• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فراماسونری

anymouse

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی 3
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
برق و قدرت
پاسخ : فراماسونری

نشانه ها دلیل بر شیطانی بودن یا نبودن جایی نیست ! البته باید نظر داشت که می تونه هم باشه .
ولی اگه این نشانه ها و علامت هاشون نبودن اصلا نمی فهمیدیم که موجودیت دارن یا نه !
مثلا چگونه « بسم الله الرحمن الرحیم » می تونه یه جوری نشانه ای از اسلام باشه ، این علامات ( گونیا و از این حرفا ! ) می تونه علامتی از همین لژ ها باشه .
به نظر من ، اعضای رده بالای لژ ها ، شیک و شریف هستند ! و برعکس اعضای پایینی مثل کسانی که ادعا میکنن یه فراماسون هستن ! کار هایی رو انجام میدن که موجب تضعیف فراماسون ها میشه ( مثلا خون نوشیدن و ... ) مثل همون مسلمونایی که فقط اسم اسلام رو توی شناسنامه شون به یدک میکشن !

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از نـــگـ◕‿◕ـن :
ببخشید فقط رسدم چند صفحه آخر رو بخونم . شاید اینارو قبلا جواب دادین .اگه تکراریه بگید حدودا کدوم صفحه ها بوده . (از هر دو نگاه موافق و مخالف سوالو رو دارم)

1. هدف اصلی ؟!
2) فعالیتشون الان؟
3) چرا از دید مخالف(دید مخالف سایت نه دید کلی ) به ضرر دین و اسلام هستن؟ منظورم اینه که چه فعالیتی کردن تا حالا؟!
4) دیدشون نسبت به آخر دنیا و ادیان دقیقا چیه؟
5) اعضای اصلی یا مادر؟
6) علت اهمیتش؟ یا بهتر بگم علت توجه و حساسیتی که نسبت بهش وجود داره ؟
1. هدفش انجمن برادریه که اعضا توی لژ به هم کمک می کنن و درباره موضوعات مختلف زندگی بحث می کنن. درباره تجارت بحث می کنن و دوستی ها شکل می گیره. مثلا خونواده های دو فریمیسون با هم میرن مسافرت و...

از اون گذشته:

2. فریمیسونری یک سازمان خیریه بزرگ هم هست، مثلا توی انگلستان دومین خیریه بزرگه
و این شامل اعضای لژ (مثلا بیوه ها و بچه ها و...) و همچنین غیر اعضا میشه

3. در این مورد (اسلام) نمیدونم، کار خاصی نکردن اما ریشش رو بخوای بررسی کنی توی دوره 1500-1600 که کلیسای کاتولیک خیلی از آزادی ها رو گرفته بود و به همه چیز مردم کار داشت، انجمنی رو میدید که هیچ تسلطی بهش نداره و موافق اندیشه آزاد و اینهاست، درنتیجه تبلیغات کرد که فریمیسونری دجاله و شیطان پرسته و همجنس گراست
احتمالا این نظریات الان از همونها گرفته شده

4. من ندیدم طرز فکری راجع به آخرت دنیا یا ادیان باشه، کلا تا جایی که دیدم توی لژ ترجیح داده میشه راجع به دیدگاه های خاص (مثل عقاید سیاسی، عقاید دینی و مذهبی، عقاید راجع به موضوعات حساس مثل سقط جنین، همجنسگرایی و...) بحث نشه
اما خب درکل همه چیز بستگی به اعضای لژ داره؛ مثلا وقتی اعضای یک لژ توی آمریکا اکثرا مسیحی هستن تاریخ مسیحیت خونده میشه، اما توی لژی که اکثر اعضاش مسلمون هستن، اسلام
در حالت کلی هر سه دین مورد قبول و احترامن چون همشون به خدای یگانه اعتقاد دارن، اما مثلا هندوئیسم اصلا دین شناخته نمیشه چون به "معمار بزرگ کاهنات" یا همون آفریننده یکتا معتقد نیست

5. اعضای اصلی اگه از لحاظ درجه منظورته، درجه 33 بالاترین درجست اما توی یک منطقه چند رده لژ وجود داره که همشون تحت اداره Grand Lodge هستن و Deputy Grand Master لقب بالاترین مقام توی یک grand lodge هست
لیست اکثر فریمیسون های معروف در طول تاریخ با درجه و لژ هاشون اینجا هست

6. علتش احتمالا اینه که قدیمی ترین و بزرگ ترین انجمن برادری مبتنی بر رازه که از زمان حکومت کلیسای کاتولیک بوده، و این تفکرا که فریمیسونری antichrist و شیطون پرسته هم از همون تبلیغات کلیسا شروع شد
اما انجمنی مثل جمجمه و استخوان (skull and bones) که توی دانشگاه Yale هست هم یک انجمن برادریه که حساسیت خیلی کمتری روش هست، چون خیلی کمتر شناخته شده و قدمتش حدود 150 سال بیشتر نیست

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از yasna.m :
1. میگی چشم جهان بین نماده خدائه ؟
2. ولی دقیقا کدوم خدا اگه سکولاریزه شدن که خدا تو کاراشون مفهوم نداره مگه مفهوم خود سکولاریسم این نیس ؟
3. مگه نمیگن فقط این دنیا ؟
4. که دین تو هیچ بخشه کارو و تحصیل و حکومت و ... دخیل نباشه ؟
5. پس چرا تو تمام فعالیتاشون این چشم جهان بین به نحوی دخیله؟
یا نه اصن پس خداشون این وسط چیه ؟
مطمئنی که تعریفشون از خدا با تعریف تو از خدا یا من از خدا یکیه ؟
یا در نهایت منظورشون همون اصلیس که یکتا پرستا بش میگن خدا ؟
1. آره
2. سکولاریزه شدن معنیش این نیست که خدا توی کارا مفهوم نداره ;)) سکولاریزم یعنی تو عقیده خودت رو داری، منم عقیده خودم رو دارم، هرکدوم بر اساس عقیده خودمون عمل می کنیم اما به هم تحمیل نمی کنیم. این مفهوم سکولاریزم
اما، اما: من ابدا نگفتم فریمیسونری "میخواد" افراد رو سکولار کنه! اون قسمت که درباره سکولاریزم نوشتم اشاره به نظریه ای داشت که میگه فریمیسون ها از 300 سال پیش پشت دلار آمریکا نوشتن که میخوایم دنیا رو سکولار کنیم
هرچند که بله، لژ ها سکولار و دمکرات هستن: سکولار از این نظر که عقیده فرد به جمع برای پذیرش تحمیل نمیشه، در عین حال دمکرات که لژ بر اساس اکثریت اداره میشه
فرضا اگه من مسیحی باشم و برم توی یک لژ مسلمون، لژ برای نماز تعطیل میشه اما من مجبور نمیشم نماز بخونم (سکولار)، در عین حال مشروب سرو نمیشه و من هم نمیتونم بخورم (دمکرات)
یا اگه مسلمون بره توی لژی که اکثریت مسیحی هستن، دعاهای مسیحی خونده میشه و مسلمون باید تابع باشه (دمکرات) اما اگه شراب یا گوشت خوک سرو کنن مسلمون مجبور نیست بخوره (سکولار)
درحالی که اگه قرار بود تئوکراسی اجرا بشه، مسلمون باید مشروب رو میخورد و دعای مسیحی رو میخوند، و مسیحی مجبور بود نماز رو بخونه و عقاید اسلام رو بپذیره

3. فقط این دنیا چی؟ اگه منظورت اینه که فقط این دنیا مهمه یا... باید عرض کنم که خیر! اصولا اجبار اعتقاد توی فریمیسونری نیست

4. رجوع به 2

5. این نکته مهمه: اصل بر اینه که توی فریمیسونری همه به خدای واحد و خالق اعتقاد دارن (چون شرط اول عضویته)
این خدا تماما یک ویژگی داره: "واحد، خالق همه چیز، آگاه به همه چیز" درست؟
اما خب توی اسلام اسمش الله هست، توی یهودیت یهوه و توی مسیحیت هزار تا اسم داره
حالا به نظرت میشه برای خدا عبارت "الله" رو به کار ببرن؟ نه! چون مختص اسلامه
همینطور درباره یهودیت و مسیحیت، چون حتی عبارت God از مسیحیت گرفته شده

اما "The Great Architect of The Universe" (طراح بزرگ عالم) یا "Great Creator of the Universe" به خوبی مشخص کننده خالق همه چیز بودنه، و با نشانه یک چشم بالای همه چیز (چشم واحدی که به همه چیز دید داره) شناخته میشه، که اشاره داره به "آگاه به همه چیز بودن" و "خالق واحد هستی" بودن

چون طبیعتا این عبارت و نشانه، پایه های عقیده به خدا رو در بر میگیره، اما در عین حال کاری به جزئیات نداره

به نقل از yasna.m :
از طرف منابع موثقشون اعلام میشه ار تیاطی با شیطان ندارن و این حرفا دیگه ؟
حکومتی که مخفیه ولی نوپا نیس حکومتی که قدیمیه ولی هنوز فرصت قدرتنمایی پیدا نکرده نمیاد کاسه کوزه هاشو به هم بریزه اونم وقتی که دیگه کم کم میخواد جهانیش کنه و یکدست و به همه شناسونده باشه باید تو جهانی که خیلیاش یکتا پرستن بتونه بمونه پس قاعدتا نمیگه همچین چیزیو
اول جذب کنه بعد به مرور رو تز فکری اعضاش کار کنه که تو همین پروسه این خدائه تغییر میکنه و فرد به خودش میاد میبینه نه راه برگشت داره نه راهه خروج از گروهشون و دیگه ادم قبلی هم نیس حتی خداشم عوض شده و تا حلقوم تو گل گیر گرده .....
:)) خب آخه باید دید این بر چه اساسی گفته میشه!
باید دید در صورت صحت این "صرفا نظر بدبینانه" چرا بعد از فریمیسون شدن یک فرد عقیدش نسبت به دین و خدا عوض نمیشه؟
و مهمتر از همه، باید دید چرا این انجمن (حکومت نیست، صرفا انجمنه) با این همه سابقه چرا هنوز نتونسته مردم رو بی خدا کنه؟
و هنوز فقط 59% دنیا یکی از ادیان سه گانه یکتا پرست رو دارن؟

من اگه برنامه داشتم که افراد معتقد رو بگیرم، شستشوی مغزی بدم و بعد ولشون کنم توی جامعه تا وقتی همه دنیا بی دین شدن، حداقل کاری که می کردم بدون هیچ پیش شرطی عضو گیری می کردم و تبلیغات گسترده می کردم، چون روش فعلی (عضو گیری نهایتا 100هزار نفر در سال برای تغییر عقیده) تا ده ها قرن دیگه به نتیجه نمیرسه شاهدش هم این که فریمیسونری بعد از 600 سال فقط 6 میلیون عضو داره و هنوز نزدیک به 4 میلیارد دین دار هست توی دنیا
آیا فریمیسونری اندازه من هم عقل ندارد که بعد از اینهمه سال فقط 0.0015% جمعیت دیندار را مغزشویی کرده؟

به نقل از ▓anonymouse▓ :
به نظر من ، اعضای رده بالای لژ ها ، شیک و شریف هستند ! و برعکس اعضای پایینی مثل کسانی که ادعا میکنن یه فراماسون هستن ! کار هایی رو انجام میدن که موجب تضعیف فراماسون ها میشه ( مثلا خون نوشیدن و ... ) مثل همون مسلمونایی که فقط اسم اسلام رو توی شناسنامه شون به یدک میکشن !
:rolleyes: فریمیسونها خون نمیخورن، چون همه به یکی از 3 دینی اعتقاد دارن که خون خوردن توش نهی شده
و البته طبیعتا شیطون پرست ها نمیتونن عضو بشن

N.Y.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

مفهوم سکولار و میدونم بابا این جوری نگو ادم حس بدی بش دس میده :D

اگه برادری بود همون مثلن برادر هارو هم کس دیگه ای فرمان نمیداد این جوری یه هرم تشکیل میشه که در نهایت تمامه سوده به راس هرم میرسه و بقیه مهره ی سوختن (دقیقا مثه شرکتای کلاه برداری منتها این جا دینتو بر میدارن :-" ) حالا این جا این مهره های سوخته رو ببین کیان
محض اطلاع به اشتباه به گوشتون رسوندن که فراماسون باش یکتا پرست هم باش چون انقدر عوض میشی که خودت همه چیو تغییر بدی حتی دین
فراماسونری طبق مدارک منتشر شده ازشون با کلی سلسله مراتب در نهایت به صورت شیک و مجلسی شیطانپرستیه
پس صرفا ی انجمن با هدفای شیک و فانتزی و گل و بلبل و صرفا کمک که شما تصورشو میکنید نیس

ببین تو میگی تو اسلام متفاوته ولی همشون در نهایت خداپرستن؟ اکی؟ تو همین اسلام این چشم که میگی نماد خدائه نماد دجال خدمتگذار شیطانه پس این جاس که باید به این همه تقاوت شک کرد چون تو ادیان الهی واقعا هماهنگی وجود داره نه تناقض و هرکدوم پیش زمینه از بعدیو میده و نماد این چشم هم چیزی نبوده که بگیم تازه درس شده چه ربطی داره و این حرفا این تناقضو چه جوری توجیه میکنی
مگه نمیگی همشون به یکی از سه دین بزرگ اعتقاد دارن پس این چشم از کجا اومده که با بقیه تناقض داره
ببین با تمام تفاوت هاشون تو پوشش و درینک و غذا حداقل تو موارد مرتبط با اخرالزمان و شیطان تفاهم دارنااااا که البته تو اون ها هم تفاهم دارن ولی از دسته این بشر که تا تو کتاب مقدس هم دس میبره

(واقن نمیشه با نوشتن توضیح داد #S-: فک کنم اخرم منظورمو نرسوندم :( )

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از yasna.m :
اگه برادری بود همون مثلن برادر هارو هم کس دیگه ای فرمان نمیداد این جوری یه هرم تشکیل میشه که در نهایت تمامه سوده به راس هرم میرسه و بقیه مهره ی سوختن (دقیقا مثه شرکتای کلاه برداری منتها این جا دینتو بر میدارن :-" ) حالا این جا این مهره های سوخته رو ببین کیان
برادری به مفهوم "ما دوتا داداشیم مثل مدادتراشیم" نه، به مفهوم دوستی و کمک رسانی
و این که خیر! ربطی به شرکتای هرمی نداره
الان تو دقت کن تمام جامعه ای که ما توش هستیم هرمه! فرضا:
توی مدرسه طبقه پایین تعداد زیادی دانش آموزن، هر گروه از این دانش آموزا رو یک معلم درس میده، هرکدوم از این معلم ها معاون رو بالای سرشون دارن و نهایتا بالاترین فرد توی مدرسه که مدیره
همین سیستم هرم توی تمام اداره ها، شرکت ها، سیستم قضایی همه کشورا و... هست

به نقل از yasna.m :
محض اطلاع به اشتباه به گوشتون رسوندن که فراماسون باش یکتا پرست هم باش چون انقدر عوض میشی که خودت همه چیو تغییر بدی حتی دین
فراماسونری طبق مدارک منتشر شده ازشون با کلی سلسله مراتب در نهایت به صورت شیک و مجلسی شیطانپرستیه
پس صرفا ی انجمن با هدفای شیک و فانتزی و گل و بلبل و صرفا کمک که شما تصورشو میکنید نیس
:rolleyes: چی بگم آخه! تو چندتا فریمیسون دیدی؟ چندبار لژ رو از نزدیک دیدی؟ چند فریمیسون قبل از فریمیسون شدنشون مومن و عابد بودن و بعدش تف انداختن روی دین؟
مدارک منتشر شده از طرف کی؟ اگه الان من یه عکس بی کیفیت از چندتا مرد لخت که دور یک میز نشستن و دارن خون می خورن به تو نشون بدم بگم این عکس از داخل یک لژه به نظرت کاملا منطقی میاد، اما این که من میگم فریمیسونری صرفا یک انجمن برادریه عجیب ترین حرف دنیاست؟ چرا وافعا؟

به نقل از yasna.m :
ببین تو میگی تو اسلام متفاوته ولی همشون در نهایت خداپرستن؟ اکی؟ تو همین اسلام این چشم که میگی نماد خدائه نماد دجال خدمتگذار شیطانه پس این جاس که باید به این همه تقاوت شک کرد چون تو ادیان الهی واقعا هماهنگی وجود داره نه تناقض و هرکدوم پیش زمینه از بعدیو میده و نماد این چشم هم چیزی نبوده که بگیم تازه درس شده چه ربطی داره و این حرفا این تناقضو چه جوری توجیه میکنی
موضوع اینجاست که توی اسلام فقط ذکر شده که دجال یک چشم داره و اون هم نه توی قرآن، بلکه از احادیث نقل شده
و استدلالی که می کنی درواقع حرف و تفسیر خودته، فکر خودته که داری از شباهتش با احادیث نقل شده استفاده می کنی برای این که بگی حرف اسلامه

اما من که به قرآن نگاه می کنم، نمیبینم جاییش نوشته باشه دجال فریمیسونریه، اما توی آیه 112 سوره نسا دیدم که گفته هرکس به دیگران تهمتی بزند مرتکل گناه بزرگ و آشکار شده
و احادیث رو که میخونم نیبینم نوشته باشه فریمیسونری دجاله، یا توی چه دوره ای میاد، یا...
اما میبینم که پیامبر گفته "کسی که به زن یا مرد با ایمان تهمت بزند یا چیزی را به او نسبت دهد که کار او نبوده، خداوند در روز قیامت او را بر تلی از آتش نگه دارد تا از عهده آنچه گفته است بیرون آید."

تو این تناقض رو چجوری توجیه می کنی؟ بر اساس نظر خودت، حکم صادر می کنی که فریمیسون ها شیطان پرستن و زمینه ساز ظهور دجال؛ درحالی که همه شواهد میگه فریمیسون ها چه در زمان عضویت و چه 50 سال بعد از عضویت، اولا باید به خدای یگانه، خالق و آگاه ایمان داشته باشه و ثانیا داره!
بله ممکنه فرضا من به دروغ بگم که به خدا ایمان دارم و برم توی فریمیسونری، اما قوانین فرقی نکرده، همونه

به نقل از yasna.m :
مگه نمیگی همشون به یکی از سه دین بزرگ اعتقاد دارن پس این چشم از کجا اومده که با بقیه تناقض داره
ببین با تمام تفاوت هاشون تو پوشش و درینک و غذا حداقل تو موارد مرتبط با اخرالزمان و شیطان تفاهم دارنااااا که البته تو اون ها هم تفاهم دارن ولی از دسته این بشر که تا تو کتاب مقدس هم دس میبره
هیچ تناقضی وجود نداره! صرفا گفتم که توی اسلام فقط یک ویژگی ذکر شده که عده ای خودشون تفسیر می کنن که نشانه فریمیسونریه
خلاصه این که، من نمیدونم تو بر اساس چه منابع مخفی و سری رده بالای فریمیسونری اینقدر با اطمینان حکم صادر می کنی که فریمیسونا شیطون پرستن، اما اگه حرف منی که میدونم رو قبول می کنی صرفا میگم که نه، اساسا بحث عقیده توی لژ ممنوعه
اما اگه دوست داری طبق همین استدلال پیش بری و حتی به کتاب مقدس هم با بدبینی نگاه کنی که "حتما بشر توش دست برده" من نمیدونم بر چه اساسی استدلال کنم!

N.Y.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

مدرسه یا جامعه رو با این انجمن یکی میکنی؟ :))
هیچ وقت انقد سطحی بین نیستم که با ی عکس فتوا بدم داری با این مثالت بهم توهین میکنی ینی انقد .... به نظر میام که همچین مثاله احمقانه ای میزنی :|
این جا هم نظر خودمو گفتم از جانب اسلام حرف نزدم
اگرهم بحث تهمته که گناهش گردن همونایی که تحقیق کردن رو این مسئله چون منم تحقیق یه سریای دیگه رو خوندم و دیدم با دوتا سرچ تو گوگل نظر نمیدم
وقتی بحث سره کار خیر و ... باشه اکی ماسون ها موجودته گلین دسته خیر دارن اما هدف چیست ؟ صرفا همبستگی و برادری ؟
مهم نیته هاااااااااا
بعد شما با چنتا ماسون میتینگ داشتید که انقدر مطمئن درباره کارهاشون صحبت میکنید و دفاع می کنید؟ قضیه اینه که واقعیت اونی نیس که منو شما میبینیم و هر کدوم بنا به تز فکری و پیش زمینمون یه برداشته جدا داریم اینکه ما هی یه چیزو استدلال کنیم جز سولفات شدن مخمون نتیجه ای نداره تازه سر این قضیه بحث هم میکنید و من متهم میشم به تهمت :)) عالیه ینی
به کتاب مقدس هم با بد بینی نگاه نمیکنم ولی سره قضیه درینک و... شک دارم توش دس نبرده باشن چون میشه مسیحیای معتقد واقعی و از مسیحیای شناسنامه ای تشخیص داد مثه مسلمونای معتقد یا شناسنامه ای
الان بحث کتاب مقدس نیس
بحثه اینه که تو میگی ماسون ها خداپرستن ؟ ثابت کن همینو نه صرفا بنا به قوانین و شعارشون همه ی اینا قابله نقضه

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از yasna.m :
مدرسه یا جامعه رو با این انجمن یکی میکنی؟ :))
یک انجمن برادری هم مثل هر چیز دیگه ای یک فرم جامعه ست!

به نقل از yasna.m :
اگرهم بحث تهمته که گناهش گردن همونایی که تحقیق کردن رو این مسئله چون منم تحقیق یه سریای دیگه رو خوندم و دیدم با دوتا سرچ تو گوگل نظر نمیدم
وقتی نتیجه تحقیقات یکی دیگه رو مبنای قضاوتت قرار میدی در برابرش مسئولی، چون یعنی پذیرفتی

به نقل از yasna.m :
وقتی بحث سره کار خیر و ... باشه اکی ماسون ها موجودته گلین دسته خیر دارن اما هدف چیست ؟ صرفا همبستگی و برادری ؟
همیشه یا صفره یا یک آره؟ :)) یعنی میسون ها یا خیلی گلن یا خیلی خبیث؟ امکان نداره احیانا این وسط یه حالت خنثی هم باشه که همه چیز رو تعمیم نده؟
بله هدف صرفا برادری و "to make a good man better" هست

به نقل از yasna.m :
بعد شما با چنتا ماسون میتینگ داشتید که انقدر مطمئن درباره کارهاشون صحبت میکنید و دفاع می کنید؟
به اندازه کافی

به نقل از yasna.m :
قضیه اینه که واقعیت اونی نیس که منو شما میبینیم و هر کدوم بنا به تز فکری و پیش زمینمون یه برداشته جدا داریم اینکه ما هی یه چیزو استدلال کنیم جز سولفات شدن مخمون نتیجه ای نداره
قضیه اینه که تو واقعیت رو نمیدونی و بر اساس حرف هایی که از کسی شنیدی که اون هم چیزی نمیدونه حکم صادر می کنی، و فکر می کنی من هم چیزی نمیدونم و دارم حدسیات و فرضیاتم رو اینجا بیان می کنم، که خب غلطه!

به نقل از yasna.m :
به کتاب مقدس هم با بد بینی نگاه نمیکنم ولی سره قضیه درینک و... شک دارم توش دس نبرده باشن چون میشه مسیحیای معتقد واقعی و از مسیحیای شناسنامه ای تشخیص داد مثه مسلمونای معتقد یا شناسنامه ای
نفهمیدم چی شد، یعنی میگی فرضا توی لژ اجبار به نوشیدن مشروب برای مسلمون هست؟

به نقل از yasna.m :
بحثه اینه که تو میگی ماسون ها خداپرستن ؟ ثابت کن همینو نه صرفا بنا به قوانین و شعارشون همه ی اینا قابله نقضه
چجوری ثابت کنم؟ مثلا این که فریمیسون های مسلمونی که میشناسم به محض این که الف الله و اکبر بلند میشه میرن نماز بخونن خوبه؟ خب این ها رو تو ندیدی پس اثبات محسوب نمیشه
این که مسیحیای فریمیسون پایه ثابت کلیسا ها هستن خوبه؟ اینا رو هم تو ندیدی پس اثبات محسوب نمیشه
این که توی لژ ها قرآن و تاریخ دین خونده میشه چی؟ خب اینا رو هم الان رد می کنی
و اگه بگم توی تمام تاریخ حتی یک فریمیسون atheist نبوده؟ میگی "از کجا معلوم راست باشه؟"

پس میبینی که اگه بخوایم صرفا گوشمون رو بگیریم و همه رو با پیشفرض دروغگو و خبیث ببینیم هیچ راهی برای اثبات نیست
درمقابل اما وقتی من میپرسم به چه دلیل میگی شیطان پرستن، تو چی میگی؟

N.Y.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

اره چون به اندازه کافی خوندم دربارش مسئولیتشم قبول میکنم

+
نه همچین حرفی نزدم مگه نمیگی عقیده تو کارشون دخیل نیس پس به کسی مربوط نیس که مشروب بخوره یا نه

+
تویی که واقعیت و میدونی خودت عضوشونی؟ چون تا وارد گروهاشون نشی واقعیتو نمیفهمی لابد واسه همینه که هیچ ماسونی حق خروج نداره چون واقعیتو میدونه غیر از این بود چرا حق انصراف ندارن / واسه اینه که از قضایایی خبر دارن که بقیه خبر ندارن

+
میگم شیطان پرستیه نهایتش چون اداره کننده هاش یهودیای صهیونیسم ان این به معنای شیطان پرستی نیس ولی یه سنتی هس بین یهودیا به نام کابالا میشناسیش دیگه جن گیریه یهود فلسفه ای داره واس خودش زمانه حضرت سلیمان اون گروهی که این کاره بودن و اصن باعث شدن اون ها به دنیا ی ادما وارد بشن کاملن شیطانی بودن نمیدونم ملک سلیمانو دیدی یا نه مهم هم نیس که میگی هه بر مبنای ی فیلم قضاوت کرد چون اصن این طور نیس ولی موارد خوبیو بش اشاره کرده همون قسسمت اول فیلم مفهوم جالبی داره

اگه بخوایم صرفا گوشمون رو بگیریم و همه رو با پیشفرض مهربون و خییر ببینیم هیچ راهی برای اثبات نیست

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از yasna.m :
نه همچین حرفی نزدم مگه نمیگی عقیده تو کارشون دخیل نیس پس به کسی مربوط نیس که مشروب بخوره یا نه
ها؟ این تیکه رو نفهمیدم، ولی خلاصه درکل اصول همونیه که گفتم

به نقل از yasna.m :
چون تا وارد گروهاشون نشی واقعیتو نمیفهمی لابد واسه همینه که هیچ ماسونی حق خروج نداره چون واقعیتو میدونه غیر از این بود چرا حق انصراف ندارن / واسه اینه که از قضایایی خبر دارن که بقیه خبر ندارن
خیر، یک فریمیسون به راحتی میتونه از فریمیسونری خارج بشه هروقت که بخواد!
توی پست دوم همین صفحه پ.ن 2 یه لینک گذاشتم از یک فروم اسلامی که یکی از افراد گفته
i was involved with freemasons before i took shahadah when i was younger. nothing but a glorified drinking club.
زمانی که جوونتر بودم قبل از این که شهادتین بگم (مسلمون بشم) فریمیسون بودم، صرفا یه Drinking club تشریفاتیه
این خودش یک نمونه از این که اولا هر فردی که وارد فریمیسونری میشه بی دین و بی خدا نمیشه، ثانیا به راحتی میتونه خارج بشه

به نقل از yasna.m :
میگم شیطان پرستیه نهایتش چون اداره کننده هاش یهودیای صهیونیسم ان این به معنای شیطان پرستی نیس ولی یه سنتی هس بین یهودیا به نام کابالا میشناسیش دیگه جن گیریه یهود فلسفه ای داره واس خودش زمانه حضرت سلیمان اون گروهی که این کاره بودن و اصن باعث شدن اون ها به دنیا ی ادما وارد بشن کاملن شیطانی بودن نمیدونم ملک سلیمانو دیدی یا نه مهم هم نیس که میگی هه بر مبنای ی فیلم قضاوت کرد چون اصن این طور نیس ولی موارد خوبیو بش اشاره کرده همون قسسمت اول فیلم مفهوم جالبی داره
موضوع اینجاست که فریمیسونری "بر اساس" کابالا یا "بر اساس" یهودیت یا صهیونیسم نیست
هرچند که خیلی از اعضای فریمیسونری ممکنه پیرو کابالا باشن، دینشون یهودی باشه و به مکتب صهیونیسم هم معتقد باشن اما هیچکدوم اینا ارتباطی با فریمیسونری نداره و حتی اگه رده بالا ترین مقامات یک لژ هم همه یهودی و صهیونیست باشن، معنیش این نیست که همه افراد اون لژ، صهیونیست و یهودی میشن یا هستن
چیزهایی مثل این که فریمیسونری میخواد جن گیری کنه و شیطان رو به دنیای انسان وارد کنه و... هم که واقعا مسخره و کودکانست! البته فیلم رو هم دیدم اما فریمیسونری ارتباطی به اون چیزها نداره

(بهتره بگی که بر چه اساسی فکر می کنی صهیونیسم و یهودیت و شیطان پرستی به فریمیسونری ربط دارن، چون احتمال زیادی میدم که از طریق چیزایی مثل "مکان معبد سلیمان 33.33 درجه بوده و برای فریمیسونا مقدسه" یا "ستاره 6 پر توی فریمیسونری مقدسه" و"ستاره 5 پر بافومت علامت شیطان توسط فریمیسونها به کار میره" یا "G در علامت های گونیا و پرگار برای Goat به معنی بز به کار میره" این استدلالها تحویلت شده)

و درمورد جمله آخر؛ "اگه بخوایم صرفا گوشمون رو بگیریم و همه رو با پیشفرض مهربون و خییر ببینیم هیچ راهی برای اثبات نیست"
باز هم میپرسم، حتما باید سیاه یا سفید، مهربون یا ظالم، خیر یا خبیث و... ببینیم؟
هرچند که من هم مثل خیلیای دیگه اولین بار با همین مستند های ظهور و رائفی پور و... با فریمیسونری آشنا شدم و این دوران که آدم مقاله ها و مستند های تند و تیز میخونه و فکر می کنه الان همه حقایق رو فهمیده گذروندم، اما خب این که آدم خودش تحقیق کنه خیلی فرق داره

نمیگم مستند رو نبین، میگم ببین و بعد راجع به نمادایی که میگه یا اطلاعاتی که میده خودت هم 4 تا سرچ کن، توی دوتا فروم از فریمیسونا بپرس، ببین اصلا درست هست یا غلط؟
یا حتی کاملا هم که درست باشه، طرف دیگه حرفش راجع به این چیه؟
یعنی همون یه طرفه به قاضی نرو

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از GCD :
درحال حاضر اینترنت یکی از معتبرترین منابع اطلاعاتیه و ویکی پدیا، خب اگه 5-6 سال پیش این حرف رو میزدی کاملا درست بود، اما این روزا ویکی پدیا اعتبار خوبی داره و اتفاقا منابعش فقط میتونن دانشنامه ها، دیکشنری ها، سایت های خبری رسمی، کتاب های چاپ شده و امثال این ها باشن
یک وبلاگ یا وبسایت شخصی ابدا نمیتونه منبع باشه. روبات هایی هستن تو ویکی که تک تک رفرنس ها رو چک می کنن و اگه آدرس منبعی از درجه اعتبار پایینی برخوردار باشه، مقاله برمیگرده قبل از ویرایش

من ویکی پدیا رو در مقابل استاد دانشگاه یا کتاب و مقاله قرار دادم و ترجیح دادم تا حد امکان از ویکی پدیا استفاده نکنم .
هرچند که قبلا گفتم و الانم میگم فقط بخشی از مقالات ویکی پدیا که جانب دارانه نوشته شده رو قبول ندارم .
به عنوان مثال صفحه چشم نظاره گر در توجیح ماهیت و معنی چشم نکات جالبی گفته :

ابتدا ریشه ی چشم :
ردپای تصویرسازی از چشم نظاره‌گر را می‌توان در اسطوره‌شناسی مصری و چشم هورس یافت. هم‌چنین در آیین بودایی که در سرتاسر کتب مقدسشان از بودا معمولا با صفت «چشم جهان» یاد می‌شود نیز به چشم می‌خورد و نشانگر سه‌گانه‌ای به شکل مثلث است که تیراتنا یا سه گوهر نام دارد...

در ادامه و در توجیه ماهیت و معنی چشمی که فراماسون ها بکار میبرن :

در فراماسونری چشم نظاره‌گر نشانگر چشم خداست که همواره بشریت را تحت نظر دارد و یادآور این باور است که افکار و کردار یک ماسون همواره تحت نظارت و عنایت پروردگار (در فراماسونری اغلب از خداوند با عنوان معمار کبیر جهان یاد می‌شود) است. در فراماسونری معمولا زیر چشم نظاره‌گر، انوار و پرتوهایی از نور به شکل نیم‌دایره دیده می‌شود که مظهر و تجلی خداوند به حساب می‌آید و گاهی اوقات چشم، درون یک مثلث قرار می‌گیرد

یک تناقض بزرگ :
مگه خود ویکی پدیا ادعا نکرده که ریشه چشم به مصر باستان بر میگرده ؟ (که کاملا درست هم هست این مسئله)
ولی آیا مصریان باستان یکتا پرست بودن ؟!
نه !
پس رو چه حساب میگه فراماسنوری که چشم فعلی رو از چشم مصری وام گرفته یکتا پرست هستند ؟!
+
جالبه که بدونی همین کتابی که اون دوستمون صفحه قبل داد و تو از روی یه واکنش شتاب زده و بودن فکر کاملا مردود اعلامش کردی بیش از ۵۰۰ ارجاع و منبع در انتهاش ذکر کرده !
از سایت گرفته تا کتاب های متعدد اعتقادی و فلسفی .
د رواقع من بعید میدونم حتی این کتاب رو دانلود و باز هم کرده باشی چون تو همون صفحه ی اولش منبعی رو راجب به شیطانی بودن ماهیت فراماسنوری ذکر کرده که اتفاقا کتاب و انگلیسی هم هست :

12.png

لیست منابع در انتهای کتاب :

۱.سايت موعود/مقالات/فراماسونري/ماسون ها و مصر باستان/تأليف هارون يحيي/ترجمه ي باران خردمند.
http://mouood.org/content/view/2595/ آدرس اينترنتي مقاله:
-4 سايت موعود/مقالات/فراماسونري/ماسون ها و مصر باستان.
-5 سايت موعود/مقالات/فراماسونري/ماسون ها و مصر باستان.
-6 سايت موعود/مقالات/فراماسونري/ماسون ها و مصر باستان.
و
http://www.freemasonrywatch.org/sixpointedstar.html
-7 سايت موعود/مقالات/فراماسونري/ماسون ها و مصر باستان.
-8 سايت موعود/مقالات/فراماسونري/ماسون ها و مصر باستان.
Web of Darkness (E-Book), Sean Sellars, Victory House -9
Publishers, 1999, (Page 51)
-10 سايت موعود/مقالات/فراماسونري/ماسون ها و مصر باستان.
http://www.radioliberty.com/Symbolsandtheirmeaning.html -11
و
و http://www.theosophical.org/resources/leaflets/emblem/index.php
http://members.tripod.com/~RU_BOLD/occult_practices.html
-12
http://www.d.umn.edu/mlrc/wrac/resources/internet/feminism.html
http://freemasonrywatch.org/obelisks_freemasonry.html -13
و
Global Freemasonry (E-Book), Harun Yahya, Global Publishing, 2005, (Pages 96-98)
-14 سايت موعود/مقالات/فراماسونري/داستان حقيقي كابالا/تأليف هارون يحيي/ترجمه ي باران خردمند.
http://mouood.org/content/view/2544/ آدرس اينترنتي مقاله: / 3
-15 سايت موعود/مقالات/فراماسونري/داستان حقيقي كابالا/تأليف هارون يحيي/ترجمه ي باران خردمند.
-16 سايت موعود/مقالات/فراماسونري/داستان حقيقي كابالا/تأليف هارون يحيي/ترجمه ي باران خردمند.
-17 سايت موعود/مقالات/فراماسونري/داستان حقيقي كابالا/تأليف هارون يحيي/ترجمه ي باران خردمند.
-18 سايت موعود/مقالات/فراماسونري/داستان حقيقي كابالا/تأليف هارون يحيي/ترجمه ي باران خردمند.
-19 تفسير نمونه (نسخه ي الكترونيك)، تأليف آيت الله ناصر مكارم شيرازي، جلد 1، صفحات 369 تا 382
آدرس اينترنتي نسخه ي الكترونيك و رايگان تفسير نمونه:
http://www.ghadeer.org/site/thekr/tafsir
-20 تفسير نمونه (نسخه ي الكترونيك)، تأليف آيت الله ناصر مكارم شيرازي، جلد 1، صفحات 370 تا 376
-21 سايت موعود/مقالات/فراماسونري/داستان حقيقي كابالا/تأليف هارون يحيي/ترجمه ي باران خردمند.
-22 سايت موعود/مقالات/فراماسونري/از شواليه هاي معبد تا مصر باستان/ تأليف هارون يحيي/ترجمه ي ف.شفيعي سروستاني.
http://mouood.org/content/view/2509/ آدرس اينترنتي مقاله: / 3
-23 سايت موعود/مقالات/فراماسونري/از شواليه هاي معبد تا مصر باستان/ تأليف هارون يحيي/ترجمه ي ف.شفيعي سروستاني.
-24 سايت موعود/مقالات/فراماسونري/از شواليه هاي معبد تا مصر باستان/ تأليف هارون يحيي/ترجمه ي ف.شفيعي سروستاني.
-25 سايت موعود/مقالات/فراماسونري/از شواليه هاي معبد تا مصر باستان/ تأليف هارون يحيي/ترجمه ي ف.شفيعي سروستاني.
-26 سايت موعود/مقالات/فراماسونري/از شواليه هاي معبد تا مصر باستان/ تأليف هارون يحيي/
.
.
.
.
.
502-كتاب عصر ظهور، تأليف علي كوراني عاملي، ترجمه ي مهدي حقي، ناشر: شركت چاپ و نشر امور بين الملل وابسته به انتشارات اميركبير، چاپ چهارم، 1385 ، صفحه ي 97
-503 كتاب عصر ظهور، تأليف علي كوراني عاملي، ترجمه ي مهدي حقي، ناشر: شركت چاپ و نشر امور بين الملل وابسته به انتشارات اميركبير، چاپ چهارم، 1385 ، صفحه ي 71 . (به نقل از تفسير
عياشي)
-504 كتاب عصر ظهور، تأليف علي كوراني عاملي، ترجمه ي مهدي حقي، ناشر: شركت چاپ و نشر امور بين الملل وابسته به انتشارات اميركبير، چاپ چهارم، 1385 ، صفحه ي 71 . (به نقل از
تفسير نور الثقلين)
-505 كتاب عصر ظهور، تأليف علي كوراني عاملي، ترجمه ي مهدي حقي، ناشر: شركت چاپ و نشر امور بين الملل وابسته به انتشارات اميركبير، چاپ چهارم، 1385 ، صفحه ي 71 . (به نقل از
(. بحارالانوار، ج 57 ، ص 216
-506 براي مثال، در ترجمه هاي بزرگاني چون آيت الله مكارم شيرازي، استاد فولادوند و ... نيز چنين ديده مي شود.
. -507 تفسير الميزان (نسخه ي الكترونيك)، تأليف آيت الله سيد محمد حسين طباطبايي، جلد 13 ، صفحات 303 و 304
. و تفسير نمونه (نسخه ي الكترونيك)، تأليف آيت الله ناصر مكارم شيرازي، جلد 12 ، صفحه ي 313
. -508 تفسير الميزان (نسخه ي الكترونيك)، تأليف آيت الله سيد محمد حسين طباطبايي، جلد 13 ، صفحات 303 و 304
. و تفسير نمونه (نسخه ي الكترونيك)، تأليف آيت الله ناصر مكارم شيرازي، جلد 12 ، صفحه ي 313
-509
http://www.aftab.ir/articles/religion/religion/c7c1158756164_hazrat_mahdi_p1.php
(به نقل از خبرگزاري فارس)
http://www.morsalat.com/detail_lib_fa/?iLib=110&iData=178&iCat=354&iChannel=24&nChannel=Lib و
http://www.montazar.net/montazar-far/selecttext.php?ic=661&subid= و 3
-510 كتاب عصر ظهور، تأليف علي كوراني عاملي، ترجمه ي مهدي حقي، ناشر: شركت چاپ و نشر امور بين الملل وابسته به انتشارات اميركبير، چاپ چهارم، 1385 ، صفحات 76 و 77 . (به نقل از
تفسير نور الثقلين)
-511 كتاب عصر ظهور، تأليف علي كوراني عاملي، ترجمه ي مهدي حقي، ناشر: شركت چاپ و نشر امور بين الملل وابسته به انتشارات اميركبير، چاپ چهارم، 1385 ، صفحات 76 و 77 .

به نقل از GCD :
این رو داریم! من برنامه های راز رو چندین بار دیدم، بسیار یک طرفه عمل می کنه! مثلا بعید میدونم تا حالا از یک فریمیسون دعوت کرده باشه که بیاد و درباره فریمیسونری بحث کنه
اما از کسایی که فقط درباره فریمیسونری نظر منفی دارن مثل نقل و بلبل دعوت می کنه

تو میگی برنامه راز معتبره چون از نویسنده و مستند ساز دعوت می کنه و مجریش تحصیل کرده آمریکاست و برنامه از تلویزیون بخش میشه
در طرف دیگه ویکی پدیا معتبر نیست چون "سایته"؟
خب عزیز من، کافیه منم برم یه کتاب 150 صفحه ای راجع به فریمیسونری بنویسم، اونوقت حرف منم معتبر میشه؟ فکر می کنی ساختن یه مستند کاری داره؟ کافیه یه هندی کم بگیری دستت و بری توی خیابونای همون تهران، هر مثلث یا چیزی شبیه چشم که دیدی ازش فیلم بگیری، بعدم دوتا آدم خسته برداری بزاری جلو دوربینت که میگن فریمیسونری میخواد توی قلب جامعه نفوذ کنه
تو میشی مستند ساز و میری توی برنامه راز، اون فیلم میشه مستند، الان تو شدی منبع معتبر تر از مقاله گاردین پست یا foreign affairs؟

صرف این که یک چیز توی تلویزیون هست دلیل بر معتبر بودنش نیست! یک استدلال اول از هر چیز باید با اصول منطق سازگار باشه و ماده های استدلال مرتبط و معتبر باشن[nb]مثلا از این که روی یقه یک نفر آبگوشت ریخته باشه، میشه حدس زد طرف آبگوشت خورده، اما نه میشه لزوما مطمئن بود که فرد آبگوشت خورده (شاید لباس خودش نبوده، شاید نفر کناریش میخورده و ریخته و...)
و همچنین چون روی یقه اش لکه آب گوشت هست، نمیشه استدلال کرد که فرد قصابی داره یا مثلا برنامه داره vegetarian ها رو بکشه[/nb]

و این که، صرف استاد دانشگاه یا روزنامه نگار بودن فرد هم دلیل بر صحیح بودن استدلال نیست! یادمون نره که همین چندوقت پیش شایعه پپسی روی ماه از طرف یک روزنامه نوشته شد، استاد دانشگاه تاییدش کرد و توی تلویزیون هم راجع بهش بحث هایی شد، اما نهایتا خبر کاملا غیر واقعی بود!

بابا من دروغ گو ...
تمام کسانی که اینجا بر علیه فراماسنوری حرف زدن دروغ گو ...
اصلا تمام مسلمانان جهان دروغ گو !
ولی برنامه ای که یکی در میون مهمان خارجی و غیر مسلمان از فرانسوی و آلمانی و آمریکایی گرفته تا هر کشور اروپایی دیگه دعوت کرده .
بحث های جدی پیرامون آخرالزمان گذاشته
کلی استاد دانشگاه ایرانی و تحصیل کرده دعوت کرده
اینا همه دروغ گو ان ؟!
بابا نادر طالب زاده که دیگه شناخته شده است .
کل تلوزیون و مطبوعات ایران میشناسنش .
فرج الله سلحشور نیست که دشمناش بیا بگن تعصبی داره حرف میزنه .
من سالهاست این برنامه رو میبینم
از تیری میسان نویسنده فرانسوی کتاب ۱۱ سمپتامبر دروغ بزرگ گرفته ...

%D8%A8%DB%8C%D8%B3%D8%B4%D8%A8.jpg

meyssan.jpg

%D8%A8%D8%B3%DB%8C%D8%A8.jpg

تا شان استون مستند ساز آمریکایی و پسر کارگردان مشهور هالیوود الیور استون ...

17832_475.jpg

%DB%8C%D8%B3%D8%B4%DB%8C.jpg

تنها بخشی از مهمانان بزرگی هستند که این برنامه دعوتشون کرده !
پس از این اخلاق ناپسند در متهم کردن هرکی که چیزی علیه فراماسنوری میگه به دروغ گو بودن ، یک جانبه بودن و در کل برچسب زدن بهشون پرهیز کن !

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از GCD :
منم که میگم: وجودش علنیه و اطلاعاتش مخفی
آخه چی بگم...! هر چیزی که تو به اطلاعاتش دسترسی نداری یعنی شیطانیه؟ هر چیزی که افراد قدرتمند هم عضوش هستن یعنی شیطانیه؟
فریمیسونری بیش از 6 میلیون عضو داره که از اینا نهایتا 50000 نفرشون اصلا سیاستمدار هستن، از این 50000 نفر هم نهایتا 7000 نفرشون سیاستمدار رده بالا باشن، از این 7000 تا نهایتا 3500 تاشون سیاستمدارای رده بالای کشورایی هستن که تو دوستشون نداری، این نهایتا میشه 0.058%

یعنی تو صرفا بخاطر این که نیم درصد از اعضای یک انجمن رو دوست نداری، نتیجه میگیری شیطانیه؟
اینهمه پزشک و مهندس و افراد عادی جامعه که عضوشن چی؟

بفرما
دیگه خودتم داری با زبون خودت میگی من چجوری اینو بهت بفهمونم ؟!
وقتی انجمنی حضورش علنی و مناسک و محتوای فعالیتش مخفیانه باشه اونم با استدلال اینکه هدفش برادیه (!) این یه تناقض بسیار بزرگ نیست ؟!
مثال میزنم واست
تو سمپادیا رو انجمن برادری و میتینگ هایی که سالی یه بار از طرف این سایت برگزار میشه رو مناسک اون فرض کن .
آیا سمپادیا برای مخفی نگه داشتن محتوای میتینگ هاش مخفی کاری میکنه و سعی میکنه چیزی از محتواش به بیرون درز پیدا نکنه ؟!
در حالی که هدفش دوستی و برادری هست ؟!
این مخفی کاری دلیلش چیه اونم واسه تشکیلاتی مثل فراماسونری که با شواهد و ادعای خودت همه میتونن عضوش بشن ؟
اگه تشکیلات جهانیه و با هدف دوستی و برادری هست مناسک فوق مخفی چیه دیگه ؟

در رابطه با کمتر از یک درصد بودن افراد قدرمند :
دقیقا زدی تو خال /m\ این که این حرف از دهن خودت در اومد تا اندازه بسیار زیادی کار منو آسون کرد !
معلومه که افراد قدرتمند عضو فراماسنوری از جمله رییسان جمهور و سیاسیون آمریکایی و غربی کمتر از یک درصد اعضا رو تشکیل میدن .
ولی آیا این افراد در پایین هرم درجات فراماسونری قرار دارن یا در نوک اون ؟!
آیا این افراد سیاست های کلی فراماسونری رو تعیین میکنند یا برعکس 99 درصد دیگه ی اعضا پیرو سیاست های کلی اون هستند ؟
آیا این افراد جزء جنگ افروز ترین دولتمردان دنیا هستند یا جز صلح طلب ترین اونها ؟

به زبون ساده تر :
به چه کسانی میگن سرمایه دار ؟
اونهایی که قدرتمندان دنیا هستند و برای سود هرچه بیشتر تلاش میکنند و در عین حال در نوک هرم فراماسونری قرار دارن یا 99 درصد بقیه ؟

خودت قضاوت کن و بشین و پست هایی که پیرامون هدف فراماسنوری یعنی ترویج دوستی و برادری دادی رو بخون و با استدلال هایی که من در نفی ش دادم مقایس کن !

به نقل از GCD :
1. چشم جهان بین همیشه توی فرهنگ اروپا و غرب به عنوان خدا مطرح بوده و این که چشم به کار میره به نشانه خدا هست که همیشه بالای همه چیز قرار داره و به اعمال ما نظارت می کنه. من نمیدونم چرا تو دوست داری بگی این نشانه یعنی شیطان یا دجال، اما واقعیت اینه که هرجا در فریمیسونری به کار میره به معنی خدا هست که به اعمال ما نظارت می کنه
2. خیر! بارها رسما از منابع فریمیسونری اعلام شده که ابدا ارتباطی با antichrist (دجال) یا satan یا lucifer ندارند
برای مثال هم اینجا توی سایت masonic info که منبع رسمی اطلاعات درباره فریمیسونریه و توسط خودمشون اداره میشه
یا توی فروم askafreemason که یکی از فرومای معروفه، یک نفر همین سوال رو پرسیده که ارتباط فریمیسونری با چشم جهان بین، هرم و دجال چیه؟ فریمیسونها صریحا جواب دادن که:

The All Seeing Eye, its relationship is exactly the same as its relationship to Christinaity and Judeaism, it represents God the Creator of all.
رابطه (مفهوم) چشم جهان بین در فریمیسونری درست مثل مفهومش توی (دین های) مسیحیت و یهودیت هست. به نشانه خدا (God) خالق همه چیز.

The antichrist, again the same as its relationship to Christanity the “prince of terrors” has no hold over and is trampled beneath the feet of a “righteous” man.
دجال، دوباره مانند مفهومش در مسیحیت، ارباب (عامل) ترس و وحشت هست و زیر پای مرد درستکار پایمال میشه

اصلا شرط اول عضویت توی فریمیسونری اعتقاد به خدا و ترجیحا یکی از دین های مسیحیت، یهودیت یا اسلام هست. خب آقا جان اگه هدفش اینه که 1. دجال رو سر کار بیاره یا 2. شیطون رو بپرسته، مگه مرض داره که بگه 1. باید حتما به یکی از 3 دینی اعتقاد داشته باشید که از دجال توش شدیدا اظهار نفرت شده و 2. به خدایی اعتقاد داشته باشید که شیطون متضادشه

ده نه ده !
چشم جهان بین همیشه توی مسیحت و یهودیت به عنوان خدا مطرح نبوده !
این دیدگاه که برای توصیف خدا از اعضای انسانی استفاده بشه اولین بار توسط یه گروه انحرافی به نام اهل تشبیه (معتزله) مطرح شد.

این گروه برآنند که صفات الهی و انسان از نظر معنا تفاوتی با یکدیگر ندارند و دقیقا به یک معنایند .
اهل تشبیه برای خدا اعضا و جوارح جسمانی مانند دست و پا و سر و گوشت و خون در نظر گرفته اند .

حالا بررسی اشکال این دیدگاه :

دلیل منطقی :
خدایی که دارای اعضا و جوارح مادی است ، مرکب و نیازمند اعضا و درنتیجه مخلوق و وابسته است و نیازمندی و مخلوق بودن با خالق بودن و بی نیازی سازگار نیست .

دلیل مستند :
قران به صراحت بیان میکنه شناخت ذات و اوصاف الهی به گونه کامل در قلمرو شناخت انسانی نیست .
آنان ، به ذات حق تعالی احاطه ندارند (سوره طه آیه ۱۱۰)
او پاک و برتر است از آنچه وصف می کنند (سوره انعام آیه ۱۰۰ )

منبع : کتاب همان ، تالیف آیت الله جعفر سبحانی

در نتیجه : چه خدایی هست که هم چشم داره و مادی هست ؟
در واقع خدایی که اینجا معرفی میشه خدای یکتا نیست بلکه شخصی که در آخر الزمان ظهور میکنه و یک چشم داره منظور این خدا هست .
که در واقع دجال میشه .
یعنی فراماسنوری در رابطه با مقوله ی خدا فرد رو فریب میده و مشخصا پیروی از دجال و در نتیجه پیروی از شیطان رو تبلیغ میکنه .
گذشته از اون این فقط جنبه ی ظاهری قضیه است چون مهمترین هدف فراماسونری حذف دین هست و در ادمه راجبش توضیح میدم .

یه تعداد حدیث در وصف دجال :

۱- ابن عمر -رضی الله عنهما- می گوید: پیامبر خدا -صلى الله علیه وسلم- فرمودند: «بینا أنا نائم أطوف بالبیت... (یادآوری کرد اوعیسى بن مریم ودجال را دیده است پس اوصافش را چنین بیان کرد) فإذا رجل جسیم، أحمر، جعد الرأس، أعور العین، کأن عینه عنبة طافئة قالوا: هذا الدجال أقرب الناس به شبهاً ابن قطن رجل من خزاعة»(1).
«من در خواب دیدم کعبه را طواف می کنم ناگهان مردی درشت اندام، قرمز رنگ با موی فر، یک چشم که چشم کورش بیرون آمده بودرا دیدم. گفتند:این دجال است. شبیهترین شخص به او ابن قطن خزاعی است.
۲- ابن عمر -رضی الله عنهما- می گوید: پیامبر خدا در بین مردم بحث دجال را کرد و گفت:
«إن الله تعالى لیس بأعور، ألا و إن المسیح الدجال أعور العین الیمنى، کأن عینه عنبة طافئة»(2).
«خداوند متعال کور نیست بلکه مسیح دجال چشم راستش کور و مانند دانه انگور برجسته و از حدقه جدا شده است».
۳- در حدیث نواس بن سمعان آمده است. پیامبر خدا -صلى الله علیه وسلم- در وصف دجال فرمودند: «إنه شاب قطط عینه طافیة کأنی أشبهه بعبد العزى بن قطن»(3).
«او جوانی دارای موی فر و یک چشم کور است من او را مانند عبدالعزی بن قطن می بینم».
۴- در حدیث عباده بن صامت آمده است. پیامبر خدا فرمودند: «إن مسیح الدجال، رجل قصیر، أفحج، جعد، أعور، مطموس العین، لیس بناتئة ولا حجراء، فإن ألبس علیکم فاعلموا أن ربکم لیس بأعور»(1).
«مسیح دجال مردی کوتاه، مصیبت زده، دارای موی فر و یک چشم است و چشم کورش بارز و برجسته است اگر در شناخت او اشتباه کردید بدانید پروردگار شما کور نیست.
۵- در حدیث ابوهریره آمده است پیامبر خدا فرمودند: «و أما مسیح الضلالة فإنه أعور العین، أجلى الجبهة، عریض النحر، فیه دفأ»(2).
«اما مسیح گمراه، او یک چشم است و پیشانی باز دارد و گودی زیر گلویش عریض و دارای انحنا است.
۶- و در حدیث حذیفه -رضی الله عنه- آمده است پیامبر خدا -صلى الله علیه وسلم- فرمودند «الدجال أعور العین الیسرى، جفال الشعر»(3).
«دجال چشم چپش کور است و موی زیاد دارد».
۷- در حدیث انس -رضی الله عنه- آمده است پیامبر خدا -صلى الله علیه وسلم- فرمودند «و إن بین عینیه مکتوب کافر»(4).

منابع :
(1) «صحیح بخاری» کتاب الفتن باب ذکر الدجال (13/90- با شرح فتح الباری) و «صحیح مسلم» کتاب الإیمان باب ذکر المسیح بن مریم -علیهما السلام- و المسیح الدجال (2/237 - با شرح نووی).
(2) «صحیح بخاری» کتاب الفتن باب ذکر الدجال (13/90 - با شرح فتح الباری) و «صحیح مسلم» کتاب الفتن و أشراط الساعة باب ذکر الدجال (18/59 - با شرح نووی).
(3) «صحیح مسلم» کتاب الفتن و أشراط الساعة، باب ذکر الدجال (18/65 - با شرح نووی).
(1) «سنن ابوداود» (11/443 - با شرح عون المعبود).
حدیث صحیح است «صحیح جامع الصغیر» (2/317 - 318) (حدیث 2455).
(2) «مسند احمد» (15/28 - 30) شرح احمد شاکر او می گوید اسنادش صحیح است و ابن کثیر آن را حسن دانسته است «النهایة / الفتن و الملاحم» (1/130) د. طه زینی.
(3) «صحیح مسلم» کتاب الفتن و أشراط الساعة باب ذکر الدجال (18/60 - 61 - با شرح نووی).
(4) «صحیح بخاری» کتاب الفتن با ذکر الدجال (13/91 - با شرح فتح الباری) و «صحیح مسلم» کتاب الفتن و أشراط الساعة باب ذکر الدجال (18/59 - با شرح نووی).
(5) «صحیح مسلم» کتاب الفتن باب ذکر الدجال (18/59 - با شرح نووی).
(1) «صحیح مسلم» (18/61 - با شرح نووی).
(2) «فتح الباری» (13/100).
(3) «شرح نووی بر مسلم» (18/60).
(4) «صحیح مسلم» کتاب الفتن و أشراط الساعة باب قصة الجساسة (18/81 - با شرح نووی).
(5) «صحیح مسلم کتاب الفتن باب فی بقیة من أحادیث الدجال (18/ 86 - 87 - با شرح نووی).
(1) «صحیح مسلم» کتاب الفتن باب ذکر ابن صیاد (18/50 - با شرح نووی).
(2) «فتح الباری» (13/97).
(3) «شرح نووی بر مسلم» (2/235).
(4) «التذكرة» (ص 663).

+ اطلاعات اضافه در سایت Zohur12

به نقل از GCD :
عبارت novus ordo seclorum معنیش نظام جدید تاریخ هست و به هیچ وجه ربطی به سکولار کردن دنیا نداره، seclorum کلمه لاتین به معنای تاریخ هست[1]
و این که سکولاریزه شدن هم معنیش نابودی دین نیست، بلکه جدایی دین از سیاست هست! یعنی مردم دین خودشون رو داشته باشن، اونی که یهودیه بره کنیسه، اونی که مسیحیه بره کلیسا و اونی که مسلمونه بره مسجد، هیچ مشکلی هم توی انجام دینشون نباشه، اما نظام سیاسی کشور متاثر از دین نباشه
به نظر خود من سکولاریزه شدن چیز بدی نیست! الان فکر می کنی اگه کشورایی مثل آمریکا یا بریتانیا یا روسیه سکولار نبودن، مسلمون بودن و دوست و برادر؟ نخیر! تمام کشورای کاتولیک یه طرف بودن، ارتدکس ها یه طرف و مکتب های پروتستان یه طرف، بعد بین خودشون جنگ بود، از اون طرف هم همه اینا با اسلام جنگ داشتن، بعد باز اسلام و مسیحیت در عین حالی که با هم جنگ داشتن با دینایی مثل هندوئیسم و بودائیسم جنگ داشتن و نهایتا همه این ادیان با اتئیسم
اما چیزی که برام جالبه، اینه که میگی اینه که جرج بوش خوشحال بوده که شوروی - یک نظام کمونیست که پایه و اساسش بی خداییه - و برنامه داشت کل دنیا رو کمونیست کنه، الان دیگه وجود نداره که مانع برنامه های ما برای بی دین کردن کل دنیا بشه؟
خو اگه فریمیسونا اینقدر مشتاق بی دین کردن دنیا هستن و از 600 سال پیش هم برنامشون همین بوده (که به طرز عجیبی با این همه قدرت هنوز موفق نشدن)، الان باید زار بزنن که یک متحد قدرتمند در زمینه بی دین سازی دنیا رو از دست دادن

معنی دقیق novus ordo seclorum فرمان جدید دنیا یا نظم نوین جهانی ـه !
این جمله لاتین و قدیمی هست و ممکنه معنای کلماتش در طول تاریخ عوض شده باشه پس درنتیجه چونه زدن برای عوض کردن معنای نظم نوین جهانی به نظام جدید تاریخ کاری است بس بیهوده .
چون در واقع معناش نظام جدید تاریخ هم که گفتی نیست و معنای دقیقش "New Order of the Ages" به معنای نظم نوین عصرها یا همون نظم نوین جهانیه !
Novus ordo seclorum meaning
گذشته از اون این عبارت از زبان فراماسون ها مرتبا بیرون اومده و چیزی نیست که به کس دیگه ای نسبتش بدیم .

و اما در رابطه با سکولاریزه کردن دنیا :
دین اسلام یک سری رکن مثل نماز ، روزه ، حج ، زکات و ... در انتها حکومت اسلامی داره !
یعنی دینی که مثلا در اینجا اسلام هست لازمه تداوم و حیاتش رو در وجود حکومت بر مبنای شریعت اسلام میبینه .
در عین حال سکولاریسم که نقطه ی مقابل حکومت بر مبنای دین هست و اصرار داره دین از سیاست جدا باشه و به نوعی دین رو میخواد از یکی از اصلی ترین رکن هاش جدا بکنه .
فقط راجب به اسلام هم نیست این قضیه تو یهودیت و مسیحست هم با ظهور هر پیامبری خداوند دستور برپایی حکومت دینی رو میداد .
ولی نکته اینجاست که سکولاریسم به عنوان مدل نوین حکومتی همیشه بین فراماسون ها طرفدار داشته .
در واقع فراماسنوری برای حذف دین از بهترین و دهن پر کن ترین روش که همون سکولاریزه کردن حکومت ها هست استفاده میکنه .

به نقل از GCD :
:rolleyes: چی بگم والا... "چون کشوری که اصلی ترین پایگاه فریمیسوناست موشک قاره پیما داره، فریمسونری شیطانیه" اینم یه مدل استدلاله لابد

در این مورد هیچ چیزی نمیتونی بگی اتفاقا !
چون احتمالا میای برای ماس مالی کردن این مورد از توجیهاتی مثل توجیه هدفشون (برادری) اسفاده میکنی :))

به نقل از GCD :
آها این موضوع؛ درباره تفاوت پایه استدلال (که توی پست 531 خط سوم) توضیح دادم، اما از این که بگذریم:
ببین این قرآن، خب؟ گذاشتیمش وسط
تو به عنوان کتاب آسمانی مقدس دینت قبولش داری، منم به عنوان کتابی که مطالب خوبی داره و چند بار هم خوندمش
همه ذهنیتا رو میذاریم کنار و فقط بر همین اساس بحث می کنیم

1.
- آیا توی این قرآنی که کتاب مقدسه، جایی ذکر کرده که فریمیسونری دجاله؟ خیر
- اما آیا صریحا ذکر کرده که تهمت زدن چیزی که ازش مطمئن نیستیم به مومن (کسانی که به خدای یگانه ایمان دارن) گناه کبیرست؟ بله

2.
- آیا توی احادیث پیامبر اسلام، صریحا ذکر شده که فریمیسونری دجاله؟ خیر - اما ذکر شده که دجال یک چشم داره
- بر چه اساسی میگیم فریمیسونری همون دجاله؟ بر اساس این که از نماد چشم استفاده می کنه
- آیا 100% مطمئن هستیم؟ خیر
- وقتی از چیزی 100% مطمئن نیستیم اسمش میشه چی؟ حدس

جناب مسلمانی که بر اساس تفسیر خودت نمادی که فریمیسونها به عنوان "خدای یگانه" به کار می برن، فریمیسون هایی که شرط اولشون اعتقاد به خدای خالق یگانه و ترجیحا یکی از دین های مسیحیت، یهودیت یا اسلام هست، فریمیسون ها رو دجال یا شیطون پرست میدونی؛
یک درصد احتمال نمیدی که شاید اشتباه فکر کرده باشی، و فریمیسونری صرفا یک انجمن برادری باشه، و تو با تفسیر های غلط خودت به افرادی که به خدا اعتقاد دارن (شامل +800هزار مسلمون) گفته باشی دجال؟

جک میگی ؟ :))
نه خداییش داری جدی میگی یا ما رو گیر اوردی ؟!
انتظار داشتی قرآن بیاد کل تاریخچه ی فراماسنوری رو برات لیست کنه ؟
یا مثلا زمان پیامبر فراماسونری تو حجاز شعبه داشته که پیامبر بیاد تو احدایثش بگه آی ملت این دجال که میگم همون چیزی که فردا که آمریکا به وجود اومد عکسش میاد رو اسکناس ۱ دلاریشون ؟!

دست بردار بابا دست بردار ...
تو در واقع با این کار قرآن رو نزاشتی وسط بلکه چند بار از روش رد شدی !

قرآن معیار ارائه میده و در پاره ای از موارد خبر از گذشته و آینده میده .

خدا بهمون رحم کنه :-s
این بحث تا کجا میخواد بره آخه ؟ :-"

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگانــِ امـیـنــِ یکـــ
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

(بی طرف هستم من علی الحساب )
جالبه که حتی از دید این احادیث بالا پیش بینی شده که این چشم جهان بین به عنوان خدا معرفی میشه ....

«مسیح دجال مردی کوتاه، مصیبت زده، دارای موی فر و یک چشم است و چشم کورش بارز و برجسته است اگر در شناخت او اشتباه کردید بدانید پروردگار شما کور نیست.

همه حرفایی که شد درست . کسی نظر خاصی راجع به این قسمت نداره؟

ali.mashi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمــــ II
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از NEO :
۱- ابن عمر -رضی الله عنهما- می گوید: پیامبر خدا -صلى الله علیه وسلم- فرمودند: «بینا أنا نائم أطوف بالبیت... (یادآوری کرد اوعیسى بن مریم ودجال را دیده است پس اوصافش را چنین بیان کرد) فإذا رجل جسیم، أحمر، جعد الرأس، أعور العین، کأن عینه عنبة طافئة قالوا: هذا الدجال أقرب الناس به شبهاً ابن قطن رجل من خزاعة»(1).
«من در خواب دیدم کعبه را طواف می کنم ناگهان مردی درشت اندام، قرمز رنگ با موی فر، یک چشم که چشم کورش بیرون آمده بودرا دیدم. گفتند:این دجال است. شبیهترین شخص به او ابن قطن خزاعی است.
۲۴- در حدیث عباده بن صامت آمده است. پیامبر خدا فرمودند: «إن مسیح الدجال، رجل قصیر، أفحج، جعد، أعور، مطموس العین، لیس بناتئة ولا حجراء، فإن ألبس علیکم فاعلموا أن ربکم لیس بأعور»(1).
این قسمتایی که بلد/قرمز کردم یه جورایی متناقض نیست ؟ :rolleyes:

+

از طرفی هم توی این احادیث همه و همه به "شخص" اشاره شده . شما میگی فریمیسونری داره آماده سازی میکنه برای اومدن یه همچین آدمی ؟ خب رو چه اساس داری این حرف رو میزنی ؟ صرف اینکه نمادی که خیلی افراد خیلی جاها ممکنه استفاده کرده باشن و این انجمن هم استفاده کرده؟؟ خب نمیشه اینجور نتیجه‌ای گرفت ! ینی حداقل من نمیتونم خودم رو قانع کنم که اینطوره !

توی قرآن هم اگر جایی هست که گفته شده ، یا از آیه‌ی خاصی اینطور برداشت میشه که هرجا نماد All Seeing Eye دیدیم نشان‌دهنده‌ی مسیح دروغینه نشون بدین لطفآ .

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از Black Death :

+

از طرفی هم توی این احادیث همه و همه به "شخص" اشاره شده . شما میگی فریمیسونری داره آماده سازی میکنه برای اومدن یه همچین آدمی ؟ خب رو چه اساس داری این حرف رو میزنی ؟ صرف اینکه نمادی که خیلی افراد خیلی جاها ممکنه استفاده کرده باشن و این انجمن هم استفاده کرده؟؟ خب نمیشه اینجور نتیجه‌ای گرفت ! ینی حداقل من نمیتونم خودم رو قانع کنم که اینطوره !

توی قرآن هم اگر جایی هست که گفته شده ، یا از آیه‌ی خاصی اینطور برداشت میشه که هرجا نماد All Seeing Eye دیدیم نشان‌دهنده‌ی مسیح دروغینه نشون بدین لطفآ .

آره واسه همین همش رو گذاشتم .
قصدم از گذاشتن تمام این احادیث نقطه ی مشترک همشون در یک چشم بودن دجال هست .
مثلا من بعضی جاهای دیگه دیدم که تو توصیف رنگ دجال از آبی استفاده شده ولی تو این احادیث رنگ قرمز معرفی شده .
بیشتر اشتراکات این احادیث مد نظرم بود .
+
اومدن دجال اجتناب ناپذیره و ربطی به تلاش کردن و نکردن فراماسنوری نداره !
من هم هرگز از روی نماد این نتیجه رو نگرفتم که فراماسونری برای اومدن دجال برنامه ریزی میکنه . (کجا همیچین چیزی گفتم ؟)
بحث من اهداف و اعمال حال حاضر فراماسنوری مثل سکولاریسم هست که به تفصیل دربارشون حرف زدم و گفتم که در راستای اهداف دجال و شیطان هست .

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگانــِ امـیـنــِ یکـــ
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Black Death :

+

نه خوب یهنفر میتونه قد کوتاه باشه ولی چاق هم باشه که میشه درشت هیکل :-?

×× منم با قسمت دوم موافقم . یعنی یه جوراییه ! با توجه به پست بالایی :
پس الان چی شد در آخر؟
دجال شخصیت حقیقی به معنی فرد داره دیگه؟ پس ارتباطش دقیقا با این موضوع به شرط این که بپذیریم فریمیسونری بد باشه چیه؟
بد هستن ولی خودشونم خبر ندارن با دجال در ارتباطن؟

mohamadsh76

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
انبيا
شهر
سقز

ميدونيم كه هرم فراماسوني ها 13 قطعه ساخته شده كه اخرين قطعه اي اون متعلق به چشم جهان بينه
حالا بيايد اعداد و ارقام اطرافتون رو بشماريد
به نظر من كه يكي از بزرگترين مرجع راز هاي فراماسوني فال تاروته
در زمان هجوم به دير صهيون و مجمع شهسواران توسط كليسا ابداع شد و هدفش نگهداري از حقايقشون به شكل نماد هاي مخفي بود
فال تاروت مجموعه اي از كارت هايي بود كه امروزه فال گير ها ازش است
كارت هاي پاسور كه امروزه به عنوان بازي ازشون استفاده ميشه از روثي فال تاروت به وجود اومدند كه بعضي از راز هاش رو در زير بيان ميكنم :
چهار علامت قاج خشت دل و پيك : قاج به معني سلتنط و نفوذ در ارگان هاي سلطنتي در قديم و حالا سيستم هاي بانكداري
خشت به نماد ستاره ي پنج پر و اما ستاره ي پنج پر يعني چي:در واقع سياره ي ونوس در طي دوره ي چهار ساله شكلي مثل ستاره پنج پر رو به وجود مياره در يونان ستاره ي پنج پر رو نماد خداي زيبايي ميدونستند و نوعي الهه بوده اگه باور نميكنيد نگاهي به المپيك بندازيد:نماد المپيك از پنج دايره تشكيل شده و در دوره هاي چهار ساله برگذار ميشه
به نظر من حرف زدن در مورد اعضاي دير صهيون يا همون راز نگهدار فراماسون ها درست نيستچون مخفي تر از اين حرف ها هستند تا اعضاي اونها رو بشه فاش كرد

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

نوجه: این پست طولانیه، قبل از خوندن اگه کار ضروری دارید انجام بدید و بعد بخونید چون نیاز هست که با تفکر باشه

به نقل از NEO :
1. من ویکی پدیا رو در مقابل استاد دانشگاه یا کتاب و مقاله قرار دادم و ترجیح دادم تا حد امکان از ویکی پدیا استفاده نکنم.
...
2. یک تناقض بزرگ :
مگه خود ویکی پدیا ادعا نکرده که ریشه چشم به مصر باستان بر میگرده ؟ (که کاملا درست هم هست این مسئله)
ولی آیا مصریان باستان یکتا پرست بودن ؟!
نه !
پس رو چه حساب میگه فراماسنوری که چشم فعلی رو از چشم مصری وام گرفته یکتا پرست هستند ؟!

ویکی پدیا هم بر اساس مقالات استادای دانشگاه و کتاب نوشته شده، با این تفاوت که یک طرفه به قضیه نگاه نمی کنه
طبیعتا مجموعه هایی مثل راز یا اینک آخر الزمان یا ظهور، یا کتابی مثل فقط دنبال این هستن که بگن فریمیسونری، شیطون پرستی هست و هر شاهدی که به دستشون برسه رو در جهت اثبات این حرفشون استفاده می کنن

یعنی فرضا اگه نماد چشم در گذشته توسط مصریا و بودایی ها هر دو به عنوان نشانه ای از خدا (و نه خود خدا یا قسمتی از جسمش) استفاده میشده، و از اواسط قرون وسطی به طور عمومی به عنوان نماد خدا به کار میرفته، منابعی که تو بهشون استناد می کنی فقط قسمت اول رو میگن، و بعد استدلال می کنن که چون مصری ها هم از این نماد استفاده می کردن، و چون مصری ها خدای یگانه رو نمیپرستیدن، قطعا و بلاشک الان هم به معنی پرستیدن خدایان مصریه

خب این وسط حدود 1000 سال که چشم در وسط مثلث توی مسیحیت به عنوان سمبل خدای یکتا ولاغیر به کار میره چی شد؟
استفادش توی بقیه دینا کجا رفت؟ اینا رو هم باید در نظر بگیریم! اینجوری نباشه که فقط بگیم "نماد چشم توی مصر بوده، پس هرجا به کار رفت قطعا کفره"!

اما یک نکته دیگه هست که بهش توجه نکردی و اونم اینه که توی مصر باستان، چشم هوروس به عنوان نماد خدای هوروس استفاده میشده، و چشم هوروس هم یک نماد مشخصه که بحمدلله هزاران نقاشی ازش مونده و دقیقا میشه گفت که:

Pic_001.png

یک جای مصر باستان رو نشون من بده که توش از یک مثلث با چشم در وسطش استفاده شده باشه / یا یک جای فریمیسونری رو به من نشون بده که چشم هوروس توش استفاده شده باشه

هرچند، حتی اگه فرض کنیم فریمیسونری از نماد چشم هوروس استفاده کنه(که نمی کنه)، آیا استفاده از یک نماد که بیش از 3500 سال پیش توی یک سرزمین برای کفر به کار میرفته، شخص استفاده کننده رو کافر می کنه؟

به نقل از NEO :
جالبه که بدونی همین کتابی که اون دوستمون صفحه قبل داد و تو از روی یه واکنش شتاب زده و بودن فکر کاملا مردود اعلامش کردی بیش از ۵۰۰ ارجاع و منبع در انتهاش ذکر کرده !
از سایت گرفته تا کتاب های متعدد اعتقادی و فلسفی .
د رواقع من بعید میدونم حتی این کتاب رو دانلود و باز هم کرده باشی چون تو همون صفحه ی اولش منبعی رو راجب به شیطانی بودن ماهیت فراماسنوری ذکر کرده که اتفاقا کتاب و انگلیسی هم هست
جالبه بدونی من بین 4 تا 2 سال پیش (که خودم هم فکر می کردم فریمیسونری یک توطئه ست) اکثر مطالب این فایل رو توی سایتایی مثل antisemitism (رائفی پور) و alvadossadegh و anti666 و سخنرانی های رائفی پور و مستند ظهور و... خونده و دیده بودم
و البته خود این pdf رو هم، فکر کنم زمان بحثای این زمان بود که یکی از یوزرا داد و گفت ببین این چی میگه؟ منم خواستم ببینم چی میگه تقریبا کلشو خوندم

اما موضوع اینجاست که منبع صرفا یک کلمه ست! منم میتونم برای تک تک کلماتم به خودم منبع بدم اما آیا این اعتباره؟
اینجا هم منبع ها از چند دسته خارج نیستن: یا سایت/کتابی که در جهت فکری نویسنده هست، یا متن و تفسیر کتاب های مذهبی، یا سایت های مرجع مثل ویکی پدیا و masonic info، نه برای این که طرف دیگه ماجرا رو هم بزارن جلوت بگن فکر کن، بلکه برای این که بگن "دیدی ما میگفتیم گونیا و پرگار استفاده میشه؟ اینم منبعش توی سایت میسونیک"

اما حرف من اینه که شیوه استدلال غلطه!

توی این قسمت استدلال های پایه ای غلطی که برای ربط دادن فریمیسونری به چیز های مختلف ذکر شده رو به ترتیب میرم جلو و بعد شیوه کارش رو، که چجور هست

توی صفحه 4 یک مثلث چشم دار آورده شده، و در کنارش دو چشم هوروس (که تنها شباهت این دو علامت با هم اینه که جفتشون چشم هستن!) و نتیجه گیری کرده فریمیسونری پیرو دین و مذهب مصر باستانه

Pic_005.png

و البته از مثلث چشم دار به عنوان "علامت معروف فریمیسونری" یاد کرده، درحالی که علامت معروف فریمیسونری گونیا و پرگار هست، و اتفاقا مثلث چشم دار همچین کاربرد زیادی که اینجا متصور شده، توی خود فریمیسونری نداره
و همونطور که گفتم، مثلث چشم دار ابدا در مصر باستان استفاده نشده و حتی نویسنده هم به گذاشتن چشم هوروس اکتفا کرده

صفحه 5 درباره ستاره 6 پر گفته، و البته دستش درد نکنه که گفته این نماد از قدیم الایام توی خیلی از فرهنگ ها و تفکر ها به عنوان تعادل طبیعت و تعادل عالم خلقت (که در اسلام هم هست) به کار میره
اما به طرز خیلی عجیبی، گفته که نمادی که توی فریمیسونری به کار میره به معنی تعادل دو خدای isis و osiris در مصر باستانه!
این واقعا نهایت استدلال مسخره ست!
یک طرف قضیه فریمیسونری و صدها تفکر دیگه رو داریم که از نماد ستاره 6 پر به عنوان تعادل عالم خلقت استفاده می کنن
و طرف دیگه یکی مصر باستانه (که از این نماد استفاده هم نمی کرده، بلکه صرفا 3500 سال پیش تفکرش این بوده که تعادل خلقت رو دو خدای ایسیس و اوسیریس نگه میدارن) و شیطانپرستی که تکلیفش مشخصه
اونوقت جناب نویسنده صاف برداشته گفته چون فریمیسونری ازاین نماد استفاده می کنه، قطعا به خدایان مصر باستان اعتقاد داره و شیطانپرستیه!
آخه من چی بگم واقعا! مثل اینه که بگیم چون ماه و ستاره توی سومر باستان (3000 سال قبل از میلاد) برای نماد الهه "آنو" به کار میرفته، پس ترکیه که روی پرچمش ماه و ستاره داره قطعا دین سومری های 5000 سال پیش رو داره و الهه آنو رو می پرسته! واقعا به نظرتون این استدلال درسته؟

صفحه 6 هم علامتی رو نشون داده و اون رو علامت آنخ معرفی کرده، و استدلال کرده چون این علامت در مصر باستان هم استفاده میشده قطعا تائیدیه بر این که فریمیسونر ها آئین مصر باستان رو دارن، و البته چون فمنیسم هم نمادی مشابه این نماد داره، استدلال کرده که فریمیسونری فمنیسم رو راه انداخته تا با دیدگاه اسلام در حقوق زن و مرد مخالفت کنه
اما چیزیکه هیچ اشاره ای بهش نکرده و شما هم چشم بسته قبول کردید اینه که نماد امروزی که به کار میره در حقیقت ریشه اش چلیپای ایرانی یاچلیپای پارسی هست که البته این هم در میترائیسم کاربرد داشته و هم در روم باستان، به عنوان نماد ونوس
اما درکل آنخ با چلیپای ایرانی یک تفاوت مهم داره:

Pic_007.png

و باز البته، متاسفانه این علامت رو گذاشته و به عنوان "آنخ ماسونی"(!) معرفیش کرده

Pic_008.png

درحالی که این نماد هم هیچ ربطی به فریمیسونری نداره و نماد فرقه Theosophical Society یا همون تئوسوفی ها هست
که متشکل از نماد های aum یا om (بالا، هندوئیسم)، سواستیکا (بازهم هندوئیسم)، مار چنبره زده (هندوئیسم، نماد تناسخ)، ستاره 6 پر و نهایتا آنخ هست
کلا تئوسوفیسم یه کالته که برپایه عرفان شرقیه و مفاهیمش هم اکثرا از هندوئیسم گرفته شدن. جامعه نژادپرست و مسخره ای هست

(خداوکیلی وقتی نماد om و نوشته there is no religion higher than truth رو دیدین 1% شک نکردین که ربطش به فریمیسونری چیه؟)

صفحه 10 و 11 خیلی فله ای یک لیست داده و اون رو عقاید کاملا اثبات شده فریمیسونها ذکر کرده، بدون ذکر هیچ منبعی
و ادعا کرده فریمیسونری به "لوسیفر، شیطان پرستی، پاگانیسم، اومانیسم، متریالیسم، مصر باستان، روح و مسائل فرامادی" کاملا مرتبطه و اعتقادش اثبات شده ست (!) (و حتی یک خط منبع هم نداره که کجای دنیا یک لژ یا فریمیسون بزرگ گفته که فریمیسونری به این چیزا اعتقاد داره و اثباتش هم کرده باشه)

از طرف دیگه با استناد به این که خیلی از دانشمندا مثل الکساندر فلمینگ و ادوارد جنر (کاشفای واکسن آبله و پنی سیلین که اگه بخاطر اینا نبود هزسال میلیونها نفر میمردن) فریمیسون بودن، علاقه به علوم طبیعی رو هم جزء ویژگی های فریمیسون ها ذکر کرده
اما حتی اینجا هم با وقاحت تمام برداشته گفته "علاقه و توجه افراطی ماسون ها به علم، برای پر کردن خلاء ناشی از معنویت انجام میگیرد" :|

صفحه 12 و 13 هم دو عکس از یک سایت شیطان پرستی و نه فریمیسونری گذاشته که نوشته شیطان پرستی متریالیسمه و شیطان واقعا پرستش نمیشه، صرفا ازش استفاده نمادین میشه برای مبارزه با دین
اما خب، شیطان پرستی متریالیست و... هست، قبول
ربطش به فریمیسونری چیه؟
[nb]ضمن این که من اینجا پارادوکس بزرگ رو درک نکردم! یکجا گفته میشه از شیطان فقط برای مبارزه با دین استفاده میشه و درواقع پرستش نمیشه، یکجای دیگه گفته شیطان با تمام وجود پرستیده میشه و فلان
خو بالاخره کدوم؟ متریالیستن و به شیطان اعتقاد ندارن، یا شیطان رو دوست دارن و میپرستن؟[/nb]

نماد پنتاگرام رو به بالا توی فریمیسونری به عنوان انسان استفاده میشه، و پنتاگرام رو به پایین (بافومت) توی شیطان پرستی به عنوان نماد شیطان (جهت مخالف انسان)

اما توی صفحه 16 همین فایل، دو عکس از بافومت نشون داده و فریمیسونری رو به شیطانپرستی ربط داده
خب طبیعتا بعد از این که فریمیسونری به شیطانپرستی ربط داده شد، انواع و اقسام منابع رو میشه در مذمت شیطان پرستی ارائه کرد، اما ربط دادنمون غلط بوده

Pic_002.png

توی ضفحه 17، استدلال این که "کاربرد صلیب شکسته در فریمیسونری و نازیسم آلمان یعنی این دو با هم مرتبط بودن" هم غلطه، چون صلیب شکسته یکی از قدیمی ترین نماد هاییه که توی جوامع مختلف به کار میرفته، از جمله در هندوییسم[nb]The word is derived from the Sanskrit "svastika" and means "good to be". In Indo-European culture it was a mark made on people or objects to give them good luck.[/nb] (به عنوان خوب بودن و برای خوش شانسی هم به کار میرفته)، توی فرهنگ غرب و اروپا هم به عنوان خوش اقبالی کاربرد داشته و داره
و حتی توی ایران! مثلا این گردنبند متعلق به 1000 سال پیشه و نماد سواستیکا توش استفاده شده

Swastika_iran.jpg

توی فرهنگ و معماری اسلامی هم سواستیکا زیاد به کار رفته
چلیپا، به صورت کامل و شکسته، در دوره اسلامی نشانه مقام وحدت و مظهر چهار جهت اصلی و فرشتگان ناظر بر چهار فصل، نماد روح و حیات مجدد (کاربرد آن را در آرامگاهها از این جهت دانسته‌اند) به‌شمار می‌آید . چلیپا در ادبیات و عرفان جلوه‌ای از عالم طبیعت و صفات جلال است.[nb]یک - دو[/nb]

صفحه 18، گروه skull and bones هیچ ارتباطی به فریمیسونری نداره! skull and bones یک انجمن مخفیه که توی دانشگاه yale تشکیل شد و تنها وجه تشابهش با فریمیسونری اینه که جفتشون fraternity هستن
درباره skull and bones صرفا همینقدر میدونم که رسم های عجیب و مسخره زیاد دارن، افراد مهمی هم (بخصوص در نظام آمریکا) عضوش بودن و هستن
اما این انجمن کوچکترین ارتباطی، تاکید می کنم کوچکترین ارتباطی به فریمیسونری نداره و افرادی که توی یکیشو عضون لزوما توی دیگری نیستن. خود فایل هم توی این قسمت هیچ به اصطلاح "منبعی" نتونسته جور کنه و به تنها چیزی که استناد کرده[nb]اون هم برای این که بگه جمجمه و استخوانها وجود داره و الکی به فریمیسونری ربطش بده[/nb] ویکی پدیای skull and bones بوده که توی این مقاله اصلا کلمه فریمیسونری هم نیومده!

صفحه 18، عدد 13 برای فریمیسونری "مقدس" نیست، اما توی آمریکا به وفور استفاده میشه که اشاره داره به مستعمرات 13 گانه بریتانیا در قاره آمریکا، قبل از استقلال ایالات متحده

صفحه 21، شش موردی که نویسنده بدون هیچ دلیلی اینقدر با اطمینان "اهداف فریمیسونری" ذکر کرده، اساسا پایه منطقی ندارن و تنها سندی که بیان شده یک عکس هست که چند عدد آدمیزاد کنار یک ماکت معبد سلیمان وایسادن، و طبق اون استدلال کرده که فریمیسونری میخواد بعد از نابود کردن تمام ادیان و سلطه بر جهان، معبد سلیمان رو بازسازی کنه و پر بت کنه و نهایتا دجال رو بیاره (نهایت استدلال!!)
اما واقعیت اینه که گروه های تندروی زیادی توی اسرائیل هستن که معتقدن عبادتگاه سلیمان بنای مقدس دین یهودیته (همونطور که مثلا مکه بنای مقدس در دین اسلامه) و برای این که بازسازی بشه تلاش می کن، اما اینها ربطی به فریمیسونری نداره، و عکسی که ارائه شده صرفا مدل شبیه سازی شده عبادتگاه توی یک موزه ست

صفحه 26، عبارت "بین 90 تا 95%" واقعا مسخرست! اکثر رئیس جمهور های آمریکا فریمیسون نبودن، فقط 14 نفر از رئیس جمهور های آمریکا فریمیسون بودن (که توی منبع دوم خود "کتاب" هم ذکر شده) و اون 14 نفر اینها بودن:
George Washington, James Monroe, Andrew Jackson, James Polk, James Buchanan, Andrew Johnson, James Garfield, William McKinley, Theodore Roosevelt ,Howard Taft, Warren Harding, Franklin Roosevelt, Harry Truman, Gerald Ford
آبراهام لینکلن ضد فریمیسونری نبوده و اتفاقا برای فریمیسون شدن درخواست داده، اما بعد از کاندیدا شدن برای رئیس جمهوری درخواستش رو کنسل کرده. هرچند که بعد از ترور شدنش بهش بالاترین درجه افتخاری داده شد
رونالد ریگان فریمیسون نبوده، اون عکس مربوط به اعطای درجه فریمیسونری افتخاریه که به ریگان اعطا شد
لیندون جانسون فریمیسون بوده ولی فقط اولین درجه رو گرفته
(منبع رسمی)

صفحات 27 الی 31 که به پنتاگرام در شهر واشینگتن میپردازه:
1. ابتدای صفحه 28 دقیقا یک تائید کننده دیگه حرف من مبنی بر اینه که فریمیسونری از پنتاگرام مستقیم استفاده می کنه و نه بافومت
Pic_003.png

Pic_004.png

2. توی صفحه 30 و 31 هم البته پنتاگرامی رسم شده روی نقشه، و باز هم مدعی شده که بافومت هست
درحالی که راس این یکی پنتاگرام هم به سمت کاخ سفید و jefferson memorial هست (مختصات توی گوگل مپز: 38.905795,-77.036648)

3. البته این یکی پناگرام ناقصه، و توی صفحه 29 هم ذکر کرده، اما برای توجیح مسخرش گفته "برای ممانعت از مخالفت جامعه مذهبی آمریکا در آن زمان قسمت کوچکی از بافومت رو طراحی نکردند تا از وضوح آن بکاهند"
سوال من اینجاست که اولا در سده 1800 "جامعه مذهبی آمریکا" گوگل ارث داشته؟ یا هواپیما؟ یا چی؟ که بخواد دقیق شهر رو از بالا چک کنه و ببینه که ستاره 5 پر هست، و فکر کنه بافومته، و بخواد اعتراض کنه؟

ضمن این که اون زمان اصلا شیطان پرستی و این چیزها شناخته شده نبود، ارتباطات هم اصلا قوی نبود
و حتی اگه فردی پیدا میشد و نقشه ای پیدا میکرد و میگفت که این یک ستاره 5 پره، مردم میگفتن :-?? خب که چی؟

دیگه بقیه رو بگم طولانی میشه، میریم سر روش این جزوه:

تا اینجای کار روش به این صورت بود که اول از همه فریمیسونری با عنوان های "شیطان پرستی" و "دجال" توی مقدمه آورده شد، و بعد از اون به ترتیب به
1. مصر باستان
2. فمنیسم
4. تئو سوفیسم
5. لوسیفر
6. شیطان پرستی
7. پگانیسم
8. اومانیسم
9. متریالیسم
10. روح و متافیزیک
11. علوم طبیعی
12. شیطان پرستی
13. نازیسم
14. skull and bones یا جمجمه و استخوانها
15. عدد سیزده
16. صهیونیست های افراطی
17. 95% رئیس جمهور های آمریکا
18. شهر واشینگتن
و چندین چیز دیگه ربط دادیم

الان فریمیسونری رو از یک چیز ساده تبدیل کردیم به یک آش بزرگ که شامل هزاران نماد، مکان، فرد و... میشه
و طبیعیه که از یک چنین چیزی میتونیم هر برداشتی بکنیم! از این که فریمیسونری شیطانپرسته، خود دجاله، برای ظهور دجال زمینه سازی می کنه، صهیونیسته، نژادپرسته، جـنس‍‌‍یت گراست، قاتله، دزده، و... گرفته تا این که فلان فرد/سازمان/رسانه/فرقه و... به فریمیسونری ربط داره
و بعد از این که یک نفر رو فریمیسون کردیم میتونیم انواع این نسبت ها رو بهش بچسبونیم، تا نهایتا یک تشکیلات عظیم جهانی به دست بیاریم که وحشتناک ترین صفات شیطانپرست، دجال، پیرو تفکرات مصر باستان، خواهان تسلط بر جهان و... رو داره!

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از NEO :
بابا من دروغ گو ...
تمام کسانی که اینجا بر علیه فراماسنوری حرف زدن دروغ گو ...
اصلا تمام مسلمانان جهان دروغ گو !
ولی برنامه ای که یکی در میون مهمان خارجی و غیر مسلمان از فرانسوی و آلمانی و آمریکایی گرفته تا هر کشور اروپایی دیگه دعوت کرده .
بحث های جدی پیرامون آخرالزمان گذاشته
کلی استاد دانشگاه ایرانی و تحصیل کرده دعوت کرده
اینا همه دروغ گو ان ؟!
بابا نادر طالب زاده که دیگه شناخته شده است .
کل تلوزیون و مطبوعات ایران میشناسنش .
فرج الله سلحشور نیست که دشمناش بیا بگن تعصبی داره حرف میزنه .
من سالهاست این برنامه رو میبینم
...
تنها بخشی از مهمانان بزرگی هستند که این برنامه دعوتشون کرده !
پس از این اخلاق ناپسند در متهم کردن هرکی که چیزی علیه فراماسنوری میگه به دروغ گو بودن ، یک جانبه بودن و در کل برچسب زدن بهشون پرهیز کن !
! الان یعنی صرف این که یک نفر خارجیه یا نادر طالب زاده ست یعنی تمام اطلاعاتش راجع به یک چیز 100% درسته؟
من ابدا نمیگم تو دروغگویی، هرکس بر ضد فریمیسونری حرفی میزنه دروغگوئه و هرکسی مسلمونه دروغگوئه! یک دونه از این کلمات رو توی تمام زندگی من پیدا کن و من هرچیزی که بگی قبول می کنم!
صرفا میگم عده ای که درباره فریمیسونری اطلاعاتی ندارن، حالا یا عمدا یا غیرعمد اطلاعاتی رو رواج میدن و عده دیگه ای بدون این که درباره اون اطلاعات تحقیق عادلانه کنن، با تمام وجود قبولش می کنن

به نقل از NEO :
بفرما
دیگه خودتم داری با زبون خودت میگی من چجوری اینو بهت بفهمونم ؟!
وقتی انجمنی حضورش علنی و مناسک و محتوای فعالیتش مخفیانه باشه اونم با استدلال اینکه هدفش برادیه (!) این یه تناقض بسیار بزرگ نیست ؟!
مثال میزنم واست
تو سمپادیا رو انجمن برادری و میتینگ هایی که سالی یه بار از طرف این سایت برگزار میشه رو مناسک اون فرض کن .
آیا سمپادیا برای مخفی نگه داشتن محتوای میتینگ هاش مخفی کاری میکنه و سعی میکنه چیزی از محتواش به بیرون درز پیدا نکنه ؟!
در حالی که هدفش دوستی و برادری هست ؟!
این مخفی کاری دلیلش چیه اونم واسه تشکیلاتی مثل فراماسونری که با شواهد و ادعای خودت همه میتونن عضوش بشن ؟
اگه تشکیلات جهانیه و با هدف دوستی و برادری هست مناسک فوق مخفی چیه دیگه ؟
این دو قیاس از معا لفارق هم فراترن! اگه خیلی مشتاق مثال هستی، یگ گروه دوست که در یک مکان هستن و زنگ تفریح میرن یک گوشه میشینن و حرف میزنن، اما اگه تو بری بگی راجع به چی حرف میزدید؟ میگن "به تو چه" یا "این یک رازه" بسیار مثال دقیق تری هست
هرچند که شاید بحث های اون چند دوست در مورد یک چیز خیلی ساده و مسخره مثل حدس زدن رنگ شورت بقیه باشه، بازهم تو تا وقتی که عضو اون گروه نباشی نمیتونی از اطلاعات و محتوای حرف هاشون سر در بیاری
و البته، همین سمپادیا هم مسلما میتینگاشو فقط بین اعضای خودش نگه میداره و محتوای بحث هاش رو توی قسمت مخفی سایت میزاره! اعلان عمومی نمیزنه که ما میخوایم میتینگ بزاریم، هر فرد حقیقی یا حقوقی که دوست داره بیاد توی میتینگ
(اینم از مضرات تدریس نشدن جامعه شناسی توی مدارس...)

به نقل از NEO :
در رابطه با کمتر از یک درصد بودن افراد قدرمند :
دقیقا زدی تو خال /m\ این که این حرف از دهن خودت در اومد تا اندازه بسیار زیادی کار منو آسون کرد !
معلومه که افراد قدرتمند عضو فراماسنوری از جمله رییسان جمهور و سیاسیون آمریکایی و غربی کمتر از یک درصد اعضا رو تشکیل میدن .
ولی آیا این افراد در پایین هرم درجات فراماسونری قرار دارن یا در نوک اون ؟!
ببین این که گفتم بدبینی صرف یعنی همین! اگه تعداد زیادی فرد قدرتمند عضو فریمیسونری باشن، میگی "فریمیسونری فقط افراد قدرتمنده که تلاش می کنن دنیا رو به دست بگیرن" و اگه تعداد کمی باشن میگی "رده های بالا رو تشکیل میدن و..."

به هر حال افراد سیاسی هم ممکنه رده پایین باشن هم رده بالا، درجه فریمیسونری با مقام سیاسی مشخص نمیشه
تو هم میتونی یک فریمیسون بشی و به بالاترین درجه برسی، درحالی که نخست وزیر یک کشور مثلا رده 14 باشه و تو از اون بالاتر باشی

به نقل از NEO :
آیا این افراد سیاست های کلی فراماسونری رو تعیین میکنند یا برعکس 99 درصد دیگه ی اعضا پیرو سیاست های کلی اون هستند ؟
آقاجان آروم! خودت میبری و میدوزی؟
مگه فریمیسونری یک سازمان سیاسی یا نظامی یا... هست که "سیاست کلی" تعیین بشه؟ فریمیسونری سیاست گذاری نداره اصلا!
طبیعتا وقتی تصور تو از فریمیسونری اینه که چندنفر اون بالا نشستن و میگن "خب، امروز بریم چند بطری خون بخوریم بعدم روح احظار کنیم تا بهمون بگه چجوری دین رو از بین ببریم" و بقیه هم "میگن aye aye موافقیم"، کلماتی مثل "سیاست کلی" رومیگی!

به نقل از NEO :
آیا این افراد جزء جنگ افروز ترین دولتمردان دنیا هستند یا جز صلح طلب ترین اونها ؟
جنگ افروزی و صلح طلبی یک بحث نسبیه، ممکنه از نظر تو یک فرد صلح طلب باشه و از نظر من نه، و بلعکس

به نقل از NEO :
ده نه ده !
چشم جهان بین همیشه توی مسیحت و یهودیت به عنوان خدا مطرح نبوده !
این دیدگاه که برای توصیف خدا از اعضای انسانی استفاده بشه اولین بار توسط یه گروه انحرافی به نام اهل تشبیه (معتزله) مطرح شد.

چشم نظاره گر از بیش از 1000 سال پیش (قرون وسطی) به عنوان نمادی از خدا که ناظر بر اعمال هست مطرح بوده و حتی توی همون لینک ویکی پدیا که دادی هم ذکر شده[nb]در پیکرنگاری قرون وسطی و رنسانس در اروپا، چشم (اغلب به همراه مثلثی که احاطه‌اش کرده‌است) نمادی آشکار از تثلیث مسیحیت بود. در تصویرنگاری‌های قرن هفدهم از چشم نظاره‌گر، ابر و یا انوار خورشید، چشم را احاطه کرده‌اند.[/nb] و این رو هم گفته که فریمیسون ها مبدع این علامت نبودن[nb] استفاده‌ی ماسون‌ها از چشم نظاره‌گر به ۱۴ سال بعد از خلق نشان برمی‌گیرد. هم‌چنین در میان اعضای کمیته‌های متعدد طراحی نشان بزرگ، تنها بنجامین فرانکلین فراماسون بود (حتی ایده‌های او برای طراحی نشان، مورد تأیید دیگران قرار نگرفت). در حقیقت بسیاری از سازمان‌های ماسونی آشکارا هر گونه ارتباط با خلق نشان بزرگ را انکار کرده‌اند.[/nb]

به نقل از NEO :
این گروه برآنند که صفات الهی و انسان از نظر معنا تفاوتی با یکدیگر ندارند و دقیقا به یک معنایند .
اهل تشبیه برای خدا اعضا و جوارح جسمانی مانند دست و پا و سر و گوشت و خون در نظر گرفته اند .

حالا بررسی اشکال این دیدگاه :
دلیل منطقی :
خدایی که دارای اعضا و جوارح مادی است ، مرکب و نیازمند اعضا و درنتیجه مخلوق و وابسته است و نیازمندی و مخلوق بودن با خالق بودن و بی نیازی سازگار نیست .
دلیل مستند :
قران به صراحت بیان میکنه شناخت ذات و اوصاف الهی به گونه کامل در قلمرو شناخت انسانی نیست .
آنان ، به ذات حق تعالی احاطه ندارند (سوره طه آیه ۱۱۰)
او پاک و برتر است از آنچه وصف می کنند (سوره انعام آیه ۱۰۰ )

منبع : کتاب همان ، تالیف آیت الله جعفر سبحانی
در نتیجه : چه خدایی هست که هم چشم داره و مادی هست ؟
در واقع خدایی که اینجا معرفی میشه خدای یکتا نیست بلکه شخصی که در آخر الزمان ظهور میکنه و یک چشم داره منظور این خدا هست .
که در واقع دجال میشه .
یعنی فراماسنوری در رابطه با مقوله ی خدا فرد رو فریب میده و مشخصا پیروی از دجال و در نتیجه پیروی از شیطان رو تبلیغ میکنه .
گذشته از اون این فقط جنبه ی ظاهری قضیه است چون مهمترین هدف فراماسونری حذف دین هست و در ادمه راجبش توضیح میدم .

اما این قسمت واقعا باعث تعجب من شد! چشم ابدا به عنوان خود خدا یا عضوی از خدا به کار نمیره

چطور فکر کردی چشم به عنوان خود خدا یا جسمی از خدا استفاده میشه؟ این حرف تو دقیقا مثل کساییه که میگفتن خدا دستی مثل انسان داره چون "یدالله فوق ایدیهم" درحالی که دست به معنی استعاری به کار رفته و معنیش اینه که قدرت خدا بالای همست

چشم نظاره گر هم همین مفهوم رو داره، به عبارتی "عین الله فوق عیونهم"
یعنی خدا بالای همه عالمه و اعمال ما رو میبینه. کجای این کفره؟ (البته اگه الان نیای بگی "خدا بالای همه چیزه یعنی برای خدا مکان قائل شدی :)) ")

به نقل از NEO :
معنی دقیق novus ordo seclorum فرمان جدید دنیا یا نظم نوین جهانی ـه !
این جمله لاتین و قدیمی هست و ممکنه معنای کلماتش در طول تاریخ عوض شده باشه پس درنتیجه چونه زدن برای عوض کردن معنای نظم نوین جهانی به نظام جدید تاریخ کاری است بس بیهوده .
چون در واقع معناش نظام جدید تاریخ هم که گفتی نیست و معنای دقیقش "New Order of the Ages" به معنای نظم نوین عصرها یا همون نظم نوین جهانیه !
Novus ordo seclorum meaning
گذشته از اون این عبارت از زبان فراماسون ها مرتبا بیرون اومده و چیزی نیست که به کس دیگه ای نسبتش بدیم .

حتی اگه novus ordo seclorum رو "نظم نوین جهانی" هم قلمداد کنیم، همونطور که قبلا هم گفتم، نظم نوین جهانی به هر دوره ای که سیستم سیاسی جهان عوض بشه اطلاق میشه و این غیر قابل رده
و خب، کیه که منکر این باشه که تاسیس ایالات متحده آمریکا (یک کشور که اون زمان شامل قسمت زیادی از قاره آمریکای شمالی میشد) یک تغییر بزرگ توی نظام حاکم بر جهان نیست؟

به نقل از NEO :
و اما در رابطه با سکولاریزه کردن دنیا :
دین اسلام یک سری رکن مثل نماز ، روزه ، حج ، زکات و ... در انتها حکومت اسلامی داره !
یعنی دینی که مثلا در اینجا اسلام هست لازمه تداوم و حیاتش رو در وجود حکومت بر مبنای شریعت اسلام میبینه .
در عین حال سکولاریسم که نقطه ی مقابل حکومت بر مبنای دین هست و اصرار داره دین از سیاست جدا باشه و به نوعی دین رو میخواد از یکی از اصلی ترین رکن هاش جدا بکنه .
فقط راجب به اسلام هم نیست این قضیه تو یهودیت و مسیحست هم با ظهور هر پیامبری خداوند دستور برپایی حکومت دینی رو میداد .
ولی نکته اینجاست که سکولاریسم به عنوان مدل نوین حکومتی همیشه بین فراماسون ها طرفدار داشته .
در واقع فراماسنوری برای حذف دین از بهترین و دهن پر کن ترین روش که همون سکولاریزه کردن حکومت ها هست استفاده میکنه .
من کجای حرف هام گفتم که "فریمیسونری قصد داره جهان رو سکولار کنه"؟ صرفا گفتم در داخل لژ ها سکولاریسم به این معنی که هرکس طبق دین خودش عمل کنه، هست و یک لژ فرد رو به پیروی از یک دین دیگه مجبور نمی کنه
اما از طرفی این استدلال که "فریمیسونری سکولاره، من سکولاریسم رو قبول ندارم، پس فریمیسونری شیطانیه" غلط هست! الان مالزی یک کشور کاملا سکولاره، اگه مسلمون توی رمضون روزه خواری کنه مجازات میشه اما فرضا هندو میتونه توی ماه رمضون غذا بخوره
اما این ذره ای باعث نشده که اسلام توی جامعه کم بشه، دختر مسلمون یک نخ از موش هم معلوم نیست و پسر مسلمون لب به الکل نمیزنه
پس سکولاریزم نافی حکومت اسلامی نیست، توی یک جامعه سکولار هم میشه مسلمون قوانین اسلام رو رعایت کنه و مسیحی قوانین مسیحیت رو

ولی من باز هم تاکید می کنم: فریمیسونری به هیچ وجه دنبال سکولار کردن دنیا نیست و درکل برنامه ای برای دنیا نداره

به نقل از NEO :
جک میگی ؟ :))
نه خداییش داری جدی میگی یا ما رو گیر اوردی ؟!
انتظار داشتی قرآن بیاد کل تاریخچه ی فراماسنوری رو برات لیست کنه ؟
یا مثلا زمان پیامبر فراماسونری تو حجاز شعبه داشته که پیامبر بیاد تو احدایثش بگه آی ملت این دجال که میگم همون چیزی که فردا که آمریکا به وجود اومد عکسش میاد رو اسکناس ۱ دلاریشون ؟!
:| نخیر! من نمیگم قرآن یا پیامبر چی باید میگفت و چی نمیگفت، از طرف من حرف نزن
اما میگم این که قرآن و حدیث رو به دلخواه خودت تفسیر کنی و با قاطعیت بگی "چون بالای گونیا و پرگار فریمیسونری چشم هست و یکی از (ده ها) صفت دجال هم وجود یک چشم ذکر شده، قطعا و یقینا فریمیسونری دجاله یا برای ظهورش تلاش می کنه غلطه

به نقل از NEO :
قرآن معیار ارائه میده و در پاره ای از موارد خبر از گذشته و آینده میده .
حرف منم همینه! که چون توی حدیث ویژگی تک چشم بودن ذکر شده تو نمیتونی سرخود حکم صادر کنی که این دجاله!

به نقل از نـــگـ◕‿◕ـن :
(بی طرف هستم من علی الحساب )
جالبه که حتی از دید این احادیث بالا پیش بینی شده که این چشم جهان بین به عنوان خدا معرفی میشه ....

همه حرفایی که شد درست . کسی نظر خاصی راجع به این قسمت نداره؟
به نظر من مفهوم چشم نظاره گر (که اشاره داره به این که خدا شاهد همه اعمال ماست) کاملا با این حدیث و قسمت قرمز شده تناسب داره، یعنی این یک نماده که میگه خدا بالای همه چیزه (چشم جهان بین همیشه بالای همه چیز قرار داده میشه) و به همه چیز (از جمله همه اعمال و رفتارهامون) احاطه داره
یعنی پروردگار کور نیست، بلکه بینای مطلقه

(بازم تاکید می کنم، چشم نظاره گر نه "خود خدا" طلقی میشه و نه "جسم یا عضوی از خدا" بلکه صرفا نمادی از خداست، مثل یک کلمه، یا همون دست که گفتم)

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از NEO :
خدا بهمون رحم کنه :-s
این بحث تا کجا میخواد بره آخه ؟ :-"

و اما حرف آخری میزنم در راستای این
موافقم که بحثی فرسایشی می کنیم که منجر به پست های متری و گسترده شدنش به خیلی موضوعات میشه

پس صرفا برای این که یک سری سوء تفاهم ها که حس کردم پیش اومده، این ها رو میگم:

- من ابدا این رو که وجود دجال در احادیث گفته شده رو رد نمی کنم

- من ابدا منکر این نیستم که شیطان پرستی وجود داره و چیز مسخره و مزخرفیه

- من کاملا موافقم که تفکرات باستانی، پگانیسم، الهه پرستی، مظهر پرستی، تجسم بخشی به خدا، آئین های باستانی مصری و سومری و اکدی و بابلی و رومی غلط هستن

- من ابدا احتمال این که افراد/گروه ها/تفکر ها و جنبش هایی برای تسریع ظهور دجال و یا موعود (طبق عقاید خودشون) وجود دارن رو رد نمی کنم و اتفاقا تایید هم می کنم

- خود من هم معتقدم که گروه ها و تفکر های زیادی (چه در شکل cult ها، چه آئین ها، چه لابی های زیادی که وجود داره و چه چیز هایی که ما حتی اسمشون رو هم نشنیدیم) وجود دارن که سعی می کنن در نظام جهان تغییر ایجاد کنن، اون رو کنترل کنن یا حتی بهش مسلط بشن

- من هم معتقدم و تائید می کنم که cult ها و گروه های به اصطلاح عرفانی با عقاید و رسوم خیلی مسخره هستن، و ازشون اعلان برائت می کنم

- من هم خیلی از سیاست های آمریکا، اسرائیل و خیلی از کشور های غربی دیگه رو نمی پسندم، با شهرک سازی های اسرائیل توی فلسطین مخالفم، شیفته اوباما یا اهود باراک نیستم، و تایید می کنم که خیلی از تفکرات صهیونیزم غلط و ناعادلانست

- من کسی رو به صرف این که مسلمون، مسیحی، یهودی، بی دین، فریمیسون، شیعه، سنی و... هست تکذیب یا تایید نمی کنم

- من معتقدم کابالا یک عرفان مسخره ست و در ارزش همرده چیزهایی مثل ساینتولوژی، سیب زمینی، و خیار چنبر میدونمش

- من ابدا منکر این نیستم که دین های مختلف، تفکر های مختلف، دیدگاه های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی مختلف، لابی ها و گروه های مختلف در طول تاریخ علیه همدیگه توطئه های زیادی کردن، می کنند و خواهند کرد

- من منکر مهدویت و تفکر های پیرامونش نیستم، ردشون نمی کنم

- من ابدا مخالف تشکیل و اجرای حکومت اسلامی و دینی در جامعه اسلامی نیستم

- فقط میگم این چیز مورد نظر شما فریمیسونری نیست! اشتباه گرفتیدش
والسلام

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از GCD :
ویکی پدیا هم بر اساس مقالات استادای دانشگاه و کتاب نوشته شده، با این تفاوت که یک طرفه به قضیه نگاه نمی کنه
طبیعتا مجموعه هایی مثل راز یا اینک آخر الزمان یا ظهور، یا کتابی مثل فقط دنبال این هستن که بگن فریمیسونری، شیطون پرستی هست و هر شاهدی که به دستشون برسه رو در جهت اثبات این حرفشون استفاده می کنن

یعنی فرضا اگه نماد چشم در گذشته توسط مصریا و بودایی ها هر دو به عنوان نشانه ای از خدا (و نه خود خدا یا قسمتی از جسمش) استفاده میشده، و از اواسط قرون وسطی به طور عمومی به عنوان نماد خدا به کار میرفته، منابعی که تو بهشون استناد می کنی فقط قسمت اول رو میگن، و بعد استدلال می کنن که چون مصری ها هم از این نماد استفاده می کردن، و چون مصری ها خدای یگانه رو نمیپرستیدن، قطعا و بلاشک الان هم به معنی پرستیدن خدایان مصریه
خب این وسط حدود 1000 سال که چشم در وسط مثلث توی مسیحیت به عنوان سمبل خدای یکتا ولاغیر به کار میره چی شد؟
استفادش توی بقیه دینا کجا رفت؟ اینا رو هم باید در نظر بگیریم! اینجوری نباشه که فقط بگیم "نماد چشم توی مصر بوده، پس هرجا به کار رفت قطعا کفره"!
اما یک نکته دیگه هست که بهش توجه نکردی و اونم اینه که توی مصر باستان، چشم هوروس به عنوان نماد خدای هوروس استفاده میشده، و چشم هوروس هم یک نماد مشخصه که بحمدلله هزاران نقاشی ازش مونده و دقیقا میشه گفت که:
یک جای مصر باستان رو نشون من بده که توش از یک مثلث با چشم در وسطش استفاده شده باشه / یا یک جای فریمیسونری رو به من نشون بده که چشم هوروس توش استفاده شده باشه
هرچند، حتی اگه فرض کنیم فریمیسونری از نماد چشم هوروس استفاده کنه(که نمی کنه)، آیا استفاده از یک نماد که بیش از 3500 سال پیش توی یک سرزمین برای کفر به کار میرفته، شخص استفاده کننده رو کافر می کنه؟

اگه راز رو دیده باشی که بعید میدونم ، برنامه راز موضوعش فراماسونری نیست !
موضوعش آخرالزمان ، بررسی رسانه های غرب و هالییوود در مقابل این موضوع و تبلیغات ایدئولوژیک اونها در برابر این قضیه است .
چند قسمتش هم پیرامون فراماسونری بوده .

این از این

ولی در رابطه با چشم هورورس :
مصری بودن ریشه نماد فعلی چشم جهان بین رو هم زیر سوال بردی ؟ :))
این که جشم هورورس ریشش به مصر باستان بر میگرده و مصریان باستان هم یکتاپرست نبودن یک چیز کاملا بدیهی هست و توی منابع متعدد گفته شده .
ولی اینکه صرفا بخاطر اضافه شدن یک مثلث بیایم بگیم این چشم فعلی هیچ ارتباطی با جشم هوروس در مصر باستان نداره کاملا غلط هست .
بزار به شیوه ی خودت بررسیش کنیم این قضیه رو .
مگه نمیگی که چشم نظاره گر فراماسونری که درون مثلثه ارتباطی با چشم هوروس نداره و در عوض ریشش به چشم موجود در مسیحیت برمیگرده ؟
پس چرا توی جشم فراماسنوری پرتو های نور به شکل اشعه از چشم خارج میشن ولی توی چشم مسیحیت به شکل نیم دایره ؟

back_of_one_dollar.jpg

%DA%86%D8%B4%D9%85_%D9%86%D8%B8%D8%A7%D8%B1%D9%87_%DA%AF%D8%B1.png

پس مثل شیوه ی خودت میشه اثبات کرد که جشم فعلی ماسون ها با مسیحیت هم هیچ ارتباطی نداره !
آیا این نتیجه گیری درسته ؟
قطعا نه !
موضوع اینه که چشم مسیحیت هم مثل فراماسونری ریشش به عقاید اهل تشبیه در مسیحت و یهودیت برمیگرده که صفحه قبل هم مفصل توضیح دادم .

در واقع اضافه شدن یک مثلث به چشم هوروس هرگز نمیتونه ثابت بکنه که این چشم ارتباطی با ریشه مصریش نداره !

و اینم چشم نظاره گری از فراماسونری که توی مثلث نیست :

MasonicEyeOfProvidence.gif

و اینکه طبق گفته ویکی پدیا هم که کاملا قبولش داری ، چشم نظاره گر همیشه توی مثلث نبوده و نیست :

... و گاهی اوقات چشم، درون یک مثلث قرار می‌گیرد.

چشم نظاره گر

این بحث هرچی ادامه پیدا میکنه بیشتر بچه گانه میشه !

به نقل از GCD :
اما موضوع اینجاست که منبع صرفا یک کلمه ست! منم میتونم برای تک تک کلماتم به خودم منبع بدم اما آیا این اعتباره؟
اینجا هم منبع ها از چند دسته خارج نیستن: یا سایت/کتابی که در جهت فکری نویسنده هست، یا متن و تفسیر کتاب های مذهبی، یا سایت های مرجع مثل ویکی پدیا و masonic info، نه برای این که طرف دیگه ماجرا رو هم بزارن جلوت بگن فکر کن، بلکه برای این که بگن "دیدی ما میگفتیم گونیا و پرگار استفاده میشه؟ اینم منبعش توی سایت میسونیک"
اما حرف من اینه که شیوه استدلال غلطه!

اگر منبعی بوده که چیزی خلاف میل ما گفته باشه و اتفاقا تعدد منبع هم بالا باشه دیگه نمیشه مثل همیشه بهش برچسب و انگ یک طرفه بودن زد !
منابع همیشه با به میل ما نیستن چون چیزی که ما میگیم الزاما درست نیست و فلسفه نیاز به منبع هم همینه .
حاالا اگر تعداد زیادی منبع چیزی خلاف باور ما گفت دلیل بر یکطرفه بودن و دروغ بودن منبع نیست بلکه دلیلش غلط بودن باور ماست !

به نقل از GCD :
توی صفحه 4 یک مثلث چشم دار آورده شده، و در کنارش دو چشم هوروس (که تنها شباهت این دو علامت با هم اینه که جفتشون چشم هستن!) و نتیجه گیری کرده فریمیسونری پیرو دین و مذهب مصر باستانهو البته از مثلث چشم دار به عنوان "علامت معروف فریمیسونری" یاد کرده، درحالی که علامت معروف فریمیسونری گونیا و پرگار هست، و اتفاقا مثلث چشم دار همچین کاربرد زیادی که اینجا متصور شده، توی خود فریمیسونری نداره
و همونطور که گفتم، مثلث چشم دار ابدا در مصر باستان استفاده نشده و حتی نویسنده هم به گذاشتن چشم هوروس اکتفا کرده

درباره چشم هورورس به تفصیل در قسمت قبلی توضیح دادم .
کتاب هم ریشه اون رو به درستی بررسی کرده و منابع متعددی اورده

به نقل از GCD :
صفحه 5 درباره ستاره 6 پر گفته، و البته دستش درد نکنه که گفته این نماد از قدیم الایام توی خیلی از فرهنگ ها و تفکر ها به عنوان تعادل طبیعت و تعادل عالم خلقت (که در اسلام هم هست) به کار میره
اما به طرز خیلی عجیبی، گفته که نمادی که توی فریمیسونری به کار میره به معنی تعادل دو خدای isis و osiris در مصر باستانه!
این واقعا نهایت استدلال مسخره ست!
یک طرف قضیه فریمیسونری و صدها تفکر دیگه رو داریم که از نماد ستاره 6 پر به عنوان تعادل عالم خلقت استفاده می کنن
و طرف دیگه یکی مصر باستانه (که از این نماد استفاده هم نمی کرده، بلکه صرفا 3500 سال پیش تفکرش این بوده که تعادل خلقت رو دو خدای ایسیس و اوسیریس نگه میدارن) و شیطانپرستی که تکلیفش مشخصه
اونوقت جناب نویسنده صاف برداشته گفته چون فریمیسونری ازاین نماد استفاده می کنه، قطعا به خدایان مصر باستان اعتقاد داره و شیطانپرستیه!
آخه من چی بگم واقعا! مثل اینه که بگیم چون ماه و ستاره توی سومر باستان (3000 سال قبل از میلاد) برای نماد الهه "آنو" به کار میرفته، پس ترکیه که روی پرچمش ماه و ستاره داره قطعا دین سومری های 5000 سال پیش رو داره و الهه آنو رو می پرسته! واقعا به نظرتون این استدلال درسته؟

کتاب اینو گفته :

این علامت در افکار عمومی به عنوان نماد "یهودی ها" شناخته شده است و به آن ستاره داوود یا مهر سلیمان هم میگویند .
ولي در حقيقت اين نماد هم جزء نمادهای الحادی بوده كه بر اساس تفكرات الحادی مصر باستان ساخته شده است و نماد
تعادل طبيعت بين زن و مرد، طبع سرد و گرم، الهه هاي ماه و خورشيد و ... است. البته علامت مذكور در مكتب های الحادی
ديگر، مانند هندوييسم و ديگر مكتب های شرقی نيز با مفاهيم مشابهی به كار مي رود. نكته ی مهم اين است كه اين تفكر تعادل
عالم خلقت، متفاوت با ديدگاه اسلام است. در اسلام نيز مفهوم تعادل وجود دارد، اما در ديدگاه اسلامی، اين تعادل مخلوق
خداوند يكتاست. اما در مكاتب شرک آميز نامبرده، اين تعادل را خدايان مختلفی با كمک هم ايجاد كرده اند

خودش هم در ادامه گفته که : برای مثال در تفکر مصر باستان از امتزاج قدرت خدایان isis و osiris تعادل در عالم خلق ایجاد شده است .

کتاب دقیقا اومده عین چشم جهان این نماد رو ریشه یابی کرده و گفته که به مصر باستان بر میگرده .
نمیشه دو نماد اینقدر به هم شبیه باشن ولی در عین حال ربطی به هم نداشته باشن ضمن اینکه منشاء چنین نمادی هم مثل اکثر نماد های فراماسونری مثل هرم و چشم به مصر برمیگرده و این تشابه هم در اینجا چیزی نیست که ما بدون هیچ مدرکی بگیم غلطه و وجود نداره !

بعد نکته جالبش اینجاست که حتی اگر بر فرض محال ریشه ستاره شش پر رو هم به مصر باستان مرتبط ندونیم این نماد یکی از نماد های اصلی شیطان پرستی هست !

نكته ی عجيبی كه وجود دارد، اين است كه شيطان پرستان نيز علامت مذكور را قويترين علامت خود مي دانند و از آن در مراسم
شيطاني خود استفاده می نمايند. در کتاب Web of Darkness شیطان پرست معروف sean sellars در زیر این علامت نوشته است :

s3.png

این علامت قویترین علامت در شیطان پرستی است . ستاره شش گوش از شش ضلع ، شش گوشه و شش مثلث کوچک درست شده است...

حتی کلمه hex که در انگلیسیس به معنای نفرین و تلاش برای آسیب رساندن میباشد از کلمه Hexagram : ستاره شش گوش ، گرفته شده است .

چطور این قسمت کتاب رو ندیدی ؟!

به نقل از GCD :
صفحه 6 هم علامتی رو نشون داده و اون رو علامت آنخ معرفی کرده، و استدلال کرده چون این علامت در مصر باستان هم استفاده میشده قطعا تائیدیه بر این که فریمیسونر ها آئین مصر باستان رو دارن، و البته چون فمنیسم هم نمادی مشابه این نماد داره، استدلال کرده که فریمیسونری فمنیسم رو راه انداخته تا با دیدگاه اسلام در حقوق زن و مرد مخالفت کنه
اما چیزیکه هیچ اشاره ای بهش نکرده و شما هم چشم بسته قبول کردید اینه که نماد امروزی که به کار میره در حقیقت ریشه اش چلیپای ایرانی یاچلیپای پارسی هست که البته این هم در میترائیسم کاربرد داشته و هم در روم باستان، به عنوان نماد ونوس
اما درکل آنخ با چلیپای ایرانی یک تفاوت مهم داره:

موضوعات رو با هم قاطی نکن !
برای آنخ یا هر چیز دیگه ای هرگز نگفته فراماسنوری آئین مصر باستان رو داره !
اگر اینطور که تو میگی گفته باشه در حال حاضر فراماسنوری باید مثل مصر باستان چندین و چند خدای جداگونه داشته باشه که میدونیم که اینطور نیست .
علائم رو ریشه یابی کرده رسیده به مصر !
از بد روزگار هم مصر اون زمان آیینش یکتا پرستی نبوده .

درباره فمنیسم هم اینطوری گفته :

این علامت امروزه به عنوان سمبل جنس زن و نشانه فیمینیت ها بکار میرود . رواج تفکر فیمینیستی در جهان نیز مشکوک بوده و احتمالا توطئه ای از جانب ماسون ها میباشد (فمينيسم ديدگاه تساوی حقوقی زن و مرد اسلام و ساير اديان الهي را قبول ندارد و به بهانه ی احقاق حقوق زنان، در جهت اهداف استعماری قدم برمي دارد.)

ببین این ایسیس . چی تو دستشه ؟

z.jpg

اینم تاق بستان تو کرمانشاه که اهورا مزدا داره تاج پادشاهی رو به شاپور دوم میده .

534px_Taq_e_Bostan_High_relief_of_Ardeshir_II_investiture.jpg

الان این تاجی که تو دست شاپور دومه شبیه آنخ ـه ؟ پس دوتا شاخه بقلیش کو ؟

گذشته از این آیا قدمت مصر باستان بیشتره یا حکومت ساسانی و این تاج ؟
یعنی الان دقیقا به طرز مضحکانه ای منشا آنخ رو که مصر هست ایران معرفی کردی !

جالب تر از همه اینها اون دوتا خطی هست که زیر دایره قرمز کشتی و گفتی چون توی آنخ مصری دایره چسبیده و به ضلع زیرین هست و اینجا درحدود چند میلیمتر فاصله هست در نتیجه این اون نیست ! :))

این قسمت در نوع خودش شاهکار بود به نظرم چون آنخ توی دست ایسیس که مونث هست در نقاشی های مختلف به وفور دیده شده (حتی هوروس در نقطه مقابل) ولی تو میای میگی ریشش برمیگرده به چیلیای ایرانی !

به نقل از GCD :
صفحه 10 و 11 خیلی فله ای یک لیست داده و اون رو عقاید کاملا اثبات شده فریمیسونها ذکر کرده، بدون ذکر هیچ منبعی
و ادعا کرده فریمیسونری به "لوسیفر، شیطان پرستی، پاگانیسم، اومانیسم، متریالیسم، مصر باستان، روح و مسائل فرامادی" کاملا مرتبطه و اعتقادش اثبات شده ست (!) (و حتی یک خط منبع هم نداره که کجای دنیا یک لژ یا فریمیسون بزرگ گفته که فریمیسونری به این چیزا اعتقاد داره و اثباتش هم کرده باشه)
از طرف دیگه با استناد به این که خیلی از دانشمندا مثل الکساندر فلمینگ و ادوارد جنر (کاشفای واکسن آبله و پنی سیلین که اگه بخاطر اینا نبود هزسال میلیونها نفر میمردن) فریمیسون بودن، علاقه به علوم طبیعی رو هم جزء ویژگی های فریمیسون ها ذکر کرده
اما حتی اینجا هم با وقاحت تمام برداشته گفته "علاقه و توجه افراطی ماسون ها به علم، برای پر کردن خلاء ناشی از معنویت انجام میگیرد"
صفحه 12 و 13 هم دو عکس از یک سایت شیطان پرستی و نه فریمیسونری گذاشته که نوشته شیطان پرستی متریالیسمه و شیطان واقعا پرستش نمیشه، صرفا ازش استفاده نمادین میشه برای مبارزه با دین
اما خب، شیطان پرستی متریالیست و... هست، قبول
ربطش به فریمیسونری چیه؟

این رو بخون :

البته اين نكته تقريباً اثبات شده است كه ماسون ها و شيطان پرستان به موجودی به نام ابليس يا شيطان اعتقاد ندارند، بلكه آن ها
بزرگداشت شيطان را به عنوان نمادی براي مخالفت با اديان انجام مي دهند. در هر صورت، علت لجاجت بيش از حد آن ها با
دين و اصرار افراطی آن ها بر بزرگداشت شيطان به عنوان نماد ضد دينی، كاملاً روشن نشده است .
نكته ي ديگر اين كه بسياري از گروه هاي ماسوني شيطان پرست، الهه هاي ملل باستان را نيز ارج مي نهند . از جمله Osiris و Isis و ... این که مطلب كاملاً اثبات شده است. اما ما نمی دانيم كه چرا آنان خداوند يكتا را كنار گذاشته و هم شيطان و هم الهه های متعدد را بزرگ مي دارند؟!

در ادامه که به توصیف و اثبات ادعاهای مطرح شده (با مدرک!) میپردازه :

• ادعای روشنی بخش بودن شیطان
• بزرگداشت شيطان و نمادهای شيطای
• بزرگداشت الهه های ملل باستان، مانند ايزس، لات و ... و احترام به عقايد جاهلی ملل باستان
• اعتقاد قوی به آداب و رسوم مصر باستان كه اين مطلب كفرآميز و شرك آميز بودن عقايد آنها را توأماً نشان مي دهد.
• اعتقاد فراوان به اومانيسم.
اعتقاد فراوان به ماترياليسم (ماده گرايی) و عدم اعتقاد به روح و مسايل فرامادی.
• اعتقاد راسخ به سليمان نه به عنوان نبی بلكه به عنوان پادشاه، جادوگر و ماسون اعظم. نكته ی جالب اين كه اكثر يهوديان نيز چنين اعتقادی دارند. آيه 102 سوره ی بقره نيز اشاره به همين مطلب دارد :

"سخناني كه شياطين در قلمرو سليمان مي خواندند و هرگز سليمان به خدا كافر نگشت وليكن شياطين كافر شدند و سحر به
مردم مي آموختند ."

این در راستای نحوه اوج گیری فراماسنوری هست که منشا تعالیمش از مصر هست بعد ها به اروپا وارد میشه و در نهایت در قرن 18 ام فعالیتش علنی و قانونی میشه و اینجا چیزی ازش نگفتی .

کتاب در ادامه در راستای ماتریالیسم و فراماسونری گفته :
... بنابراين در اسلام، علم هدف نيست بلكه يک وسيله است، اما در فراماسونری علم خود یک هدف است .

و برای تمام اینها هم در انتها منبع ذکر کرده !

حالا این به کنار اگر قانع نشدی خارج از این کتاب و درباره شیطان پرستی و ماتریالیسم این اعضای رده بالای این فرقه اینطوری گفته میشه :

مايكل هاوارد، مورخ آمريكايی می نويسد: «چرا مسيحيت منتقد فراماسونری است؟ پاسخ اين سؤال در اسرار فراماسونری نهفته است. اگر اين اسرار در دسترس عموم قرار گيرد براي كسانی كه از فلسفه آن مطلع نيستند قابل درک نخواهد بود. در حقيقت احتمال اين كه بسياري از اعضای لژها نيز معنای این اسرار را درک كنند پائين است. در ميان كسانی كه به درجات بالایي سازمان رسيده‌اند، ماسون‌هايي وجود دارند كه خود را وارثان سنت كهن و متعلق به دوران پيش از ميلاد میدانند كه از اعصار پيشين به تواتر به آنها منتقل شده است. ماسون‌های عالي‌رتبه دانش خاص خود را از ساير اعضا مخفی نگه مي‌دارند [nb]دقت کن سایر اعضا و نه کسانی که حتی عضو هم نیستن![/nb]»
ماسون اعظم، نكدت اجران مینويسد: «بعضي ماسون‌ها گمان مي‌كنند فراماسونری نوعی سازمان نيمه‌مذهبی ـ نيمه‌خيريه است كه در آن مي‌توانند ارتباطات اجتماعی پسنديده داشته باشند و لذت ببرند. عده‌اي ديگر فكر مي‌كنند هدف فراماسونری اين است كه از انسان‌هاي خوب انسانهای بهتری بسازد. باز عده‌ای گمان مي‌كنند فراماسونری محل شخصيت‌سازی است. به طور خلاصه كساني كه با نحوۀ خواندن و نوشتن زبان خاص ما آشنا نيستند، معناي نمادها و تماثيل را به اين شكل درک مي‌كنند».

در ادامه :

بخشی از عقاید رسمی ماسون ها عبارتند از : اعتقاد به نوربخش بودن شیطان"Lucifer" و بزرگداشت او و نمادهای شیطانی(1)، بزرگداشت الهه های ملل باستان، مانند ایزس، لات، بعل، و ...، احترام به عقاید مشرکان جاهلیت (Paganism)و عمل به آداب و رسوم مصر باستان، اعتقاد به ماتریالیزم(ماده گرایی)، و عدم اعتقاد به روح.

1- به اعتقاد آنها «لوسیفر» نماد نور عقل و قوه درک بشر است. از آغاز عصر به اصطلاح «روشنگری» در قرن هجدهم و قدرت یافتن فراماسونری، فرهنگ غربی بر اساس انکار خداوند شکل گرفته و به تدریج «لوسیفریانیزم» جایگزین «مسیحیت» گردیده است.

فراماسونها سابق بر این وجود خالق هستی را به کلّی انکار می کردند، اما امروزه که با پیشرفت علم و مکشوف شدن گوشه ای از اسرار شگفت انگیز کائنات، عقل بشری به درجه ای از کمال رسیده است که از انکار بدیهیات دست کشد، فراماسونها ناگزیر ابراز می دارند که مانند ادیان آسمانی به یک وجود برتر اعتقاد دارند که نام آن را«معمار بزرگ کائنات»[24] یا «وجود اعلی»[25]نهاده اند که البته از نظر ایشان، این وجود همان «تعادل موجود در عالم خلقت» و یا «انرژی ایجاد کنندۀ تعادل عالم خلقت» است: «ثابت گردیده است که خداوندی که همه چیز را به وجود آورده و کائنات را احاطه نموده، همان انرژی است!».[26]«شما بنا به میل و اراده تان، روح و هوشتان یا بر اساس درک و ایمانتان می توانید خدا را با نام های طبیعت، قدر، قدرت یا قانون بخوانید!».[27]

این تشکیلات برای تضمین بقای اعتقاد اصلیِ خود مبنی بر انکار وجود آفریدگار در دورۀ معاصر که علم راهی تردیدناپذیر به سوی خالق هستی گشوده است، از راهی جدید و خطرناک وارد شده و با تبلیغات وسیع پیرامونِ اصالت و قدرت برترِ انرژی و نیز ذهن، این عقیدۀ انحرافی را جایگزین اعتقاد به خالق کائنات کرده اند .

منبع : اعتقادات و نمادهای فراماسونری - اسرار

به نقل از GCD :
نماد پنتاگرام رو به بالا توی فریمیسونری به عنوان انسان استفاده میشه، و پنتاگرام رو به پایین (بافومت) توی شیطان پرستی به عنوان نماد شیطان (جهت مخالف انسان) .
اما توی صفحه 16 همین فایل، دو عکس از بافومت نشون داده و فریمیسونری رو به شیطانپرستی ربط داده
خب طبیعتا بعد از این که فریمیسونری به شیطانپرستی ربط داده شد، انواع و اقسام منابع رو میشه در مذمت شیطان پرستی ارائه کرد، اما ربط دادنمون غلط بوده

این فهرست اکثر نماد های فراماسونری :

emblematic_structure_of_freemasonry.gif

این هم عکس سر در یکی از لژ های فراماسونری :

huntsvilletexasmasoniclodgesigns02jt.jpg

عکس ها کاملا گویا هستند .
همونطور که میبینی سر در لژ پنتاگرام وارونه و همینطور در عکس نمادها هم (پایین سمت راست) پنتاگرام وارونه که نماد شیطان پرستی هست دیده میشه !

گذشته از این هم ویکی پدیا توی ستاره پنج پر نماد پنتاگرام رو یک بار به صورت ایستاده و در کنارش به صورت خوابیده و درون دایره نشون داده و همونجا هم گفته که نشان شیطان پرست هاست .

پس خوابیده و ایستاده بودن تاثیر چندانی نمیتونه در تشابه این علامت به پنتاگرام شیطان پرستی داشته باشه .
هر چند که توی گوگل با سرچ عبارت masonic pentagram انبوهی از پنتاگرام های واروونه نمایش داده میشه :

%D8%A8.gif

Oes_GGC_color.png

سایت TheForbiddenKnowledge در بررسی شیطان پرستی در نمادهای فراماسنوری .

(این قسمت دقیقا شبیه چشم درون مثلث و خارج از مثلث تو قسمت اول شد !)

به نقل از GCD :
صفحه 18، گروه skull and bones هیچ ارتباطی به فریمیسونری نداره! skull and bones یک انجمن مخفیه که توی دانشگاه yale تشکیل شد و تنها وجه تشابهش با فریمیسونری اینه که جفتشون fraternity هستن
درباره skull and bones صرفا همینقدر میدونم که رسم های عجیب و مسخره زیاد دارن، افراد مهمی هم (بخصوص در نظام آمریکا) عضوش بودن و هستن
اما این انجمن کوچکترین ارتباطی، تاکید می کنم کوچکترین ارتباطی به فریمیسونری نداره و افرادی که توی یکیشو عضون لزوما توی دیگری نیستن. خود فایل هم توی این قسمت هیچ به اصطلاح "منبعی" نتونسته جور کنه و به تنها چیزی که استناد کرده[4] ویکی پدیای skull and bones بوده که توی این مقاله اصلا کلمه فریمیسونری هم نیومده!

صفحه 18، عدد 13 برای فریمیسونری "مقدس" نیست، اما توی آمریکا به وفور استفاده میشه که اشاره داره به مستعمرات 13 گانه بریتانیا در قاره آمریکا، قبل از استقلال ایالات متحده .

صفحه 21، شش موردی که نویسنده بدون هیچ دلیلی اینقدر با اطمینان "اهداف فریمیسونری" ذکر کرده، اساسا پایه منطقی ندارن و تنها سندی که بیان شده یک عکس هست که چند عدد آدمیزاد کنار یک ماکت معبد سلیمان وایسادن، و طبق اون استدلال کرده که فریمیسونری میخواد بعد از نابود کردن تمام ادیان و سلطه بر جهان، معبد سلیمان رو بازسازی کنه و پر بت کنه و نهایتا دجال رو بیاره (نهایت استدلال!!)
اما واقعیت اینه که گروه های تندروی زیادی توی اسرائیل هستن که معتقدن عبادتگاه سلیمان بنای مقدس دین یهودیته (همونطور که مثلا مکه بنای مقدس در دین اسلامه) و برای این که بازسازی بشه تلاش می کن، اما اینها ربطی به فریمیسونری نداره، و عکسی که ارائه شده صرفا مدل شبیه سازی شده عبادتگاه توی یک موزه ست

در رابطه با جمجه و استخوان ، اولا هیچ مطلبی ننوشته و صرفا جز علائم فراماسونری اورده اونم به دلیل اینکه افراد مهمی که ماسون بودن عضو فرقه جمجمه و استخوان هم بودن (اشتباه کرده در اینجا و منم منکرش نیستم)
البته برای این مدعا هم فقط به ویکی پدیا اکتفا نکرده و از cremationofcare هم منبع گذاشته .

اما اگر روی موضوع ریز بشیم میفهمیم که جمجمه و استخوان بجز بعضی تفاوت های کوچیک شباهت زیادی به فراماسنوری داره .
مثلا توی رده بندی گروه های مخفی که در سایت emancipationfromslavery جمجمه و استخوان دقیقا زیر فراماسونری قرار گرفته .

illuminati_tree.jpg

از افراد مهمی که توی این گروه عضون میشه جرج دبلیو بوش رو نام برد که در عین حال ماسون هم هست .

...جرج دبلیو بوش نیز از اعضای این گروه است. هنگامی که تیم راست از شبکۀ تلویزیونی NBC در جریان مبارزات انتخاباتی سال 2004، از بوش در این باره سؤال کرد وی پاسخ داد: «این یک موضوع سرّی است و من نمی توانم دربارۀ آن صحبت کنم». و هنگامی که مجری تلویزیون از وی سؤال کرد: «این پاسخ برای مردم آمریکا چه معنایی دارد؟» وی پاسخی نداد. مجری تلویزیون از جان کری که وی نیز عضو گروه مذکور است پرسید: «شما چه چیز بیشتری می توانید در این باره بگویید؟». وی گفت: «متأسفم، ای کاش می توانستم چیزهایی به شما بگویم که می توانستم آنها را به طور علنی بیان کنم».

منبع : انجمن جمجمه و استخوان - اسرار

عدد سیزده برای فراماسونری مقدس باشه یا نباشه توی نمادهای مختلفشون مثل طبقات هرم روی اسکناس 1 دلاری که از نماد های مهم فراماسونری هست استفاده شده .
همچنین تعداد تیرهایی که عقاب چاپ شده روی مهر ملی آمریکا داره و ستاره های شش گوشی که بالای سر عقاب هست 13 عدد هستند.

در ادامه و توضیح عدد 33 کتاب مطلب قابل تاملی رو گفته :

ذكر يك نكته ي مهم: بعد از ذكر علامات و اعداد مورد استفاده در فراماسونري، ذكر اين نكته ضروري به نظر مي رسد
كه براي تطبيق علامت هاي مذكور بر گروه ها و افراد، بايد همواره با احتياط برخورد كرد. زيرا در بعضي از مواقع، علامت
ها و لوگو هاي بعضي از شركت ها و سازمان ها در نقاط مختلف جهان، شبيه به علامت هاي فراماسونري هستند، اما همواره
نمي توان به اين سازمان ها برچسب ماسوني بودن زد. براي مثال بسياري از شركت ها و كانال هاي تلويزيوني و ماهواره
اي از نماد چشم در لوگوي خود استفاده مي كنند كه اين چشم، نماد بيننده و مخاطب تلويزيوني است و اين مطلب كاملاً
منطقي و قابل فهم است. بنابراين در اين حالت، چشم موجود در لوگو هاي مذكور، نشان دهنده ي ماسوني بودن اين كانال ها
نيست. همچنين چشم پزشكي ها و عينك سازي هايي كه در تبليغات خود از علامت چشم استفاده مي كنند نيز ماسوني
نيستند، چرا كه حرفه ي آن ها در ارتباط با چشم مي باشد. از سوي ديگر در بعضي از تصاوير هنري و معماري، ممكن است در
اثر روي هم افتادن خطوط، تصاوير متعددي شبيه به ستاره ي شش گوش و ستاره ي پنج گوشه ي معكوس پديد آيد كه اين
تصاوير نيز غيرعمدي بوده و نشان دهنده ي فراماسون بودن معماران اين بناها نيست.

مطالبی که در صفحه 21 ذکر شده هم کاملا واضح و درست هستند .
ماسون ها روی صفحه شطرنجی و انم برای هواخوری در کنار ماکت معبد سلیمان نایستادن !
چون طبق عقیده انحرافی ماسون ها و همچنین صهیونیست ها مسجد الاقصی روی بقایای معبد سلیمان بنا شده و لازمه که برای ساخت مجدد معبد مسجد الاقصی تخریب بشه !

در همین راستا تخریب مسجد الاقصی به وسیله اسراییل رو بخون

همچنین دو ستون بکار رفته در کنار در معبد سلیمان که نشانه بعد تاریک و روشنه در علائم ماسونی و کنگره آمریکا هم به وضوح دیده میشه .

به نقل از GCD :
صفحه 26، عبارت "بین 90 تا 95%" واقعا مسخرست! اکثر رئیس جمهور های آمریکا فریمیسون نبودن، فقط 14 نفر از رئیس جمهور های آمریکا فریمیسون بودن (که توی منبع دوم خود "کتاب" هم ذکر شده) و اون 14 نفر اینها بودن:
George Washington, James Monroe, Andrew Jackson, James Polk, James Buchanan, Andrew Johnson, James Garfield, William McKinley, Theodore Roosevelt ,Howard Taft, Warren Harding, Franklin Roosevelt, Harry Truman, Gerald Ford
آبراهام لینکلن ضد فریمیسونری نبوده و اتفاقا برای فریمیسون شدن درخواست داده، اما بعد از کاندیدا شدن برای رئیس جمهوری درخواستش رو کنسل کرده. هرچند که بعد از ترور شدنش بهش بالاترین درجه افتخاری داده شد
رونالد ریگان فریمیسون نبوده، اون عکس مربوط به اعطای درجه فریمیسونری افتخاریه که به ریگان اعطا شد
لیندون جانسون فریمیسون بوده ولی فقط اولین درجه رو گرفته
(منبع رسمی)

قبل از این کتاب به عکس مجسمه یادبود جورج واشنگتن اشاره میکنه که از لحاظ ظاهری (عریان بودن ، حالت دست ها و ...) تشابه زیادی با بز نماد شیطان پرستان داشته :

l.png

که دلیل دیگه ای برای مناسک مخفی و ماهیت شیطان پرستانه اعمال فراماسون های رده بالا محسوب میشه .
ولی گذشته از همه اینها به کتاب بیشتر به این دلیل گفته که 90 تا 95 درصد روسای جمهور آمریکا ماسون بودن که
اولا :
همه مثل جان اف کندی در سنخرانی هاشون از فراماسونری و نظام سرمایه داری انتقاد نکردن و درنتیجه حتی اگر عضو فراماسونری هم نبوده باشن حامی اون هستن .

ثانیا :
روسای جمهوری در آمریکا معمولا از پاسخ به این سوال که عضو فراماسونری هستید یا نه طفره میرن و مثل مورد بالا (انجمن جمجمه و استخوان) جواب واضحی به مردم نمیدن و اونو رد یا تایید نمیکنن .

گذشته از این حتی اگر از 44 رییس جمهور آمریکا هم 14 نفر عضو فراماسونری بوده باشن حداقل 50 سال از تاریخ 230 ساله آمریکا در دست ماسون ها بوده که مقدار قابل توجهی هست .

به نقل از GCD :
صفحات 27 الی 31 که به پنتاگرام در شهر واشینگتن میپردازه:
1. ابتدای صفحه 28 دقیقا یک تائید کننده دیگه حرف من مبنی بر اینه که فریمیسونری از پنتاگرام مستقیم استفاده می کنه و نه بافومت

همونطور که توی قسمت قبلی گفتم پنتاگرام بالا و پایین نداره و نمیشه صرفا بخاطر جهت یک پنتاگرام ماهیت اون رو کلا منتفی دونست .
گذشته از اون در ادامه با عکس زیر که میادین اطراف کاخ سفید رو نشون میده بار دیگه به صورت واضح نشون داده که پنتاگرام سرش رو به پایینه و بافمت تشکیل داده .

p.png

از خودت سوال کن چه معنی داره که توی نقشه ای هم علامت پنتاگرام رو به بالا (انسان به قول خودت) و هم پنتاگرام رو به پایین موجود باشه ؟ :-?
این تناقض نیست ؟!
پس جهت شمال و جنوب در این قسمت زیاد اهمیتی نداره .

بالا