• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مختارنامه

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392
پاسخ : مختارنامه

خب باو رستمی بوده وا۳ خودش با ۱۰ تا تیر شهید شد ولی خب این بلاخره غولی بوده طول میکشه تا جون بده دیدید که تیر خورد چندتا افتاد ولی طول میکشه بمیره خب.......در ضمن برای تاثیر بیشتر میشد لحظه مرگ رو زیباترم کنه

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از mohammadreza128 :
خب باو رستمی بوده وا۳ خودش با ۱۰ تا تیر شهید شد ولی خب این بلاخره غولی بوده طول میکشه تا جون بده دیدید که تیر خورد چندتا افتاد ولی طول میکشه بمیره خب.......در ضمن برای تاثیر بیشتر میشد لحظه مرگ رو زیباترم کنه

خدایی قشنگ نبود خودشو داش می رسوند به مقتل ِ امام علی ؟یا اونوخ که مرد به اون مَرد ِ گف " بیا " ؟ من که بغض داش خفم می کرد ! خیلی احساس ِ همزاد پنداری داشتم ! اینی که آدم چار نفر همفکر ِ خودشو نداشته باشه ، حتی بین ِ دوستاش ...
بخدا ارزش همچین آدمایی صد تا مث این فیلماس ! من یکی که یه ترقه بذارن زیر پام می زنم زیر همچی ! صد تا تیر بزنن بهت و ...؟!

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از کوییــ ـ ـن :
خدایی قشنگ نبود خودشو داش می رسوند به مقتل ِ امام علی ؟یا اونوخ که مرد به اون مَرد ِ گف " بیا " ؟ من که بغض داش خفم می کرد ! خیلی احساس ِ همزاد پنداری داشتم ! اینی که آدم چار نفر همفکر ِ خودشو نداشته باشه ، حتی بین ِ دوستاش ...
بخدا ارزش همچین آدمایی صد تا مث این فیلماس ! من یکی که یه ترقه بذارن زیر پام می زنم زیر همچی ! صد تا تیر بزنن بهت و ...؟!

ا
نه بحث من به تصویر کشیدن بود صد البته که حرف شما درست اما میگم میتونس تاثیر گذار تر لحظه شهادت رو نشون بده ولی با این حال به نظرم در کل میشه از ۲۰ ۱۷ داد به فیلم

brano

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
همدان
رشته دانشگاه
پزشکی

هرچند بعضی جاها یه پایان دیگه واسش گفتن
اما به نظرم کارش عالی بوده
دستش درد نکنه
تنها چیزی که یه کم منو زده کرد تبلیغ فوف بیش از حدش از همه جا بود!!

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

خوشم میاد طرف نشسته 1 سال با فیلم سرگرم شده 40 قسمتشم دیده بعد میاد میگه : ای بابا دیدی چه فیلم مسخره ای بود ...!
خوب اگه مسخره بود همون موقع از نگاه کردن بهش دست بر میداشتی !
در مورد تیر خوردن مختار هم باید بگم آخه مگه مختار وقتی اونهمه تیر خورد زنده موند که شما اینقدر شلوغش کردین ؟ اگه اینهمه تیر خورده بود و نمرده بود حرف شما درست !
حالا کارگردان میخواست این رو نشون بده که مختار تا آخرین لحظه عمرش دست از مبارزه بر نمیداره و میجنگه . بدبخت فکر نمیکرد واسه همین صحنه کل 40 قسمتش بره زیر سوال

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از NADIMATRIX :
خوشم میاد طرف نشسته 1 سال با فیلم سرگرم شده 40 قسمتشم دیده بعد میاد میگه : ای بابا دیدی چه فیلم مسخره ای بود ...!
در مورد تیر خوردن مختار هم باید بگم آخه مگه مختار وقتی اونهمه تیر خورد زنده موند که شما اینقدر شلوغش کردین ؟ اگه اینهمه تیر خورده بود و نمرده بود حرف شما درست !
حالا کارگردان میخواست این رو نشون بده که مختار تا آخرین لحظه عمرش دست از مبارزه بر نمیداره و میجنگه . بدبخت فکر نمیکرد واسه همین صحنه کل 40 قسمتش بره زیر سوال
ا
اصلا به نظر من اگه زود میمرد فیلم بد میشد خدا وکیلی کدوم فیلم نقش اولشو راحت مردنشو نشون میده اصلا نیاز بود ۱۰ تا تیر بخوره بمیره تا مختار باشه

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از NADIMATRIX :
اتفاقا مثله خیلی از جنگ های اماما که میگن کلی تیر بهشون میخوره و بعد شهید میشن اینم مثله اونا بوده.شاید واقعی باشه.

• لایک
امتیازات: TMNT

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از mamareza :
اتفاقا مثله خیلی از جنگ های اماما که میگن کلی تیر بهشون میخوره و بعد شهید میشن اینم مثله اونا بوده.شاید واقعی باشه.

حرف من هم در تایید گفته شما بود دوست عزیز :)

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

واسه اونایی که می خوان دوباره مختارنامه رو از اول( ! ) ببینن باید عرض کنم مختار نامه هر شَب ساعت حدودای ِ نه و بیست ُ پنج دقیقه و تکرار فردا یک و نیم از آی فیلم *حالام قسمت ِ سومش ِ
*پاورقی :خود ِ من تا حالا این 166 ُمین قسمتیه که می بینم !وَالا بُخُدا : :D

lady star

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تبریز

مختارنامه فیلم خوبی بود.
ولی فکر کنم اون 8سالی که واسه ساختش زحمت کشیده شده بود 40 قسمت براش کم بود.
در مورد تیر خوردن مختارم باید بگم که خب فیلم بود دیگه کارگردان برای اثر گذاری بیشتر فیلم باید یه کم قضیه ذو گنده می کرد.

msmsampad

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
کاشان
مدال المپیاد
یه زمانی شدیدا واسه نجوم میخوندم یه اتفاقی افتاد ندادمش
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر
رشته دانشگاه
سخت افزار

واقعا یکی از بهترین فیلمای مذهبی ساخته شده بود
دم کارگردانش و بازیگرای خوبش از جمله آقای عرب نیا و رویگری گرم (;

matin320

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید هاشمی نژاد II
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید باهنر
رشته دانشگاه
دامپزشک / سیاست

اگه این فیلمو از وجه های مختلف نگاه کنیم می تونمیم به آسونی تمایز اون نسبت به فیلم حضرت یوسف ، ولایت عشق و شاهکاری مثل امام علی (ع) رو حس کنیم.
1_Mokhtarnameh.jpg

510351010_orig.jpg

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از matin320 :
اگه این فیلمو از وجه های مختلف نگاه کنیم می تونمیم به آسونی تمایز اون نسبت به فیلم حضرت یوسف ، ولایت عشق و شاهکاری مثل امام علی (ع) رو حس کنیم.
مثلا از چه وجه‌ی؟ :-?
منظور ضعف هاش‌ـه؟

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نظر من مختار نامه نقطه پیشرفت میر باقری نسبت به حضرت علی بود...

حضرت علی واقعا شاهکار بود اما مختارنامه شاهکاری بزرگتر..

Billy the kid

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 | آموزشگاه هنری میدیا
شهر
تهران.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از ریــحــانــه :
مثلا از چه وجه‌ی؟ :-?
منظور ضعف هاش‌ـه؟
مثلا" همین سریال ِ به غایت فکاهی ِ حضرت ِ یوسف. دو نفر که داشتن با هم حرف می زدن، از هر طرف که نگاه می کردی، پشتشون اهرام مصر بود!! بعدش اون موقع اهرام ِ مصر صیقلی بوده، الآنه که داغون شده... یه دکور ِ درست حسابی و بر مبنای واقعیات نداشت این سریال. دیالوگ هاش هم که یکی از یکی مزخرف تر!
ولی مختار دکور ها و طراحی ِ صحنه اش فوق العاده است! دقیق و ریز و جز به جز کار شده دکور هاش. دیالوگ هاش هم که خداست!

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

حالا در مورد یوسف پیامبر در این حد نقد رو بهش وارد نمیدونم، ولی در مورد عالی بودن مختار شکی نیست.
میشه کاملا به عنوان یه فیلم ماندگار ازش یاد کرد. فیلمی که توی ایام محرم میشه چند باره از شبکه های مختلف پخشش کرد و هربار هم جذاب باشه برای دیدن.
از بازی عالی بازیگراش هم نمیشه غافل شد. انتخاب بازیگرشون خیلی خوب بود. استحکام ِ مختار رو کاملا میشد تو بازی فریبرز عرب نیا دید و همین طور بقیه‌ی بازیگرا با صفات نقشی که بازی میکردن.

melika.m.r

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیــرســتانِ فرزانگانِ یک
شهر
تــــهران!
دانشگاه
خدا بخواد ، تهران .

من از انتخاب بازیگر هایِ فیلم خیلی راضی بودم.
ینی قشنگ همون قدر که مردونگی رو تویِ نقشِ مختار میدیدم و دوست داشتم ، از نقشِ شمر بیـــزاااار بودم ُ این بیزار بودن ، بخشِ اعظمیش واسه بازیِ بازیگرش بود. ( اسمش یادم نیس الان.)
از گریم ُ طراحی صحنه ُ ایناش هم راضی بودم. صحنه هایِ جنگ ها رو خوب به تصویر کشیده بودن.
ازین که جزئیاتِ تاریخی هم داشت ، خوشم اومد. ینی جز خودِ داستانِ مختار ، از وقایعِ تاریخیِ هم دوره ـش ُ کلاً حکومت هایِ هم دوره ـش هم اطلاعاتِ خوبی داده بود به نظرم.
صحنه هایِ تأثیر گزارش هم خیلی خوب بودن.. صحنه هایِ یاد آوریِ کربلا... و مخصوصاً صحنه یِ آخر ، مرگِ مختار... این که کشید خودش رو تا پایِ منبرِ مولا... نگاهِ آخرش...

من فقط یک سوالی داشتم، که آیا واقعاً نقشِ ایرانی ها ، انقدر پررنگ بوده ؟!

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از melika.m.r :
من از انتخاب بازیگر هایِ فیلم خیلی راضی بودم.
ینی قشنگ همون قدر که مردونگی رو تویِ نقشِ مختار میدیدم و دوست داشتم ، از نقشِ شمر بیـــزاااار بودم ُ این بیزار بودن ، بخشِ اعظمیش واسه بازیِ بازیگرش بود. ( اسمش یادم نیس الان.)
از گریم ُ طراحی صحنه ُ ایناش هم راضی بودم. صحنه هایِ جنگ ها رو خوب به تصویر کشیده بودن.
ازین که جزئیاتِ تاریخی هم داشت ، خوشم اومد. ینی جز خودِ داستانِ مختار ، از وقایعِ تاریخیِ هم دوره ـش ُ کلاً حکومت هایِ هم دوره ـش هم اطلاعاتِ خوبی داده بود به نظرم.
صحنه هایِ تأثیر گزارش هم خیلی خوب بودن.. صحنه هایِ یاد آوریِ کربلا... و مخصوصاً صحنه یِ آخر ، مرگِ مختار... این که کشید خودش رو تا پایِ منبرِ مولا... نگاهِ آخرش...

من فقط یک سوالی داشتم، که آیا واقعاً نقشِ ایرانی ها ، انقدر پررنگ بوده ؟!
ا
در مورد سوالتون...

بله...تا جایی که من مطالعه داشتم لشکر مختار ۷۰٪ ایرانی بوده بطوری که حتی زبان فارسی درون لشکر رواج داشته...همچین کیان سردار و دوست نزدیک مختار بیشترین تاثیر در قیام رو داشته و در بعضی اسناد حتی اونو در کشتن قاتلین امام حسین تندرو تر از مختار دونستند...

بالا