• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انتظارات از خانواده!

m!na.m

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک تهران!
شهر
تهران
سلام بچه ها!
من الآن داشتم با بابام صُحبت میکردم ک ، شما ( مارد پدر ها ) هیچی نمیفهمین!
یه مشت موجووده نفهمینُ اینا!
:D
چون قبلش با یکی از بچه ها داشتم صُحبت میکردم ، ک یه مقدار مشکل داشت ، با خانواده ُ این جوور چیزها!
بعد من ب بابام ( ک روانشناسی و تعلیم و تربیت خونده ) گفتم ک پا شین شما ها ک یه ذره از
این جوور چیزا بلدین ، برین با این خانواده ها صحبت کنین ، ک یه ذره ما رو بفهمن ، چون من گفتم ک
شما ها کلن چیزی نمی فهمین و اینکه شما ها جای " من " نیستین ک " بتونین " بفهمین
من چی میگم!!!
بعد کلن این جووری شد ک بحث زیاد ب جایی نکشید!!
بعد اینجوری بود ک بابام گف شما ها باید بیان صحبت کنین
بگبن ک چه انتظار هایی دارین ، چون خودش هم نفهمید ک من چی میگم!!
بعد من الآن می خواستم بگبم ک اگه شما انتظار خاصی از مادر و پدرتون دارین
و یک سری چیز ها ک اوونا نمی فهمن ُ میخواین ک بفهمن L-: بگین ک سعی کنیم ب یه جایی برسه !

NaVd

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
پاسخ : انتظارت از خانواده!

بزارن که آزاد باشیم ؛ ما جوونیم و به تفریح و به ازاد بودن و با دوستامون بودن نیاز داریم
نیاز داریم بریم بیرون ، بریم کافی نت ، بریم نت ، بریم تفریح
آزاد بودن مسعله مهمیه

m!na.m

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک تهران!
شهر
تهران

+ ببین! آخه آزاد بودن یک حدی داره!
بابام اینو بهم گف ک اونا یه سری تجربه ها دارن ک ما بچه ایم و نمیفهمیم ( از نظز عقلُ اینا داریم فعلن رُشد میکنیم! و اینو گفت ک " تو " با دوستت ، بهتر رابطه بر قرار میکنی ، چون اوونم ، عقلش ب اندازه ی تو ِ و تقریبن خطاها و کار هاتون مثه همه! )
آزاد بوودن ، تو یه سری شرایط خیلی بده!

پوریا

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
helli 1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
زنجان
رشته دانشگاه
پزشکی
تلگرام

فقط یک چیز:بفهمن انسانم نه گوسفند...بفهمن حق انتخاب هست...و بیاموزند راهی که اونا به من بگن دیگه راه من نیست...

مهسا 1376

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کرمانشاه

به نت اومدنم گیر ندن 8->
بعد بزارن خودم واسه خودم تصمیم بگیرم :D 8->
بعد بفهمن یک سالم نیست ( یک ساله نیستم:D ) :|
+ بعد دیگه اینکه تکراری نیست تاپیکش ؟ :-"

sayna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبيرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
دانشگاه
علوم پزشكى شهيدبهشتى
رشته دانشگاه
پزشكى

خب فکر کنم از لحاظ محتوا به این تاپیک کاملا شبیه هست ، ادغام میشن .

خب به نظر من یکی از راه های ِ کنار اومدن با خانواده ، نحوه ی بیان خواسته ها در خانواده هست ، که باید خوب بیان شه و روش دقت شه ( تفسیر و توضیح بیشتر تو خود تاپیک :D )

از طرفی هم وقت گذاشتن خیلی مهمه . این که خانواده برای هم دیگه وقت داشته باشن . قطعا اگر پدر خانواده ، از اون پدرایی باشه که ساعت 12 شب از سرکار میاد خونه و مکالماتش با بچه‌ش خلاصه میشه توی سلام و احوال پرسی ، نمیتونه خواسته ها و انتظارات اون بچه رو فراهم کنه .

بعد هم باید از انتظارات هم خبر داشته باشَن . مینا درست میگه ، خیلی وقت ها پدر مادر ها حرف های مارو نمی فَهمن . قسمتیش برای اختلاف سنی هست . اما از اونجایی که نظر من اینه که هیچ کس مثل پدر و مادر نمی تونه به آدم ، درس ِ چه جوری زندگی کردن بده ، پس به نظرم واجبه وقت بیشتری با پدر مادراتون بزارید تا هم دیگه رو بهتر بفهمید . یعنی فکر می کنم این سوء تفاهم ها از عدم درک ِ . و عدم درک از عدم شناخت و عدم شناخت از فاصله ای که بین والدین و بچه ها هست .

گردآفريد

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان2
شهر
مشهد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

يكم نگرانم باشن!!!!
واسه مامانم كه مهم نيس من كجا فقط براش مهمه كه من تنها نباشم!!!بابام هم كه........
اينقدر هم تبعيض قايل نشن مخصوصا مامانم كه چقد پسر دوسته!!!!!!!

hossein33

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز زیست دوره 16

انتظارم اینه که همونطور که من کاری بهشون ندارم به منم کاری نداشته باشن عیدا همدیگرو بوس کنیم و سر سفره ببینیم :D
البته دیدم انتظاراتمو برآورده نمیکنن با یه سری جنگ داخلی خودم برآورده کردم الانم خیلی رابطه مسالمت آمیز داریم o^: o^:

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

به نقل از hossein33 :
انتظارم اینه که همونطور که من کاری بهشون ندارم به منم کاری نداشته باشن عیدا همدیگرو بوس کنیم و سر سفره ببینیم :D
البته دیدم انتظاراتمو برآورده نمیکنن با یه سری جنگ داخلی خودم برآورده کردم الانم خیلی رابطه مسالمت آمیز داریم o^: o^:
:-?
فک میکنم خیلیامون همچین گرایشی داشته باشیم.
ولی نهایتن چیز مثبتی از کار در نمیاد به نظرم...
به نظرم بهتره خودمون مشکل رو ریشه یابی کنیم.ببینیم دلیلش چیه.بعد به خودمون و خانواده کمک کنیم که بیشتر از جمع خانوادگی لذت ببریم!(کلن کار سختیه :D)

ارنواز

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2 / فرهنگ
شهر
مشهد
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
باستان شناسی

من انتظار دارم گیر بیخودی به من ندن ... به خصوص در مورد استفاده از اینترنت ~X(

در ضمن روزایی که تا 3.5 مدرسه ام صبر کنن ناهارو با هم بخوریم، تنهایی اشتهام کور میشه :D

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

چقدر انتظارات دوستان بالاست، انتظاراتشون به نت محدود میشه :D
حق انتخابی هم وجود داره. لازم نیست واسه هر کار کوچیکی یا بزرگی ازشون اجازه بگیرم، حق ندارن عقاید خودشون رو به ما تحمیل کنن. بفهمن که بزرگ شدم و یه بچه یه ساله نیستم. در زمینه هایی که اطلاعاتشون صفره اظهار فضل نکنن و ....

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

یعنی فقط انتظارتون اینه که مثلاً بهتون نگن : پاشو از پای اون لپ تاپ ؟! :D

من انتظار دارم سعی کنن بیشتر با من مشورت کنن ، حالا تو همه چی . خب بیشتر تویِ مسائل مربوط به خودم ؛ اما کلاً انتظار دارم عضوِ صاحب نظر( :D) خانواده باشم .
یه جورایی همون حرفی که بقیه زدن ، اینکه من بچه نیستم .
با این مشورت کردنا و حرف زدنا خیلی مشکلایِ دیگه ( مثلاً همین نت که گفتین ! :D ) حل میشن ...

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از نرگس² :
یعنی فقط انتظارتون اینه که مثلاً بهتون نگن : پاشو از پای اون لپ تاپ ؟! :D

من انتظار دارم سعی کنن بیشتر با من مشورت کنن ، حالا تو همه چی . خب بیشتر تویِ مسائل مربوط به خودم ؛ اما کلاً انتظار دارم عضوِ صاحب نظر( :D) خانواده باشم .
یه جورایی همون حرفی که بقیه زدن ، اینکه من بچه نیستم .
با این مشورت کردنا و حرف زدنا خیلی مشکلایِ دیگه ( مثلاً همین نت که گفتین ! :D ) حل میشن ...

دزدی تو روز روشن اونم از پست بالایی! بچه ها چقدر پررو شدن :D
مساله ی این مشورت اینه که همیشه تهش به تحمیل عقیده منجر میشه به خاطر همین من معمولاَ خیلی کارامو تا 60% به اتمام نرسیده بهشون نمیگم اینجوری لااقل در مقابل عمل انجام شده قرار می گیرن.

N.M

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
تهران
مدال المپیاد
طلای دوره ۲۷ المپیاد ادبی
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات فارسی

به نقل از stewie_griffin :
دزدی تو روز روشن اونم از پست بالایی! بچه ها چقدر پررو شدن :D
مساله ی این مشورت اینه که همیشه تهش به تحمیل عقیده منجر میشه به خاطر همین من معمولاَ خیلی کارامو تا 60% به اتمام نرسیده بهشون نمیگم اینجوری لااقل در مقابل عمل انجام شده قرار می گیرن.
منظورتو اون جمله ی بچه نیستمه ؟ ده نفر قبلتون گفته بودن اونُ که :-"

خب وقتی مشورت به معنیِ درستش مد نظر اعضای خانواده باشه ، این مشکل پیش نمیاد . هرکس مساله ای براش پیش اومد با خانواده مشورت میکنه ، و بعدش شاید حتّی کمکی از دستشون بر بیاد . بازم میگم در صورتی که قصدِ خانواده دیکتاتوری نباشه :-""""

Weeping Angel

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از نرگس² :
منظورتو اون جمله ی بچه نیستمه ؟ ده نفر قبلتون گفته بودن اونُ که :-"

خب وقتی مشورت به معنیِ درستش مد نظر اعضای خانواده باشه ، این مشکل پیش نمیاد . هرکس مساله ای براش پیش اومد با خانواده مشورت میکنه ، و بعدش شاید حتّی کمکی از دستشون بر بیاد . بازم میگم در صورتی که قصدِ خانواده دیکتاتوری نباشه :-""""

پس می فهمیم این یه مشکلیه که همه دارن. اونو جدی نوشته بودم و من این مشکلا رو دارم. (:|
تو خانواده ما اگه حتی تحمیل نباشه تهش غر زدنه که میگن : " برو هرکاری دلت می خواد بکن تو که اصلاَ به حرف ما گوش نمیدی."

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای
پاسخ

من تجربه م بهم نشون داده نباید گند هایی رو که زدی قایمش کنی، چون کار بد دقیقا عین جوهره، هرچی بیشتر پاکش کنی، بیشتر پخش میشه. پس باید راستگو باشیم در مقابلشون و فقط هم مخالفت نکنیم، بعضی جاها هم کوتاه بیایم.

dokhtar-e-tanha

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد

یه ذره خودشون رو بزارن جای ما و درکمون کنن... :(
نه که همش مارو بابچه ی فلانی مقایسه کنن... :|

sahar.g

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
ارومیه

په خوش به حال خودم من مامانم دقیقا حرف همدیگه رو میفهمیم من هرچی بگم اون قبول میکنه البته گاهی اوقات یه اختلاف هایی سر رفتن خونه دوستمو دارم اما باهاش کنار می یام مامان من اصل هم گیر نیست منو کامل درک میکنه از اونجایی که هر دوتامون روانشناسی بلدیم باهم منطقی رفتار میکنیم. P:>

dokhtar-e-tanha

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
مشهد

دوست دارم با مامانم مثه یک دوست باشم :D
و دوست دارم توی درس و تفریح و ... ما رو درک کنن... وقتی ما دوست نداریم به مهمونی که اونا میخان برن،بریم... :| مجبورمون نکنن :rolleyes:

بالا