• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

غیرت و تعصب

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
صحبت شما سر جای خودش
اگ حرفای منو خونده بود و تعریف درستی از غیرت داشتی متوجه منظورم میشدی
چندین بار گفتم غیرت از روی علاقه ایجاد میشه و دوزش بستگی ب اعتقادات هر فرد داره
من عصبانی میشم چون ب خواهرم علاقه دارم و معتقدم این کار ب ضررشه و اون پسر فقط داره سو استفاده میکنه
علاقه دارى باشه.اما افراط در علاقه و علاقه ى جاهلانه هرگز خوب نبوده و نيست.البته اين بازم به خودت برميگرده.اما اين رو بايد قبول كنى كه اون هم مثل تو يه انسان مستقله.

sp.ring

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
FRZ
شهر
Y
سال فارغ التحصیلی
1402
مدال المپیاد
دو مرحله 1 و دیگر هیچ
دانشگاه
لطفا منتظر بمانید
بچه ها باید بیان کنم که تو یه سنی حتی یه ادم بودن ما دلیل بر منطقی بودن ما و درست بودن تصمیمات ما نیست
و تو یه سنی اسنقلال فقط حرفه و هنوز بهش نرسیدین و خوبه یکی یه سری چیزار و براتون روشن کنه
خواهر تو یک انسان مستقله

mastermind81

... loading
عضو مدیران انجمن
نام مرکز سمپاد
شهید رجایی
شهر
اسلامشهر
سال فارغ التحصیلی
1400
سلاملکم...
بنده شخصا غیرت نسبت به ناموس و این حرفا رو همون طور که خیلی از دوستان هم اشاره کردند یک حس میدونم و اساسا نمیشه انتظار داشت که احساسات منطقی باشن...
غیرت یه حس مالکیته به نظرم...
این که طرف فکر میکنه این دختر منه و متعلق به کس دیگه ای نیست و کسی نباید بهش نگاه کنه یا دست بزنه یا حتی حرف بزنه...
و این حس رو فقط متعلق به مرد ها نمیدونم...
زیاد دیدم که مرد با یه خانمی شوخی کرده یا نگاش کرده و همسرش بهش گیر داده که چی گفتی؟و چرا گفتی؟
یا خیلی از زنان این حس رو نسبت به پسرشون دارن و وقتی پسر ازدواج میکنه ، مادر احساس میکنه که پسرش رو ازش گرفتن...
حالا شما رو نمیدونم ولی من خودم شخصا این حس مالکیت رو تو دوران دبستان حتی نسبت به دوستانم هم داشتم و از این که با بقیه صحبت میکردن و بازی میکردن ناراحت میشدم ولی چون منطقی و قابل توجیه نبود این حس رفته رفته از بین رفت.
ولی همین حس مالکیت در مورد همسر و فرزند و اینا با یه جمله ی (ناموسشه اختیارش رو داره) توجیه میشه ...
و خوب مشخصا تو اختیاردارش نیستی...
و اگر عاقل و بالغه حق نداری زیاد دخالت کنی...
................................

Atbin

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
بهشتی
شهر
سمرقند و بخارا
سال فارغ التحصیلی
1400
اگه باعث بشه خود اون فرد ( که روش غیرت دارن بقیه ) اذیت نشه میتونه چیز خوبی باشه ولی چیزی که من تو ایران میبینم ( بخصوص تو شهرهای کوچک تر ) ، مجموعه ای از حماقت و تحجره و نتیجه ی عملکرد یک مغز مریضه که تنها باعث میشه اون کسی که روش غیرت بخرج میدن منزوی و منزوی تر بشه و نه تنها احساس امنیت بهش دست نده بلکه کلا از مفهوم (( غیرت )) حالش بهم بخوره . به شخصه شاهد بودم که کسانی حاضر نبودند با شوهراشون بیرون برن چون میگفتن اصلا تنها برم تیکه بشنوم خیلی خیلی راحت ترم تا اینکه شوهرم بیاد همش استرس بکشم .

آخرین ویرایش:

....!...

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
........
شهر
.........
سال فارغ التحصیلی
0000
سلام قبل از هر چیز غیرت یه احساسه......الان گمونم همتون فکر می کنید غیرت یعنی یه برادر عصبانی که خواهرشو با bf مربوطه تو خیابون دیده و میره دعوا.....
در اصل غیرت یه احساسه که نشان گرفته از چندین حس مثل خشم و غم و... هست....در اصل غیرت یه حس نگرانیه که جای خودشو به خشم میده...بعداً مفصل تر می‌نویسم...از تایپ کردن با کیبورد مجازی متنفرم

بالا