• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

مختارنامه

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق
پاسخ : مختارنامه

تموم شد
ولی
خدایی جنگاشو خیلییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی مزخرف درست کرده بودن صد رحمت به جومونگ!!!!!

بابا وسط جنگ تیرخورده تو ریه ش خون که بالا نمیاره هیچی خس خس هم نمیکنه!!!!!!

فن جودو هم که فراوون بود توش!!

تبراشونم که چه عرض کنم!

کلا سریال قوی ای نبود زیاد
سوتی هم که توش فت و فراوون بود

• لایک
امتیازات: lof

کاربر حذف شده 8031

مهمان

من که انصافا این فیلم رو توی فیلمهایی که دیدم می پسندم.
ولی اون وقتی که یاران مختار بهش خیانت کردند دیگه واقا خونم به جوش اومد از این که این همه ادم فقط به فکر جون خودشون بود.

ولی قسمت اخرشا هم شاید جای بیشتر کار کردن داشت ولی خودتون مقایسه کنید اخر مختارنامه را با دیگر فیلم های ایرانی.

ISO9002

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
دانشگاه
صنعتی امیرکبیر

به نقل از damad masoodi :
تموم شد
ولی
خدایی جنگاشو خیلییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی مزخرف درست کرده بودن صد رحمت به جومونگ!!!!!

بابا وسط جنگ تیرخورده تو ریه ش خون که بالا نمیاره هیچی خس خس هم نمیکنه!!!!!!

فن جودو هم که فراوون بود توش!!

تبراشونم که چه عرض کنم!

کلا سریال قوی ای نبود زیاد
سوتی هم که توش فت و فراوون بود

بابا جومونگ که کلا توش خون نبود. یارو رو از وسط نصف میکردن خون نمیومد از جاییش. از این نظرا مختار جلوی جومونگ یه شاهکاره. :D

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق

مگه تو مختار شمشیراشون خونی میشد؟؟
گاهی برا خالی نبودن عریضه ی مشت بتادین هم می پاشیدن!!!

طرف تیر می خوره تو شونه ش مث شاهرگ ازش خون فواره میزنه
این شاهکاره؟؟؟؟

تو جومونگ اقلا جنگاشون قابل باور تر بود تیر که می خورد میافتاد

کسی هم به دو نمیرفت شکمشو بکوبه به نیزه ی مختار!!!!!!

lof

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 1
شهر
مشهد
دانشگاه
پلى تكنيك تهران
رشته دانشگاه
مهندسى معدن

ببینین! انسان چقد دیگه میتونه قدرت داشته باشه؟!!!

هالک که نیست!

دیگه ته تهش میتونه آرنولد باشه!

یه تیر خورده به قلبش یه تیر خورده به پاش یکی به گردنش یکی به کتفش یکی به شکمش!!

آدم 4 لیتر بیشتر خون داره؟!!!!!

آبکش میشه خونش میره دیگه!

بقیه مثه نقل و نبات میفتادن میمردن!

این همین طوری راه میرفت بهش تیر میزدن میگرف بقیه رو میکشت!

از ظهر که اولین تیر رو خورد تا غروب داشت راه میرفت!

باو به خدا فیلم هندی نیست!

هر چقدرم بخوان تاثیر گذار باشن نباید انقدر قلو(؟1) کنن!

nimafo

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
888
شهر
888
سال فارغ التحصیلی
888
مدال المپیاد
888
دانشگاه
888
رشته دانشگاه
888

گقتم که زیاد خوب نیست یه نفر که نقش اوله ، خیلی راحت بمیره...اینم گفتم که قدرت بدنی اونا خییییییلی بالا بوده...
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
به نقل از SAEED.A :
بابا جومونگ که کلا توش خون نبود. یارو رو از وسط نصف میکردن خون نمیومد از جاییش. از این نظرا مختار جلوی جومونگ یه شاهکاره. :D
ولی عوضش یه جا که نباید خون میومد ،اومد .رو پیشونی یکی مُهر داغ زدن :D
ولی انگار اون امپراتور دریا بود :-?

ImPiSh

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فـرزانگان یـک
شهر
تهران

تو کشتن مختار خیلی اغراق کردن
تیر از وسط گردنش رد شد
ولی بازم زنده بود هنوز! :O :-/

نام مرکز سمپاد
.
شهر
.
سال فارغ التحصیلی
2000
رشته دانشگاه
فیزیک

هم جومونگ و هم مختار تو نبرد ها سوتی داشت. منتها سوتی های جومونگ حرفه ای تر بود. مثل وقتی جومونگ و کسایی که شمشیر زن حرفه ای بودن تو نبرد حرکت میکردن دشمنا فقط میومدن سمتشون اینا هم راحت با شمشیر گردنشون رو میبریدن. خون هم توش نبود.

مختار که خیلی ناجور بود : اون صحنه ای که 200 بار تلویزیون پخش کرد از جنگ ابراهیم ابن مالک که با شمشیر گردن دشمنو برید و خونش با صحنه آهسته پاشید بیرون. ابراهیم خیلی راحت و آروم شمشیرش رو میاره سمت راست و میبره سمت چپ و این فرآیند در 5 ثانیه انجام میشه و دشمن هم مثل برگ چغندر وایساده نگاه میکنه. و یا این که دشمن ها خودشون میپریدن تو بغل یار های مختار. اونا هم که انگار یه روزه شروع کردن به جنگ الکی هول میزدن.

تبر زنی مختار هم که دیگه نور علی نور بود ....

angelina

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران

به نقل از HaWnieh :
تو کشتن مختار خیلی اغراق کردن
تیر از وسط گردنش رد شد
ولی بازم زنده بود هنوز! :O :-/
تیر از قفسه ی سینه اش رد شد فک کنم

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

بابا اصن گیریم همه اینا درست ، همه اینا غلو ( غلط املایی تا چه حد !!! :D )
یه مثال می زنم : تو دوتا فیلم که اونوریا ( از افغانستان تا یونایتد استیتس اونوره :D ) ساخته بودن ( که من تو یه سخنرانی ای عکساشو دیدم ) یکیش داریوش پادشاه ایران بود ( آره ، احتمالن همین داریوش بود ) از چشاش خون می بارید ، یه آدم ِ لاغر ِ چشم قرمز ِ بد بخت ِ فلک زده به تمام معنا ، اونوخ تو اون یکی داماد ِ یه دین ِ خیلی پشتیبانی شده بود ( دیگه مَلومه چی دینی ) یه به قول ِ دادا سروش هالک ِ خوش قیافه ِ خوشتیپ شکست ناپذیری بود .ینی همه جا هس این. حالا که اینا ترفند های ِ رسانَس واسه معرفی شخصیت یکی که الان نیس ، چه بهتر ما ازش برای معرفی شخصیت های ِ درست ُ درمون دین و قهرمانای کشور استفاده نکنیم ؟ مطمئنا با 40 تا قسمت ِ یک ساعتی که یک دومشم کامل مختارو نشون نداده یه آدم 67 ساله رو میشه شناخت ؟67 سال شخصیت ُ میشه تو 20 ساعت نگی ، همون 40 ساعت شناخت ؟ خ ُ باید یه ترفندایی بکار گرفته شه . شاید زیاده روی شده باشه یه جاهایی ولی اصولن استفاده از این ترفند ها وَختی برای ِ القای ِ خوب ِ شخصیت های ِ نالایق ِ دیگه ای ، چیش بده که بکار ببریم تا شخصیت های ِ درست ِ از دید دور موندمون ُ به جهان نشون بدیم ؟!

به نقل از mamareza :
بازیگر نقش مختار یه ویژگی داره که باعث جذاب بودنش میشه از نظر من.
اینکه حرف زدنش یه مدل خاصیه.انگار صداش از ته سینش میاد.

دَقیقَن ... یه جور شخصیت می باره از قیافَش، لحن راه رفتن و صحبت کردنش . ولی صد در صد تو گریم ِ مختارنامه بهترم شده بود ( قیافَتَن دیگه )

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

بازیگر نقش مختار یه ویژگی داره که باعث جذاب بودنش میشه از نظر من.
اینکه حرف زدنش یه مدل خاصیه.انگار صداش از ته سینش میاد.

JB

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی‌نژاد ۲ مشهد
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
ریاضی و علوم کامپیوتر

خیلی زود تموم شد . هنوز دو سه قسمت دیگه کار داشت . :-??

مختار هم دیگه روی هالک رو سفید کرد !

mamareza

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
آزاد تهران
رشته دانشگاه
دندانپزشکی

به نقل از JB :
خیلی زود تموم شد . هنوز دو سه قسمت دیگه کار داشت . :-??

مختار هم دیگه روی هالک رو سفید کرد !
مثلا چی کار داشت؟؟؟؟
تموم شد دیگه.سریال مختار نامه بود.مختار مرد... .

• لایک
امتیازات: TMNT

JB

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
هاشمی‌نژاد ۲ مشهد
دانشگاه
شهید بهشتی تهران
رشته دانشگاه
ریاضی و علوم کامپیوتر

باید مالک می اومد انتقام می گرفت .

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

یک مصاحبه از حسن میر باقری دیدم که حرفای جالبی درباره مختار نامه زده . میزارم این پایین بخونید
---------------
نویسنده سریال مختارنامه در پاسخ به این پرسش که اگر دوباره این مجموعه را می‌نوشت، چگونه عمل می کرد، گفت: این اثر را شسته و رفته و در بیست تا بیست و پنج قسمت می نوشتم.
«حسن میرباقری»، یکی از نویسندگان و نیز بازیگر نقش ابراهیم بن مالک اشتر در مجموعه تاریخی «مختارنامه» در گفت و گو با «تابناک»، تجربه حضور در مختارنامه را به چند دلیل بسیار مغتنم دانست و گفت: اولا نگارش در حوزه کارهای کلاسیک با چنین ابعاد وسیعی، در کنار داود میرباقری آمیزه ای بود که ارزان به دست نمی‌آمد و بسیار با بها بود. .

103421_544.jpg

وی افزود: دیگر آن که با مختارنامه فرصتی برایم فراهم شد تا با ایفای نقشی پیچیده و پرفراز و نشیب، بتوانم اندازه های خود را در هنر بازیگری قدر بدانم و در شکلی دیگر، فرصتی بود مغتنم که بنده بار دیگر با دنیای شگفت انگیز و جذاب بازیگری آشناتر بشوم.

بازیگز نقش ابراهیم مالک اشتر، پس از یک دهه حضور و مشارکت در خلق سریال چهل بخشی مختارنامه، درباره این تجربه ویژه نیز گفت: امروز پس از گذشت ده سال، مختارنامه را با وجود نقاط قوت فراوان، برای خود تجربه ای قابل نقد می‌دانم. در اینکه مختارنامه در شکل و محتوا باب تازه ای را به روی برنامه سازان تلویزیون باز کرد شکی نیست، اما هر حرکت نویی در مسیر راه، چالش هایی را پیش روی مخاطب می گذارد، چرا که آشنایی زدایی همیشه ذهن مخاطب را با پرسش های فراوان رو به رو می کند و مخاطب محق است پاسخ آن را دریابد.

حسن میرباقری با بیان اینکه در جایگاه یک مخاطب، مختارنامه را یک درام دینامیک می داند، ادامه داد: این درام با محوریت شخصیتی ناآرام که روح بی قراری دارد، شکل گرفته که برای رسیدن به قله معرفت، از دهلیزهای پرپیچ و خمی گذشته و در رویارویی با پدیده های پیرامون خود، پوست انداخته، باورهایش را تلطیف کرده و فارغ از هر گونه شعارزدگی قله معرفت را فتح می کند.

103423_103.jpg

نویسنده فیلمنامه سریال مختارنامه همچنین گفت: مجموعه کنونی از این حیث نقد شدنی است که شعارگویی بعضا مخل حرکت منطقی درام و موجب تشویش و دوپارگی در لحن و اغراض شخصیت ها می شود و ما بعضا شخصیت ها را یا سیاه و یا سفید می بینیم که این نوع نگاه با سلیقه بنده هماهنگ نیست.

حسن میرباقری در توضیح بیشتر این انتقاد خود به سریال مختارنامه گفت: در واقع برای اثبات حقانیت مظلوم و ستاندن داد از بیدادگر، درشت کردن بیداد، گاه پاسخ معکوس دارد؛ داد و بیداد باید گاه چنان در هم بغلتند که جدایی بین این دو مخاطب را دچار چالش کند و جایی حقانیت ظهور پیدا کند که بیننده با همه وجود به شور و شعف و شگفتی درآید؛ اما در مقابل، غلو در پرداخت شخصیت ها به صورت سیاه و سفید، تأثیر این ویژگی های درام را کم می کند.

او همچنین درباره نقاطی که باید اصلاح شود و دلایل آن، گفت: داود میرباقری با اتکا به تجربیات بسیار گرانبهایی که دارد، توانسته حق مطلب را ادا کند؛ اما با نگاهی که من دارم و به آن اشاره کردم، آشفتگی در لحن روایت، بعضا نقاط قوت متعدد این مجموعه را تحت الشعاع قرار می دهد و دلیل آن هم پافشاری بر کمیت است، نه کیفیت.

103422_582.jpg

بازیگر نقش ابراهیم، در پاسخ به این که اگر قرار باشد فیلمنامه این سریال را دوباره بنویسید، چگونه خواهید نوشت، گفت: پیش از پاسخ به این پرسش، باید تأکید کنم که داود میرباقری در بسیاری حوزه ها با اتکا به نگاه بسیار عمیقی که به درام و از سوی دیگر تاریخ اسلام دارد، حق مطلب را ادا کرده است؛ افزون بر اینکه در زمینه های طراحی صحنه و لباس، فیلمبرداری، بازیگری، گریم و... هم این مجموعه در ساخت سریال های تلویزیونی و به ویژه با موضوع تاریخ اسلام، چندین گام رو به جلوست؛ اما با ادله ای که پیشتر به آن اشاره کردم و با نگاهی که من به سریال تاریخی مختارنامه دارم، آن را به صورتی شسته رفته و بین 20 تا حداکثر 25 بخش می نوشتم.

او که مدتی است در حال نگارش فیلمنامه سریال تاریخی اسلامی «ابوطالب» است، با تأکید بر اینکه از همه تجربیاتی که در نگارش و بازیگری در سریال مختارنامه به دست آورده، برای هر چه بهتر شدن سریال جدیدی که در دست دارد، بهره می گیرد، اظهار امیدواری کرد، همه این تلاش ها مورد لطف و عنایت پروردگار متعال قرار گیرد.

منبع]

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
علوم اجتماعی (انسان‌شناسی)
تلگرام
اینستاگرام

من نمیفهمم ! چرا یارای مختار ( یار کمکیا ! :D ) دقیقا وقتی رسیدن که شهید شده بودُ کار از کار گذشته بود ؟!
تو مسئله ی جنگم ، باز به نظرم به نسبت بقیه ی فیلمای ایرانی طبیعی تر بود خونشونُ اینا ! تو نابرده رنج بهشون تیر میخورد انگار یه کیسه آب رنگ پاره شده !
مختار من نمیدونم واقعا چه جونی داشت !! حالا نه فقط مختار ! کلا تو این سریال همه 5 ساعت بعد از اینکه تیر میخورد بهشون میمردن ! کیان که جایی از بدنش نبود که زخمی نشده باشه ، بعد نشسته بود یاد خاطراتش افتاده بود !!
اصن مسئله ی عجیب زیاد داشت !

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از JB :
باید مالک می اومد انتقام می گرفت .
ا
اقا فیلم تاریخی بود نه تخیلی خب پسر مالک انتقام نگرفت نمیشه تو فیلم وارد کرد که:D

دوستان در مورد اون جاهایی که مثلا داره فکر میکنه بعد تو فیلم چند ثانیه طول میکشه یعنی این اتفاق در واحد زمان افتاده اما برای تاثیر ژولش میدن بعدم میخواسیم مرگ نقش اول مختار م۳ بقیه با یه تیر باشه ؟؟ باید فرق داشته باشه

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از mohammadreza128 :
اقا فیلم تاریخی بود نه تخیلی خب پسر مالک انتقام نگرفت نمیشه تو فیلم وارد کرد که:D

دوستان در مورد اون جاهایی که مثلا داره فکر میکنه بعد تو فیلم چند ثانیه طول میکشه یعنی این اتفاق در واحد زمان افتاده اما برای تاثیر ژولش میدن بعدم میخواسیم مرگ نقش اول مختار م۳ بقیه با یه تیر باشه ؟؟ باید فرق داشته باشه
قسمت اول حرفتُ قبول دارم ولی در مورد قسمت دوم ، مشکل اینجاس که مختار یه تیر نخورد 10 تا تیر خورده بود اونم به حساس ترین نقاط بدنش ! شکمُ گلوُ اینا ! خب آخه نمیخوان فیلم هرکول دُرُس کنن که ! باز مثه کیان بود یه چیزی !! ولی خیلی طول کشید تا شهادتش !!

• لایک

Your feline

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـان
شهر
شهرستان
سال فارغ التحصیلی
105

به نقل از ریــحــانــه :
من نمیفهمم ! چرا یارای مختار ( یار کمکیا ! :D ) دقیقا وقتی رسیدن که شهید شده بودُ کار از کار گذشته بود ؟!
تو مسئله ی جنگم ، باز به نظرم به نسبت بقیه ی فیلمای ایرانی طبیعی تر بود خونشونُ اینا ! تو نابرده رنج بهشون تیر میخورد انگار یه کیسه آب رنگ پاره شده !
مختار من نمیدونم واقعا چه جونی داشت !! حالا نه فقط مختار ! کلا تو این سریال همه 5 ساعت بعد از اینکه تیر میخورد بهشون میمردن ! کیان که جایی از بدنش نبود که زخمی نشده باشه ، بعد نشسته بود یاد خاطراتش افتاده بود !!
اصن مسئله ی عجیب زیاد داشت !

آباجی جون برو پستای قبلی رو بخون شاید واست روشنتر شه

بعدشم به قول ِ دادا محمد رضا تاریخ ِ دیگه . تحریف که نمی شه کرد . همیشه ی تاریخَم نصف ِ مردم حزب ِ باد بودن ، چل درصد منفی و ده درصد مثبت که باز اون مثبتا تقسیم

می شه . مثبت ِ شجاع ، مثبت ِ سیب زمینی !

*پ.ن : باو اصن مختار ُ کارتون می ساختن قشنگتر می نمود انگار ! خ ُ قهرمان ِ داستان همینه . باید تاثیرش ُ تو همچی نشون می داد . بعدشم قبل که گفتم . مختار 67 سال

زندگی کرده . شما می خوای با چل قسمت که تو نصفشم مختار نیس چجور بشناسونندش بتون ؟ خ ُ باید یه چیزی باشه که تا عمق ِ شخصیت ِ فرد القا شه .نباید باشه ؟!!

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۱
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از کوییــ ـ ـن :
آباجی جون برو پستای قبلی رو بخون شاید واست روشنتر شه

بعدشم به قول ِ دادا محمد رضا تاریخ ِ دیگه . تحریف که نمی شه کرد . همیشه ی تاریخَم نصف ِ مردم حزب ِ باد بودن ، چل درصد منفی و ده درصد مثبت که باز اون مثبتا تقسیم

می شه . مثبت ِ شجاع ، مثبت ِ سیب زمینی !
نه منظورم اینه که دقیقا موقعی که شهید شده !
مثلا موقعی نمیرسه که در حال شهید شدنهُ اینا !

• لایک
بالا