• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سؤالات و مشکلات در استفاده از سایت

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0
پاسخ : سؤالات و مشکلات

من یه چیزِ بی‌ربط هم بپرسم این وسط؟ :-" چرا چیزی که من از سایت می‌بینم شکلِ چیزی که نوید از سایت می‌بینه نیست؟ :-""" مثل‍اً اون گنجایش و فل‍ان رو نمی‌بینم من.

August McJoseph

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاش II
شهر
مشهد

به نقل از ارغـوان اس. :
من یه چیزِ بی‌ربط هم بپرسم این وسط؟ :-" چرا چیزی که من از سایت می‌بینم شکلِ چیزی که نوید از سایت می‌بینه نیست؟ :-""" مثل‍اً اون گنجایش و فل‍ان رو نمی‌بینم من.
من که تنظیمات دیدن انجمن و تولبار ها و اینارو دستکاری کردم اونطور که راحت ترم باشه،
اما درکل فک میکنم اون ظرفیت و اینا رو باز ورداشتن کلن. :-?

paria.s

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
اصفهان
سال فارغ التحصیلی
96

با عرض معذرت فراوان
59102828329254622586.png

بعد یه چیزی ، منم اون فیلد گنجایشو نمیبینم

esfrwms

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
NSU
رشته دانشگاه
General medicine

دوستان فیلد گنجایشو برداشتن!
الان فک کنم محدودیت پ.خ هام برداشته شده
چون راحت میشه پ.خ داد

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

قالب سایت مشکل پیدا کرده یا واسه من خرابه ؟! :-??

و در کل خسته نباشید :-"

پ . ن : درست شد ! اگر لازمه پست پاک شه! :)

kia.celever

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی ۳
شهر
تهران

منم یه پیشنهاد دارم. :D یه تعدادی از کاربرا رو حذف کنید.

صفحه‌ی کاربران رو که نگاه کردم متوجه شدم حدود 60% از کسایی که تو فروم عضون، هیچ ارسالی ندارن. فرض کنیم یه تعدادی‌شون بخوان در آینده فعالیت کنن؛ ولی حداقل 50% کل کاربرا علاقه‌ای به فعالیت ندارن؛ یعنی حدود ۸ هزار نفر از ۱۶ هزار نفر.
برا مشخّص کردن اونایی که قراره حذف بشن، می‌تونید از یه فرمولی از ترکیب تعداد ارسال‌ها و آخرین زمان فعالیت استفاده کنید. برا اطمینان هم مثلاً یه ایمیل بهشون بزنید و بگید که اگه در طول هفته‌ی آینده لاگین نکنن، اکانتشون حذف خواهد شد.

این چیزی که گفتم یکی از روش‌های مرسوم تو اینترنت برا کم کردن حجم دیتابیس سایته. به نظرم برا سمپادیا هم جواب می‌ده. :-?

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از کیارش :
منم یه پیشنهاد دارم. :D یه تعدادی از کاربرا رو حذف کنید.

صفحه‌ی کاربران رو که نگاه کردم متوجه شدم حدود 60% از کسایی که تو فروم عضون، هیچ ارسالی ندارن. فرض کنیم یه تعدادی‌شون بخوان در آینده فعالیت کنن؛ ولی حداقل 50% کل کاربرا علاقه‌ای به فعالیت ندارن؛ یعنی حدود ۸ هزار نفر از ۱۶ هزار نفر.
برا مشخّص کردن اونایی که قراره حذف بشن، می‌تونید از یه فرمولی از ترکیب تعداد ارسال‌ها و آخرین زمان فعالیت استفاده کنید. برا اطمینان هم مثلاً یه ایمیل بهشون بزنید و بگید که اگه در طول هفته‌ی آینده لاگین نکنن، اکانتشون حذف خواهد شد.

این چیزی که گفتم یکی از روش‌های مرسوم تو اینترنت برا کم کردن حجم دیتابیس سایته. به نظرم برا سمپادیا هم جواب می‌ده. :-?

آخه یوزر خالی حجمی از دیتابیس نمیخوره، ولی پ.خ خیلی میخوره
فرض کن 1000 تا یوزر داریم که فقط ثبت نام کردن و اصلا فعالیت نکردن، آخرین لاگینشونم 2 سال پیش یوده، نه پستی نه پ.خ ای هیچی
1 یوزرم داریم که 180 صفحه پ.خ داره، = 3600 پ.خ
اون 1000 تا یوزر روی هم یک دهم حجم این یه یوزرو هم ندارن توی دیتابیس

kia.celever

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی ۳
شهر
تهران

به نقل از GCD :
آخه یوزر خالی حجمی از دیتابیس نمیخوره، ولی پ.خ خیلی میخوره
فرض کن 1000 تا یوزر داریم که فقط ثبت نام کردن و اصلا فعالیت نکردن، آخرین لاگینشونم 2 سال پیش یوده، نه پستی نه پ.خ ای هیچی
1 یوزرم داریم که 180 صفحه پ.خ داره، = 3600 پ.خ
اون 1000 تا یوزر روی هم یک دهم حجم این یه یوزرو هم ندارن توی دیتابیس
درسته. ولی شما مشکل حجم نداشتید که. مشکل پردازش داشتید! این کار هم فک می‌کنم پردازش رو میاره پایین.

مثلاً قسمت کاربرانی که در n دقیقه‌ی اخیر فعال بودند قبلاً تا ۱۸۰ دقیقه‌ی قبل رو نشون می‌داد. ولی از امروز شده ۳۰ دقیقه.
من نمی‌دونم الگوریتمش دقیقاً چیه ولی در ساده‌ترین حالت ممکن، یه دور تمام کاربرا رو باید نگاه کنه که بتونه آخرین زمان فعالیتشون رو چک کنه. هردفعه که صفحه‌ی اصلی سایت لود می‌شه ۱۶ هزار تا رکورد تو دیتابیس باید خونده بشن. با این کار این عدد نصف می‌شه!

fitmal

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
کرمان (1 ر) - تهران (بقیه)
مدال المپیاد
یه سری مرحله 1 :-" 1 مرحله 2 :-"

اقا بانگ ایده جالبیه ولی به جای پ.خ بچه ها میتونن از مسنجر و ... استفاده کنند، میتونید محدودیت پ.خ بذارید مثلا یه نفربه یه نفر دیگه در سول روز بیشتر از 10 تا نشه پ.خ هاش :-"+این ک برای نظر جدید بانگ هم پ.خ نیاد طبیعتا موثره!

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از fitmal :
اقا بانگ ایده جالبیه ولی به جای پ.خ بچه ها میتونن از مسنجر و ... استفاده کنند، میتونید محدودیت پ.خ بذارید مثلا یه نفربه یه نفر دیگه در سول روز بیشتر از 10 تا نشه پ.خ هاش :-"

صرفا اعلام مخالفت میکنم با این مورد ، محدودیت بله ، ولی اینکه تو یه روز صرفا بشه یه مقدار خاصی پ خ داد اصلا اصلا خوب نیست...

fitmal

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farzanegan 2
شهر
کرمان (1 ر) - تهران (بقیه)
مدال المپیاد
یه سری مرحله 1 :-" 1 مرحله 2 :-"

به نقل از F@|-|!mEh :
صرفا اعلام مخالفت میکنم با این مورد ، محدودیت بله ، ولی اینکه تو یه روز صرفا بشه یه مقدار خاصی پ خ داد اصلا اصلا خوب نیست...
منم با محدودیت پ.خ به طور کلی مخالفم میگم ب یه نفر نشه در روز بیشتر از 10 تا پ.خ داد مگرنه کلا محدودیت نباشه بالاخره ممکنه لازم شه چون اما وقتی شما بیشتر از 10 تا پ.خ میدی یعنی طرفو میشناسی پس میتونی تو مسنجر و.. باهاش حرف بزنی

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از fitmal :
منم با محدودیت پ.خ به طور کلی مخالفم میگم ب یه نفر نشه در روز بیشتر از 10 تا پ.خ داد مگرنه کلا محدودیت نباشه بالاخره ممکنه لازم شه چون اما وقتی شما بیشتر از 10 تا پ.خ میدی یعنی طرفو میشناسی پس میتونی تو مسنجر و.. باهاش حرف بزنی
به نظر من همون محدودیت کلی پ خ که به طور کلی به صورت گنجایش گذشتن بهتر از این مورده!

مهسا.ق

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر ۱۳۹۳
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از fitmal :
اقا بانگ ایده جالبیه ولی به جای پ.خ بچه ها میتونن از مسنجر و ... استفاده کنند، میتونید محدودیت پ.خ بذارید مثلا یه نفربه یه نفر دیگه در سول روز بیشتر از 10 تا نشه پ.خ هاش :-"+این ک برای نظر جدید بانگ هم پ.خ نیاد طبیعتا موثره!
منم مخالفم!
ببین اون سیستم که پ.خ نیاد برا بانگ اگه اجرا بشه آقا محدودیت بذارید ولی این محدودیت مسخرس مگه نه که چن تا پ.خ در روز! محدودیت سیو پ.خ معقول تره تا محدودیت تعداد پ.خ هایی که می فرستی! وقتی خودش یه نفر اینا رو کنترل کنه چرا باید از این روش ها استفاده کرد!

من با اونی که کیارش گفت هم موافقم! یه سری کاربر رو از همین روش راحت می شه حذف کرد! (البته اگه الگوریتمش می یاد رو اینا سرچ می کنه)
بعد یه سوال داشتم! الان علت این مشکلا که یه دفعه دارن پیش می یاد چی هست؟
مثلا نمی شه با در آمد زایی که توی گرفتن یه سری تبلیغ برای یه مدت محدود هست بشه تا حدی این مشکلا رو برطرف کرد؟

kia.celever

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی ۳
شهر
تهران

به نقل از مهسا.ق :
مثلا نمی شه با در آمد زایی که توی گرفتن یه سری تبلیغ برای یه مدت محدود هست بشه تا حدی این مشکلا رو برطرف کرد؟
موافقم! :د
یه ad blocker هم نصب کنید دیگه هیچی دیده نمی‌شه. :-"

negginnium

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بندرعباس
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
-
رشته دانشگاه
sth

ناگهان من نیمه حرفه ای شدم (;; سه تا چرخ دنده ها کوشون؟ :-‏"‏

ویرایش: درست شد:د

مهسا.ق

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر ۱۳۹۳
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

به نقل از موشیرامیشونه :
ناگهان من نیمه حرفه ای شدم (;; سه تا چرخ دنده ها کوشون؟ :-‏"‏
من صبح فوق فعال بودم! بعد از پستی که بدی درست می شه! الان مثلا برا تو هم درست شد :-"

مهسا.ق

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر ۱۳۹۳
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

من را به خاطر پست متوالی ببخشید می خواستم دوستان اینو ببینن! اگه صلاح دونستید ادغامش کنید

الان بخش اعظمی از پ.خ های شاید خیلی از ما پ.خ هایی برای اطلاع نظر جدید در بانگ هامون باشن که رسما هیچ استفاده ای ندارن!
خوب نمی دونم می شه اون رو تغییر داد یا نه
ولی الان برای این که تمام پ.خ های مربوط به بانگ هاتون رو بخواین پاک کنید تا پ.خ هاتون رو کم کنید و به سایت کمک کنید!
می تونین به این روش که می گم این کار رو بکنید!(خیلی ها ممکنه نخوان تمام پ.خ هاشونو تا یه تاریخی پاک کنن ولی مسلما این که فلانی تو بانگ شما نظر داده خیلی چیز مهم و خاصی نیست!)
برا این کار برید تو صفحه ی پ.خ هاتون بعد "تنظیمات مدیریت قوانین" رو بزنید روی گزینه ی "قانون جدید" کلیک کنید
توی قسمت معیار "عنوان پیغام شامل" رو بزنید و توی جایی که جلوش می یاد عبارت "نظر جدید برای بانگ شما" رو وارد کنید
توی قسمت اعمال هم "حذف پیغام" رو بزنید
بعد "ذخیره قانون " رو بزنید!
به همون پنجره اول بر می گردید!
اون تیک کنار قانونی که ساختید رو می زنید و گزینه ی "تایید قانون جدید" رو انتخاب می کنید!
تمام پ.خ هایی که برا بانگتونه رو پاک می کنه!

بعد اگه می خواین از این به بعد پ.خ های بانگتونو پاک نکنه تا مطلع بشید هم آخرش قانون رو حذف کنید!
تمام پ.خ هایی که برا بانگتون بوده پاک می شه این طوری! و هم صفحه پ.خ هاتون تمیز تر می شه هم اگه اشتباه نکنم به سایت کمک می کنید! :D
شاید روش تمیز تری هم باشه من خودم الان اینو کشف کردم :-"

اگه توضیحم شفاف نبود بگید می تونم عکسش رو هم بذارم!

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

من ستاره هام نیستن :D کیو باید ببینم!! :D

#همین که پست دادم درست شد!!

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

مهسا : باید بگم دمت گرم ، داشتم به این فکر میکنم چجوری 196 صفحه پ خ رو ببینم و پاک کنم !!؟
از 155 تا وقتی بانگ رو پاک کردم شد 100 صفحه ...

واقعا این رو تو اخبار سایت بزارید تا همه ببنن و انجام بدن ... /m\

Admin2

لنگر انداخته
عضو کادر مدیریت
مدیر کل
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1389

تمام پیغام های مربوط به بانگ از سایت پاک شدند ۱۶۸هزارتا بودند. الان ۹۶۰ هزار پیغام خصوصی دیگه هم وجود داره.

بالا