• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

دهمین نمایشگاه آفتاب[راهنمایی‌فرزانگان1 تهران]

settareh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سلام :D
دهمین نمایشگاه دستاورد های دانش‌آموزی مدرسه راهنمایی فرزانگان 1 تهران ، 15 و 16 اردیبهشت 90 از ساعت 8 تا 15 برگزار میشه.
امسال متاسفانه دبیرستانی ها کارگاهشون رو صاف انداختن وسط اردیبهشت و نمایشگاه ما با کارگاه همزمان شده. :-<
ولی به هرحال خوبه که بیاین یه سر بزنین :D

+ بقیه خبر ها رو (به محض تصویب شدن!) توی همین تاپیک میذارم .
++ میدونم که ایـن تاپیک وجود داره. میخواستم کسی که تاپیک رو باز میکنه، اولین پست رو راجع به آفتاب امسال ببینه. چند روز دیگه ترکیب بشه بهتره به نظرم :-??

پاسخ : دهمین نمایشگاه آفتاب[راهنمایی‌فرزانگان1 تهران]

امسال همه چي افتضاح بود..:-<
واقعا متاسفم كه حاصل اون همه تلاش شد اين!
بعدم كه با مديريت و كادر پژوهش دعوامون شد و دفاعشون چي بود؟!
اينكه كادر قبلي رزومه رو برده!!!!!!!!!!!!
اخه مگه ميشه عزيز من؟! رزومه متعلق به مدرسس!!
سردر خيلي ضعيف بود:| تداركات واقعا زحمت لازم رو نكشيده بود!!
البته اصلا تقصير بچه ها نبود!
اميدوارم اين وضع تا سال بعد پايان پيدا كنه..

چرا یه ذره منطق ندارین شماها ؟
سردر خیلی ضعیف بود ینی چی آخه ؟
فک کردی به همه چیزش ؟ به این که کیا تو پژوهشن ؟ به این که اجرای همین سردر که به نظر شما ضعیفه چقد پدر درورد ؟!
تدارکات باید چی کار میکرد ؟
جدا باید چی کار میکرد ؟
سردر امسال خیلی واضح تر از پارسال بود ! کسی پارسال نمیفهمید سردر آفتاب پارسال "آفتاب" ــه ...
انقد زود قضاوت نکنین خواهشا ...

.

متاسفانه نشد بیایم.
آخه تا 3 بود فقط.
سال بعد که بهتر شد میام.

يه جوري حرف ميزنين انگار ما هيچوقت سوم نبوديم هيچ وقتم معلم نداشتيم!!
بابا من نميگم تقصير شماست اما واقعا اون سردر اصلا جالب نبود.. گل و پروانه و ... :|
اينا فقط نظر من نيست.. نظر خيلياست!!
بازم تلاشتون رو نديده نميگيره كسي اما..

من راجعبه پروژه ها اظهار نظر نمیکنم چون ندیدمشون.اما خدایی کارای تزیینی سال قبل بهتر نبود؟! نمیگم تقصیر شماستا.میدونم نذاشتن کار کنید.

.

به نظر منم حق با ستاره ست ما خیلی رو اونا کار کردیم حتی بچه ها هم با هم اختلاف پیدا کرده بودند جونموندر اومد ولی کار خلیل هم بد نشد به جز افتتاحیش که انجمن موسیقی که چه عرض کنم گروه سرودمون بلد نبود هماهنگی کنه و به بچه ها نگفته شعرو تغییر دادن اونم خونه ی ما که بچه ها روش حساسیت دارن(البته بیشترشون) ~X( X-( ~X(

ببینید،اول یه چیزیو بگم،دعوا که نمیخوایم بکنیم.
اولین چیزی که به نظرم زد تو ذوق ما اون پوستری بود که داده بودین.من کاری به این ندارم که مسئول پژوهشتون میگفت پوستر پارسال پوستر نبوده(که اینم فبول ندارم چون باید همه جا به مخاطب توجه کرد.)اما قبول کنید که هر آدم غیر متخصصی هم اینو میفهمه که پوستر پارسال با پوستر امسال اصلا قابل مقایسه نبود.خودتون(حداقل دوما و سوما)شاهد بودین که چه زحمتی واسش کشیدیم.اما اون عکسیو که واسه پوسترتون گرفتین بدین و من شرط میبندم حداقل 10 نفر تو پایمون وجود داره که در حداکثر یک ساعت بهتر از اون پوسترو درست می کنه!
خب حالا در نظر بگیرید ما با این ذهنیت وارد مدرسه شدیم و اون سردریو که جلوی اجرایی گذاشته بودین دیدیم!شما بودین چه احساسی پیدا می کردین؟!
البته اینم بگم که اون یکی سردرتون و اونی که روی زمین بسکت کشیده بودین خوب بود.
دیگه اینکه پروژه ها رم ندیدم اما پوستر یکیشون این بود:تبدیل عکس رنگی به سیاه سفید!آخه خدایی شما خودتون بگین چنتا کلیک کنین کلا تو فتوشاپ همچین اتفاقی میفته؟!
و در مورد گروه موسیقیتون!همون طور که همتون میدونین این سرودا خونده میشه "با حلقه"!یعنی بدون حلقه معنی پیدا نمیکنه!!بعد وقتی مسئول گروه موسیقیتون میاد به ما میگه بشینین و حلقه نزنین شما جای ما باشین واقعا شما چه احساسی پیدا می کنین؟!
در ضمن فکر میکنم دیگه اونقدر بزرگ شده باشین که فرق بین دبستان و راهنمایی و بفهمین و واسه دو تا نت اشتباه زدن زار زار گریه نکنین!

• لایک
امتیازات: N.M

دبل لايك به پست بالايي!!:-"
خوب گفت خدايي!!
البته اين پست اشتراكاتي از حرف هاي منو روژين!!

.

ببين حرمت شكني نكن كه بد ميشه.. :|
ما اومديم نه به خاطر تو نه به خاطر هيچ كس ديگه!!
اومديم براي مدرسه و به عشق مدرسمون!!
همه چي گند بود ما فقط تاسف خورديم همين!
ديگه ام هيچكدوم پامونو اونجا نميذاريم..
اون خانم شه پر تونم ميتونست با احترام و ادب صحبت كنه تا ما هم بهش احترام بذاريم..!!
واقعا بايد تاسف خورد..
شماها دفاعتون اينه كه " ما موافق نبوديم!!"
خيلي زحمت كشيدين خسته شدين كه مخالفتتونو اعلام كردين!
يادمه پارسال ما هم با رفتن خانم ساكي مخالف بوديم و مخالفتمونو طوري اعلام كرديم كه هيچ كس جرئت نكرد عزلشون كنه منتها عزيز من ميدوني تباوتش چيه؟!
تفاوتش اينه كه ما با اموزش پرورش و سازمان و رييس سازمان كه اقاي غفاري خدا بيامرز بود در افتاديم و شما ميخواين با ٢تا دانش جوي هنر و يه معلم عربي پيشين در بيفتين!!
شما لازم نيست نطق كني عزيزم ما خودمون ٤ساله داريم مخالفت ميكنيم..

به نقل از ستـاره :
اولا که ما هیچ کدوم با اون پوستر مسخره موافق نبودیم. پوستر امسال خیلی چرت بود ولی پوستر پارسال هم خیلی چیز بی خودی بود.
دوما که سطح پروژه ها پایین بود ما هم انکار نکردیم.
سوما که چطور خانم علیشاهی بگه میشینین؛ خانم شه پر بگه نمیشینین؟ واقعا دلم میخواست بهتون فحش بدم، سیم پیانو اون وسطه بعد شما تعصب فرزانگانیتون گل میکنه؟ آبرو نذاشتین برامون
چهارما گریه هیچ ربطی به دبستان و راهنمایی و دو تا نت اشتباه زدن نداشت، مسخره کردن هم نداره.

دبیرستانیا فقط اومدین و غرغر کردین وگند زدین به اجرا و احوال پژوهشیا و احوال بچه ها و هیچ پروژه ای رو هم ندیدین و رفتین. میتونستین اصن نیاین با این وضعتون :|
اولا که درست صحبت کن!اینجارو با یه جاهای دیگه اشتباه گرفتی مثل اینکه!
خودت دای میگی سطح پروژه ها پایین بود.به نظرت من وقتمو از سر راه آوردم که 4تا پروژه مسخررو ببینم؟؟؟
اینکه بیایم یا نیایمو تو نیستی که تعیین میکنی،بعدشم جوری صحبت نکن که انگار نظر همه ی بچه های راهنمایی همینه چون کارایی که ما کردیمو خیلیا باهاش موافق بودن.
بعدشم حالا انقد گروه موسیقی گروه موسیقی میکنی فکر کردی بهترین اجرای دنیارو داشتین؟ویولون سل که یه ساز کلیدی تو اون آهنگه که کلا نزد،ویولونم اونجوری که چند تا از بچه های ما که 5-6 ساله ویولن میزنن میگفتن شدیدا فالش بوده.و با 4-5 سال پیانو زدن میتونم بگم که اصلا پیانوش خوب نبود.دستاش میلرزید،صدای نصف نتاشم نمیومد.و این تو جاهایی که پیانو تنها بود شدیدا نمود داشت.واسه چنین قطعه ای که اینجوری داغون اجراش کردین داری اینجوری صحبت میکنی؟کاش حداقل اجراتون یه چیز قابل توجه داشت.

اخه ميدوني نكتش كجاس؟!
اينكه ما اومديم و به خاطر بچه هاي راهنمايي با ١٠٠ تا مسئول در افتاديم و وجهمونو خراب كرديم و شانمونو اورديم پايين بعد به خاطر كي؟؟ به خاطر بچه ها!!
چون درس ما كه تموم شده تو اونجا !
فرقيم برامون نداره اما حالا به جاي اينكه اينا قدردان ما باشن دارن از چيزي كه واقعا خوب نبوده دفاع الكي ميكنن!
بعدم ميان ميگن تو غير منطقي اي!! الان اگه افتاب ٩٠ عالي باشه كه چيزي از ما كم نميشه كم ميشه؟!
كليم خوشحال ميشيم كه وجهه ي راهنمايي حفظ شده و ابرومون جلو مدير منطقه فلان وبهمان نرفته!!
اگه ايراد ميگيريم واسه اينه كه الان همه دنبال يه بهونن واسه مالوندن سمپاد و اينا..!
ما هم اگه انتقاد ميكنيم تو به جاي اينكه بياي توبيخ كني و با ٤تا ادم بزرگتر از خودت اينجوري و با اين لحن حرف بزني اگه خيلي ادعات ميشه بشين فكر كن ببين سال ديگه چيكار كني تا مشكلات رفع بشه..

بچه ها بس کنید آره آفتاب امسال به خوبی آفتاب پارسال نبود فکر نکنم ستاره هم بخواد منکر این شه ولی همه ی ما تمام سعی خودمونو کردیم ببین روژین وقتی کار گروه موسیقی رو می دن به گروه سرود و معلمی که اصلا دلش به حال شعرای ما نمی سوزه چه انتظاری می شه داشت اینم که گفتن بشینید به خاطر این بود که پای بچه ها رو سیم می رفتو آهنگ قطع می شد البته منم خودم موافق این نبودم که بدون حلقه اجرا شه تازشم این که صدا بعد از اون قطع و وصل شد برای لجبازی بچه ها بود که پاشونو رو سیم می ذاشتن می دونیم اینم که اومدید به خاطر مدرستون بوده نه به خاطر چیز دیگه ای تازشم بد بیاری ما زیاد داشتیم یه بار کلی از وسایلمون رو بردن (دزدیدن) و ... X-(

به نقل از مُحسن..! :
بچه ها آروم باشید..اصلا خوب نیست اینطور وجهه همدیگه رو خراب می کنید و زحمات نمایشگاتون رو جلوی بقیه زیر سوال میبرید..به هر حال هر کدومتون تو یه برهه زمانی خیلی زحمت کشیدید، حالا با هر بازخورد و فیدبکی که وجود داشته، همه جا هم اشتباه بد سلیقگی و ... هست.
اما اینکه بیایم از اینا استفاده کنیم و همدیگه رو تخریب کنیم درست نیست، کار گروه موسیقی رو من شنیدم، اونقدرر ها هم بد نبود و برای گوش افراد عادی خیلی هم خوب بود، با اینکه از جهاتی ایراد بهش وارد هست و میشه زیر سوال برد..
یا مثلا پوستر و اینجور مسائل..اگر بحثی دارید که تخریبی هست به نظرم اینجور جاها مطرحش نکنید چون که برا خودتون مشکل ساز هست و زیبا به نظر نمیاد..

من نميدونم كه تعربف شما از افراد عادي چيه. ما امسال يه اجرا از لبريز داشتيم كه كمتر كسي ميتونه روش ايراد جدي بذاره. تازه تنظيم نت ها و انتخاب سازها هم با خودمون بود. در حالي كه خونه ما يه نت تنظيم شده براي دو تا ويلن، يه ويلنسل و يه پيانو داره. من نميدونم شما چي تو اجراي اينا ديدي كه ميگي خوب بود.
بعدشم بحث خراب كردن نيس. اگر تو اين تاپيك نقداي خوبي مطرح بشه ميتونه خيلي اثر سازنده داشته باشه. اما از اين كه يكي ادعا كنه كه آفتاب امسال با اين همه عيب و نقصش " عالي" بوده واقعا حرصم ميگيره.
به نقل از مهسا.ق :
بچه ها بس کنید آره آفتاب امسال به خوبی آفتاب پارسال نبود فکر نکنم ستاره هم بخواد منکر این شه ولی همه ی ما تمام سعی خودمونو کردیم ببین روژین وقتی کار گروه موسیقی رو می دن به گروه سرود و معلمی که اصلا دلش به حال شعرای ما نمی سوزه چه انتظاری می شه داشت اینم که گفتن بشینید به خاطر این بود که پای بچه ها رو سیم می رفتو آهنگ قطع می شد البته منم خودم موافق این نبودم که بدون حلقه اجرا شه تازشم این که صدا بعد از اون قطع و وصل شد برای لجبازی بچه ها بود که پاشونو رو سیم می ذاشتن می دونیم اینم که اومدید به خاطر مدرستون بوده نه به خاطر چیز دیگه ای تازشم بد بیاری ما زیاد داشتیم یه بار کلی از وسایلمون رو بردن (دزدیدن) و ... X-(

ببين آخه سعي كردن داريم تا سعي كردن.همونطور كه كيميا گفت خانوم ساكي داشتن ميرفتن و نميگم همش به خاطر ما بود اما قطعا تو نرفتنشون تاثير داشتيم،كسيم نميتونه منكر اين شه.من نميخوام بگم ما جربزمون از شما بيشتره اما حداقلش اينه كه واسه خواسته هامون بيشتر تلاش ميكرديم.البته اينم بگم كه تلاش سوماي ما هم به مراتب از ما بيشتر بود.ميخوام بگم نبايد بذارين هركي بيادو هركاري دلش خواست بكنه و بره.من 5شنبه كه اومدم خيلي احساس غربت كردم.تو مدرسه اي كه سه سال توش زندگي كردي احساس غربت كردن خيلي بده.خيلي.
و در مقابل چنين حسايي كه ما داشتيم وقتي ميشنوم يكي مياد از كسايي كه مسئول اين غربتن دفاع ميكنه به نظرت چه احساسي پيدا ميكنم؟يكم خودتونو بذارين جاي ما بعد راه برين نظر بدين.

به نقل از مُحسن..! :
من نگفتم عالی بود، من اصلا تو نمایشگاه نبودم، لفظ خیلی خوب رو برای اجرای موسیقی به کار بردم(اونم ویدئوشو دیدم). افراد عادی هم آدمای معمولی هستن که زیاد گوششون به موسیقی عادت نکرده و خیلی سریع تفاوت نت فالش رو نمیفهمن. اجرا هم از این لحاظ خوب بود که برای یکی که به آهنگ آشنا نبود و یا اصلا تخصصی توی موسیقی نداشت اجرای مناسبی به نظر میومد.
حالا اینکه بیایم انتقاد های کوبنده کنیم و بگیم فلان ثانیه اینطور شد اونطور شد اشتباه هست، منکر این نیستم که باید انتقاد کرد ولی نه اینکه اینقدر سخت گرفت، برگه نت ها پراکنده شد تو اجرا، این ها هیچکدوم آمادگی لازم رو نداشتن و .. همه دلایل مناسبی هست که بگیم سطح اجرا اونی نبود که باید باشه اما اینکه بگیم خیلی افتضاح بود و .. نه! برای آدم عادی از یه سری آدم 13 14 ساله خیلی هم زیاد بود.
در هر صورت حرف من چیز دیگه ای بود که مثل اینکه هیچکدومتون متوجه نشدید و دوست دارید به موضوعتون ادامه بدید..این راه درستی نیست.
ببین برای بچه های ما اون خیلی کم بود همه هم منظور تو رو فهمیدن ولی این جا فکر کنم جای این باشه که حرفامونو در مورد آفتاب امسال بزنیم در مورد ایراد هاش و حتی خوبی هاش همه ی اینا نظر آدم هاست
به نقل از روژین :
ببين آخه سعي كردن داريم تا سعي كردن.همونطور كه كيميا گفت خانوم ساكي داشتن ميرفتن و نميگم همش به خاطر ما بود اما قطعا تو نرفتنشون تاثير داشتيم،كسيم نميتونه منكر اين شه.من نميخوام بگم ما جربزمون از شما بيشتره اما حداقلش اينه كه واسه خواسته هامون بيشتر تلاش ميكرديم.البته اينم بگم كه تلاش سوماي ما هم به مراتب از ما بيشتر بود.ميخوام بگم نبايد بذارين هركي بيادو هركاري دلش خواست بكنه و بره.من 5شنبه كه اومدم خيلي احساس غربت كردم.تو مدرسه اي كه سه سال توش زندگي كردي احساس غربت كردن خيلي بده.خيلي.
و در مقابل چنين حسايي كه ما داشتيم وقتي ميشنوم يكي مياد از كسايي كه مسئول اين غربتن دفاع ميكنه به نظرت چه احساسي پيدا ميكنم؟يكم خودتونو بذارين جاي ما بعد راه برين نظر بدين.
ببین لطفا بحث ها رو قاتی نکنید نمی گم کار شما برای نرفتن خانم ساکی بیشتر نبود ولی ما هم امسال کم در این مورد اعتراض و اعتصاب نکرده بودیم نتیجش هم تو انضبات های قشنگمون معلومه همه ی ما تمام سعیمونو کردیم ولی اگه هم تو و هم کیمیا به جای ما اون جا بودید می فهمیدیدکه نسبت به پارسال قضیه خیلی جدیتر بود پارسال واقعا شوخی شوخی بود حالا با این مثال می خواستی چی رو ثابت کنی نمی دونم ولی واقعا احساس می کنم اگه خودتون بودید می فهمیدید ما چی می گیم اگه منم جای شما بودم با این چیزایی که می دیدم همین احساس رو پیدا می کردم ولی شما همه چی رو ندیدید

شوخي؟!؟!؟!؟! :)))))
پرت كردن غفاري با تيپ پا از مدرسه شوخي بود يا تخته كردن دفتر پژوهش؟!
در هر صورت..
روژين من فكر ميكنم بحث ما تمومه..
حداقل اينجا!
فقط اينو بدونين كه اين "شمايين" كه تفاوت ايجاد ميكنين!! اين معلم ها و مسئولين نيستن كه تو مراكز سمپاد قبول ميشن بلكه بچه هان!!
فقط يكم اراده ي قوي و پررو بودن لازمه كه اوليو ميشه ايجاد كرد و تو دومي ماشالا بچه هاي ما كم نميارن..
اميدوارم موفق باشين..
اين افتاب،افتابي بود كه توش مدرسه براي ما غروب كرد..
اميدوارم افتاب ديگه هرگز براي هيچكسي غروب نكنه!

آره برا تو که این حرف زدن راحته به جای این که مثل آدم 4 تا پیشنهاد درست و درمون بدید ذوق جمله ادبی نوشتنت گل می کنه واقعا برا مدرسه ای که خروجیاش مثل شما باشن متاسفم امیدوارم حد اقل ما مثل شما نشیم

Back
بالا