تاپیک سوالات لینوکس

sjazayeri

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب ۱
شهر
شیراز
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر
پاسخ : تاپیک سوالات لینوکس

به نقل از Cheetah :
آها بعد یه مشکل هست اینجا!

موقع نصب تو یه مرحله‌ای estimated time می‌شه ۱۲ ساعت ... ! مشکل چیه الان؟
این estimated time ها کلا مشکل دارن معمولا!

shershere

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
اینم هه هه!
دانشگاه
پلی تکنیک تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از sjazayeri :
این estimated time ها کلا مشکل دارن معمولا!

ولی‌ درسته ... چون ۲ ساعت بعدش شد ۱۰ ساعت! چیکار کنم من؟

sjazayeri

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب ۱
شهر
شیراز
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر

به نقل از Cheetah :
:O ۲ ساعت طول کشید و تموم نشد؟
اگه میشه اینارو بنویسین:
۱- مشخصات سیستمی که دارین روش نصب میکنین(سی پی یو + رم)
۲- اندازه پارتیشنی که دارین روش نصب میکنین(گزینه استفاده از کل هارد رو که نزدین؟!)
۳- نسخه ای که دارین نصب میکنین.

shershere

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
اینم هه هه!
دانشگاه
پلی تکنیک تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

intel core i7

6 GB

30 GB

10.4

• شروع کننده موضوع

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از Cheetah :
قطعا یه مشکل خارجی وجود داره این وسط. من تقریبا بیشتر از ۲ ساله دارم از اوبونتو استفاده می کنم و می تونم به قطعیت بگم تا حالا نصب اوبونتو رو سیستم من بیشتر از ۲۵ دیقه نشده!

mahrud

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
[...]

سیستم به اینترنت وصل بود موقع نصب؟
قطعش کنید. بعضی وقتا جو گیر میشه پکیج های جدید رو از اینترنت میگیره نصب میکنه. احتمالا تو همین دو ساعت کلی دانلود کرده.

shershere

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
اینم هه هه!
دانشگاه
پلی تکنیک تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از ماهرود :
سیستم به اینترنت وصل بود موقع نصب؟
قطعش کنید. بعضی وقتا جو گیر میشه پکیج های جدید رو از اینترنت میگیره نصب میکنه. احتمالا تو همین دو ساعت کلی دانلود کرده.

خوب بعد اونجوری گیر میده همون اول میگه چرا به اینترنت وصل نیستی‌؟ یه پرابلم وجود داره!

mahrud

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
[...]

نه ، اگه وصل نباشی چیزی نمیگه. البته اگه وصل باشی هم چیزی نمیگه، ولی دانلود میکنه :D
حالا به اینترنت وصل بودی؟

shershere

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
اینم هه هه!
دانشگاه
پلی تکنیک تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

بله ... الانم بعد از گفتن اینکه یه مشکل هست آدرس این فایل تکست رو داد ... من به شخصه سر در نیاوردم!

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

خب من نتیجه اونی که گفتینو اینجا بزارم ، دستور make clean بدون ارور اجرا میشه و اون ارور رو روی make میده
اینم خروجی کدهایی که گفتین بزنم :

کد:
Making clean in eci-common
make[1]: Entering directory `/home/Dr.Eniac/eciadsl-usermode-0.12/eci-common'
test -z "libeoc.a libdsp.a" || rm -f libeoc.a libdsp.a
rm -f *.o
make[1]: Leaving directory `/home/Dr.Eniac/eciadsl-usermode-0.12/eci-common'
Making clean in .
make[1]: Entering directory `/home/Dr.Eniac/eciadsl-usermode-0.12'
test -z "eciadsl-firmware eciadsl-synch eciadsl-pppoeci eciadsl-ctrlui eciadsl-check-hdlc eciadsl-check-hdlc-bug" || rm -f eciadsl-firmware eciadsl-synch eciadsl-pppoeci eciadsl-ctrlui eciadsl-check-hdlc eciadsl-check-hdlc-bug
test -z "eciadsl-start eciadsl-config-tk eciadsl-config-text eciadsl-makeconfig eciadsl-remove-dabusb eciadsl-doctor" || rm -f eciadsl-start eciadsl-config-tk eciadsl-config-text eciadsl-makeconfig eciadsl-remove-dabusb eciadsl-doctor
rm -f *.o
make[1]: Leaving directory `/home/Dr.Eniac/eciadsl-usermode-0.12'

کد:
Making all in eci-common
make[1]: Entering directory `/home/Dr.Eniac/eciadsl-usermode-0.12/eci-common'
gcc -DPACKAGE_NAME=\"eciadsl-usermode\" -DPACKAGE_TARNAME=\"eciadsl-usermode\" -DPACKAGE_VERSION=\"0.12\" -DPACKAGE_STRING=\"eciadsl-usermode\ 0.12\" -DPACKAGE_BUGREPORT=\"eci@ml.free.fr\" -DPACKAGE=\"eciadsl-usermode\" -DVERSION=\"0.12\" -DHAVE_LIBPTHREAD=1 -DHAVE_DIRENT_H=1 -DSTDC_HEADERS=1 -DHAVE_SYS_WAIT_H=1 -DHAVE_SYS_TYPES_H=1 -DHAVE_SYS_STAT_H=1 -DHAVE_STDLIB_H=1 -DHAVE_STRING_H=1 -DHAVE_MEMORY_H=1 -DHAVE_STRINGS_H=1 -DHAVE_INTTYPES_H=1 -DHAVE_STDINT_H=1 -DHAVE_UNISTD_H=1 -DHAVE_FCNTL_H=1 -DHAVE_LIMITS_H=1 -DHAVE_STDINT_H=1 -DHAVE_STDLIB_H=1 -DHAVE_STRING_H=1 -DHAVE_SYS_IOCTL_H=1 -DHAVE_SYS_SOCKET_H=1 -DHAVE_SYS_TIME_H=1 -DHAVE_TERMIOS_H=1 -DHAVE_UNISTD_H=1 -DTIME_WITH_SYS_TIME=1 -DHAVE_FORK=1 -DHAVE_VFORK=1 -DHAVE_WORKING_VFORK=1 -DHAVE_WORKING_FORK=1 -DHAVE_SYS_SELECT_H=1 -DHAVE_SYS_SOCKET_H=1 -DSELECT_TYPE_ARG1=int -DSELECT_TYPE_ARG234=\(fd_set\ \*\) -DSELECT_TYPE_ARG5=\(struct\ timeval\ \*\) -DRETSIGTYPE=void -DLSTAT_FOLLOWS_SLASHED_SYMLINK=1 -DHAVE_ALARM=1 -DHAVE_GETTIMEOFDAY=1 -DHAVE_MEMSET=1 -DHAVE_SELECT=1 -DHAVE_SOCKET=1 -DHAVE_STRCASECMP=1 -DHAVE_STRTOL=1 -DHAVE_STRTOUL=1 -DHAVE_UNAME=1 -I.     -g -O2 -MT eoc.o -MD -MP -MF .deps/eoc.Tpo -c -o eoc.o eoc.c
mv -f .deps/eoc.Tpo .deps/eoc.Po
rm -f libeoc.a
ar cru libeoc.a eoc.o 
ranlib libeoc.a
gcc -DPACKAGE_NAME=\"eciadsl-usermode\" -DPACKAGE_TARNAME=\"eciadsl-usermode\" -DPACKAGE_VERSION=\"0.12\" -DPACKAGE_STRING=\"eciadsl-usermode\ 0.12\" -DPACKAGE_BUGREPORT=\"eci@ml.free.fr\" -DPACKAGE=\"eciadsl-usermode\" -DVERSION=\"0.12\" -DHAVE_LIBPTHREAD=1 -DHAVE_DIRENT_H=1 -DSTDC_HEADERS=1 -DHAVE_SYS_WAIT_H=1 -DHAVE_SYS_TYPES_H=1 -DHAVE_SYS_STAT_H=1 -DHAVE_STDLIB_H=1 -DHAVE_STRING_H=1 -DHAVE_MEMORY_H=1 -DHAVE_STRINGS_H=1 -DHAVE_INTTYPES_H=1 -DHAVE_STDINT_H=1 -DHAVE_UNISTD_H=1 -DHAVE_FCNTL_H=1 -DHAVE_LIMITS_H=1 -DHAVE_STDINT_H=1 -DHAVE_STDLIB_H=1 -DHAVE_STRING_H=1 -DHAVE_SYS_IOCTL_H=1 -DHAVE_SYS_SOCKET_H=1 -DHAVE_SYS_TIME_H=1 -DHAVE_TERMIOS_H=1 -DHAVE_UNISTD_H=1 -DTIME_WITH_SYS_TIME=1 -DHAVE_FORK=1 -DHAVE_VFORK=1 -DHAVE_WORKING_VFORK=1 -DHAVE_WORKING_FORK=1 -DHAVE_SYS_SELECT_H=1 -DHAVE_SYS_SOCKET_H=1 -DSELECT_TYPE_ARG1=int -DSELECT_TYPE_ARG234=\(fd_set\ \*\) -DSELECT_TYPE_ARG5=\(struct\ timeval\ \*\) -DRETSIGTYPE=void -DLSTAT_FOLLOWS_SLASHED_SYMLINK=1 -DHAVE_ALARM=1 -DHAVE_GETTIMEOFDAY=1 -DHAVE_MEMSET=1 -DHAVE_SELECT=1 -DHAVE_SOCKET=1 -DHAVE_STRCASECMP=1 -DHAVE_STRTOL=1 -DHAVE_STRTOUL=1 -DHAVE_UNAME=1 -I.     -g -O2 -MT interrupt.o -MD -MP -MF .deps/interrupt.Tpo -c -o interrupt.o interrupt.c
mv -f .deps/interrupt.Tpo .deps/interrupt.Po
rm -f libdsp.a
ar cru libdsp.a interrupt.o 
ranlib libdsp.a
make[1]: Leaving directory `/home/Dr.Eniac/eciadsl-usermode-0.12/eci-common'
make[1]: Entering directory `/home/Dr.Eniac/eciadsl-usermode-0.12'
gcc -DPACKAGE_NAME=\"eciadsl-usermode\" -DPACKAGE_TARNAME=\"eciadsl-usermode\" -DPACKAGE_VERSION=\"0.12\" -DPACKAGE_STRING=\"eciadsl-usermode\ 0.12\" -DPACKAGE_BUGREPORT=\"eci@ml.free.fr\" -DPACKAGE=\"eciadsl-usermode\" -DVERSION=\"0.12\" -DHAVE_LIBPTHREAD=1 -DHAVE_DIRENT_H=1 -DSTDC_HEADERS=1 -DHAVE_SYS_WAIT_H=1 -DHAVE_SYS_TYPES_H=1 -DHAVE_SYS_STAT_H=1 -DHAVE_STDLIB_H=1 -DHAVE_STRING_H=1 -DHAVE_MEMORY_H=1 -DHAVE_STRINGS_H=1 -DHAVE_INTTYPES_H=1 -DHAVE_STDINT_H=1 -DHAVE_UNISTD_H=1 -DHAVE_FCNTL_H=1 -DHAVE_LIMITS_H=1 -DHAVE_STDINT_H=1 -DHAVE_STDLIB_H=1 -DHAVE_STRING_H=1 -DHAVE_SYS_IOCTL_H=1 -DHAVE_SYS_SOCKET_H=1 -DHAVE_SYS_TIME_H=1 -DHAVE_TERMIOS_H=1 -DHAVE_UNISTD_H=1 -DTIME_WITH_SYS_TIME=1 -DHAVE_FORK=1 -DHAVE_VFORK=1 -DHAVE_WORKING_VFORK=1 -DHAVE_WORKING_FORK=1 -DHAVE_SYS_SELECT_H=1 -DHAVE_SYS_SOCKET_H=1 -DSELECT_TYPE_ARG1=int -DSELECT_TYPE_ARG234=\(fd_set\ \*\) -DSELECT_TYPE_ARG5=\(struct\ timeval\ \*\) -DRETSIGTYPE=void -DLSTAT_FOLLOWS_SLASHED_SYMLINK=1 -DHAVE_ALARM=1 -DHAVE_GETTIMEOFDAY=1 -DHAVE_MEMSET=1 -DHAVE_SELECT=1 -DHAVE_SOCKET=1 -DHAVE_STRCASECMP=1 -DHAVE_STRTOL=1 -DHAVE_STRTOUL=1 -DHAVE_UNAME=1 -I.  -DETC_DIR=\"/etc\" -DCONF_DIR=\"/etc/eciadsl\" -DDOC_DIR=\"/usr/local/share/doc/eciadsl\" -DBINDIR=\"/usr/local/bin\"   -g -O2 -MT eciadsl-firmware.o -MD -MP -MF .deps/eciadsl-firmware.Tpo -c -o eciadsl-firmware.o eciadsl-firmware.c
mv -f .deps/eciadsl-firmware.Tpo .deps/eciadsl-firmware.Po
gcc -DPACKAGE_NAME=\"eciadsl-usermode\" -DPACKAGE_TARNAME=\"eciadsl-usermode\" -DPACKAGE_VERSION=\"0.12\" -DPACKAGE_STRING=\"eciadsl-usermode\ 0.12\" -DPACKAGE_BUGREPORT=\"eci@ml.free.fr\" -DPACKAGE=\"eciadsl-usermode\" -DVERSION=\"0.12\" -DHAVE_LIBPTHREAD=1 -DHAVE_DIRENT_H=1 -DSTDC_HEADERS=1 -DHAVE_SYS_WAIT_H=1 -DHAVE_SYS_TYPES_H=1 -DHAVE_SYS_STAT_H=1 -DHAVE_STDLIB_H=1 -DHAVE_STRING_H=1 -DHAVE_MEMORY_H=1 -DHAVE_STRINGS_H=1 -DHAVE_INTTYPES_H=1 -DHAVE_STDINT_H=1 -DHAVE_UNISTD_H=1 -DHAVE_FCNTL_H=1 -DHAVE_LIMITS_H=1 -DHAVE_STDINT_H=1 -DHAVE_STDLIB_H=1 -DHAVE_STRING_H=1 -DHAVE_SYS_IOCTL_H=1 -DHAVE_SYS_SOCKET_H=1 -DHAVE_SYS_TIME_H=1 -DHAVE_TERMIOS_H=1 -DHAVE_UNISTD_H=1 -DTIME_WITH_SYS_TIME=1 -DHAVE_FORK=1 -DHAVE_VFORK=1 -DHAVE_WORKING_VFORK=1 -DHAVE_WORKING_FORK=1 -DHAVE_SYS_SELECT_H=1 -DHAVE_SYS_SOCKET_H=1 -DSELECT_TYPE_ARG1=int -DSELECT_TYPE_ARG234=\(fd_set\ \*\) -DSELECT_TYPE_ARG5=\(struct\ timeval\ \*\) -DRETSIGTYPE=void -DLSTAT_FOLLOWS_SLASHED_SYMLINK=1 -DHAVE_ALARM=1 -DHAVE_GETTIMEOFDAY=1 -DHAVE_MEMSET=1 -DHAVE_SELECT=1 -DHAVE_SOCKET=1 -DHAVE_STRCASECMP=1 -DHAVE_STRTOL=1 -DHAVE_STRTOUL=1 -DHAVE_UNAME=1 -I.  -DETC_DIR=\"/etc\" -DCONF_DIR=\"/etc/eciadsl\" -DDOC_DIR=\"/usr/local/share/doc/eciadsl\" -DBINDIR=\"/usr/local/bin\"   -g -O2 -MT pusb.o -MD -MP -MF .deps/pusb.Tpo -c -o pusb.o pusb.c
make[1]: Leaving directory `/home/Dr.Eniac/eciadsl-usermode-0.12'

mahrud

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
[...]

به نقل از Cheetah :
بله ... الانم بعد از گفتن اینکه یه مشکل هست آدرس این فایل تکست رو داد ... من به شخصه سر در نیاوردم!
من تا حالا با wubi نصب نکردم ... ممکنه حتی مشکل از اون باشه. پویا نظر تو چی؟

به نقل از Dr.Eniac :
خب من نتیجه اونی که گفتینو اینجا بزارم ، دستور make clean بدون ارور اجرا میشه و اون ارور رو روی make میده
گمونم حالا باید make install کنی.

sjazayeri

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب ۱
شهر
شیراز
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر

اینا که ارور نداشت!
همونطور که ماهرود گفت حالا باید make install کنی!

• شروع کننده موضوع

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از Cheetah :
منم تا حالا با wubi نصب نکردم. راستی من متوجه نشدم چه اسراری هست از داخل خود ویندوز نصبش کنید؟ از رو سی دی سیستمتون رو بوت کنید .

shershere

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
اینم هه هه!
دانشگاه
پلی تکنیک تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

خوب متاسفانه اونجا هم به مشکل بر میخورم! :-"

sjazayeri

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب ۱
شهر
شیراز
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر

عجیبه!
با این که داره با سیدی نصب میکنه ولی بازم میخواد iso رو دانلود کنه! :-?

ویرایش: راه حلش اینه: کپی فایل wubi.exe رو با iso اوبونتو توی یک فولدر بذارین بعد اجرا کنین. حواستون باشه که بعد از اجرای wubi ورژن درست رو انتخاب کنین.
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1712237

• شروع کننده موضوع

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از Cheetah :
خوب متاسفانه اونجا هم به مشکل بر میخورم! :-"
چه مشکلی؟

dr.eniac

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
دانشگاه
علوم‌پزشکی مازندران
رشته دانشگاه
دندان‌پزشکی

به نقل از ماهرود :
گمونم حالا باید make install کنی.
به نقل از sjazayeri :
اینا که ارور نداشت!
همونطور که ماهرود گفت حالا باید make install کنی!

دوستان اون اروری که میگم توی فایل تکست ذخیره نمیشه ، توی خود ترمینال وقتی دستور make رو میزنم مینویسه و متنش هم اینه :

کد:
 make[1]: Warning: File `/usr/include/assert.h' has modification time 40144449 s in the future
 make[1]: warning:  Clock skew detected.  Your build may be incomplete.
 make[1]: Warning: File `/usr/include/stdio.h' has modification time 40144456 s in the future
 In file included from pusb.c:13:0:
 pusb-linux.c:32:22: fatal error: asm/page.h: No such file or directory
 compilation terminated.
 make[1]: *** [pusb.o] Error 1
 make: *** [all-recursive] Error 1

وقتی دستور اینستال رو میزنم یه همچین متن مشابهی میاد ... :-??

پ.ن : به خدا من دروغ نمیگم ! :D

sjazayeri

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب ۱
شهر
شیراز
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر

قبل از make اینو بنویس:
کد:
C_INCLUDE_PATH+="/lib/modules/`uname -r`/build/include"

• شروع کننده موضوع

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از Dr.Eniac :
دوستان اون اروری که میگم توی فایل تکست ذخیره نمیشه ، توی خود ترمینال وقتی دستور make رو میزنم مینویسه و متنش هم اینه :

کد:
 make[1]: Warning: File `/usr/include/assert.h' has modification time 40144449 s in the future
 make[1]: warning:  Clock skew detected.  Your build may be incomplete.
 make[1]: Warning: File `/usr/include/stdio.h' has modification time 40144456 s in the future
 In file included from pusb.c:13:0:
 pusb-linux.c:32:22: fatal error: asm/page.h: No such file or directory
 compilation terminated.
 make[1]: *** [pusb.o] Error 1
 make: *** [all-recursive] Error 1

وقتی دستور اینستال رو میزنم یه همچین متن مشابهی میاد ... :-??

پ.ن : به خدا من دروغ نمیگم ! :D
یه مشکل دیگم هم داری که در حد error نیست ولی warning هستش . تاریخ کامپیوترت رو درست کن. الان می گه اخرین تاریخی که اون فایلا modify شدن از زمان کامپیوترت جلو تره! یعنی در اینده!

shershere

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
اصفهان
مدال المپیاد
اینم هه هه!
دانشگاه
پلی تکنیک تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

به نقل از sjazayeri :
عجیبه!
با این که داره با سیدی نصب میکنه ولی بازم میخواد iso رو دانلود کنه! :-?

ویرایش: راه حلش اینه: کپی فایل wubi.exe رو با iso اوبونتو توی یک فولدر بذارین بعد اجرا کنین. حواستون باشه که بعد از اجرای wubi ورژن درست رو انتخاب کنین.

خوب اینستال شده الان ... وقتی بالا میاد همون اول می‌زنه ارور ...

error in output / input

#-o

بالا