• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره المپیاد زیست با اعضا

reza2fm

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ای صارمیه
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
میانگین مطالعتون و منابعتون چقدر بود؟

شیـوا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی
میانگین مطالعتون و منابعتون چقدر بود؟
روزایی که مدرسه میرفتم سه چهار ساعت ، تعطیلی و نزدیک قلمچی ۷-۸ ساعت
منابعم هر کتاب تستی که اون موقع برای اون درس خیلی مطرح بود ، مثلا همین شیمی بهمن بازرگانی فوق العاده بود ! من حتی معتقدم اگه به جای شیمی اختصاصی همین کتابو خوب میخوندم مرحله ۲ هم قبول میشدم :'(

reza2fm

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ای صارمیه
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
بنظرتون فایده داره علاوه بر روزی 6 7 ساعت المپیاد 2 ساعت هم روزانه کنکور خوند و قلم چی داد؟

شیـوا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی
بنظرتون فایده داره علاوه بر روزی 6 7 ساعت المپیاد 2 ساعت هم روزانه کنکور خوند و قلم چی داد؟
خیلی ایده آل‌گرایانه نگاه میکنی ؛ یه آدم نرمال نمیتونه روزی هشت/نه ساعت درس بخونه و دو تا هدفو که هر کدوم به تنهایی بزرگن دنبال کنه
از المپیادی های مدال‌دار هم بپرسی اکثرشون تا کلاس یازدهم سر کلاسای دبیرستان نمیرفتن. واسه کنکور سال آخر خوب خوندن

reza2fm

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ای صارمیه
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
خیلی ایده آل‌گرایانه نگاه میکنی ؛ یه آدم نرمال نمیتونه روزی هشت/نه ساعت درس بخونه و دو تا هدفو که هر کدوم به تنهایی بزرگن دنبال کنه
از المپیادی های مدال‌دار هم بپرسی اکثرشون تا کلاس یازدهم سر کلاسای دبیرستان نمیرفتن. واسه کنکور سال آخر خوب خوندن
8 9 ساعت درس که میشه ولی خب 2 هدف نه مدال دارها که به واسطه مدالشون نگران نیستند ولی من میشناسم کسی را که روزی 3.5 ساعت المپ میخوند 3.5 ساعت هم کنکور هم نقره گرفت هم بدون سهمیه136 کشوری شد

reza2fm

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ای صارمیه
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
راستی چرا تاپیکا منتقل کردن اینجا مگه ما در رابطه با المپیاد زیست بحث میکنیم؟!از مدیران خواهشمندیم رسیدگی کنید

Americium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
همته
سال فارغ التحصیلی
1357
راستی چرا تاپیکا منتقل کردن اینجا مگه ما در رابطه با المپیاد زیست بحث میکنیم؟!از مدیران خواهشمندیم رسیدگی کنید
تاپیک منتقل نشد،چند پست مربوط به مشاوره بود منتقل شد اینجا؛چرا؟
۱_ربطی به اون تاپیک نداشت
۲_اغلب افرادی که در بحث شرکت کرده بودن(من جمله خود شما؟) المپیاد زیستی بودید.
____
محتوا چون مشاوره ای هست و زیستی ها شرکت کرده بودن با این مضمون و تاپیک مطابقت داره،اگه تاپیک بهتری میشناسید بهم بگید اگه هم نه یه تاپیک با مضمون مشاوره کلی توی مباحث عمومی المپیاد ها میزنم...

reza2fm

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ای صارمیه
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
بله بنده هم المپیاد زیستی هستم ولی خب از بقیه المپیاد ها (فیزیک و شیمی) هم تو بحث شرکت کردند در کل یه موضوع عمومی تو المپیاداست بنظرم پیشنهاد خوبیه قبل این ماجرا هم تاپیک تو مباحث عمومی المپیاد ها بود

شیـوا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی
8 9 ساعت درس که میشه ولی خب 2 هدف نه مدال دارها که به واسطه مدالشون نگران نیستند ولی من میشناسم کسی را که روزی 3.5 ساعت المپ میخوند 3.5 ساعت هم کنکور هم نقره گرفت هم بدون سهمیه136 کشوری شد

من بر اساس دو سال تجربه خودم تو شیمی اینو گفتم که واقعا حجم دروس (شیمی عمومی و آلی و تجزیه و ‌‌‌معدنی) خیلی زیاد بود و آدمایی که میشناختم یا طلا شدن یا نقره برنز گرفتن و از سال آخر کنکور خوندن و اتفاقا رتبه های خوبیم آوردن، شاید زیست فرق داره

ولی شما بعدیش باش ؛‌)

reza2fm

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ای صارمیه
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
من بر اساس دو سال تجربه خودم تو شیمی اینو گفتم که واقعا حجم دروس (شیمی عمومی و آلی و تجزیه و ‌‌‌معدنی) خیلی زیاد بود و آدمایی که میشناختم یا طلا شدن یا نقره برنز گرفتن و از سال آخر کنکور خوندن و اتفاقا رتبه های خوبیم آوردن، شاید زیست فرق داره

ولی شما بعدیش باش ؛‌)
نه اتفاقا مباحث زیست سنگین تر نباشه سبک تر نیست ولی خب خیلی استرس دارم منظورتون بدون سهمیه مدالاشونه؟

شیـوا

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
همدان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
شیمی
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی

reza2fm

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
اژه ای صارمیه
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
1403
میشه چنتاشونو معرفی کنید

Rosha86

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران دوره ی اول
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
سلامh-:من امسال میرم سال هشتم و خیلی دوست دارم المپیاد زیست شرکت کنم
الان کتاب کمپبل جلد ۳ رو خریدم و ۱۱ صفحه ش رو خوندم،اما خیلی کند میخونم یعنی ۲ صفحه رو تو ۲ ساعت می خونم.
کتاب کمپبل رو چطوری باید بخونم که این همه طول نکشه؟یعنی هر صفحه رو تقریبا چقدر براش وقت بذارم؟و اینکه باید کتاب رو باید حفظ کنم یا روخونی کنم در حدی که بفهمم؟
میشه کمکم کنید.:Rose:

Americium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
همته
سال فارغ التحصیلی
1357
الان کتاب کمپبل جلد ۳ رو خریدم و ۱۱ صفحه ش رو خوندم،اما خیلی کند میخونم یعنی ۲ صفحه رو تو ۲ ساعت می خونم.
کتاب کمپبل رو چطوری باید بخونم که این همه طول نکشه؟یعنی هر صفحه رو تقریبا چقدر براش وقت بذارم؟و اینکه باید کتاب رو باید حفظ کنم یا روخونی کنم در حدی که بفهمم؟
سلام
فقط کمپبل 3؟

Americium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
همته
سال فارغ التحصیلی
1357
دکتر پورنبی و کادر المپیاد مدرسه شما به حد کافی پوشش میدن فکر نمیکنم نیاز به کار خارجی ای داشته باشی.
ولی خوندن کمپبل هارو شروع بکنی بهتره و مهمه ب ترتیب جلد ها باشه منتاها قبلش یکمی هم شیمی یاد بگیری خوبه.
همگام یا خوندن کمپبل ها کتاب المپیاد های کانادا ها بگیر حل کن.
سرعت مطالعه پایین بودنش اوایل طبیعیه ولی نه در حد هر صفحه یک ساعت.
چند تا مشکل داری اونم اینه دو جلد قبل رو نخوندی برای همین دید زیست رو پیدا نکردی و وقتی یه هو میزی جلد سه بلد نیستی اتفاق هارو از نظر سلولی و بیوشیمی تحلیل کنی.
بعدهم یه مفهوم کلی و یادگیری کافیه نباید اصولا خط خط حفظ بکنید مطلب رو.

Rosha86

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۱ تهران دوره ی اول
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1404
خب تا یک و دو رو نخونی سه رو متوجه نمیشی که عزیزم
آخه از معلم زیست مدرسه مون پرسیدم که چه جلدی برای زیست هشتم خوبه و گفتن جلد ۳ و ۶ برای هشتم خوبه.

بالا