• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مصدق خیانتکار قرن آری یا خیر ؟

morshed

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
مدال المپیاد
المپیاد زیست
پاسخ : مصدق خیانتکار قرن آری یا خیر ؟

من اصلا نگفتم الام وضعمون خوبه ها!!!! معلومه که خوب نیست! افتضاحه!!!
اما زمان پهلوی هم بد بوده! در ضمن امام هدفش از انقلاب چیز دیگه ای بود! که الان زمین تا آسمون فرق داره!قرار ایران بشه آزادی مطلق و بهشت! که آدم های بی عرضه نتونستند این راهو ادامه بدند! 4 تا آدم روشن فکر و حسابی ائل انقلاب بود که اونهارو هم ترور کردند!

نکته : باز یه آدم بی جنبه ، که جنبه ی بحث نداشت پیدا شد که منفی داد!!!!

TnT

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ارومیه
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
علوم پزشکی ارومیه
رشته دانشگاه
پزشکی
اینستاگرام

بحث در مورد پهلوی و الان و امام و انقلاب نبودا ... در مورد مصدق بحث کنید .
ممنون

IVERSON

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
محیط زیست

به نقل از Kratos :
من اصلا نگفتم الام وضعمون خوبه ها!!!! معلومه که خوب نیست! افتضاحه!!!
اما زمان پهلوی هم بد بوده! در ضمن امام هدفش از انقلاب چیز دیگه ای بود! که الان زمین تا آسمون فرق داره!قرار ایران بشه آزادی مطلق و بهشت! که آدم های بی عرضه نتونستند این راهو ادامه بدند! 4 تا آدم روشن فکر و حسابی ائل انقلاب بود که اونهارو هم ترور کردند!

نکته : باز یه آدم بی جنبه ، که جنبه ی بحث نداشت پیدا شد که منفی داد!!!!
موافقم.منبع حرفهای شما در کتاب صحیفه نور(جلد دوم)
همچنین سخنرانی های امام در نوفلوشاتو(که البته نمی دونم چرا بعضیا فبلترش کردن؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟)

نگران منفیت نباش.من بهن مثبت دادم

• شروع کننده موضوع

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

اصلا سخنراني امام تو بهشت زهرا هم يه چيز ديگه بود ولي برسيم به مصدق خائن.........

pouya.mrez

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
میرزاکوچک خان
شهر
رشت

طرح این سوال خائنانه است
اول از اینکه زمانیکه دکتر مصدق در دادگاه لاهه باعث شکست استکبار انگلیس شد ونفت کشور رو ملی اعلام کرد ایت الله کاشانی کجا بود؟
بعدش ایت الله کاشانی در بیمارستان ارتش با دلار های امریکایی در های مداوای بیماریش بود در کجایش مخالفت خودش رو اعلام کرد؟
وشما میدونید صف دست بوسان محمد رضا شاه در فرودگاه تهران چه کسانی بودند؟

IVERSON

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
دانشگاه
فردوسی
رشته دانشگاه
محیط زیست

من نمی خوام تو این بحث وارد شم که کاشانی خوب بود یا بد!
اما فقط اینو بگم که طبق مصاحبه ای که با راننده ی دکتر مصدق داشتم،ایشون اصلا با کاشانی حال نمی کردند و همیشه ایشون رو به قول خودشون یک فرد بی خاصیت معرفی می کردند!!!

• شروع کننده موضوع

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

اگه ميشه جوابشو خودتون بدين تا روش بحث كنيم
به نقل از soroosh.farshchin :
من نمی خوام تو این بحث وارد شم که کاشانی خوب بود یا بد!
اما فقط اینو بگم که طبق مصاحبه ای که با راننده ی دکتر مصدق داشتم،ایشون اصلا با کاشانی حال نمی کردند و همیشه ایشون رو به قول خودشون یک فرد بی خاصیت معرفی می کردند!!!
خوب شما بگين مصدق بدون كاشاني مي تونست كاري بكنه يا نه ؟
منم از فلان كاربر خوشم نمياد اما اون داراي نفوذه پس بايد هواشو داشته باشم

مثالو حاليدي

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

بالاخره برای بررسی شخصیت هر کسی هم نیاز به تحلیل منطقی هست و هم نیاز به توضیح کافی. آقای انیاک من بیشتر به جای اینکه فکر کنم مصدق قجری بود دارم بیشتر به این نتیجه میرسیم که گویا شما خیلی علاقه دارید پهلوی رو این جا تقدیس کنید و در این راه از تخریب هیچ یک از مخالفان اونها هم ابایی ندارید.

من نمیدونم که مثلا مصدق خیلی پایبند به اسلام بود یا نه. اما ایشون رو به عنوان نماد وطن پرسی ایرانی و نماد ساده زیستی و عشق و علاقه به مردم قبول دارم. مصدق زمانی که قدرت انگلیسی ها از شاه ایران در جنوب ایران بیشتر بود نفت رو ملی کرد. یکی از کارهای بزرگ دیگش هم بریدن دست اون خواهر فاسد و قاچاقچی شاه، اشرف پهلوی بودکه اساسا دستش درد نکنه. چقدر چای بدبختی داره که خواهر شاه مملکت تو کار قاچاق باشه. تا حدی که خود شاه هم صداش بعضی وقتا در میومده.

zahra96

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 / میدیا
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه هنر تهران
رشته دانشگاه
گرافیک

من طبق چیزایی که امسال معلممون و کتاب تاریخ گفت به این نتیجه رسیدم که مصدق کارای مفید مهمی انجام داد از جمله ملی شدن نفت.ولی اون آخر کار خودشو خراب کرد،یعنی وقتی کاشانی دستگیر شد و کاری نکرد،باعث تفرقه بین مردم شد.و یه جورایی خیانت بود به طرفدارای کاشانی و خود کاشانی!(خودتون میدونین دیگه جریانشو.چرا توضیح بدم؟)

• شروع کننده موضوع

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از ISO9002 :
آقای انیاک من بیشتر به جای اینکه فکر کنم مصدق قجری بود دارم بیشتر به این نتیجه میرسیم که گویا شما خیلی علاقه دارید پهلوی رو این جا تقدیس کنید و در این راه از تخریب هیچ یک از مخالفان اونها هم ابایی ندارید.

من اثلا از محمد رضا خوشم نمياد
قبلا هم گفتم عاشق افراديم كه از هيچ شدن قدرت مثله امام خميني و رضا شاه و آدولف هيتلر.... وگرنه هيچ علاقه اي به يك نظام حكومتي خاص ندارم ولي من فقط عاشق وطنمم و به كسايي كه بهش خدمت كردن درود ميفرستم حتي همين مصدق اما من ميگم اون داشت ايرانو به عصر جاهليت ميفرستاد

محسن جندقیان

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کاشان

به نقل از زهرا.ج :
من طبق چیزایی که امسال معلممون و کتاب تاریخ گفت به این نتیجه رسیدم که مصدق کارای مفید مهمی انجام داد از جمله ملی شدن نفت.ولی اون آخر کار خودشو خراب کرد،یعنی وقتی کاشانی دستگیر شد و کاری نکرد،باعث تفرقه بین مردم شد.و یه جورایی خیانت بود به طرفدارای کاشانی و خود کاشانی!(خودتون میدونین دیگه جریانشو.چرا توضیح بدم؟)

خب دیگه. همه همینو میگیم. مصدق کار مفید کرد. ولی اوج خرابکاریش وقتی بود که با کاشانی اتحادشو به هم زدن و بعد از دستگیری کاشانی هیچ کاری نکرد. به نظر من توی ایران همیشه باید یه سیاستمددار با یه روحانی همراه باشه تا موفق باشه.

مصدق به نظرم اصن علاقه ای به قجر کشوندن ملت نداشت فقط فکر میکرد که اون زمان بهتر بوده و هنوز الگوی کاملی مشخص نکرده بود.

• شروع کننده موضوع

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

ميدوني به نظر من تو هر حكومتي مردم فكر ميكنن قبلي بهتر بوده ولي اصلا اينطور نيست شايد اگه به آينده بريم الانو يك جور ديگه ببينيم يا اگه مصدق الان بود از كارش(قجر كردن كشور) پشيمون ميشد......

محسن جندقیان

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کاشان

به نقل از dr.eniac :
ميدوني به نظر من تو هر حكومتي مردم فكر ميكنن قبلي بهتر بوده ولي اصلا اينطور نيست شايد اگه به آينده بريم الانو يك جور ديگه ببينيم يا اگه مصدق الان بود از كارش(قجر كردن كشور) پشيمون ميشد......

من دارم جوابه تو رو میدم. من نمیگم میخواست قجری کنه.
ولی قبول کن که قجر از پهلوی بهتر بوده. پس ما همیشه بین بد و بدتر بد رو انتخاب میکنیم. پس اون هم قجر رو انتخاب کرد. پس قبول کن. مصدق میخواست بهترین و قابل دسترسی ترین الگو رو انتخاب کنه.

• شروع کننده موضوع

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نظرت نصف كردن نقشه بهتري داشته من هميشه ميگم عاشق كسيم كه به وطنم خدمت كنه حتي اگه آغا محمد خان باشه ولي بقيه قجرا كاري نكردن واسمون شما كه الان بين پهلوي(بد) و قاجار(بدتر)ميتوني يكي انتخاب كني نه ؟ البته وضع فعليمون بهترينه نسبت به اون دوتا
به نظر من تو قلمرو های کسایی که به نفع مردم کار میکردن و میکنن خیلی ها خیانت کردند که بعد با مرگ هزاران نفر و پشیمونی و مرگ خودشون تموم شده . اگه خیانت هیملر نبود امپراتوری پیشوای بزرگ آدولف هیتلر درست میشد و شکست نمیخورد . اگه خیانت خشایار شاه به کورش کبیر در مورد رسیدن به ارتش نبود امپراتوری هخامنش پا بر جا بود . اگه خیانت کاران بزرگ و کوچکی مثل اینها تو نژاد آریا نبود خیلی از امپراتوری های ایران و آلمان پا بر جا بود حتی رایش دوم در جنگ جهانی اول اگه عربای بی شرف به ایران و آلمان و عثمانی حمله نمیکردند جنگ اول ما پیروز بودیم . دیگه از خیانت حالم به هم میخوره . مرگ بر خیانت کار .
هایل هیتلر

محسن جندقیان

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کاشان

به نقل از dr.eniac :
به نظرت نصف كردن نقشه بهتري داشته من هميشه ميگم عاشق كسيم كه به وطنم خدمت كنه حتي اگه آغا محمد خان باشه ولي بقيه قجرا كاري نكردن واسمون شما كه الان بين پهلوي(بد) و قاجار(بدتر)ميتوني يكي انتخاب كني نه ؟ البته وضع فعليمون بهترينه نسبت به اون دوتا
به نظر من تو قلمرو های کسایی که به نفع مردم کار میکردن و میکنن خیلی ها خیانت کردند که بعد با مرگ هزاران نفر و پشیمونی و مرگ خودشون تموم شده . اگه خیانت هیملر نبود امپراتوری پیشوای بزرگ آدولف هیتلر درست میشد و شکست نمیخورد . اگه خیانت خشایار شاه به کورش کبیر در مورد رسیدن به ارتش نبود امپراتوری هخامنش پا بر جا بود . اگه خیانت کاران بزرگ و کوچکی مثل اینها تو نژاد آریا نبود خیلی از امپراتوری های ایران و آلمان پا بر جا بود حتی رایش دوم در جنگ جهانی اول اگه عربای بی شرف به ایران و آلمان و عثمانی حمله نمیکردند جنگ اول ما پیروز بودیم . دیگه از خیانت حالم به هم میخوره . مرگ بر خیانت کار .
هایل هیتلر

نمیشه اینجوری قضاوت کرد. همه ی دولت ها خائن داره. همه ی حکومت ها خائن داره،
ولی به نظر من مصدق با یه خائن فرق میکنه، اون خیلی جاها خدمت کرده، فقط نگرش اشتباهش باعث ضرر کردنش شد، همین

• شروع کننده موضوع

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

خب همون نگرشش داشت كشوروبه جهنم ميفرستاد

محسن جندقیان

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کاشان

به نقل از dr.eniac :
خب همون نگرشش داشت كشوروبه جهنم ميفرستاد

خب ممکنه نگرش ما اشتباه باشه. ما نمیتونیم در موردش به عنوانه یه خیانتکار بحث کنیم. چون در هر حال کارای مفیدم انجام داده.

من فروغی رو هم حتی به عنوان خیانتکار حساب نمیکنم.

reza.cr

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهیدحقانی
شهر
بندرعباس
مدال المپیاد
شیمی-فیزیک
دانشگاه
هرمزگان
رشته دانشگاه
برق

البته من فروغي رو آدم جالبي ميبينم اونم به علت هاي غيرسياسي ولي ازنظر سياسي آدم آب زيركاهي بود

• شروع کننده موضوع

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

نميدونم چي بايد به فروغي بگم چون يه جوري بود....
يكي به در ميزد يكي به تخته......
مثله مصدق بود........
===> خائن بود

محسن جندقیان

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی کاشان

فروغی با مصدق خیلی فرق داشت آقا. فروغی کجا و مصدق کجا؟

بالا