• اگر سمپادی هستی همین الان عضو شو :
    ثبت نام عضویت

طراحی صنعتی

Billy the kid

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
فرزانگان 1 | آموزشگاه هنری میدیا
شهر
تهران.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی
پاسخ : طراحی صنعتی

بسم الله...

خیلی ممنون، به شدت کمک کردین! و به شدت به درد بخور بود اطلاعات...
بازم از این کارا بکنین! :D

• شروع کننده موضوع

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از F@temeh :
ممنون از علي و زهرا :D خيلي اين اطلاعات داره به دردم ميخوره!

خب من هِي سوالام يادم مياد كم كم!

اينكه يكي كه ميخواد بره اين رشته رو تو چه چيزي بايد قوي باشه؟ واسه كنكور نميگم ، تو خود ِ دانشگاه و درساي ِ دانشگاه.
طراحي كه خوب بايد خوب باشه ، ولي مثلا رياضي؟ هندسه؟ درك فضايي؟ تو چه زمينه اي بايد قوي باشه؟

×چرا كسي جواب گو نيست آخه؟ :-<

یه کم صبر کنین جواب می‌دم به خدا :D

خوب مهم‌ترین چیزا همون طراحی و خلاقیت هست٬ برای خوب بودن طراحی و ترسیم هم نیاز هستش که هندسه و درک فضایی خوبی هم داشته باشین.

(اینا چیزاییه که فعلا به ذهنم می‌رسه٬ من خودمم هنو دانشگاه نرفتم٬ از مهر می‌رم. حالا اگه بازم چیزی بود که به ذهنم رسید یا متوجه شدم میام می‌گم.)

Billy the kid

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

سوال سوال!
چه رشته های معروفی متمرکز اند و کدوما نیمه متمرکز؟؟

بعد یه چیز دیگه... مثکه اینجوریه که متمرکز ها رتبه های بهتری نسبت به نیمه متمرکز می خوان نه؟

• شروع کننده موضوع

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از بیلی بچه...! :
سوال سوال!
چه رشته های معروفی متمرکز اند و کدوما نیمه متمرکز؟؟

بعد یه چیز دیگه... مثکه اینجوریه که متمرکز ها رتبه های بهتری نسبت به نیمه متمرکز می خوان نه؟

قسمت اول رو که یه بار گفتم تو پستای قبلی٬ بازم می‌گم. :D. رشته‌هایی که من اطلاع دارم و بچه‌های ریاضی هم فک کنم به سمت همینا بیشتر متمایل باشن:

متمرکز:
عکاسی

نیمه متمرکز:
طراحی صنعتی٬ گرافیک٬ نقاشی٬ موسیقی

حالا اگه رشته دیگه‌ای هم مدنظرتونه بپرسن اگه می‌دونستم بهتون می‌گم. :D

قسمت دوم:
جواب سوالتون هم نه هس هم آره. :D
ببینید رشته‌های نیمه متمرکز چون اولا چن برابر ظرفیت اعلام می‌کنن هم این که آزمون عملیشون ضریب زیادی داره٬ شاید بشه گفت که اگه یه کم رتبه‌تون بد بشه تو خود کنکور با آزمون عملی خوب قابل جبرانه٬ ولی این شکلی نیس که بگیم متمرکزا همه‌شون رتبه بهتری نیاز دارن به نسبت به نیمه متمرکزا.

F@temeh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـــان
شهر
کاشـــان
مدال المپیاد
مرحله اول ریاضی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار

صنايع دستي كودومه؟ بش مياد نيمه متمركز باشه :D

من كنكور بدم بعد رياضي رو يه چيزه خوب مثلا قبول شم و مطمئن نباشم كه آزمون ِ عملي ِ طراحي صنعتي رو قبول ميشم يا نه ، بعد ميتونم برم دانشگاه اون رشته رياضي رو بخونم و بعد كه جوابا اومد ولش كنم برم طراحي صنعتي؟ :Dيا حالا هر رشته ي هنري ِ ديگه اي؟ :D

ميدونم سوالام چرته :-" در اين موارد اطلاعاتم در حد ِ بزه كوهيه :-"

• شروع کننده موضوع

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

یه سری رشته دیگه:

چاپ٬ صنایع دستی و فرش متمرکزن.

طراحی پارچه و مجسمه‌سازی هم نیمه متمرکز.

البته در مورد هیش‌کدومشون اطلاعات ندارم من. :D

برای سوال دومتون هم حقیقت درست خبر ندارم٬ برای آزاد رو می‌دونم می‌شه همچین کاری کرد ولی سراسری رو نمی‌دونم. (یه چیزایی یادم میاد که یکی از بچه‌هایی که اومده بود ثبت نام کنه سراسری می‌خوند٬ ولی مطمئن نیستم. این رو باید بپرسم بعدا بهتون می‌گم.)

F@temeh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـــان
شهر
کاشـــان
مدال المپیاد
مرحله اول ریاضی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار

بازم من X_X

اين خواهره ما توي ِ يه سايت در باره ي همين رشته يه چيزايي خونده بود . بعد گفت كه خوندم طراحي صنعتي گرايش داره ، طراحي ِ كيف ، كفش ، جواهرات ، مبلمان و...
بعد ولي شما گفتي نداره :D تو سايت ِ كافه ديزاين فك كنم :-" آدرسشم ندارم . :دي

• شروع کننده موضوع

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از F@temeh :
بازم من X_X

اين خواهره ما توي ِ يه سايت در باره ي همين رشته يه چيزايي خونده بود . بعد گفت كه خوندم طراحي صنعتي گرايش داره ، طراحي ِ كيف ، كفش ، جواهرات ، مبلمان و...
بعد ولي شما گفتي نداره :D تو سايت ِ كافه ديزاين فك كنم :-" آدرسشم ندارم . :دي
بله اون سایت رو دیدم٬ اطلاعات خاصی نداره٬ این چیزی هم که من گفتم با توجه به اطلاعات خودم و سایتای معتبر و دانشجوهای این رشته گفتم٬ که این رشته توی ایران کلا دارای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشده (بدون گرایش و با نام طراحی صنعتی) و دکتری هم فعلا نداره. اون چیزی هم که هست فک می‌کنم توی دانشگاه‌های خارج از ایرانه و بیشتر مربوط به زمینه‌ی کاریه. باتوجه به نوپا بودن و جدید بودن این رشته فک می‌کنم چیزی خودم گفتم درست تر از اون سایته. :D . حالا بازم من نمی‌گم ۱۰۰٪ حرف من درسته٬ شاید من اشتباه می‌کنم. :D

Billy the kid

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از علی ع. :
قسمت اول رو که یه بار گفتم تو پستای قبلی٬ بازم می‌گم. :D.
عه! شرمنده! X_X
آهان... مرسی...

behzad93

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی گنبد کاووس
شهر
گنبدکاووس
مدال المپیاد
المپیاد ریاضی سال 88، المپیاد شیمی و فیزیک سال 89
دانشگاه
علم و صنعت - شریف
رشته دانشگاه
مهندسی مکانیک

پنجمین مراسم روز جهانی طراحی صنعتی 9 تیرماه در تهران برگزار میشود.

برای ثبت نام به اینجا و برای کسب اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنین. :D

F@temeh

کاربر خاک‌انجمن‌خورده
نام مرکز سمپاد
فرزانگـــان
شهر
کاشـــان
مدال المپیاد
مرحله اول ریاضی
دانشگاه
پلی تکنیک
رشته دانشگاه
سخت افزار

کسی میره ؟ :D

jet

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
ایرانجوان
شهر
قزوین

به نقل از علی ع. :
خوب اولا باید دید کسی که کنکور هنر می خواد بده چه رشته ای می خواد بره مثلا توی زیرگروه طراحی صنعتی درک عمومی ریاضی فیزیک ضریبش ۳ه ولی توی گرافیک ۱ه. خوب من از تجربه ی شخصیم بگم، ولی منو الگو قرار ندید :D . من کلا هیچی برای کنکور هنر نخوندم حتی یک کلمه تنها کاری هم که کردم یه بار کنکور ۸۹ رو زدم چن بار هم که کانون می رفتم سوالای آرمونای هنرشو بر میداشتم سر کلاس با بچه ها دور همی حل می کردیم. :D . خوب برای کسی که سمپادیه و هیچی نخونده ریاضی فیزیکش رو می تونه خوب بزنه ترسیم فنی هم اگه در حد هندسه دوم دبیرستان بلد باشه می تونه خوب بزنه تقریبا (یه نمونه سوال ببینید می فهمید) ، من خودم با همینا و عمومی نزدیک ۵۰ به جز زبان که ۸۵ زدم و ۷۰ تا شانسی زدن اختصاصی (یه درسم چهل شد :-") رتبه م ۱۰۰۰ شد و تبریز قبول شدم، البته من آزمون عملی رو نسبتا خوب دادم و این که تو بچه های دانشگاهمون رتبه م از همه بهتر شده یعنی یه نفر با اصفهان فاصله داشتم. کلا پس اگه بتونید درست بخونید راحت می تونین تهران قبول شید.

کنکور هنر یکی دو تا درسش منبع خاصی نداره(البته توی طراحی صنعتی ضریب اونا یکه خدا رو شکر) ولی کلا در مجموع کتابای هنرستان اگه بشه به عنوان منبع کنکور هنر نام ببریم نزدیک ۱۵تا هستن.
سلام.من احنمالارتبه ی هنرم بین 400تا600 میشه(منطقه 2).اگه فرض کنیم طراحیم متوسط روبه پایین باشه هیچ شهری نمیتونم طراحی صنعتی یاگرافیک قبول شم؟لطفاپاسخ دید

• شروع کننده موضوع

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

چیزی نیست که بشه با اطمینان گفت ولی احتمالا طراحی صنعتی سمنان و تبریز حتی اصفهان هم بتونید قبول شید٬ بستگی به رتبه‌ی زیرگروه داره.

Manfred

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
دانشگاه
هنر تبریز
رشته دانشگاه
معماری

سلام. منم این تاپیکو خوندم و بسیار علاقمند شدم به این رشته.ممنون. فقط یه سوال. این رشته بازار کارش در مقایسه با رشته های معروف مهندسی چجوریه؟ به خصوص معماری؟ و کلن چقد به معماری داخلی شبیهِ؟

Manfred

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
دانشگاه
هنر تبریز
رشته دانشگاه
معماری

با توجه به گندی که تو ریاضی زدیم تصمیم قطعی بر این شد که بیام طراحی صنعتی. حالا یه سوال
با رتبه زیر گروه 300 (منطقه2) و طراحی خوب کجا میتونم قبول شم؟ دانشگاه هنر تهران قبول میشم؟

salvadour

کاربر جدید
نام مرکز سمپاد
چمران
شهر
کرج

سلام. من رتبم جالب نشد > میخوام بدونم نیمه متمرکز روزانـــه ( طراحی صنعتی_ ارتباط تصویری یا رشته درست حسابی دیگه میشه قبول شد) مرسی؟
این رتبه زیر گروه هامــه
زیر گروه1 : 2696
زیر گروه2 : 2357
زیرگروه3 : 1894
زیر گروه4 : 1529
زیر گروه5 : 2679

تو رو خدا کمک == [-o< [-o<

• شروع کننده موضوع

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از Manfred :
با توجه به گندی که تو ریاضی زدیم تصمیم قطعی بر این شد که بیام طراحی صنعتی. حالا یه سوال
با رتبه زیر گروه 300 (منطقه2) و طراحی خوب کجا میتونم قبول شم؟ دانشگاه هنر تهران قبول میشم؟
شما با طراحی معمولی فک کنم علم و صنعت و اصفهان قبولید اگه یه کم تلاش بکنید فک می‌کنم بتونید دانشگاه هنر هم قبول شید.
به نقل از salvadour :
سلام. من رتبم جالب نشد > میخوام بدونم نیمه متمرکز روزانـــه ( طراحی صنعتی_ ارتباط تصویری یا رشته درست حسابی دیگه میشه قبول شد) مرسی؟
این رتبه زیر گروه هامــه
زیر گروه1 : 2696
زیر گروه2 : 2357
زیرگروه3 : 1894
زیر گروه4 : 1529
زیر گروه5 : 2679

جـنس‍‌‍یت : مذکر منطقه 2 استان بومی: البرز ( کرج)

تو رو خدا کمک == [-o< [-o<
خوب این بستگی به امتحان عملیتون داره ما توی بچه‌هامون بودن که با ۳۰۰۰ هم دانشگاه ما (تبریز) قبول شده بودن.

Manfred

کاربر نیمه‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهید بهشتی
دانشگاه
هنر تبریز
رشته دانشگاه
معماری

مشكل اينه كه امسال علم و صنعت برنميداره و اين باعث شده قبولي تو دانشكاهاي ديكه هم سخت بشه٠ راستي كسي نميدونه تا بهمن ميتونيم رياضي بريم يا نه؟ من كه از نوشته هاي دفترجه سردرنياوردم٠

• شروع کننده موضوع

alemzadeh

لنگر انداخته
نام مرکز سمپاد
هاشمی نژاد ۱
شهر
مشهد - تبریز
دانشگاه
دانشگاه هنر تبریز
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از Manfred :
مشكل اينه كه امسال علم و صنعت برنميداره و اين باعث شده قبولي تو دانشكاهاي ديكه هم سخت بشه٠ راستي كسي نميدونه تا بهمن ميتونيم رياضي بريم يا نه؟ من كه از نوشته هاي دفترجه سردرنياوردم٠
اون تا بهمن ریاضی رفتن رو من می‌گم به احتمال ۹۰٪ می‌شه چوون تا جایی که یادمه یکی از بچه‌ها ریاضی فردوسی می‌خوند بعد اومده بود طراحی صنعتی.

×سوالات مربوط به انتخاب رشته رو لطفا توی تاپیک انتخاب رشته‌ی هنر مطرح کنید از این به بعد٬ ممنون.

Billy the kid

کاربر فوق‌حرفه‌ای
نام مرکز سمپاد
شهر
تهران.
دانشگاه
تهران
رشته دانشگاه
طراحی صنعتی

به نقل از Manfred :
سلام. منم این تاپیکو خوندم و بسیار علاقمند شدم به این رشته.ممنون. فقط یه سوال. این رشته بازار کارش در مقایسه با رشته های معروف مهندسی چجوریه؟ به خصوص معماری؟ و کلن چقد به معماری داخلی شبیهِ؟

تا اونجایی که سوادم قد می ده، اگه لیسانستو طراحی صنعتی بگیری، می تونی فوق ِ تو معماری ِ داخلی بخونی...

بالا