم، روزی که باعث به وجود آمدن یک انقلاب در ادبیات شد.
اینم تمثال استاد فقید:

سیاوش

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
شهرکرد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
اینستاگرام

امروز تو سایت طرفداران فانتزی یه خبرخوندم که خیلی جالبه !

یه نویسنده توی کتابش از اسمه تالکین استفاده کرده ! :D و موسسه ی تالکین هم ازش شکایت کرده و اونم پذیرفته که این کار را انجام داده ولی گفته که توی کتابش به تالکین بی احترامی نکرده !و از موسسه تالکین شکایت کرده !

به نظرم کارش اشتباه بوده آدم نباید برای فروشه کتابش از اسم یه نویسنده ی دیگه استفاده کنه 1!!!!

afroDt

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهرانــــــــــ

به نقل از سیاوش :
امروز تو سایت طرفداران فانتزی یه خبرخوندم که خیلی جالبه !

یه نویسنده توی کتابش از اسمه تالکین استفاده کرده ! :D و موسسه ی تالکین هم ازش شکایت کرده و اونم پذیرفته که این کار را انجام داده ولی گفته که توی کتابش به تالکین بی احترامی نکرده !و از موسسه تالکین شکایت کرده !

به نظرم کارش اشتباه بوده آدم نباید برای فروشه کتابش از اسم یه نویسنده ی دیگه استفاده کنه 1!!!!
به نظره من انگار ارزشه خودشو اورده پايين...
چون اين طوري كتابش به خاطره يه نفر ديگه فروش ميره نه هنر نويسندگي و قلم خودش...

نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
خوارزمی
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نام خدا

مطمئنا همونطور که نویسنده کتاب در متن خبر گفته بود، استفاده از نام تالکین به تنهایی نمی تونه اون رو در مظن اتهام قرار بده، حتی اگر منظور از تالکینی که در داستان استفاده شده، همون استاد تالکین معروف باشه. چون هونطور که مثال هم زده بود، در کتاب های دیگه هم این اتفاق افتاده. اما اگر در این کتاب به هر نوعی به استاد توهین شده باشه X-( یا نویسنده فقط به منظور افزایش شهرت کتاب و فروش بیشتر این کارو کرده باشه، اون وقت که اوضاع فرق می کنه و مطمئنا ما هم تا کتاب رو نخونیم، نمی تونیم نظری بدیم. اما اون جوری که من دیدم، اسم کتاب هم یه چیزی تو مایه های مرک وود یا میرک وود بود، که خب این می تونه کمی قضیه رو بو دار کنه :D :-?

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

دارن شان و آنتونی هوروویتس و خیلی های دیگه هم توی کتاباشون از اسم "تالکین" یا شخصیت ها و موجوداتی که ساخته استفاده میکنن.. زیاد دیدم... البته واقعا نمیدونم منظورشون چیه از این کار :D
مثلا توی جلد ۱ دموناتا یادمه گفته بود مهره های شطرنج به شکل هابیت :D

Fallen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

به نقل از ستـاره :
دارن شان و آنتونی هوروویتس و خیلی های دیگه هم توی کتاباشون از اسم "تالکین" یا شخصیت ها و موجوداتی که ساخته استفاده میکنن.. زیاد دیدم... البته واقعا نمیدونم منظورشون چیه از این کار :D

اون با این خیلی فرق داره این از شخصیت تالکین استفاده کرده مگرنه که بردن اسم یک نفر یا شخصیت که اشکالی نداره.

نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
90
دانشگاه
خوارزمی
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نام خدا

همونطور که گفتم تا کتاب رو نخونیم، نمی تونیم نظر قطعی بدیم، پس الان چار بحث می کنید! :D
پ.ن: تازه تو دموناتا نگفت مهره هابیت، گفت مهره های شخصیت های ارباب حلقه ها :D

Mozartine

کاربر حرفه‌ای

من بسی‌ دیر دیدم این تاپیک رو !! وای محشر‌ترین کتابی‌ که خوندم دقیقا همین کتابه..از معدود کتابای که ترجمه ش حالو‌ هوای داستانو به هم نزده...فکر کنم تاحالا نبوده که در حال خوندن یکی‌ از کتابای تالکین نباشم ! از تابستونه ۲ سال پیش که هابیتو شروع کردم..وسطای ۲ برج خسته شدم (بچه بودم حجمشم زیاد خو ! ) ولی‌ بعدش آخر داستان که دیگه دوران ۳سوم تموم شد و الروند و گالادریل و گندالف و فرودو و کلا اینا با کشتی رفتن یه باره حس کردم یه چیزیو از دست دادم ! نمیدونم یه گذشته یه نابیو ! همهٔ ماجرا‌‌ها تموم شده بود...خیلی‌ زندگی‌ آدی شده بود ! تا یه ۲ روز کلا دمغ بودم..که دوباره شروع کردا..و خوب تقریبا هر بار تموم میشد بده یکم استراحت دوباره :D البته کتابای‌ دیگه هم می‌خوندم همزمان باش !

بعدش عید امسال هم بالاخره سیلماریلیون و فرزندان هورین رو پیدا کردم...که خوب از یوزر م پیداست که چقد دوست داشتم این کتابو ! آخه تاریخه سرزمین میانه هم توش بود ! می‌گفتم آاا! این فلان جاست ! پس داستان لوتین این بود ! و کلا اینا دیگه

آهان ولی‌ با اسمایی که توی کتابا هست واقعاِ واقعا حال می‌کنم من ..عالین ! به زبون رونی اگه نوشته بشن دیگه‌های وای ! (فونت و setup ش هست برا dl)

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

به نقل از ـــــتاره :
همون طور که مدیر عزیز این انجمن گفت!

هیچ ربطی نداره!! درسته مثلا طرف بدون هیچ خلاقیتی از خلاقیت تالکین استفاده می کنه ولی این اومده از خود استاد استفاده کرده!!

یعنی از شهرت تالکین استفاده کرده تا کتابش فروش کنه مثلا!

Mozartine

کاربر حرفه‌ای

بچه‌ها کسی‌ تلفظ درسته "دوست" به الفی رو نمیدونه ؟

من میدونم نوشته می‌شه "ملون" ولی‌ کتاب انگلیسیشو نخوندم نمیدونم تلفظش چیه

(خیلی‌ فوریه برام ! [-o<)

MOTAHARE-G

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
90

به نقل از •Silmarillion• :
بچه‌ها کسی‌ تلفظ درسته "دوست" به الفی رو نمیدونه ؟

من میدونم نوشته می‌شه "ملون" ولی‌ کتاب انگلیسیشو نخوندم نمیدونم تلفظش چیه

(خیلی‌ فوریه برام ! [-o<)
تو فیلمش میگه که!
مِلُن!

Mozartine

کاربر حرفه‌ای

خوب من ندیدم فیلمشو..دلم نمیخواس تصورات خودم خراب شه..

آها راستی‌ خودمم تحقیقاتی کردم این شد نتیجه:
In the language of Quenya, it is meldo.

But, in Sindarin, it is mellon.

The Sindarin one, the Elf language used in this particular scenario, is the correct one.​

ترجمشم تقریبا می‌شه که:

به زبون کوئِنیا می‌شه ملدو، ولی‌ به زبون الف‌های سیندار می‌شه ملون

البته چون زبون سینداری بیشتر توی متن (سناریو) استفاده شده می‌شه گفت ملون صحیحه

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

فیلمشو ببین خوبه!

یعنی کاملا مطابق به داستانه! :D

ولی در مورد این می تونی بری توی سایت طرفدار های تالکین و اونجا ثبت نام کنی همه ی سوالات رو پاسخ میدن! (;

Fallen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

سایتاش یکی پس از دیگری البته فارسیش دارن پنچر میشن. :((

Legend

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی بدون شماره!
شهر
طهرون
سال فارغ التحصیلی
93
رشته دانشگاه
مهندسی عمران

واقعا؟

نه باو برا چی؟ 1 سایتش که هنوز برقراره! اون سایته که میگم خوبه! :D

Mozartine

کاربر حرفه‌ای

خب الان میشه بگی "اون سایته که میگی" لینکش چیست ؟ :rolleyes:

Fallen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد 1
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
مهندسی شیمی

arda.ir و valimar.ir که فقط ویکیش بازه ولی همون خوبه با تالکین گیتویم ارتباط داره.

بالا