• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

تغییر نام کشور

• شروع کننده موضوع NEO
  • تاریخ شروع

با کدام یکی از این نام ها برای اسم رسمی کشور بیشتر موافقید ؟

• رای‌دهندگان
    126

sjazayeri

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب ۱
شهر
شیراز
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر
پاسخ : تغییر نام کشور

به نقل از behzad93 :
گفتم که برای این اسم ریشه های مختلفیو بیان کردن!
و گفتین اینی که گفتین بیشتر مورد قبول مورخاست!
میشه بپرسم کدوم مورخا؟
به نقل از NADIMATRIX :
اولا ریشه کلمه پارس (به معنی صدای سگ) فارسیه یا عربی ؟
ثانیا ضعیف بودن زبان فارسی فعلی رو کاملا قبول دارم و شنیدن این مطلب واسم تازگی نداره ولی در اون زمان چه معیاری وجود داشته که زبان قوی از ضعیف رو تشخیص بده و از هم تفکیک کنه ؟
این چیزی که ایشون میگه خیلی از این حرفا پرت تره:
به نقل از behzad93 :
پرشیا(persia) یا همون پارس(pars) از نام اقوامی که قبل از میلاد در نواحی شرقی و جنوب شرقی ایران زندگی میکردن گرفته شده.

متأسفانه زبان پارسی از تهی ترین زبان های دنیاست.طوری که طبق اعلام رسمی سازمان جهانی درحال حاضر این زبان به عنوان سی و سومین لهجه ی زبان عربی شناخته شده!!
اعراب که بر پارس ها مسلط بودن،این زبان رو مورد تمسخر قرار میدادن،چون همونطور که گفتم این زبان یه زبان تُهیه!
زبان فارسی فقط شش حرف مصوت یا همون حرکت رو داره و گنجینه ی لغات این زبان کم تر از 4000 لغته!
بیش از 86 درصد کلمات روزمره ای که ما به کار میبریم کلمات دخیل هستن.
حالا چرا اسم پارس به روی ایرانیا گذاشته شده؟!
جوابش اینه که،پارس حالتیه از سگ،چون سگ قادر به صحبت کردن نیست و خاصیت تهاجمی داره و دربین حیوانات کمترین آوا رو میتونه از خودش تولید کنه!

ویرایش:
البته این ۳۳ومین لهجه زبان عربی منو یاد حرفای یه نفر انداخت که صلاح میدونم اسمشو نیارم.
به نقل از behzad93 :
ریشه ی این کلمه پارسیه!
معیاری وجود نداشته،دلیلش همون چیزایی بوده که گفتم!
این اسم درواقع از سوی اعراب به ایرانیا تحمیل شده!
کدوم دلیل؟
کلمه پارس همونطور که گفتم به قوم پارس(اون بخش از آریایی هایی که در جنوب و جنوب غربی ایران ساکن شدن) برمیگرده و مربوط به خیلی قبل از این میشه که عربا کلا به حساب بیان چه برسه به اینکه بخوان اسم تحمیل کنن.

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

به نقل از behzad93 :
ریشه ی این کلمه پارسیه!
معیاری وجود نداشته،دلیلش همون چیزایی بوده که گفتم!
این اسم درواقع از سوی اعراب به ایرانیا تحمیل شده!

اولا چطور عرب میتونسته کلمه پارس رو به ایرانی نسبت بده در حالی که در زبان عربی حرف پ وجود نداره ؟ :-"
ثانیا مگه خود اعراب معادل کلمه پارس رو در زبان خودشون نداشتن پس چرا باید برای نسبت دادن صفتی به یه ملت دیگه به واژه ای از زبان همون ملت متوصل بشن ؟ :-?

اگه یه منبع واسه حرفات بزاری ممنون میشم

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
برنز بيست و هفتمين المپياد ادبی
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

روزنامه ی اطلا عات دی یا آذر ماه سال1313 :

سبب این بود که هنگامی که دولت هخامنشی را در سال 550 پیش از میلاد یعنی در 2484 سال پیش کوروش بزرگ پادشاه هخامنش تشکیل داد و تمام جهان متمدن را در زیر رایت خود گرد آورد چون پدران وی پیش از آن پادشاهان دیاری بودند که آن را « پارسا » یا « پارسوا » می گفتند و شامل فارس و خوزستان امروز بود مورخین یونانی کشور هخامنشیان را نیز بنا بر همان سابقه که پادشاهان پارسی بوده اند «پرسیس » خواندند و سپس این کلمه از راه زبان لاتین در زبان های اروپایی به « پرسی » یا « پرسیا » و اشکال مختلف آن در آمد و صفتی که از آن مشتق شد در فرانسه « پرسان » و در انگلیسی « پرشین » و در آلمان « پرزیش » و در ایتالیائی « پرسیانا » و در روسی « پرسیدسکی » شد و در زبان فرانسه « پرس » را برای ایران قدیم پیش از اسلام ( مربوط به دوره هخامنشی و ساسانی ) و « پرسان » را برای ایران بعد از اسلام معمول کردند .

تنها در میان علما و مخصوصا مستشرقین معمول شده که کلمه ایران را برای تمام علوم و تمدن های قدیم و جدید مملکت ها و نژاد ها به کار بردند و از آن در فرانسه « ایرانین » و در انگلیسی « ایرانیان » و در آلمانی « ایرانیش » صفت اشتقاق کردند و این کلمه را شامل تمام تمدن های ایران جغرافیائی امروز و افغانستان و بلوچستان و ترکستان ( تاجیکستان و ازبکستان و ترکمنستان امروز )

و قفقاز و کردستان و ارمنستان و گرجستان و شمال غربی هندوستان دانستند و به عبارت آخری یک نام عام برای تمام ممالک ایرانی نشین و یک نام خاص برای کشوری که سرحدات آن در نتیجه تجاوزهای دول بیگانه از شمال و مشرق و مغرب در نیمه اول قرن نوزدهم میلادی تعیین شده بود وضع کردند .

اما کلمه ایرانی یکی از قدیم ترین الفاظی است که نژاد آریا با خود بدایره تمدن آورده است این شعبه از نژاد سفید که سازنده تمدن بشری بوده و علمای اروپا آن را به اسم هند و اروپایی ویا نزاد هندو و ژرمنی و یا هند و ایرانی و یا هند و آریائی خوانده اند از نخستین روزی که در جهان نامی از خود گذاشته است خود را به اسم آریا نامده و این کلمه در زبان های اروپائی « آرین » به حال صفتی یعنی منسوب به آریا و آری متداول شده است .

خب حالا نظرتون چیه؟ :)

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق

به نقل از behzad93 :
چون اصرار میکنین باشه!
ولی فقط قول بدین بهم منفی ندین!

واسه اسم پرشیا سوابق مختلفیو نقل کردن،ولی ریشه ای که مورد قبول بیشتر مورخاست اینه:
پرشیا(persia) یا همون پارس(pars) از نام اقوامی که قبل از میلاد در نواحی شرقی و جنوب شرقی ایران زندگی میکردن گرفته شده.
این نام از زبان اونا گرفته شده.زبان پارسی.
متأسفانه زبان پارسی از تهی ترین زبان های دنیاست.طوری که طبق اعلام رسمی سازمان جهانی درحال حاضر این زبان به عنوان سی و سومین لهجه ی زبان عربی شناخته شده!!
اعراب که بر پارس ها مسلط بودن،این زبان رو مورد تمسخر قرار میدادن،چون همونطور که گفتم این زبان یه زبان تُهیه!
زبان فارسی فقط شش حرف مصوت یا همون حرکت رو داره و گنجینه ی لغات این زبان کم تر از 4000 لغته!
بیش از 86 درصد کلمات روزمره ای که ما به کار میبریم کلمات دخیل هستن.
حالا چرا اسم پارس به روی ایرانیا گذاشته شده؟!
جوابش اینه که،پارس حالتیه از سگ،چون سگ قادر به صحبت کردن نیست و خاصیت تهاجمی داره و دربین حیوانات کمترین آوا رو میتونه از خودش تولید کنه!
ایرانیان اون زمان هم خیلی قوی بودن و همیشه در برابر بیگانگان حالت تهاجمی داشتن،لغات زبانشون خیلی کمه و در بین زبان های دنیا این زبان کمترین آوا(مصوت) رو داره!

من خودم خیلی سعی کردم که یه دلیلی برای رد این پیدا کنم ولی این وجه تسمیه به نظر خیلی قوی میاد!!

ممکنه خیلیاتون اینو باور نکنین،مثلاً بگین اگه اینطوریه چرا خود ایرانیا اینقد بهش افتخار میکنن،راستش این هنوز واسه منم یه سواله!

شدیدا تکذیب میشه X-( X-( X-( X-( X-( ~X( ~X( ~X( ~X(

زبان پارسی پهلوی از زیباترین و غنی ترین زبانهای باستانه
کلماتش اونقدر آهنگین و زیبا بودن که مثل موسیقی میمونده

کاملا هم غنی بوده نه تهی

*اینو دقیق مطمئن نیستم ولی نتهای موسیقی رو هم فک کنم باهاش مینوشتن*

sjazayeri

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید دستغیب ۱
شهر
شیراز
مدال المپیاد
برنز کامپیوتر

به نقل از behzad93 :
گفتم اینو نگما!!!
منکه حوصله ی جواب دادن به اینهمه رو ندارم! #S-:
فقط به یه چیز یه بار دیگه تأکید میکنم:
اعراب این اسم رو به ایرانیا تحمیل کردن!
لزومی نداره این اسم عربی باشه.
عزیز, من دارم میگم این اسم قبل از اینکه اصلا عربا به حساب بیان وجود داشته چه برسه به اینکه بخوان اسم به کسی تحمیل کنن. با سند هم حرف زدم. اگر دلیلی داری که غیر از اینو نشون میده بگو, در غیر اینصورت اسپم نده!

stevendeljoo

داماد مسعودی
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی نیشابور
شهر
نیشابور
سال فارغ التحصیلی
1391
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
امیرکبیر
رشته دانشگاه
برق

راس میگه عربا سوسمار میخوردن که اسم پارسه پارسه شد
عربا تو سروکله ی هم میزدن که قوم پارس بزرگترین امپراطوری رو بنا کرد
عربا دختراشونو زنده به گور میکردن که که پارس مقصد فرار مغزهابود!

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از behzad93 :
اعراب این اسم رو به ایرانیا تحمیل کردن!
یعنی اون پستی که من با منبعش دادم واسه خنده بود دیگه؟ قبل از این که جایی به اسم عربستان وجود داشته باشه کلمه پارس یا پرشیا بوده!

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

شما پست 28 من رو بخونین . با همین دوتا سوال میشه به این قضیه پی برد که نام پارس رو اعراب به ایرانیا تحمیل نکردند !

• لایک
امتیازات: Mindy

meli

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
برنز کشوری کامپیوتر
دانشگاه
صنعتی شریف
رشته دانشگاه
علوم کامپیوتر

این حرف رو معلم ادبیاتمونم گفت...

ولی همونطور که دوستان میدونن قبل از حمله ی اعراب پارس ها وارد ایران شدن نه؟؟؟؟؟

پرشیا بنظرم شیک تره! :-"

• لایک

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از meli :
پرشیا بنظرم شیک تره! :-"
(پرشیا=سرزمین پارس ها) شیک تر هست ولی اومدیمو یکی از قوم پارس نبود(قبلا هم گفتم) اون وقت چی؟

• لایک

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

به نقل از missmarvelous :
(پرشیا=سرزمین پارس ها) شیک تر هست ولی اومدیمو یکی از قوم پارس نبود(قبلا هم گفتم) اون وقت چی؟
اون که اصلا" دلیل نمیشه ! یعنی چی ؟ خب بقیه هم باشن به ما چه ؟ مگه گفتیم نباشن ؟
مثلا" الان به یه قاره میگن آمریکا ، مگه همه آمریکایی ان ؟ یا هرکشوری اسمی داره ، مگه همه مال همون کشورن ؟
البته به نظر من ایران بهتره ، ایران رو بیشتر دوست دارم

• لایک
امتیازات: meli

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Amir - Eblis :
اون که اصلا" دلیل نمیشه ! یعنی چی ؟ خب بقیه هم باشن به ما چه ؟ مگه گفتیم نباشن ؟
مثلا" الان به یه قاره میگن آمریکا ، مگه همه آمریکایی ان ؟ یا هرکشوری اسمی داره ، مگه همه مال همون کشورن ؟
البته به نظر من ایران بهتره ، ایران رو بیشتر دوست دارم
خب اول این که آمار اشتباه داری آمریکا اسمش آمریکاس به افتخار اولین کاشف رسمیش: آمریکو وسپوچی
بعدش این که اون موقعی که بقیه به این جا میگفتن پارس یا پرشیا، تو خود حکومت ایران یا آریانا کاربرد داشته و پارس واسه این بوده که یه ایالت خیلی بزرگ و مقتدر با جمعیت زیاد تو ایران به این اسم بوده که بعدها به حکومت رسیدن.
منظورم این بود که اون موقع پارسی ها تو ایران زیاد بودن الان که نیستن! پس دلیلی برای تغییر نام وجود نداره به جز این که پرشیا شیک تره که اونم دلیل محکمی نیست! اگه ایران بشه پرشیا یعنی اونای دیگه آدم حساب نمیشن!

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

خب ایران هم به خاطر همون پارسی ها بهش می گفتن پرشیا دیگه ، ( مثه آمریکا که به خاطر این یارو بش میگن آمریکا - هرچند من شنیده بودم کیریستف کلمب کاشف آمریکا بوده - )
اینکه الان نیستن به الان مربوطه ، نه گذشته ، ما اسم رو به خاطر پیشینه ی سرزمین میذاریم ، الان هم اون آقا یا خانم نیست ، پس اسمشو عوض کنن دیگه ؟
اگه ایران بشه پرشیا یعنی اونای دیگه آدم حساب نمیشن!
فک کنم نظر شخصی شما باشه
( البته من هنوز میگم ایران باشه و ایران رو دوست دارم )

• شروع کننده موضوع

NEO

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
بوشهر
رشته دانشگاه
مهندسی نفت

ببینید شما هیچ جوری نمیتونید تضمین کنید که شخص X که جزو قوم یا نژاد پارسی محسوب میشه فرزندش هم پارسی باشه !
این شخص مثلا میتونه با یه هندی ازدواج کنه و فرزندش بشه دو رگه ی ایرانی هندی !
حالا دامنه ی همین قضیه رو از یه شخص به یه ملت گسترش بدین .
شما واقعا هیچ جوری نمیتونید پارسی بودن خودتون رو هم تضمین کنید چون از کجا میدونید که مثلا جد شما یا پدر جدتون تون پارسی بوده ؟
فارسی حرف زدن دلیلی بر پارسی بودن نیست !
اینکه میگید اگر نام کشور پرشیا باشه بقیه ی اقوام به حساب نمیان به نظر من غلطه چون همیشه اقلیت تابع اکثریته . الان اکثریت مردم کشور ما از نژاد پارسی ان و اینکه میگید اگر نام کشور پرشیا بود بقیه به حساب نمیومدن به نظر من درست نیست
من از این جهت به میگم اگر پرشیا بود بهتر که اقوام دیگه هم از زمان باستان ما رو به نام پارسی میشناختند نه ایرانی . ولی حقیقتا هم نام ایران قشنگه و من نیمتونم بینشون یکی رو انتخاب کنم

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Amir - Eblis :
خب ایران هم به خاطر همون پارسی ها بهش می گفتن پرشیا دیگه
اینکه الان نیستن به الان مربوطه ، نه گذشته ، ما اسم رو به خاطر پیشینه ی سرزمین میذاریم
ببخشید دوباره باید حرفمو تکرار کنم: سبب این بود که هنگامی که دولت هخامنشی را در سال 550 پیش از میلاد یعنی در 2484 سال پیش کوروش بزرگ پادشاه هخامنش تشکیل داد و تمام جهان متمدن را در زیر رایت خود گرد آورد چون پدران وی پیش از آن پادشاهان دیاری بودند که آن را « پارسا » یا « پارسوا » می گفتند و شامل فارس و خوزستان امروز بود مورخین یونانی کشور هخامنشیان را نیز بنا بر همان سابقه که پادشاهان پارسی بوده اند «پرسیس » خواندند و سپس این کلمه از راه زبان لاتین در زبان های اروپایی به « پرسی » یا « پرسیا » و اشکال مختلف آن در آمد و صفتی که از آن مشتق شد در فرانسه « پرسان » و در انگلیسی « پرشین » و در آلمان « پرزیش » و در ایتالیائی « پرسیانا » و در روسی « پرسیدسکی » شد و در زبان فرانسه « پرس » را برای ایران قدیم پیش از اسلام ( مربوط به دوره هخامنشی و ساسانی ) و « پرسان » را برای ایران بعد از اسلام معمول کردند .
تنها در میان علما و مخصوصا مستشرقین معمول شده که کلمه ایران را برای تمام علوم و تمدن های قدیم و جدید مملکت ها و نژاد ها به کار بردند و از آن در فرانسه « ایرانین » و در انگلیسی « ایرانیان » و در آلمانی « ایرانیش » صفت اشتقاق کردند و این کلمه را شامل تمام تمدن های ایران جغرافیائی امروز و افغانستان و بلوچستان و ترکستان ( تاجیکستان و ازبکستان و ترکمنستان امروز )
اما کلمه ایرانی یکی از قدیم ترین الفاظی است که نژاد آریا با خود بدایره تمدن آورده است این شعبه از نژاد سفید که سازنده تمدن بشری بوده و علمای اروپا آن را به اسم هند و اروپایی ویا نزاد هندو و ژرمنی و یا هند و ایرانی و یا هند و آریائی خوانده اند از نخستین روزی که در جهان نامی از خود گذاشته است خود را به اسم آریا نامده و این کلمه در زبان های اروپائی « آرین » به حال صفتی یعنی منسوب به آریا و آری متداول شده است .
در اوستا که قدیم ترین آثار کتبی این نژادست ناحیه ای که نخستین مهد زندگی و نخستین مسکن این نژاد بوده است به اسم « ایران وئجه » نامیده شده یعنی سرزمین آریاها و نیز در اوستا کلمه « ابریا » برای همین نژاد ذکر شده است . همواره پدران ما به آرائی بودن می بالیده اند چنان که داریوش بزرگ در کتیبه نقش رستم خود را پارسی پسر پارسی و آرائی ( هریا ) از تخمه آریائی می شمارد و بدان فخر می کند .

در زمانی که سلسله هخامنشی تمام ایرا را در زیر رایت خود در آورده معلوم نیست که مجموعه این ممالک را چه می نامیده اند زیرا که در کتیبه های هخامنشی تنها نام ایالات و نواحی مختلف قلمرو هخامنشی برده شده و نام مجموع این ممالک را ذکر نکرده اند . قطعا می بایست در همان زمان هم نام مجموع این ممالک لفظی مشتق از آرای باشد زیرا که تمام ساکنیت این نواحی خود را آریائی می نامیده اند و لفظ آریا در اسامی نجبای این ممالک بسیار دیده شده است . قدیمی ترین سند کتبی که در جهان موجود است و ضبط قدیم کلمه ایران در آن می توان یافت گفته آرا نوستن جغرافیادان معروف یونانی است که در قرن سوم پیش از میلاد می زیسته و کتاب وی از میان رفته ولی استرابون جغفرافیادان مشهور یونانی از آن نقل کرده و وی آن را « آریانا » ضبط کرده .

از این قرار لااقل در دو هزار و دویست سال پیش این کلمه معمول بوده است .

بنابراین قدیمی ترین نام مملکت ما همین کلمه ایران بوده یعنی نخست نام ایریا که نام نژاد بوده است نام مملکت را آبریان ساخته اند و سپس به مرور زمان ابریان ، آیران شده و در زمان ساسانیان ایران ، ایران ( به کسر اول و سکون دوم ) بدل شده است و در ضمن اران ( به کسر اول ) نیز می گفته اند . چنانکه پادشاهان ساسانی در سکه و کتیبه ها نام خود را پادشاه ایران و اران می نوشته اند و از زمان شاپور اول ساسانی در سکه ها لفظ انیران هم دیده می شود زیار که الف مفتوح در زبان پهولی علامت نفی و تجزیه بود و انیران یعنی بجز ایران و خارج از ایران و مراد از آن ممالک دیگر بوه است که ساسانیان گرفته بودند .

در همین دوره ساسانی لفظ ایرانشهر یعنی شهر ایران ( دیار و کشور ایران ) نیز معمول بوده است و عراق را که در میان مملکت بدین اسم برده به اسم « دل ایرانشهر » می نامیدند .
لینک:http://www.parsine.com/fa/pages/?cid=19189
به نقل از Amir - Eblis :
خب ایران هم به خاطر همون پارسی ها بهش می گفتن پرشیا دیگه
اینکه الان نیستن به الان مربوطه ، نه گذشته ، ما اسم رو به خاطر پیشینه ی سرزمین میذاریم ، الان هم اون آقا یا خانم نیست ، پس اسمشو عوض کنن دیگه ؟فک کنم نظر شخصی شما باشه
( البته من هنوز میگم ایران باشه و ایران رو دوست دارم )
میگن پرشیا چون اجداد کوروش پارسی بودن. و گرنه آریایی ها سه دسته بودن:پارس ها،پارت ها،مادها
در ضمن من همه اینارو گفتم که بگم عوض نشه!
آره مسلما اینجا همه بیشتر نظر شخصیشونو میگن!

• لایک

8290

کاربر نیمه‌فعال
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران

به نقل از FCB :
افتخار میکنم که ایرانیم.افتخار میکنم که یه ترکم

اگه ما ترک نیستیم پس چی هستیم؟!

اینکه شما واقعا چی هستی رو یه خدا میدونه و یه خودت[بگردی آخرش پیدا میکنی!] این حرف رو گفتم که چی بودن و چی نبودن و کلا شخصیت و اینا قومی مذهبی و [سه نقطعه] نیست!!!

الان شما بیای در ژن های من کاوش کنی به نتیجه جالبی نمیرسی اما اینو میدونم که خودم از اون چیزی که تو ژنام به نظر میرسه بهترم[شایدم نباشم!] و حالا اگه به یه قومی هم بچسبم تغییری در من یا اون قوم حاصل نمیشه!

یه دیدگاه قومی هم بهت بگم که دیگه زیاد حرف زدم دستم درد گرفت[ ولی نه زیاد!] اینکه اونایی که شما الان داری بهش میگی ترک واقعا ترک نیستن اونا آذری هستن که با اون ترکای عثمانی خیلی فرق دارن! حالا اگه ترک عثمانی هستی بدون جنست مربوط به این خاک نیست![ که باز هم دلیل خوبی برای چیز دیگه ای بودن نیست!]

اینا اصلاحیه هایی بود که به نظرم خوب بود بهش توجه میکردی[اگه بهت برخورد، ببخشید :D]

SOUL KEEPER

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
گنبد کاووس
رشته دانشگاه
مهندسی صنایع

missmarvelous : من که اون پست شما رو به نشانه ی تایید لایک دادم ، بحثی درش نیست عزیز
من با اون جمله که اگه عوض بشه به بقیه توهین میشه موافق نیستم
خدا رو شکر ، منم میگم همین ایران بمونه

robo94

عــلــــی (مهندس سابق)
نام مرکز سمپاد
دبيرستان شهيد اژه اى
شهر
اصفهان/تهران
سال فارغ التحصیلی
91
دانشگاه
تـــهـــران (دانشکده فنـے )
رشته دانشگاه
مهندسی بــرق

دوست عزیز پرشیا که اصلا مناسب نیست حداقل جای این میذاشتی پارس

بعدشم ایران مگه هویت ما رو نشون نمیده؟!!!! بد نیست بدونی که ایران و توران هم ریشه با ایرج و تورج بچه های جمشید (فکر کنم البته) میرسه یعنی زمانی قبل از هخامنشیان! یعنی ایران کاملا آنچه باید نشون بده رو نشون میده و پارس یا پرشیا از این لحاظ اصلا با ایران قابل مقایسه نیستن چون شکوه ایرانی رو هخامنشیان تعیین نمیکنه و به قبل از اون میرسه (;

نام مرکز سمپاد
شهید سلطانی
شهر
البرز-کرج
سال فارغ التحصیلی
89
دانشگاه
خوارزمی (کرج)
رشته دانشگاه
زبان و ادبیات انگلیسی

بابا من گفتم ترکا ترک نیستن آریایین از ما ایرانی ترن چرا کسی گوش نمیده؟

marvelous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان ۳
شهر
مشهد
مدال المپیاد
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از اخوی! :
بابا من گفتم ترکا ترک نیستن آریایین از ما ایرانی ترن چرا کسی گوش نمیده؟
خب حالا یه دلیلی مدرکی منبعی چیزی همینجوری رو هوا که نمیشه!

• لایک
بالا