• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

شنبلیله

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام
پاسخ : شنبلیله

به نقل از MHSNSR :
محتوا چرا مهمه؟ مثل شعرايي بشه كه از پر محتوايي بي محتوا شدن؟ به نظر من اين شعر بي محتوا براي نقد كردن نيست. براي اينه كه يه سري آدم خوش بگذرونن. چرا همه چي بايد قانون داشته باشه؟
کسی گفت همه چی باید قانون داشته باشه؟؟
اما اصرار دارم بر اینکه این یکی باید قانون داشته باشه...البته قوانینی که خود بسازیمشان...به عبارتی ما ارباب قوانین باشیم نه بازیچشان...
اگر محتوایی نباشد صرفا به درد"داد زدن برای لذت داد زدن"میخورد...پوپولیسم در درجه ای پایینتر...

Bahar.no

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 4
شهر
طهران

آورین
جالب بود خیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییلللللللللللللللللللللییییییییییییییییییییییی :D :)) =)) =)) =)) =)) =))
من مطلبای بقیه رونخوندم
یعنی چی موضوع شنبلیله است؟
حالا بذار ماهم یه چیزی بگیم
قابل توجه طرفدارای قهوه تلخ
شناخت شنبلیله ی بی شیله پیله

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

الان منظور این بالایی برام از منظور اونی که گفت"خودتونم فهمیدین چرته"هم مبهم تره :-? ;))...چی میگن اینا؟ :-"

naseri

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانـگان يك تهران
شهر
تهران

يه لحظه.

كلا همه منظور همو بد فهميديم! من مي گم نياز نيس همه چي مورد پسند همه باشه. اين قانون طبيعته! تعريف هر كس از محتوا متفاوته.

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از MHSNSR :
يه لحظه.

كلا همه منظور همو بد فهميديم! من مي گم نياز نيس همه چي مورد پسند همه باشه. اين قانون طبيعته! تعريف هر كس از محتوا متفاوته.
مورد پسند همه نباشه اما اکثریت بپذیرنش...
الان شاید بیشتر بچه ها با شنبلیله حال کنن اما دلیل این حال کردن اینه که اونا حلی هستن و این رو هویت خودشون میدونن...
ولی این منافاتی با این نداره که یه شعر با محتوا رو بکنیم هویتشون و اتفاقا اکثریت قاطعتری هم بپذیرنش...
مسلما تعریف هر کس از محتوا متفاوته...
تو حرفات داری میگی قانون...ارجاعت میدم به پست بالات...میبینی؟...قانون هم نباشه انسان باید فرض کنه هست...و الا کی میتونه ثابت کنه طبیعت قانون داره؟...

بازم پستام زیادی فلسفی شد :-<
@برای مثال :-":چی دیدی مثلا؟...جو مدرسه ی من کلا همینه... >:D<

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

امروز دوشنبه‌ی آخر سال بود و رسم شنبلیله اجرا شد. :D ما سوما از دو زنگ قبلش داخل زمین بسکتبال نشستیم کیسه‌های آب درست کردیم و برای خودمون انبار کردیم که موقعی که آب قطع شد، آب به مقدار کافی داشته باشیم :-"
بنده تو این دو زنگ به عنوان تدارکت‌کار کردم :D کیسه‌ی آب پر می‌کردم. گره می‌زدم. از این خرکاری‌ها. #S-:

زنگ ناهار که خورد، کار با یه سری ادعا کردنا و اینا شروع شد و بعدش ریختیم رو سر همدیگه. کیسه پرتاب می‌کردیم. تیر تو تاریکی می‌زدیم. نشونه می‌رفتیم.... :D سوما تعدادشون کمتر بود ولی استراتژیک تر عمل می‌کردن :D جا داره بگم که اولا و دوما با هم متحد شده بودن که کم نیارن!

جا داره که ذکر کنم که پوریا عابدی طی یک عملیات انتحاری گروگان‌گیری، گروگان گرفته شد و رسما به گ ه خوردن افتاد :D گرفتیمش تا می‌خورد کیسه پرتاب کردیم بهش. آخرشم اگه اشتباه نکنم یه سطل آب بزرگ خالی کردیم روش. :D
تقریبا ۶ ۷ نفر رو به این شیوه از زندگی کردن پشیمونشون کردیم

خلاصه خوب بود. اخرین شنبلیله‌ی ما توی دوره‌ی دبیرستان بود. سه سال دبیرستان ما گذشت. کلا هر چیزی که تموم می‌شه دلم می‌گیره. الانم کلا دلم گرفته که دبیرستانم تموم شد و تقریبا ماه دیگه پیش دانشگاهیم.

از دوره‌ی دبیرستانتون لذت ببرید. این نه شعاره و نه نصیحت. پیشنهاد صادقانس.
تا اینجا که بهترین دوره‌ی زندگی من بود. خصوصا سال دومش.

behradv

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علّامه حلّی تهران
شهر
تبریز و تهران
دانشگاه
دانشگاه تورنتو
رشته دانشگاه
علوم مهندسی

به نقل از پویا م :
امروز دوشنبه‌ی آخر سال بود و رسم شنبلیله اجرا شد. :D ما سوما از دو زنگ قبلش داخل زمین بسکتبال نشستیم کیسه‌های آب درست کردیم و برای خودمون انبار کردیم که موقعی که آب قطع شد، آب به مقدار کافی داشته باشیم :-"
بنده تو این دو زنگ به عنوان تدارکت‌کار کردم :D کیسه‌ی آب پر می‌کردم. گره می‌زدم. از این خرکاری‌ها. #S-:

زنگ ناهار که خورد، کار با یه سری ادعا کردنا و اینا شروع شد و بعدش ریختیم رو سر همدیگه. کیسه پرتاب می‌کردیم. تیر تو تاریکی می‌زدیم. نشونه می‌رفتیم.... :D سوما تعدادشون کمتر بود ولی استراتژیک تر عمل می‌کردن :D جا داره بگم که اولا و دوما با هم متحد شده بودن که کم نیارن!

جا داره که ذکر کنم که پوریا عابدی طی یک عملیات انتحاری گروگان‌گیری، گروگان گرفته شد و رسما به گ ه خوردن افتاد :D گرفتیمش تا می‌خورد کیسه پرتاب کردیم بهش. آخرشم اگه اشتباه نکنم یه سطل آب بزرگ خالی کردیم روش. :D

خلاصه خوب بود. اخرین شنبلیله‌ی ما توی دوره‌ی دبیرستان بود. سه سال دبیرستان ما گذشت. کلا هر چیزی که تموم می‌شه دلم می‌گیره. الانم کلا دلم گرفته که دبیرستانم تموم شد و تقریبا ماه دیگه پیش دانشگاهیم.

میگما، احیانا اسم این مراسم یه زمانی "دوشنبستون" نبود؟! :-"
عوض کردن اسمشو یا اشتباه لپّیه؟!

• لایک
امتیازات: n.a

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

نه، همون دوشنبستونه ولی چون توش شنبلیله می‌خونن رسم شنبلیله هم می‌گن. البته شاید بهتر بود تو تاپیک دوشنبستون می‌ذاشتم.

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

به نقل از پویا م :

بعله بعله :-"...ایشون در کل یه جوری حرف زدن انگار سوما خیلی شاخن و اینا :-"
من الان به نمایندگی از بچه های اول و دوم سایت شروع میکنم به حرفیدن ;))
1-در 4 5 ساله ی اخیر پیش نیومده که سوم ببازه...پس ربطی به شما نداشته خیلی...کلا فتح دروازه و رفتن از طرف اون به سمت دستشویی و نهایتا فتح دستشویی خیلی سخته...کار سوم هر سال راحتتره چون اولا تو این مورد دفاع کردن راحت تر از تهاجمه(دروازه خیلی کوچکه برای رد شدن)ثانیا تعداد در این مورد مهم نیست...هیکل و اینا مهمتره که هر سال سوما منطقا قویترن تو این زمینه(همه ی دوما که عین من گاو نیستن :-<)...
2-کاملا بچگونه عمل کردیم...پویا حقیقتا اگه رهبری یه لشگر 20تایی رو میدادن به من خیلی ساده فتح میکردم دروازه رو...همین جوریش هم قبول کن برنده ی واقعی امسال ما بودیم(خیلی بیشتر گروگان گرفتیم تا شما)...
3-در مورد شخص بنده...حرکتتون عالی بود تو گرفتن من =))...یه دفعه گاو دید از پشت بلند شده...داشتم عربده میزدم که حریف میطلبیم و اینا که یه دفعه پاهام از زمین فاصله گرفت :-" :-"...ولی بعدش زاهدی و پویان رو هر کدوم یه دور گرفتم... :-" <D=...ولی قبول دارم که به گ ه خوردن افتادم(تازه لامصبا مطمئنین فقط سطل آب بود :-"...بوهای مشکوکی میدادما :-")...
4-پویا خره :P

راستی دوشنبستون تاپیک داره یا بزنیم پویا؟ :-?

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

<a href="http://www.sampadia.com/forum/index.php/topic,2908.msg474618.html"> تاپیک </a> داره

جوجه سمپادی

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
اصفهان
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
دندان پزشکی

ایییییییییول به علامه حلیا.من که افتخارنداشتم پخش زندشوببینم ایشاا... قسمت بشه 8->

n.a

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱ تهران
شهر
تهران

این رسم شنبلیله خیلی رسم باحالیه...سرخوشیه خالص!
خیلی خوبه که در مورد دغدغه های خودتونه...!(حلقه ی ما هم درباره ی دغدغه های خودمونه.ولی جدی چه قدر دغدغه های فرزانگانیا و حلیا متفاوتن...)

reihane

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کاشان
رشته دانشگاه
نرم افزار

خوب که برای سر جلسه امتحان غیر از
نقاشی از دماغ معلم
مکاتبه با بغل دستی
مکاتبه با جلویی
مکاتبه با عقبی
مکاتبه با اون سر سالن
و سایر مکاتبه ها
راهی برای گذروندن وقت پیشنهاد کردی.... ;;)

اردلان

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
زیادن حال ندارم بگم
دانشگاه
عباسقلی خان
رشته دانشگاه
نرفتم ک هنوز

بچه های حلی
اگه میشه یکی ک بلده متن کاملو بخونه و ضبطش کنه و فایلشو بذاره

f-1391

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بجنورد
سال فارغ التحصیلی
94
رشته دانشگاه
روانشناسی

ما هم از این کارا تو مرکزمون می کنیم حتی یکیش تو اردو روی سن جلوی مدیرمون خونده شد البته کار دوما بود.

shagha-kh

مهمان

ما با این ریتم buddy you're boy make big noise... رو می خونیم
یادم ایشنبله خودمون آدم میوفته
خیییییییییلی دوس دارم یه روز اجرای زنده ازش ببینم!

m-hadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
13
مدال المپیاد
نداریم کلن :دی
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق

انشالله تو ایران اپن بیا میبینی :D

Werner Karl Heisenberg

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی تهران
شهر
تهران

تو رو به خدا دوستانی که میگن شعر معنی نداره مفهوم واژه معنی رو از توی دهخدا بخونند بعد یرن پیش مدیرشون بگن من یه نفهمم اشتباه اومدم بعد خود کشی کنند(اتاق گاز رو پیشنهاد میکنم)
در متن اولیه 1 اشتباه وجود داره((به نقل از دوره 19)
این شعر بعد از آزمون گفته شده نه توش
مسئولین فعلی مدرسه خیلی با خونده شدن این شعر مخالفند ولی ما اختتامیه سمینار طبق رسم خوندیم
انشاالله آخر دوشنبستون هم میخونیم
پ.ن دوستان قمی به ببعیشون بنازند
دوستان فرزانگان 1 تهران هر وقت شعرشون قابل ارائه بود بیان جوابشونو بدم
باقی فرزانگان های تهران هر وقت تونستند شمپادی بودنشون رو ثابت کنند(که نمیتونند) بیان ما جوابگوییم

This is me

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان٢ :x
شهر
تهرانْ
مدال المپیاد
برنز زیست

بالايى======> :|
بعضى برخورد ها ارزش بحث كردن نداره حتى.

بچه ها قرار بود كاملش رو بذاريد،چى شد پس؟!

m-hadi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
13
مدال المپیاد
نداریم کلن :دی
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق

به نقل از Werner Karl Heisenberg :
تو رو به خدا دوستانی که میگن شعر معنی نداره مفهوم واژه معنی رو از توی دهخدا بخونند بعد یرن پیش مدیرشون بگن من یه نفهمم اشتباه اومدم بعد خود کشی کنند(اتاق گاز رو پیشنهاد میکنم)
در متن اولیه 1 اشتباه وجود داره((به نقل از دوره 19)
این شعر بعد از آزمون گفته شده نه توش
مسئولین فعلی مدرسه خیلی با خونده شدن این شعر مخالفند ولی ما اختتامیه سمینار طبق رسم خوندیم
انشاالله آخر دوشنبستون هم میخونیم
پ.ن دوستان قمی به ببعیشون بنازند
دوستان فرزانگان 1 تهران هر وقت شعرشون قابل ارائه بود بیان جوابشونو بدم
باقی فرزانگان های تهران هر وقت تونستند شمپادی بودنشون رو ثابت کنند(که نمیتونند) بیان ما جوابگوییم
دوست من میخوای ادب رو رعایت کنی ؟ هرکی حریمی داره که دوس نداره بهش توهین بشه ؟
الان یکی بیاد هویتت رو بهش توهین کنه خوشت میاد ؟
در ضمن شما میتونی عقیده ی شخصیت رو بگی نه اینکه به عقاید دیگران توهین کنی ، اتفاقن به نظر من سرود فرز1 جالبه ، متن شعر هاش خیلی خوبه ، ما هویتمون به آزادیمونه ، به صمیمیت ، به بی نظمی ، ولی هویت اونا تو یه قالب ادبی ارائه میشه که بنظرم هر دو رسم ، رسم های خوبی هستن...
به نقل از This is me :
بالايى======> :|
بعضى برخورد ها ارزش بحث كردن نداره.

بچه ها قرار بود كاملش رو بذاريد،چى شد پس؟!
متن کاملش موجوده تو تاپیک
ولی با این بلایی که سر مکان مدرسه آوردن دیگه اون اجتماع به وجود نمیاد که بخواد سرود درست خونده بشه ، الان مدرسه پایه ی ما تعداد برا خوندن شعر کافی نیس ، سال پایینی ها هم که کلی ورودی جدید دارن که شعر رو بلد نیستن + خود قدیمی ها هم کمتر بلدن شعر رو ...

بالا