• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

سبک موسیقی مورد علاقتون؟

سبک موسیقی مورد علاقتون؟

• رای‌دهندگان
    394
وضعیت
موضوع بسته شده است.
  • شروع کننده موضوع

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی
پاسخ : سبک موسیقی مورد علاقتون؟

به نقل از Billy the kid :
سلام....
من عذر می خوام، ولی زپ زیر شاخه ای از موسیقی راکه جهت اطلاع همگان....
پس لابد متال هم زیر شاخه ی موسیقیه سنتیه =))

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

درباره ی رپ یه خورده بیشتر فکر کنی شاید ظاهر جذابی داشته باشه ولی ارزش هنریه چندانی نداره.
رو چه حسابی این حرف رو میزنی ؟ چرا با اعصاب من بازی می کنی ؟ :D ، واقعا" چقد موسیقی خوندی ؟ از سیاوش قمیشی بیشتر میدونی ؟ دومین آهنگ مورد علاقه اش یه آهنگ رپ فارسیه ! ( یکی رو مثال زدم که قبولش داشته باشی ، والا خیلیا هستن که نصف اونام نمی دونی ، اما فقط چون رپ کار می کنن ارزش کارشون رو پایین میدونی )

هنره موسیقی به اینه که انسان رو به یه دنیایی به غیر از این دنیا ببره و برای چند لحظه هم که شده انسان رو از این دنیا به پرواز در بیاره و انسان رو از تعلقات ه دنیوی دور کنه نه اینکه انسان رو بیشتر وابسته ی این دنیا و مسائل مربوط به اون (سیاست و اجتماع و ...) کنه!
هممون درباره ی سیاست و مسائل تلخ اجتماعی زیاد شنیدیم و دربارش میدونیم و حتی به چشم ه خودمون هم می تونیم ببینیم. من که دیگه حالم از این جور سوژه ها به هم میخوره!
این تعریفارو از کجا میاری ؟ اینکه شما خوشت نمیاد ، یه بحث کاملا" جداست ، ربطی به اینکه باید چیجوری باشه نداره

رپ يه نوع موسيقي هست كه سياه هاي آمريكايي به دليلي بي سوادي در ساخت موسيقي ازش استفاده كردن تا اعتراضشون رو نشون بدن ، ولي الان تو مملكت ما رپ شده وسيله ايي براي آهنگ هاي بزن و برقص و شيش و هشت !
این دیگه شاهکاره ! واقعا" این تعاریف رو از کجا میارید ؟ :O

اما رپ یک موسیقیه اجتماعی سیاسیه واسه همین کلا گوش نمیدم مگر زدبازی که حسابش از بقیه جداست!
شما دم از موسیقی میزنی بعد میگی زدبازی ؟ هزار تا ایراد از رپ میگیری بعد میگی زدبازی گوش میدم ؟!!!!! :rolleyes:

اگه از سبكي خوشت مياد ، اون نظر خودته !
دليل نميشه بگي رپ از همشون بهتره !
این درست ، ولی این از کجا اومد دیگه ؟
اتفاقا موسيقي رپ در دسته بندي ها جز ضعيف ترين ها قرار مگيره !
شما خودت موسیقی دسته بندی میکنی ؟

slipknot گوش بده.باز حداقل خواننده و درامرش خوبن.لیریکاشم من به شخصه دوست دارم البته
ایولا ، یکی ام پیدا شد slipknot گوش بده ، تنها متالی که گوش میدم همینان ، البته قبلنا خیلی تو نخشون بودم الان چند وقتیه دیگه گوش نمیدم ، یعنی کاراشو از هاردم پاک شده ، لینک دانلود هم پیدا نکردم ، اگه آرشیو داری برام بفرست

متال خيلي سبك خوبيه و سبك مورد علاقه ي منه
در ضمن هنرمند ترين هنرمندا رو نياز داره
متال واقعا" هنرمند میخواد،slipknot گوش کن ، بهترین متال بازان به نظر من ( هر چند از آواتارت پیداست که طرفداری )

سلام....
من عذر می خوام، ولی زپ زیر شاخه ای از موسیقی راکه جهت اطلاع همگان....
خیلی ممنون ، روشنمون کردی ، منم عذر میخوام ، کی گفته این مطالب زیبا رو ؟

.......

یادم رفت سبک مورد علاقه ام رو بگم

رپ فارسی که به شدت دنبال میشه
بلوز کارای فرهاد و کار آخر کاغذرکوردز رو خیلی دوس دارم
متال کارای slipknot رو دوست دارم
پاپ هم کارای سیاوش قمیشی و ابی
ترنس های سیاوش قمیشی رو هم دوست دارم ، کلا" سیاوش قمیشی هر سبکی کار می کنه من دوست دارم ( مثلا" بلوز )

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از Amir - Eblis :
شما دم از موسیقی میزنی بعد میگی زدبازی ؟ هزار تا ایراد از رپ میگیری بعد میگی زدبازی گوش میدم ؟!!!!! :rolleyes:
ایولا ، یکی ام پیدا شد slipknot گوش بده ، تنها متالی که گوش میدم همینان ، البته قبلنا خیلی تو نخشون بودم الان چند وقتیه دیگه گوش نمیدم ، یعنی کاراشو از هاردم پاک شده ، لینک دانلود هم پیدا نکردم ، اگه آرشیو داری برام بفرست
متال واقعا" هنرمند میخواد،slipknot گوش کن ، بهترین متال بازان به نظر من ( هر چند از آواتارت پیداست که طرفداری )

راجع به زد بازی فک کنم من گفتم :-? پستمو پیدا نکردم.در هر صورت اگه من گفتم چرت گفتم.رد می کنم حرفمو :D
اسلیپ نات فول آرشیو دارم.تصویریم نزدیک 6 تا دی وی دی هست.
اسلیپ نات بهترین متال بازان؟؟! با تشکر واقعا :D

اما در مورد رپ.شما چند تا آهنگ خیلی خفن به ما مخالفا معرفی کن گوش کنیم.چون موسیقی در رپ خیلی ضعیفه از نظر ما.شاید تا حالا آهنگ خوب نشنیدیم که همچین حرفی می زنیم :-?? ما رو قانع کن که موسیقی رپ قویه! :D

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

هیچ جوره یعنی نمیتونی بفرستی ؟ لینک دانلود بده حداقل
فقط نظر شخصیمو گفتم ، JUST IT !
اما در مورد رپ.شما چند تا آهنگ خیلی خفن به ما مخالفا معرفی کن گوش کنیم.چون موسیقی در رپ خیلی ضعیفه از نظر ما.شاید تا حالا آهنگ خوب نشنیدیم که همچین حرفی می زنیم :-?? ما رو قانع کن که موسیقی رپ قویه! :D
با کمال میل این کارو می کنم ، اول شما بگو ، تصورت از رپ چیه ؟ چه انتظاری داری ؟ کلا" رپ رو چیجوری می بینی ، تا بعد من شمارو قانع کنم

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از Amir - Eblis :
با کمال میل این کارو می کنم ، اول شما بگو ، تصورت از رپ چیه ؟ چه انتظاری داری ؟ کلا" رپ رو چیجوری می بینی ، تا بعد من شمارو قانع کنم
دید بدی نسبت به رپ ندارم ولی با حرف نمی خوام قانع شم.شما همون آهنگو معرفی کن بی زحمت :)

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

ببینید ، شما اول باید بدونی که موسیقیه رپ موسیقیه اعتراضیه ! اینکه روی آهنگ کار خیلی دقیق و حرفه ای کار نشه یا تنظیم کار ترفند های جالب نداشته باشه ، چیزی از ارزشش کم نمی کنه ( ولی اگه باشه مسلما" بهش اضافه می کنه ) ، یکی از اصلی ترین نکات شعر هست ، شعرش هم با شعر پاپ فرق میکنه ( از لحاظ قافیه بندی و وزن ) ، اینکه تو این چند سال اخیر تو ایران خیلی طرفدار پیدا کرده و محبوب شده ، به خاطر مشکلات اجتماعی سیاسی هست که ایران داره ، چون رپ اینارو راحت بیان می کنه و میتونه صدای اعتراض مردم باشه ، اصطلاحا" انقد تو ایران گرفته !
نکته ی بعد اینکه رپ چند سبک زیر مجموعه داره ، ماهیت موسیقیش عوام پسند نیست ! یعنی طوری نیست که شما تو خونه یا ماشین بتونی با خونواده گوش بدی ، نه اینکه هیچکدوم از آهنگاشو نشه ، ولی در کل اینطوریه ( منظورم به خاطر کلماتی که به کار میره یا استایل خاص خوندن یا افکت ها نیست ، موضوع آهنگ ها معمولا" اینجوریه ، طرفدار خاص داره )
آهنگا : آلبوم صادق ( کاغذ رکودز ) - صبح به خیر ایران ، کل آلبوم رو می تونید دانلود کنید گوش کنید ، البته آهنگسازی های این آلبوم سخت و خیلی ریز نیست ، آهنگ سازی های ساده اما درست و قشنگی داره ، تنظیم هاش هم از نظر من قابل قبوله و میکس و مستر خوبی داره
آهنگ حسرت از حسین ( ابلیس ) ، آلبوم خواب در بیداری از مهدار ( کزاز رکوردز ) آلبوم قشنگ و قابل قبولی بود ، آهنگ سینه سپر از امیر خلوت ، اهنگ افسوس و اینجا ایرانه از بهرام ، آهنگ چالیم 2 از رپلرزه و حسین ( ابلیس ) و و و ...
البته این آهنگایی که معرفی کردم سبکهای موضوعیه مختلفی داره ، اجتماعی اعتراضی تا گنگ و پارتی .
باز هم شما اول باید یه تعاریفی برا خودت داشته باشی ، یه انتظاراتی داشته باشی ، بعد یه توضیحاتی رو هم در مورد سبک بدونی ، بعد آهنگش رو گوش کنی و قضاوت کنی

• شروع کننده موضوع

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

ببین من کلا نه رپ بلکه هیچ موزیک کامپیوتری و مصنوعی رو برای گوش دادن قبول ندارم. چون هیچ هنری نیست که چارتا افکت و صدای از پیش آماده رو سر هم کنی و اسمش رو بذاری موزیک. از شنیدن آهنگای زدبازی لذت میبرم چون ایدئولوژی شون رو خیلی دوست دارم و با عقاید من هماهنگه و جدا از اون سبک شون جدیدا به راک نزدیک شده و حتی پارت های الکتریکش رو خود مهراد اجرا میکنه. من خودم قبلا در کنار راک و متال رپ گوش میدادم و اون زمانی که هنوز رپ وارد ایران نشده بود من 2pac و امینم گوش میدادم و زمانی که هنوز هیچکس توی ایران هیچکس رو نمیشناخت من اولین آهنگای هیچکس که به انگلیسی خونده شده بود رو گوش میدادم ولی بعد که بیشتر روی کارای راک و متال زووم کردم فهمیدم تو این مدت فقط وقتم رو تلف کرده بودم. یک دلیل دیگه که از رپ متنفرم اینه که اشعارش کاملا سخیف و بی در و پیکره حتی همون رپر هایی که اجتماعی میخونن مثه یاس و بهرام! چون اساسا موضاعات اجتماعی و سیاسی انسان رو بیشتر به دنیای مادی متصل نگه میداره و جدا از اون هیچ تاثیری هم نداره جز نا امید کردن جامعه!
رپ فقط حرفه نه موزیک [-(
به نقل از تـــــــــــــــارا :
راجع به زد بازی فک کنم من گفتم :-? پستمو پیدا نکردم.در هر صورت اگه من گفتم چرت گفتم.رد می کنم حرفمو :D

اسلیپ نات بهترین متال بازان؟؟؟ ;)) پس یعنی متالیکا و مگادث و آرچ انمی و ... هم سطح شون از اسلیپ نات پایین تره دیگه؟؟؟
یادته بهت گفتم لینکین پارک و اسلیپ نات عامه پسندن
حالا گرفتی حرفمو؟؟؟
هرکسی که از متال هیچی نمیدونه و هیچ سررشته ای از متال نداره بش بگی متال گوش میدی بهت میگه منظورت لینکین پارک و اسلیپ ناته؟؟؟ [-(
حتی کسی که اصلا پاپ گوش میده متال رو فقط لینکین پارک و اسلیپ نات میدونه!!!
کسی که زندگیش رپه و صبح تا شب رپ گوش میده هم متال رو لینکین پارک و اسلیپ نات میدونه!!! مثه همین دوست عزیز مون!!!
تا حالا کسی رو دیدی که متال رو با آرچ انمی و اسلیر و کریدل و منووار و مگادث و . . . شروع کنه؟؟؟ از هر متال بازی بپرسی اولین آهنگای متالی که گوش میداده چی بوده اسم همین دوتا گروه یا گروه دیگه ای در همین سطح رو بهت میگه! چرا؟ چون اینقدر سطح کارشون پایینه که درکش کار سختی نیست! الان انصافا خودت متال رو با چه گروه هایی شروع کردی؟؟؟

• لایک
امتیازات: Dizzy

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

ببین من کلا نه رپ بلکه هیچ موزیک کامپیوتری و مصنوعی رو برای گوش دادن قبول ندارم. چون هیچ هنری نیست که چارتا افکت و صدای از پیش آماده رو سر هم کنی و اسمش رو بذاری موزیک.
چه ربطی به حرف من داشت ؟ بعدشم کی گفته آهنگای رپ کامپیوتریه ؟ چند سال رپ کار کردی ؟
ز گوش دادن آهنگای زدبازی لذت میبرم چون ایدئولوژی شون رو خیلی دوست دارم و با عقاید من هماهنگه
برات متأسفم
اون زمانی که هنوز رپ وارد ایران نشده بود من 2pac و امینم گوش میدادم
متولد چه سالی هستی ؟
زمانی که هنوز هیچکس توی ایران هیچکس رو نمیشناخت من اولین آهنگای هیچکس که به انگلیسی خونده شده بود رو گوش میدادم
چرا دری وری میگی ؟ اولین آهنگ هیچکس فارسی بود ، بقیه آهنگاشم فارسی بود و هست ، اونی که تو گروهشون انگیلیسی میخونه ریوله که اولین آهنگا نبود
یک دلیل دیگه که از رپ متنفرم اینه که اشعارش کاملا سخیف و بی در و پیکره حتی همون رپر هایی که اجتماعی میخونن مثه یاس و بهرام! چون اساسا موضاعات اجتماعی و سیاسی انسان رو بیشتر به دنیای مادی متصل نگه میداره و جدا از اون هیچ تاثیری هم نداره جز نا امید کردن جامعه! رپ فقط حرفه نه موزیک [-(
کاملا" غلطه ! خب ترجیحا" در این مورد دیگه بات بحث نمی کنم چون تو اساسا" چیزی از موسیقی نمی فهمی ، همین که میگی رپ حرفه است نه موزیک کاملا" مشخصیه که بی اطلاعی
کسی که زندگیش رپه و صبح تا شب رپ گوش میده هم متال رو لینکین پارک و اسلیپ نات میدونه!!! مثه همین دوست عزیز مون!!!
چرا سفسطه می کنی حاجی ؟ من گفتم من این گروه رو بیشتر از بقیه دوست دارم ، من متال باز نیستم ، دنبال کارای متال هم نیستم ، همین گروه رو هم که میگم ، آرشیوشون رو ندارم و فقط چنتا از آهنگاشونو شنیدم و خوشم اومد ، در ضمن اون لینکین پارک که مشخصا" راک میخونن ربطی به متال ندارن ، منم حرفی اصلا" در اون مورد نزدم
اینروزا مد شده همه اسکیریم فر می تهران نگاه می کنن میرن پیج های منوتو بعد متال باز 150 ساله میشن !!

یکم کتاب بخون ، حداقل برو تو سایتهای مختلف مقاله های مختلف بخون ، بعد حکم بده !

............

راستی ، آخرم جواب پست 89 رو ندادی !

Billy the kid

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 | آموزشگاه هنری میدیا
شهر
تهران.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

مثلا الآن فکر می کنین خدای راک و متال هستین...؟؟؟؟
تو تموم کتاب های معتبر و ایضا سایت های معتبر این مطلب رو نوشتن....

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از Amir - Eblis :
چه ربطی به حرف من داشت ؟ بعدشم کی گفته آهنگای رپ کامپیوتریه ؟ چند سال رپ کار کردی ؟برات متأسفممتولد چه سالی هستی ؟چرا دری وری میگی ؟ اولین آهنگ هیچکس فارسی بود ، بقیه آهنگاشم فارسی بود و هست ، اونی که تو گروهشون انگیلیسی میخونه ریوله که اولین آهنگا نبودکاملا" غلطه ! خب ترجیحا" در این مورد دیگه بات بحث نمی کنم چون تو اساسا" چیزی از موسیقی نمی فهمی ، همین که میگی رپ حرفه است نه موزیک کاملا" مشخصیه که بی اطلاعیچرا سفسطه می کنی حاجی ؟ من گفتم من این گروه رو بیشتر از بقیه دوست دارم ، من متال باز نیستم ، دنبال کارای متال هم نیستم ، همین گروه رو هم که میگم ، آرشیوشون رو ندارم و فقط چنتا از آهنگاشونو شنیدم و خوشم اومد ، در ضمن اون لینکین پارک که مشخصا" راک میخونن ربطی به متال ندارن ، منم حرفی اصلا" در اون مورد نزدم
اینروزا مد شده همه اسکیریم فر می تهران نگاه می کنن میرن پیج های منوتو بعد متال باز 150 ساله میشن !!

یکم کتاب بخون ، حداقل برو تو سایتهای مختلف مقاله های مختلف بخون ، بعد حکم بده !

رپ رو با ارکسر سنفونی می خونن پس؟بابا کامپوتره دیگه.اااا
اکیپ متال این فروم قبل ازین که اصن منو تویی باشه متال گوش می کرد.پس از نظر سواد ایرادی بش وارد نیست
رپ موسیقی نداره دوست عزیز!امینم بالاخره آدم صاحب سبکی تو رپه.منم خیلی قبولش دارم.همون امینم موسیقی داره؟موسیقی رپ رو اصن مقایسه نکن با بقیه چیزا.رپ اصن موسیقی نداره.از نظر موسیقیایی هیچی نداره.این واقعیت مسئلس
اصلا رپ مگه گروه داره؟نوازنده دارن؟رپر یه نفره اگه گروهیم باشه همه خوانندن و هیچ کی ساز نمی زنه.حالا نظرت راجع به متال چیه؟درصد زیادی از گروها حتی خوانندشون هم ساز می زنه
در ضمن آلبوم اول و تا حدودی دوم لینکین پارک متال هستن

به نقل از HIM :
اینقدر سطح کارشون پایینه که درکش کار سختی نیست! الان انصافا خودت متال رو با چه گروه هایی شروع کردی؟؟؟
اسلیپ نات سطح کارش پایین نیست!آلبوم آخرشو می فرستم برات حالا می فهمی.
من خودم با کویین کلا شرو کردم ولی متال رو از لینکین پارک شرو کردم چون سی دیش دم دست بود خریدم وگرنه از خیلی وقت پیش تو تلویزیون متال می شنیدم جذب می شدم (برنامه کشتی کچ جم بود ... :D).موقعی که کورن و خیلی گروهای دیگه گوش می دادم، نمی تونستم اسلیپ نات گوش کنم.اعصابم نمی کشید :D ولی اصن اعصاب رو باید گذاشت کنار موقع آهنگ گوش دادن
در ضمن من مگه حرف بدی زدم تو پست قبلم که ...؟ :D من منظورم این بود اسلیپ نات گروه خفنی نیست.جا به جا برداشت کردی گویا :D
به نقل از Billy the kid :
مثلا الآن فکر می کنین خدای راک و متال هستین...؟؟؟؟
تو تموم کتاب های معتبر و ایضا سایت های معتبر این مطلب رو نوشتن....
کدوم سایتی چنین چرندیاتی نوشته؟ :)) بریم درشو گل بگیریم! لطفا دقیق منابعتو نام ببر :)
شما دچار سو تفاهم شدی گویا
ما تو متال یه سبک داریم که تلفیق رپ و متال هست که بهش میگن رپ متال (به قول محمدرضا رپتال).فک می کنم همین کافی باشه که بفهمید این دو سبک هیچ دخلی با هم ندارن :)

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

اکیپ متال این فروم قبل ازین که اصن منو تویی باشه متال گوش می کرد.پس از نظر سواد ایرادی بش وارد نیست
من قبول ندارم ، از صحبتاش واضحه که چیزی از موسیقی نمی دونه
رپ موسیقی نداره دوست عزیز
پس چی داره ؟ آشپزی ؟
اصلا رپ مگه گروه داره؟نوازنده دارن؟رپر یه نفره اگه گروهیم باشه همه خوانندن و هیچ کی ساز نمی زنه.
بله ، کاغذ رکوردز ، دیوار ، ابر رکوردز ، کزاز رکوردز ، ... اینا همشون آهنگسازایی دارن که نمی خونن ! تازه من کاغذ رو که خوب میشناسم ، میدونم آهنگسازش تحصیلات دانشگاهی هم در زمینه آهنگسازی داره !
خیلی آهنگا لایو زده میشه تو رپ ! همین رپ فارسی ! شما از کجا و رو چه حسابی این حرفارو می زنید ؟! الان مهدیار آقاجانی ، علی شلیم و سپهر و ... آهنگساز نیستن ؟ بعد اینا می خونن ؟ نگید توروخدا !
حتی خوانندشون هم ساز می زنه
رپ هم خواننده هایی داره که ساز میزنن

من نمی فهمم ، تو متال طرف بخونه ساز بزنه خوبه ، تو رپ اگه بخونه ساز بزنه بده ؟ این شد حرف ؟ این شد دلیل ؟

• شروع کننده موضوع

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از Amir - Eblis :
چه ربطي به حرف من داشت ؟ بعدشم کي گفته آهنگاي رپ کامپيوتريه ؟ چند سال رپ کار کردي ؟برات متأسفممتولد چه سالي هستي ؟چرا دري وري ميگي ؟ اولين آهنگ هيچکس فارسي بود ، بقيه آهنگاشم فارسي بود و هست ، اوني که تو گروهشون انگيليسي ميخونه ريوله که اولين آهنگا نبودکاملا" غلطه ! خب ترجيحا" در اين مورد ديگه بات بحث نمي کنم چون تو اساسا" چيزي از موسيقي نمي فهمي ، همين که ميگي رپ حرفه است نه موزيک کاملا" مشخصيه که بي اطلاعيچرا سفسطه مي کني حاجي ؟ من گفتم من اين گروه رو بيشتر از بقيه دوست دارم ، من متال باز نيستم ، دنبال کاراي متال هم نيستم ، همين گروه رو هم که ميگم ، آرشيوشون رو ندارم و فقط چنتا از آهنگاشونو شنيدم و خوشم اومد ، در ضمن اون لينکين پارک که مشخصا" راک ميخونن ربطي به متال ندارن ، منم حرفي اصلا" در اون مورد نزدم
اينروزا مد شده همه اسکيريم فر مي تهران نگاه مي کنن ميرن پيج هاي منوتو بعد متال باز 150 ساله ميشن !!

يکم کتاب بخون ، حداقل برو تو سايتهاي مختلف مقاله هاي مختلف بخون ، بعد حکم بده !

............

راستي ، آخرم جواب پست 89 رو ندادي !
رپ کامپيوتري نيست؟؟؟ :O پس حتما موسيقي سنتي کامپيوتريه!!! ;))
4-5 سال
برام متاسفي؟؟؟ آخه جوجه تو 2 روزه فهميدي رپ چيه ميخواي به من بگي زدبازي خوبه يا بد!!! تازه منم نگفتم زدبازی کارش عالیه ، نسبت به بقیه ی این . . . بهتره!
متولد مهر 73
بهت ميگم 2 روزه فهميدي رپ چيه نگو نه؟ مهرک ريويل از اول انگليسي ميخوند ولي اولين آهنگاي هيچکس به انگليسي خونده شده بود و فک کنم چنتايي هم ترکي!!! براي مثال آهنگ مثله من از هيچکس که تماميه ورس ها کاملا انگليسي خونده شده و کوراسش اينه "وقتي که مياي جلوتر . .... . بايد بترسي از اينکه .. . . .... . ميوفتي دسته سربازي . . .... . مثله من!"
من چيزي از موسيقي نمي فهمم؟؟؟ موسيقي؟؟؟ از نظر تو که موسيقي فقط رپه که رپ اصلا موسيقي نيست!!! اون اسليپ نات رو هم گفتي که بگي از متال هم يه چيزي ميدوني ولي عمرا حتي همون اسليپ نات رو هم نمي فهمي!!! فقط واسه ظاهر شون ميگي آهنگاشون رو گوش ميدي که بگي چقدر شاخي!
من گفتم رپ حرفه (حرف ، کلام ، سخن و ... گرفتی؟) نگفتم رپ حرفه است. :))
لينکين پارک راک ميخونه؟؟؟ :O خو من چي بگم به تو (:|
کدوم سوال پست 89 رو جواب بدم؟؟؟
به نقل از Amir - Eblis :
من قبول ندارم ، از صحبتاش واضحه که چیزی از موسیقی نمی دونهپس چی داره ؟ آشپزی ؟بله ، کاغذ رکوردز ، دیوار ، ابر رکوردز ، کزاز رکوردز ، ... اینا همشون آهنگسازایی دارن که نمی خونن ! تازه من کاغذ رو که خوب میشناسم ، میدونم آهنگسازش تحصیلات دانشگاهی هم در زمینه آهنگسازی داره !
خیلی آهنگا لایو زده میشه تو رپ ! همین رپ فارسی ! شما از کجا و رو چه حسابی این حرفارو می زنید ؟! الان مهدیار آقاجانی ، علی شلیم و سپهر و ... آهنگساز نیستن ؟ بعد اینا می خونن ؟ نگید توروخدا !رپ هم خواننده هایی داره که ساز میزنن

من نمی فهمم ، تو متال طرف بخونه ساز بزنه خوبه ، تو رپ اگه بخونه ساز بزنه بده ؟ این شد حرف ؟ این شد دلیل ؟
من از موسیقی چیزی نمیدونم؟!!؟!!!؟؟ از حرفام معلومه؟!!؟!!!؟؟ بابا تو خیلی بانمکی :))
کاش آشپزی داشت! همونم نداره فقط حرفه مفته
منظور گروه نوازندگی بود نه گروه خوانندگی! :))
ببین رشته ی موسیقی داریم ، رشته هنر داریم ولی رشته ی آهنگ سازی نداریم جونه تو!!! یکی از بچه ها با هیپ هاپ ای جی بیت میسازه! دیگه اینکه تحصیلات نداره! یه نرم افزاره که باهاش بیت میسازی دیگه! یا فوقش از دستگاه سیتی سایزر هم کمک میگیرن که بازم سیتی سایزر اصلا آلت موسیقی نیست یه دستگاهه!
بله رپرهایی هم هستن که ساز میزنن مثله عرفان که بیس گیتار میزنه یا مهراد که الکتریک گیتار میزنه یا خشایار که درامز کار میکنه ولی حرف من اینه که رپ موسیقی نیست ولی رپر ها هم مثه خیلی از آدمای دیگه میتونن نوازنده باشن. فقط این مهدیار آقاجانی و ... که گفتی بیت میسازن، نوازنده یا آهنگساز که نیستن! ظاهرا تو با تعریف نوازنده و آهنگساز آشنایی نداری! وقتی رپ موسیقی نیست دیگه لفظ آهنگساز هم معنی نداره برای این سبک
اون امینم هم که گنده ی رپرا محسوب میشه یه دزد بیش نیست و اصلا از موسیقی هیچی حالیش نیست فقط بلده حرف بزنه!
اینم سندش:
ملودی و موسیقیه آهنگ sing for the moment از امینم ، ملودی و موسیقیه آهنگ Dream On از مالمستین با صدای رونی جیمز دیو هست که امینم گنده ی رپر ها این ملودی و موسیقی و کوراس رو دزدیده و روی کار خودش گذاشته. (باور نمی کنید دانلود کنید و خود تون ببینید!) این فقط یه مورد از دزدی های امینم بود. این نشانگر ضعف موسیقیه رپه. رپرا حتی تو خیلی از مواقع عرضه ی ساختن همون موزیک کامپیوتری رو هم ندارن و موزیک همدیگه و حتی موزیک یه بنده خدای دیگه که اصلا ربطی به رپ نداره رو برمیدارن! این از دزدی بود حالا ماجرای مسخره کردن مایکل جکسون و مرلین منسون توسط امینم هم دلیل دیگری بر ضعف موسیقیه رپ و عدم اطلاع رپرها از موسیقی!
به نقل از Amir - Eblis :
زور داره به خدا ! هیچی از رپ نمی دونین فقط حکم میدین !
نمیخواد ، دیگه بحث نمی کنم ، شما راحت باشین ( نرود میخ آهنین در سنگ )
ببین من خیلی وقت بود که رپ رو کنار گذاشته بودم. بازم حاضرم سر اطلاعات رپ باهات کل بندازم تا بهت ثابت شه از همین سبکی هم که میگی میشناسیش هیچی حالیت نیست!
در پایان اینو بگم که بچه ها میدونن من آدم پر ادعایی نیستم اما رو این یه مورد خیلی حساسم که یکی بیاد بگه رپ موسیقیه و خودش رو هم موزیسین بدونه! اگه به این باشه بقال سره کوچه ی ما هم موزیسینه! این توهین به موسیقی و موزیسینه

• لایک
امتیازات: Dizzy

d3c0der2

مهمان

یه جور میگه از رپ هیچی نمیفهمی انگار رپ چی هست :rolleyes: :rolleyes:
من افتخارم اینه که از رپ چیزی دوست ندارم بدونم ! ولی متاسفانه زیر وبمشو میدونم :))
من قدیما میرفتم کاراته ، یه سنسی داشتیم خیلی آدم با فهم و شعوری بود ! میگفت بچه ها کاراته ورزش نیست ! کاراته یه هنر وفلسفست ! اگه میخواید ورزش کنید یه توپ وردارید بیفتید دنبالش اونم میشه ورزش !
حالا این مثال دقیقا همینجا صادقه !
رپ مثل همون توپه که خیلی ها میفتن دنبالش ، موسیقی هایی مثل متال و . . . هم که یه فسلفه ایی دارن و هنر واقعی محسوب میشن ! منتها کیه که بفهمه :rolleyes: :rolleyes:

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

شما ها نمی تونین بدون طعنه و تیکه دو کلوم بحث کنین؟! :D
من اون آهنگای رپی رو که گفتی چند تاشو دانلود کردم.اول این که من ابلیس خیلی دوست دارم سر اون آهنگ "سنگین" خیلی حال کردم باحاش
حسرت:پیانو،گیتار بیس (بیس که هیچی.ولی پارت پیانوشو بخوای می تونم واست گوشی درارم.کمتر از 10 ثانیس اونی که داره هی تکرار میشه!)
چالیم 2:(این چی بود؟ :))، خوب بود البته) سازی که توش هست یه زنگه.نمی دونم سازش چیه!پرکاشنه فک کنم :-?
سینه سپر:تمبک، نی، یه ساز دیگه.تکرارو داری دیگه؟
افسوس:درامز،پیانو، فلوت فک کنم.پارت پیانو رو داری، اینم دقیقا مثه آهنگ اول زیر 10 ثانیس پارت پیانوش!فلوتم که هیچی اصن.درامزش واسه یه آهنگ رپ بد نبود ولی تعریفیم نداره
این جا ایرانه:ویولن،دف (مطمئن نیستم)،ستار (مطمئن نیستم)،پیانو .هم ویولن هم اون ساز ایرانیش در حدود 5 ثانیس و بهدش هی تکرار میشه.پیانوام که همون پارت ویولن رو می زنه

اینارو گفتم که ببینی میگیم همش کامپیوتره ینی چی

ببین این آهنگا قشنگه ولی تا وقتی تو شعرو بشنوی.من خودم واسه ی دفعه دوم که یه آهنگو گوش میدم خود به خود گوشم میره رو موسیقیش و واقعا اعصابم خورد شد از این همه تکرار ناجور.بله رپ باید تکرار داشته باشه پس موسیقیش نسبت به کلاسیک، متال، سنتی و حتی پاپ ضعیفه.هر کدوم از این سازایی که گفتم بالا رو واسه من بیاری حتی بدون استاد و کلاس می تونم گوشی واست نتشو درارم.ینی هیچ نوازنده ی خفنی اینو نزده.کاملا مشخصه.بدون تعارف اگه شک داری در این مسئله می تونم با گیتار پرو نتشو در بیارم و بذارم برات.البته فک کنم خودت انقد وارد هستی که نیازی به این کار نباشه

به نقل از Amir - Eblis :
کاغذ رکوردز ، دیوار ، ابر رکوردز ، کزاز رکوردز ، ... اینا همشون آهنگسازایی دارن که نمی خونن ! تازه من کاغذ رو که خوب میشناسم ، میدونم آهنگسازش تحصیلات دانشگاهی هم در زمینه آهنگسازی داره !
خیلی آهنگا لایو زده میشه تو رپ ! همین رپ فارسی ! شما از کجا و رو چه حسابی این حرفارو می زنید ؟! الان مهدیار آقاجانی ، علی شلیم و سپهر و ... آهنگساز نیستن ؟ بعد اینا می خونن ؟ نگید توروخدا !رپ هم خواننده هایی داره که ساز میزنن

تحصیلاتو چیکار داری؟!هنر چیزی نیست که بگیم که تحصیل داره می فهمه.یه چیز ذاتیه.ممکنه یکی دکترای موسیقی داشته باشه ولی کارش به اندازه کسی که هیچ تحصیلاتی نداره به دل نشینه
لایو زده میشه تو رپ؟پس خیلی بی کاره اون نوازنده که این کارو می کنه! والا ما کارای پاپ که لایو اجرا میشه هم نتشو می زدیم می گفتیم عجب نوازنده ی با حوصله و بی کاری داره که این پارت تکراری رو می زنه.دیگه رپ که والا خیلی تکراراش داغونه.هیچ پارتی نبود که بیش تر از 10 ثانیه باشه!تو ببین واسه یه آهنگ 2 دقیقه ای : 2*6=12.12 بار باید یه نت خیلی آسون و مسخره زده شه!تازه من هم 10 ثانیه رو پر گرفتم، هم آهنگا معمولا بیش تر از دو دقیقس
منظورم این نبود تو قشر رپر فرد ساز زن نداریم.ساز زدنش به درد عمشم نمی خوره طبق گفته های بالای من
برو تب 4 تا آهنگ متال بگیر با این نتای کشک مقایسه کن بعد می فهمی منظورم چیه!
خوبه که آدم منطقی باشه یکم.تعصب بیجا مخصوصا تو این زمینه ها که همه چیزش مشخصه خیلی ...ه :)

• شروع کننده موضوع

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از تـــــــــــــــارا :
شما ها نمی تونین بدون طعنه و تیکه دو کلوم بحث کنین؟! :D
من اون آهنگای رپی رو که گفتی چند تاشو دانلود کردم.اول این که من ابلیس خیلی دوست دارم سر اون آهنگ "سنگین" خیلی حال کردم باحاش
حسرت:پیانو،گیتار بیس (بیس که هیچی.ولی پارت پیانوشو بخوای می تونم واست گوشی درارم.کمتر از 10 ثانیس اونی که داره هی تکرار میشه!)
چالیم 2:(این چی بود؟ :))، خوب بود البته) سازی که توش هست یه زنگه.نمی دونم سازش چیه!پرکاشنه فک کنم :-?
سینه سپر:تمبک، نی، یه ساز دیگه.تکرارو داری دیگه؟
افسوس:درامز،پیانو، فلوت فک کنم.پارت پیانو رو داری، اینم دقیقا مثه آهنگ اول زیر 10 ثانیس پارت پیانوش!فلوتم که هیچی اصن.درامزش واسه یه آهنگ رپ بد نبود ولی تعریفیم نداره
این جا ایرانه:ویولن،دف (مطمئن نیستم)،ستار (مطمئن نیستم)،پیانو .هم ویولن هم اون ساز ایرانیش در حدود 5 ثانیس و بهدش هی تکرار میشه.پیانوام که همون پارت ویولن رو می زنه

اینارو گفتم که ببینی میگیم همش کامپیوتره ینی چی

ببین این آهنگا قشنگه ولی تا وقتی تو شعرو بشنوی.من خودم واسه ی دفعه دوم که یه آهنگو گوش میدم خود به خود گوشم میره رو موسیقیش و واقعا اعصابم خورد شد از این همه تکرار ناجور.بله رپ باید تکرار داشته باشه پس موسیقیش نسبت به کلاسیک، متال، سنتی و حتی پاپ ضعیفه.هر کدوم از این سازایی که گفتم بالا رو واسه من بیاری حتی بدون استاد و کلاس می تونم گوشی واست نتشو درارم.ینی هیچ نوازنده ی خفنی اینو نزده.کاملا مشخصه.بدون تعارف اگه شک داری در این مسئله می تونم با گیتار پرو نتشو در بیارم و بذارم برات.البته فک کنم خودت انقد وارد هستی که نیازی به این کار نباشه
تحصیلاتو چیکار داری؟!هنر چیزی نیست که بگیم که تحصیل داره می فهمه.یه چیز ذاتیه.ممکنه یکی دکترای موسیقی داشته باشه ولی کارش به اندازه کسی که هیچ تحصیلاتی نداره به دل نشینه
لایو زده میشه تو رپ؟پس خیلی بی کاره اون نوازنده که این کارو می کنه! والا ما کارای پاپ که لایو اجرا میشه هم نتشو می زدیم می گفتیم عجب نوازنده ی با حوصله و بی کاری داره که این پارت تکراری رو می زنه.دیگه رپ که والا خیلی تکراراش داغونه.هیچ پارتی نبود که بیش تر از 10 ثانیه باشه!تو ببین واسه یه آهنگ 2 دقیقه ای : 2*6=12.12 بار باید یه نت خیلی آسون و مسخره زده شه!تازه من هم 10 ثانیه رو پر گرفتم، هم آهنگا معمولا بیش تر از دو دقیقس
منظورم این نبود تو قشر رپر فرد ساز زن نداریم.ساز زدنش به درد عمشم نمی خوره طبق گفته های بالای من
برو تب 4 تا آهنگ متال بگیر با این نتای کشک مقایسه کن بعد می فهمی منظورم چیه!
خوبه که آدم منطقی باشه یکم.تعصب بیجا مخصوصا تو این زمینه ها که همه چیزش مشخصه خیلی ...ه :)
آخه مسئله اینجاست که همون پارت های تکراری رو هم عمرا اگه خودشون زده باشن! همه ی این پارت ها توی نرم افزار های آهنگسازی مثه هیپ هاپ ای جی و دنس ای جی به صورت آماده هست فقط باید این پارت ها رو کنار هم بزاری تا یه چیزی از توش در بیاد که اونم به قول تو به درد عمه شون هم نمیخوره!

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از HIM :
آخه مسئله اینجاست که همون پارت های تکراری رو هم عمرا اگه خودشون زده باشن! همه ی این پارت ها توی نرم افزار های آهنگسازی مثه هیپ هاپ ای جی و دنس ای جی به صورت آماده هست فقط باید این پارت ها رو کنار هم بزاری تا یه چیزی از توش در بیاد که اونم به قول تو به درد عمه شون هم نمیخوره!
حالا ما گفتیم اگه خودشون زده باشن :D
موسیقی ما که کلا داغون شده.معمولا از سمپل استفاده می کنن.یکی از استادای ما که خودش پیانو می زنه میگه رفتم چند تا استادیو کار ضبط کنم.یا پیانوهاش کوک نبود، یا آشغال بود.مال خودمم که نمی شد بیارم.میکروفون هاشونم خیلی ضعیف.منم دیدم خب کارمو با سمپل اجرا کنم کیفیتشم بهتره.حتی touch هم داره که مثلا با تاچه فلان نوازنده باشه.البته سمپل گرونه فک نکنم اینا حتی از سمپل استفاده کنن

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

پستا پاک شد ؟ :D هه

ببین این آهنگا قشنگه ولی تا وقتی تو شعرو بشنوی.من خودم واسه ی دفعه دوم که یه آهنگو گوش میدم خود به خود گوشم میره رو موسیقیش و واقعا اعصابم خورد شد
دقیقا" فرق ما همینجاس ، رپ موزیک معمولی میخواد با شعر قوی ( ذات موسیقیش همینه ! ، شما نمی تونی انتظار دیگه ای ازش داشته باشی ) ، اما پاپ موزیک قوی میخواد با شعر معمولی ، حتی ضعیف !
من هیچ مشکلی این وسط نمی بینم ، به خاطر همینه من طرفدار یه چیزم شما طرفدار یه چیز دیگه ، هدف ها فرق می کنه ، پس وسیله هام باید فرق کنه
هنر چیزی نیست که بگیم که تحصیل داره می فهمه.یه چیز ذاتیه.
همش که ذاتی نیست ، هیچکس بتهوون به دنیا نمیاد که ، استعداد هست ، ولی باید بری دنبالش تا شکوفا شه و بشی بتهوون
ممکنه یکی دکترای موسیقی داشته باشه ولی کارش به اندازه کسی که هیچ تحصیلاتی نداره به دل نشینه
در مورد استثنائات که بحث نمی کنیم !
یکی از استادای ما که خودش پیانو می زنه میگه رفتم چند تا استادیو کار ضبط کنم.یا پیانوهاش کوک نبود، یا آشغال بود.مال خودمم که نمی شد بیارم.میکروفون هاشونم خیلی ضعیف
چه کاری میخواست ظبط کنه ؟ خب چرا نرفت استدیو پاپ ؟
تا اونجایی که من میدونم خیلی هم گرون نیست سمپل :-??

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از Amir - Eblis :
دقیقا" فرق ما همینجاس ، رپ موزیک معمولی میخواد با شعر قوی ( ذات موسیقیش همینه ! ، شما نمی تونی انتظار دیگه ای ازش داشته باشی ) ، اما پاپ موزیک قوی میخواد با شعر معمولی ، حتی ضعیف !
من هیچ مشکلی این وسط نمی بینم ، به خاطر همینه من طرفدار یه چیزم شما طرفدار یه چیز دیگه ، هدف ها فرق می کنه ، پس وسیله هام باید فرق کنههمش که ذاتی نیست ، هیچکس بتهوون به دنیا نمیاد که ، استعداد هست ، ولی باید بری دنبالش تا شکوفا شه و بشی بتهوون
چه کاری میخواست ظبط کنه ؟ خب چرا نرفت استدیو پاپ ؟
پستا پاک شد چون کل کل بی مورد بود!
بنده هم گفتم که :
بله رپ باید تکرار داشته باشه پس موسیقیش نسبت به کلاسیک، متال، سنتی و حتی پاپ ضعیفه
الان شما دو تا مسئله رو قاطی کردی با هم.اولش میگی که کی گفته موسیقی رپ ضعیفه و حالا میگی هدف اینه شعر قوی باشه؟!
اولا که پاپ موسیقیش قوی نیست :D دوما رپ موسیقیش ضعیفه.بله ذاتشه.ما هم از اول همینو گفتیم شما مخالفتت سر مسئله موسیقی بود چون ما بحثی راجع به شعر نکردیم

بری دنبال استعداد با این که بری دانشگاه آهنگسازی بخونی بحثش جداس.خود استاد ما که فوقشو آهنگسازی گرفته می گه خودتم می تونی کتاباشو بگیری بخونی

من یه چی بش گفتم گفت من همه استادیو ها رو می شناسم تو حرف نزن :D.دیگه من صحبتی نکردم. :D کار خودشو می خواست ضبط کنه مث که

والا من شنیدم در حد میلیونه.شاید اشتباه می کنم.فردا می پرسم باز

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

دقت کن ، معمولی ! نه ضعیف !
اولا که پاپ موسیقیش قوی نیست
داریم آهنگایی که موسیقیشون قویه !
شما مخالفتت سر مسئله موسیقی بود
هنوزم میگم ضعیف نیست
خود استاد ما که فوقشو آهنگسازی گرفته می گه خودتم می تونی کتاباشو بگیری بخونی
همه که استاد شما نمیشن :D
من یه چی بش گفتم گفت من همه استادیو ها رو می شناسم تو حرف نزن :D
مرسی دموکراسی !
شاید راش نمیدادن ، چون استدیو پاپ هر کی هرکی رو راه نمیدن
والا من شنیدم در حد میلیونه.شاید اشتباه می کنم.فردا می پرسم باز
پس سمپلش فرق میکنه حتما" :)) چون تا اونجایی که من میدونم کمتر از ملیونه

• شروع کننده موضوع

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از Amir - Eblis :
من هیچ مشکلی این وسط نمی بینم ، به خاطر همینه من طرفدار یه چیزم شما طرفدار یه چیز دیگه ، هدف ها فرق می کنه ، پس وسیله هام باید فرق کنههمش که ذاتی نیست ، هیچکس بتهوون به دنیا نمیاد که ، استعداد هست ، ولی باید بری دنبالش تا شکوفا شه و بشی بتهووندر مورد استثنائات که بحث نمی کنیم !چه کاری میخواست ظبط کنه ؟ خب چرا نرفت استدیو پاپ ؟
رپ موزیک معمولی میخواد با شعر قوی؟ موزیک معمولی؟ کدوم موزیک؟ رپ بدون موزیک هم رپه! اصلا موزیک توی رپ تاثیری نداره. فیلم 8مایل رو که دیدی انشالله! از اول تا آخر فیلم رپ هاشونو با بیت باکس میخونن توی مسابقه هم که دی جی یه ریتم تکراری رو با سیتی سایزر پلی میکنه و خواننده روش میخونه که اگه همونم نبود فرقی نمیکرد. این از موزیک! حالا شعر قوی ;)) ببخشید کدوم شعر قوی؟ خو شما که فقط رپ گوش میدی و گه گاهی پاپ و به گفته ی خودت تا حدی هم اسلیپ نات این اشعار رو با چی مقایسه کردی که میگی قوی؟! تو قوی ترین شعر رپ رو بگو تا من 100 تا شعر از اون قوی تر توی راک و متال برات مثال بزنم :D
ولی راک و متال از همه لحاظ باید قوی باشه تا مطرح بشه! چه از لحاظ موزیک که باز خود موزیک ظریف کاری های خودشو داره و بحثش مفصله ، چه از لحاظ ایدئولوژی و شعر

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا