• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

محفل متال بازها+راکرا

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی
پاسخ : محفل متال بازها+راکرا

به نقل از MoK :
از uaral من اينو ميدونم كه يه بند فولك دوم متال اهل شيلي هستن،اشعارشون هم به زبونه اسپانياييه،البته توو خيلي از سايتا ترجمشون به فارسي هم حتي نوشته،هممم خيلييي غم انگيز مي خونه كلا،دو تا آلبوم هم دادن تا حالا ،كه به نظرم بهتريناش اينا هستن:

Surrendered to the decadence (Part II)
Eterno en mi
Acidal
Sounds of Pain

empyrium هم توو همين مايه هاست،ولي زياد گوش ندادم آهنگاشو
جیزز! اسپانیایی! x: محزون! x:
پس حتما باید براش وقت بزارم *-:
خیلی ممنون برای معرفیه آهنگاشون! :)

• لایک
امتیازات: MoC

AmorE

Meyo
نام مرکز سمپاد
راهنمایی حلی 2- دبیرستان حلی 3
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
اینستاگرام

دوم خوب جدیدا نداریم ، کمم داریم اگه باشه (زیاد این سبک متالو دنبال نکردم اطلاعاتم کمه راجع بهش)
Empyrium ام فکر کنم دیگه کاری بیرون نمیدن، یعنی تا جایی که میدونم (یه روز اسمشو شنیدم همون روزم فهمیدم ترکیده دنبالش نکردم :D)
توی دوم، هم تو سایتا هم از طرفداراش وقتی که میشنیدم اسم گروه Pentagramو زیاد میشندیم. از گروهای قدیمیه - خیلی قدیمی!!!
این آلبوم گروه Electric Wizard هم توی دوم به نظرم جالبه: Dopethrone

سینگل جدید Rammsteinام جالبه. (کلیپشو هر چی گشتم فعلا روی سایتا نذاشته بودن، ولی کلیپشم واقعا قشنگه!، یعنی اگه دیدید حتما اونو بگیرید)
Rammstein - Mein Land

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از AQUA :
دوم خوب جدیدا نداریم ، کمم داریم اگه باشه (زیاد این سبک متالو دنبال نکردم اطلاعاتم کمه راجع بهش)
Empyrium ام فکر کنم دیگه کاری بیرون نمیدن، یعنی تا جایی که میدونم (یه روز اسمشو شنیدم همون روزم فهمیدم ترکیده دنبالش نکردم :D)
توی دوم، هم تو سایتا هم از طرفداراش وقتی که میشنیدم اسم گروه Pentagramو زیاد میشندیم. از گروهای قدیمیه - خیلی قدیمی!!!
این آلبوم گروه Electric Wizard هم توی دوم به نظرم جالبه: Dopethrone

سینگل جدید Rammsteinام جالبه. (کلیپشو هر چی گشتم فعلا روی سایتا نذاشته بودن، ولی کلیپشم واقعا قشنگه!، یعنی اگه دیدید حتما اونو بگیرید)
Rammstein - Mein Land
موزیک ویدئوی Mein Land که خیلی وقته منتشر شده! :rolleyes:
اینم لینک: http://1.papa-music.com/2388-rammstein-mein-land-2011.html#more-2388

• لایک
امتیازات: AmorE
  • شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

uaral سه تا آلبوم داره
empyrium هم 4 تا
حقیقتا دلیلی که این دوتا گروهو ازتون پرسیدم به این دلیل بود که اصلا در مخیله من نمی گنجه چرا اینا جزو گروهای متال محسوب میشن!چرا واقعا؟!ما میگیم اینا دوومن.اون وخ شما دقت کنین به گروهای دووم قدیمی مثه همون electric wizard,cathedral,candlemass اصلن هیچ شباهتی از نظر سبک ندارن اینا با هم.به نظرم دووم در اثر گذشت زمان خیییییلی نرم شده.این طرز خوندن uaral اصلا به آهنگش نمیاد خب!به نظرم اگه گلوشو جر نمی داد خیلی کار بهتر بود ...
تریپ آهنگای اینا جوریه که آدم باید در حالت خلصه باشه تا لذت ببره به نظرم :-? در کل راضی نیستم ازشون.آناتمام داره میره به همین سمت البته
به نقل از AQUA :
Rammstein - Mein Land
این چه کلیپی بود آخه؟؟ کجاش قشنگ بود؟! :D:D
به نقل از HIM :
از این 2تا گروهی که گفتی هیچ شناختی ندارم. لطف کن از هر کدوم بهترین آلبومشون رو از نظر خودت بگو تا سره فرصت گوش کنم.

ببین آخه اصن قرار نیس کارای tool دووم و دپرسیو و دارک باشه! قبول دارم محوریت کارای tool رو اشعار و ایدئولوژیشونه و موزیکشون ضعیفه ولی به نظر من همین موزیکای ساده و یک نواخت بیشتر به درده چنین اشعاری میخوره. باعث میشه شعر نسبت به موزیک جلوه ی بیشتری داشته باشه و بیشتر زیر ذره بین قرار بگیره. در کل باید از هر گروهی یه انتظاری داشته باشی. مثلا وقتی میگیم آلبوم luluی متالیکا فاجعه بود به خاطر اینه که منه مخاطب از همچین گروهی انتظار ملودی های حسی در کنار پارت های کوبنده ی درامز و یه پس زمینه ی خشونت آمیز و یه سری ویژگی های متالیکائی داشتم که براورده نشد. شاید اگه همین آلبومو یه گروهی منتشر میکرد که کارای قبلیشم همین سبکی می بود نه تنها مورد انتقاد قرار نمی گرفت بلکه مورد تمجید هم قرار میگرفت. tool هم همین طور. وقتی من آهنگای tool رو گوش میدم انتظار برخورد با یه حسه ماژور مثه آهنگای arch enemy رو ندارم ازش! tool باید tool باشه نه آناتما و یا هر گروه دیگه ای! اگر هم قراره tool و یا گروه دیگه ای سبکش رو تغییر بده باید مواظب باشه مثه متالیکا گند نزنه. در کل تغییر سبک برای گروه هایی در این سطح مثه راه رفتن رویه لبه ی تیغه!
قبول!ولی ببین هر شعری آهنگ خودشو می طلبه!ما واسه هر شاخه و زیر شاخه از متال شعرای متفاوتی داریم و این اشعار متناسب با آهنگن.وقتی شعر دپرسیوه آهنگم باید غمگین باشه.همین آهنگ the grudge اصلن آهنگش رو شعر نمی شینه.من اول شعرارو کامل گرفتم کلی شاد شدم گفتم چه شعرایی.بعد که آهنگا رو گوش دادم :|

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از تـــــــــــــــارا :
uaral سه تا آلبوم داره
empyrium هم 4 تا
حقیقتا دلیلی که این دوتا گروهو ازتون پرسیدم به این دلیل بود که اصلا در مخیله من نمی گنجه چرا اینا جزو گروهای متال محسوب میشن!چرا واقعا؟!ما میگیم اینا دوومن.اون وخ شما دقت کنین به گروهای دووم قدیمی مثه همون electric wizard,cathedral,candlemass اصلن هیچ شباهتی از نظر سبک ندارن اینا با هم.به نظرم دووم در اثر گذشت زمان خیییییلی نرم شده.این طرز خوندن uaral اصلا به آهنگش نمیاد خب!به نظرم اگه گلوشو جر نمی داد خیلی کار بهتر بود ...
تریپ آهنگای اینا جوریه که آدم باید در حالت خلصه باشه تا لذت ببره به نظرم :-? در کل راضی نیستم ازشون.آناتمام داره میره به همین سمت البتهمرسی که گفتی.من اصن در جریان نبودم :Dقبول!ولی ببین هر شعری آهنگ خودشو می طلبه!ما واسه هر شاخه و زیر شاخه از متال شعرای متفاوتی داریم و این اشعار متناسب با آهنگن.وقتی شعر دپرسیوه آهنگم باید غمگین باشه.همین آهنگ the grudge اصلن آهنگش رو شعر نمی شینه.من اول شعرارو کامل گرفتم کلی شاد شدم گفتم چه شعرایی.بعد که آهنگا رو گوش دادم :|
اگه اشعاره tool رو غمگین و دپرسیو در نظر بگیریم پس به opeth و anathema و shining و ... چی باید بگیم؟!؟؟؟!؟؟ :-?? نمیشه گفت اشعاره tool غمگین یا دپرسیوه! اشعار tool بیشتر مرموز و فلسفیه و معمولا موزیکشون با اشعارشون جور درمیاد. :-?

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از HIM :
اگه اشعاره tool رو غمگین و دپرسیو در نظر بگیریم پس به opeth و anathema و shining و ... چی باید بگیم؟!؟؟؟!؟؟ :-?? نمیشه گفت اشعاره tool غمگین یا دپرسیوه! اشعار tool بیشتر مرموز و فلسفیه و معمولا موزیکشون با اشعارشون جور درمیاد. :-?
shining که دیگه ...
آناتمام فلسفیه ها!ولی فلسفه پوچ گرایی همچین شیرین نیست!
مثلا آهنگ unnamed feeling متالیکا خیلی خوب حسو منتقل می کنه.(البته یه جاهاییش می تونست بهتر باشه به نظرم).یا مثلا fade to black.اصن آناتما آهنگ pull under 2000 meter a second و ...
به نظرم tool با آدم ارتباط برقرار نمی کنه ...
شاید من هنوز نتونستم باهاش رابطه برقرار کنم :-??

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

shining که دیگه ...
آناتمام فلسفیه ها!ولی فلسفه پوچ گرایی همچین شیرین نیست!
مثلا آهنگ unnamed feeling متالیکا خیلی خوب حسو منتقل می کنه.(البته یه جاهاییش می تونست بهتر باشه به نظرم).یا مثلا fade to black.اصن آناتما آهنگ pull under 2000 meter a second و ...
به نظرم tool با آدم ارتباط برقرار نمی کنه ...
شاید من هنوز نتونستم باهاش رابطه برقرار کنم :-??
با این قسمت از حرفت کاملا موافقم که ارتباط برقرار کردن با tool سخته. منم هنوز نتونستم با tool ارتباط برقرار کنم! :-?? دلیله اصلیشم سنگین بودن مفهومه اشعارشونه.
تفسیر چنتا از اشعارشون رو خوندم مخم سوت کشید ~X( جوری هم که من فهمیدم اعتراض اصلیشون به خلقت انسانه اصن. ینی یه جورایی از وجود انسان شاکین!!! :-\

این آلبوم Falling Deeper 2011ه آناتما چرا اینجوریه؟؟؟ :-/ آدم حس میکنه داره یانی گوش میده! :-??

گروهی به نام amorphis تویه سبک دووم یه آلبوم منتشر کرده جدیدا به اسمه The Beginning Of Times. آلبومه خوبی به نظرم اومد. :-?
برای آشنایی با فضای کاری این گروه و این آلبوم آهنگ های mermaid و reformation و soothsayer توصیه میشه.

iran-gamers

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

بچه ها یه بند معرفی میکنم برید فضا !
Eluveitie ، یک بند سوئیسی که لیبل اون ها هم شرکت معروف nuclear blast هست
من خودم شخصا خیلی فولک متال دوست دارم ! یعنی ترکیب سنتی با متال
خیلی تو فکرش بودم که یه چنین آهنگی خودم بسازم
تا این که این ویدئو رو دیدم :
http://www.youtube.com/watch?v=2DYKsQqQgSk
واقعا کارشون عالیه

MHD.H

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامـه حلـی
شهر
تهران
مدال المپیاد
كامپيوتر ، فيزيك (در حال مطالعه)
دانشگاه
ایشالله صنعتى شریف
رشته دانشگاه
نرم افزار

آقا شما یه گروه یا یه نفر که Heavy Metal بخونه سراغ دارین
میخوام قشنگ بخونه
من راسِّش تا حالا گوش ندادم
خوشم میاد ولی گوش بدم
میشه یه آهنگ بهم بدین ؟

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از Sobhаn :
آقا شما یه گروه یا یه نفر که Heavy Metal بخونه سراغ دارین
میخوام قشنگ بخونه
من راسِّش تا حالا گوش ندادم
خوشم میاد ولی گوش بدم
میشه یه آهنگ بهم بدین ؟
در کل بهترین گروه برای آشنایی با متال و بخصوص هوی متال به نظر من متالیکاست. برای شروع هم آهنگ nothing else mattersه Metallica رو گوش بدی خوبه. بعد از این آهنگ هم Mr. Crowleyه Ozzy osbourne توصیه میشه.

• شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از HIM :
در کل بهترین گروه برای آشنایی با متال و بخصوص هوی متال به نظر من متالیکاست. برای شروع هم آهنگ nothing else mattersه Metallica رو گوش بدی خوبه. بعد از این آهنگ هم Mr. Crowleyه Ozzy osbourne توصیه میشه.
البته من پیشنهاد می کنم نسخه ی s&m-nothing else matters رو گوش کنه :-?
die die die my darling هم خوبه
الان که داشتم لیستمو نگا می کردم آهنگ پیشنهاد بدم به این نتیجه رسیدم که heavy چیه؟! :D نیست گوش نمی دم درست خصوصیات سبکشو نمی دونم.کلا به نظرم سبک خوبی نیست.نمی شه توش مانور بدی زیاد.اگه این کارو بکنی دیگه اصن از محدوده ی heavy خارج میشی.موافقین؟

• لایک

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

الان که داشتم لیستمو نگا می کردم آهنگ پیشنهاد بدم به این نتیجه رسیدم که heavy چیه؟! :D نیست گوش نمی دم درست خصوصیات سبکشو نمی دونم.کلا به نظرم سبک خوبی نیست.نمی شه توش مانور بدی زیاد.اگه این کارو بکنی دیگه اصن از محدوده ی heavy خارج میشی.موافقین؟
نه :D

• لایک
  • شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از HIM :
:))
کلا ما اعضای این محفل اصصصصصلا تفاهم نداریم در زمینه سلیقه آهنگ
من ترشو خیییییلی بیش تر می پسندم.آخه این هوی چی داره شما انقد جذبش شدین؟!

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

:))
کلا ما اعضای این محفل اصصصصصلا تفاهم نداریم در زمینه سلیقه آهنگ
من ترشو خیییییلی بیش تر می پسندم.آخه این هوی چی داره شما انقد جذبش شدین؟!
ببین فک میکنم همه ی اینا برمیگرده به همون مقایسه های اشتباه! #S-:
واقعا نمی دونم چه جوری باید توضیح بدم! #S-: فقط همینو میتونم بگم که ترش رو گوش کن برای ترش بودنش ، هوی رو گوش کن برای هوی بودنش و ...

iran-gamers

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
رشته دانشگاه
نرم افزار

برو کتاب هوی متال نوشته ی تروی استتینا رو بخر ، یکم به تکنیک ها و ریف هاش توجه کن . اون وقت متوجه میشی هوی چه سبک قوی هست و البته هنگام نواختن سخت !

----------------------------------------------------------

بچه ها میگم بیاین یکم بحث رو علمی تر کنیم :D
به نظر شما چه چیزهایی باعث تفاوت سبک ها میشه ؟!
مشخصه اصلی تفاوت سبک ها ، استفاده از ریف های مخصوص اون سبک هست ( مثلا گروه cradle of filth آلبوم اولش فروش نرفت ! به خاطر این که سبکش سمفونیک بلک بود ولی از ریف های ترش استفاده کرده بود )
بعدش هم مسائل جانبی مثل نوع صدای خواننده ، اشعار ، لباس و . . . .
میگم بیاین از سبک ترش شروع کنیم به بررسی و تا دث متال و ملودیک بلک و . . . هم پیش بریم
کسی ریف های سبک ترش رو میتونه گیر بیاره ؟!

MoC

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهيد بهشتي
شهر
بوشهر

اين آلبومو دانلود كنين ،حالشو ببريد

KoRn - The Path Of Totality
www.mediafire.com/?b6t3viuvei411zt

way too far/bleeding out / kill mercy withinحرف نداره

میکائیل

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی / هنرستان
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
ادبیات نمایشی

به نقل از dark-boy :
برو کتاب هوی متال نوشته ی تروی استتینا رو بخر ، یکم به تکنیک ها و ریف هاش توجه کن . اون وقت متوجه میشی هوی چه سبک قوی هست و البته هنگام نواختن سخت !

----------------------------------------------------------

بچه ها میگم بیاین یکم بحث رو علمی تر کنیم :D
به نظر شما چه چیزهایی باعث تفاوت سبک ها میشه ؟!
مشخصه اصلی تفاوت سبک ها ، استفاده از ریف های مخصوص اون سبک هست ( مثلا گروه cradle of filth آلبوم اولش فروش نرفت ! به خاطر این که سبکش سمفونیک بلک بود ولی از ریف های ترش استفاده کرده بود )
بعدش هم مسائل جانبی مثل نوع صدای خواننده ، اشعار ، لباس و . . . .
میگم بیاین از سبک ترش شروع کنیم به بررسی و تا دث متال و ملودیک بلک و . . . هم پیش بریم
کسی ریف های سبک ترش رو میتونه گیر بیاره ؟!
موافقم (;
ببین این به دردت میخوره؟ :-? از کتاب speed & thrash metal guitar method by troy stetina & tony burton
http://www.pic.iran-forum.ir/images/7c1xkmm5qlg422xgbqd7.jpg

Masih-j

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید اژه ای 2
شهر
اصفهان

این کتابی که HIM معرفی کرد خیلی خوبه واسه سبک ترش ترجمه فارسیشو من دارم
خوب توی ترش ریف های خیلی سنگینی وجود داره تو سولو ها تکنیک های سرعتی اجرا می شه مثلا hammer on pull off سرعتی خیلی استفاده می شه بند و ریلیز با سرعت بالا و ... بیش تر آهنگ ها هم تو گام می هست ( طبق گفته همین کتاب ترش ) گیتار هم ممکنه نیم پرده یا یه پرده کوک بشه .
یه پیشنهاد برای ادامه بحث :
هر کی یه لیست از بهترین سولو هایی که گوش داده بده .
نظرتون در مورد این رده بندی که رولینگ استون برای 100 سولو برتر کرده چیه ؟ کلا معیار هاشون واسه رده بندی چیه ؟
راستی یه ویدئو تو Yt دیدم پسره دست نداشت یه قسمت از ریف های Fade to black را با پا می زد . سرچ کنید می یاد .

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای

من هم عاشق متالم . اونم از نوع سنگينش ! اون هم از نوع متاليكاش !
البته تنوع متال خيلي زياده و مثلا من سبك Death metal و Doom metal رو دوست ندارم .
راستي كي مي تونه 20 تا زير شاخه ي متال رو بگه ؟!

• لایک
  • شروع کننده موضوع

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

چه جالب!من نمی دونستم تفاوت سبک ها به خاطر ریفای متفاوته :-? بالاخره شما بیش تر تو کار ساز الکتریکین
توضیح بدین لطفا مام یاد بگیریم.البته یه چیزایی قبلا خوندم ولی خب من با این تکنیکا آشنایی ندارم حقیقتا:
از بارز ترین نشانه های این موسیقی سرعت بسیار بالا ، ریف های پیچیده و مختلط گیتار و سولوهایی بسیار سریع است . ریتم گیتار در این سبک بر پایه تکنیک پالم میوتینگ و استاکتو ساخته می شود که باعث تولید صدایی خشن و خشک می شود . لید گیتار در این سبک بر پایه تکنیک های مخلف از جمله تپینگ ، سوئیپ پیکینگ ، آلترنیت پیکینگ و ... ساخته می شود .
البته در مورد تفاوتای دیگه مثه وکال و شعر و ... اگه مایل هستین بگید یه خلاصه ای بذارم

به نقل از James Hetfield :
من هم عاشق متالم . اونم از نوع سنگينش ! اون هم از نوع متاليكاش !
البته تنوع متال خيلي زياده و مثلا من سبك Death metal و Doom metal رو دوست ندارم .
راستي كي مي تونه 20 تا زير شاخه ي متال رو بگه ؟!
بگیم که چی بشه؟ :D همه این جا آشنایی دارن فک کنم.اگه بحث کل انداختنه که هیچ ولی اگه کلا می خوای بدونی:

1. Brutal Death Metal
2. Drone Doom
3. Funeral Doom
4. Melodic Black Metal
5. Melodic Death Metal
6. Progressive Death Metal
7. Progressive Black Metal
8. Progressive Thrash Metal
9. Symphonic Black
10. Symphonic Death
11. Symphonic Thrash
12. Viking