• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مشاوره خريد دوربين

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام
پاسخ : مشاوره خريد دوربين

به نقل از @REZ!|@ :
کوچیک منظورت مثلا گل و ... هست اگه اینه خوب یه دوربین اس ال آر
با یه لنز تله بگیر
علیرضا جان، اینایی که تو گفتی لنز تله نمی خواد. لنز ماکرو می خواد. این دوتا با هم از اساس فرق دارن.

-zarA-

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هـنرستانمـوטּ
شهر
اصفهــاטּ
دانشگاه
هنر اصفهــاטּ
رشته دانشگاه
طراحی صنعتـی

مـن الان میخـوام دوربین بخـرم

بـعد هیچـی نمـیدونم راجـب دوربیـن

مـدرسه گـفته یا 600 d یا 60 d یا 5d بگیرید

کـدومـش بهـتره؟؟؟ از چـه نـظر؟؟

+ قـیمتش زیـاد مهم نی

+ بقـیه صفحـات رو نخـوندم شرمنده

sh.n1996

شراره
نام مرکز سمپاد
دبیرستـ۱ن‌ فرزانـگان‌ امین
شهر
اصفهـــان
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
خاطره شد دیگه:دی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معماری

خب اینایی که به شما گفته‌ن هیچ ربطی به‌هم ندارن! قیمتاشونم ربطی به‌هم نداره!
600دی انتری لِوِل ه در صورتی که 5دی یه دوربین کاملا حرفه‌ای و فول‌فریمه!
مسلما 5دی از 60دی و 600دی خیلی بهتره ولی اولا قیمتشم خیلی بیشتره ثانیا فکر نکنم لازم باشه آدم خارج از محدوده‌ی نیازش پول خرج کنه. و البته بهتره اول مشخص کنی چه انتظارایی از دوربینت داری. به هر حال یه نگاهی به مشخصات دوربینا بندازی بد نیست.
, این‌که خب مثلا لنزی که روی 600دی هست (55-18) زیاد تعریفی نداره و اگه مسئله‌ای نداره قیمتش بهتره از همون اول با یه کیت لنز دیگه بخری. کلا فقط بدنه ملاکت نباشه.

نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی 2 - دبیرستان حلی10
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
Shahed Uni
رشته دانشگاه
Computer Science
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از ȤąĦƦą :

+ قـیمتش زیـاد مهم نی

5D خیلی بهتره اگه قیمت برات مهم نیست من به تو یا 5D III یا 6D رو پیشنهاد میکنم 6D بهتره اگه برات قیمت مهمه 60D بگیر البته 600D هم زیاد فرقی با 60D نداره
یه نگاهی به دوربین های نیکون هم بنداز مثلا D800 نیکون یه کم بهتر از 6D کانن هست ولی باز مهم اینه که برای چه کاری میخوای اگه برای کارای ساده میخوای 60D بگیر اگه برای طبیعت و ... میخوای باید بگم واقعا 6D معرکه هست چون ایزوی 2000 این در حد 100 دوربینای دیگس و واقعا بی نظیره
اگه بازم شک داشتی بهم پیام بده تا راهنماییت کنم

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از ȤąĦƦą :

+ قـیمتش زیـاد مهم نی

اینکه مدرسه گفته فلان دوربین رو اصلا درک نمی کنم! مدرسه بگه شما یه 1DX بخر میخری؟ بگه یه هاسلبلاد بخر میخری؟ اگه اصلا برات مهم نیست من یکی از دوربین های هاسلبلاد رو بهت پیشنهاد می کنم، بیشتر از 60 میلیون باید پول بدی. اگه اما چنین پولی نداری، قبلش یه دوربین معمولی دستت بگیر، و فعلا هم قید اس ال آر رو بزن.

آرشا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرز ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96

به نقل از نـاطـــق :
سلام
یک دوربین میخوام بگیرم البته نه برای عکاسی حرفه ای
تقریبا میخوام نیازامو برطرف کنه و بشه همیشه همراهم باشه و از همه مهم تر باطری خوب و کیفیت عکسش توی شب و نور زیاد و زوم
یه جورایی برای کار در شرایط سخت با کیفیت بالا:D
قیمتشم تا یک راه داره
قیمتش چند؟!؟
من خودم canon eos-m
عالیییییییییییییییه!
ولی خب یه ذره همچی بگی نگی گرونه! :D

آرشا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرز ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96

به نقل از نـاطـــق :
گفتم تا یه تومن راه داره
نمیه حرفه ای یا کامپکت؟!

AlirezaRajabi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
دانشگاه
تبریز

دوستان یه بنی بشری میخواد دوربین بگیره(خودم) بعد انوقت این بشر اماتوری بیش نیس،اما خو میخواد حرفه ای بشه،تو فکر خودش شیشصد دی کانن ـه،و البته که اگه اینو بخره دیگه حالا حالا ها پولی براش نمیمونه تا یه لنز دیگه غیر از18-55 که رو خود دوربین هس رو بخره،
و خلاصه اینکه تا حالا اصلا با اس ال ار کار نکرده،
و به دلیل اینکه نمیخواد به این زودیا دوربینی رو که میگره رو عوض کنه،نمیخواد مثلا 1100 دی رو بگیره،
کسی هس که بتونه کمکی بکنه؟(مشاوره بده دیگه..)

آرشا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرز ۲
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96

به نقل از hanieh.m :
دوستان یه بنی بشری میخواد دوربین بگیره(خودم) بعد انوقت این بشر اماتوری بیش نیس،اما خو میخواد حرفه ای بشه،تو فکر خودش شیشصد دی کانن ـه،و البته که اگه اینو بخره دیگه حالا حالا ها پولی براش نمیمونه تا یه لنز دیگه غیر از18-55 که رو خود دوربین هس رو بخره،
و به دلیل اینکه نمیخواد به این زودیا دوربینی رو که میگره رو عوض کنه،نمیخواد مثلا 1100 دی رو بگیره،
اینا نمیه حرفه ای نیست ؟
مشخص کن چه طور باشه؟
بیشتر چه مارکی؟(کانن؟)
چند مگا پیکسلی؟
سایت دیجی کالا خعلی خوبه !

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از hanieh.m :
دوست عزیز، اس ال آر خریدن تازه اول خرجه. به نظرم اتفاقا خوبه که الان فقط یه 18-55 داشته باشی، نیازت رو که کاملا شناختی، بری سراغ لنز مناسب خریدن. اتفاقا 18-55 لنز بدی هم نیست! به دلیل کمتر بودن المنت های داخش، عکسهای به نسبت شارپی می گیره. اما خوب زیاد ازش نمیشه انتظار داشت دیگه... به نظرم 600دی با 18-55 برای شروع راه عکاسی حرفه ای مناسبه.

AlirezaRajabi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
دانشگاه
تبریز

به نقل از NiushaNik :
اینا نمیه حرفه ای نیست ؟
مشخص کن چه طور باشه؟
بیشتر چه مارکی؟(کانن؟)
چند مگا پیکسلی؟
سایت دیجی کالا خعلی خوبه !
در گیر برند خاصی نیستم،
هنوزم اونقدی حرفه ای نیستم که بتونم از همه ی پیکسلای دوربینم استفاده کنم،پس مگاپیکسلش زیاد برام فرقی نمیکنه،
در مورد این که گفتی سایت دیجی کالا خوبه و اینا،من بار ها تو تاپیکای همین انجمن گفتم که وقتی کسی میتونه بیاد اینجا پست بده،پس حتما هم میتونه که چهار تا سایت مناسب با کاری که میخواد رو پیدا کنه،
به نقل از amparisay :
دوست عزیز، اس ال آر خریدن تازه اول خرجه. به نظرم اتفاقا خوبه که الان فقط یه 18-55 داشته باشی، نیازت رو که کاملا شناختی، بری سراغ لنز مناسب خریدن. اتفاقا 18-55 لنز بدی هم نیست! به دلیل کمتر بودن المنت های داخش، عکسهای به نسبت شارپی می گیره. اما خوب زیاد ازش نمیشه انتظار داشت دیگه... به نظرم 600دی با 18-55 برای شروع راه عکاسی حرفه ای مناسبه.
این توضیحا حتی برا کسی که میخواد عکس ماکرو بگیره هم صدق میکنه؟

+ممنون از توضیحاتتون!

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از hanieh.m :
در گیر برند خاصی نیستم،
هنوزم اونقدی حرفه ای نیستم که بتونم از همه ی پیکسلای دوربینم استفاده کنم،پس مگاپیکسلش زیاد برام فرقی نمیکنه،
در مورد این که گفتی سایت دیجی کالا خوبه و اینا،من بار ها تو تاپیکای همین انجمن گفتم که وقتی کسی میتونه بیاد اینجا پست بده،پس حتما هم میتونه که چهار تا سایت مناسب با کاری که میخواد رو پیدا کنه،این توضیحا حتی برا کسی که میخواد عکس ماکرو بگیره هم صدق میکنه؟

+ممنون از توضیحاتتون!
ماکروی درست و حسابی بخوای بگیری باید لنز ماکرو هم بگیری، قیمت لنزهای ماکرو زیاده. عکسهایی که با دوربین کامپکت به صورت ماکرو می گیرن کیفیت اس ال آر و لنز ماکرو رو قطعا نداره.

نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
Shahed Uni
رشته دانشگاه
Computer Science
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از افلاطـون :
اگه میخوای کم خرج کنی دوربین خوب و دی اس ال آر داشته باشی من میگم NIKON D3200 بخر که یه لنز 18-55 هم روش داره و ملا با لوازم جانبی و .... شاید بشه یک و نیم میلیون که واقعا از 1100 دی بهتره از 600 دی هم بهتره اگه پولت در همین حده اینو بگیر اما اگه میتونی تا 2.8 تومن بدی من بهت اینا رو پیشنهاد میکنم (یادت باشه دی اس ال آر با لنز 18-55 برای پیشفته و متوسط اصلا خوب نیست ولی برا آماتور خوبه ) :
CANON EOS 60D KIT EF 18-135 IS یا همون 60دی خودمون با لنز 18-135 روش با خرت و پرت میشه دو و هفصد هشصد یا اگه از بازار بخری ارزون تر

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

علیرضا جان، باز هم ممنونم از چاه نماییت. دوربین 60 دی، برای کاربر معمولی هیچ چیزی بیشتر از دورببن 600 دی نداره. بدنۀ کمی بزرگتر، عمر بیشتر باتری، ال سی دی بالایی، نشون دادن تراز دوربین، و یه سری چیزهای جانبی بیشتر، به نظر من اشتباهه که برای دوربین اس ال آر اول 60 دی انتخاب بشه. لنز 18-135 هم به لحاظ اپتیک، هیچ تفاوتی با 18-55 نمی کنه و فقط بازۀ بیشتری از فاصلۀ کانونی رو پوشش می ده. اگه مثلا می گفتی 600دی با یه لنز 15-85، حدافل یه اپتیک خوب نصیبت می شد! دوربین 60 دی برای استفادۀ معمولی و روزمره هیچ برتری خاصی نسبت به 600 دی نداره. من با توجه به پولی که گفته، همون 600دی با 18-55 رو توصیه می کنم که بعدا بشه لنز خرید. پیشنهاد دی3200 ات رو هم دوست داشتم، و انتخاب دی 3200 نیکون با لنز 18-105 رو با قیمت 2300 حدودا انتخاب به مراتب معقول تری می دونم تا چیزی که تو پیشنهاد دادی.

نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
Shahed Uni
رشته دانشگاه
Computer Science
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از amparisay :
علیرضا جان، باز هم ممنونم از چاه نماییت. دوربین 60 دی، برای کاربر معمولی هیچ چیزی بیشتر از دورببن 600 دی نداره. بدنۀ کمی بزرگتر، عمر بیشتر باتری، ال سی دی بالایی، نشون دادن تراز دوربین، و یه سری چیزهای جانبی بیشتر، به نظر من اشتباهه که برای دوربین اس ال آر اول 60 دی انتخاب بشه. لنز 18-135 هم به لحاظ اپتیک، هیچ تفاوتی با 18-55 نمی کنه و فقط بازۀ بیشتری از فاصلۀ کانونی رو پوشش می ده. اگه مثلا می گفتی 600دی با یه لنز 15-85، حدافل یه اپتیک خوب نصیبت می شد! دوربین 60 دی برای استفادۀ معمولی و روزمره هیچ برتری خاصی نسبت به 600 دی نداره. من با توجه به پولی که گفته، همون 600دی با 18-55 رو توصیه می کنم که بعدا بشه لنز خرید. پیشنهاد دی3200 ات رو هم دوست داشتم، و انتخاب دی 3200 نیکون با لنز 18-105 رو با قیمت 2300 حدودا انتخاب به مراتب معقول تری می دونم تا چیزی که تو پیشنهاد دادی.
من این که گفتم 60 دی با 18-135 چیزی بود که موجود بود وگرنه 18 -55 میگفتم ولی ایشون گفتن میخوان پیشرفته شن منم گفتم دیگه لازم نباشه چند بار دوربین عوض کن دی 3200 هم همینطور چون موجودش با 18-55 بود

Parkoury

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلامه حلی 5
شهر
تهران

دوستان خواهر من میخواد عکاسی حرفه ای رو شروع کنه و تو کلاسش یکی از دوستانش بهش گفته Canon700D بگیر.برای یه تازه کار این دوربین چطوریه؟خوب میتونه کار کنه؟؟

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از XxBeastxX :
دوستان خواهر من میخواد عکاسی حرفه ای رو شروع کنه و تو کلاسش یکی از دوستانش بهش گفته Canon700D بگیر.برای یه تازه کار این دوربین چطوریه؟خوب میتونه کار کنه؟؟
به لحاظ رفتار نویزی یکی از بهترین های ردۀ خودشه. توی خرید دوربین های DSLR به نظرم بیشترین چیزی رو که باید مد نظر قرار بدی، اینه که می خوای چیکار کنی باهاش. اگه به لحاظ مالی مشکلی ندارین، بخر دیدی خوشت نیومد عوض کن. اما در کل باید دید برای چی می خواد فرد، بیشتر علایقش چیه، چقدر می خواد خرج کنه و ...

نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
Shahed Uni
رشته دانشگاه
Computer Science
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از XxBeastxX :
وال این که برای چه کاری میخواد؟
آتلیه ، شخصی ، عکاسی تبلیغاتی و ...
دوم : چقدر میتونید هزینه کنید؟
لصفا کامل بگین چی میخواید تا ما هم بتونیم خوب شما رو راهنمایی کنیم

mona*

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان1
شهر
پایتخت تاریخ و تمدن!(Hamedan DC!:D)
دانشگاه
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی

سلام!ببخشید من نخوندم پستارو!تروخدا زود جواب بدین به من بیچاره کمک کنین :D

من به شدت بین این دوتا گزینه موندم!

nikon d5300 و nikon d7000

اگه بدنه ی 5300 رو بگیرم با لنز 18-105 قیمتش میشه d7000 با همون لنز.

حالا خب مسلمه اپشنای دومی بهتره ولی 5300 جدیدتره و همینطور خیلی سبک تره!

حالا من نمیدونم کمک کنین :-<

کسی هست با این دوربینا کار کرده باشه؟5300 یه مقدار جدیده هنوز بهش اعتماد ندارم!

نام مرکز سمپاد
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
Shahed Uni
رشته دانشگاه
Computer Science
تلگرام
اینستاگرام

به نظر من همون 5300 رو بگیر.(اگه بین این دو تا موندی فقط)

بالا