• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مختارنامه

meli

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کشوری کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر
پاسخ : مختارنامه

به نقل از NADIMATRIX :
ا
به عقل جن میرسید این حدادی باشه ؟

1311145039283109_large.jpg

جدا من نفهمیدم... خیلی عوضش کردن...

ولی داداشم وقتی دیدش فوری فهمید این حدادیه!!!!

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از Meli :
جدا من نفهمیدم... خیلی عوضش کردن...

ولی داداشم وقتی دیدش فوری فهمید این حدادیه!!!!

چه ویژگی ای از این غول بیابونی با این گریم وحشتناک باعث شد داداشت فوری بفهمه این حدادیه ؟
البته بغیر قدش . چون هیچ جوری نمیشه از رو تلوزیون طرف رو متر کرد :D

mohsen_mankan

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
نیشابور

به نقل از ° Наиίзч ° :
فیلم جالبیه
هرچند یه کم پیچیدس! :-?
اخه مختار نامه کجاش پیچیدس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از hoda.m :
من تو اين قضيه مشكل دارم
مگه اين همه تعزيه اي كه درست ميكنن توش چهره ي حضرت عباس و... رو نشون نميدن؟ حالا چرا مشكل پيدا كرده؟!
توی ِ تعزیه ها ؟ مگه نشون می دَن ؟ تا اونجایی که من شنیدم ُ گاهَن دیدم یه پارچه ای چیزی صورتشون ِ که کلن صورت ُ نشون نَده
من نمی دونَم دقیقَن این قضیه واسه چیه . کشیدن ِ عکس ِ ائمه هم چَن وخ پیش ممنوع شد که باز من دلیلش ُ نفهمیدم . ولی خ ُ واسه فیلم شاید این باشه که بازیگر نقشای ِ زیادی رو بازی می کنه مصن یه بار خلافکار یه بار آدم خوب ِ قصه ؛ اینه که شاید به اون نقش ِ قبلی توهین شه شاید . خود ِ فریبرز عرب نیا می گُف چندین تا کار بعد ِمختارنامه بهم پیشنهاد شده که بخاطر اینکه چهره مختار خدشه دار نشه قبول نکردم ، شاید همین جریان باشه . برداشت ِ نصفه نیمه ی من این بود !

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

این غلام این غول بیابونیه که به جنگ مختار اومده بود انگار نیما افشاره تو ساختمان پزشکان.

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از mamareza :
این غلام این غول بیابونیه که به جنگ مختار اومده بود انگار نیما افشاره تو ساختمان پزشکان.
همونه ! :D
هی من اسم بهنام تشکر میدیدم تو تیتراژ فک میکردم کجای فیلم بهش میاد بازی کنه ! ولی واقعا بهش میومد فقط میتونستن نقش بیشتری بهش بدن ! :-?

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

نسرین مقانلو به عنوان بهترین بازیگر زن مختار نامه انتخاب شد

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از NADIMATRIX :
نسرین مقانلو به عنوان بهترین بازیگر زن مختار نامه انتخاب شد
ا
خداییش از همه زنا بهتر بازی کرده بود اصلا طبیعی بازی کرد حقش بود :-"

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از mohammadreza128 :
خداییش از همه زنا بهتر بازی کرده بود اصلا طبیعی بازی کرد حقش بود :-"

+اینکه تو بین زنای ایرانی که نقش عرب ها رو بازی میکردن قیافه ی اون بیشتر به زنای اعراب شباهت داشت و همین باعث پررنگ شدن نقشش میشد

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

خب مختار هم که تموم شد . حقیقتا سریال محشری بود
راستی چرا اینجا اینقدر خلوته ؟

lof

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
پلى تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسى معدن

من فقط 2 قسمت ازش رو دیدم یکی قسمت اول یکی قسمت آخر

خداییش قبول کنین که خیلی زیاد مختار رو تو قسمت آخر حداقل بزرگ کرده بودن!

100 تا تیر زدن بهش هنوز میاد میگیره افرادو میکشه!

باو فیلم هندی که نیست!

هیچ کیم نزدیکش نمیشد وقتی حتی مرده بود!

واقعا داشت حالم بهم میخورد دیگه!

بعدشم! فیلم به این خشنی رو باید یه رنج سنی واسش میزاشتن!

باو یه خون کوچیک تو فیلم میاد براش PG-13 میبندن!

این دیگه خیلی داغون بود!

قشنگ تاثیر میزاش رو ذهن بچه!

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از lof :

باو فیلم هندی که نیست!

این دیگه خیلی داغون بود!

الان با این حرفت 8 سال تلاش داود میر باقری زیر سوال رفت :D

lof

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
پلى تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسى معدن

به نقل از NADIMATRIX :
الان با این حرفت 8 سال تلاش داود میر باقری زیر سوال رفت :D
ببین من میگم خیلی سریال پرخرج و خوبی بود!

ولی قسمت آخر قبول کن که واقعا دیگه به گند کشیده بودش!

اون رنج سنی هم قبول کن باید میبود!

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

حالا کی رنج سنی رعایت میکنه خدایی؟؟
خب فیلم صحنه دار نبود یکم خون بود دیگه چقد ادم بچه هاشو پاستوریزه میذاره که براشون بد باشه اونقدم خشن بودن بد نیست بلاخره جنگه و فیلم

lof

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
پلى تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسى معدن

ببین وقتی پسرعموی 2 ساله ی من یا دخنر دایی 6 ساله یکی دیگه میشینه نیگا میکنه

اون همه خون و خون ریزی و جنگ و قتل! رو ضمیر ناخودآگاهش تاثیر مخرب میزاره!

اینو از هر روانشناسی میتونی بپرسی!

بعد میگن چرا قتل آمارش انقد بالاس!

حالا نمیخوام هم رو گردن فیلم بندازم! ولی اونم خیلی تاثیر داره!

مسلما خانواده ها رعایت نمیکنن خیلیاشون!

ولی اول فیلم اگه هشدار داده بشه!

خیلیا بچشون رو میفرستن پی نخود سیاه!

• لایک
امتیازات: psi-3

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

مختار هم تمام شد. اما لازم میدونم چند نکته رو بگم:

1- دیالوگ های این کار میرباقری نسبت به سریال تاریخی امام علی (ع)، واقعا ضعیف تر بود. اگر شما سریال امام علی رو یادتون باشه، دیالوگ هاش واقعا هنرمندانه بود. اصلا شعر بود یه جوری...

2- سوتی های کارگردانی تو این فیلم بیشتر از سریال امام علی بود. و فکر میکنم سریال امام علی واقع بینانه تر ساخته شده بود. در این زمینه حس کردم سریال کمی تا قسمتی شبیه جومونگ شده! :D

3- طراحی صحنه و لباس واقعا جای تقدیر و تشکر داشت. بعضی هاشون واقعا استادانه و تاثیر گذار بودند، و رویکرد ساخت فیلم و سریال تاریخی رو در ایران کمی تغییر دادند، قبلا وقتی میخواستن بگن این فیلم خیلی تاریخی، تن همه شخصیت ها یه گونی میکردن.

4- قسمت آخر سریال، اگر واقعا تذکر قبلی در مورد بیننده ها داده نشده بود، کار بسیار غلط و اشتباهی بود. خصوصا اون صحنه نمایش سر بریده شده مختار که من اطمینان دارم که اون صحنه ماهها، بچه هایی که دیدنش رو خواهد ترسوند.

5- به عنوان جمع بندی، سریال تاریخی قابلی بود و نسبت به طنز یوسف پیامبر (جدا عرض میکنم) خیلی بهتر ساخته شده بود. در مجموع من از 10 به این سریال، 8 رو میدم.

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از SAEED.A :
مختار هم تمام شد. اما لازم میدونم چند نکته رو بگم:

1- دیالوگ های این کار میرباقری نسبت به سریال تاریخی امام علی (ع)، واقعا ضعیف تر بود. اگر شما سریال امام علی رو یادتون باشه، دیالوگ هاش واقعا هنرمندانه بود. اصلا شعر بود یه جوری...

2- سوتی های کارگردانی تو این فیلم بیشتر از سریال امام علی بود. و فکر میکنم سریال امام علی واقع بینانه تر ساخته شده بود. در این زمینه حس کردم سریال کمی تا قسمتی شبیه جومونگ شده! :D

3- طراحی صحنه و لباس واقعا جای تقدیر و تشکر داشت. بعضی هاشون واقعا استادانه و تاثیر گذار بودند، و رویکرد ساخت فیلم و سریال تاریخی رو در ایران کمی تغییر دادند، قبلا وقتی میخواستن بگن این فیلم خیلی تاریخی، تن همه شخصیت ها یه گونی میکردن.

4- قسمت آخر سریال، اگر واقعا تذکر قبلی در مورد بیننده ها داده نشده بود، کار بسیار غلط و اشتباهی بود. خصوصا اون صحنه نمایش سر بریده شده مختار که من اطمینان دارم که اون صحنه ماهها، بچه هایی که دیدنش رو خواهد ترسوند.

5- به عنوان جمع بندی، سریال تاریخی قابلی بود و نسبت به طنز یوسف پیامبر (جدا عرض میکنم) خیلی بهتر ساخته شده بود. در مجموع من از 10 به این سریال، 8 رو میدم.

گرچه من هنوزَم معتقدم اینهَمه می زنن تو سرخودشون رسانه های گروهی ( :D ) که بچه ساعت نه بخوابه ، شاید باعث می شه اون یارو هَم فک کنه خ ُ 10 که بچه هه خوابه و بقول ِ شما حرف ِ این رنج سنی نشه . البته با توجه به اینکه اون قسمت ِ کشتار ِ ایرانی ها رو گفته بودن کیا ببینن کیا نبینن این یکم خ ُ جای ِ بررسی داش .

من که همچی یه بغضی گلوم ُ گرفته بود حیف آدم کنارم بود و الا یه بلایی سر خودم میاوردَم !خیلی تاثیر گذار بود خدایی !خصوصا اون توی مسجد که به اون یارو مختار گف " بیا " و پسر ِ مالک اشتر همین که رسید من داشتم خفه می شدم که همچی نوشدارو بعد ِ مرگ سهراب ِ !

در مورد ِ دیالوگ هام شما راس میگی . خیلی از آدمایی که دیده بودن سریالا رو هر دوش ُ ( یکیش بابای ِ من ) می گُف مختار هرچیَم باشه مث سریال ِ امام علی نیس ( من که بچه بودم یا شایدم اصن نبودم که یادم نمیاد از امام علی چیزی رو جز اون صحنه مرغابیا ! ) ولی خ ُ این طرز ِ فیلمنامه ی ِ شعری و ادبی رو هم یه قشر ِ خاص ِ جامعه می پسنده . همین سعید نعمت الله چقد بهش ایراد گرفتن و برچسب زدن که " ثقیل نویسی ، متنت غیر قابل باور می شه " فک می کنم اینطور ننوشته شدن مختارنامه شاید واسه این بود که همه بتونن ببینن و این انتقادام نباشه . گرچه دیالوگها یه حد وسط بود ، خیلیَم ساده نبود .

سوتی هم من اون " گوله های نفتی " رو فهمیدم که اونموقع نفت استخراج می کردن مگه ؟!

• لایک
امتیازات: NEO

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

نه نفت که بوده. نفت سیاه بوده یا همون قیر. اون سوتی نیست.

ولی مثلا اینکه واسه شیرین کردن آب شور، عسل بریزن توش خودش سوتی هست. حالا از اینم بگذریم، لااقل آبو با سطل از چاه بکشن بالا، عسل بریزن توش هم بزنن. ورداری ده تا دبه عسل بریزی تو چاه که شیرین نمیشه. همش ته نشین میشه. و مثال های دیگه ای که زیاد بودن...

دیالوگ هم، منظورم دیالوگ شاعرانه و ثقیل نیست. سریال امام علی که در این زمینه یک شاهکار بود. ولی این دیالوگ هاش خوب بود فقط یه جاهاییش شدیدا ضعیف میشد. به کار بردن اصطلاحات کوچه بازاری امروزی توش مشاهده میشد که این ضعف هست برای یه سریال تاریخی. به هر حال شخصیت تاریخی سریال باید حفظ بشه. نثر مسجع و ثقیل ننویسن، لااقل عبارت های کوچه و بازاری هم نباید توش باشه اصلا.

nimafo

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
888
شهر
888
سال فارغ التحصیلی
888
مدال المپیاد
888
دانشگاه
888
رشته دانشگاه
888

به نقل از lof :

باو فیلم هندی که نیست!

این دیگه خیلی داغون بود!

اولاً که تو نباید قدرت بدنی یه جنگجوی بنام و مشهور اون موقع رو با آدمای الان مقایسه کنی...
خیلی قدرت بدنیشون زیاد بوده طبیعتاً ...عربم که بوده دیگه...
دوماً اون قسمتش که هیچکی طرفش نمیومد رو راست میگی ...ولی باید بزرگ نشونش بده...نمیشه که راحت بیان طرفش بکشنش که.
بالاخره این فیلم نقش اولش مختار بوده...باید مرگشو خوب و تاثیر گذار نشون بده...
هرچند به نظر من تاثیر گذاری لازم رو نداشت...با توجه امکاناتی که بود،به راحتی میتونست همه رو گریه بندازه...
زیاد خوشم نیومد از آخرش...خیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــلی بهتر و تاثیر گذار تر میتونست باشه مرگ مختار...

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از lof :

باو فیلم هندی که نیست!

این دیگه خیلی داغون بود!

با تایید ِ حرف دادا نیما اضافه می کنم

ترس از مختار خیلی زیاد بود تو اون لشکر ِ حریف . شما مگه ندیدی همه مخالف مختار بودن ، ولی همه هم شکست ناپذیر می دونستنش . همه می گفتن مختار سحرتون کرده ، اصن ساحر هم واسه همین شاید بش می گفتن . که اونقد بقیه می ترسیدن ازش .

بعدشَم به قول ِ دادا نیما باید یه فرقی میذاشتن ! ینی تا یه تیر خورد چار تا اینور اونورو نیگا کنه حتما بعدشم بزنه زیر گریه و خَلاص ...؟ یارو نمی گه همین بود این مختار ؟!

به نقل از SAEED.A :
نه نفت که بوده. نفت سیاه بوده یا همون قیر. اون سوتی نیست.

ولی مثلا اینکه واسه شیرین کردن آب شور، عسل بریزن توش خودش سوتی هست. حالا از اینم بگذریم، لااقل آبو با سطل از چاه بکشن بالا، عسل بریزن توش هم بزنن. ورداری ده تا دبه عسل بریزی تو چاه که شیرین نمیشه. همش ته نشین میشه. و مثال های دیگه ای که زیاد بودن...

دیالوگ هم، منظورم دیالوگ شاعرانه و ثقیل نیست. سریال امام علی که در این زمینه یک شاهکار بود. ولی این دیالوگ هاش خوب بود فقط یه جاهاییش شدیدا ضعیف میشد. به کار بردن اصطلاحات کوچه بازاری امروزی توش مشاهده میشد که این ضعف هست برای یه سریال تاریخی. به هر حال شخصیت تاریخی سریال باید حفظ بشه. نثر مسجع و ثقیل ننویسن، لااقل عبارت های کوچه و بازاری هم نباید توش باشه اصلا.

اینا سوتی نیس . یه جور فک می کنن واسه رده سنی الف فیلم می سازن که اونقد جذب ِ رنگ و لعاب ِ فیلم بشه که همچی فَراموش !مصن یهو مختار از سر سجاده بلند می شه ، از بیرونَم هیچ خبری نداره ها ، میگه الان وَخت ِ حملس ! بش وحی می شده ینی ؟ من باید از این صحنه چی برداشت کنم ؟ نه یه سنجش اطرافی ، نه چیزی !

این باعث می شد نقطه ضعف بده دست ِ کسایی که نمی خواستن اصل جریان ُ باور کنن . بار ها دیدم ک ِ می گفتن " مختار نینجا شده !!" واقعا میشه گف تقصیر ِ فیلمه یا مخاطب :O؟ اصن چیزی میشه گف ؟!

*پ.ن: یه صحنه عالی ِ دیگه همون یارای مختار بود که از همون 7000 نفرَم چن نفر بیشتر نیومدن ( که تو منابع تاریخی گفتن 20 نفر اومدن باش ) ... که آدم با خودش میگف "تف به غیرت ِ چنین جَماعتی !" همون جریان ِ بوجار ِ لنجون ِ !هر وری باد بیاد ! مصداقَم داره تو جامعه فراوون !

بالا