• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انسان، موجودی کامل یا ...

• شروع کننده موضوع

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
خیلی از جاها خوندیم که انسان کامله یا اشرف مخلوقاته یا قدرت اختیار و تعقل داره و اینجور حرف ها! بنظرم اگه در این مورد بحث شه سردرگمی خیلیا از جمله خودم که در این موظوع سردرگمم حل شه!

الناز س

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
96
پاسخ : انسان، موجودی کامل یا ...

درسته انسان موجودی کامل هست؛با عقل هست ،باشعور هست اما اگر به نظر من از عقل و شعورش درست استفاده کنه..... :>

• شروع کننده موضوع

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

نه من میگم یه حیوونم می تونه با توجه به عقلی که داره (ولی در سطح پایین تری بدلیل تکامل کمتر نسبت به انسان) فکر کنه و انخاب کنه
برای مثال میتونه در انتخاب شکارش بین یه خروس و یه مرغ یکیشو با توجه به ذاتش انتخاب کنه

shekoofeh

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1
دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی تهران
رشته دانشگاه
پزشکی

خب من نفهمیدم سوال چیه ؟ یعنی میخواید بگید حیوانات هم کاملن ؟

lovesky

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
قم
رشته دانشگاه
فیزیک

انسان در حد خودش کامله
حیوان هم در حد خودش
سوال چیه دقیقا؟

• شروع کننده موضوع

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

نگاه کنید طبق گفته ها انسان کاملترین مخلوق خب اگه از این دید نگاه کنیم که سگ یا هر حیوون دیگه نسبت به تکاملی که پیدا کرده کامله ما هم نسبت به تکامل خودمون کاملیم خب؟

پس میشه طی تکامل گونه هایی (موجوداتی) به وجود بیان که از ما کامل تر باشن دیگه؟
پس ما نمی تونیم بگیم کامل ترین مخلوقیم و این یه امر نسبی میشه نسبت به تکاملمون

در ضمن میگن که انسان تونها موجودیه که قوه ی عقل یا اختیار داره من با این مشکل دارم اگه بتونید اثبات کنید این حرفو خیلی خوب میشه! پون من تا الان به جواب منطقی نرسیدم

ساقي

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
كرمانشاه

به نقل از no one :
نگاه کنید طبق گفته ها انسان کاملترین مخلوق خب اگه از این دید نگاه کنیم که سگ یا هر حیوون دیگه نسبت به تکاملی که پیدا کرده کامله ما هم نسبت به تکامل خودمون کاملیم خب؟
اصلا نفهميدم چي شد ! اگه ممكنه واضح تر توضيح بده .

پس میشه طی تکامل گونه هایی (موجوداتی) به وجود بیان که از ما کامل تر باشن دیگه؟
پس ما نمی تونیم بگیم کامل ترین مخلوقیم و این یه امر نسبی میشه نسبت به تکاملمون
وقتي گفته ميشه ما اشرف مخلوقاتيم و كامليم بر اساس سنجش ما با ساير موجودات گفته ميشه نه اين كه كامل بودن يه سر حد داشته باشه و ما اون سر حد باشيم .اين گفته شده چون ديگه قرار نيست بعد از ما تكامل باعث به وجود اوردن موجودات كامل تر بشه .
عقيده ي شخصيه من اينه كه منظور از كامل بودن ما از نظر امكانات درونيمونه نه موقعيت خودمون . ما هر چيزي كه براي كامل بودن لازم بوده رو داريم حالا مي تونيم كامل باشيم مي تونيم نباشيم . توي قران هم گفته شده كه برخي از انسان ها حتي از حيوانات هم پست تر هستند .

در ضمن میگن که انسان تونها موجودیه که قوه ی عقل یا اختیار داره من با این مشکل دارم اگه بتونید اثبات کنید این حرفو خیلی خوب میشه! پون من تا الان به جواب منطقی نرسیدم
اختيار و عقل در حيوانات تنها از تجربه ناشي مي شه در حالي كه ما براي اتفاقات جديد و تازه اي هم كه مي افته تواناييه تفكر و انتخاب داريم .
ببخشيد توي گفته هاتون دست بردم ! بلد نبودم جداشون كنم !!

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

خب اينکه ميشه گفت ازماتکامل يافته ترهم ممکنه بوجودبياد!امامشکل اينه که ديگه تکاملي قرارنيست رخ بده که موجودي کامل تربوجودبياد!اولاکه شانس وقوع يه اتفاق ياجهش خيلي کمه!ودرثاني مگه يه زوج تاچه اندازه توي دنياي الان فرزندبدنياميارن که حالامابگيم قراره تکاملي توي جمعيتمون رخ بده؟
بايکمي اطلاعات زيستي ميشه کاملاتوجيهش کرد.

mr wayne

کاربر
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
Auschwitz
سال فارغ التحصیلی
94

بنظرم بستگی داره به تعریف ما از تکامل ... این که انسان کامله رو مابیشتر نسبت به بقیه مخلوقات میگیم.. همین که ما به خیلی چیزا نیازمندیم نشون دهنده ی اینه که ما کامل نیستیم.

• شروع کننده موضوع

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ninja :
خب اينکه ميشه گفت ازماتکامل يافته ترهم ممکنه بوجودبياد!امامشکل اينه که ديگه تکاملي قرارنيست رخ بده که موجودي کامل تربوجودبياد!اولاکه شانس وقوع يه اتفاق ياجهش خيلي کمه!ودرثاني مگه يه زوج تاچه اندازه توي دنياي الان فرزندبدنياميارن که حالامابگيم قراره تکاملي توي جمعيتمون رخ بده؟
بايکمي اطلاعات زيستي ميشه کاملاتوجيهش کرد.

آخه شما دارید تا چند هزار سال بعد می بینید بعد 100 میلیون سال بعد چی به اندازه مافی جهش و نوترکیبی رخ داده که گونه ی تازه بوجود بیاد
برای مثال نگاه کن توی زیست می خونیم محیط جزو غوامل جهت تغییر گونه هاست فرضا در آینده یه گروه از آدمای زمین مهاجرت کنن به یه سیاره ی دیگه بدلیل تغییر محیط و بنا به نظریه انتخاب طبیعی داروین می تونن برای همراه شدن با محیط تغییر کنن و گونه ی تازه به وجود بیاد
(البته دارم مثال می زنم) پس میشه که گونه ی جدیدی از انسان مشتق بشه و این ممکنه باعث تکامل بالاتری نسبت به انسان قرار بگیره

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

دقيقامن نميگم نميشه ميشه امادرنظريه!
ماکامل بودنويه چيزنسبي درنظرميگيريم دريه مقايسه باچيزي که ازماپايين تره!درعين حال بين آدماهم آدمايي که تکامل بيشتري يافتن ديده ميشه اماآيايک ياچندنفر بين اين جمعيت بزرگ ميتونه تغييرايجادکنه؟مگه عمريه فردچقدره؟چقدازاينوصرف توليدمثل ميکنه؟
الان نيازي به تکامل نيست چون وضع به نسبت ايجادتکامل خوبه!تکامل خوب روازبدجداميکنه واينوگسترش ميده اماتاوقتي نيازي به رقابت بين خوب وخوب ترنيست!نيازي نيست!!!
بعدم آدم کامل هيچ وقت بوجودنميادآخرش يه نقطه ضعفي ميشه ازش گرفت!!!
پس عملابايدانسان امروزيوبه عنوان نسل تکامل يافته درنظرگرفت! هرچندالان هم انسان داره به سوي کامل شدن پيش ميره!
فک نميکنم دليل حرفه ايش ربطي به انجمن داشته باشه!بيشترتوي بحث تکامل وزيسته!

• شروع کننده موضوع

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ninja :
دقيقامن نميگم نميشه ميشه امادرنظريه!
ماکامل بودنويه چيزنسبي درنظرميگيريم دريه مقايسه باچيزي که ازماپايين تره!درعين حال بين آدماهم آدمايي که تکامل بيشتري يافتن ديده ميشه اماآيايک ياچندنفر بين اين جمعيت بزرگ ميتونه تغييرايجادکنه؟مگه عمريه فردچقدره؟چقدازاينوصرف توليدمثل ميکنه؟
الان نيازي به تکامل نيست چون وضع به نسبت ايجادتکامل خوبه!تکامل خوب روازبدجداميکنه واينوگسترش ميده اماتاوقتي نيازي به رقابت بين خوب وخوب ترنيست!نيازي نيست!!!
بعدم آدم کامل هيچ وقت بوجودنميادآخرش يه نقطه ضعفي ميشه ازش گرفت!!!
پس عملابايدانسان امروزيوبه عنوان نسل تکامل يافته درنظرگرفت! هرچندالان هم انسان داره به سوي کامل شدن پيش ميره!
فک نميکنم دليل حرفه ايش ربطي به انجمن داشته باشه!بيشترتوي بحث تکامل وزيسته!

نه شما گفتید تکامل رخ نمیده منم می گم بعد 100 میلیون سال احتمال گونه جدید و تکامل یافته تر از ما به وجود میاد!
پس واسه چی به ما میگن کامل و یا تنها موجود قدرت انتخاب و تعقل؟
من با این مشکل دارم که خب هر حیوونی می تونه با توجه به شرایط تکاملش این ویژگی هارو داشته باشه
و موجودات تکامل یفته تر از ما خم میتونن نسبت به ما در جایگاه بالاتری وایستن

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

نه من نگفتم رخ نميده!گفتم درزمان مشهودالان رخ نميده!
براي تکامل خيلي چيزالازمه!شرايط بايدمهياباشه!
طبيعت بايدتغييرروبخواد!همون جورکه تغييرانسانوخواست!
شمااگه تکامل نسبي درنظرميگيريد!پس الان ماتکامل يافته ايم!ودرمقايسه باماحيوان هنوزنقص داره!
شايدبشه درنظرگرفت که حيوان هم بتونه فک کنه!امااين قدرت اونقدرقوي نيست!
امااگه معياربراش بزاريد!بايدديد معيارتون چيه!
ببينيداصل تکامل که منظورشماست جهشه!الکي که تکامل ايجادنميشه!جهش رخ ميده هميشه!امادريه حوزه کوچيک!اونقدروسيع نيست که بخوادروي وضع حال غلبه کنه!!!
براي تکامل ميليون هاسال وقت ميخواد!وشرايط ويژه.الان انسان الان مشکلي نداره که بخوادبهترشه!!!
امابازم ميگم!دريه مقياس خيلي خيلي کوچيک شاهدشيم مثلاهمين هوشي که ميگن!هرچندبه نظرمن نميشه تکامل گرفت!
ببينيد!فرهنگ الانه جوامع اين اجازه رونميده که تکامل ديگه اي رخ بده!
بازم اگه جايي ازحرفتونوحس ميکنيدنفهميدتوضيح بديد!

ساقي

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
كرمانشاه

به نقل از no one :
نه شما گفتید تکامل رخ نمیده منم می گم بعد 100 میلیون سال احتمال گونه جدید و تکامل یافته تر از ما به وجود میاد!
پس واسه چی به ما میگن کامل و یا تنها موجود قدرت انتخاب و تعقل؟
من با این مشکل دارم که خب هر حیوونی می تونه با توجه به شرایط تکاملش این ویژگی هارو داشته باشه
و موجودات تکامل یفته تر از ما خم میتونن نسبت به ما در جایگاه بالاتری وایستن
اگر تكاملي هم رخ بده باز هم اون موجود تازه به وجود اومده ميشه انسان و باز هم اشرف مخلوقات خواهد بود . ولي اگر تكاملي هم باشه (براي انسان ) مثلا قوه ي جديدي به موجود تكامل يافته اضافه ميشه ؟يا تواناييه اون موجود براي استفاده از همين ظرفيت ها افزايش پيدا مي كنه ؟(البته صرف نظر از جنبه ي فيزيولوژيكي )
مثلا ما الان نسبت به انسان هاي چند هزار سال پيش تكامل يافته تريم (براي كسي كه نظريه ي انسان هاي نئاندرتال رو قبول داشته باشه كه هنوز شك و شبهه ي زيادي داره )ولي هيچ قوه ي جديدي به ما اضافه نشده فقط پرورش پيدا كرده .

• شروع کننده موضوع

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ninja :
نه من نگفتم رخ نميده!گفتم درزمان مشهودالان رخ نميده!
براي تکامل خيلي چيزالازمه!شرايط بايدمهياباشه!
طبيعت بايدتغييرروبخواد!همون جورکه تغييرانسانوخواست!
شمااگه تکامل نسبي درنظرميگيريد!پس الان ماتکامل يافته ايم!ودرمقايسه باماحيوان هنوزنقص داره!
شايدبشه درنظرگرفت که حيوان هم بتونه فک کنه!امااين قدرت اونقدرقوي نيست!
امااگه معياربراش بزاريد!بايدديد معيارتون چيه!
ببينيداصل تکامل که منظورشماست جهشه!الکي که تکامل ايجادنميشه!جهش رخ ميده هميشه!امادريه حوزه کوچيک!اونقدروسيع نيست که بخوادروي وضع حال غلبه کنه!!!
براي تکامل ميليون هاسال وقت ميخواد!وشرايط ويژه.الان انسان الان مشکلي نداره که بخوادبهترشه!!!
امابازم ميگم!دريه مقياس خيلي خيلي کوچيک شاهدشيم مثلاهمين هوشي که ميگن!هرچندبه نظرمن نميشه تکامل گرفت!
ببينيد!فرهنگ الانه جوامع اين اجازه رونميده که تکامل ديگه اي رخ بده!
بازم اگه جايي ازحرفتونوحس ميکنيدنفهميدتوضيح بديد!

خب پس در کل میشه فقط به زمان و شرایط نیازمنده پس تکامل دوباره رخ میده(بحث سر اتفلق افتادن یا نیافتادن در حال نیست الان هردمون به ای نتیجه رسیدیم که در شرایط و محیط مناسب (البته نامناسب) رخ میده) ما در مورد این حرف میزنیم که اگه رخ بده موجودی شاید تکامل یافته تر از ما بوجود بیاد و قدرت انتخاب و تعقل و ... از ما بهتر باشه پس ما بهترین نیستیم

به نقل از ساقي :
اگر تكاملي هم رخ بده باز هم اون موجود تازه به وجود اومده ميشه انسان و باز هم اشرف مخلوقات خواهد بود . ولي اگر تكاملي هم باشه (براي انسان ) مثلا قوه ي جديدي به موجود تكامل يافته اضافه ميشه ؟يا تواناييه اون موجود براي استفاده از همين ظرفيت ها افزايش پيدا مي كنه ؟(البته صرف نظر از جنبه ي فيزيولوژيكي )
مثلا ما الان نسبت به انسان هاي چند هزار سال پيش تكامل يافته تريم (براي كسي كه نظريه ي انسان هاي نئاندرتال رو قبول داشته باشه كه هنوز شك و شبهه ي زيادي داره )ولي هيچ قوه ي جديدي به ما اضافه نشده فقط پرورش پيدا كرده .

نه ممکنه محیط مناسب برای اشتقاق گونه ها باشه و موجود بعدی اصلا انسان نباشه( بنا به نظریه داروین و نظریه تکمیلی همه ی ما از گونه های قبلی مشتق گرفته شدیم)

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

خب مسلمه که تغييرميکنه!
من فک ميکنم مشکل شماسراصل تکامله!ببينيدماوقتي ميگيم تکامل رخ داده که چهره جمعيت عوض شه!که عده وسيعي اون تغييروداشته باشن!
نه يکي!
توي انجمن مباحث زيستي کاملادرباره تکامل بحث شده!
بنظرمن حيوون هاهم تکامل يافتن!امانه نسبت به انسان نسبت به نسل هاي قبل!
بعدم من به عنوان يک انسان هيچ مشکلي بازندگي ندارم،هوش دارم که ازخودم نگه داري کنم!ميتونم فک کنم،تغذيه کنم،رابطه احساسي برقرارکنم،تشکيل خانواده بدم ونسل بعدخودموسرپانگه دارم!
پس چرابايدطبيعت الان يه انرژي صرف کنه ويه قوه ي جديددرمن بوجودبياره؟؟؟!ومن چه پتانسيلي خواهم داشت که اين تغييرمو حتمي درنسل بعدخودم ب اثبات بشونم؟؟!!!

• شروع کننده موضوع

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ninja :
خب مسلمه که تغييرميکنه!
من فک ميکنم مشکل شماسراصل تکامله!ببينيدماوقتي ميگيم تکامل رخ داده که چهره جمعيت عوض شه!که عده وسيعي اون تغييروداشته باشن!
نه يکي!
توي انجمن مباحث زيستي کاملادرباره تکامل بحث شده!
بنظرمن حيوون هاهم تکامل يافتن!امانه نسبت به انسان نسبت به نسل هاي قبل!
بعدم من به عنوان يک انسان هيچ مشکلي بازندگي ندارم،هوش دارم که ازخودم نگه داري کنم!ميتونم فک کنم،تغذيه کنم،رابطه احساسي برقرارکنم،تشکيل خانواده بدم ونسل بعدخودموسرپانگه دارم!
پس چرابايدطبيعت الان يه انرژي صرف کنه ويه قوه ي جديددرمن بوجودبياره؟؟؟!ومن چه پتانسيلي خواهم داشت که اين تغييرمو حتمي درنسل بعدخودم ب اثبات بشونم؟؟!!!

ببینید موضوع اصلا سر احتمال وقوع تکامل به گونه ی دیگه مطرح نیست و یا شرایطش موضوع سر اینه که اگه تکامل طی یک میلیون 10میلیون با یک میلیارد سال بعد و موجودی تکامل یافته تر از ما به وجود بیاد اونوقت نا دیگه برتر از اون نیستیم

ninja

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
شهرکرد
دانشگاه
اصفهان
رشته دانشگاه
پزشکی

آهان سوال شماازاول اين بود؟
ببخشيدمتوجه نشدم،
خب آره مسلمه ماکامل بودن رومطلق درنظرنميگيريم،نقص ونيازمادرخيلي چيزهاوحتي تفاوت هادرخيلي انسان هابيانگرشه!
مانسبي داريم ميگيم.انسان يه سري ملاک هادرمقايسه باديگرموجودات درنظرگرفته وخودشوکامل تردرنظرگرفته!
ازانظرمن هم آره صددرصددرصورت چنين اتفاقي امکانش هست!
اماخب شايدچون انسان هادرحال زندگي ميکنن!وحال براشون مهم ترازآينده اي است که قراره يه زماني حآل موجودات ديگه بشه!خودشونوکامل ترين مخلوقات درنظرميگيرن!

Nooshin_d

نوشین
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 مشهد
شهر
مشهد
سال فارغ التحصیلی
92
دانشگاه
علوم پزشکی مشهد
رشته دانشگاه
داروسازی

به نقل از no one :
ببینید موضوع اصلا سر احتمال وقوع تکامل به گونه ی دیگه مطرح نیست و یا شرایطش موضوع سر اینه که اگه تکامل طی یک میلیون 10میلیون با یک میلیارد سال بعد و موجودی تکامل یافته تر از ما به وجود بیاد اونوقت نا دیگه برتر از اون نیستیم
تکامل از چه نظر ؟ جسمانی ؟ خوب چشم جغد از ما تکامل یافته تره ! خیلی چیزا رو خوب میتونه ببینه :-? شاید یک میلیارد سال دیگه چشم انسان که پر کار ترین عضو هست به این حد برسه( شاید) پس تکامل جسمی برتری ایجاد نمیکنه . اون حقیقت وجودی انسان هست که بهش بزرگی و شایستگی میده . البته ما انسان هایی رو داریم که رفتارشون اونا رو از حیوون هم پست تر کرده ... .
در ضمن انسان خیلی پیچیدس . هنوز خیلی از کارایی های مغزش کشف نشده .

به نقل از no one :
اگه حیوان ها اختیار داشتن پس چرا همشون زندگیشون یک جوره؟ چرا ما میتونیم تک تک رفتاراشونو پیش بینی کنیم؟ ( هر گونه رو ) چون همشون از روی غریزه ی واحدی رفتار میکنن . اینکه چه غذایی بخورن غریزشون میگه هر چی بیشتر بخوری بهتره .

• شروع کننده موضوع

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ninja :
آهان سوال شماازاول اين بود؟
ببخشيدمتوجه نشدم،
خب آره مسلمه ماکامل بودن رومطلق درنظرنميگيريم،نقص ونيازمادرخيلي چيزهاوحتي تفاوت هادرخيلي انسان هابيانگرشه!
مانسبي داريم ميگيم.انسان يه سري ملاک هادرمقايسه باديگرموجودات درنظرگرفته وخودشوکامل تردرنظرگرفته!
ازانظرمن هم آره صددرصددرصورت چنين اتفاقي امکانش هست!
اماخب شايدچون انسان هادرحال زندگي ميکنن!وحال براشون مهم ترازآينده اي است که قراره يه زماني حآل موجودات ديگه بشه!خودشونوکامل ترين مخلوقات درنظرميگيرن!
متاسفانه آینده مهمتر از حاله! این آینده هست که میتونیم با توجه به اون پیشرفت کنیم و حال فقط وقت پیشرفته

به نقل از نوشين :
اگه حیوان ها اختیار داشتن پس چرا همشون زندگیشون یک جوره؟ چرا ما میتونیم تک تک رفتاراشونو پیش بینی کنیم؟ ( هر گونه رو ) چون همشون از روی غریزه ی واحدی رفتار میکنن . اینکه چه غذایی بخورن غریزشون میگه هر چی بیشتر بخوری بهتره .
علم انسان هنوز به این حد نرسیده که تمام حرکات و رفتار های حیوونا رو پیش بینی کنه! در ضمن شاید گونه ی تکامل یافته تر از ما هم تونست رفتار مارو پیشبینی کنه الانم انسان هایی با قدرت هوشی بالایی وجود دارن که می تونن رفتار های آدمای دیگه رو پیشبینی کنن!

بالا