• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

محفل متال بازها+راکرا

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی
پاسخ : محفل متال بازها+راکرا

به نقل از hamid-GM :
پیشنهاد میکنم این جمله رو هیچوقت دیگه و در مورد هیچ آهنگی و خطاب به هیچ کس دیگه ای بکار نبری.. آخه تو که از دل طرف خبر نداری..

این آهنگ فرق داره
یه چیزی راجبش می دونم که میگم پسرجان :)
مهم نیست تو دلت چیه الان، منم راجب این که تو دلت چیه اصن صحبتی نکردم و مهم هم نیست، حرف من اینه که در یه شرایط افتضاح دیگه، این آهنگ اون حسی رو که می خوای بهت میده.هر موقع حال داغونی داشتی این رو امتحان کن، یکبار می تونی بین اون دفعات باهاش ارتباط برقرار کنی

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

جدی بیاید یه کم معرفی سبک بذاریم .
کسایی مثل من فقط گوش میدن . کاری به سبک ندارن . اگه سبکا رو بهتر بشناسیم میشه حرفه ای تر آهنگ گوش داد .
بعد خواهشاً آهنگ معرفی میکنید یه لینکی هم بذارید .

s.pegasus

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تـهـران
دانشگاه
تهران غرب
رشته دانشگاه
معماری

من که هنوز در کف fallen هستم
با یکی از البوم های 30 second to mars هم حال کردم
اهنگ hurricane ش رو خیلی دوست داشتم
خوانندشون هم تو یه سری از تصویری هاش موهای قشنگی داره

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای

من فقط سبکهای مورد علاقه ی خودم رو میگم، بقیش با خودتون :
ترش متال (Thrash metal ) : از حدود 40 سال پیش شروع شد و به عنوان اصلی ترین شاخه ی heavy metal شناخته میشود. از مهمترین ویژگی های این سبک گیتار نوازی پرسرعت، خشن و تکنیکی و درام پرسرعت و رگبار گونه ست و صدای درام خام تر از اکثر سبکهای دیگر heavy metal است. باند های مثل Metallica تنها به اینها اکتفا نکرده و به ریفهای سنگین و پیچیده و تغییر ریتم در تمپوی بالا روی آوردند. بخش ووکال در این سبک نیازمند صدایی خشن با قدرت بسیار بالاست، بطوریکه اکثر خواننده های این سبک مشکلی برای اجرای کنسرت های بالای 90 دقیقه ندارن. متن این سبک بیشتر به مبارزه با مواد مخدر، مبارزه با فقر مردم و ضد جنگ بودن اشاره دارد. معروف ترین گروه های این سبک : METALLICA، Slayer, Megadeth, ‎Anthrax, Spultra و Metal church هستن.
بهترین آهنگای این سبک : Master of Puppets, one, death angel, die dead enough‎ و I'm the law

گروو متال groove metal : از سال 1990 با آلبوم Cowboys from hell از گروه Pantera شروع شد. در این سبک صدای خواننده صدایی بسیار خشن و مانند غرش است. صدای گیتار نیز خشن و ریفهای آن نیز گاهی بسیار پیچیده اند. از زیر سبک های heavy metal محسوب میشود که از سبک Thrash metal الگوهای بسیاری را دریافت کرده است. اکثر مردم groove را با Pantera میشناسند، از اینرو معروف ترین گروه groove متال پنترا است. و از گروه های موفق دیگر میتوان به Lamb of god و Machine head اشاره کرد. از سبکهای پیچیده ی متال محسوب میشود و موضوعات خشن و همراه با خون از ویژگیهای لیریکس های این سبک اند. هر دو سبک ذکر شده از گیتار باس، گیتار الکتریک، درامز و ووکال تشکیل شدن.
پ.ن : کلا کیبورد سطح متال رو میاره پایین.
‏-_-_-_-_-_-_-_-_-
من هارد راک رو هم دوست داشتم که گروه خوب دیگه توش خیلی کمه. فعلا فقط تو هارد راک از Halestorm و Stone sour خوشم میاد.

hamid-GM

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز

به نقل از Impassible :
من که هنوز در کف fallen هستم
با یکی از البوم های 30 second to mars هم حال کردم
اهنگ hurricane ش رو خیلی دوست داشتم
خوانندشون هم تو یه سری از تصویری هاش موهای قشنگی داره
موزیک ویدئو hurricane رو حتما ببین.. یه 18 دقیقه ای هست .. بعد کلا مث فیلم کوتاه میمونه.. ولی من که هیچی از این موزیک ویدئو نفهمیدم.. یه سری چیزای بی ربط رو پشت سر هم ردیف کردن و کلا یه جوریه که هر کی میبینه میتونه یه برداشتی بکنه از این کلیپ.. برداشت های کاملا متفاوت

White Devil

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدمدنی
شهر
تبریز

به نقل از PeiHaghi :
جدی بیاید یه کم معرفی سبک بذاریم .
کسایی مثل من فقط گوش میدن . کاری به سبک ندارن . اگه سبکا رو بهتر بشناسیم میشه حرفه ای تر آهنگ گوش داد .
بعد خواهشاً آهنگ معرفی میکنید یه لینکی هم بذارید .

خیلی وقت من این کارو می کنم! تا حدی که گروه برای من مهم نیست. از یه source آلبوم های جدید همراه با rating و توضیح دقیق (واقعا دقیق!) سبک رو دریافت می کنم و بعد choose و download. روس ها لطف زیادی کردن به من!

gothic metal: مثل هوی متال هویه و مثل گوتیک راک جو تاریکی داره و متن شعر هاش از نا امیدی صحبت می کنه.
این ها هم جو تاریکی دارن: darkwave - depressive black metal - dark death/doom metal

peihaghi

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی 1
شهر
تهران
دانشگاه
امیر کبیر
رشته دانشگاه
مکانیک (ساخت تولید)

به نقل از SPARK :
‏-_-_-_-_-_-_-_-_-
من هارد راک رو هم دوست داشتم که گروه خوب دیگه توش خیلی کمه. فعلا فقط تو هارد راک از Halestorm و Stone sour خوشم میاد.
شدیداً موافقم ! استفاده از کیبورد یه ریسک بزرگه ! معدود آهنگ های قشنگی هستن که کیبورد توشون خوب دراومده . jUDAS PRIEST توی آلبوم PAINKILLER یه آهنگش داره به نام TOUCH OF EVIL . اینتروی این آهنگ با کیبورده . من حدود ده بار اینتروش رو فقط شنیدم تا بتونم ردش کنم و برم سراغ خود آهنگ !
--------------------
از گروه های هارد راک CHICKEN FOOT رو دوست دارم .
به شما هم پیشنهاد میکنم .

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

این جوری فایده ای نداره آخه.باید کامل بدونی و بخونی و آهنگای مختلف گوش بدی همزمان و شعراشونو بررسی کنی، این جوری بدتر گیج میشی
میلتو پ.خ کن برات مقاله بفرستم (به فارسین البته و به نظرم خیلی کاملا ).مشتقات سبکارم توضیح داده

به نقل از SPARK :

خیلی اوقات خوب استفاده می کنن از کیبورد ولی گاهیم راست میگی مثلا children گاهی کیبوردش آدمو روانی می کنه.ولی moonspell رو من راضیم از کیبورد و افکتا.مثلا at tragic heights یا همون scorpion flowerشون

White Devil

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدمدنی
شهر
تبریز

کیبورد مهمترین عنصر در سبک های سمفونی و گوتیک و بلک برای جو دادن محسوب میشه. کودکان بودوم اصلا از کیبورد خوب استفاده نمی کنن! X_X

• لایک
امتیازات: Dizzy

Crixalis

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی ۲
شهر
تهران
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از White Devil :
کیبورد مهمترین عنصر در سبک های سمفونی و گوتیک و بلک برای جو دادن محسوب میشه. کودکان بودوم اصلا از کیبورد خوب استفاده نمی کنن! X_X
باو Children آخرشه تو این کار ...
من تا حالا به خوبی children ندیدم ...
(;

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای

کلا غیر از بلک و دث که اصالت دارن، سیمفونیک و گوتیک جزو سبکای خورده مورده ی متال محسوب میشن. یکی از دلایل اصلیش هم اینه که استاندارد های متال رو ندارن، کیبورد رو هم چپوندن تو آهنگ. مثلا آهنگای Within temptation فقط به خاطر یه سری از قرارداد ها متال محسوب میشه وگرنه هیچیش به متال نمیخوره. من که تو گوتیک متال فقط از Evanescence و یه خرده هم از Moonspell خوشم میاد. درباره ی جو هم بگم پیانو خیلی بهتر جو میده + اصالت متال رو هم حفظ میکنه. شخصا پیانو Amy رو به کیبورد همه ی باند ها ترجیح میدم. مخصوصا تو آهنگ Made of stone که موی آدم رو سیخ میکنه.

White Devil

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدمدنی
شهر
تبریز

به نقل از Out Of Control :
(;

در گیتار دیگه، من منظورم کیبوردش رو مسخره میزنه آهنگ به نظر شاد میاد!

به نقل از SPARK :
کلا غیر از بلک و دث که اصالت دارن، سیمفونیک و گوتیک جزو سبکای خورده مورده ی متال محسوب میشن. یکی از دلایل اصلیش هم اینه که استاندارد های متال رو ندارن، کیبورد رو هم چپوندن تو آهنگ. مثلا آهنگای Within temptation فقط به خاطر یه سری از قرارداد ها متال محسوب میشه وگرنه هیچیش به متال نمیخوره. من که تو گوتیک متال فقط از Evanescence و یه خرده هم از Moonspell خوشم میاد. درباره ی جو هم بگم پیانو خیلی بهتر جو میده + اصالت متال رو هم حفظ میکنه. شخصا پیانو Amy رو به کیبورد همه ی باند ها ترجیح میدم. مخصوصا تو آهنگ Made of stone که موی آدم رو سیخ میکنه.

من خودم از بلک زیاد خوشم نیومد اما سمفونی بلک باز یکم خوبه. منظورت از استاندارد اینه که متال همینطوری به حالت سنتی خودش بمونه که اگه اینطور باشه متال با سبک های دیگه هیچ فرقی نداره و فاقد تنوعه. با پیانو نمیشه جو داد چون صدای پیانو ممتد نیست که پشت صدای گیتار پس زمینه کنن پیانو فقط می تونه مقدمه ی یه آهنگ باشه یا بین اون بیاد. سمفونیک و گوتیک مدرن محسوب میشن و هنوز جا نیفتادن. صدای گیتار خالی بعضی وقت ها کسل کننده میشه. بعضی از گروه ها از کیبورد درست استفاده نمی کنن به همون خاطر به نظر بد میاد مثلا nightwish دیگه بیش از حد در آلبوم آخرش خصلت سمفونیشو زیاد کرده دیگه متال توش خیلی کمرنگ شده اما گروه هایی هستند خیلی خوب از کیبورد برای جو دادن استفاده می کنن. (اینجور گروه ها کم پیدا میشن) من هم پیانو و کیبورد و گیتار لارس رو به همه ی گروه ها ترجیح می دم.(به این می گن همه فن حریف) :D

hamid-GM

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز

به نقل از SPARK :
گروه dreamT در زمینه کیبورد از خدایان محسوب میشن.. دیگه خودتون برید یه گشتی تو اینترنت بزنین میفهمین چی میگم.. حوصله ندارم بتایپم (:|

• لایک

James Hetfield

کاربر حرفه‌ای

جیمز + لارس (تو crush evil ) + جویی جوردیسون هر کدوم میتونن یه آلبوم play'em all بدن ! منظورم از استاندارد اینه که پایه ها رو عوض نکنن وگرنه رویه باید عوض بشه. مثلا متالیکا تو هر آلبومش یه تم خاص داره ولی فرمول متال اصیل (آهنگ بدون قافیه و تکرار یک تم تا اواسط آهنگ + تغییر ناگهانی تم و سولوی سخت = متال اصیل) رو حفظ کرده. مثلا تو گروه های جدید به زور سولو پیدا میشه و موضوعاتش همش شده : خفه شو، بمیر، خشمت رو خالی کن ، من میخوام بمیرم و ... . واقعا آلبوم master of puppets‏ ‏ و and justice for all و paranoid و Painkiller و ace of spades و حتی آلبومای اول لینکین پارک کجا و آلبوم های شخصی امروز کجا که طرف با نامزدش دعواش میشه یا تو مدرسه نمره کم میگیره یا از یه دینی خوشش نمیاد میاد متال میخونه کجا. متالی که نه سولو داره، نه صدای خواننده قویه نه حداقل تم داره و نه لیریکس قوی و فقط یه نفر میاد از ته دل جیغ میزنه دیگه متال نیست. الآن متال دوباره پر شده از آدمای چرت و نفهم چون گروهای خوب یا نیستن یا دیگه پیر شدن. دهه ی هشتاد که متالیکا و دوستان (!) اومدن گروهای چرت و پرتی که داشتن متال رو به کثافت کاری میکشوندن خودشون دیگه رفتن چون دیگه خریدار نبود. حتی گروه های بلک اون موقع رو نگاه کنی با اینکه عقایدشون غلط بود اما واقعا قوی بودن چون باید برای باقی موندن بین غولهایی مثل judas priest و slayer موزیک میساختن نه صدا. الآن به بلک ها پیش پیش بگی رنگ صورتشون میره. خلاصه اینکه هر کس قویتر و مقاومتر است باید برای مدت طولانی تر زندگی کند.

hamid-GM

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز

به نقل از SPARK :
طرف با نامزدش دعواش میشه یا تو مدرسه نمره کم میگیره یا از یه دینی خوشش نمیاد میاد متال میخونه
نقل این گروه های متال ایرونیه ها.. :D کسی گروه متال و یا راک درست و حسابی ایرونی سراغ داره؟؟

hamid-GM

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب
شهر
شیراز

به نقل از White Devil :
این آهنگ کلاسیک هم خیلی ملایم (خشن o^:) بود بیخود دانلودش کردم L-: o^: o^: o^:
کدوم آهنگه؟؟ نکنه منظورت Tzigane ه؟؟ آخه این کجاش ملایمه X-(.. احتمالا تو با متال مقایسه کردی اینو.. عزیزم سبکش کلاسیکه یکم درک کن.. در نوع خودش بسی خشن میباشد این آهنگ.. h-:
پیشنهاد میکنم اول بری caprice no.24 پاگانینی رو گوش بدی.. بعد بیای سراغ این آهنگ بعد میفهمی خشونت ینی چی.. پاگانینی عاشقشم..
بحث خشن بودن توی موسیقی کلاسیک و متال خیلی تفاوت داره..
راستی گفتم caprice no.24 پاگانینی.. میدونستین Yngwie Malmsteen یه آهنگ داره به اسم Prophet of Doom که تم اصلیش رو از آهنگ caprice no.24 گرفته ؟؟ خیلی باگه..

• لایک

Dizzy

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 3
شهر
کرج
مدال المپیاد
کامپیوتر
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
شهرسازی

به نقل از Out Of Control :
(;

کارای دثشون با کیبورد یکم آزار دهندس
به نقل از SPARK :
(آهنگ بدون قافیه و تکرار یک تم تا اواسط آهنگ + تغییر ناگهانی تم و سولوی سخت = متال اصیل)

این فرمول رو کی گفته دقیقا؟ :-?
به نقل از SPARK :
مثلا تو گروه های جدید به زور سولو پیدا میشه و موضوعاتش همش شده : خفه شو، بمیر، خشمت رو خالی کن ، من میخوام بمیرم و ... . واقعا آلبوم master of puppets‏ ‏ و and justice for all و paranoid و Painkiller و ace of spades و حتی آلبومای اول لینکین پارک کجا و آلبوم های شخصی امروز کجا که طرف با نامزدش دعواش میشه یا تو مدرسه نمره کم میگیره یا از یه دینی خوشش نمیاد میاد متال میخونه کجا. متالی که نه سولو داره، نه صدای خواننده قویه نه حداقل تم داره و نه لیریکس قوی و فقط یه نفر میاد از ته دل جیغ میزنه دیگه متال نیست. الآن متال دوباره پر شده از آدمای چرت و نفهم چون گروهای خوب یا نیستن یا دیگه پیر شدن. دهه ی هشتاد که متالیکا و دوستان (!) اومدن گروهای چرت و پرتی که داشتن متال رو به کثافت کاری میکشوندن خودشون دیگه رفتن چون دیگه خریدار نبود. حتی گروه های بلک اون موقع رو نگاه کنی با اینکه عقایدشون غلط بود اما واقعا قوی بودن چون باید برای باقی موندن بین غولهایی مثل judas priest و slayer موزیک میساختن نه صدا. الآن به بلک ها پیش پیش بگی رنگ صورتشون میره. خلاصه اینکه هر کس قویتر و مقاومتر است باید برای مدت طولانی تر زندگی کند.
خفه شو، بمیر، من می خوام بمیرم خیلی چیز واجبیه! آدم نباید تک بعدی باشه که.آهنگ fade to black هم مضمونش من می خوام بمیرمه والا! بعد مثلا so what متالیکا خیلی شعر قوی و قشنگی داره؟ چرا یه گروهو هی می خوایم ببریم بالا و فکر می کنیم خیلی خفنه؟ واسه چی تعصب داری؟ همه ی گروها کار بد دارن، کار خوبم دارن
بعدشم متالیکا چند تا سبک خاص داره دیگه.از هوی و ثرش و اسپید فراتر نمی ره که میره؟
تو متال هر سبک اشعار مربوط به خودشو داره و در ضمن هر سبک هم فرمول مخصوص به خودشو داره! این که میگی متال، بدبخت بیچاره کلی شاخه و زیرشاخه داره

ضمن این که سولو مربوط به یه سری سبکای خاصه.گروه جدید می خوای trivium که مثکه شاگرد همین جیمز هم بودن، سولو دارن خیلیم خوب.

باز گفتی عقیده ی غلط؟ میشه اثبات کنی این غلط بودنو؟! نمی دونم چه اصرایه که همیشه بگیم "من درست فکر می کنم".تو واسه خودت فکر کن که داری درست میگی ولی این که صاف میای میگی عقیده ی "غلط" به یک عقیده ی دیگه، ... :rolleyes: از نظر موسیقیایی هم بلک متال پیش رفت کرده نسبت به قبل.مثلا همین آهنگ سازی shining یا کریدل و دیمو خیلی بهتر شد نسبت به گروهای دهه 80 ولی چون اشعارشون (این 2 گروه آخر) افت داشته، تهمت تجاری بودن بهشون زده میشه .

به طور مثال:

ثرش:
در اشعار این سبک ایده های نهیلیستی (پوچ گرایی) ، افکار ضد جنگ ، سیاست و بعضا شیطان پرستی به وفور دیده می شود .

پاور:
از لحاظ شعری تم های گوناگونی در این سبک دیده می شود از جمله اشعار تخیلی و اسطوره ای مانند گروههای dragon force و rhapsody of fire ، اشعاری در مورد زندگی ، دوستی و امیدواری مانند گروه lost horizon و hammerfall ، اشعار جنگی مانند manowar و iced earth ، اشعاری بر پایه کشمکش های درونی ، عاشقانه و داستانی مانند گروههای nightwish و sonata arctica .تم های دیگر شعری متال مانند ضد مسیحیت و سیاسی هم به ندرت در این سبک استفاده شده است .

هوی:
موضوع عمومی اشعار در موسیقی هوی متال معمولا خشونت ، ضد جنگ ، *** ، اساطیر و ... است

اکستریم:
پرداختن به مفاهیم تیره تر ، شهوت و احساسی تر.

دووم:
اشعار در این سبک نقش بسیار عمده ای ایفا می کنند . این موسیقی درون مایه و تمی تاریک دارد که با غم و ناامیدی و بدبختی همراه می شود.

دث:
اشعار در سبک دث متال معمولا ترویج دهنده خشونت ، شیطان پرستی ، کفرگرائی ، ضد مسیحیت و گاها سیاسی است .

بلک:
اشعار در این سبک بر پایه شیطان پرستی ، ضد یهود ، ضد مسیح ، اساطیر ، طبیعت گرائی (ناتورالیسم) و ... می باشد .

بعد تازه اینا چندتا شاخه بود.زیرشاخه ها هم حالا داستان خودشو داره ...

ولی به طور کلی این افت رو من هم می پذیرم.فقط در مورد متال نیست.هر چیزی اولش خوبه، نمی دونم چرا ! این مسئله یه مدته ذهن منو به خودش مشغول کرده.کلاسیکای الان کجا، کلاسیکای قرن 18،19 کجا (اون موقع که تازه پیانو اومده بود) یا همین متال هم اوجش دیگه دهه ی 90 بوده و یکمی هم 80 (یکم 80 چون گروهای کم تری تو اون دهه بودن). مجسمه ها، نقاشی ها، اصن انقلاب که میشه، همه چیز خوبه ولی یکم که می گذره ...
نه که بخوام بگم این مربوط به قرن 21 باشه، کوروش کجا و آخرین پادشاهای هخامنشی کجا
تنها چیزی که پیش رفت می کنه تکنولوژیه، بقیه ی چیزا معمولا شبیه یه نمودارین که برای یه مدت کم یک سیر ثابتی دارن و بعد از اون پیش رفت می کنن و شکوفا میشن و بعد از اون هم سیری نزولی

به نقل از hamid-GM :
کدوم آهنگه؟؟ نکنه منظورت Tzigane ه؟؟ آخه این کجاش ملایمه X-(.. احتمالا تو با متال مقایسه کردی اینو.. عزیزم سبکش کلاسیکه یکم درک کن.. در نوع خودش بسی خشن میباشد این آهنگ.. h-:
پیشنهاد میکنم اول بری caprice no.24 پاگانینی رو گوش بدی.. بعد بیای سراغ این آهنگ بعد میفهمی خشونت ینی چی.. پاگانینی عاشقشم..
راستی گفتم caprice no.24 پاگانینی.. میدونستین Yngwie Malmsteen یه آهنگ داره به اسم Prophet of Doom که تم اصلیش رو از آهنگ caprice no.24 گرفته ؟؟ خیلی باگه..

آقای باگ :D اصلا مالمستین سبکش اینه. کسی که به وجود آورنده ی سبک نئو کلسیکال متاله و کسی که قطعه های باخ و قطعات دیگه ی کلاسیک رو روی گیتار الکتریک پیاده می کنه! یه کنسرت داشته تو ژآپن با ارکسر سمفونیک که قطعه های کلاسیک رو با گیتار الکتریکش زده ...

White Devil

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدمدنی
شهر
تبریز

به نقل از hamid-GM :
می گی با متال مقایسه نکن، پس چرا می گی سنتی و کلاسیک از متال خشن تره؟! X-( من خودم 4 سی دی از بهترین آهنگ های کلاسیک رو دانلود کردم و این هم مثل اوناست (انگار کلاسیک تا حالا نشنیدم من خودم عشق کلاسیک و بی کلامم B-)). منم تصور می کردم ویولن رو شدید قراره بزنه بعد دیدم اصلا صدایی در نمیاد! :-"

White Devil

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
شهیدمدنی
شهر
تبریز

به نقل از SPARK :
(آهنگ بدون قافیه و تکرار یک تم تا اواسط آهنگ + تغییر ناگهانی تم و سولوی سخت = متال اصیل)

این فکر کنم فرمول سبک باشه :-?

بالا