• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پهلوی،خوب یا بد؟!

• شروع کننده موضوع AMT
  • تاریخ شروع

به نظر شما شاهان سلسله پهلوی خادم بودند یا خائن؟

• رای‌دهندگان
    101
  • شروع کننده موضوع

AMT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشاپور
مدال المپیاد
المپیاد علوم آزمایشگاهی-المپیاد زبان-المپیاد ادبی-المپیاد ریاضی 3 دوره-المپیاد شیمی
دانشگاه
علوم پزشکی ایران (ان ش
رشته دانشگاه
پزشکی
به نظر شما دوستان سلسله پهلوی به ایران خیانت کرد یا خدمت؟
در این پست که امیدوارم حذف یا قفل نشه و حرف سیاسی خاصی درش زده نشه میخوایم پهلوی رو تحلیل کنیم...

• شروع کننده موضوع

AMT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشاپور
مدال المپیاد
المپیاد علوم آزمایشگاهی-المپیاد زبان-المپیاد ادبی-المپیاد ریاضی 3 دوره-المپیاد شیمی
دانشگاه
علوم پزشکی ایران (ان ش
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : پهلوی،خوب یا بد؟!

به نظر من سوای مسائل سیاسی که درگیرش نشیم. رضا خان انسان بزرگی بوده. کسی که بیاد و بعد از چند صدسال گندزدن قاجار توش مملکت رو سر و سامون بده اون هم نه یک ذره و دوذره خیلی آدم بزرگیه.
البته اگه خود من در زمان رضاخان وجود داشتم اعدام میشدم.چون حرفمو راحت می زنم و از هیچ چیز ابایی ندارم اما معتقدم جامعه اون زمان ایران یک دیکتاتور می خواست تا اوضاع آروم بشه!

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

رضا خان بقول خودتون دیکتاتور بوده در کل حکومت پهلوی خیلی بهتر از قاجاریه بوده ولی خب بازهم دوره ی رویایی نبوده مثلا تصویب کاپتالاسیون یعنی یه توهین که به ملت ایران شد در کل اصلاحات بعد ازقاجاریه مملکت رو اروم کرد ولی نمیشه دوره خیلی خوبی بش نسبت داد.

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از AMT :
به نظر شما دوستان سلسله پهلوی به ایران خیانت کرد یا خدمت؟
در این پست که امیدوارم حذف یا قفل نشه و حرف سیاسی خاصی درش زده نشه میخوایم پهلوی رو تحلیل کنیم...
چند تا نکته رو باید دقت کرد. هر چی هم که باشه هزاران بار بهتر از قاجاریه بودش! دیگه خودتون بهتر می دونید که تو قاجاریه چقدر از مساحت کشور کم شد :D حالا این یکیش بود.
تو دوره ی پهلوی رضاشاه واقعا بهتر از محمدرضا شاه بود! البته رضا شاه هم یه سری کار های خوبی کرد و هم یه سری کار های افتضاح. کلی کار خوب عمرانی انجام داد ولی خب کارهای بدش هم قابل صرف نظر کردن نیست . محمدرضا شاه هم که دست گلش درد نکنه اکثرا خیانت بودش. کلی به کشور هایی مثل امریکا وابسته شدیم. از همه نظر! فرهنگی اقتصادی و ...
در کل روی هم رفته دوره ی پهلوی بیشتر به ایران خیانت کرد ولی نسبت با قاجاریه خیلی خیلی بهتر بود :)

lof

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
پلى تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسى معدن

باید مشخص کنی کدوم یکی پدر یا پسر

پدر که با این که بسیار مستبد بود خوات بسیار زیادی به ایران کرد

حتی همون حجاب برداشتنش هم که خیلی ها مخالفش بودن تو خاطراتش میخونیم خودش وقتی که زن و دختراش سر لخت میومدن بیشترین زجر و عذاب رو میبرد چون بسیار قیرتی بود

ولی میخواست ایران پیشرفت کنه

اما پسرش موافقم که بی عرضه بود

فقط یه کار + کرد برپایی جشن های 2500 ساله

HHH

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
مدرسه
شهر
کرج

هر دوره ای باید بهتر از دوره قبل و طبعا بدتر از دوره بعدیش باشه(اگر نباشه از بین نمی ره که بعدی ای وجود داشته باشه)

پس میشه گفت از چند سال بعد از شروع پادشاهیش رضا خان به نسبت یک پادشاه بد نبوده ولی اون آخرا سر طرفداری از یک سری کشورا
یا بخوام درست تر بگم عدم طرفداری از یکسری کشورای دیگه متزلزل شد و اون بلا سرش اومد

پسرشم که معرف حضور هست

بلانسبت هرچی سمپادی باشه بی عرضه بود

• شروع کننده موضوع

AMT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشاپور
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی ایران (ان ش
رشته دانشگاه
پزشکی

آره اما دوره رضا خان ایران ایرانی دیگه شد و اینو کسی نمیتونه انکار کنه. اما به نظر من دیکتاتوری رضا خان هم رو حساب کتاب بوده.اگه دقت کنین دیکتاتورای این مملکت خیلی موفق بودن. مثال بارزش هم شاه عباس! اما محمد رضا جدا بی عرضه بود و کسی نمیتونه عکسشو ثابت کنه اما دوره اونم ایران پیشرفت زیادی داشت.

• شروع کننده موضوع

AMT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشاپور
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی ایران (ان ش
رشته دانشگاه
پزشکی

آخرش نگفتین پهلوی خوبه یا بده؟؟؟؟

*M.M*

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان

.

Mahdiye.Z

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

شايد يه سري مشكل داشتن اما خدمات زيادي كردن كه نميشه ناديده گرفت! در هرصورت من كه ازشون بدم نمياد!

• شروع کننده موضوع

AMT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشاپور
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی ایران (ان ش
رشته دانشگاه
پزشکی

حالا میشه فهمید که واقعیت رو هیچ کس نمیتونه بپوشونه!

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از AMT :
آخرش نگفتین پهلوی خوبه یا بده؟؟؟؟
ا
دوره ی معمولی و خنثی ای بود دوام کمیم داشت یک سری اصلاحات داشت ولی خب یکسری مشکلات هم داشت . در کل بخوایم بگیم دوره ی انچنانی تبود دوره ی گندی مثه قاجاریه هم نبود.

• شروع کننده موضوع

AMT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشاپور
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی ایران (ان ش
رشته دانشگاه
پزشکی

دوره ی معمولی و خنثی ای بود دوام کمیم داشت یک سری اصلاحات داشت ولی خب یکسری مشکلات هم داشت . در کل بخوایم بگیم دوره ی انچنانی تبود دوره ی گندی مثه قاجاریه هم نبود.
اما من اینو اصلا قبول ندارم.دوره رضاخان یک آنچنان دوره ای نبوده؟
یادتون هم باشه این به اصطلاح یک سری اصلاحات ایران ویران رو تازه مثل یک کشور پیشرفته کرد.
درسته؟

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از AMT :
اما من اینو اصلا قبول ندارم.دوره رضاخان یک آنچنان دوره ای نبوده؟
یادتون هم باشه این به اصطلاح یک سری اصلاحات ایران ویران رو تازه مثل یک کشور پیشرفته کرد.
درسته؟
ببنید ایران در یک شرایط واقعا داغون بود قاجاریه ایران رو به هر خفتی انداخت . ولی دوره رضاخان دیدگاهی نو بوجود اورد و این حتی اگر هر کی دیگه بود نمایان میشد چون ایران از حکومتی داغون خارج شد من نگفتم دوره بدی بود ولی همین رضاخان دیکتاتوری میکرد این طرز حکومت موجب این نمیشه که پیشرفت ها رو نادیده بگیریم اما موجب میشه امتیاز منفی هم بدیم و دیکتاتوری بسیار امتیاز بدیه واسه حکومت.

• لایک
امتیازات: lys
  • شروع کننده موضوع

AMT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشاپور
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی ایران (ان ش
رشته دانشگاه
پزشکی

اما من معتقدم رضا خان اگه دیکتاتور نمیبود یا هرکسی به جای رضا خان شاه میشد ایران اونقدر پیشرفت نمیکرد...
پیشرفت های ایران در اون دوره هم سرسرکی و الکی نبودن...

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از AMT :
اما من معتقدم رضا خان اگه دیکتاتور نمیبود یا هرکسی به جای رضا خان شاه میشد ایران اونقدر پیشرفت نمیکرد...
پیشرفت های ایران در اون دوره هم سرسرکی و الکی نبودن...
ا
من هم معتقدم پیشرفت های خوبی بود و از طرفی معتقدم دیکتاتوری یکی از ضعف های حکومت هاست. و حکومت دیکتاتور حکومت قوییه ولی چون کشورم رو خیلی بیشتر دوست دارم تا ازادیم میگم پیشرفت های اون زمان رو واقعا قبول دارم .

• لایک
امتیازات: AMT
  • شروع کننده موضوع

AMT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشاپور
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی ایران (ان ش
رشته دانشگاه
پزشکی

درباره محمد رضا بیشتر بگیم.محمد رضا رو چطور میبینید؟!من کارهای نظامیشو خیلی دوست دارم!

ارنواز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 / فرهنگ
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
باستان شناسی

تنها مشکل محمدرضا(در کل خاندان پهلوی) بی بندوباری بود ، ولی تو اون زمام ایران از نظر علمی پیشرفت زیادی کرد.
فرح هم علاقه و توجه زیادی به علم و فرهنگ کشور داشت و چندین بنیاد و انجمن افتتاح کرد از جمله: سازمان ملی فولکلور ایران،کانون پرورش فکری، تالار رودکی و ...

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

من نمیتونم کاپیتالاسیونو درک کنم؟ کسی توجیهی واسه این قانون مسخره داره؟ چرا محمدرضا باسد زیر بار این میرفت؟ :-w :-& :-w

• شروع کننده موضوع

AMT

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشاپور
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی ایران (ان ش
رشته دانشگاه
پزشکی

خب هر گرفتنی ، دادنی داره.(قانون سوم جهان سومی بودن!)
محمد رضا هم برای اینکه بتونه یک سری امتیازات بگیره یک امتیازاتی رو واگذار نمود.کلا بی عرضه بود این محمدرضا.
مگر نه کشور اوضاعش باید بهتر از این حرفها میشد.
میخواست مثل پدرش مستبد باشه اما نمیتونست.
فقط یک جمله از دفتر خبرنگار بی بی سی:
با محمدرض پهلوی که مصاحبه کردم گفتم:چرا با مردم مداخله نظامی نکردید؟
در حالیکه می گریست گفت:من بر روی مردمم تیغ و تیر نمیکشم!

توضیح:این در حالیه که بی بی سی در اون زمان رسانه حامی انقلاب ایران بود.

بالا