• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تغییر نام کشور

• شروع کننده موضوع NEO
  • تاریخ شروع

با کدام یکی از این نام ها برای اسم رسمی کشور بیشتر موافقید ؟

• رای‌دهندگان
    125

قاصدک آبی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان ۲
شهر
اردبیل
سال فارغ التحصیلی
1400
واقعن برای منم سواله یه عده چطور میتونند دوست داشته باشند که مغول باشند :-"
چه دوست داشته باشین چه نه، نژاد مردم ایران و مردم بعضی کشورهای دیگه با نژاد مغول ها مختلط شده

A M I N

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
BHT
شهر
LNG
سال فارغ التحصیلی
1397
دانشگاه
SBU
رشته دانشگاه
ARC

پهلوی

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک خان
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1399
خب باید مشخص بشه این تخم خرابها در سرزمین آریاییها چیکار میکنند یا نه ؟ -_-
حرف توی دهن بقیه چپوندن و بعد نقد کردنش اصلا سخت نیست
مایل باشید ما هم بلدیم

نام مرکز سمپاد
فرزانگان1
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1400

Su Señor

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بابائی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
0000
ایران مطمئنا یک کلمه فارسیه و پرشیا یک کلمه کاملا انگلیسی
سرچشمه ایران برمیگرده به دوران باستان مطمئنا باستانی تر از چیزی که فکرش رو میکنی همواره به ایران ایرانشهر گفته میشد تقریبا با تلفظ ایرانخشثر و پارس فقط یک خشثرپ بوده یه چیزی تو مایه های ایالت کلمه پرس یونانی شده پارسه چون مکان در زبان یونان مونثه به ایالت پارس میگفتن پرسیا وقتی وارد انگلیسی میشه خونده میشه پرشیا ما خودمون کلمه پارس رو داریم حالا از پرشیا استفاده کنیم بعد از همه اینا جمعیت ایران محدود به پارس ها نمیشه ما ترک و عرب و کرد و مازنی و ... غیره هم داریم رضا خان یه چیزی میدونست که گفت نام کشور ما ایرانه نه پرشیا اگه این اتفاق نمیفتاد الان هرکدام از ما از استان های مختلف با هم چت نمیکردیم از کشورای مختلف چت میکردیم
ما برای اتحاد این خاک تنها نام مناسب ایرانه ایران ایران ایران
به امید جاودانگیش

Su Señor

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بابائی
شهر
قزوین
سال فارغ التحصیلی
0000
جمهوری اسلامی توصیف کننده نوع نظام سیاسیه معلومه که نشون میده مذهبی بودنشو حالا هر چند مردمش باشن یا نع!

نع ترکا مغولن اگ دوست دارین:)
من قبلا هم گفته بودم ترکها یکی از اقوام باستانی هستن که از قدیم بین دریای ژاپن و دریای خزر زندگی میکردن به عقیده ای یکی از اولین اقوامی بودند که حیوانات رو اهلی کردن حتی مغول ها هم به گونه ای با ترکها هم ریشن نباید گفت ترکها مغولن یا مغولا ترکن باید بگیم هردوشون آلتایین قسمتی از مردم آلتایی از زمان های بسیار دور به شمال غربی سفر کردن و عده ای از هندواروپایی ها به جنوب شرقی
همین کوچ ها باعث شد اقوام پارسی و اقوام ترک با هم در کشورما تداخل پیداکنن

آخرین ویرایش:
نام مرکز سمپاد
میرزا کوچک‌خان ۲
شهر
رشت
سال فارغ التحصیلی
1401
کشوری که ما درش زندگی میکنیم در محافل بین المللی از اول نامش "ایران" نبوده و قبل از تغییر نام به نام "پرشیا" شناخته میشده و در سال 1935 رضاخان نام ملی کشور (نه اسمی که بین مردم مرسوم بوده) رو از پرشیا به ایران تغییر داد .

حالا سوال من اینه که با کدوم یکی از این اسم ها بیشتر موافقید ؟ و چرا ؟
ایران
به دلیل اینکه پرشیا در اصل انگلیسی شده واژه پارسه که محدوده استان فارس و شمال خوزستان کنونی تشکیل میده ولی ایران نامیه که از دوره ساسانیان به کل کشور گفته میشد و نام مناسب تریه

Barzam

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
BB
شهر
QZ
سال فارغ التحصیلی
1399
چرا میگید ایران؟
نام کشور ما[جمهوریِ اسلامیِ ایران]هست.با توجه به چیز هایی که میبینم بهتره،پسوند جمهوری و پیشوند اسلامی از نام کشورم حذف بشه،و به ایران تغییر نام پیدا بکنه.

cobblestone

گوربا سقوط کرده
نام مرکز سمپاد
مرکز نام
شهر
ناتهران
سال فارغ التحصیلی
1405

aventador

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
Nahavand
سال فارغ التحصیلی
95
مدال المپیاد
۲ عدد برنز و یک عدد نقره
رشته دانشگاه
پزشکی
ویکیپدیا اعتبار نداره هر کسی میتونه ویرایشش کنه
چیز اشتباهی رو نگفته، داخل کشور همیشه اسم ایران رواج داشته ( طبق اسنادی که از صفوی داریم و قاجار که " دولت علیه ایران" نامیده میشدیم) اما همونطور که پست اول هم گفته، در محافل بین المللی و کشور های دیگه به اسم پرشیا شناخته میشده ( و نه همه ی کشور ها) که رضا شاه هم میگه تو تمام مکاتبات رسمی از اسم ایران استفاده کنین نه پرشیا

zeynabgol

به گِلِ انجمن نِشَسته
نام مرکز سمپاد
فرزانگان یک
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
1404
نژاد پرستی چرا؟

هعععععییییی
نژادپرستی آریایی چیزیه که در طول تاریخ آریایی جماعت رو برتر کرده، ملی گرایی و نژد پرستی ایرانی ها و غیرتشون روی ایران بار ها باعث پیروزیشون بوده.
حالا الان کمرنگه، ولی هنوز هم نژادپرست های آریایی هستن که البته این نژاد پرستی بیشتر میهن پرستیه.(ضایع شد منم وطن پرستم؟)

بنظرم ایران بهترین اسمه و نمیتونم باشکوه ترشو تصور کنم. ایران بدون جمهوری و اسلامی.

موازی

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
سمپاد شیراز
شهر
شیراز
سال فارغ التحصیلی
93
دانشگاه
RWTH
رشته دانشگاه
مهندسی برق
چو ایران نباشد تن من مباد مگه از فردوسی نیست؟
اگه از فردوسی باشه پس اسم ایران هم همین ایران بوده دیگه:rolleyes:
ولی در کل به نظرم اگه ایران، ایالات متحده بود شاید خیلی بهتر بود. مثلا به نظرم منطقه کرد نشین باید اختیار داشته باشه قوانین مربوط به خودش رو تصویب کنه. البته البته نه پتانسیلش هست و نه هیچ چیز دیگه ای...

اِفنوزتری

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
داراب
سال فارغ التحصیلی
1400
چه جالب که بحث از کجا به کجا رسید!
حقیقتا من تاحالا ندیدم یک خارجی وقتی بخواد اسم کشور مارو بیاره، بگه اسلامیک ریپابلیک او ایران /: مگر در متن مناظره های سیاسی!
----
کشوری که ما درش زندگی میکنیم در محافل بین المللی از اول نامش "ایران" نبوده و قبل از تغییر نام به نام "پرشیا" شناخته میشده

حالا سوال من اینه که با کدوم یکی از این اسم ها بیشتر موافقید ؟ و چرا ؟
من هم با "ایران" موافق ترم (کاملا دلی)

صوراسرافيل

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلى
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0000
قضيه سادست.پرشيا از پرسيك مياد در زبان يونانى و ايران نام هميشگى ايران بوده حتى در زمان ساسانيان به ايران ايرانشهر گفته ميشده.پس بحث خاتمه است!

بالا