• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

پذیرفتن تفاوت عقاید افراد‏!‏

• شروع کننده موضوع

dissib

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
سلام
شما چقدر به عقاید دیگران احترام میذارید‏?
تا حالا شده بگید به کسی تو راجب این موضوع اشتباه فکر میکنید‏?‏
تا حالا شده کسی هر چی دلش بخواد راجب باوراتون بهتون بگه و خودشو برتر بدونه‏?‏
تا حالا کسی مجبورتون کرده و بهتون تحمیل کرده که عقیدتون غلطه‏?‏
چه کار میکنید وقتی خودتون طرز فکرتونو باور دارید و بعضیا مدام باهاتون دعوا دارن سر اینکه میگن ما درست میگیم و شما غلطط‏?‏
دیگه اینکه اگه به نظرتون نظر ی نفر خلاف نظر شماست حال راجب هر موضوعی به طرف میگید‏?اصا تا چه حد پافشاری میکنید‏?‏ اصا پافشاری میکنید‏?‏ از ی غریبه تا ی آشنا.حد و مرز پافشاریتون-اگه میکنید-چه قدره‏?‏
اگه تفاوت سنی این آدم مخالف با شما بزرگتر از شما باشه و خیلی اسرار داشته باشه کشما کلا اشتباهید عکس العملتون چیه‏?‏
چه قد محکمید رو باوراتون‏?

اینا همه سوالای ذهن منه..من نمیخوام عوض شم...طرز فکرمو دوست دارم خیلی روش کار کردم.....ولی همیشه اطرافم آدمایی بودن ک ب راحتی همه اعتقاداتمو زیر سوال بردن و هر چی دلشون خواسته گفتن...بهتر نیست آدم فقط طرز فکرشو معرفی کنه و انتخاب رو به عهده طرف مقابلش واگذار کنه‏?و دگ تحمیل عقیده نکنه...بعضیا از خوبیشونه و اینکه ب نظرشون میخوان طرف رو از باتلاق‏!نجات بدن و مدام گوشزد میکنن ک تو فلانی و بهمانی.
حد شما چیه‏?آیا تا حالا زیر بار تحمیل عقیده رفتید‏?عکس العملتون چی بوده‏?‏
ممنونم :)

rojin

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 تهران
شهر
تهران
مدال المپیاد
مشغول به ریاضی به شد!:دی
دانشگاه
تو ایران صنعتی شریف(در
رشته دانشگاه
قطعا یه چیزی مربوط به ریاضی
پاسخ : پذیرفتن تفاوت عقاید افراد‏!‏

خب مسلمن خیلی شده که خیلیا گفتن تو غلط میگیو اینا...و در اکثر این موارد هم من خورده میشم خب :D البته ادعا نمیکنم که منم 100% خوب برخورد میکنم با عقاید مخالف خودم.منم قطعن برخوردای بدی کردم خب!طبیعیه! :D
خیلی شده یکی میاد یه حرفی میزنه یه نظری میده قشنگ عکس نظر من و حتی سعی میکنه تحمیل کنه.حالا 2 حالت داره:
1-اگه اون طرف دوستم باشه(ینی هم سن و نزدیک و اینا!)بحث شدت میگیره و دعوا میشه عمومن! :D
2-اگه یه آدم بزرگتری باشه یا غریبه باشه به حرفاش گوش میدم تهش میگم"باشه" و همون موقع در دلم میگم"3بار! :D"
البته اینم بگم،خیلی شده که بعدن به حرفای آدمایی که مخالف عقیده منو دارن فکر کردم و در موارد زیادیم بخشی از نظراتمو تغییر دادم!ینی میگم درسته که آدم باید به عقایدش پایبند باشه اما نباید روشون تعصب داشته باشه و باید قابلیت تغییر اوناروهم داشته باشه!

fatima !!!!!

کاربر فوق‌حرفه‌ای

شما با همه دوستین و در بهترین شکلید تو رابطه هاتون تا زمانی که به فرد مقابلتون بگید که یه جا دارن اشتباه میکنن ! سریع در مقابل شما

جبهه میگیرن و سعی میکنن که شما رو توجیه کنن و شما هم اونارو که طرز فکرشون اشتباست ! اگه نفر مقابل منطقی باشه و دلیل ها و

استدلال های شما درست میتونید تا قسمتی با هم کنار بیاید وگرنه اعصاب خردی داره بیشتر وقتا . همین که فرد مجبور میشه و مجبورش

میکنید که پاشو از منطقه امن خودش بیرون بزاره سخته برای همه حتی وقتی دارن از شما انتقاد میکنن .

• شروع کننده موضوع

dissib

کاربر نیمه‌حرفه‌ای

با گوشی نمیتونم نقل قولاتونو بذارم....چند تا نکته از حرفاتون فهمیدم بگم بهتون
یک اینکه این خوب و بد بودن عقیده طرف مقابلو ب نظر من ما نباید تعیین کنیم ....اصا خوب و بد و درست و غلط بودن ی طرز فکر ی چیز نسبیه ....این درست و غلطا تو افکار ماست درست من شاید غلط شما باشه.اینا نسبی هستن.....نباید بگیم اشتباه فک میکنی ب هیچکس.
من اینطوری ام ک اگه با طرف مقابلم مخالف باشم میگم من اینطوری فک میکنم....نمیگم تو اشتلاه میکنی و من درست میگم.فقط نظر خودمو بهش میگم و میزارم خودش تصمیم بگیره.همونقد ک من عقیدمو باور دارم طرفمم باور داره.
ولی تو زندگیم همیشه آدمایی هستن ک یا همسنن و گند میزنن ب عقایدم و هر چی دلشون میخوا میگن یا ی آدم بزرگترن.
خب برخورد باهاشون اینطوری میشه که با همسنا دعوا پیش میاد اصولا درصورتیکه میشه دعوا نشه....اونم با احترام متقابل و تفاوت دیدگاه
چه طوری میشه کاری کنیم با همین همسنا ام دعوا پیش نیاد‏?منظورم وقتیه ک طرفت حاضر نیست تحمل کنه تو مثه اون فک نمیکنی‏?‏
مشکل اصلیم با همین بزرگتراست :| فقط خودشونو قبول دارن گاهی و هی آدمو زیر سوال میبرن......درسته ب ظاهر میشه گفت بله بله چشم ولی وقتی این گوشزدها و توهین ب افکار آدم زیاد شهو بت بگن الکی نگو بله بله تو همونی هستی ک بودی.....خب اینجور مواقع آدم چ کار کنه.....ینی طرفت ک بزرگتره انقدر پافشاری داشته باشه ک فقط بخواد عوضت کنه حتی در ی بعد......
شما تو اینجور موقع ک بزرگترا ام فهمیدن بله بله گفتناتون الکیه چ کاذ میکنید‏?‏
چ بده خیلیا نمیفهمن نباید حتما مثه اونا بفکرن و حتی ۱۸۰درجه نظرشون باشون متفاوت باشه :|

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

احترام به عقاید باید باشه اما پذیرفتن همه عقاید و احترام محض بشون منطق رو زیر سوال میبره عقاید تا جایی و مرزی مورد احترامند بیشتر از مرز مشخصشون اگه احترام بذاری اشتباهه ولی در کل به نظر و عقیده دیگران نباید توهین کرد

• شروع کننده موضوع

dissib

کاربر نیمه‌حرفه‌ای

@Mr.128: ما قرار نیست همه نظزای اطرافیانمونو بپذیریم ولی ب نظرم نباید بگیم اشتباه فکر میکنید..
من نمیگم عقاید مخالفمونو بپذیریم وسریع تغییر عقیده بدیم ک....من میگم بپذیریم ک دیگران حق انتخاب عقایدشونو دارن ما نباید تحمیل کنیم.نهایت تنفر از ی عقیده ام نباید باعث توهین شه.
بیشتر هدف من اینه بدونم چ برخوردی با کسایی ک سعی دارن تحمیل عقیده کنن وافکارتونو از بیخ اشتبا میدونن داشته باشیم مخصوصا بزرگترا‏(ر جوع‏ ب نظر قبلیم‏!‏‏)‏

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از dissib :
@Mr.128: ما قرار نیست همه نظزای اطرافیانمونو بپذیریم ولی ب نظرم نباید بگیم اشتباه فکر میکنید..
من نمیگم عقاید مخالفمونو بپذیریم وسریع تغییر عقیده بدیم ک....من میگم بپذیریم ک دیگران حق انتخاب عقایدشونو دارن ما نباید تحمیل کنیم.نهایت تنفر از ی عقیده ام نباید باعث توهین شه.
بیشتر هدف من اینه بدونم چ برخوردی با کسایی ک سعی دارن تحمیل عقیده کنن وافکارتونو از بیخ اشتبا میدونن داشته باشیم مخصوصا بزرگترا‏(ر جوع‏ ب نظر قبلیم‏!‏‏)‏
بعضی وقتها تحمیل عقیده نیازه مثل قانون قانون هم نوعی باور و عقیدس و تحمیل میشه برا راحتی عاماد مردم

بعضی وقتها بعضی عقاید خودشون متجاوزند باید با کسی که اون عقیده رو داره بحث یا برخورد کرد

• شروع کننده موضوع

dissib

کاربر نیمه‌حرفه‌ای

@Mr.128:من منظورم طرز فکر و عقاید ما هست،قانون هیچ وقت طرز فکری رو به ما تحمیل نکرده فقط با اعمال نادرست برخورد مبکنه....
تحمیل با سفارش فرق داره.
حق انتخاب رو باید به طرف مقابل داد نباید زور کرد.فقط نهایتا سفارش.اونطوری ب حق یکی دیگه انگار داری تجاوز میکنی....
اگه عقیده من ب سایر افراد جامعه ضرر بزنه و ب عملم تبدیل شه و همه رو آزار بده مسلما نیازمند برخورده ولی منظور من اون عقاید شخصی ان ک ی نفرو میسازن و ب فقط رو خود فرد اثر میزارن.

نام مرکز سمپاد
شهید حقانی
شهر
بندرعــباس
سال فارغ التحصیلی
1392

به نقل از dissib :
@Mr.128:من منظورم طرز فکر و عقاید ما هست،قانون هیچ وقت طرز فکری رو به ما تحمیل نکرده فقط با اعمال نادرست برخورد مبکنه....
تحمیل با سفارش فرق داره.
حق انتخاب رو باید به طرف مقابل داد نباید زور کرد.فقط نهایتا سفارش.اونطوری ب حق یکی دیگه انگار داری تجاوز میکنی....
اگه عقیده من ب سایر افراد جامعه ضرر بزنه و ب عملم تبدیل شه و همه رو آزار بده مسلما نیازمند برخورده ولی منظور من اون عقاید شخصی ان ک ی نفرو میسازن و ب فقط رو خود فرد اثر میزارن.
عقاید شخصیه هر فرد امکان تاثیر روی جامعه رو هم داره

• شروع کننده موضوع

dissib

کاربر نیمه‌حرفه‌ای

Mr.128:عقاید هر کس صرفا ب خودش مربوطه..هر کی باید آراد باشه هر جوری دلش خواست فکر کنه و عقایدشو واسش نسازن و خودش بسازشون....عقایدی ک رو جامعه اثر میزاره اول از همه رو خود شخص اثر میذاره.....پس تو اونا هم باید آزاد باشیم.
دیگران حق ندارن ب حریم شخصی آدم وارد شن.....این ک وارد میشن گاهی آدمو آزار میده....وارد شدن منظورم تحمیله و اینکه بگ فقط من درست میگم وگرنه ی بیان ساده خیلی ام خوبه.

پریا16

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
فرزانگان
شهر
رشت
مدال المپیاد
شیمی

مطمئنا افرادی که تو محیط های مختلف و خانواده های متفاوت از نظر اعتقادات یا .... زندگی کردند نمیتونن تو همه ی مسائل مثل هم فکر کنن و نظر متفاوتی دارن به نظرم 1. باید به عقاید هم احترام بذاریم در عین این که اگه عقاید یه شخصی رو قبول نداریم باهاش بحث کنیم اگه اون شخص منطقی باشه و شماام منطقی باشین بالاخره به نتیجه میرسین من اگه واقعا چیزی رو قبول داشته باشم و بعد به این نتیجه برسم که باورم غلط بوده مطمئنا نظرمو عوض میکنم . :)اگه منطقی باشیم طرف مقابل هم برای اینکه کم نیاره منطقی میشه (; (;

fatima !!!!!

کاربر فوق‌حرفه‌ای

وقتی ما اطلاعات خودمون بالا ببریم خیلی منطقی میتونیم طرف مقابل رو مجاب کنیم وقتی ما توی صحبت هامون با افراد به در بسته میخوریم

نشون از کمبود اطلاعات ما داره . چون وقتی منطقی بیایم عقایدمون بگیم نه تنها باعث نارحتی نیس بلکه سبب نزدیک شدن قلب ها میشود .

و هر فرد منطقی به راحتی میتونه کنار بیاد

ibtkm

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
علامه حلی
شهر
تهران
دانشگاه
دانشگاه تهران

به نقل از Limooo torsh :
وقتی ما اطلاعات خودمون بالا ببریم خیلی منطقی میتونیم طرف مقابل رو مجاب کنیم وقتی ما توی صحبت هامون با افراد به در بسته میخوریم

نشون از کمبود اطلاعات ما داره . چون وقتی منطقی بیایم عقایدمون بگیم نه تنها باعث نارحتی نیس بلکه سبب نزدیک شدن قلب ها میشود .

و هر فرد منطقی به راحتی میتونه کنار بیاد
نه لزوما. یه سری چیزا نیاز به تجربه کردن داره! مثن با با توجه به تجربه‌ای کردیم، با توجه به درس‌هایی که طی این فرایند تجربه کردنه گرفتیم، فهمیدیم که در فلان موقعیت فلان کار درسته و نتیجش می‌شه فلان چیز به فلان دلیل.
حالا این فرد وقتی تجربش نکرده، ما هر دلیلی بیاریم قبول نمی‌کنه! یه مثال بزنم! خانواده‌ها این همه به جوونا توصیه‌های مختلف می‌کنن و به قولی می‌خوان بهشون میان‌بر نشون بدن، خب؟ آیا افاقه می‌کنه؟ خب معلومه که نه! جوون قانع نمی‌شه! گوش نمی‌ده! حقم داره! چرا؟ چون هر چی با خودش کلنجار می‌ره براش دلیل پیدا نمی‌کنه. می‌تونه دلیلش منطقی باشه می‌تونه دلیلش حاصل از بسته بودن چشم و گوشش باشه! ولی نکته اینه که خودش باید فلان چیزو تجربه کنه!

چون وقتی منطقی بیایم عقایدمون بگیم نه تنها باعث نارحتی نیس بلکه سبب نزدیک شدن قلب ها میشود .
دوست من، دینی و زندگی ۳ رو بریز دور :D

dorna

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگان امین1
شهر
اصفهان

آقا ما یه ملتی هستیم که کلاً در این زمینه خیلی بیشعوریم :D
چون که از یه طرف همه ی نظرات دیگران رو زیر سوال میبریم مثلا: "اه اه یارو تازه به دوران رسیده تا دیروز چادری بود حالا ت جمع هایی که مرد هستن روسری هم سرش نمیکنه ;))" از یه طرف جاهایی که عقایدمون رو زندگی دیگران تاثیر میذاره کاملاض حق به جانب فحش رو میکشیم به کسی که داره انتقاد میکنه مثلا داریم آشغال میریزیم وسط خیابون یکی میاد میگه آقا لطفاً آشغال نریز برمیگردیم میگیم "به شما ربطی نداره :|.من" بعدم فکر میکنیم چقدر باشعوریم حتماً که مودبانه گفتیم خفه شو .در حالی که در نظر نمیگیریم که تفاوت دیدگاه اینجا قابل قبول نیست.

خلاصه که بیایم یه کم خودمون رو اصلاح کنیم!

البته یه نکته ای هست.
سر همه ی عقاید ، هر چند شخصی ، میشه بحث کرد.مشکلی نیست.اما شرط داره.رضایت طرفین!
مثل توی این فروم.از دین گرفته تا طرز لباس پوشیدن و غذا خوردن با هم بحث میکنیم.چون هممون با رضایت وارد هر تاپیک میشیم.
اما اینکه مثلاً اینجا به یکی میگی حجاب خوبه رعایت کن.دلیل نمیشه پس فردا تو یه جمعی بری به یکی بگی" :).عزیزم .خوشگل خانم.حجاب رو رعایت کن گل زیبای من :)" هر چیم لبخند بزنی و مودب باشی این یه چیز شخصیه.واقعاً حق دخالت رو توش نداری و باید عقاید دیگران رو توش بپذیری.

ariadne

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان چهار
شهر
تهـــــران .

من هیچ وقت قصد توهین به عقاید شخصی رو نداشتم برای همین چون ممکنه فرد در بحث احساس کنه به عقایدش توهین میشه؛ به سعی میکنم کمتر وارد بحث با عقاید کسی بشم.ینی اگرهم با فردی بحث کنم؛ ب عقایدش توهین نمیکنم.
برای هرفردی عقایدش محترمه. ما نمیتونیم به صرف اینکه این عقاید پایه درست (ازنظر خودمون) ندارن ویا اونها رو قبول نداریم؛ به اون فرد توهین کنیم.
من میگم همینطور که من به عقاید افراد احترام میذارم ازشون توقع هم دارم که به عقایدم احترام بذارن. ولی اگر کسی بهم توهین کنه من سعی نمکینم جوابش رو بدم؛ باز هم این عقیده ایست که دررابطه با عقاید من داره؛ بازهم حق توهین به فرد رو به خودم نمیدم.این صرفا نظر اون فرد راجب منه.
برام فرقی نداره این فرداز من بزرگتر یا کوچیکتر باشه.ارزش انسانها به سنّشون نیست... .من رو عقایدم استوارم؛نظر همه رو هم میشنوم و ناراحت هم نمیشم.

raha.pg

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
farz4
شهر
tehran

من ب شخصه نظرم رو همه جا گفتم، اینجا هم میگم....
دوستان! دموکراسی در هر حالتی به از هر چیز دیگریست. ب هر حال هر کسی حق داره هر طور ک میخواد فکر کنه....
هیچ وقت طرز فکر غیر منطقی دیگرانو نمیپذیرم و ب موازات اون هرگز عقایدم رو ب دیگران تحمیل نمیکنم و اگه فکر کنم طرفم نیاز ب کمک فکری داره فقط در حد پیشنهاد، عقایدم رو بازگو میکنم....
برای طرز فکر و عقاید دیگران احترام قائلم هرچند ک غیر عقلانی و غیر منطقی ب نظر بیاد ولی همونطور ک گفتم هرگز نمیپذیرمش....

Intellectuel

کاربر حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان3
شهر
مشهد
رشته دانشگاه
l

به نقل از dissib :
سلام
1.شما چقدر به عقاید دیگران احترام میذارید‏?
2.تا حالا شده بگید به کسی تو راجب این موضوع اشتباه فکر میکنید‏?‏
3.تا حالا شده کسی هر چی دلش بخواد راجب باوراتون بهتون بگه و خودشو برتر بدونه‏?‏
4.تا حالا کسی مجبورتون کرده و بهتون تحمیل کرده که عقیدتون غلطه‏?‏
5.چه کار میکنید وقتی خودتون طرز فکرتونو باور دارید و بعضیا مدام باهاتون دعوا دارن سر اینکه میگن ما درست میگیم و شما غلطط‏?‏
6.دیگه اینکه اگه به نظرتون نظر ی نفر خلاف نظر شماست حال راجب هر موضوعی به طرف میگید‏?اصا تا چه حد پافشاری میکنید‏?‏ اصا پافشاری میکنید‏?‏ از ی غریبه تا ی آشنا.حد و مرز پافشاریتون-اگه میکنید-چه قدره‏?‏
7.اگه تفاوت سنی این آدم مخالف با شما بزرگتر از شما باشه و خیلی اسرار داشته باشه کشما کلا اشتباهید عکس العملتون چیه‏?‏
چه قد محکمید رو باوراتون‏?

8.حد شما چیه‏?آیا تا حالا زیر بار تحمیل عقیده رفتید‏?عکس العملتون چی بوده‏?‏
ممنونم :)
من تا جایی احترام میارم که فکر کنم طرف مقابلم هم برای حرف من ارزش قائله نه اینکه از سر لجبازی حرفی مخالف ن بزنه ولی اگر فکر کنم به عنوان دو آدم متفاوت نظرامونم ومتفاوته و به حرفش گوش میدم شاید حتی نظر اون خیلی بهتر از نظر من بود.

2.آره ،اگر مسئله در مورد شخصی باشه که می شناسمش ولی در مورد مسائل دیگه که به شخص دیگه ای یا یک عده توهین نشه نه .چرا البته ب عقاید قدیمی و کسایی که فکر میکنن خیلی همه جی میدونن.

3.آره
4.آره ،البته جون سنش زیاد بوده هیجی نگفتم ولی تا یه مدت با خودم درگیر بودم

5.وقتی میبینم این قدر بیکارن که وقتشونو صرف جر و بحث کردن سر چیزای چرت و پرت میکنن بهشون اهمیت نمیدم

6.اگر غریبه و آشنا فرقی نداره .نظرخودمو میگم دلیلامو هم براش میگم قبول نکرد هم یکم تلاش مینکم که قانعش کنم ولی اگر دیدم بازم حرف خودشو میزنه هیجی نمیگم

7.رو باورام خیلی محکمم ،ولی با بزرگترا زیاد بحث نمیکنم چون اونا توی یک دوره زندگی میکردن ما توی یک دوره ی دیگه بحث کردن هم سودی نداره

8.آره تا به حال زیر بار عقیده ی پدر و مادرم رفتم فقط به خاطر این که احترامشون رعایت بشه

h.f

جــــــــــــلاد لـــــاغر :>
نام مرکز سمپاد
F1 TEH
شهر
چه فرقی میکنه کجای دنیام
سال فارغ التحصیلی
94
دانشگاه
شهید بهشتی

من خیلی ب این افراد برخوردم چون یکی از دوستای نزدیک خودم از این اخلاقای مزخرف داره تازه اگه بگه سفید سیاهه باید قبول کنی ک سیاهه اگه بخای باهاش بحث کنی بیچارت میکنه تا ولش کنه ولی جالبه تنها کسی ک میشینه باهاش بحث میکنه منم همیشه هم آخرش دعوامون میشه :D

fatima !!!!!

کاربر فوق‌حرفه‌ای

به نقل از پویا م :
نه لزوما. یه سری چیزا نیاز به تجربه کردن داره! مثن با با توجه به تجربه‌ای کردیم، با توجه به درس‌هایی که طی این فرایند تجربه کردنه گرفتیم، فهمیدیم که در فلان موقعیت فلان کار درسته و نتیجش می‌شه فلان چیز به فلان دلیل.
حالا این فرد وقتی تجربش نکرده، ما هر دلیلی بیاریم قبول نمی‌کنه! یه مثال بزنم! خانواده‌ها این همه به جوونا توصیه‌های مختلف می‌کنن و به قولی می‌خوان بهشون میان‌بر نشون بدن، خب؟ آیا افاقه می‌کنه؟ خب معلومه که نه! جوون قانع نمی‌شه! گوش نمی‌ده! حقم داره! چرا؟ چون هر چی با خودش کلنجار می‌ره براش دلیل پیدا نمی‌کنه. می‌تونه دلیلش منطقی باشه می‌تونه دلیلش حاصل از بسته بودن چشم و گوشش باشه! ولی نکته اینه که خودش باید فلان چیزو تجربه کنه!
دوست من، دینی و زندگی ۳ رو بریز دور :D

حتما جوون ما باید بره سرشو بزنو به سنگ تا تجربه کنه ؟ احتمال نمیدین که این ضربه ممکنه بعضی وقتا باعث بشه دیگه فرد نتونه از

سرجاش بلند شه ؟ میگن اکس نزن نزن نزن ! من جوونم میخام تجربو کنم ؟ درست مطابق حرف شما . میزنم حتفظم از دست میدم !

بازم به نظرتون خیلی چیزا باید تجربه شه ؟ شاید دیگه نتونیم از سرجامون بلند شیم ....

S.M.H.M

کاربر فعال
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد 2
شهر
مشهد
مدال المپیاد
فعلا مرحله 1 زیست "دوره 15"
رشته دانشگاه
احتمال زیاد زرشکی

به عقایدش احترام میذارم تا وقتی به عقایدم احترام بذاره ...
یه جمله هست که میگه:
میتوانی به سنگ هم اعتقاد داشته باشی، تا وقتی که آنرا به سوی من پرتاب نکنی...
شدیدا بش اعتقاد دارم
ولی خوب متاسفانه ما همیشه فک میکنیم عقاید ما درست و عقاید طرف اشتباهه و شک به اعتقاداتمون راه نمیدیم و همیشه سعی در تحمیل عقاید خودمون داریم ...

بالا