• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

انسان، موجودی کامل یا ...

• شروع کننده موضوع

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : انسان، موجودی کامل یا ...

به نقل از ღஜنیرمانஜღ :
آن کس که نمی خواهد بفهمد،نخواهد فهمید.

ببین شما به من میگی الان شبه! ولی من میگم نه! روزه! باز بقیه میگن اشتباه میکنی الان شبه! ولی من قانع نمیشم چون نمیخوام که قانع بشم.پس تا نخوای قانع بشی هیچکس قانعت نمیکنه.
اگر هیچ کدوم از حرفایی که زده شده منطقی نیست پس از نظر شما منطق چیه؟

سوالی هم که پرسیدید جوابش اینه:

کره ی زمین در اختیار کدوم موجوده؟انسان
کدوم موجود بر تمامی نقاط و موجودات تسلط پیدا کرده؟انسان
در حقیقت انسان اشرف مخلوقاته و تا به الان هم هیچ موجودی نتونسته بر جامعه انسانی تسلط پیدا کنه.
و دلیل این برتری چیزی جز تفکر و تعقل و اختیار انسان نیست.
سوال اول: ما 10 به توان 10 تا کهکشان داریم!!! زمین یه نقطه ی خیلی خیلی کوچولو هستش بین اینا!! انگار داری میگی چون انسان تونسته یه تپه ی کیوچیکه بگیره پس از همه بهتره! پس مالکیت انسان به زمین که هنوز بهش مسلط نیس و نمیتونه کنترل کنه نمیتونه دلیل قانع کننده ای باشه!
سوال دوم: مثلا اگه دایناسورا زنده بودن و متقارن با انسان اونا انسانا رو از بین می بردن و تسلط پیدا میکردن به همه ی موجودات اونا کامل ترین بودن :-"
در مورد تفکر و تعقل هم صحبت کردیم هر موجودی نسبت به تکاملی که پیدا کرده عقلش هم کامل شده پس باتکامل های بعدی و گونه ی بعد انسان هم تکامل رخ میده و موجودات کامل تری نسبت به انسان حاصل میشه(احتملا) لطفا چیزایی که تو کتاب دینیامو نوشته رو اینجا نیارین چون واقعا تک بعدی بحث کرده این کتابای دینی دوره ی دبیرستان :-&

ادیبَک

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
سنندج
سال فارغ التحصیلی
1392
دانشگاه
Lund University
رشته دانشگاه
Law
اینستاگرام

انسان مورد رحمت و علاقه ی خداوند قرار گرفته که تونسته تا الان دوام بیاره،تو داری انس رو با دایناسورای ناقص العقل مقایسه میکنی؟
از کجا معلوم که ما تنها انسان های روی این کهکشان هستیم؟ اگه بر فرض احتمال باشه که میشه گفت همه جا انسان هست...
اتفاقا چون شما از کتابای دینی و خداشناسی دوری داری از این حرفا میزنی و این رو هم بگم که تا وقتی نخوای از راه خدا و دین وارد بشی هیچ چیز از حقیقت وجود جهان رو نمیتونی بفهمی.
از راه فلسفه و منطق یونان وارد نشو بلکه منطق اسلامی رو در پیش بگیر...
سعی کن سقراط باشی نه پروتاگوراس و دار و دستش....سقراط هم پیامبر بود و به خدای یگانه دعوت میکرد.

• شروع کننده موضوع

no one

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
شهر
اورمیه
دانشگاه
علوم پزشکی تبریز
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ღஜنیرمانஜღ :
انسان مورد رحمت و علاقه ی خداوند قرار گرفته که تونسته تا الان دوام بیاره،تو داری انس رو با دایناسورای ناقص العقل مقایسه میکنی؟
از کجا معلوم که ما تنها انسان های روی این کهکشان هستیم؟ اگه بر فرض احتمال باشه که میشه گفت همه جا انسان هست...
اتفاقا چون شما از کتابای دینی و خداشناسی دوری داری از این حرفا میزنی و این رو هم بگم که تا وقتی نخوای از راه خدا و دین وارد بشی هیچ چیز از حقیقت وجود جهان رو نمیتونی بفهمی.
از راه فلسفه و منطق یونان وارد نشو بلکه منطق اسلامی رو در پیش بگیر...
سعی کن سقراط باشی نه پروتاگوراس و دار و دستش....سقراط هم پیامبر بود و به خدای یگانه دعوت میکرد.
من از کتابای دینی دبیرستان دوری میکنم! من به اندازه کافی کتابای دین خودمو خوندم!
میگی انسان تا الان اورده! دایناسورا بیشتر از 200 میلیون سال دووم اورده بودن در حالی که ما به گردشون نمیرسیم!!!
در مورد حیات در بقیه جا ها! تو قران اومده که موجودات خدا در زمین و آسمان ها و بین اونا وجود داره(می تونید به تفسیر المیزان یا فلسفه ی عالی ملاصدرا نگاه بندازید) در این مورد و احادیث از وجود موجودات دیگه ای در ورای زمین پرده برداشته! در ضمن انیشتن طی یه نظریه و با اثبات تئوری در مورد تعداد جوامع خوشمند بحث کرده! پس انسان تنها نیست!
و درضمن من میخوام این موضوع رو با کمک تمامی منطق ها حل کنم! نه فقط دین یا فلسفه ی یونان یا فلسفه ی چینی و....

بالا