• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

راهنمای خرید: موبایل

Parkoury

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلامه حلی 5
شهر
تهران
پاسخ : راهنمای خرید: موبایل

چشم از این به بعد توضیحم میدیم. :D
اینم یه پیشنهاد دیگه من:
Sony Xperia T
یه صفحه 4.55 اینچی داره
.دوربین اصلیش 13 و دوربین دومش 1.3 مگاپشکله( ^-^) که کیفیتی قابل قبول داره.
با حافظه ی داخلی 16 که قابلیت ارتقا با Micro SD های 32 GB داره به راحتی قابل پر شدن نیست.
CPUش هم که 1.5GHz Kraitهست که نسبتا قویه

ایلیا توضیحم خوب بید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :-? :-?

surger

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شیراز
مدال المپیاد
المپیاد شیمی سال تحصیلی 91-90
دانشگاه
شیراز
رشته دانشگاه
داروسازی

دوستان بین htc one و htc butterfly s و iphone 5 تاکید میکنم 5 نه 5s
کدوم مورد رو پیشنهاد میدید.
برا من بدنه محکم، قابلیت استفاده از اینترنت و سرعت خیلی مهمه، بتونه خووووب شارژ نگه داره و اینکه همه برنامه ای هم بتونم روش نصب کنم... در واقع میخوام هزینه کنم که تا 3 سال اینا بتونه برام کار کنه و جواب بده....
راهنمایی لطفا

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

به نقل از surger :
برا من بدنه محکم، قابلیت استفاده از اینترنت و سرعت خیلی مهمه، بتونه خووووب شارژ نگه داره و اینکه همه برنامه ای هم بتونم روش نصب کنم... در واقع میخوام هزینه کنم که تا 3 سال اینا بتونه برام کار کنه و جواب بده....
راهنمایی لطفا

به نظر من وان بهتره...

Parkoury

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلامه حلی 5
شهر
تهران

به نقل از surger :
راهنمایی لطفا

من به شخصه برات اول iPhone 5 رو توصیه میکنم.به چند علت:
1- خوب آیفونه و کلاس داره!!!
2- وزن ایفون کمتره(112 گرم در برابر 143 گرم)
3- دوربین آیفون 8 هستش ولی مال HTC چهاره که تفاوت فاحشی داره با مال آیفون
4- قطر کمتر و طول و عرض کمتری داره که برای کار کردن یک دستی راحتتره(علی الخصص برای شما دخترا)

به نظر من آیفون بهتره حالا انتخاب با شماست

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
تلاشی بیهوده در المپیاد زیست شناسی!
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

1- خوب آیفونه و کلاس داره!!!
قبول ندارم این حرفتو دیگه با اومدن آیفون چینی کلاس نداره آنچنان :|
- دوربین آیفون 8 هستش ولی مال HTC چهاره که تفاوت فاحشی داره با مال آیفون
عاغا گلوم جر خورد انقد توضیح دادم این الترا پیکسلو!این دوربین 4 الترا پیکسلیه وان یا باتر فلای یا امثالهم از دوربین 13 اس 4 هم بهتر به مراتب این 4 الترا پیکسل یعنی باید 4 رو ضربدر 3 کنی تا مگاپیکسل بدست بیاد :-" پس این موردت هم قابل قبول نیست
قطر کمتر و طول و عرض کمتری داره که برای کار کردن یک دستی راحتتره(علی الخصص برای شما دخترا)
این هم توی ملاکای ایشون نبود اگه کارکردن با گوش بزرگ براش سخت بود حتما ذکر یمکرد در ضمن وان و باتر فلای رو تو گزینه هاش قرار نمیداد :-"
من میگم اگه ساپورت نرافزاری عالی میخای آیفون بگیر اگه صفحه ی بزرگ و اندروید میخای وان بگیر
البته اگه من به شخصه خودم بودم آیفون میگرفتم به خاطر آی او اس حاضرم همچیو فدا کنم :-"

Parkoury

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلامه حلی 5
شهر
تهران

این هم توی ملاکای ایشون نبود اگه کارکردن با گوش بزرگ براش سخت بود حتما ذکر یمکرد در ضمن وان و باتر فلای رو تو گزینه هاش قرار نمیداد

آقا یه مشکلای شد عرصض هردوشون از آیفون بیشتره اشتباه از من بود ولی قطرش کمتره خداییش

عاغا گلوم جر خورد انقد توضیح دادم این الترا پیکسلو!این دوربین 4 الترا پیکسلیه وان یا باتر فلای یا امثالهم از دوربین 13 اس 4 هم بهتر به مراتب این 4 الترا پیکسل یعنی باید 4 رو ضربدر 3 کنی تا مگاپیکسل بدست بیاد
آقا من اینم خبر نداشتم بازم شرمنده ولی الحق آیفون 5s با وجود اینکه اولترا پیکسل نیست از One بهتره.چرا؟

با این حال به عنوان کسی که 3 نسل آیفون داشتم بهت میگم آیفون بخر.

راستی ایلیا جان اون آیفون چینی که میگی تفاوتش با آیفون اصل قشنگ از زمین تا آسمونه.پیکسلای صفحه 4S چینی از 3GS هم بزرگتره یعنی قشنگ داد میزنه چینیه

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

آقا من اینم خبر نداشتم بازم شرمنده ولی الحق آیفون 5s با وجود اینکه اولترا پیکسل نیست از One بهتره.چرا؟
شرمندگی چرا دادش :D یه ذره لحنم تند بود نه؟:-" خب کیفت فقط به مگاپیکسل که نیست درضمن اپل برای دوربینش یه پردازندهی جدا در نظز گرفتن.من نگفتم الترا پیکسل خیلی عالیه بیشتر منظورم این بود که 4 الترا پیکسل میشه 12 مگا پیکسل :D
با این حال به عنوان کسی که 3 نسل آیفون داشتم بهت میگم آیفون بخر.
من هم اگه خودم بودم آیفون میگرفتم فقط بخاطر آی او اس خیلی عالیه
راستی ایلیا جان اون آیفون چینی که میگی تفاوتش با آیفون اصل قشنگ از زمین تا آسمونه.پیکسلای صفحه 4S چینی از 3GS هم بزرگتره یعنی قشنگ داد میزنه چینیه
شکل ظاهریش که فرق نداره.اگه کسی بخاد پز بده(منظورم تو نیستی سوءتفاهم نشه)با چینیشم میتونه پز بده کسی نمیاد کلشو بکنه توی صفحه نمایش گوشی پیکسلاشو ببنیه که :D

AlirezaRajabi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
دانشگاه
تبریز

خب تا زمانی که پ(و)ریا هنو ج منو نداده،منم فعلا اینجا پیشنهادای خودمو میدم،
ایفون5
باتر فلای اس
وان
================
دو تا اندروید،یه ای او اس!
اولین تفاوت تو قیمته،
باتر فلای هم قیمت نسخه ی 64 گیگابایتی وان ـه!چیزی حدود 1900،البته 32 گیگِ وان رو میشه تا 1650 هم گرفت،اپل هم که بالای 2200(هر سه نسخه)
دومیشم که داستان حافظه ی داخلی و خارجیه،
ایفون5 نسخه های 16 و 32 و 64 گیگی داره،اما هیچکدوم از این سه نسخه از کارت حافظه ی خارجی پشتیبانی نمیکنه،
وان هم همینطوره(مثل ایفون 5)،تنها تفاوتش اینه که نسخه 16 گیگا بایتی رو نداره!
اما باتر فلای اس کلا متفاوت ظاهر شده:حافظه ی داخلی 16 گیگ،با قابلیت ارتقا با کارت حافظه ی میکرو اس دی!
سومیش:
حافظه ی رم:هر دو اچ تی سی دو گیگ و اپل یه گیگ رو برای این گوشیها در نظر گرفتن!
چهارمیش:وزن
خب ایفون سبک ترینه(112)،اچ تی سی سنگین تره(143)،و باتر فلای اس از همه سنگین تر(160).خب طبیعیه که اینظور باشه،چون اندازه ی این سه گوشی هم به همین منواله،
چهارمیشصفحه نمایش:
ایفون5:چهار اینچ
وان:چهار ممیز هفت
باتر:5
تراکم پیکسل در هر دو گوشی اچ تی سی به مراتب بالا تر از ایفون5 ـه،اما خب بقول اپل وقتی ما نمیتونیم این تفاوت رو با چشممون درک کنیم،به چه دردی میخوره؟
در مورد دوربین هم بحث نمیکنم چون دوستان بالا توضیح دادن،فقط همین نکته رو بگم که دوربین وان و باتر هیچ فرقی با هم ندارن(حداقل اطلاعات من اینو میگه)
باتری:
خب فقط اینو میدونم که باتری باتر فلای اس خیلی پر ظرفیت تر از ایفون5 ـه،در مورد وان اطلاعی ندارم،اما خب انتظار میره چیزی بین این دو و بیشتر نزدیک به باتر فلای اس باشه!
===============================================
خب اون بالایی ها رو که هر کسی هم میتونه بگه،
اما جمع بندی:
باتر فلای کلا جالب تر از وان هست،به لحاظ سخت افزار و اینا،اما خب خود اچ تی سی هم وان رو بعنوان پرچمدارش معرفی کرده،و حداقل خوبی وان نسبت به باتر فلای اس اینه که این حس رو بعد از خرید بهت میده که بهترین گوشی اچ تی سی تو سال 2013 رو تو دستت داری!
اپل هم که کلا کلاسه،قرار نیس پز بدی و اینا،همونطور که دوستمون گفت اگه برا پز باشه که یه چینیش هم میتونه کارتو را بندازه،این کلاس که میگم برا خودته،ینی خودت حس میکنی که بیشتر یه چیز فوق لوکس رو داری تجربه میکنی تا یه گوشی
=================================================
عکس وان رو که قبلا دوستان گذاشته بودن،
خب این از باتر فلای اس
htc-butterflys-red-pearl-gray-tw-slide-04.png

و اینم از باتر فلای اس و اچ تی سی وان کنار هم:
715123_1_b.jpg

اچ تی سی وان کنار ایفون5:
htc-one-vs-iphone-5-04.jpg

و اینم نما از پشت این دو گوشی:
f027782f47d9eba05356de583aa981a0_550_310.jpg

عکسا رو برا این گذاشتم چون خودم اینجوری ام که اگه بخوام تو این سطح گوشی بخرم،تجملی بودن و زیبا بودنش برام ملاک مهمیه،
*ایفون 5 خیلی شیک تر از چیزیه که تو عکسا دیده میشه،البته این نکته در مورد دو گوشی دیگه هم صادقه!

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

جاده با این روشت خیلی موافقم عالیه. اون چیزایی که من قبلا گفتم با توجه به پست اولت بود من از پست اولت این برداشتو کردم که بیایم دونه دونه گوشی هارو بررسی کنیم برا همون گفتم تاپیک جدا بزن :-"
یه نکته:به قدرت سخت افزاریشون اشاره ای نکردی به نظرم لازم بود :-?
حافظه ی رم:هر دو اچ تی سی دو گیگ و اپل یه گیگ رو برای این گوشیها در نظر گرفتن!
یک نکته دیگه :D:یک گیگ بودن رم آیفون دال بر ضعیف بودنش نیست دلیلش اینه که آی او اس os سبکیه و به بیشتر ازین نیاز نداره این در مورد سی پی یو هم صدق میکنه

AlirezaRajabi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
دانشگاه
تبریز

به نقل از ایلیا :
جاده با این روشت خیلی موافقم عالیه. اون چیزایی که من قبلا گفتم با توجه به پست اولت بود من از پست اولت این برداشتو کردم که بیایم دونه دونه گوشی هارو بررسی کنیم برا همون گفتم تاپیک جدا بزن :-"
یه نکته:به قدرت سخت افزاریشون اشاره ای نکردی به نظرم لازم بود :-?یک نکته دیگه :D:یک گیگ بودن رم آیفون دال بر ضعیف بودنش نیست دلیلش اینه که آی او اس os سبکیه و به بیشتر ازین نیاز نداره این در مورد سی پی یو هم صدق میکنه
1-حداقل اینو میدونم جاده تلفظ نمیشه،معنی رنگ یشمی میده!ینی صفته،اسم نی!ولی خب بیخیال،جاش اینجا نیس!
2-ببین این نکته ی خودتو داری؟دقیقا منم یه همچین چیزایی میخوام،میخوام کاربر بدونه که چرا مثلا فلان گوشی فلان قسمتش ارتقا پیدا نکرده،
3-در مورد سخت افزار راستش حسش نبود توضیح بدم،اما فک کنم گفتم که باتر فلای از وان بهتره،
4-البته یه پیشنهاد به مدر انجمن دادم که اگه عملی شه،شاید همکار شیم (; :-"

əlireza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
..
شهر
..
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
---

یه نکته هم اینکه باتر پلاستیکیه ولی وان آلومینیومی...

اچ تی سی گوشیاشو 18 ما ساپورت میکنه(آپدیت رسمی) ...

ولی باتر اس تازه اومده...دیگه تصمیم با خودشونه کی چی بخرن :-"

Parkoury

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلامه حلی 5
شهر
تهران

به نقل از ایلیا :
دی:یک گیگ بودن رم آیفون دال بر ضعیف بودنش نیست دلیلش اینه که آی او اس os سبکیه و به بیشتر ازین نیاز نداره این در مورد سی پی یو هم صدق میکنه

بازهم ما پارازیت بیایم شرمنده.
ios اصلن سیستم عامل سبکی نیست(علی الخصوص این ios7)ولی ios موقع استفاده از سی پی یو یه درصد cpu رو هدر میده در حالی که این عدد برای اندروید حدود 10-20 درصده
برای همین S4 با وجود هشت هسته بودن تو بنچمارکها از آیفون ضعیف تره

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

به نقل از XxBeastxX :
بازهم ما پارازیت بیایم شرمنده.
ios اصلن سیستم عامل سبکی نیست(علی الخصوص این ios7)ولی ios موقع استفاده از سی پی یو یه درصد cpu رو هدر میده در حالی که این عدد برای اندروید حدود 10-20 درصده
برای همین S4 با وجود هشت هسته بودن تو بنچمارکها از آیفون ضعیف تره
کجاش پارازیته اتفاقا به نکته خوبی اشاره کردی منم میدونستم اینو تقربا فقط برای درک عامه نگفتم اینو :D
یه مثال بخوایم بزنیم وا3 آی او اس و اندروید
اندروید مثل پزو آردیه موتور و گیربکس اصلا هماهنگ نیستن و اتلاف انرزی خیلی زیاده ولی آی او اس مثل ال نوده مثلا گیربکسو موتور کاملا هماهنگه و اتلاف انرزی کمتره در این صورت با مصرف کمتر و دور موتور پایین تر سرعت بیشتر بدست میاره ال نود(ای او اس)
+از بحث اصلی تاپیک داریم خارج میشیما زیاد اسپم نداین مدیر میاد شاکی میشه :-"

AlirezaRajabi

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
ابهر
دانشگاه
تبریز

خب من که اصلن متوجه نشدم بحث اصلی تاپیک ینی چی،
پس اگه ازش منحرف شدم،بگین تا ویرایش کنم!
راستش میخواستم بررسی کنیم ببینیم که ایا نکسوس5 میتونه بهترین انتخاب تو گوشی های موجود باشه؟
ینی امکاناتش نسبت به قیمتش،و هر فاکتور دیگه...
توجیه میکنین؟
اگه بهترین نیست،
بهترین چیه پس؟

Parkoury

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
حلامه حلی 5
شهر
تهران

خوب اول از همه بنچمارکها:

11650415669409922549.jpg

31499952822348686331.jpg

88206603124197661509.jpg

میریم سراغ قیمتا:
Samsung Galaxy Note 3 N9000 - 32GB : 1,929,000
Sony Xperia Z1: 1,869,000
2,889,000 : Apple iPhone 5s - 32GB
$ Google Nexus 5: 399
وزن:
168 :Samsung Galaxy Note 3 N9000 - 32GB
Sony Xperia Z1 : 170
Apple iPhone 5s - 32GB : 112
Google Nexus 5 : 130

اندازه صفحه :
Samsung Galaxy Note 3 N9000 - 32GB : 5.7
Sony Xperia Z1 : 5.0
Apple iPhone 5s - 32GB : 4.0
Google Nexus 5 : 4.95

کیفیت دوربین:
Samsung Galaxy Note 3 N9000 - 32GB : 13.0
Sony Xperia Z1 : 20.7
Apple iPhone 5s - 32GB : 8.0
Google Nexus 5 : 8.0

قدرت باتری:
Samsung Galaxy Note 3 N9000 - 32GB :
زمان انتظار 420 ساعت
زمان مکالمه 21 ساعت
Sony Xperia Z1 :
زمان انتظار 880 ساعت
زمان مکالمه 13 ساعت
Apple iPhone 5s - 32GB :
زمان انتظار 250 ساعت
زمان مکالمه 10 ساعت
Google Nexus 5:
زمان انتظار 300 ساعت
زمان مکالمه 17 ساعت

پس به نظر من اگه اندازه واستون مهم نیست حتما note 3 بگیرید ولی اگه اندازه واستون مهمه(و مشخصا گوشی ارزون می خواید) Google Nexus 5 گوشی خوبی خواهد بود. ولی اگر قیمت هم واستون مهم نیست و کیفیت ساخت و کارکرد خوب براتون مهمه پس به عنوان کسی که 5s دارم بهتون پیشنهاد میکنم.

...............

کاربر فوق‌فعال

اول از همه و قبل از همه چیز،احساس شما نسبت به گوشی ای که میخواین بخرین مهمه! چون یک گوشی،هرچقدم که خوب باشه شاید نتونه احساس رضایت و به شما منتقل کنه!
مثلا هفته ی پیش داداشم نوت3،دوستم5s و عموم z1خرید. من کلا از کار کردن با گوشی های سامسونگ حس خوبی ندارم،ولی واقعا نوت3 یه چیز دیگه بود!البته 5sهم بدنبود! ولی از همه مهمتر این بود که من امروز وقتی با z1 کار کردم،تازه فهمیدم چقد دوس دارم من این و....... :))
من این و به عنوان یک متنفر واقعی از محصولات سونی دارم میگم(البته گوشیاش)!!

پس بعد از در نظر گرفتن قیمت،به احساستون نسبت به گوشی توجه کنید!شاید خنده دار باشه،ولی هروقت از گوشیتون سیر شدین میفهمین!! کشیدم که دارم میگم!! =))

Al McJoseph

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حليـ2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط مرحله يك شيمي! همين :|
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست شناسی

بچه ها به نظرتون تو رنج 800 تا 900 چه گوشی ای بهتره؟؟؟ من خودم بین htc one xl و sony xperia sp موندم...لی به نظر خودم اس پی بهتره...ولی صفحه نمایشش و رابط کاربری سونی یه کم میندازتم تو شک!!!

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

one xl بگیر بهتره از همه نظر اون سی پی یو اس پی که میبینی عددش بیشتره اورکلاک شده و خیلی خودشو نشون نمیده در عوض صفحه و رابطه کاربریه اچ تی سی و همچنین طراحیش(نظر شخصی)از اس پی سرتره

Al McJoseph

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
حليـ2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
94
مدال المپیاد
فقط مرحله يك شيمي! همين :|
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست شناسی

به نقل از ایلیا :
one xl بگیر بهتره از همه نظر اون سی پی یو اس پی که میبینی عددش بیشتره اورکلاک شده و خیلی خودشو نشون نمیده در عوض صفحه و رابطه کاربریه اچ تی سی و همچنین طراحیش(نظر شخصی)از اس پی سرتره
جي پي يو اس پي سرتره... و يه مشكل ديگه اين كه شنيدم xl اپديت نميشه ولي sp به ٤.٤ آپديت ميشه...بنچمارك هاي اس پي رو اگه ببينين از بيشترپرچمدار ها هم بيشتره..

ایلیا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
مدال المپیاد
دانشگاه
هنر تهران
رشته دانشگاه
عکاسی

جی پی یو اس پی خیلی قوی تره حق با توئه.در مورد آپدیت اطلاعی ندارم ولی یادم میاد یه جا خوندم برای ایکس ال 4.2 میاد!
حالا تو میتونی حافظه داخلی 32 گیگی و صفحه ی با کیفیت فوق العاده و رابط کاربری عالی و طراحی قشنگ و دوربین دوم اچ دی در برابر vga ایکس الو فدای جی پی یو قوی تر و آپدیت احتمالی به 4.4 اس پی کنی حالا تصمیم با خودته :-"

بالا