• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

عدم وجود احساس آرامش برای دختران درخیابان

وضعیت
موضوع بسته شده است.

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام
پاسخ : عدم وجود احساس آرامش برای دختران درخیابان

ابن موضوع از شخصی به شخص دیگه فرق داره ! بعضیا با حجاب هستند اما مورد مزاحمت قرار میگیرن بعضیام بی حجاب هستن! فکر میکنم به اندازه کافی بحث مختلف شده باشه پس من تکرارش نمبکنم فقط این رو میگم که افراد حق دارند اونجوری که دوست دارند لباس بپوشن ! در مورد حجاب خانم ها نمیشه گفت بی تاثیره اما کسی که چشمش ناپاکه از زیر چادر هم اون خانوم رو دید میزنه و چه بسا دیدم مزاحمش هم شده ! حجاب میتونه مانع خوبی برای عدم مزاحمت باشه اما همیشه جواب نمیده .

deniz_nabege

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب
پاسخ : اعداد بر کفِ خیابان

به نقل از Gisu :
خوبه داری می گی پسره افتاده بوده دنبالشون
اخه من نمی دونم چرا وقتی یه پسر به یه دختر شماره می ده و دختره قبول نمی کنه اینقد به اون دختر بیچاره قیر می ده ؟؟؟!!! :-?
حتما باید این دختر پسررو تو خیابون بزنه تا ول کنه؟؟

پسرا کلا اعصاب دخترا رو خورد میکنن من که کم مونده با یه بادیگارد تو خیابون راه برم اگه تو خیابون هم گیر ندن نمیدونم شمارتو از کجا گیر میارن از اونجا گیر میدن

milad.a

milad.a
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر

به نقل از deniz_nabege :
تو همین شهر شما با چادر بری بیرون یه چشمت هم فقط بمونه بیرون هم زنا هم مردا حتما نگاهت میکنن یه بار شال صورتی سر کرده بودم همه نگاه میکردن یه نفر هم رد نمیکرد بخدا بی فرهنگیه یعنی چی اخه؟

خب نگا کردن با مزاحمت فرق داره منم میرم بیرون نگام می کنن ولی ایننگا کردنا مختص شهر ما نیست فکر کنم تو همه ایران این طوریه ولی تو بناب تا حالا تو خیابونی که ادم توش باشه کسی ارضه داره مزاحمت کنه ؟ :D

deniz_nabege

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب

به نقل از milad aghazade :
خب نگا کردن با مزاحمت فرق داره منم میرم بیرون نگام می کنن ولی ایننگا کردنا مختص شهر ما نیست فکر کنم تو همه ایران این طوریه ولی تو بناب تا حالا تو خیابونی که ادم توش باشه کسی ارضه داره مزاحمت کنه ؟ :D

همین نگاه کردن ادمو ازار میده دیگه تو خودت اذیت نمیشی تو خیابون همه بهت نگا کنن؟ادم پوشش بد باشه حرص نمیخوره الان همه عرضه هر کاریو پیدا کردن نگران نباش اصلا

milad.a

milad.a
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر

خب نگاه کردن اگه اهمیت ندی اصلا ازار دهنده نمیشه ولی مزاحمت نه ^#^

و این که این جور عرضه ها به شهر ما سرایت کنه یه 10 یا 20 سال زمان می بره به این زودیا نمیشه B-)

ولی خب نمی شه گفت اصلا نیست ولی هست کمه :D

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از milad aghazade :

این نگاه کردنا نه فقط تو ایران بلکه همه جا هست...

Bahar_R

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان 1
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی مواد و متالورژی

به نقل از F@|-|!mEh :
حرفت درسته ولی کسی در قبال کسی وظیفه نداره که مواظبش باشه !
همون مثال خودت , مثلا طرف اموالشو بدون قفل گذشت , من وظیفه ندارم مواظب باشم که دزده نیاد بدزده , یا اینکه اگر دزدید من وظیفه در گیر شدن تو اون ماجرا رو ندارم !
آره نمیتونم بگم همه تقصیر گردن خودش بوده ولی نمیتونم هم نگم هیچ تقصیری نداشته !
چرا افراد جامعه نسبت به هم وظیفه دارن . وظیفه رو فرهنگ و انسانیت اینجا ایجاب می کنه . حتما که نباید با چماق یه چیزی اجبار بشه تا وظیفه باشه . وقتی اون آدم عابر خودشو جای فردی که براش مزاحمت ایجاد شده قراره بده میبینه که اگر جای اون بود توقع داشت از مردم که بهش کمک کنن پس خودش هم باید همینکارو کنه .حتی توی قانون همه جوامع هم چنین انتظاری هست مثلا اگر کسی خبر داشته باشه قراره قتلی صورت بگیره و به پلیس اطلاع نده و سعی در توقف اون نکنه و ثابت بشه که میدونسته شریک جرم حساب میشه . اینجا هم میتونی بگی اون طرف که وظیفه مواظبت از مقتول رو نداشته اما چنین چیزی نیست .

تقصیر یه بحثه اما بحث اصلی اینه که فرض کنیم اصلا اون دختر اشتباه کنه . یک اشتباه اشتباهات بعد از اون رو به هیچ وجه توجیه نمی کنه .
کسی نمی تونه بگه اون اشتباه کرد پس منم حق داشتم اشتباه کنم . نه در اخلاق و قانون پذیرفته هست این نه در دین .

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از Bahar_R :
چرا افراد جامعه نسبت به هم وظیفه دارن . وظیفه رو فرهنگ و انسانیت اینجا ایجاب می کنه . حتما که نباید با چماق یه چیزی اجبار بشه تا وظیفه باشه . وقتی اون آدم عابر خودشو جای فردی که براش مزاحمت ایجاد شده قراره بده میبینه که اگر جای اون بود توقع داشت از مردم که بهش کمک کنن پس خودش هم باید همینکارو کنه .حتی توی قانون همه جوامع هم چنین انتظاری هست مثلا اگر کسی خبر داشته باشه قراره قتلی صورت بگیره و به پلیس اطلاع نده و سعی در توقف اون نکنه و ثابت بشه که میدونسته شریک جرم حساب میشه . اینجا هم میتونی بگی اون طرف که وظیفه مواظبت از مقتول رو نداشته اما چنین چیزی نیست .
قضیه قتل مقداری با موضوع فرق میکنه چون اونجا جووووون یه فرد در میونه!
ولی در ورد مزاحمت نمیشه گفت وظیفه س ! آره از خصوصیات اخلاق هست ولی وظیفه نیست , من دارم تو خیابون میرم اعصابم هم داغونه , میبینم یکی داره مزاحم یکی دیگه میشه , وظیفه ندارم بد تر اعصابمو خورد کنم که جلو مزاحمه رو بگیرم یا مثلا اگر نیاز به شهادت داشت اعصابم رو بد تر داغون کنم و وقتم رو بزارم برم شهادت بدم ! وقت منه , اعصاب منه , اختیارش با منه !
در کل میخوام بگم درسته کار اخلاقی ای میتونه باشه ولی وظیفه نیست ...

mahsa98

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
تهران

به نقل از الدرادو :
گاهی وختا دوس دارم اون جور ک دلم میخاد خ آزاد لباس بپوشم اما چرا نباید آزادانه انتخاب کنم چرا باید پیرو 1جبر باشم!دلیل این تحمیل چیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ :-/
یعنی تو هیچ نفعی تو این جبر نمیبینی؟

نام مرکز سمپاد
دبیرستان فــرزانگان ۳
شهر
طــهـران
سال فارغ التحصیلی
1395
دانشگاه
علوم پزشکی البرز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از سردر دانشگاه شریف :
یعنی تو هیچ نفعی تو این جبر نمیبینی؟
مهسا میشه بگی چه نفعی؟

usboy

کاربر حرفه‌ای

اوووووف منكه پسرم تو خيابون احساس آرامش ندارم :))
چه برسه به دخترا

milad.a

milad.a
نام مرکز سمپاد
علامه طباطبایی
شهر
بناب
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی پلیمر

usboy راست میگه ما که پسریم تو خیابون از نگاههادر امان نیستیم خب چه برسه به دخترا :D

ولی در کل اون اقایونی که مزاحمت ایجاد میکنن بیمار روانی هستن L-:

و ربطی هم به حجاب و این جورچیزا نداره (;

arghavan xxx

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
دبیرستان فرزانگان
شهر
تهران

من ک کلا خیلی ترسوام!مثلا اگ تو ی کوچه راه میرم بعد کوچه خلوت باشه ،سکته هه رو میزنم!البته واس کمک ب راحتی خودم اسپری فلفل (میگن غیر مجازه!) از ی جا گیر آوردم و همیشه هرجا برم با خودم میبرم! (<
درباره ی اون موضوع مزاحمت هم فردی ک مریضه بالاخره ی جوری کرمشو (!) میریزه و کاری ب حجاب طرف نداره فقطط فرقش رو نوع چرت و پرتیه ک میگه!

deniz_nabege

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
بناب

بعضی وقتا آدم دیونه میشه از دست بعضیا مگه میشه یه شال رنگ صورتی سرت کنی تو خیابون همه بهت نگاه کنن؟تو اون لحظه هیچ پسری نمیتونه یه دخترو درک کنه من که دیگه خسته شدم :( چرا اینقد تو فرهنگ عقب موندن بعضیا؟واقعا کسی جوابشو میدونه؟کی میخواد نسل این آدما منقرض بشه؟

usboy

کاربر حرفه‌ای

بنظرمن من شوكر از اسپري باحالتره
اتفاقا يه معلم زباني داشتيم كه ميگفت من الان با شماها سره كلاس احساس آرامش ندارم
تازه معلم مرد بود :))
چه برسه به دخترا اونم تو خيابون

Daimon

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
helli 4.تا چشه یکیم دراد اینومیذارم:x
شهر
اونجایی ک مردمش نمیخوابنو همیشه زندگی درجریانه
مدال المپیاد
شیمیو زیست بود.بد شد زیست...برای ادبی اسم نوشتم آخرم سر جل3 نرفتم...یهو دیدم قبول شدم!!
دانشگاه
فقط HarVard
رشته دانشگاه
شناختوساخت سس مایونز(داریم)

خب قبول دارم ک خیلیا و خیلیا بی فرهنگن...و محکومم میکنم...ولی خب نمیشه گفت فقط پسرا...
دیروز داشتم از جلوی تیراژه رد میشدم...البته میرم توش برای اینکه برم خونمون...همون جلوش یه دختره قد بلند 99%موها بیرون شلوار رنگاورنگ شالشم ک صورتی با مانتو زرد...قیافشم :-&
خب یه همچین کسی دوس داره تیکه بشنوه...مامورای ارشادم داشتن نیگاش میکردن...آخرم تو اولین ماشینی ک براش بوق زد سوار شد...یا خود پاساژا...وضع دخترو پسرا افتضاحه...جدن نمیشه گفت فقط مقصر پسران...

بحث پسراهم شدش ک باید بگم جدن منم تو خیابون احساس خوبی ندارم...ینی دارم را میرم اگه تنها باشم همش فکر اینه ک اگه کسی بم حمله کرد چ فنی روش بزنم...ولی درکل خوش میگذره تو خیابونا...

یه نظرم میدم بااجازه بزرگترا:
اسم تاپیکو عوض کنین بذارین عدم وجود احساس امنیت درخیابان فک کنم بهتر باشه...حتی در جادها...اون زور گیریای چالوسوک شنیدین؟؟

تامیلا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تبریــز
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست فناوری

این آدما درس بشو نیستن !!! حتی وقتی از مدرسه داری برمیگردی و لباس مدرسه تنته و صورتتم آرایش نداره بازم ... :-&
پس ربطی به حجاب و آرایش نداره .. فرهنگ میخواد !!! که ندارن !!! :-<

baseri

F@|-|!mEh
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 6
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394
مدال المپیاد
نانو
دانشگاه
علوم پزشکی البرز

به نقل از Tamila :
این آدما درس بشو نیستن !!! حتی وقتی از مدرسه داری برمیگردی و لباس مدرسه تنته و صورتتم آرایش نداره بازم ... :-&
پس ربطی به حجاب و آرایش نداره .. فرهنگ میخواد !!! که ندارن !!! :-<
بله , عده ای این طورین ولی عده ای هم با توجه به آرایش و حجاب و از این جور چیزار اینجوری میشن...

mahsa98

کاربر فوق‌فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
تهران

به نقل از ســـرونــاز :
مهسا میشه بگی چه نفعی؟
فرض کن بگن دیگه به حجاب گیر نمیدیم من خودم دخترای بیجنبه زیاد میشناسم که اگه اینجوری بشه با هر وضعی میان بیرون
قبول کن پسرا حداقل از هر 3 تا یکیشون کلا فرهنگ ندارن تو وضعی که دخترا خودشون بیجنبه بازی درمیارن
نتیجش فقط اینه که جامعه به فساد کشیده میشه

تامیلا

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
شهر
تبریــز
سال فارغ التحصیلی
95
دانشگاه
دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
زیست فناوری

:O
به نقل از F@|-|!mEh :
بله , عده ای این طورین ولی عده ای هم با توجه به آرایش و حجاب و از این جور چیزار اینجوری میشن...

بلـــه بلــه .. فقط عده ای .. :|

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا