• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

نظرات، انتقادات و پیشنهادات

• شروع کننده موضوع Zr74
  • تاریخ شروع

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی
پاسخ : راه هایی برای بهتر و مرتب شدن انجمن

نه والـّـا ! می‌زنین چرا خو؟ :-s
فقط احساس کردم جاش «ممکنه» خالی باشه .

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از شـکـیبـا :
نه والـّـا ! می‌زنین چرا خو؟ :-s
فقط احساس کردم جاش «ممکنه» خالی باشه .
نه نیست. توی عکسهای ما بذارید فعلا.

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

خب؛ بعد از این همه بحث راجب ِ عکّاسی با موبایل,یه نظرسنجی ایجاد کردیم که ببینیم عکّاسی با موبایل ممنوع باشه یا غیره. توی ِ نظرسنجی شرکت کنین,نظرتونُ بگین,بحث ِ «منطقی» کنین!

× نظرسنجی بعد از دوهفته بسته می‌شه؛ پس دوهفته وقت دارین تا نظرتونُ اعلام کنین.

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام
پاسخ : نظرات، انتقادات و پیشنهادات

علاقه مندم در مورد این پست انتقادی رو مطرح کنم.
انتقاد رو با پاسخ به ارسال کننده پست مورد نظر مطرح میکنم.

به نقل از شـکیبا :
آقای‌محترم، چت‌روم که نیست!
پس دلیلی نداره ایشون رو مورد خطاب قرار بدید.
به نقل از شـکیبا :
... که یه‌مدیر، چقدر برای حفظ‌نظم انجمن‌ش تلاش‌می‌کنه ؛ ...
خب، دست شما درد نکنه، ریاکاری نداره دیگه.
به نقل از شـکیبا :
اون‌وقت این‌حرف بی‌ربط، وسط این‌تاپیک، چه‌منظوری‌داره؟ واقعا" هدف‌تون از این‌پست چیه؟
ضریب بی ربطی یه پست چرت از یه شخص عادی در یک انجمن رو برابر a در نظر بگیرید. ضریب بی ربطی همون پست از مدیر 100a هست. 100a+ مبارک شما باشه. هدف شما چی بود از این پست؟
به نقل از شـکیبا :
اون‌دوستانی‌هم‌که یازده‌تا لایک‌ناقابل رو به‌نشانه‌ی‌تشکّر از پست‌تون -که‌بارعلمی زیادی برامون داشت- تقدیم‌تون کرده‌ن، نشون‌دادن که واسه‌ی مدیران‌این‌انجمن، به‌اندازه‌ی سرِ‌سوزن هم ارزش قائل‌نیستن ؛
من یازده پست از شما رو لایک کردم که از ایشون عقب نمونید.
به نقل از شـکیبا :
ممنون از همه‌تون ؛ خستگی‌مون دررفت!
بله، اجازه بدید 2 ماه بشه از مدیریتتون، بعد تشریف بیارید جهت ادعا.
دیدی که با این حرف به کاربرا میدید، دید پرسنل مدرسه نسبت به دانش آموزانه. مدیر قبل از اینکه به دیگران قرار باشه چیزی یاد بده، خودش باید یادبگیره که اگر کاربری، پست چرتی داد، نیاد و براش شاخ و شونه بکشه. صرفاً باید پاک کنه. مدیر حق داد زدن سر یک کاربر رو نداره. وظیفه مدیر جهت دادن به فعالیت یک انجمنه، نه ریاست بر اون انجمن. شما ابداً حق ندارید خودتون رو در جایگاه یک رئیس قرار بدید و دیگران رو در جایگاه کارمند.
والسلام.

• لایک
امتیازات: JB

Arghavan S

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
---
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
0

یه چیزی بگم؟
می‌شه گذاشتن عکس‌هایی که با اینستاگرام ادیت می‌شن رو ممنوع کنین؟ :ی توی عکس‌هایی که با اینستاگرام ادیت می‌شن، عملا فقط کادربندی و انتخاب سوژه برمی‌گرده به توانایی عکاس؛ درحالی‌که یه بخش خیلی مهم از «عکس»، رنگ‌ش و کلا ادیت‌شدن‌ش‌ئه که تو عکسای اینستاگرام خب عملا این فاکتور ندیده‌گرفته‌می‌شه.
نمی‌دونم دیگه؛ صرفا پیشنهاد بود.

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

جناب اهم اهم، کلیت حرفتون رو قبول دارم به شخصه. اما طرز برخوردتون رو اصلا. لطفا کمی بیشتر توی برخوردهاتون احتیاط کنید. اینکه کسی حرف بی ربطی بزنه یا حرف غلطی بزنه، به نظرم اصلا دلیل خوبی نیست که شما هم در جواب چنین کاری بکنید. نحوه برخوردتون اصلا جالب نیست.
ارغوان اس عزیز، به نظرم بخشی از عکاسی، ادیت هست. اینکه اینستاگرام کمک خاصی به ادیت می کنه، به نظرم باید فقط ازش تشکر کرد. تاحالا نمونه هایی که از اینستاگرام اینجا داشتیم، بیشتر آدم رو یاد "گوشتکوب" می انداخته ادیتش. عکس عکسه دیگه...!

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از Ehem_Ehem :
علاقه مندم در مورد این پست انتقادی رو مطرح کنم.
انتقاد رو با پاسخ به ارسال کننده پست مورد نظر مطرح میکنم.
پس دلیلی نداره ایشون رو مورد خطاب قرار بدید.خب، دست شما درد نکنه، ریاکاری نداره دیگه.ضریب بی ربطی یه پست چرت از یه شخص عادی در یک انجمن رو برابر a در نظر بگیرید. ضریب بی ربطی همون پست از مدیر 100a هست. 100a+ مبارک شما باشه. هدف شما چی بود از این پست؟من یازده پست از شما رو لایک کردم که از ایشون عقب نمونید. بله، اجازه بدید 2 ماه بشه از مدیریتتون، بعد تشریف بیارید جهت ادعا.
دیدی که با این حرف به کاربرا میدید، دید پرسنل مدرسه نسبت به دانش آموزانه. مدیر قبل از اینکه به دیگران قرار باشه چیزی یاد بده، خودش باید یادبگیره که اگر کاربری، پست چرتی داد، نیاد و براش شاخ و شونه بکشه. صرفاً باید پاک کنه. مدیر حق داد زدن سر یک کاربر رو نداره. وظیفه مدیر جهت دادن به فعالیت یک انجمنه، نه ریاست بر اون انجمن. شما ابداً حق ندارید خودتون رو در جایگاه یک رئیس قرار بدید و دیگران رو در جایگاه کارمند.
والسلام.
توی همون تایپیک عکس‌های ما رو اگه برید بگردید، می‌بینید چقد پستِ‌چرند پیدا می‌شه. یکی اومده‌گفته «بچّه‌ها کارتون زیباست ممنونم :‌)» یکی اومده‌گفته «این عکسه خیلی به‌دل‌م نشست :]» و n موردِدیگه. وقتی دیدم چنین‌چیزی کم‌نیست توی این انجمن، گفتم یک‌بار برای‌همیشه، تکلیفِ این‌جور پست ـا روشن‌بشه که دوباره کسی نیاد چرت‌وپرت بنویسه! انصافاً شما اگه برید قوانین رو بخونید، می‌بینید که حتّا مثال هم زده‌شده برای نمونه‌اسپم‌ها. اون‌وقت یه‌نفر می‌آد سرشُ می‌ندازه پایین، هرچرندی که می‌خواد می‌نویسه. خب طبیعتاً انتظار چنین‌چیزی رو نداشتم. اگه اون اسپمر کاربرِجدید/فعّال/نیمه‌‎فعّال بود، یه‌چیزی. ولی وقتی یه‌مدیر، خودش می‌آد و همچین پستی می‌ده، واقعاً غیرقابل‌تحمّل می‌شه قضیه! حالا این‌جا یه انجمنِ نیم‌بنده که خودش زیرمجموعه‌ی یه‌انجمن دیگه‌س، پست و به‌طیع اون اسپم چندانی نداره. انجمنی که خود اون آقا مدیرش بود، انجمنی‌عه که اسپم/پست زیادی داره ؛ پس خودشون می‌دونن که اسپم‌دادن توی هرانجمنی، خلافِ قوانین اون انجمنه![nb]جدا از این‌که جزو قوانین کلّی فروم محسوب می‌شه و رعایت‌نکردن‌ش مدیرانِ داخلی/اجرایی/کل رو زیرسوال می‌بره[/nb] من نمی‌گم مدیریتِ ایشون بده ؛ ولی حدّاقل خوندنِ قوانین، احترام می‌ذاره به اون مدیرانجمن. الان شما ببینید، بارِعلمی‌انجمن اومده پایین ؛ چون قبلاً آقای پریسای همه‌ی عکس‌ها رو نقد می‌کردن، ولی الان چندنفر که عکس‌هاشون ضعیف‌بوده، ناراحت شده‌ن از نقدای آقای پریسای. طبیعتاً ایشون هم برای آرامش روانی انجمن، دیگه نقدعکس رو به‌صورت گسترده [ مث قبل ] انجام نمی‌دن. ما خودمون هم دوست‌داریم که این انجمن زودبه‌زود آپ بشه ؛ ولی وقتی می‌بینیم یه‌عدّه‌ای «طاقت»ِ نقدشدن / بیانِ نکات‌منفی عکس‌شون رو ندارن و فوراً اعتراض می‌کنن، مجبور می‌شیم اون تک‌وتوک عکس‌های «نقدعکس» رو نقدکنیم. وقتی آقای‌پریسای وقت می‌ذارن، می‌آن و عکس‌ها رو نقد می‌کنن[nb]درصورتی‌که طبیعتاً وظیفه‌شون نیست[/nb] انتظار برخوردِمناسب از طرف کاربرا رو هم دارن. انتظار دارن که حدّاقل یه‌نگاه، یه‌نگاهِ‌کوتاه کاربرا بندازن به‌قوانین. من «ادعّا»یی ندارم ؛ بله، دورانِ مدیریّت من کوتاه‌بوده. ولی وقتی اومده‌م «قوانین» تنظیم‌کرده‌م واسه انجمن، انتظاردارم که به‌ش احترام گذاشته‌بشه! درضمن، نظرمن راجع‌به یازده‌تالایک این نبوده که « وای یازده‌تا لایک ؛ دل‌م سوخت واسه اون لایک‌های بی‌زبون »[nb]گرچه باتوجّه به بحثِ‌منطقی‌ای که باید انجام‌بشه، حرفِ‌شما بیش‌تر حالت مسخره داره![/nb] ؛ بلکه به‌نظرم اون یازده‌نفری که حرف ایشون رو لایک‌کرده‌ن، به این فکرنکرده‌ن که حرفِ‌ایشون اشتباه بوده، بلکه ازشون تشکّر هم کرده‌ن! باتوجّه به بقیه‌ی پست‌تون، اگه قرارباشه که هدفِ‌مدیر از اخطاردادن به‌کاربر، «هیچ» باشه، پس کلّاً با اسپم‌ها برخوردی هم نشه دیگه! بعضی‌وقتا لازم‌نیست که اشتباهات عمده رو حدّاقل باهاشون برخورد بشه تا بقیّه‌ی کاربرا اون‌ها رو مطرح نکنن؟
اون‌چیزی که اسم‌شُ می‌ذارید «ریا»، توی همه‌ی انجمن‌ها مطرح می‌شه. همه می‌دونن که مدیر زحمت می‌کشه و فلان. آیا من خودم رو مثال‌زدم یا به خودم اشاره کردم؟ من از ضمیر سوّم‌شخص استفاده‌کردم ؛ چون تمام مدیرای این فروم دارن زحمت می‌کشن! بارها مدیران‌داخلی و ... تکرار کرده‌ن که « مدیریّت مسئولیّته و زحمت‌داره و فلان » ؛ پس آیا این‌ رو ریا به‌حساب می‌آریم؟
درکل این‌که اگه برخوردِ من رو شاخ‌وشونه می‌دونید، به‌این هم دقّت کنید که بیش‌ترین فشارروانی روی من بوده، تا ایشون. ایشون نه اخطار دریافت کردن، نه باهاشون برخوردی‌شد، نه هیچ آسیب و خطری به‌شون واردشد. ولی طبیعتاً این‌جا همه با من مخالفت‌کردن و کارِمن رو بد می‌دونستن. شاخ‌وشونه‌کشی‌ای درکار نبوده ؛ کسی ایشون رو تهدیدنکرد! الان اون «نفرتِ‌عمومی» بیش‌تر به‌من وارده. من ایشون رو تهدیدنکردم / هشدار ندادم. ولی این‌برخورد هیچ‌تاثیری هم در روندسایت نداشته‌گویا. پس حدّاقل می‌تونید راحت‌باشید از از این بابت که سودی از اون پست به‌من نرسیده!
طبق اون دلیلی‌که اوّلِ پست‌م گفتم[nb]توی همون تایپیک عکس‌های ما رو اگه برید بگردید، می‌بینید چقد پستِ‌چرند پیدا می‌شه. یکی اومده‌گفته «بچّه‌ها کارتون زیباست ممنونم :‌)» یکی اومده‌گفته «این عکسه خیلی به‌دل‌م نشست :]» و n موردِدیگه. وقتی دیدم چنین‌چیزی کم‌نیست توی این انجمن، گفتم یک‌بار برای‌همیشه، تکلیفِ این‌جور پست ـا روشن‌بشه که دوباره کسی نیاد چرت‌وپرت بنویسه![/nb]، بیش‌تر می‌خواستم که انجمن به راه‌درست‌ش هدایت بشه، و نه‌چیزدیگه! چون‌طبیعتاً با این پستِ من، نه محبوبیّت‌م بیش‌ترشد و نه « همه فهمیدن که من مدیرم و فلان » .
نهایت‌ش این‌که نه‌من، بلکه آقای‌پریسای، باوجوداین‌که وظیفه‌ای درقبالِ نقدِآروم / حتّا نقدکردنِ عکس‌ها ندارن، دارن این‌کارو از مدّت‌هاپیش انجام می‌دن. ایشون دارن به کاربرا احترام می‌ذارن ؛ پس انتظارِ «احترام‌متقابل» دارن.
حدّاقل امیدوارم قانع‌شده‌باشید.

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

شکیبا جان، بهت کاملا حق می دم، حرفهات درست هستن. اهم اهم هم مطمئن هستم که از روی یه هیجان اومده و اون پست رو گذاشته. دوس دارم که همه تو این بخش سایت با آرامش کنار همدیگه باشن! :)
اهم اهم عزیز، از دید شکیبا که نگاه کنی می بینی که حق داره!
شکیبا جان، از دید اهم اهم که نگاه کنی می بینی که حق داره!
لطفا کمی سر فرصت و به دور از هیجان حرفهای همدیگه رو بخونید. این عادت ایرانی ها رو سعی کنید یه کم ازش فاصله بگیرید که تا یه چیزی میشنون و می بینن، سریع جوش می آرن و می خوان مشت محکمی به دهان طرف مقابل بکوبن! :) کمی آرامش، کمی تمدن! :)

shshsh

sh m
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
97
رشته دانشگاه
پزشکی

به نقل از ارغـوان اس. :
یه چیزی بگم؟
می‌شه گذاشتن عکس‌هایی که با اینستاگرام ادیت می‌شن رو ممنوع کنین؟ :ی توی عکس‌هایی که با اینستاگرام ادیت می‌شن، عملا فقط کادربندی و انتخاب سوژه برمی‌گرده به توانایی عکاس؛ درحالی‌که یه بخش خیلی مهم از «عکس»، رنگ‌ش و کلا ادیت‌شدن‌ش‌ئه که تو عکسای اینستاگرام خب عملا این فاکتور ندیده‌گرفته‌می‌شه.
نمی‌دونم دیگه؛ صرفا پیشنهاد بود.
دراین‌زمینه من با ارغوان خـیلی موافق‌م. :د
نمی‌شه ادیت تا یه‌حدّی مجاز باشه؟ مثن فقط درحدّ ادیتِ کنتراست و نور و کراپ و این ـا. :د

Ehem_Ehem

Saleh
نام مرکز سمپاد
شهیدبهشتی
شهر
زنجان
سال فارغ التحصیلی
1393
دانشگاه
دانشکده فنّی دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی معدن
تلگرام
اینستاگرام

به نقل از amparisay :
شکیبا جان، بهت کاملا حق می دم، حرفهات درست هستن. اهم اهم هم مطمئن هستم که از روی یه هیجان اومده و اون پست رو گذاشته. دوس دارم که همه تو این بخش سایت با آرامش کنار همدیگه باشن! :)
اهم اهم عزیز، از دید شکیبا که نگاه کنی می بینی که حق داره!
شکیبا جان، از دید اهم اهم که نگاه کنی می بینی که حق داره!
لطفا کمی سر فرصت و به دور از هیجان حرفهای همدیگه رو بخونید. این عادت ایرانی ها رو سعی کنید یه کم ازش فاصله بگیرید که تا یه چیزی میشنون و می بینن، سریع جوش می آرن و می خوان مشت محکمی به دهان طرف مقابل بکوبن! :) کمی آرامش، کمی تمدن! :)
هیجانی نیست. موارد زیادی دیدم. جداً هم نیاز به آرام کردن شرایط نیست. من همیشه به پستا و نحوه برخورد شما دقت کردم ، شخص شما هیچگونه احساس ریاست ندارین ؛ قابل تقدیره.
اما جداً برخورد ریاستی غیرقابل تحمله.
به نقل از شـکیبا م. :
اون‌وقت یه‌نفر می‌آد سرشُ می‌ندازه پایین، هرچرندی که می‌خواد می‌نویسه.
"چرند" برای "چرند بودن معیاری نداره. شما حق توهین و داد زدن سر کسی رو نداری. پاک کن بره. تا اینجاش حق شماست. اما فقط تا اینجا.
برای اینکار، به جای توهین مستقیم به کاربر، میشه یه بندی تو تاپیک قوانین اضافه کرد و قضیه رو تذکر داد. سمپادیا اگر پونزده هزار تا کاربر داره، من فروم صد و بیست هزار کابره رو مدیریت کردم. درک و شعورشون هم از بچه های اینجا شدیداً کمتر بود. توجیه برای توهین نیست.
به نقل از شـکیبا م. :
ولی وقتی یه‌مدیر، خودش می‌آد و همچین پستی می‌ده، واقعاً غیرقابل‌تحمّل می‌شه قضیه!
حداقل حس من رو میتونید درک کنید وقتی پست شما رو دیدم!

بیشتر از این حوصلم نمیکشه بخونم.
فقط راجع به اون نقد های آقای پریسایی و ناراحت شدن بقیه.
خب، طرف وقتی میاد عکسشو میذاره تو تاپیک نقد، باید درک کنه نقاط منفی و مثبتش با هم دیده میشن. پس اگر کسی میخواد نکات منفیش دیده نشن، اصلاً نذاره تو تاپیک نقد. شما هم بعنوان مدیر لازمه این رو اول تاپیک نقد ذکر کنید.
به هر حال دلیلی برای ادامه بحث نمیبینم.

شب بو

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان4|فرزانگان1تهران
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
96
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
انسان‌شناسی

تابستونه کنکور هم که تموم شده یه مسابقه عکاسی چیزی نمیزارین ؟

mischievous

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 2️⃣
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1394

من یه سوال دارم ، شاید مسخره به نظر بیاد ولی : راهی وجود داره که بفهمیم عکس از طلوع خورشید گرفته شده یا از غروبش ؟

راستی نمی دونستم دقیقا کجا باید سوالمو بپرسم ...

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

یه شانس ممکنه داشته باشی و اونم اینه که تاریخ و ساعت دوربین ست شده باشه، عکس هم بعد از ادیت اگزیفش خراب نشده باشه. اگه نشده باشه، روی عکس کلیک راست می کنی، Properties رو میزنی، توی بخش Details، یه چیزی باید باشه به اسم Date Taken . که نشون میده عکس کی گرفته شده. اگه شانس داشته باشید شاید بشه از روش بفهمید. وگرنه زیاد شانسی ندارید.

nahid

violet
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1388

سلام بچه ها :D اینجا قبرستانِ مردگانِ بیحال - نه ببخشید انجمن عکاسیه :-"

این پستو بخونید بچه ها!
به مشارکتِ عمومی احتیاج داریم برای زنده کردنِ انجمن. حاشیه هم نریم رک و راست حرفامونو بزنیم :D
تا اینجا یه بحثایی شده یه پاسخ هایی داده شده ولی الان فرض کنید فصلِ جدیدی از فعالیتِ انجمن قراره شروع بشه :D لطفاً توی این بحث مشارکت کنید!
عاقا الان من به شخصه فکر میکنم یه فضایی توی انجمن وجود داره که به جز یه عده ی خاص بقیه اعتماد به نفسِ عکس گذاشتن رو ندارند.
من یه مثال بزنم :D

اینجا
پستِ آقای جهانگیریو ببینید :D تا قبل از این پست فقط 4 نفر توی تاپیک پست داده بودن. اما پستِ آقای جهانگیری تا این لحظه 27 تا لایک خورده. این ینی چی؟
اصن این مثالو زدم که چی بگم؟ :D این ینی مراجعه ی بچه ها به انجمن عکاسی و تاپیک هاش (حتی تاپیک هایی که توش پستی ندارن و از قسمت "پاسخ ها" دنبالشون نمیکنن) زیاده.
so

حالا که مراجعه زیاده
استقبالِ مفید از تاپیکا چرا کمه؟ :D
دوستای عزیزی که به انجمن عکاسی رفت و آمد دارید! ای مردم! :D چرا استقبال و مشارکتتون فروخفته شده؟ :D

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از Nahid :
سلام بچه ها :D اینجا قبرستانِ مردگانِ بیحال - نه ببخشید انجمن عکاسیه :-"

این پستو بخونید بچه ها!
به مشارکتِ عمومی احتیاج داریم برای زنده کردنِ انجمن. حاشیه هم نریم رک و راست حرفامونو بزنیم :D
تا اینجا یه بحثایی شده یه پاسخ هایی داده شده ولی الان فرض کنید فصلِ جدیدی از فعالیتِ انجمن قراره شروع بشه :D لطفاً توی این بحث مشارکت کنید!
عاقا الان من به شخصه فکر میکنم یه فضایی توی انجمن وجود داره که به جز یه عده ی خاص بقیه اعتماد به نفسِ عکس گذاشتن رو ندارند.
من یه مثال بزنم :D

اینجا
پستِ آقای جهانگیریو ببینید :D تا قبل از این پست فقط 4 نفر توی تاپیک پست داده بودن. اما پستِ آقای جهانگیری تا این لحظه 27 تا لایک خورده. این ینی چی؟
اصن این مثالو زدم که چی بگم؟ :D این ینی مراجعه ی بچه ها به انجمن عکاسی و تاپیک هاش (حتی تاپیک هایی که توش پستی ندارن و از قسمت "پاسخ ها" دنبالشون نمیکنن) زیاده.
so

حالا که مراجعه زیاده
استقبال از تاپیکا چرا کمه؟ :D
دوستای عزیزی که به انجمن عکاسی رفت و آمد دارید! ای مردم! :D چرا استقبال و مشارکتتون فروخفته شده؟ :D

یه مسابقه عکاسی میتونه فعالیتا رو موقتا زیاد کنه. در ادامه اش هم البته باید برنامه هایی باشه که بعضیا رو تو انجمن فعال نگه داره

nahid

violet
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1388

به نقل از S@ene :
یه مسابقه عکاسی میتونه فعالیتا رو موقتا زیاد کنه. در ادامه اش هم البته باید برنامه هایی باشه که بعضیا رو تو انجمن فعال نگه داره
مسابقه ی عکاسی در راهه :D

ali jahangiri

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید قدوسی
شهر
قم
مدال المپیاد
طلای المپیاد دانشجویی -مکانیک
دانشگاه
شریف
رشته دانشگاه
مکانیک

من پیشنهاد میکنم یه اکانت ـه پیکوفایل برای این انجمن بسازید و

نام کاربری و رمز عبور رو در اختیار بچه ها قرار بدید

تا بچه ها خیلی راحت بتونن عکس هاشون رو آپلود کنن

اینجوری اعتبار عکس ها تموم نمیشه

( اون عکس ـه رو هم فکر کنم "خلاقه" نبود . من فکر کردم نوشته "خلاقانه" ، عکس ـو گذاشتم اونجا . بعد فهمیدم که تاپیک ، خلاقه بوده نه خلاقانه :-" )

nahid

violet
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1388

به نقل از ali jahangiri :
من پیشنهاد میکنم یه اکانت ـه پیکوفایل برای این انجمن بسازید و

نام کاربری و رمز عبور رو در اختیار بچه ها قرار بدید

تا بچه ها خیلی راحت بتونن عکس هاشون رو آپلود کنن

اینجوری اعتبار عکس ها تموم نمیشه

( اون عکس ـه رو هم فکر کنم "خلاقه" نبود . من فکر کردم نوشته "خلاقانه" ، عکس ـو گذاشتم اونجا . بعد فهمیدم که تاپیک ، خلاقه بوده نه خلاقانه :-" )
خب ببینید یه ذره اگه فکر کنید میبینید که چه قدر مشکلات میتونه پیدا بشه :-"
اینکه مردم برن عکسِ یکی دیگه رو پاک کنن یا حتی رمزِ اکانتو عوض کنن یا چنین چیزایی :-"

اون عکسه هم خوب بود اتفاقاً, منم اگه اشاره به اون پست کردم اصلاً کاری به محتواش نداشتم چیزِ دیگه ای داشتم میگفتم در موردش :-"

amparisay

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
سال فارغ التحصیلی
1386
مدال المپیاد
ندارم
دانشگاه
علم و صنعت
رشته دانشگاه
برق
تلگرام
اینستاگرام

خوشحال میشیم نظر شما رو قبل از پایان یافتن مسابقۀ عکاسی در مورد این دوره بدونیم! :)

سعید الوند

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
علامه حلی همدان
شهر
همدان
دانشگاه
امیرکبیر - دانشگاه تهران
رشته دانشگاه
مهندسی کامپیوتر

به نقل از amparisay :
خوشحال میشیم نظر شما رو قبل از پایان یافتن مسابقۀ عکاسی در مورد این دوره بدونیم! :)
فک میکنم دلیل استقبال کمتر بچه ها از این مسابقه در بخش عکس گذاری موضوع مسابقه بود. موضوعاتی که طوری نبود که همه بخان توش عکس بذارن. البته به این میشه هم از دید مثبت نگاه کرد هم از دید منفی. خوبیش این بود که خب یه ذره میشه گفت سطح مسابقه بالاتر بود و به خلاقیت و ایده زدن و اینا نیاز داشت، ولی نکته منفیش هم این بود که با وجود این که بعضی عکسا بیشتر از صدتا لایک خوردند، عکسای آپلود شده کم بود.

بالا