• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

فراماسونری

mehrnoosh kamali

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
مدال المپیاد
--------------
پاسخ : فراماسونری

به نقل از White Lord August :
مسیله ای که وجود داره از نظر من خیلی لوس و مسخره و دوراز ذهن بودن این قضیس،اونقد چرت تو این ضمینه زیاده و بعضیام شدن سخنگو و مفهوم ساز برا فراماسونری و فوق تخصص ربط دادن چیزای نامربوط به هم و نتیجه گیری های یک جانبه که بحث درست راجبش شده تقریبا چیزی نزدیک به غیر ممکن،
اول که جون مادر بحث کنندگان اونایی که تاپیک رو نخوندن قبل از هر پست دیگه ای یبار این تاپیک رو از اول بخونید و بحث فرسایشی نسازید
دوم تا حدی حرف نئو برای گرفتن ادامه ی روند بحث مناسبه اما بازم مشکل همین بودن چرت زیاد و مطالب غلط و بیخود و بی مبنا در این ضمینس که برای معتبر بودن بحث نیاز به یک نفره مث فرشید که یکم اطلاعاتش زیاد باشه و دیدشم پا منبر رائفی پوری نباشه و هرچی میدونه از این مستندای از نون شب واجب تر برا ملت نباشه،و الا نتیجه درستی نمیده

در کل خیلی مفاهیم و نتایج مریخی و دور از ذهن و خارج از منطق بعضا تو این مسئلس که باور پذیر
+گاهی استدلالات در حد اینه که میگه فلانی با فلانی ساعت ۷:۱۵ امروز وقتی چراغ اتاق روشن بود داشتن نقشه ی قتل میکشیدن//
//امروز که امروزه،چند دقیقه پیشم ۷:۱۵ بوده و چراغ اتاقم روشنه پس فلانی و فلانی نقشه ی قتل میکشیدن.
+یسری چرت و پرت بی مبنا هم هست که فقط توقع نداشته باشین کسی باور کنه،سونیک و ماریو میشه فلان:| دیگه خیلی چرته:|
یا اینکه بی مبنا فقط عنوان میشه که رو ناخوداگاه اثر داره و تاثیرشم فولانه،خیلی بی مدرکه و توقع نداشته باشید با حرف من بخام بپذیرم
یا اینکه آهنگ فولان رو مولکولای فولان تاثیر داره،این حرف علم نیست،یک شبه علمه و قطعیت نداره و زیر سواله(ر.ک یکی از پستام تو تاپیک 'شایعات و مطالب نادرست، در انجمن اعتقادی)
هیچکس نخواست هر کسی هر حرفی زد کس دیگه ای اون رو بپذیره!
اگه نمی پذیرید هم دلیل نمی شه هیچکس نپذیره. :|
این اطلاعاتی که من گفتم یا درسته یا غلط اما دلیل نمی شه که شما هم حرفت حتما درست باشه و این ها خرافه و شایعه باشن!
به نظر من خوبه ادم نظر بقیه رو هم بشنوه و بهشون احترام بذاره.

N.Y.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

رفرنس به حرفای کوثر(درباره هالیوود)
زحمت ترجمه پای خودتون فقط اگه انگلیسیتون قوی نیس بدید یکی دیگه بد فهمی ایجاد نشه
http://www.abovetopsecret.com/forum/thread692259/pg1

AUGUST II_PRINCE OF SAMPA

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
ﻫﺎﺷﻤﯽ ﻧﮋﺍﺩ II
شهر
ﻣﺸﻬﺪ

به نقل از pejvak :
این پسته شما با کمی اغراق اسپمی بیش نیست
و اصن شما رو چه حسابی بر میداری میگی که مردم اطلاعاتتون پایینه حالا بصورته غیر مستقیم
و اینکه دید شمائم خلافه رائفی پوریه که نباید دوتاش باشه...بی طرف
بعدشم شما همینجوری کشکی تحقیقاته یه محققو اجزه نداری زیره سوال ببری اگرم میبری باید دلیل بیاری
و یه چیز دیگه اینکه با قسمته بلد حرفات شدیدا موافقم
(راستی تاپیک تاریخ تمدنه نه فلسفه و مغالطه و اینجور چیزا)
پست شما نیز ابر اسپمیست در نوع خود.
بر این حساب که هروقت کسی اومد و کاملا سیطره داشت بر این مسئله و دو سه سالی تحقیق کرده بود و منبعشم از این مستندای سه تا صد تومنی توهم توطئه نبود میشه گفت اطلاعات داره داره در این ضمینه،اطلاعات کسی که سورسش صرفا از منابع جهت دار باشه عملا ارزشی در بررسی نداره.
خلاف رائفی پور عملا بی طرفه ، هنوز متوجه تعریف کسی که محقق نامیده میشه نشدید.
محتوای اصلی پستم هم همون بود:د
نمیشه از هم تفکیکشون کرد، چون فلسفه بستر پذیرش عقل بشریه
هیچکس نخواست هر کسی هر حرفی زد کس دیگه ای اون رو بپذیره!
اگه نمی پذیرید هم دلیل نمی شه هیچکس نپذیره. :|
این اطلاعاتی که من گفتم یا درسته یا غلط اما دلیل نمی شه که شما هم حرفت حتما درست باشه و این ها خرافه و شایعه باشن!
به نظر من خوبه ادم نظر بقیه رو هم بشنوه و بهشون احترام بذاره.
میدونی اینطور نیستی که هرکی اومد هر حرفی زد بگی حق حرف زدن راجبش نیست چون میتونی بپذیری، اطلاعات دادن تو یک بحث یسری اصولی داره که از لازمه هاش منبع معتبر و درسته و اصولا نمیشه هرکی ی چیزی بگه ، باید در اصول پیش رفت و هرچی که در اصول قرار داشته باشه قابل پذیرشه،یکی بیاد بگه ماریو و فلان میشه فلان،منم برم دیکشنری بگردم کلمات رو با هم جفت کنم بد بگم فلان،بعد یکی بیاد بگه رو چینش مولکول های آب تاثیر داره اون یکی بگه رو چینش مولکولای بنزین تاثیر داره اون یکی بگه فولان،نمیشه هرکی هرچی حال کرد بگه و بعد بقیم نظر ندن ، نظر دادن راجبش مشکل نیست؛ پست دادن با مطالب بیخود و بی منبع حتی اگه درست باشه پذیرفتنی نیست و بهتره آدم به شعور بقیه احترام بذاره

mysterious queen

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان٣
شهر
مش‍‌هد

@آگوست:
بهتره از فکر دفاع بشه نه شخص و همین طور بهتره در مورد یه فکر(چه درست و چه غلط ) بحث بشه.
من به شخصه حرف های هیچ کدوم از سخنرانان در این زمینه و همین طور مستندها رو قبول ندارم و نمی کنم تا این که خودم به یه منبع معتبر و درست حسابی دست پیدا کنم.
کما اینکه در این مورد چندین کتاب که خود کتاب های فراماسون ها بوده رو مطالعه کردم و نمی شه گفت تمام حرف هایی که محققین در این زمینه می زنند غلطه.

(" تو پرانتز:"شما نمی تونین کل حرف های رائفی پور یا هر محقق دیگه رو زیر سوال ببرین( به طور کلی)چون اون می دونه که در مقابل تک تک کلماتی که می گه مسئوله.گاهی حرف می زنه و می گه این تحلیل منه،ممکنه تحلیلاش غلط باشه،کمااینکه برای ٢٠١٢ تمام چیزهایی که گفته بود نادرست بود.به صرف این که رائفی پور گفته نباید بگیم یه حرفی درسته یا غلطه، باید بریم دنبالش به درستی یا نادرستیش پی ببریم.)

در پست های چندین صفحه ی قبل من می تونین منابعم رو ببینید در صورتی که بقیه ی دوستان منبعی رو نذاشته بودن.
این که الان یه عده دارن خیلی جو می دن به ویژه در کشور ما توضیح واضحاته، اما اگه شما می گید نباید جهت دار حرف زد،خودتون هم نباید جهت دار سخن بگید.
باید وسط ایستاد و سخن گفت با منابع معتبر، نه کاملا قضیه رو رد کرد و نه اینکه خیلی بش دامن زد که حتی لوگوی شبکه ی خبر رو هم نماد فراماسونری گرفت( در این حد جوگیر:|)
+
لطفا منابع حرفاتون رو بذارید.

anymouse

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حلی 3
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
برق و قدرت

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از ▓anonymouse▓ :
27 صفحه قبل رو نخوندم ببینم که چی میگذره ولی این کتاب رو می ذارم بخونین :

http://wdl.persiangig.com/pages/download/?dl=http://eltraco.persiangig.com/Freemasonry-Dajjal-of-Apocalypse.pdf

قدیمی هست ولی به درد می خوره
خب باید میخوندی، چون در اون صورت میفهمیدی که توی کل 27 صفحه قبل که مساویه با 527 پست، سر ادعا های همین کتاب و امثالهم بحث می کردیم :|

اینجا قراره خودمون استدلال کنیم و اطلاعات بدیم، نه این که یک کتاب کاملا یک طرفه رو بذاریم روی میز که "خب دیگه، این کتاب برای ما فکر کرده، اینم اطلاعات"

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

:))
خوشم میاد تمام منابعی که تا به حال تو این تاپیک ارائه شده رو درجا و تو یک کلام میگی غلطه !
در عین حال مثل همیشه مدعی بحث منطقی هم هستی !
البته میدونم که تو تمام ۲۴۹ صفحه ای که این دوستمون توی این کتاب گذاشته رو تو ۲ روز خوندی و به همچین نتیجه ای رسیدی :-"

این عکس هم فوتوشاپه حتما !
bush_masonic_texaspublicschool.jpg

به نقل از ▓anonymouse▓ :
27 صفحه قبل رو نخوندم ببینم که چی میگذره ولی این کتاب رو می ذارم بخونین :
http://wdl.persiangig.com/pages/download/?dl=http://eltraco.persiangig.com/Freemasonry-Dajjal-of-Apocalypse.pdf
قدیمی هست ولی به درد می خوره

کتابی که واسه دانلود گذاشتی بسیار جامع و عالی هست .
نگران این ۲۷ صفحه هم نباش . در تمام صفحاتش بحث مثل همین صفحه است و با نخوندنشون هیچ چیزی رو از دست ندادی .

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از NEO :
:))
خوشم میاد تمام منابعی که تا به حال تو این تاپیک ارائه شده رو درجا و تو یک کلام میگی غلطه !
در عین حال مثل همیشه مدعی بحث منطقی هم هستی !
البته میدونم که تو تمام ۲۴۹ صفحه ای که این دوستمون توی این کتاب گذاشته رو تو ۲ روز خوندی و به همچین نتیجه ای رسیدی :-"

این عکس هم فوتوشاپه حتما !
bush_masonic_texaspublicschool.jpg
ببین فرزند، من از اولین صفحه این تاپیک همینجا بودم و تا جایی که تونستم به اکثر پست ها و عمده ترین استدلال هایی که میشه جواب دادم
پستام توی تمام صفحه ها هست، اینجوری نیست که 27 صفحه ساکت بوده باشم و یهو بیام بگم هرچی میگین غلطه!

مطالب این فایل pdf عمدتا توی این تاپیک بحث شدن، اما خب پایه استدلال ها فرق می کنه! مثلا امثال شماها و این pdf بر اساس چیزایی مثل "آمریکا بده، اکثر بنیانگذارای آمریکا فریمیسون بودن، پس فریمیسونری بده" یا با تفسیر احادیث دینی و بخصوص استدلال تعمیم جزء به کل، تعمیم کل به جزء (اونم با استفاده از شباهت های جزئی نمادها)، استفاده از متریال های غیر دقیق برای استلال و... نتیجه گیری می کنید
من بر اساس سوالات پایه ای مثل این که که فریمیسونری اساسا چی هست؟ طرز کارش چیه؟ آیا اعضاش لزوما از یک دکترین ارائه شده توی لژ ها برای کارهای خارج از لژ پیروی می کنن یا نه؟ اگه آره توی چه زمینه هایی؟ چه چیزهایی که درباره نحوه عضو گیری، نمادها، تاریخ و... میگن درسته و چه چیزهایی غلط؟ و درکل با پایه هایی از این قبیل استدلال می کنم

مثلا همین فایل pdf که تو "بسیار جامع و عالی" توصیفش می کنی، توی اولین بخش شروعش گفته:
"یکی از بزرگترین اهداف گروه های ماسونی این است که زمینه را برای حکومت فردی از بین ماسون ها با عنوان نمادین ضد مسیح یا به تعبیر بعضی از گروه های ماسونی فرعون جدید آماده کنند"
یک پاراگراف بعد گفته
"این افراد و گروه ها به این اجتماعات پنهان و اسرار آمیز نیاز دارند چرا که اعمالشان شیطانی است و بایستی از چشم جهانیان به دور بماند"

دقیقا اولین بخش که با سوال پایه ای "فریمیسونری چیست؟" اول گفته هدفشون فلانه، بعد هم استدلال کرده که چون شیطانی هستن مخفی ان! واقعا تو این رو یک مطلب بی طرف میدونی که فریمیسونری رو بی تعصب و واقع بینانه بررسی کرده؟
مطلبی که مقدمش ذهنت رو به این سمت میبره که موضوع بحث چیز بدیه و بعد هم با استدلال های بچه گانه خودش رو توجیح می کنه

× درباره اون عکس هم، من درباره این چیزی نمیدونم و الان هم که چند image search کردم 40 نتیجه اول فقط به سایت های توطئه گرا و... لینک شده بود، ولی خب نفی نمی کنم که خیلی از افراد چه رده بالای حکومتی و چه رده پایین توی آمریکا و خیلی کشورا (حتی همین مالزی) فریمیسون هستن! اصن جرج واشنگتن و بن فرانکلین و آدامز و... همه فریمیسون بودن!
منتهی میگم این استدلال که "بوش فریمیسونه پس فریمیسونری بده" یا "بوش فریمیسونه، بوش رئیس جمهور آمریکاس، پس فریمیسونا آمریکا رو کنترل می کنن / آمریکا بده، فریمیسونری = آمریکا، پس فریمیسونری بده" غلطه! واقعا درک این یک خط و نیم به اندازه 570 پست طول می کشه؟

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

بزار یه داستان کوتاه تعریف کنم[nb]البته تو که نظرت اینه که فقط حرف تو درسته، درنتیجه واسه بقیه ای که دوست دارن خودشون فکر کنن و استقلال استدلال داشته باشن[/nb]:

GDVD از GCD می پرسه GPS چیه؟
GCD میگه چیز شیطانی و خبیثیه که هدفش کنترل آدم های روی زمینه

GDVD می پرسه :-s وای! چجوری؟ بیشتر توضیح بده
GCD میگه GPS عموما یک چیز مربع یا مستطیل شکله که البته گروه های مختلف دیگه ای هم داره، که ممکنه به شکل های دایره و بیضی، دو خط موازی یا مثلث و لوزی هم باشن. خیلی وقت ها هم نماد های عددی استفاده می کنه، مثلا اعداد دنباله فیبوناچی یا اعدادی که جمع و ضرب یا تفریق و تقسیمشون بشه یکی از دنباله های فیبوناچی
GPS ها خدای تو رو نمیپرستن، عوضش شیطون تو رو میپرستن، خون میخورن و...

بعد چندتا عکس از تانک نشون میده و میگه ببین مثلا این توش از نماد مستطیل GPS استفاده شده و خروجی لوله تانک هم به شکل دایره شیطانی GPS هست، shell های بیضی شکل که نوکشون به شکل مثلث خبیث GPS طراحی شده شلیک می کنه و باعث کشتن آدم ها میشه
طول این تانک 12 متره و عرضش 6 متر، حالا با استفاده از تکنیک "تقسیم" طول رو به عرض تقسیم می کنیم که نتیجه میشه 2
2 یکی از اعداد مقدس GPS هست! تازه همین 2 رو هم اگه به خودش تقسیم کنی میشه 1 که دوبار توی دنباله فیبوناچی (که اعداد مقدس GPS ها هستن) تکرار شده، و اگه از خودش کم کنی میشه 0 که اولین عدد مقدس GPS هاست

GDVD میگه :-s وای یعنی GPS ها آدم می کشن؟ برای چی؟
GCD میگه آره، این یک رسم باستانی قربانی کردنه که از دوران ماقبل تاریخ به جا مونده. بعد هم چند عکس از نقاشی های دیواری غارهای باستان نشون میده که با نیزه هایی که دسته گرد و سر مثلثی دارن به حیوونا حمله میشه

GDVD میگه ولی خب یک مثال که کافی نیست
GCD چند عکس از ریل قطار از جیبش در میاره و میگه این چیه؟ ریل قطار که توسط GPS ها به شکل دو خط موازی طراحی شده و واگن های مستطیل شکل که چرخ های گرد دارن روش حرکت می کنن

GDVD میگه خب این که خوبه، نه؟
GCD چند عکس از قطار هایی که تصادف کردن یا از ریل خارج شدن نشون میده و میگه "نه، قطار هم یک وسیله شیطانیه که ساخته شده برای قربانی کردن انسانها. این که وقتی قطار از ریل خارج میشه سرنشیناش میمیرن هم برای اینه که GPS ها هرکسی رو که از مسیرشون خارج بشه می کشن"

GDVD که از اینهمه اطلاعات موثق (!) که تا الان نمیدونسته تعجب کرده، میپرسه :-? ولی خب خونه های من هم مربع شکله، پنجره هاش مثلثیه و جلوش یک میدونه که به شکل دایره ست، پلاک خونمون هم 233 هست، ینی من GPS ام؟ :-s
GCD جواب میده؛ نه، ولی GPS ها اینقدر قوی و سازمان یافته هستن که توی ضمیر ناخودآگاهمون نفوذ می کنن و باعث میشن ما از نماد هاشون استفاده کنیم. گذشته از اون خیلی از معمار ها GPS هستن و عمدا همه چیز رو با نماد های خودشون طراحی می کنن که ما جذبشون بشیم، الانم اگه نیای طرف ما ناخودآگاه جذبشون میشی

اصن میدونستی تو کشور GFLOPPY که کشور بدیه 10 تا از 15 تا رئیس جمهورشون GPS هستن؟ بعد 4تا عکس نشون میده از رئیس جمهورای کشور GFLOPPY که 2 تا چشم و 2 تا گوش و یک دماغ و دهن دارن روی صندلی گرد و پشت میز مستطیلی نشستن درحالی که تاریخ تقویم روی میز 5/8/1377 هست.
بعد میگه همه ما میدونیم که دایره و مستطیل اشکال شیطانی GPS هاست و عددای 2 (چشم و گوش) یک (دماغ و دهن) 5، 8، 377 و 1 (توی تاریخ) از اعداد مقدس دنباله فیبوناچی هستن!

GDVD که شدیدا ترسیده، میگه :-ss وای نه! ینی منم آدم کش میشم؟ نمیخوااام! خب الان باید چیکار کنم که GPS نشم؟
GCD یا یک حالت اعتماد به نفس دار میگه فعلا GPS ها خیلی قوی ان و دارن جهان رو کنترل می کنن.
اما تو الان که فهمیدی چی هستن باید حواست رو جمع کنی، هرجا مربع، مستطیل، دایره، بیضی، مثلث یا لوزی دیدی یا به اعداد فیبوناچی برخورد کردی مواظب باشی
و ×این قسمت سانسور شد×

GDVD میگه: آها! آخ جون 8-> بعد هم خوشحال از این که اینهمه اطلاعات 100% صحیح و علمی و منطقی راجع به GPS های خبیث به دست آورده، میره که دنباله های فیبوناچی رو حفظ کنه تا به دام GPS های خبیث نیافته 8->

×_×_×_×_×_×_×_×_×_×

در همین لحظه، 300 متر اونورتر GUSB از Galaxy میپرسه GPS چیه؟ Galaxy میگه "تا جایی که من میدونم یه سیستم ماهواره ایه که مختصاتت رو روی زمین حساب می کنه و میتونه روی نقشه به صورت لحظه ای نشونت بده تا گم نشی. ولی خب خودتم تحقیق کن، اگه هم میخوای بیشتر بدونی میتونی بری www.en.wikipedia.org/wiki/GPS و راجع بهشون بخونی"
GUSB میگه ;;) ممنون Galaxy و میره که راجع به GPS بیشتر بدونه

*[nb]& پست های متوالی در صورت طولانی بودن یا گستردگی بحث به صورتی که دو رویه موازی رو در پیش بگیره عمدتا ترکیب نمیشه[/nb]
**[nb]این دیگه نهایت تلاشم برای این بود که جریانات رو توی یک داستان خیلی ساده و قابل فهم برای متفکرین تمام سنین توضیح بدم![/nb]

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از GCD :
ببین فرزند، من از اولین صفحه این تاپیک همینجا بودم و تا جایی که تونستم به اکثر پست ها و عمده ترین استدلال هایی که میشه جواب دادم
پستام توی تمام صفحه ها هست، اینجوری نیست که 27 صفحه ساکت بوده باشم و یهو بیام بگم هرچی میگین غلطه!

مطالب این فایل pdf عمدتا توی این تاپیک بحث شدن، اما خب پایه استدلال ها فرق می کنه! مثلا امثال شماها و این pdf بر اساس چیزایی مثل "آمریکا بده، اکثر بنیانگذارای آمریکا فریمیسون بودن، پس فریمیسونری بده" یا با تفسیر احادیث دینی و بخصوص استدلال تعمیم جزء به کل، تعمیم کل به جزء (اونم با استفاده از شباهت های جزئی نمادها)، استفاده از متریال های غیر دقیق برای استلال و... نتیجه گیری می کنید
من بر اساس سوالات پایه ای مثل این که که فریمیسونری اساسا چی هست؟ طرز کارش چیه؟ آیا اعضاش لزوما از یک دکترین ارائه شده توی لژ ها برای کارهای خارج از لژ پیروی می کنن یا نه؟ اگه آره توی چه زمینه هایی؟ چه چیزهایی که درباره نحوه عضو گیری، نمادها، تاریخ و... میگن درسته و چه چیزهایی غلط؟ و درکل با پایه هایی از این قبیل استدلال می کنم

مثلا همین فایل pdf که تو "بسیار جامع و عالی" توصیفش می کنی، توی اولین بخش شروعش گفته:یک پاراگراف بعد گفته
دقیقا اولین بخش که با سوال پایه ای "فریمیسونری چیست؟" اول گفته هدفشون فلانه، بعد هم استدلال کرده که چون شیطانی هستن مخفی ان! واقعا تو این رو یک مطلب بی طرف میدونی که فریمیسونری رو بی تعصب و واقع بینانه بررسی کرده؟
مطلبی که مقدمش ذهنت رو به این سمت میبره که موضوع بحث چیز بدیه و بعد هم با استدلال های بچه گانه خودش رو توجیح می کنه

× درباره اون عکس هم، من درباره این چیزی نمیدونم و الان هم که چند image search کردم 40 نتیجه اول فقط به سایت های توطئه گرا و... لینک شده بود، ولی خب نفی نمی کنم که خیلی از افراد چه رده بالای حکومتی و چه رده پایین توی آمریکا و خیلی کشورا (حتی همین مالزی) فریمیسون هستن! اصن جرج واشنگتن و بن فرانکلین و آدامز و... همه فریمیسون بودن!
منتهی میگم این استدلال که "بوش فریمیسونه پس فریمیسونری بده" یا "بوش فریمیسونه، بوش رئیس جمهور آمریکاس، پس فریمیسونا آمریکا رو کنترل می کنن / آمریکا بده، فریمیسونری = آمریکا، پس فریمیسونری بده" غلطه! واقعا درک این یک خط و نیم به اندازه 570 پست طول می کشه؟

تو دقیقا همون آدمی هستی که به شدت تاکید داره فراماسونری یک تشکیلات مخفی هست و با استناد به همین گفته بارها صحبت هایی که علیه این فرقه شده رو نفی کردی !
اگر اینطور که تو میگی این فرقه فوق مخفی هست پس تو از کجا این همه راجب بهشون اطلاعات موثق و دسته اول داری که باعث میشه در برابر هرچی علیه ماسون گفته میشه یه خط قرمز بزرگ بکشی و بگی غلطه ؟!
(به گروه گرافیک بگو یه نماد با مضمون عدد ۲۷ و فراماسونری واست بسازن چون واقعا داری حروم میشی این وسط !)

مثل همیشه در دفاع کورکورانه و بی چون و چرات از این فرقه عاملی که مرتبا به چشم میخوره کژ فهمی ها و در اکثر موارد نافهمی هایی هست که توجیه ماهیت و اهداف این فرقه واست ایجاد کرده .
چیزی که به قول خودت توی این ۲۷ صفحه همیشه باهاش دست به گریبان بودی و هربار با مطرح شدن همین سوالات بنیادی که فراماسونری چی هست و هدفش چیه جوری سعی در متعادل کردن بحث به نفع خودت داشتی .
در اکثر موارد با نفی کامل و همیشگی و ادعای اینکه منابعی که ارائه میشه بی طرف نیستن و در پاره ی دیگه ای از موارد صبر کردن برای برای بیرون کشیدن مو از ماست و در نتیجه زیر سوال بردن کل یا اصل مطلبی که علیه فرامساونری حرف میزنه .
در مجموع هر فایلی حالا میخواد صوتی یا تصویری باشه یا نوشتاری کوچکترین چیزی علیه فراماسونری بگه غلط و خلاف واقع هست .
احساس کاذبی که حضورت تو این ۲۷ صفحه بهت دست داده اینه که چون من در کل بحث بودم و مشارکت داشتم پس هرچی که من میگم درسته !
سوالتی که من و بقیه قبلا مطرح کردن کاملا واضح هست :

چرا که این انجمن برادری اینقدر نمادگراست ؟
چطوره که این انحمن برادری از ابداء کنندگان نظریه "نظم نوین جهانیه"؟ (که علی رغم اسم به ظاهر گول زنندش هدفش کنترل جهان به دست ماسون هاست)
اصلا چطوره که این انجمن برادری اینقدر سازمان یافته ، گسترده و ثروتنمده ؟
گذشته از اون این انجمن به اصطلاح برادری هدفش چیه ؟ چرا این انجمن ۲۵۰ سال قدمت داره ؟

اما اصرار بیش از اندازه تو در دوست و برادر بودن ماسون مسئله ی بسیار قابل تاملی هست !
تو تا به یک درک درست از سیستم حکومتی ۳۰۰ ساله ی آمریکا و اینکه ماسون ها در کجای این سیستم جای دارن نرسی هیچ کاری از دست من بر نمیاد .

در رابطه با داستان : ادامش بده شاید یه ۲۷ صفحه دیگه هم تونستی بنویسی ;))
در مجموع مثل همیشه نویسنده خوب و خواننده ی بسیار بدی هستی !

@mirrez@

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد یک
شهر
مشهد

که مسلمه اینه که این انجمن وجود داره و بالاخره دیدگلدیدگاه های خودشو داره
مهم اینه که افراط و تفریط دراین زمینه که توسط.عده ای انجام میشه نشه
نه این قدر وصف و لعاب دادن عده ای
نه ابن طور که عده ای اصلا قبولش ندارن و میگن اهداف این گروه فلانه و ...

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از NEO :
تو دقیقا همون آدمی هستی که به شدت تاکید داره فراماسونری یک تشکیلات مخفی هست و با استناد به همین گفته بارها صحبت هایی که علیه این فرقه شده رو نفی کردی !
البته فریمیسونری مخفی نیست، همه میدونن که وجود داره و فریمیسون ها هم اجباری بر مخفی کردن این که فریمیسون هستن ندارن، محل لژ ها هم کاملا مشخصه! صرفا دسترسی بهش محدود به افراد عضوه!
اما خب، هر انجمنی که دسترسی محدود (به قولی مخفی) داره لزوما شیطانی و پلیده؟

×_×_×_×_×_×_×_×_×

اما در این مورد؛ ببین اول درباره مفهوم انجمن های برادری بگم
انجمن های برادری یا خواهری (fraternity یا sorority کلا یه فرم تعریف شده روابط اجتماعی هستن که مخصوصا توی آمریکا و اروپا زیاد اجرا میشن (از دبستان و اینا گرفته تا دانشگاه)لیست انجمن های دانشگاهی آمریکای شمالی و توی دانشگاه ما هم چند تا هست
انجمنا چند ویژگی شاخص دارن: یک این که برای عده خاصی هستن (مثلا فقط دخترا یا فقط پسرا یا فقط کسایی که قدشون بالای 175 هست یا...)
دو این که معمولا قوانین عجیب و غریب برای عضویت یا رفتار دارن، مثلا این که چه میدونم واسه عضو شدن طرف باید لخت بشه و بپره تو آب یخ، یا یک راز مهم رو به بقیه بگه، یا 100 تا مساله ریاضی حل کنه (برای geek club ها معمولا)
و سه راز داری، یعنی این که افرادی که عضو نیستن ابدا نمیتونن از جلسه ها با خبر بشن
به نقل از NEO :
سوالتی که من و بقیه قبلا مطرح کردن کاملا واضح هست :

1. چرا که این انجمن برادری اینقدر نمادگراست ؟
2. چطوره که این انحمن برادری از ابداء کنندگان نظریه "نظم نوین جهانیه"؟ (که علی رغم اسم به ظاهر گول زنندش هدفش کنترل جهان به دست ماسون هاست)
3. اصلا چطوره که این انجمن برادری اینقدر سازمان یافته ، گسترده و ثروتنمده ؟
4. گذشته از اون این انجمن به اصطلاح برادری هدفش چیه ؟ چرا این انجمن ۲۵۰ سال قدمت داره ؟
1. نمادگرایی به اون روشی که فکر میشه که برای گسترش تفکر و اینجورچیزهاست استفاده نمیشه، این که فریمیسونری نمادهای مختلف داره برای اینه که (پایین توضیح میدم)

2. فریمیسونری ابدا مبدع "نظم نوین جهانی" نیست، چون اصلا نظم نوین جهانی یک چیز ثابت نیست!
نظم نوین جهانی[nb]نظم نوین جهانی در سیاست و تاریخ - ویکی پدیا[/nb] صرفا یک عنوان برای هر تغییر مهم و چشمگیر توی نظام تاریخی/سیاسی جهانه
مثلا بعد از جنگ جهانی دوم که کل مرزها جابجا شد، دو ابرقدرت هرکدوم 1/4ام جهان رو گرفتن و در رقابت بودن با دوره قبلش که آلمان داشت میشد یک ابرقدرت و آمریکا و شوروی هنوز مطرح نبودن، عوضش بریتانیا ابرقدرت بود، کاملا تفاوت داره!
نظام حاکم بر جهان عوض شده، پس میشه نظم نوین جهانی
اما اون یکی نظم نوین جهانی (تئوری توطئه) [nb]ویکی پدیا[/nb] یک چیز جداست که درحال حاضر بر اساس حرف جورج هربرت واکر بوش [nb]This is an historic moment. We have in this past year made great progress in ending the long era of conflict and cold war. We have before us the opportunity to forge for ourselves and for future generations a new world order, a world where the rule of law, not the law of the jungle, governs the conduct of nations. When we are successful, and we will be, we have a real chance at this new world order, an order in which a credible United Nations can use its peacekeeping role to fulfill the promise and vision of the U.N.'s founders. We have no argument with the people of Iraq. Indeed, for the innocents caught in this conflict, I pray for their safety.
[/nb] بهش استناد میشه
درحالی که هربرت این رو بعد از فروپاشی شوروی و به مناسبت سال جدید میلادی گفت، که توی سال گذشته یک دوره طولانی جنگ سرد و مشکلات رو پشت سر گذاشتیم و الان فرصت این رو داریم که برای نسل جدید یک "نظم نوین جهانی" به وجود بیاریم، جهانی که توش قانون حکم فرما باشه و...
الان یک لحظه فکر کن؛ کدوم بیشتر با عقل جور میاد؟

این که جورج هربرت بوش، یک سیاستمدار، بعد از پایان جنگ سرد (که مسلما نظامش با زمان جنگ سرد تفاوت داشته) از اصطلاح سیاسی نظم نوین جهانی برای حرف زدن راجع به تغییرات استفاده کنه

یا این که یک گروه هزاران ساله که دارن برای در دست گرفتن جهان تلاش می کنن و هنوز موفق نشده و تنها کاری که کرده پر کردن در و دیوار با نماداش بوده؟

3. اینو هم قبلا گفتم؛ فریمیسونری بیش از 6 میلیون عضو داره که هرکدوم سالانه باید بین 200 دلار تا 10000 دلار (با توجه به لژ، درجه و...) حق عضویت بدن
و از اون گذشته خیلی از اعضا هم کمک های بلاعوض میدن، اونم مبالغ بالا مثلا 100000، 500000 دلار و...
بعد یه سری لژا هم صنایع دستی میفروشن، مثلا انگشترای درجه های مختلف، کلا فریمیسونر هایی که شاخه crafting رو انتخاب می کنن از اینجور چیزا زیاد دارن
و خب خرج های زیادی هم نداره، اما اونقدرا هم پولدار نیستا :D بنده خداها همه پولاشون خرج هزینه های لژ ها و پذیرایی ها و اینا میشه، میدونم که میگم

4. برای بار هزارم: هدفش برادریه (توضیحاتی که دادم درباره fraternity ها رو بخون) و اولا بیشتر از 250 سال قدمت داره، ثانیا من ارتباط قدمت رو با شیطانی بودن درک نمی کنم! اما خب بخاطر این حدود 500-600 سال به شکل امروزیش مونده که دوره قرون وسطی حتی وجودش هم مخفی بود، در نتیجه موند. رنسانس خیلی از نجیب زاده ها هم عضو شدن و حمایت کردن، در نتیجه موند. و دوره مدرن هم که الان 250 ساله به همین شکل امروزیشه :D یعنی وجودش عمومی اما اطلاعات خصوصی، خلاصه چیز عجیبی نیست که قدمت داره

و اما درباره درجات: ببین درجات اینجوری که فکر می کنی، برای اثرگذاری یا خودنمایی و.. نیستن!
توی فریمیسونری، فریمیسونرها اساسا همدیگه رو با درجه و شماره میشناسن (البته از درجه 10 به بعد فریمیسون میتونه اسم استفاده کنه)
حالا، فریمیسونرها دو شاخه اصلی york rite و scottish rite دارن، که هرکدوم از اینا نشان کلی خودشو داره (اسکاتیش عقاب دوسر تاجداره و یورک یه بیلبیلک گرد که 4 تا پر داره)
بعد از این گذشته، به ازای هر چند مرحله یک درجه خاص هست، که مثلا برای درجه یک تا 3 توی هر دو شاخه، گونیا و پرگار معروف استفاده میشه اما گونیا و پرگار درجه 2 با 3 مثلا، فرق داره
که البته همینقدر میگم که درجه 3 اومیه که هر دو پای پرگار کاملا جلوی گونیاست اما درجه 2 یکیش پشت گونیاست و یکی روش

بعد از درجه 3 تکثر نمادا شروع میشه، مثلا درجه 5 york یک کتابه که گونیا و پرگار داره اما درجه 5 scottish یه پرگاره که شاقول ازش آویزونه
بعد حالا هرکدوم از اینا هم با توجه به حرفه ای که فرد برای خودش انتخاب کرده نماداشون عوض میشه، مثلا بیلبیلکی که crafter درجه 5 اسکاتیش از شاقولش آویزنه، با بیلبیلک poet درجه 5 scottish فرق داره
و نهایتا شماره فرد و لژ که همراه نماد ارائه میشه

علت این که خارج از لژ نمادها استفاده میشن، معمولا برای اینه که فریمسونرها خارج از لژ همدیگه رو بشناسن، اینجوری که نماد مثلا انگشتر طرف رو نگاه کنی میفهمی که مال کدوم شاخه ی چه لژیه، حرفش چیه، و درجش چیه
از طرفی هم به علت این شاخصایی که گفتم، نماد یک فریمیسون یه جور امضاشه، برای همین ممکنه خارج از لژ توی بعضی جاها استفاده بشه

به نقل از NEO :
اما اصرار بیش از اندازه تو در دوست و برادر بودن ماسون مسئله ی بسیار قابل تاملی هست !
قابل تامل و ساده؛ چون میدونم چی الکیه و چی درست!
مثلا این که فریمیسونری دنبال نظم نوین جهانی برای حکومت دجال هست رو میدونم غلطه چون این صرفا یک حدسه که با اطلاعات غیر حدسی که دارم تناقض داره
اما چیزی مثل این که توی قانون فریمیسونری هست که اگه اسرار فاش بشه زبون رو میکشن بیرون رو میدونم که درسته و میگم که درسته

ببین من نه میگم فریمیسون ها دوست و برادر بقیه دنیا هستن و باید دست بندازیم دور گردن هم و بستنی بخوریم، نه میگم دشمنن، صرفا میگم چیزی که تو فکر می کنی هست، نیست و کاری هم باهاشون نداره

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از GCD :
البته فریمیسونری مخفی نیست، همه میدونن که وجود داره و فریمیسون ها هم اجباری بر مخفی کردن این که فریمیسون هستن ندارن، محل لژ ها هم کاملا مشخصه! صرفا دسترسی بهش محدود به افراد عضوه!
اما خب، هر انجمنی که دسترسی محدود (به قولی مخفی) داره لزوما شیطانی و پلیده؟

اما در این مورد؛ ببین اول درباره مفهوم انجمن های برادری بگم
انجمن های برادری یا خواهری (fraternity یا sorority کلا یه فرم تعریف شده روابط اجتماعی هستن که مخصوصا توی آمریکا و اروپا زیاد اجرا میشن (از دبستان و اینا گرفته تا دانشگاه)لیست انجمن های دانشگاهی آمریکای شمالی و توی دانشگاه ما هم چند تا هست
انجمنا چند ویژگی شاخص دارن: یک این که برای عده خاصی هستن (مثلا فقط دخترا یا فقط پسرا یا فقط کسایی که قدشون بالای 175 هست یا...)
دو این که معمولا قوانین عجیب و غریب برای عضویت یا رفتار دارن، مثلا این که چه میدونم واسه عضو شدن طرف باید لخت بشه و بپره تو آب یخ، یا یک راز مهم رو به بقیه بگه، یا 100 تا مساله ریاضی حل کنه (برای geek club ها معمولا)
و سه راز داری، یعنی این که افرادی که عضو نیستن ابدا نمیتونن از جلسه ها با خبر بشن1. نمادگرایی به اون روشی که فکر میشه که برای گسترش تفکر و اینجورچیزهاست استفاده نمیشه، این که فریمیسونری نمادهای مختلف داره برای اینه که (پایین توضیح میدم)

2. فریمیسونری ابدا مبدع "نظم نوین جهانی" نیست، چون اصلا نظم نوین جهانی یک چیز ثابت نیست!
نظم نوین جهانی[nb]نظم نوین جهانی در سیاست و تاریخ - ویکی پدیا[/nb] صرفا یک عنوان برای هر تغییر مهم و چشمگیر توی نظام تاریخی/سیاسی جهانه
مثلا بعد از جنگ جهانی دوم که کل مرزها جابجا شد، دو ابرقدرت هرکدوم 1/4ام جهان رو گرفتن و در رقابت بودن با دوره قبلش که آلمان داشت میشد یک ابرقدرت و آمریکا و شوروی هنوز مطرح نبودن، عوضش بریتانیا ابرقدرت بود، کاملا تفاوت داره!
نظام حاکم بر جهان عوض شده، پس میشه نظم نوین جهانی
اما اون یکی نظم نوین جهانی (تئوری توطئه) [nb]ویکی پدیا[/nb] یک چیز جداست که درحال حاضر بر اساس حرف جورج هربرت واکر بوش [nb]This is an historic moment. We have in this past year made great progress in ending the long era of conflict and cold war. We have before us the opportunity to forge for ourselves and for future generations a new world order, a world where the rule of law, not the law of the jungle, governs the conduct of nations. When we are successful, and we will be, we have a real chance at this new world order, an order in which a credible United Nations can use its peacekeeping role to fulfill the promise and vision of the U.N.'s founders. We have no argument with the people of Iraq. Indeed, for the innocents caught in this conflict, I pray for their safety.
[/nb] بهش استناد میشه
درحالی که هربرت این رو بعد از فروپاشی شوروی و به مناسبت سال جدید میلادی گفت، که توی سال گذشته یک دوره طولانی جنگ سرد و مشکلات رو پشت سر گذاشتیم و الان فرصت این رو داریم که برای نسل جدید یک "نظم نوین جهانی" به وجود بیاریم، جهانی که توش قانون حکم فرما باشه و...
الان یک لحظه فکر کن؛ کدوم بیشتر با عقل جور میاد؟

این که جورج هربرت بوش، یک سیاستمدار، بعد از پایان جنگ سرد (که مسلما نظامش با زمان جنگ سرد تفاوت داشته) از اصطلاح سیاسی نظم نوین جهانی برای حرف زدن راجع به تغییرات استفاده کنه

یا این که یک گروه هزاران ساله که دارن برای در دست گرفتن جهان تلاش می کنن و هنوز موفق نشده و تنها کاری که کرده پر کردن در و دیوار با نماداش بوده؟

3. اینو هم قبلا گفتم؛ فریمیسونری بیش از 6 میلیون عضو داره که هرکدوم سالانه باید بین 200 دلار تا 10000 دلار (با توجه به لژ، درجه و...) حق عضویت بدن
و از اون گذشته خیلی از اعضا هم کمک های بلاعوض میدن، اونم مبالغ بالا مثلا 100000، 500000 دلار و...
بعد یه سری لژا هم صنایع دستی میفروشن، مثلا انگشترای درجه های مختلف، کلا فریمیسونر هایی که شاخه crafting رو انتخاب می کنن از اینجور چیزا زیاد دارن
و خب خرج های زیادی هم نداره، اما اونقدرا هم پولدار نیستا :D بنده خداها همه پولاشون خرج هزینه های لژ ها و پذیرایی ها و اینا میشه، میدونم که میگم

4. برای بار هزارم: هدفش برادریه (توضیحاتی که دادم درباره fraternity ها رو بخون) و اولا بیشتر از 250 سال قدمت داره، ثانیا من ارتباط قدمت رو با شیطانی بودن درک نمی کنم! اما خب بخاطر این حدود 500-600 سال به شکل امروزیش مونده که دوره قرون وسطی حتی وجودش هم مخفی بود، در نتیجه موند. رنسانس خیلی از نجیب زاده ها هم عضو شدن و حمایت کردن، در نتیجه موند. و دوره مدرن هم که الان 250 ساله به همین شکل امروزیشه :D یعنی وجودش عمومی اما اطلاعات خصوصی، خلاصه چیز عجیبی نیست که قدمت داره

و اما درباره درجات: ببین درجات اینجوری که فکر می کنی، برای اثرگذاری یا خودنمایی و.. نیستن!
توی فریمیسونری، فریمیسونرها اساسا همدیگه رو با درجه و شماره میشناسن (البته از درجه 10 به بعد فریمیسون میتونه اسم استفاده کنه)
حالا، فریمیسونرها دو شاخه اصلی york rite و scottish rite دارن، که هرکدوم از اینا نشان کلی خودشو داره (اسکاتیش عقاب دوسر تاجداره و یورک یه بیلبیلک گرد که 4 تا پر داره)
بعد از این گذشته، به ازای هر چند مرحله یک درجه خاص هست، که مثلا برای درجه یک تا 3 توی هر دو شاخه، گونیا و پرگار معروف استفاده میشه اما گونیا و پرگار درجه 2 با 3 مثلا، فرق داره
که البته همینقدر میگم که درجه 3 اومیه که هر دو پای پرگار کاملا جلوی گونیاست اما درجه 2 یکیش پشت گونیاست و یکی روش

بعد از درجه 3 تکثر نمادا شروع میشه، مثلا درجه 5 york یک کتابه که گونیا و پرگار داره اما درجه 5 scottish یه پرگاره که شاقول ازش آویزونه
بعد حالا هرکدوم از اینا هم با توجه به حرفه ای که فرد برای خودش انتخاب کرده نماداشون عوض میشه، مثلا بیلبیلکی که crafter درجه 5 اسکاتیش از شاقولش آویزنه، با بیلبیلک poet درجه 5 scottish فرق داره
و نهایتا شماره فرد و لژ که همراه نماد ارائه میشه

علت این که خارج از لژ نمادها استفاده میشن، معمولا برای اینه که فریمسونرها خارج از لژ همدیگه رو بشناسن، اینجوری که نماد مثلا انگشتر طرف رو نگاه کنی میفهمی که مال کدوم شاخه ی چه لژیه، حرفش چیه، و درجش چیه
از طرفی هم به علت این شاخصایی که گفتم، نماد یک فریمیسون یه جور امضاشه، برای همین ممکنه خارج از لژ توی بعضی جاها استفاده بشه

قابل تامل و ساده؛ چون میدونم چی الکیه و چی درست!
مثلا این که فریمیسونری دنبال نظم نوین جهانی برای حکومت دجال هست رو میدونم غلطه چون این صرفا یک حدسه که با اطلاعات غیر حدسی که دارم تناقض داره
اما چیزی مثل این که توی قانون فریمیسونری هست که اگه اسرار فاش بشه زبون رو میکشن بیرون رو میدونم که درسته و میگم که درسته

ببین من نه میگم فریمیسون ها دوست و برادر بقیه دنیا هستن و باید دست بندازیم دور گردن هم و بستنی بخوریم، نه میگم دشمنن، صرفا میگم چیزی که تو فکر می کنی هست، نیست و کاری هم باهاشون نداره

انجمنی که مناسک و فعاليت هاش مخفيانه است و رده بندی اعضاش بسيار دقيق و طبقه بندی شده است مسلما در حال مخفی کاری و پنهانکاری هست .
همچنين انجمنی که مهمترين اعضاش سياستمدارن و جمعی از قدرتمند ترين سياسيون دنياست مطمئنا هدفش چيز چرتی مثل برادری نيست !
گذشته از اون دليل شيطانی بودن و شيطان پرست بودن اعضای اين فرقه رو در اصلی ترين نمادشون که چشم جهان بين و هرم هست ميشه جستجو کرد که طبق منابع دقيق اسلامی پيرامون آخرالزمان کاملا قابل تطبيق هستند و از چشم جهان بين به شخص يا موجودی يک چشم به عنوان آخرين پيرو و خدمتگذار شيطان بر روی زمين با نام "دجال" نام برده ميشه .
فراماسونری هيچگاه پيروی از دجال رو علی رغم شبهات مطرح شده انکار نکرده .

لازم نيست براي شرح دادن مفهموم برداري خودت رو خسته کني و مرتبا از ويکی پديا لينک بزاری چون هدف فراماسونري به دلايلی که قبلا بارها گفته شده به هيچ وجه برادری نيست !

۱. توضيحي که در انتهای پستت درباره نمادها دادی در واقع درجه بندی و رده ی بعضی نمادها هست و هيچ ربطی به سوال و اصل موضوع يعنی دليل اصلي نمادگرايی اين فرقه و مفهوم واحدی که همه ی اونها دارن نداره !
يکی از موارد کژ فهمي هات همين موضوع هست.

۲. عبارت نظم نوين جهانی توي سخنراني بوش پدر از دهان ماسون ها بيرون نيومد !
خيلی قبل تر از بوش پدر و روی اسکناس ۱ دلاری عبارت "Novus Ordo Seclorum" به معنای "نظم نوين جهانی" نقش بسته بود و چيزی نيست که بعد از فروپاشی شوروی به وجود اومده باشه.
در واقع دليل سخنرانی بوش بعد از نابودی شوروی به عنوان اصلي ترين سد پيش روی آمريکا و به تبع اون ماسون ها در رسيدن به اهدافشون نوعی يادآوری و ريست کردن اين موضوع بود که ديگه کمونيسمی برای مقابله با سياست های آمريکا در جهان وجود نداره نه اينکه من برای ترويج صلح ميخوايم دنيا رو منظم بکنم !
گذشته از اون معنی نظم نوين جهاني تسخير وجب به وجب دنيا به وسيله ی لشکر مساون ها نيست .
بلکه معنای اصليش سکولاريزه کردن دنيا و از بين بردن دين هست که در نهايت نتيجه اش کنترل دنيا به دست ماسون هاست .
(دومین کژفهمی بزرگت و در واقع دلیل ادامه دادن این بحث !)

۳.بله بله تمام این مبالغ هنگفت برای به جا اوردن رسم برادری هست و نفع خاصی برای اعضا نداره :-" :))
قسمت صنایع دستی هم جالب بود تا حالا نشنیده بودم ;))

۴.توضیح هدف این انجمن که بارها قبلا گفته شده برادری نیست . برادری بیشتر شبیه یک جوک مسخره است !
کشوری که اصلی ترین پایگاه ماسون ها در دنیاست و افراد قدرتمند درش همه ماسون هستند و همزمان بزرگترین تولید کننده سلاح در دنیاست و موشک قاره پیما داره مطمئنا هدفش دوستی و برادری با دنیا نیست !

و در انتها برپایی حکومت دجال یک حدس و گمان نیست بلکه واقعیتی هست که توسط قرآن و آخرین پیامبر دنیا ازش گفته شده و تنها منبع موثق درباره وقایع آخرالزمان همین گفته ها هست .
البته اینها برای امثال تو که هیچ خدایی رو بنده نیستن و هنوز سر برادر بودن فراماسونری چونه میزنن بی معنی هست !
(فک نمیکنم دیگه موضوع خاصی حداقل برای الان مونده باشه ولی در هر صورت من همینجا هستم)

August McJoseph

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
هاش II
شهر
مشهد

آه خدای من!
هوفففف. مطالب این پیج جالبه و من دنبالش میکنم[nb]هنوز کاملا به چیزی نرسیدم که بگم شاید بعد با خوندن ادامه ی مطالب نظرم عوض نشه و در واقع باز بودن فضای این بحث خیلی به این کمک کرده[/nb]، اما یک چیزی بگم، جدا از اینکه که نتیجه چی میشه[nb]منظور همون نظر در شماره ی 1 . ینی خوبه بده یا چیز خاصی نیست[/nb] و شیره ی بحث چیه نحوه ی بحث هست،خواهش میکنم به منبع اعتقاد داشته باشید، چیز خوبیه
اگه با یک روش غلط به جواب منطبق با جواب سوال برسید هیچ امتحانی معلم به شما نمره نمیده، همینطور اگه حرف شما درست اصن ولی منبع براش نیارید ارزشی نداره. منبع هرجقدر دقیق تر باشه[nb]چه سورس به ویکی بدید چه هرطور دیگه که میتونید[/nb] باعث میشه پشتوانه ی محکم تری داشته باشید که باعث قبولتون بشه،شما که میدونید حتی تو یک همایش هم برای بررسی مقاله منابعش بررسی میشه و اگه موصق نباشه بدون خوندن مقاله اون رو رد میکنن توی ارزیابی اولیه. خب پس چرا همچنان استفاده از منابع ضعیفه؟
من پستای فرشید رو لایک کردم، ببینید علت این هست که منبع دار میگه و اینطوره قابل اطمینانش کرده ، برای همین برای من قابل قبول شده و نظرش رو ترجیح میدم، و الا عاشق چش و ابروی فرشید نیستم که وقتی بگه نظم نوین جهانی ینی این بپذیرم بلکه مقاله ی ویکی و سورس های زیر اون پشتوانه ای هست که منطقیش میکنه و منطقا قبول میشه. یا وقتی میگه از این انجمنا تو مدارس زیاد هست و اینم لیست انجمنای مدارس فلان جا، ینی منبع.
حتی حرف غلط منبع دار از حرف درست و بی منبع قابل پذیرش تره و نباید توقع داشته باشید حتی اگه حرفی درست هم باشه بدون منبع پذیرفته بشه.

ببنید چرا باید من این پــســت رو لایک کنم ولی این پــسـت رو دیس؟ اگه جای و پست دیگه به بدلیل دیگه ای بوده این دوتا لااقل فقط بدلیل منبع منطق پذیر هست. خب اگه حرفی رو که میخاید بزنید واقعا درست هست منبع داشته باشه خیلی بهتره و نیازی به کشیدن به بحث بی منطقانه پیش نمیاد پس میشه برید و براش منبع پیدا کنید و بزنیدش.

من تو بحث شرکت نمیکنم فقط میخوام از بحث استفاده کنم و اطلاعات درست بگیرم استفاده من از بحث و رسیدن اطلاعات درست به من وابسته به میزان منطق پذیر بودن اطلاعاتیست که طرفین بحث میدن و با رابطه ی مستقیم با منابع مورد استفادشون و منطق پذیر بودن منابع و ... . پس میشه لطف کنید یکم منبع ذکر کنید؛ مثلا اینکه چرا برادری نیست رو فقط میگید نیست چون قبلا گفته شد، یا اینکه جمعی از سیاست مداران دنیا عضوشن، منبع منطق پذیری نیست، فک کنم آمریکا 16 میلیون ماسون داره پس اعضاش الزاما سیاست مدار قدرتمند نیستن و کلا هم این دلیلی نیست که برادری نبوده باشه،با این منبع من نمی تونم حرفت رو بپذیرم حتی اگه درست باشه؛ پس اگه درسته می شه با منابع بهتر ثابتش کرد.

یا اگه میگی نظم نوین جهانی الارغم اسم به ظاهر گول زنندش هدفش اینه و ... خب منبع و دلیلت رو باید برای تک تکش منطقا بگی چون من نمیتونم اینطوری بپذیرمش بخصوص وقتی ویکی داره کاملا معنیش رو از نظر سیاسی با حرفی که میزنی متنقاض اعلام میکنه و یا همون صفحه ی تئوری توطئه ی نظم نوین جهانی بغل صفحه زیر عکس نوشته رو اسکناس های آمریکا ننوشته نظم نوین جهانی و ترجمش فرق میکنه و به غلط همه گیره اما باز اینجا از همون استفاده میکینی،چرا توقع داری من همینطوری باور کنم که اون حرف کج فهمی هست و این حرف راست فهمی؟! خب حق بده. شایدم درست بگی اما دلیلی نمیبینم که الان این رو بپذیرم پس لطف کن این منبع رو مد نظر قرار بده چون اونطوری حرف حساب جواب نداره.
با منبع زیر سوال ببرید با منبع ثابت کنید و با منبع بحث کنید، منبع خیلی مهمه.
حتی دین که توی اعتقاد مردم هست و اینقد قدرت منده هرجای تاریخ[nb]با توجه به انجمنی که تاپیک توشه[/nb] مقابل منطق قرار گرفته این دین بوده که شکست خورده[nb] حتی اگه تصویر اشتباهی از دین عرضه شده بوده باشه هم[/nb] و مجبور به عقب نشینی بوده چون منطق برای بشر خیلی مهمه و بحث منطقی بحث منبع داره که دلایل لازم کافی برای حرفش داشته باشه.

با من دعوا نکنید فقط یبار میگم چون فکر میکنم که فکر میکنند که هرچی بگی از سر دشمنیست و اینکه طرف مقابل بحث قرار داری.حتی حرف درست بدون منابع صحیح با حرف غلط برای شنونده یکیست.

این رو ببینید
Breaking a 18th C cipher reveals hidden history of Freemasonry and freethought
بخشی هم از این
برداشتی که از متن این داشتم من چیز بدی نبود، کوشیدن برای آزادی های طبیعی انسانی و افکار آزاد و مخالفت با زورگویی های که مثلا کلیسا تو قرون وسطا داشت، من توش چیز شیطانی عجیبی که بپرستن یا جن یا از اینجور چیز ها و ... ندیدن در حالی که یک متن سری رمز گشایی شده ی ماسونی بوده.

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

بله حرفی که میزنی کاملا درست هست ولی اینجا باید فرق بین منبع و منطق رو بفهمیم !
گذشته از اون از چه منبعی هم استفاده میکنیم مهم هست .
شما ویکی پدیا رو منبع معتبر میدونید ؟ مشکلی نیست ولی من هرگز معتبر نمیدونمش !
سایتی که برای مقالاتش به سایت های دیگه [nb]دقت کنید سایت و نه کتاب یا مقاله ![/nb] استناد میکنه و خیلی از مطالبش با جبهه گیری قبلی نوشته شده هرگز نمیتونه معتبر باشه (لینک خواستید فراوون هست!)
گذشته از اون بحث نویسندگان این مطالب هست که ما هرگز نمیتونیم سابقه و تجربه اونا رو در دنیای واقعی بفهمیم تا تشخیص بدیم مقاله ای که نوشتن قابل اعتماد هست یا خیر چون ارتباطات فقط مجازی هست و ما اطلاعی از سابقه این افراد نداریم .
من در وهله ی اول همیشه با منطق حرف زدم و جایی که لازم بوده منبع هم دادم .
ولی منابعی که من بهشون استناد میکنم ویکی پدیا و اینترنت نیست !
مثلا من برنامه راز با محوریت آخرالزمان که جز معدود برنامه های بدردبخور تلوزیون ایران هست رو سالهاست که میبینم .
این برنامه از مجریش که نادر طالب زاده ، تحصیل کرده ی آمریکا ست گرفته تا مهمانان ایرانی و خارجی ای که دعوت میکنه همه یا نویسنده و استاد دانشگاه هستند یا کارگردان سینما و مستند ساز .
حالا خودت قضاوت کن من همچین منبع زنده و موثقی رو ول کنم بیام از ویکی پدیا منبع بدم ؟!
گذشته از اون من بغیر از برنامه های تلوزیونی مستند های زیادی هم پیرامون فراماسنوری دیدم .
پس با تمام این اوصاف من بدون منبع حرفی نزدم و استدلالت راجب به من کاملا غلط هست !

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از NEO :
بله حرفی که میزنی کاملا درست هست ولی اینجا باید فرق بین منبع و منطق رو بفهمیم !
گذشته از اون از چه منبعی هم استفاده میکنیم مهم هست .
شما ویکی پدیا رو منبع معتبر میدونید ؟ مشکلی نیست ولی من هرگز معتبر نمیدونمش !
سایتی که برای مقالاتش به سایت های دیگه [nb]دقت کنید سایت و نه کتاب یا مقاله ![/nb] استناد میکنه و خیلی از مطالبش با جبهه گیری قبلی نوشته شده هرگز نمیتونه معتبر باشه (لینک خواستید فراوون هست!)
گذشته از اون بحث نویسندگان این مطالب هست که ما هرگز نمیتونیم سابقه و تجربه اونا رو در دنیای واقعی بفهمیم تا تشخیص بدیم مقاله ای که نوشتن قابل اعتماد هست یا خیر چون ارتباطات فقط مجازی هست و ما اطلاعی از سابقه این افراد نداریم .
من در وهله ی اول همیشه با منطق حرف زدم و جایی که لازم بوده منبع هم دادم .
ولی منابعی که من بهشون استناد میکنم ویکی پدیا و اینترنت نیست !
درحال حاضر اینترنت یکی از معتبرترین منابع اطلاعاتیه و ویکی پدیا، خب اگه 5-6 سال پیش این حرف رو میزدی کاملا درست بود، اما این روزا ویکی پدیا اعتبار خوبی داره و اتفاقا منابعش فقط میتونن دانشنامه ها، دیکشنری ها، سایت های خبری رسمی، کتاب های چاپ شده و امثال این ها باشن
یک وبلاگ یا وبسایت شخصی ابدا نمیتونه منبع باشه. روبات هایی هستن تو ویکی که تک تک رفرنس ها رو چک می کنن و اگه آدرس منبعی از درجه اعتبار پایینی برخوردار باشه، مقاله برمیگرده قبل از ویرایش
مثلا برای نظم نوین جهانی، رفرنس ویکی پدیای انگلیسی بود، که 5 منبع اول و آخر ویکی پدیای انگلیسی اینان:
برای New World Order (politics)x:
1. مقاله bloodhounds of history چاپ 10 آپریل 1988 - اکونومیست
2. مقاله The United Nations: The Tarnished Image نوشته Kurt Waldheim توی مجله foreign affairs که حرف اول رو توی سیاست میزنه
3. سخنرانی گورباچف و نخست وزیر هند توی 19 نوامبر و مراسم صلح نوبل 21 نوامبر 1988
(از اینجا به بعد فقط اسم نشریه رو میگم)
4. گاردین، 24 نوامبر 88
5. واشینگتن پست، 9 نوامبر 88
7. کتاب A World Transformed نوشته جرج هربرت واکر بوش و برنت اسکوکرافت شابک ISBN 0-679-75259-5 صفحه 42-43
55. http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=20601104&sid=axEnb_LXw5yc
56. http://www.presstv.ir/detail.aspx?id=85972&sectionid=351020101 (پرس تی وی، کاربرد توسط احمدی نژاد)
57. http://www.huliq.com/66212/saakashvili-calls-new-world-order
58. http://www.guardian.co.uk/world/2008/aug/16/turkey.usforeignpolicy
59. http://www.colbertnation.com/the-colbert-report-videos/215375/january-05-2009/john-king

تک تک 59 مقاله ای که رفرنس داده شده توی ویکی پدیا از همین دست هستن، مقالات و کتاب های چاپ شده یا سایت های معتبر خبرگذاری ها (مثل بلومبرگ یا پرس تی وی یا گاردین) که نویسنده هاشون افراد حقیقی و موجود هستن

اما در طرف دیگه:

به نقل از NEO :
مثلا من برنامه راز با محوریت آخرالزمان که جز معدود برنامه های بدردبخور تلوزیون ایران هست رو سالهاست که میبینم .
این برنامه از مجریش که نادر طالب زاده ، تحصیل کرده ی آمریکا ست گرفته تا مهمانان ایرانی و خارجی ای که دعوت میکنه همه یا نویسنده و استاد دانشگاه هستند یا کارگردان سینما و مستند ساز .
حالا خودت قضاوت کن من همچین منبع زنده و موثقی رو ول کنم بیام از ویکی پدیا منبع بدم ؟!
گذشته از اون من بغیر از برنامه های تلوزیونی مستند های زیادی هم پیرامون فراماسنوری دیدم .
پس با تمام این اوصاف من بدون منبع حرفی نزدم و استدلالت راجب به من کاملا غلط هست !
این رو داریم! من برنامه های راز رو چندین بار دیدم، بسیار یک طرفه عمل می کنه! مثلا بعید میدونم تا حالا از یک فریمیسون دعوت کرده باشه که بیاد و درباره فریمیسونری بحث کنه
اما از کسایی که فقط درباره فریمیسونری نظر منفی دارن مثل نقل و بلبل دعوت می کنه

تو میگی برنامه راز معتبره چون از نویسنده و مستند ساز دعوت می کنه و مجریش تحصیل کرده آمریکاست و برنامه از تلویزیون بخش میشه
در طرف دیگه ویکی پدیا معتبر نیست چون "سایته"؟
خب عزیز من، کافیه منم برم یه کتاب 150 صفحه ای راجع به فریمیسونری بنویسم، اونوقت حرف منم معتبر میشه؟ فکر می کنی ساختن یه مستند کاری داره؟ کافیه یه هندی کم بگیری دستت و بری توی خیابونای همون تهران، هر مثلث یا چیزی شبیه چشم که دیدی ازش فیلم بگیری، بعدم دوتا آدم خسته برداری بزاری جلو دوربینت که میگن فریمیسونری میخواد توی قلب جامعه نفوذ کنه
تو میشی مستند ساز و میری توی برنامه راز، اون فیلم میشه مستند، الان تو شدی منبع معتبر تر از مقاله گاردین پست یا foreign affairs؟

صرف این که یک چیز توی تلویزیون هست دلیل بر معتبر بودنش نیست! یک استدلال اول از هر چیز باید با اصول منطق سازگار باشه و ماده های استدلال مرتبط و معتبر باشن[nb]مثلا از این که روی یقه یک نفر آبگوشت ریخته باشه، میشه حدس زد طرف آبگوشت خورده، اما نه میشه لزوما مطمئن بود که فرد آبگوشت خورده (شاید لباس خودش نبوده، شاید نفر کناریش میخورده و ریخته و...)
و همچنین چون روی یقه اش لکه آب گوشت هست، نمیشه استدلال کرد که فرد قصابی داره یا مثلا برنامه داره vegetarian ها رو بکشه[/nb]

و این که، صرف استاد دانشگاه یا روزنامه نگار بودن فرد هم دلیل بر صحیح بودن استدلال نیست! یادمون نره که همین چندوقت پیش شایعه پپسی روی ماه از طرف یک روزنامه نوشته شد، استاد دانشگاه تاییدش کرد و توی تلویزیون هم راجع بهش بحث هایی شد، اما نهایتا خبر کاملا غیر واقعی بود!

farshidGCD

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
-
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
MMU
رشته دانشگاه
IBM - ID

به نقل از NEO :
انجمنی که مناسک و فعاليت هاش مخفيانه است و رده بندی اعضاش بسيار دقيق و طبقه بندی شده است مسلما در حال مخفی کاری و پنهانکاری هست .
همچنين انجمنی که مهمترين اعضاش سياستمدارن و جمعی از قدرتمند ترين سياسيون دنياست مطمئنا هدفش چيز چرتی مثل برادری نيست !
منم که میگم: وجودش علنیه و اطلاعاتش مخفی
آخه چی بگم...! هر چیزی که تو به اطلاعاتش دسترسی نداری یعنی شیطانیه؟ هر چیزی که افراد قدرتمند هم عضوش هستن یعنی شیطانیه؟
فریمیسونری بیش از 6 میلیون عضو داره که از اینا نهایتا 50000 نفرشون اصلا سیاستمدار هستن، از این 50000 نفر هم نهایتا 7000 نفرشون سیاستمدار رده بالا باشن، از این 7000 تا نهایتا 3500 تاشون سیاستمدارای رده بالای کشورایی هستن که تو دوستشون نداری، این نهایتا میشه 0.058%

یعنی تو صرفا بخاطر این که نیم درصد از اعضای یک انجمن رو دوست نداری، نتیجه میگیری شیطانیه؟
اینهمه پزشک و مهندس و افراد عادی جامعه که عضوشن چی؟

به نقل از NEO :
گذشته از اون دليل شيطانی بودن و شيطان پرست بودن اعضای اين فرقه رو در اصلی ترين نمادشون که چشم جهان بين و هرم هست ميشه جستجو کرد که طبق منابع دقيق اسلامی پيرامون آخرالزمان کاملا قابل تطبيق هستند و از چشم جهان بين به شخص يا موجودی يک چشم به عنوان آخرين پيرو و خدمتگذار شيطان بر روی زمين با نام "دجال" نام برده ميشه .
فراماسونری هيچگاه پيروی از دجال رو علی رغم شبهات مطرح شده انکار نکرده .
1. چشم جهان بین همیشه توی فرهنگ اروپا و غرب به عنوان خدا مطرح بوده و این که چشم به کار میره به نشانه خدا هست که همیشه بالای همه چیز قرار داره و به اعمال ما نظارت می کنه. من نمیدونم چرا تو دوست داری بگی این نشانه یعنی شیطان یا دجال، اما واقعیت اینه که هرجا در فریمیسونری به کار میره به معنی خدا هست که به اعمال ما نظارت می کنه
2. خیر! بارها رسما از منابع فریمیسونری اعلام شده که ابدا ارتباطی با antichrist (دجال) یا satan یا lucifer ندارند
برای مثال هم اینجا توی سایت masonic info که منبع رسمی اطلاعات درباره فریمیسونریه و توسط خودمشون اداره میشه
یا توی فروم askafreemason که یکی از فرومای معروفه، یک نفر همین سوال رو پرسیده که ارتباط فریمیسونری با چشم جهان بین، هرم و دجال چیه؟ فریمیسونها صریحا جواب دادن که:

The All Seeing Eye, its relationship is exactly the same as its relationship to Christinaity and Judeaism, it represents God the Creator of all.
رابطه (مفهوم) چشم جهان بین در فریمیسونری درست مثل مفهومش توی (دین های) مسیحیت و یهودیت هست. به نشانه خدا (God) خالق همه چیز.

The antichrist, again the same as its relationship to Christanity the “prince of terrors” has no hold over and is trampled beneath the feet of a “righteous” man.
دجال، دوباره مانند مفهومش در مسیحیت، ارباب (عامل) ترس و وحشت هست و زیر پای مرد درستکار پایمال میشه

اصلا شرط اول عضویت توی فریمیسونری اعتقاد به خدا و ترجیحا یکی از دین های مسیحیت، یهودیت یا اسلام هست. خب آقا جان اگه هدفش اینه که 1. دجال رو سر کار بیاره یا 2. شیطون رو بپرسته، مگه مرض داره که بگه 1. باید حتما به یکی از 3 دینی اعتقاد داشته باشید که از دجال توش شدیدا اظهار نفرت شده و 2. به خدایی اعتقاد داشته باشید که شیطون متضادشه

به نقل از NEO :
لازم نيست براي شرح دادن مفهموم برداري خودت رو خسته کني و مرتبا از ويکی پديا لينک بزاری چون هدف فراماسونري به دلايلی که قبلا بارها گفته شده به هيچ وجه برادری نيست !
من با هر منبعی که بخوای برات گفتم که هدف فریمیسونری چیه، بعد تو با استناد به این که چند سیاستمدار که تو دوستشون نداری عضو فریمیسونری هستن، رد می کنی و میگی هدف فریمیسونری به هیچ وجه برادری نیست؟

به نقل از NEO :
۲. عبارت نظم نوين جهانی توي سخنراني بوش پدر از دهان ماسون ها بيرون نيومد !
خيلی قبل تر از بوش پدر و روی اسکناس ۱ دلاری عبارت "Novus Ordo Seclorum" به معنای "نظم نوين جهانی" نقش بسته بود و چيزی نيست که بعد از فروپاشی شوروی به وجود اومده باشه.
در واقع دليل سخنرانی بوش بعد از نابودی شوروی به عنوان اصلي ترين سد پيش روی آمريکا و به تبع اون ماسون ها در رسيدن به اهدافشون نوعی يادآوری و ريست کردن اين موضوع بود که ديگه کمونيسمی برای مقابله با سياست های آمريکا در جهان وجود نداره نه اينکه من برای ترويج صلح ميخوايم دنيا رو منظم بکنم !
گذشته از اون معنی نظم نوين جهاني تسخير وجب به وجب دنيا به وسيله ی لشکر مساون ها نيست .
بلکه معنای اصليش سکولاريزه کردن دنيا و از بين بردن دين هست که در نهايت نتيجه اش کنترل دنيا به دست ماسون هاست .
(دومین کژفهمی بزرگت و در واقع دلیل ادامه دادن این بحث !)
عبارت novus ordo seclorum معنیش نظام جدید تاریخ هست و به هیچ وجه ربطی به سکولار کردن دنیا نداره، seclorum کلمه لاتین به معنای تاریخ هست[nb]سکولار به لاتین میشه saecularibus که حتی همریشه secolrum هم نیست[/nb]
و این که سکولاریزه شدن هم معنیش نابودی دین نیست، بلکه جدایی دین از سیاست هست! یعنی مردم دین خودشون رو داشته باشن، اونی که یهودیه بره کنیسه، اونی که مسیحیه بره کلیسا و اونی که مسلمونه بره مسجد، هیچ مشکلی هم توی انجام دینشون نباشه، اما نظام سیاسی کشور متاثر از دین نباشه

به نظر خود من سکولاریزه شدن چیز بدی نیست! الان فکر می کنی اگه کشورایی مثل آمریکا یا بریتانیا یا روسیه سکولار نبودن، مسلمون بودن و دوست و برادر؟ نخیر! تمام کشورای کاتولیک یه طرف بودن، ارتدکس ها یه طرف و مکتب های پروتستان یه طرف، بعد بین خودشون جنگ بود، از اون طرف هم همه اینا با اسلام جنگ داشتن، بعد باز اسلام و مسیحیت در عین حالی که با هم جنگ داشتن با دینایی مثل هندوئیسم و بودائیسم جنگ داشتن و نهایتا همه این ادیان با اتئیسم

اما چیزی که برام جالبه، اینه که میگی اینه که جرج بوش خوشحال بوده که شوروی - یک نظام کمونیست که پایه و اساسش بی خداییه - و برنامه داشت کل دنیا رو کمونیست کنه، الان دیگه وجود نداره که مانع برنامه های ما برای بی دین کردن کل دنیا بشه؟
:)) خو اگه فریمیسونا اینقدر مشتاق بی دین کردن دنیا هستن و از 600 سال پیش هم برنامشون همین بوده (که به طرز عجیبی با این همه قدرت هنوز موفق نشدن)، الان باید زار بزنن که یک متحد قدرتمند در زمینه بی دین سازی دنیا رو از دست دادن

به نقل از NEO :
۳.بله بله تمام این مبالغ هنگفت برای به جا اوردن رسم برادری هست و نفع خاصی برای اعضا نداره :-" :))
قسمت صنایع دستی هم جالب بود تا حالا نشنیده بودم ;))
نفعش برای اعضای لژ، پذیرایی های مفصل لژ و تزئینات و تامین مخارج چیزایی مثل وبسایت لژ یا لوازم اداری یا اجاره سالن و اینهاست
اما گذشته از این لژ ها به تصمیم خودشون مبالغی رو هم صرف کارای خیریه می کنن

به نقل از NEO :
۴.توضیح هدف این انجمن که بارها قبلا گفته شده برادری نیست . برادری بیشتر شبیه یک جوک مسخره است !
کشوری که اصلی ترین پایگاه ماسون ها در دنیاست و افراد قدرتمند درش همه ماسون هستند و همزمان بزرگترین تولید کننده سلاح در دنیاست و موشک قاره پیما داره مطمئنا هدفش دوستی و برادری با دنیا نیست !
:rolleyes: چی بگم والا... "چون کشوری که اصلی ترین پایگاه فریمیسوناست موشک قاره پیما داره، فریمسونری شیطانیه" اینم یه مدل استدلاله لابد :))

به نقل از NEO :
و در انتها برپایی حکومت دجال یک حدس و گمان نیست بلکه واقعیتی هست که توسط قرآن و آخرین پیامبر دنیا ازش گفته شده و تنها منبع موثق درباره وقایع آخرالزمان همین گفته ها هست .
البته اینها برای امثال تو که هیچ خدایی رو بنده نیستن و هنوز سر برادر بودن فراماسونری چونه میزنن بی معنی هست !
(فک نمیکنم دیگه موضوع خاصی حداقل برای الان مونده باشه ولی در هر صورت من همینجا هستم)
آها این موضوع؛ درباره تفاوت پایه استدلال (که توی پست 531 خط سوم) توضیح دادم، اما از این که بگذریم:

ببین این قرآن، خب؟ گذاشتیمش وسط
تو به عنوان کتاب آسمانی مقدس دینت قبولش داری، منم به عنوان کتابی که مطالب خوبی داره و چند بار هم خوندمش
همه ذهنیتا رو میذاریم کنار و فقط بر همین اساس بحث می کنیم

1.
- آیا توی این قرآنی که کتاب مقدسه، جایی ذکر کرده که فریمیسونری دجاله؟ خیر
- اما آیا صریحا ذکر کرده که تهمت زدن چیزی که ازش مطمئن نیستیم به مومن (کسانی که به خدای یگانه ایمان دارن) گناه کبیرست؟ بله

2.
- آیا توی احادیث پیامبر اسلام، صریحا ذکر شده که فریمیسونری دجاله؟ خیر - اما ذکر شده که دجال یک چشم داره
- بر چه اساسی میگیم فریمیسونری همون دجاله؟ بر اساس این که از نماد چشم استفاده می کنه
- آیا 100% مطمئن هستیم؟ خیر
- وقتی از چیزی 100% مطمئن نیستیم اسمش میشه چی؟ حدس

جناب مسلمانی که بر اساس تفسیر خودت نمادی که فریمیسونها به عنوان "خدای یگانه" به کار می برن، فریمیسون هایی که شرط اولشون اعتقاد به خدای خالق یگانه و ترجیحا یکی از دین های مسیحیت، یهودیت یا اسلام هست، فریمیسون ها رو دجال یا شیطون پرست میدونی؛
یک درصد احتمال نمیدی که شاید اشتباه فکر کرده باشی، و فریمیسونری صرفا یک انجمن برادری باشه، و تو با تفسیر های غلط خودت به افرادی که به خدا اعتقاد دارن (شامل +800هزار مسلمون) گفته باشی دجال؟

*[nb]وقتی داشتم دنبال تعداد فریمیسون های مسلمون میگشتم به این فروم اسلامی و تاپیکش رسیدم، یکی از اعضا یک پست گذاشته بود که واقعا هدف فریمیسونری رو خیلی خوب و خلاصه توضیح داده :)) گفته:
i was involved with freemasons before i took shahadah when i was younger. nothing but a glorified drinking club.

البته صرفا drinking club نیست، ولی خب اتفاقاتی که میافه توی لژ ها عمدتا از دسته سرگرمی یا آموزشیه، مردا دور هم جمع میشن و به دور از همه چیز چندساعتی بحث می کنن، شعر میخونن، بازی می کنن و...[/nb]

*[nb]& پست های متوالی در صورت طولانی بودن یا گستردگی بحث به صورتی که دو رویه موازی رو در پیش بگیره عمدتا ترکیب نمیشه
[/nb]

negin faqih

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فـرزانـگانــِ امـیـنــِ یکـــ
شهر
جَهــانـــ / ٢
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

ببخشید فقط رسدم چند صفحه آخر رو بخونم . شاید اینارو قبلا جواب دادین .اگه تکراریه بگید حدودا کدوم صفحه ها بوده . (از هر دو نگاه موافق و مخالف سوالو رو دارم)

1. هدف اصلی ؟!
2) فعالیتشون الان؟
3) چرا از دید مخالف(دید مخالف سایت نه دید کلی ) به ضرر دین و اسلام هستن؟ منظورم اینه که چه فعالیتی کردن تا حالا؟!
4) دیدشون نسبت به آخر دنیا و ادیان دقیقا چیه؟
5) اعضای اصلی یا مادر؟
6) علت اهمیتش؟ یا بهتر بگم علت توجه و حساسیتی که نسبت بهش وجود داره ؟

JB

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی‌نژاد ۲ مشهد
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
ریاضی و علوم کامپیوتر

@نـــگـ◕‿◕ـن:
همین ۲ تا پست بالا رو مطالعه کنید جواب اکثر سوال هاتون رو داده، از جمله سوالی که درمورد فعالیت و دیدگاه پرسیدید. اگر بعد از مطالعه اون ها بازم شبهه ای براتون پیش اومد میتونید توی یه منبع موثق مثل فروم Ask a Freemason سوالتون رو پست کنید تا جواب درست بگیرید.

N.Y.M

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
TEH
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی برق

میگی چشم جهان بین نماده خدائه ؟ باشه ؟ ولی دقیقا کدوم خدا اگه سکولاریزه شدن که خدا تو کاراشون مفهوم نداره مگه مفهوم خود سکولاریسم این نیس ؟ مگه نمیگن فقط این دنیا ؟ که دین تو هیچ بخشه کارو و تحصیل و حکومت و ... دخیل نباشه ؟ پس چرا تو تمام فعالیتاشون این چشم جهان بین به نحوی دخیله؟
یا نه اصن پس خداشون این وسط چیه ؟
مطمئنی که تعریفشون از خدا با تعریف تو از خدا یا من از خدا یکیه ؟
یا در نهایت منظورشون همون اصلیس که یکتا پرستا بش میگن خدا ؟
+
از طرف منابع موثقشون اعلام میشه ار تیاطی با شیطان ندارن و این حرفا دیگه ؟
حکومتی که مخفیه ولی نوپا نیس حکومتی که قدیمیه ولی هنوز فرصت قدرتنمایی پیدا نکرده نمیاد کاسه کوزه هاشو به هم بریزه اونم وقتی که دیگه کم کم میخواد جهانیش کنه و یکدست و به همه شناسونده باشه باید تو جهانی که خیلیاش یکتا پرستن بتونه بمونه پس قاعدتا نمیگه همچین چیزیو
اول جذب کنه بعد به مرور رو تز فکری اعضاش کار کنه که تو همین پروسه این خدائه تغییر میکنه و فرد به خودش میاد میبینه نه راه برگشت داره نه راهه خروج از گروهشون و دیگه ادم قبلی هم نیس حتی خداشم عوض شده و تا حلقوم تو گل گیر گرده .....

بالا